Westelijk tegenvoorstel inzake Berlijn? Satelliet met muizen gelanceerd De apartheidspolitiek in Zuid-Airika Staat van veiligheid Ecuador m in gesteld De toestand in Indonesië Persconferentie van Eisenhower Gevechten in Nicaragua HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN HET WEER WEERBERICHT EERSTE BLAD Frankering Dij abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— pei kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 et DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 4 JUNI 1959 15e Jaargang Nr 4693 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. NEDERLANDS-DUITS OVERLEG IN BONN HERVAT In Bonn is gisteren het Ne derlands-Duitse overleg tussen beide landen hangende vraag stukken voortgezet. Van Nederlandse zijde wordt het gesprek gevoerd door de di recteur-generaal politieke zaken van het ministerie van Buiten landse Zaken, dr H. R. v. Hou ten, en van Duitse zijde door ambassadeur dr R. Lahr. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft medege deeld, dat het overleg in Bonn 10 dagen zal duren. Op 15 juni zal het overleg weer naar Den Haag worde., verplaatst. Hij voegde hier aan toe, dat de besprekingen afwisselend in Bonn en Den Haag zullen wor den voortgezet totdat een rege ling voor alle vraagstukken is bereikt. NOODTOESTAND IN SOEDAN Dinsdagavond is in Soedan de noodtoestand afgekondigd, aldus een mededeling van de minister van Voorlichting aan de pers. De minister, Mohamed Taillat Farid, zei dat de regering alle noodzakelijke maatregelen had genomen om bewegingen van le gereenheden ter voorbereiding van een nieuwe staatsgreep in de loop van de zomer te voorkomen. De noodtoestand volgt op de airestatie op maandag van twee ministers, beiden generaals. In totaal bevinden zich thans 18 of ficieren in arrest. Zij zullen de volgende week worden berecht wegens „rebellie en samenzwe ring tegen het regime", aldus Farid. Hij deelde mee dat nog vijf mi litairen en 22 burgers zijn gear resteerd na de poging tot een mi litaire staatsgreep waarvan de twee gearresteerde ministers zijn beschuldigd. De noodtoestand zal van kracht blijven voor de duur van het proces. SINGAPORE ONAFHANKELIJK. De Britse kroonkolonie Singa pore is wesnsdag een onafhan kelijke staat binnen het Britse Gemenebest geworden, na een koloniaal bewind van 140 jaar. De nieuwe premier Lee Kuan Jew, wiens volksactiepartij de vorige week bij de verkiezingen de overwinning behaalde, ver klaarde woensdag op een „over- winningsvergadenng", dat de nieuwe grondwet „slechts een stap is in de richting van samen gaan met Malakka en vrijheid". „De macht van het volk via zijn gekozen regering is beperkt tot onze binnenlandse aangelegen heden", aldus Lee, „doch de dag van vandaag is toch een veel be tekenende breuk met het verle den". Hij waarschuwde de kiezers, die hem geholpen hadden de overwinning te behalen, dat niet van vandaag op morgen de levensstandaard kan worden ver beterd. „De goede dingen in het leven komen niet uit de lucht vallen. Zij kunnen alleen worden bereikt door zware arbeid gedu rende een lange periode", zo zei hij. HET OVERLEG TE GENEVE De ministers van Buitenlandse Zaken der „grote vier" hebben woensdag hun beraadslagingen over Berlijn in een besloten zit ting in Herters villa aan het Meer van Genève voortge-zet. Hun bijeenkomst heeft twee en een half uur geduurd. Een Amerikaanse woordvoer der heeft na de vergadering ver klaard dat de ministers heden weer in besloten zitting bijeen zullen komen en wel in de villa van Couve de Murville. De woordvoerder, die namens de vier delegaties sprak, zei voorts dat de ministers vrijdag a.s. een voltallige vergadering zullen houden. In antwoord op vragen ver klaarde hij dat de ministers na de bijeenkomst goedgemutst schenen te zijn en dat zij op vriendschappelijke wijze een on derling gesprek voerden. Uit gewoonlijk betrouwbare bron is vernomen dat het Westen op deze besloten vergadering heeft aangeboden de sterkte van de Westelijke troepen in West- Berlijn op het huidige peil (10.000 man) te bevriezen. Men gelooft dat dit het