UIT DE PROVINCIE i i KC rRadï Alger KIEKEN 1 Gemeenteraad van Nieuwvliet BEI N.V. Fa Exemera doen TERNEUZEN HOEK. BRESKENS RETRANCHEMENT. STOPPELDIJK. Pic-nic: geknipt om te Demonstratiebedrijf Zeeuws-Vlaanderen' ^Braakmanpolder officieel geopend in de IJZENDIJKE ZAAMSLAG AGENDA RIBBEND HANDELSONDERNEMING VOETBAL ZOMERAVOND ft ft s ft ft BROM MOTO VOORHAN Ot'D»RURGEME ESTER VAN AARDENBURG OVERLEDEN. Dinsdag is in het St. Antonius- aaekenhuis te Utrecht na een langdurige ziekte overleden de heer T. M. Overmaat, oud-burge meester van Aardenburg, in de ouderdom van 67 jaar. De heer Overmaat werd te Doetinchem geboren en kwam als onderwijzer in het begin der twintiger jaren naar Zeeuws- Vlaanderen, waar hij hoofd van de school te IJzendijke werd. Met ingang van 6 november 1924 werd hij benoemd tot bur gemeester van Aardenburg. In de bezettingsjaren wist hij door zijn handig optreden als burgemeester voor zijn gemeen tenaren veel te bereiken en slaagde hij er dikwijls in de Duit se autoriteiten om de tuin te lei den. In deze oorlogsjaren werden de gemeenten Aardenburg, Eede en Sint Kruis samengevoegd en werd de heer Overmaat burge meester van de nieuwe gemeen te Aardenburg. Op 14 januari 1946 werd hem op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester, onder toekenning van wachtgeld. Daar na wijdde hij zich geheel aan zijn tunctie van directeur van de Zeeuws-Vlaamse Gasmaatschap pij. ALGEMENE VERGADERING DER Z.L.M. De nieuwe minister van Land bouw en Visserij, de heer mr. V. G. M. Marijnen, die zich in prin cipe bereid had verklaard om het woord te voeren op de Alge mene Vergadering der Z.L.M., the op 18 juni a.s. in de 1000 jaar- oude St. Baafskerk te Aarden- öurg wordt gehouden, is, wegens zeer drukke werkzaamheden tot zijn leedwezen verhinderd om op genoemde datum aanwezig te :zijn Het doet het bestuur van de .Z.L.M. genoegen de heer drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. in Zeeland, bereid te heb- Advertentie.} met actieve.beheerste zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten ben gevonden om op deze verga dering een inleiding te houden over het onderwerp: „Boven en beneden de Schelde". Bezoek aan P.Z.E.M.-gebouw. Een 45-tal leerlingen van de afd. elektrotechniek der U.'X.S. en de L.T.S. brachten gisteren een bezoek aan het nieuwe P.Z.E.M.-gebouw aan de Axelse- straat. De bedrijfsingenieur, de heer R. A. M. Vis, leidde de bezoekers rond en gaf een uiteenzetting over de elektrische installaties alsmede een duidelijk overzicht van de elektriciteitsvoorziening van Zeeuws-Vlaanderen. Tenslot te werd in de vergaderzaal de P.Z.E.M.-film vertoond over het leggen van een elektriciteitska bel door de Westerschelde. Brandje. Door het stationspersoneel werd gistermiddag te 1 uur brand ontdekt in een hoop afval, dat zich tussen de rails recht over het station had opgestapeld. Aanvankelijk werd door het stationspersoneel getracht het brandje te blussen, hetgeen ech ter niet gelukte en daar inmid dels ook een 20 meter brede grasberm vlam had gevat, werd verdere uitbreiding naar de in de nabijheid staande loodsen van de N. V. Aug. de Meijer Zonen's Scheepvaart- en Expeditiebedrijf gevreesd, waarop de brandweer werd gealarmeerd. Met een paar waterstralen was de brandweer spoedig de brand meester en kon zij reeds na een kwartier blussen inrukken. Vermoedelijk is de brand ont staan door een vonk uit een voor het station staande Belgische lo comotief. Herbenoeming burgemeester. Bij koninklijk besluit is met ingang van 1 juni herbenoemd als burgemeester van Hoek de heer A. F. Hanssens. 