Radio-Televisie-Vcrlichtisia Radio de Koek Prins Albert trouwt in Brussel Geruchten sover vervanging van Selwyn Lloyd Ruimte-apin Able is dood ZEER WEINIG VORDERINGEN Weero verzicht Persconfere ntievan Belgische Koning HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT Opluchting in het Vaticaan Opzienbarend artikel in de „Times' De conferentie te Genève Frankering Dij abonnement: Terneuzen. Redactie-adresNoordstraat 5557 ülrecteur-Hoofdredacteui 1. van de Sande Administratie-adres: Smidswai Telefoon 2073 en 2510 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— pet kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct. EERSTE BftAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie f 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Verschijnt dagelijks WOENSDAG 3 JUNI 1959 15e Jaargang Nr 4692 Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Prins Albert van België en prinses Paola Buffo di Calabria allien in Brussel in het huwelijk treden. Het huwelijk zal zowel kerkelijk als burgerlijk in Brus sel voltrokken worden, zo is gis teren van Belgische regeringszij de medegedeeld. Men voegde hieraan toe dat Pass Johannes het paar zijn ze gen zal geven tijdens een afzon derlijke plechtigheid in Rome op 1 juli- Op verzoek van de Paus heeft men tot deze wijziging besloten. Dit verzoek is in de loop van maandagavond besproken op het koninklijk paleis te Laeken. Daarna werd het ter sprake ge bracht op een speciale kabinets vergadering, die dinsdagmorgen werd gehouden. Officieel werd ais reden voor de kabinetsvergadering opgege ven: bespreking van de socialis tische aanval op de regering. De socialisten hadden n.I. meege deeld, dat zij dinsdagmiddag in het parlement vragen zouden stellen over de regeling van het huwelijk van prins Albert. Het besluit om het huwelijk van prins Albert in Brussel te laten voltrekken is dinsdag in 't Vaticaan met opluchting ontvan gen. Men was er bevreesd voor dat Paus Johannes zou betrok ken worden in een nationaal po litiek geschil. Het kabinet van de minister president heeft een kort commu niqué uitgegeven, dat door radio Brussel is omgeroepen. Hierin wordt gezegd, dat Paus Johannes er de voorkeur aan gaf, dat het huwelijk, zowel burgerlijk als kerkelijk, in Brussel voltrokken zou worden, daar hij graag zag, dat „alle Belgen bij deze gelegen heid verenigd rond de troon wa ren". •De koning en de beide vorste lijke families zijn er akkoord mee gegaan dat het huwelijk in België gesloten wordt, aldus het commu niqué. Men heeft nog niet be kendgemaakt wanneer de huwe lijkssluiting in Brussel plaats vindt. Pierson, een lid van de socialis tische fractie van de Kamer van Volksvertegenwoordigers, heeft JONGENSBENDE STAL BROMFIETSEN De Dordrechtse politie heeft een bende van vijf jongens, van wie de jongste veertien en de oudste achttien jaar is, en die zich de laatste weken herhaal delijk heeft schuldig gemaakt aan diefstal van bromfietsen, opgerold. Voor zover men heeft kunnen nagaan kan aan deze jongens diefstal van tenminste elf bromfietsen ten laste wor den gelegd. De knapen hebben er zes in Dordrecht en vijf in Sliedrecht gestolen. Ze namen ze mee en verstopten ze om er later tochtjes op te gaan ma- Ken. in deze kamer meegedeeld, dal zijn partij, nu zij genoegdoening heeft gekregen over de kwestie van het burgerlijk huwelijk van prins Albert, geen formele vra gen aan de regering over deze zaak zal stellen. Pierson verklaarde dat de op lossing van de huwelijkskwestie niet afkomstig is van de rege ring, die hij dan ook prompt van zwakheid beschuldigde. „De re gering moet hieruit de vereiste conclusie trekken en aftreden", aldus Pierson. Premier Eyskens, die namens de regering antwoordde, zei dat het kabinet er mee akkoord was gegaan dat het huwelijk in Rome kerkelijk gesloten zou worden, hetgeen blijkt uit het feit dat vier ministers de uitnodiging tot bijwoning van de plechtig heid in Rome hadden aanvaard. Eyskens verklaarde dat de reac tie van de Paus in het bijzonder veroorzaakt is door de polemie ken rond deze zaak en de over drijving waaraan de buitenlandse pers zich in dit verband heeft schuldig gemaakt. Van onofficiële Vaticaanse zij de is erop gewezen dat de hou ding van het Vaticaan tegen over de huwelijkskwestie af wachtend is geweest. Paus Jo hannes zou er in toegestemd heb ben dat het huwelijk op 1 juli in Rome gesloten zou worden, en later toegegeven hebben dat een huwelijksplechtigheid in Brussel de voorkeur verdiende toen hem van Belgische zijde gewezen