Weste lijke antwoord is op Gromyko's voorstel om in West-Berlijn „symbolische" troepen van de grote vier te legeren. Het Wes- aen zou echter in geen geval le gering van Russische troepen 'in West-Berlijn willen aanvaarden. Ook zou er geen sprake van kun nen zijn dat Engeland, Amerika en Frankrijk hun troepensterkte in West-Berlijn verminderen. Dit nieuwe voorstel zou dins dag door de Ver. Staten naar voren zijn gebracht op een bij eenkomst van Westelijke func tionarissen in Genève. Volgens waarnemers is het nog te vroeg om te kunnen zeggen of er een „doorbraak" is bereikt. FRANS WAARNEMEND MINISTER OVER GENEVE De Franse waarnemend minis ter van Buitenlandse Zaken, Pierre, Guilaumat, heeft de mi nisterraad woensdag meege deeld dat de conferentie in Ge nève .langzaam vordert naar de top". Volgens een regerings woordvoerder zei hij dat er we derzijds de wens bestaat om een gemeenschappelijke basis te vin den en niet de wegen af te snij den. Guilaumat zei voorts: „Het is waarschijnlijk dat wij in de komende dagen een gunstiger basis zullen vinden dan die waarop wij ons thans bevinden". Mr. J. M. KAN LID RAAD VAN STATE Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 oktober 1959 be noemd tot lid van de Raad van State mr. J. M. Kan te 's-Gra- venhage met toekenning van ge lijktijdig eervol ontslag als secre taris-generaal van het ministe rie van Binnenlandse Zaken on der dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten als zoda nig aan den lande bewezen. (Advertentie) „Onbeschaafd, ondemocratisch en niet meer passend in deze mo derne wereld", zo heeft de Zuid- afrikaanse oppositieleider sir De Villiers Graaff het regerings wetsontwerp voor zelfbestuur der naturellen betiteld, toen het De president van Ecuador. Ponce Henriquez, heeft woens dag voor het gehele land de „staat van veiligheid" afgekon digd nadat dinsdagavond bij rel letjes in de hoofdstad Guayaquil vijf mensen om het leven waren gekomen en een dertigtal ge wond. In de straten van de hoofdstad patrouilleert nu het leger met tanks. De relletjes van dinsdag ont stonden toen een bijeenkomst van stakende leerlingen van middelbare scholen en studenten door de politie uiteen werd ge jaagd. De scholieren en studen ten eisen het aftreden van de ministers van Defensie en Justi tie en van het hoofd van de pro vinciale politie, omdat vrijdag te Portoveijo bij onlusten verschei dene studenten om het leven zijn gekomen. Nadat de protestbetoging van dinsdag in Guayaquil uiteenge- MEDEDELINGEN VAN PREMIER DJUANDA De Indonesische premier, ir. Djuanda, heeft woensdag ver klaard dat ondanks de verwer ping van het regeringsvoorstel om de grondwet van 1945 weer in te voeren, „deze kwestie nog niet is afgelopen". Hij gaf een aanwijzing dat binnenkort moge lijk een officiële regeringsver klaring over deze aangelegen heid zal worden uitgegeven. Hij vertrouwde dat de regering de huidige moeilijkheden kan overwinnen mits „sentimenten vermeden worden". Hij achtte het niet noodzakelijk dat presi dent Soekarno eerder zou terug keren van zijn wereldreis tenzij de president dit zelf wenst. Voorts deelde hij mede dat het decreet van Nasution over een verbod van politieke activiteit wag uitgevaardigd met goedkeu ring van de regering. Dagorder van Nasution aan het Indonesische leger De Indonesische legercom mandant, lt generaal Nasution, heeft woensdag in een order de onderdelen van het leger bevel gegeven, in afwachting van na dere instructies op hun stand plaatsen te blijven en krachtig op te treden tegen enigerlei groepering die zou trachten' wanordelijkheden te verwekken. In zijn dagorder geeft Nasu tion opdracht om onmiddellijk te handelen en met zo grote krachtontwikkeling als waartoe de omstandigheden nopen. Na sution zegt, dat bij bepaalde politieke groepen tekenen van fanatisme zijn waargenomen. In zijn besluit tot beteugeling van politieke activiteit van dins dag heeft Nasution o.a. ver klaard, dat het niet in de be doeling ligt, de politieke partij en te verbieden; het was alleen de bedoeling hun activiteit ge durende enige tijd te