55 jaar getrouwd. Dinsdag j.l. herdacht het echt paar L. de Blaaijvan Hermon het feit, dat zij 55 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. Reeds in de De raad vair de gemeente Nieuwvliet kwam dinsdagavond in vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester J. C. Everaars. Naar aanleiding van een vraag van de heer J. Quaars (Gemeen tebelang) tijdens de vorige ver gadering, deelde de voorzitter .mee het aanbrengen van toiletten aan de duinstrook te hebben on derzocht. Men is niet bereid de betrokken grond aan de gemeen te over te doen; bovendien mag die grond büjkens het uitbrei dingsplan niet bebouwd worden. Afgewezen werden de subsidie aanvragen van de militaire bond „Pro Rege" en van de Katho lieke Militaire Tehuizen. Ook -.vees de raad het verzoek van de Stichting Dienst voor de geeste lijke volksgezondheid voor 1959 ai om de subsidie van 3 cent op 10 cent per inwoner te brengen. Wel zijn B. en W. bereid een verzoek voor 1960 in overweging te nemen. Over het voornemen van Ged. Staten de wethouderswedden voor Nieuwvliet van 450,op f 720. te brengen ontstond een geanimeerde diskussie. De heer A. F. Rosendaal meende dat de wedde hoog genoeg is. De heer I. Quaars daarentegen zou liever zien, dat de toelagen opgetrok ken werden tot het niveau in an dere gemeenten; immers de wet houders van Nieuwvliet zijn even capabel als die wethouders. Bo vendien meent de heer Quaars, tiat iedereen in staat gesteld dient te worden een wethouders- iunctie te vervullen, zo niet, dan lordt een zekere catagorie men sen uitgesloten. Bij stemming wa len de heren A. Quaars en J. C. Boeije voor de voorgenomen ver hoging; de heren A. F. Roosen daal en J. A. Schippers er tegen. De beide wethouders onthielden zich van stemming. Omdat de stemmen staakten zal dit punt an volgende vergadering nog- maals aan de orde worden ge steld. Besloten werd toe te treden tot de gemeenschappelijke rege ling inzake het openbaar B.L.O en het vervoer naar de door die Stichting op te richten B.L.O school. Tot vertegenwoordiger in het bestuur van beide gemeen schappelijke regelingen werd •vethouder A. Brakman benoemd en tot plaatsvervanger wethou der A. J. Provoost. ■Sinds jaren wordt in Nieuw dief de behoefte aan een sport veld gevoeld. B. en W. meenden dan niet? In het uitbreidingsplan langer te wachten. Het is een zegen voor de jeugd wanneer er sen sportveld zal komen, aldus de voorzitter. Overal elders kan het wel, waarom in Nieuwvliet dan niet. In het uitbreidingsplan is reeds een sportveld geprojec teerd. B. en W. hebben getracht de betrokken grond aan te ko pen, maar de eigenaars verzetten zich hiertegen. B. en W. zullen nu de plannen uitwerken en als- sog trachten de grond aan te kopen. Besloten werd mee te werken aan de totstandkoming en uitvoe ring van het z.g. 100 plan van de Waterleiding Mij. „Zeeuwsch- Vlaanderen", hetwelk in de aan sluiting op het waterleidingnet voorziet van alle in Zeeuws- Vlaanderen gelegen panden. De raad heeft zich reeds in 1955 voor dit plan uitgesproken. De linanciële verplichting, die de ge meente op zich laadt, komt hier op neer, dat gedurende 30 jaar maximaal 3000,— jaarlijks moet worden bijgedragen. Tijdens de rondvraag infor meert de heer Rosendaal naar de oplossing voor de vuilnisbelt. De voorzitter deelde mee, dat