was op de bezwaren tegen een even tuele huwelijksvoltrekking in Rome. Het is gedeeltelijk uit eerbied voor de Paus geweest dat men in het officiële communiqué van de Belgische regering gezegd heeft dat de Paus verzocht heeft het huwelijk in Brussel te slui ten, zo merkte men op. Na het antwoord van premier Eyskens venv."' de socialisti sche oppositie hem dat hij niet toegaf dat de regering faald door niet het „huwelijksincident" te voorkomen. Georges Bohy zei dat de socia listen naar aanleiding van de houding van de premier besloten af te zien van een verdere for mele interpellatie. Premier Eyskens verklaarde dat de regering getracht heeft een bevredigende oplossing te vinden die ook aanvaardbaar zou zijn voor de jonge prins, een op lossing die dus in overeenstem ming te brengen zou zijn, met het kerkelijk huwelijk in Rome. Helaas was dit onmogelijk om de enige reden dat het Vaticaan niet het beginsel kan prijsgeven dat een kerkelijk huwelijk daar ook geldt als burgerlijk huwelijk. De voorzitter van de Kamer verklaarde daarna „het incident gesloten". Het burgerlijk huwelijk van prins Albert en prinses Paola zal gesloten worden door de bur gemeester van Brussel, Lucien Cooremans, in het stadhuis dat dateert uit de vijftiende eeuw. Vermoedelijk zal de kerkelijke inzegening geschieden in de Sint Goedele door een pauselijk legaat of door kardinaal Van Roey. De datum van de beide plech tigheden is nog niet bekendge maakt maar waarschijnlijk zul len deze eind juni gehouden wor den kort voor de pauselijke ze gen in Rome. Te Rome is men van mening dat prinses Paola Ruffo di Cala bria op de hoogte was van het besluit om het huwelijk in Brus sel te sluiten, toen zij jl. vrijdag een particulier onderhoud met de Paus had. Zij had uitdrukking gegeven aan haar spijt over de onmogelijkheid dat de Paus hen zou trouwen en Paus Johannes had haar getroost en gezegend. BESPREKING OVER LONEN Vorige week heeft de minister president bij het afleggen van de regeringsverklaring in de Twee de Kamer een bespreking op kor te termijn met het georganiseer de bedrijfsleven aangekondigd over de mogelijkheden om te ko men tot een gedifferentieerde verbetering van lonen en andere arbeidsvoorwaarden. De bespreking is thans vastge steld op zaterdag 6 juni. Zij zal worden gehouden op het ministe rie van Economische Zaken in verband met de beperkte verga derruimte van hét ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid. De minister-president, prof. De Quay, is verhinderd deze bespre king bij te wonen, daar hij die dag afscheid néémt als Commis saris van de Koningin van Noord- Brabant. De bespreking staat daarom onder leiding van de vice- minister-president, drs Korthals. Volgens Britse bronnen te Genève is er geen sprake van dat minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd zou aftre den. De leden van de Britse dele gatie wilden inmiddels geen en kele commentaar geven op pers berichten uit Londen volgens welke de mogelijkheid bestaat dat Lloyd een andere functie krijgt. Er is op Lloyd in de vier jaren dat hij ais minister van Buiten landse Zaken is opgetreden nog al eens kritiek geoefend maar niettemin, aldus zegt men, wordt hij beschouwd als de best toege- (Advertentie) ff NOORDSTRAAT 102 - TEL. 3128 - TERNEUZEN Able, het vrouwtjesaapje dat samen met een andere kleine apin, Baker, vorige week een tocht naar de ruimte maakte, is maandagnacht tijdens een behan deling overleden. Ir een bekendmaking van het leger wordt gezegd dat de dood van Able niet het gevolg is van de vlucht. De behandeling werd uitgevoerd om een registratie-in strument te verwijderen. Able stierf in een laboratorium voor medisch onderzoek van het leger in Kentucky. Meegedeeld werd dat vlak on der de huid van Able een elek trode was aangebracht die aan- wijzigingen registreerde over de toestand van Able tijdens de ruimtevlucht. „Men was van me ning dat de elektrode moest worden verwijderd. Er bestond geen aanwijzing dat het dier deze kleine behandeling niet zou kun nen doorstaan". Tijdens de nar cose bemerkte men dat de adem haling van Able plotseling veel sneller werd. Men poogde nog kunstmatige ademhaling toe te passen maar het aapje stierf. „De oorzaak van de dood was snelle werking van het hart na de lichte narcose". Het patholo gisch instituut van de strijd krachten in Kentucky zal een nader onderzoek in stellen. De dood van Able legt enigs zins een schaduw over het suc ces van de ruimtetocht van de twee aapjes. Geleerden en journalisten was het al opgevallen