beperken. Drie jongens en drie konijntjes Drie leerlingen van de Varn- dean middelbare school te Brigh ton in Zuid-Engeland hebben zich laten straffen omwille van het lot van drie pasgeboren ko nijntjes. Zij hadden deze diertjes, die vergast zouden worden en in afwachting daarvan in een hok in een leslokaal waren opgeslo ten, de vrijheid gegeven. Zij kre gen vanwege deze inbreuk op de discipline de keuze tussen aftre den als „prefect" of drie stok slagen. Een van de drie jongens offerde zijn prefectsfunctie op, de andere twee verkozen de stok slagen. jaagd was, trokken vele studen ten en burgers naar een in aan bouw zijnd gebouw tegenover de krant „El Telegrafo". Daar ver brandden zij een politieman die zij kort tevoren van zijn paard hadden getrokken en door de straten gesleurd. Militairen heb ben hen met traangas uit het gebouw verdreven. Woensdagochtend was het rustig in de stad. Het hoofd van de provinciale politie is ontslagen en uit de stad vertrokken. Er is een uitgaansverbod afgekondigd. MILJOEN DOLLAR VOOR VLUCHTELINGEN IN WEST-DUITSLAND Baronesse Alice Bachofen von Echt, die de vorige maand op 82- jarig'e leeftijd in New YorK is overleden, heeft één miljoen dol lar nagelaten voor de vluchtelin gen in West-Duitsland. Haar totale nalatenschap be draagt 2V2 miljoen dollar. Haar neef Werner Bachofen von Echt krijgt een miljoen. Dit geld zal voor hem worden beheerd. Komt hij te overlijden, dan zal het ka pitaal gelijkelijk worden ver deeld tussen zijn echtgenote en hun drie kinderen. In het testa ment is voorts bepaald dat er 2 fondsen gesticht moeten worden, resp. van 100.000 en 60.000 dollar, ten behoeve van mevr. Bachofen von Echt en een derde fonds groot 100.000 dollar ten behoe ve van haar drie kinderen. Een andere neef van de over leden barones, sir Olivier Dun can, erft 100.000 dollar. 10.000 dollar gaat naar een sanatorium voer tuberculeuze kinderen en vrouwen in Stiermarken en een gelijk bedrag naar de internatio nale vereniging voor hulp aan kinderen te Genève. De baronesse heeft voorts 5.000 dollar nagelaten voor de ar- men van drie plaatsen in Stier marken. Heinrich Ully, de burge meester van deze plaatsen, moet het geld onder de armen verde len. Aantal misdaden in Engeland stijgt Een rapport van Britse inspec teurs van politie bevestigt de voorspellingen dat het aantal misdaden in Engeland spoedig een nieuw naoorlogs hoogtepunt zal bereiken. Het aantal strafbare overtre dingen zoals inbraken, roof met geweld en heling, steeg in 1957 met 15.000 gevallen of dertien procent in vergelijking met 1956. Het aantal ernstige misdaden in de leeftijdsgroep van 14 tot 17 jaar steeg met 34 procent; in de groep van 17 tot 21 jaar was de stijging 27 procent en in de groep boven 21 jaar dertien pro cent. veelomstreden ontwerp dinsdag in derde lezing door het parle ment in Kaapstad behandeld werd. De leider van de verenigde partij vond dat hiermee de weg is gebaand voor het uiteindelijk uiteenvallen van de Zuidafri- kaanse Unie. Het betekent vol gens hem dat de Afrikanen niet verder zullen gaan in de Wester se democratie maar zullen wor den teruggedrongen in het stam verband. De uit de wet voort vloeiende zwarte staten zullen de Unie in het noorden en oosten als een hoefijzer omvatten en steun zoeken bij andere landen die andere ideologieën aanhan gen. De liberale leidster, mevr. Bal- linger, betoogde dat de Afrika nen door deze wet een soort on der-ras zouden worden, maar onderminister Mentz van Natu- rellenzaken meende dat er juist een land door zou ontstaan waar in blanken en niet-blanken vreedzaam naast elkaar zouden kunnen leven. Wet inzake zelfbestuur voor Bantoes aanvaard Het wetsontwerp van de Zuid- afrikaanse regering inzake zelf bestuur voor Bantoes is in derde lezing aanvaard nadat een amen dement van sir De Villiers, leider van de verenigde partij, was ver worpen. Tijdens de behandeling zei mi nister Daan de Wet Nel dat het belangrijkste resultaat van de wet zal zijn dat het de Afrikanen in de unie „levensruimte" zal geven. De wet voorziet in het in stellen van autonome