nog besprekingen aan de gang zijn met betrekking tot het op halen en storten van het huis vuil. In samenwerking met de gemeente Groede kan de kwestie worden opgelost. Ook zijn nog hespreknigen aan de gang over het gezamenlijk exploiteren van een moderne ophaaldienst door de gemeenten IJzendijke, Oost burg, Groede en Nieuwvliet. De heer Rosendaal maakte be zwaren tegen het plan van B. en W. de vragen welke men tijdens de rondvraag wil stellen, tevoren schriftelijk bekend te maken, op dat B. en W. hierop een gedegen antwoord kunnen geven. Daar komt dan niets van, aldus de heer Rosendaal. Zijns inziens is het niet bezwaarlijk, dat de raad tij dens de volgende vergadering antwoord krijgt op de in de vo rige vergadering gestelde vra gen. De voorzitter hield vast aan het vooraf bekend maken der vra gen. In Groede wordt dit reeds lang toegepast en het werkt goed. vroege morgen was er door de buurtbewoners een ereboog voor het huis geplaatst. Propagandaavond, Jeugd- Rode Kruis. Dinsdagavond werd op de ge hoorzaal een propaganda-avond voor het Jeugd-Rode Kruis ge houden. De bijeenkomst werd ge opend door burgemeester A. F. Hanssens. Deze stelde vast dat het Rode Kruis ter plaatse weer leeft. Hij wekte de aanwezigen op het werk van het Rode Kruis te steunen. Daarna was het woord aan mej. M. R. van Dijk, hoofdbe stuurster van het Jeugd-Rode Kruis. Zij memoreerde dat het Jeugd-Rode Kruis reeds in 1917 werd opgericht in Canada en dat in 1930 reeds in 46 verschillende landen bestond In Nederland werd het pas opgericht in 1945. Verder zeide spreekster, dat iedere school, club, of vereni ging iets voor het Jeugd-Rode Kruis kan doen, door in het ge bouw een doos te plaatsen bij de ingang, waarin men tijdschriften e.d. kan deponeren en verder door zilverpapier en oud papier te sparen. Al deze dingen kan men bezorgen bij de heer De Pot ter, die ook gaarne inlichtingen verstrekt. Mej. Van Dijk wees voorts op de drie secties welke er bij het Jeugd-Rode Kruis zijn, n.l. de Hulpvaardigheidsacties, de Vriendschapsactie- en de Ge zondheidsbescherming. Tot elot las mej. Van Dijk twee couplet ten voor uit jeugdmaandblad. Burgemeester Hanssens dank te de spreekster en wekte de aanwezigen op om propaganda te maken voor het Jeugd-Rode Kruis. Het idee werd geopperd, de invaliden, die op 18 juli a.s. met het Rode-Kruisschip te Ter- neuzen hun vakantietoeht zullen aanvangen, een verrassing aan te bieden. De belangstelling voor deze leerzame avond bleef beneden de verwachtingen. Kon. onderscheiding. Bij Koninklijk Besluit is ver leent de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in brons, aan Ph. A. Keijmel, alhier, ponton-steigerknecht bij de provinciale Stoombootdien sten in Zeeland. Restauratie van de vesting werken. Het gemeentebestuur ontving bericht, dat het Rijk bereid is subsidie te verlenen voor restau ratie van de oude vestingwerken en voor de aanleg van een open lucht-theater in de schans Nas sau te Terhofstede. Parochiefeest te Stoppeldijk. Deken J. Staal vijftig jaar priester. De parochie Stoppeldijk treft laatste voorbereidingen voor het parochiefeest, dat op zondag t juni gevierd wordt. Dan viert deken J. Staal zijn gouden pries terfeest en tevens wordt het feit herdacht dat 100 jaar geleden met de bouw van de parochie kerk werd begonnen. Een feestcomité is onder lei ding van kapelaan Rombouts druk aan het werk gegaan. Be gonnen werd met een envelop pen-actie, die een groot succes