Bantoesta- ten. Hij zei dat het geven van levensruimte aan Afrikanen bin nen het gebied van de blanke be volking alleen zou kunnen leiden tot een „bloedbad" in Zuid-Afri- ka. „Als die weg wordt gevolgd kunnen wij de blanken in Zuid- Afrika afschrijven". Van de Amerikaanse luchtbasis Vandenberg in Californië is gis teren een raket gelanceerd die 4 muizen in een satelliet in een taan om de aarde moet brengen. Het is de bedoeling dat zij latei- naar de aarde terugkeren. Het is de eerste poging om die ren van een reis in een kunst maan naar de aarde te laten te rugkeren. Als alles volgens plan verloopt zullen de muizen na een reis van 26 a 27 uur boven de Stille Oceaan op enige honder den kilometers ten noordwesten van Hawaii naar de aarde terug keren. Vliegtuigen van de Ame rikaanse luchtmacht zullen pro beren de houder waarin zij zich bevinden door middel van specia le apparatuur in de lucht op te vangen. Als zij er niet in slagen, zullen twee torpedobootjagers proberen de houder uit de Jceaan op te vissen. ,tn een officiële bekendmaking van het Amerikaanse ministerie van Delensie wordt verklaard, dat de proefdieren geen gewone muizen, doch speciaal gekweekte en geharde dieren zijn, die een „opleiding" als ruimtereizigers heDten gehad. Het zijn zwarte muizen. De lancering van de satelliet, de „Ontdekker 3", geschiedde door de luchtmacht. De muizen zijn alle vier man netjes. Zij zijn tijdens de voorbe reidingen gewend aan de appa ratuur in de houder waaruit zij hun eten en drinken krijgen. Het is de bedoeling dat het ge hele stuk van de Thor-raket, waarmee de satelliet werd gelan ceerd, in een baan om de aarde komt. Dit raketdeel is bijna zes meter lang en weegt nadat de brandstof verbruikt is, meer dan 100 kilogram. Eén der deskundigen van de Amerikaanse luchtmacht, Wil liam Godel, heeft tegenover de pers veiklaard, dat de proef met zwarte muizen wordt genomen om de uitwerking van de kosmi sche straling na te gaan. Het haar van muizen die aan straling hebben blootgestaan heeft, n.l. ae neiging om wit te worden. De vier muizen zuilen echter niet aan kritieke straling bloot staan, aangezien het verwachte verste punt van de baan der kunstmaan ongeveer 775 km van de aarde zal liggen, lager dus dan de dodelijke gordel van radio-ac tieve straling die bij vroegere proeven is ontdekt. Het terugvinden van de mui zen zal athangen van de juiste positie van de baan der kunst maan en de stabiliteit ervan. Ais alies goed gaat zal op een be paald ogenblik van de zeventien de omwenteling der kunstmaan om de aarde een tijdontsteking gasstromen aanzetten die de stand van de satelliet in zijn baan moeten wijzigen. De houder zal door explosieve bouten en veren worden losgemaakt, waarna een raketmotor de snelheid moet ver iagen om te verhinderen dat de houder bij de terugkeer in de dampkring een te grote snelheid heeft en door de wrijving ver brandt. Op een bepaalde hoogte zal een parachute de houder ver der afremmen. De houder, waarin de muizen ieder in een afzonderlijk kooi tje - zijn ondergebracht, weegt 12,5 kg. De Ontdekker 3" moet in een baan komen waarvan de afstand (ot de aarde varieert van 772,500 km tot 225,300 km. De satelliet zal met een snelheid van 28.800 km deze baan doorlopen en in 94 minuten een omwenteling om de aarde volbrengen. De baan loopt over de polen. Aanvankelijk zou de proef op 21 mei zijn genomen, doch als gevolg van weersomstandighe den moest men de lancering ver scheidene malen uitstellen. Op de rug van elke muis is een kleine radio bevestigd, die 55 uur op een batterij kan werken. De buizen zijn door draden verbon den met toestellen voor het vast stellen van pols- en hartslag en het gedrag van hun spieren tij dens het afvuren van de raket en de vlucht daarvan. In elk kooitje bevindt zich voedsel voor vier dagen en wa ter. Drie uur na de lancering werd officieel bekend gemaakt, dat men twijfelt of de satelliet in zijn baan is gekomen. De luisterpos ten nabij Hawaii waren er niet in geslaagd seinen van de satel liet op te vangen. HET HUWELIJK VAN PRINS ALBERT Van gezaghebbende