werd. Vervolgens werd ten bate van het parochiefeest een fancy- fair op touw gezet. De toneel vereniging „Stoppeldijk" bracht ten bate van het feest een stuk op de planken, de schoolkinderen legden de spaarcentjes opzij en met allerlei andere acties werd de kas van het feestcomité aan gevuld. Geruime tijd vóór het feest had het comité dan ook de zekerheid, dat alle programma punten verwezenlijkt konden worden. De jubilerende deken zal zon dag aan de pastorie worden af gehaald door bruidjes en de jeugdverenigingen, waarna om tien uur de plechtige hoogmis zal worden opgedragen. Onder de hoogmis zal de feestpredika tie worden gehouden door de overste van de paters Maristen te Hulst, pater Pirenne. Om twee uur wordt het lof gecelebreerd, (Advertentie.) JONKER FOTO TOE STEL ZEGT (ook in kleur) Begunstigd door een stralende zon werd woensdagmiddag in de Braakmanpolder te Biervliet het demonstratiebedrijf voor de land bouw door de Commissaris dei- Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, geopend. Het was een zeer groot aantal genodigden, dat door de voor zitter, de heer J. J. van Dijke uit Groede, werd welkom geheten. Onder de genodigden bemerkten we allereerst de eregast van deze middag, de Commissaris der Ko ningin, het lid van Ged. Staten toond, dat de landbouwbedrijven met toepassing van de weten schappelijke vondsten rendabel gemaakt kan worden. Grote dank bracht de heer Van Dijke aan de Rijkslandbouwvoor- liehtingsdienst in Zeeuws-Vlaan deren, die bij de opzet van het bedrijf en bij de exploitatie steeds zeer waardevolle adviezen geeft. Ook anderzijds is het bedrijf zeer nuttig, daar ook de voorlich tingsdienst aan de hand van de praktijk wel eens tegenslagen te incasseren krijgt, en de weten de heer C. Philipse, ir. J.'Klui-schaP op deze wijze steeds aan waarbij voor de eerste maal de nieuwe monstrans dienst zal doen. Na het lof wordt in het Ver enigingsgebouw de feestvergade- ring gehouden. Verschillende sprekers zullen deken Staal hul digen en de prachtige nieuwe monstrans een geschenk, waarvoor het geld met veel enthousiasme door de parochia nen is bijeen gebracht zal aan de jubilaris en het kerkbestuur worden aangeboden. Met een gratis filmavond voor de paro chie wordt de feestdag besloten. Deken Staal is geboren op 17 november 1883 en werd op 5 juni 1909 te Hoeven tot priester gewijd. De jubilaris is in Stop peldijk als kapelaan begonnen met zijn priesterwerk. Na ach tereenvolgens kapelaan geweest te zijn te Ulvenhout en te Don gen werd hij op 9 september 1924 benoemd tot pastoor te Stoppeldijk en op 6 augustus 1947 volgde zijn benoeming tot deken van het dekenaat Honte- nisse. De parochieherder heeft in zijn 35-jarig pastoraat de paro chie Stoppeldijk door en door leren kennen en lief gekregen. Dat deze liefde wederzijds is, zal blijken op 7 juni a.s.. de dag waarop de hele parochie haar trouw en aanhankelijkheid aan deken Staal zal doen blijken. Weer succes. Hadden onderstaande honden liefhebbers op de internationale hondententoonstelling te Lille i Frankrijk) vorige week reeds groot succes, ook in Gent hebben zij op de internationale tentoon stelling, waaraan zeer vele hon den van allerlei ras deelnamen, ucces geboekt. Mevr. A. BrackeNeufcour be haalde met haar langharige teckel (teef) Eggo van Olden burg, en haar langharige teckel teefInga van de Saettinge en de heer J- van de Plasse uit Sluis met Old English sheepsdog Reett- wijks Grand Old Lac het nredi- caal „excellent". Bewoners van „Rustoord" op reis. ternaar, de rentmeester der Do meinen te Breda, de burgemees ters van Biervliet, Hoek en Phi lippine, de rijkslandbouw- en veeteeltconsulenten ir Van Bee- kdm, ir Haenen, ir W. L. Harm- sen, een groot aantal vertegen woordigers van landbouworgani saties, enkele personen, die de Belgische landbouw vertegen woordigden, vertegenwoordigers van het ministerie van Land bouw, en genodigden, die aan de landbouw aanverwante bedrij ven, als suiker- en zuivelfabrie ken, vertegenwoordigden. De heer J. J. van Dijke schet ste^ in een sympathieke toe spraak hoe men, vooral na de oorlog in Zeeuws-Vlaanderen de behoefte gevoelde aan een eigen voorbeeldbedrijf. De geografische ligging van Zeeuws-Vlaanderen maakt het voor de boeren moeilijk om de proefbedrijven elders in Zeeland te bezoeken. Een unieke kans kwam. toen de Braakmanpolder werd ingedijkt, en er vruchtbaar land ter beschikking kwam. Reeds op 8 dec. 1953 werd in een vergadering van de Stichting van de Landbouw het besluit ge nomen om een voorbeeldbedrijf te stichten. Het stichten van een dergelijk bedrijf had grote finan ciële consequenties. Iedere organisatie, de Z. L. M., N. C. B. en de C. B. T. B., stelde 15.000 beschikbaar. De suiker fabrieken deden er elk 2.000 bij, terwijl door de Werktui gencommissie Zeeuws-Vlaande ren nog een bedrag van ƒ4.000 werd aangeboden. Zo was er 53.000 in kas. Na lang en vooral geduldig on derhandelen met de Dienst der Domeinen, werd een bedrijf groot 23 ha in pacht verkregen, en zo kon op 1 januari 1958 de bei: leider worden aangesteld. Van de 23 ha is er 15 Vc gras land. Het is niet het gemakkelijkste bedrijf om rendabel te maken en juist daarom is dit voorbeeldbe drijf van zó groot nut, omdat aan de hand van door elders opgeda ne, aan de praktijk getoetste er varingen kan worden aange- VRIJDAG 5 JUNI. TERNEUZEN.' Luxor-Theater, 7.45 uur: De tien geboden". Demonstrateczaal P.Z E.M - gebouw, 710 uur: Foto-ten- toonstelling. Zuidersportpark, 19.15 uur: Zomeravondvoetbal. de Zaamslagse bezoekers harte lijk werden ontvangen. Bij de koffie dankte de verzorger van „Rustoord", de heer P. de Regt, de directrice mevr. Stevens voor Dinsdag hebben de bewoners de vriendelijke ontvangst. Hij van „Rustoord" alhier hun tradi tionele jaarlijkse uitstapje ge maakt in gezelschap van ds. en mevr. Becht en de heer en mevr. Heijboer. Rond half één des middags ver trok men van Zaantslag in negen luxe-auto's, welwillend afgestaan en bestuurd door de eigenaars. Via Terneuzen, Hoek en de B; aakmanpolder ging d.e reis naar Breskens, waar het gezel schap met de prachtige nieuwe veerboot overstak naar Vlissin- gen. Over de boulevard reden de auto's naar Middelburg, waar een bezoek werd gebracht aan minia- t uur-Waicheren. Nadat hier nog enkele verversingen waren aan geboden, werd de reis voortge zet naar Zuid-Beveland. In Hein- kenszand stond de koffiemaaltijd gereed, die uitstekend smaakte. Vervolgens1 stond een bezoek aan het fraaie rusthuis in Ka- pclle op het programma, waar hoopte de mensen uit Kapelle ook eens in Zaamslag te mogen begroeten. Langs Kruiningen—Perkpolder kwamen de reizigers om half tien weer op Zaamslag aan. De hele trip, die prachtig geslaagd mag heten, was begunstigd door stralend zomerweer. Onder het genot van een kop koffie bleef men nog enige tijd bijeen. De organisator van de reis, de heer De Regt, richtte na mens de bewoners van ..Rust oord" een woord van dank tot het bestuur en tot de autobezit ters voor de ondervonden mede werking, die uiteraard zeer op prijs werd gesteld. De wijkzuster, die de reis even eens had meegemaakt, deelde in deze dank. Ds. Becht dankte wederkerig de heer De Regt voor alle goede zorgen, waarna hij de dag met dankgebed beëindigde. de praktijk van het boeren kan aanpassen. Het bedrijf wordt geheel me chanisch geleid, er is een trak- tor van 30 p.k. Ook de beweiding geschiedt net als het gewone be drijf in zes gelijk verdeelde stuk ken. Men werkt met 1 vaste ar beider, en waar nodig met losse krachten. in ae wei zijn thans 10 stuks vee. Het le jaar is men goed door gekomen. Het bedrijf had al een winst. Het demonstratiebedrijf zal zichzelf moeten bedruipen. Spreker bracht aan de samen- iverKende landbouworganisaties grote dank voor de zeer prettige samenwerking. Aan het stot van zijn toespraak sprak hij de wens uit, dat het in zijn gebied tot voorlichting mag dienen voor de aandbouw. Ee Commissaris der Koningin haakte in op dit woord. Hij zeide zeer vele gebouwen en bedrijven te hebben geopend, doch nog nimmer iets, dat geheel zonder overheidssteun tot stand geko men is. Voor het niet-ieunen op de over heid ls een woord van hulde aan de initiatiefnemers zeker op zijn plaats. De Commissaris trok een ver gelijking met de tijd toen hij als i2-jarige knaap wel eens hielp op een boerenbedrijf, en de hui dige gemechaniseerde landbouw. Er is veel ten goede veranderd. Eén verandering betreurde de Commissaris, n.l. dat op dit be drijf het paard geheel afwezig iS. In een tijd van Euromarkt en E.K.S.G. is het van het grootste belang dat ook de landbouw alle krachten samenbundelt om de vaart van de tijd bij te houden. Slechts doop samenwerking zal de sterkste kunnen winnen. De Commissaris sprqk de wens uit, dat het bedrijf onder Gods onmisbare zegen tot heil van de landbouw in Zeeuws-Vlaanderen zal zijn. Dit alles had zich in de ruime schuur van het bedrijf voltrok ken. Hierna verwijderde de Com missaris het doek van het grote opvallende witte bord, waarop de woorden „Demonstratiebedrijt Zeeuwsch-Vlaanderen" stonden. Het grote gezelschap genodig den, ruim 70, bezichtigden hier na het bedrijf, en nam met ken- Advertentie! voor het repareren van muren en plafonds Verpakking van 454 gram f 1.20 4LABAST1NE HOLLAND M.V. kiWSlUUCHT utóTEWJW» WESTKOLKSTKAAT 4U TERNEUZEN REAL MADRID BEHIELD EUROPA-CUP. Door in de finale te Stuttgart met 20 (rust 10) te winnen van Stade de Reims is Real Ma drid in het bezit gebleven van de Europese voetbalbeker. 106. De Noorman beseft, dat hij de dood voor ogen heeft en hij handelt bijna automatisch. Vlug als de weerlicht duikt hij voorover; het zwaard van de voorste Deen suist zo dicht langs hem heen, dat hjj de luchtstroom in zijn hals voelt, maar het vol gend ogenblik treft de Deen Eric's volle gewicht in de maagstreek en met gesmoorde kreet klapt de kerel voorover, een fikse vuist slag stelt hem voorlopig buiten gevecht. Het gaat alles zo snel in zijn werk, dat de tweede er nauwelijks op voorbereid is, als Eric als een losschietende stalen veer op hem toespringt. Dan zendt ook hem een kaakslag naar het land der dromen Vlug grijpt de Noorman een van hun zwaarden en met de kleine prins bij de arm verdwijnt hij in het struikgewas. In het halfduister van het woud luistert hij even naar de verwar de geluiden, die hij tijdens de kor te vechtpartij ai meende te