Vaticaan se zijde is woensdag meegedeeld, dat prins Albert en prinses Paola op een speciale audiëntie geze gend zullen worden door Paus Johannes na de huwelijkssluiting in Brussel en niet, zoals van Bel gische zijde was bericht, tijdens een plechtigheid in de St. Pieter. Men voegde hieraan toe dat de Paus ongetwijfeld een verzoek om een speciale audiëntie zal toestaan. De „Osservatore Romano" schreef woensdag dat de voor stellen die waren gedaan om vooraf na de kerkelijke huwe lijksplechtigheid in de St. Pieter nog een burgerlijke plechtigheid in België of elders te houden, „in strijd zijn met de fundamentele en elementaire beginselen van het canoniek! en burgerlijk hu welijksrecht". De Paus heeft echter alle pole miek de pas afgesneden met een „delicaat vaderlijk gebaar", aldus het Vaticaanse blad. WESTELIJKE KLACHTEN OVER OOST-BERLIJN De ministers van Buitenland se Zaken van de Westelijke gro te drie hebben maandag vol gens conferentiekringen op een besloten bijeenkomst in Gromi- ko's villa te Genève aan Rus land een lijst met Westelijke klachten over het gedrag van de Oostduitse overheid in Oost- Berlijn voorgelegd. Onder meer klagen de Westelijken over het ontvoeren van een 100- tal personen uit West-Berlijn naar het Oosten, bemoeilijking van het contact tussen West- en i Oostberlijners door schaarse en willekeurige pasuitreiking, in- I krimping van de verkeersmoge- lijkheden en de verbreking van j de directe telefoonverbinding I met het Westelijke stadsdeel. President Eisenhower heeft woensdag op zijn persconferen tie meegedeeld dat er op de con- tie zou rechtvaardigen, kwam voor topconferentiekringen als een koude douche. President Eisenhower heeft op nieuw verklaard dat overeen stemming moet worden bereikt over een verbod van kernproe- ferentie in Genève geen vooruit- ven in de uampkring ais eerste Syrische „Aswan-dam" President Nasser van de Ver. Arabische Republiek heeft een ontwerp goedgekeurd voor de bouw van een grote dam in de Eufraat, die het Syrische natio nale inkomen met 150 miljoen gulden per jaar zal doen stijgen, zo meldt het in Damascus ver schijnende blad „Al-Wahda". De dam zal worden gebouwd tussen Aleppo en Deir Ezzor. Volgens in Salvador ontvangen berichten hebben de rebellen in Nicaragua de strijd op vier fronten in het zuiden van het land geopend, en worden er ge vechten te land en in de lucht geleverd. Een in San Salvador verschij nende krant verklaart telefonisch van een hoge functionaris in Ni caragua te hebben vernomen dat 23 rebellen gevangen zijn geno men en twee vliegtuigen van de opstandelingen neergeschoten zijn. Het hoofdkwartier van de na tionale garde heeft woensdag in Managua, de hoofdstad van Nica ragua, bekendgemaakt dat acht „invallers" zijn gedood en dat anderen met achterlating van wapens, kleding en mnutie op de vlucht zijn gedreven. In Managua, waar de winke liers die bij de oppositiepartij zijn aangesloten reeds drie dagen hun zaken gesloten houden, zou de toestand gespannen zijn. De nationale opslagplaatsen zouden zijn ingeschakeld om de bevol king aan levensmiddelen te hel pen. Een New Yorks radiostation meldt dat het ministerie van Buitenlandse Zaken van Nicara gua woensdag heeft bekendge maakt dat volgens ontvangen be richten drie schepen met revo- lutionaren van Cuba naar Nica ragua onderweg zijn. Tenslotte wordt nog gemeld dat president Somoza een eis van de rebellen om af te treden heeft verworpen en het leger op dracht heeft gegeven de rebellie volledig te onderdrukken. gang te bespeuren was die het nouden van een topconferentie zou rechtvaardigen. Ook zei hij niet te weten of de Russen nog even graag als enkele maanden geleden een topconferentie wen sen, Hij voegde hieraan toe dat sommige verklaringen van Chroesjtsjef zeker bijdroegen om de spanningen te verminderen en verbetering van de atmosfeer j voor de onderhandelingen in Ge-1 nève te bevorderen. Sprekend over de vooruitgang die naar zijn mening noodzake- 1 lijk zou zijn om een topconferen tie te rechtvaardigen zei de pre- 1 sident: „Men zal het er zeker over eens moeten