ho renEr schijnt daar inderdaad ook een strijd aan de gang te zijnmaar met wie hebben de overige Denen het aan de stok? Bolan en de Noren zullen het wel uit hun hoofd laten, ongewapend ais ze zijn, een gevecht uit te lok- ken met de woedende Denen Dan zijn het of Fergus' mannen of Griffan's krijger." en het laatste is het waarschijnlijkste Reden te over om zo snel moge lijk uit deze buurt te komen, want als ze hem en het prinsje te pak ken krijgen, is de kans Svein vrij nis van zaken de stand der ge wassen op. In Philippine verenigde het ge zelschap zich aan een maaltijd. Vele instanties boden hier het Stichtingsbestuur, gevormd uit de landbouworganisaties hun ge lukwensen aan. Als eerste spreker, die tevens de tafelpresident was, voerde burgemeester Vercauteren het woord, die hulde bracht aan de voorzitter voor zijn energieke lei ding, en de wijze waarop het be drijf gesticht is. Ir. Butler uit Den Haag sprak namens het ministerie van Land bouw er zijn vreugde over uit, dat onderzoek en voorlichting op dit demonstratiebedrijf aan de hand van de praktijk getoest kan worden. De overheid voteert gro te bedragen in de Voorlichtings diensten en is dan ook uitermate verheugd als de landbouw zelf een bijdrage levert in zijn strijd om het dagelijks bestaan. Industrialisatie trekt overal de aandacht. De landbouw is door de steeds verdergaande mecha nisatie steeds meer mensen gaan afstoten. Deze moeten elders op gevangen worden. Van de boer vraagt de mecha nisatie een aanpassing en het toe passen van steeds nieuwere me thoden. De diverse ondeAzoekingsinstitu- ten maken over hun bevindingen prachtige rapporten, die echter eerst aan de hand van de prak tijk op een proef- of demonstra tiebedrijf uitgewerkt moeten worden eer de boer er iets aan heeft. Juist daarom is een dergelijk bedrijf voor het landbouwonder wijs van groot nut. Het peil van de landbouw in Zeeuws-Vlaande ren is zeer hoog. Ook het tech nisch niveau is daaraan gelijk. Spreker hoopte dat het bedrijf er zal toe bijdragen, dat Zeeuws- Vlaanderen ook op landbouwge bied in de eerste gelederen zal blijven. De heer J. Kakebeeke uit Wol- phaartsdijk bracht de gelukwen sen over van de Prov. Landbouw- voorlichtingsraad en de Z. L. M. Ir. J. Wellen voerde het woord namens de N. C. B. te Tilburg. In een vlotte speech wenste hij het demonstratiebedrijf alle suc ces toe. Ir. J. A. H. Haenen uit Axel, hoofd van de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst in Zeeuws-Vlaan deren, zwaaide alle lof, aan hem toegezwaaid, door naar de dienst, die in teamwork mee heeft ge holpen aan de opzet en exploi tatie van het bedrijf. Burgemeester A. P. Kostense van Biervliet sprak namens de drie „Blaakmanburgemeesters" er zijn blijdschap over uit, dat een dergelijk bedrijf in de Braakman- polder kon worden gevestigd. Het grote winstpunt van de Braakman noemde de burgemees ter, dat Oost- en West Zeeuws- Vlaanderen dichter bijeen zijn gebracht. De Braakman is letter lijk een brug geworden naar een beter begrip tussen de eertijds beide delen van Zeeuws-Vlaande ren. De heer J. W. Scheele uit Vogel waarde zeide, dat de gezamen lijke landbouworganisaties met dit bedrijf een grote verantwoor delijkheid op zich hebben geno men en noemde de samenwer king in deze organisaties een voorbeeld voor het hele land. Alle sprekers werden door de heer Vercauteren op vlotte wijze beantwoord, waarbij hij snedig opmerkte, dat Vadertje Staat niet de gemakkelijkste verpach ter is in Nederland. Tenslotte dankte de Commissa ris der Koningin voor de grote gastvrijheid en gaf op de hem eigen wijze zijn visie op de ver schillende door de sprekers naar voren gebrachte problemen. Met de wens uit te spreken dat liet bedrijf tot voorbeeld van de Zeeuwse landbouw mag zijn, ein digde de Commissaris zijn toe spraak. De bijeenkomst werd hierop door de heer Van Dijke gesloten. te kopen met deze kleine gijzelaar, verkeken En nauwelijks heeft hij dit over dacht, of er ritselt iets in de strui ken en een donkere stem zegt vijandig „Sta". Een beweging en het is je iaatste geweest De bogen van twee krijgers voor hem zijn feilloos op zijn hart ge richt- -a '«-r-.i. ROSBRAN DJ ES BIJ ERMELO. Woensdagmiddag hebben in Ermelo twee bosbrandjes ge woed, namelijk een aan de Veld weg en een op de Tonnenberg. De plaatselijke brandweer slaag de er met hlup van omwonenden spoedig In, de eerstgenoemde brand te blussen. Het vuur op de Tonnenberg werd met behulp van de brandweren van Appeldoorn, Putten, Ermelo, Garderen en van militairen geblust. Naar schat ting ging bij beide brandjes on geveer 1U00 vierkante meter bos verloren. Over het ontstaan van deze brandjes is niets bekend. OM 300 METER 'KABEL. Bij een barak van de N.V. Luchthaven Schiphol, waarin materiaal van de luchthaven ligt opgeslagen alsmede kabels van het G.E.B., waren twee woonwa genbewoners uit Arnhem bezig. 300 meter rubberkabels in een auto te laden. Iemand van de be- drijfsbewaking van de K.L.M. vertrouwde liet vervoersbriefje voor deze lading niet en waar schuwde de dienst orde en veilig heid, die op haar beurt de dienst luchtvaart van de rijkspolitie op Schiphol inschakelde. Er waren voldoende termen aanwezig om de woonwagenbewoners en ook de magazijnbediende een verhoor af te nemen. Een van de beide woonwagenbewoners werd pas later in Enschedé aangehouden. De drie mannen werden voor de officier van Justitie in Haar lem geleid. Er is proces-verbaal tegen het drietal opgemaakt. a v< Da te he di VERDERE Tl KOERSRl ONDERTO Bij een rustig gingen vrijwel al; waarden gisterer eer. verdere techr tie, op de vaste laatste tijd heet De zwakke tenc U'a list reet was als hoofdzaak ling op het hoofdfondsen wezen. Verder dagen door vrijwe gen veel gekocht vrij logisch dat d een beperkt ka dient direct ge» dat op lagere pri, He en buitenlanc wezig was. Het Nederlandse bed ker niet van die verkopen van over te gaan, Wordt hier en gepasseerd, doo is de inhoud vat gen van de maat te noemen. A openden op ca punten beneden dinsdag. De stoc rer. een paar gul zeker niet fla moesten het zo kaanse vraag ren bij opening oen achttal punt openden op 366 beneden de vorig Olies schommeld waardoor het kc de slotkoers van halve gulden bed In het laatst breidde de vraag hele markt uit, liezen belangrijk ceerd. AKU's lie Philips tot 676 G05L: en Kon. C De markt werd Voor de vele b belangstelling bij onze 45-jarig eniging betuiger hartelijke dank. A. CORNELIS: VAN LAN' Zaamslag-Veer, Z uidersportpark Vrijdagavond 5 Co MeijribMi Aanvang 19. Gevraagd: Flink' 2 x per week, 12.30 uur. Liefst r vrijdag. Aanmeld 6 uur. Mevr. T Scheldekade 51, Ct»03W50033»C8M v O O o O, 0 O. O Ni vo BROMFIETS reeds aflevei BROMFIETS reeds afleve SCOOTERS een le beta Vraagt van Br len. O O i 40 liter 1 V NOORDSTRAAT De ZOMERDU foor di waarin Trein-, Prijs 6 Verkrij tlITGE «88KK838M38J8583

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2