zijn, dat er tot de totstandkoming van de hereniging van Duitsland een duidelijke verbintenis moet be staan dat de Westelijke rechten I en privileges in West-Berlijn niet zullen worden geschaad. Op de vraag of een verbintenis inzake Berlijn tot stand moet zijn gekomen als voorwaarde voor het houden van een topconferen tie, antwoordde Eisenhower, dat hij dit niet een voorwaarde wilde noemen. Hij voegde hieraan toe. dat hij niet zag hoe het hoofd van een zich respecteren de regering naar een internatio nale conferentie zou kunnen gaan in antwoord op iets dat zou kunnen worden opgevat als een dreigement. Eisenhower zei dat hij geen bezwaar heeft tegen een mogelij-1 ke serie van besprekingen op topniveau zolang deze vorderin gen beloven. DONDERDAG 4 JUNI v.m. n.m. Breskens 0.38 1.01 Terneuzen 1.13 1.36 Hansweert 1.53 2.16 Walsoorden 2.03 2.26 VRIJDAG 5 JUNI v.m. n.m. Breskens 1.13 1.38 Terneuzen 1.48 2.13 Hansweert 2.28 2.53 Walsoorden 2.38 3.03 stap tot het beëindigen van alle proeven. De president zei een overeen komst te willen voor controle op alle soorten proeven, waaronder ook proeven op groie hoogt-- en ondergrondse proeven. Het Wes ten stelde voor te beginnen met ren verbod van proeven m de dampkring. Ce inspectieregeling daarvoor zouden zeer eenvoudig zijn in vergelijking met cl;a v. elite nodig zouden zijn bij een verbod van alle proeven. Eisenhower heeft de legen- spraak van de Britse premiei1 over een aftreden van de Britse minister van Buitenlandse Zaken een uitstekende verklaring ge noemd. Over de beschuldigingen tegen Lewis Strauss, wiens benoeming tot minister van Handel nog steeds niet door het Congres is bekrachtigd, zei de president o.a.: Als de beschuldigingen tegen Strauss zouden worden ingege ven door anti-semietische motie ven zou dat zeer betreurenswaar dig en zelfs tragisch voor hel land zijn. Een hogedrukgebied trok over Nederland naar Noord-Duitsland en verplaatst zich verder in de richting van Zuid-Scandinavië. Door drukdalingen in Frankrijk komt de wind in ons land in de oosthoek. Daarbij zullen de tem peraturen, die woensdag plaatse lijk de 25 graden overschreden, Eisenhower merkte op dat hij epn stijgende lijn blijven verto- zich reeds eerder bereid ver- nen- ZON MAAN op onder op onder Juni 5 4.24 20.53 4.12 19.42 6 4.23 20.54 4.50 20.36 7 4.22 20.55 5.33 21.25 8 4.22 20.56 6.23 22.09 9 421 20.57 7.19 22.47 10 4.21 20.58 8.20 23.21 klaard had tot een ruime opvat ting van het begrip bevredigen de vooruitgang. Het zou volgens hem onrealistisch zijn te geloven dat de ministers een aantal be langrijke overeenkomsten zou- den kunnen sluiten die een o'i'p vreedzamere situatie zouden be vorderen. De ministers moeten immers overleg met hun regerin- 1 gen plegen. De president meende echter dat in het minst moet worden verwacht dat de ministers kun nen zien of zij de meningsver schillen kunnen verkleinen en of zij het gebied kunnen bepalen dat het houden van een topcon- ferentie de moeite waard maakt.' Als andere mogelijkheden voor het boeken van vooruitgang noemde de president nog het aangaan van contracten en uit wisselingen en het optrekken van het ijzeren gordijn. De berichten over de verkla ring van Eisenhower dat er in Genève geen vooruitgang te be-| zwakke tot matige wind Een koufront van een depres sie bij IJsland is tot in Engeland en West-Frankrijk doorgedron gen, maar het ziet er naar uit dat deze in een te langzaam tempo oostwaarts trekt om het weer bij ons te beïnvloeden.. Bij de Pyreneëen is een kleine onweerstoring ontstaan. Het weer blijft overwegend zonnig en warm voor de tijd van het jaar. Het is echter niet ge heel uitgesloten, dat op het einde van de dag een onweersbui in het zuiden van het land enige afkoe ling brengt. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van donderdag morgen tot donderdagavond. WARM. Droog en overwegend zonnig en warm weer behoudens een kleine kans op onweer. Tegen de avond in het zuiden van het land in speuren was die een topeonferen- hoofdzaak oostelijk.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1