dat Able min der levendig was dan haar ruim tegezel Baker. Zij herinnerden er ook aan dat Baker slechts twee of drie uur in de ruimtecabine had gezeten. Able had daaren tegen voor het vertrek reeds meer dan zeventig uur in deze cabine doorgebracht. De besprekingen te Genève werden dinsdag voortgezet met een voltallige vergadering van de ministers van Buitenlandse Zaken der „grote vier", die mede werd bijgewoond door de afge vaardigden van West- en Oost- Duitsiand. De bijeenkomst duur de meer dan drie uur. Van Westerse zijde wordt mede- deeld dat tot dusverre in de open bare en de besloten bijeenkom sten zeer weinig vorderingen zijn gemaakt. Dinsdag sprak prof. Wilhelm Grewe, leider der Westduitse raadgevende delegatie. Hij ver klaarde: „Geen weldenkend mens kan de zin begrijpen van het Sowjet-argument, dat de kortste en beste weg naar Duitse hereni ging bestaat uit het eerst volle dig maken van de verdelingen van Duitsland, om deze vervol gens in een internationaal vre- uesverdrag te bezegelen. Een vredesverdrag kan slechts gesloten worden met één Duits land en niet met twee. Door het sluiten van een vredesverdrag met een herenigd Duitsland zou dat worden bereikt, hetgeen de Sowjet-Unie telkens opnieuw voorgeeft na te streven, namelijk het herstel der Duitse eenheid. De Sowjet-Unie zegt dat dit door de Duitsers zelf dient te geschie den. Wij kunnen dit onderschrij ven, waarbij wij dus stipuleren: „dcor het Duitse volk zelf', aldus Grewe. Hij voegde hieraan toe dat er slechts weinig vooruitzichten be staan op een geslaagd verloop der Geneefse Besprekingen zo lang de Sowjetrussische afvaar diging blijft vasthouden aan haar theorie, dat er twee Duitse staten zijn. Naar aanleiding van Gromy- ko's beschuldiging dat Berlijn als een bruggehoofd van de Navo moet worden gezien, verklaarde Grewe: „De Berlijners zijn er van overtuigd dat de aanwezig heid van Westerse militaire een heden in hun stad 'n beslissende factor is geweest voor het voor komen van incidenten". Na Grewe sprak de leider der Oostduitse delegatie, minister van Buitenlandse Zaken Lothar Bolz. Bolz zag West-Berlijn als een „kruitvat, welks ontploffing de gehele wereld in een kernoorlog zou meeslepen". „Om dit te voorkomen moet de abnormale toestand in West-Ber- lijn worden genormaliseerd. Ik zou er de nadruk op willen leg gen dat het te danken is aan het oedachtzame handelen der Oost- berlijnse autoriteiten dat zovele Westduitse uitdagingen nog geen groter verwikkelingen hebben veroorzaakt, dan thans het geval is", aldus Bolz. De minister verklaarde verder dat Oost-Duitsland de maatschap pelijke voorwaarden in Oost-Ber- lijn niet aan het W esterse stads deel wil opleggen. De Duitse de mocratische republiek meent ech ter dat de West-Berlijners zelf hun maatschappij-inrichting moe ten bepalen, „zonder inmenging van krachten buiten West-Ber- iijn". Bolz zei dat de Oostduitsers, in geval van de totstandkoming enei vrijstad West-Berlijn, de verbindingen tussen haar en de buitenwereld zouden waarborgen en dat zij, ingevolge te sluiten tweezijdige overeenkomsten, voor vervoersmiddelen zouden zorg dragen. Indien West-Berlijn tot een vrije stad zou worden gemaakt, zou niemand in zijn rechten te kort worden gedaan, het zou in het voordeel zijn van alle vrede lievende West-Berlijnse burgers en van al degenen, die hun hart verpand hebben aan consolidatie van de vrede in Europa", aldus de Oostduitse minister Bolz. De Sow jet-Russische minister van Buitenlandse Zaken Gromy- ko heeft dinsdag zijn voorstellen voor een oplossing van het Ber- lijnse vraagstuk ingediend. De onmiddellijke Westerse reactie hierop was dat ze niets nieuws bevatten. Gromyko heeft vroeger gepleit voor een terugtrekken der geal lieerde troepen uit West-Berlijn, dat vervolgens een gedemilitari seerde „vrije stad" zou moeten worden. Doch dinsdag verklaar de hij dat de Sowjet-Unie ook zou Kunnen instemmen met de vol gende oplossing: 1. Legering in West-Berlijn van „symbolische troepeneenhe den van een duidelijk omschre ven sterkte van de Ver. Staten, de Sowjet-Unie, Groot-Brittannië en Frankrijk. 2. Vervanging -van de Ameri kaanse, Britse en Franse troe pen in West-Berlijn door „beperk te, door neutrale staten te leve ren troepencontingenten". De Sowjet-minister voegde hieraan toe dat de aanwezigheid van militaire eenheden der „gro te vier" of van neutrale staten in een „Westberlijnse vrijstad" in geen geval kan worden uitgelegd als een bezetting van de stad. Voorts zouden de buitenlandse troepen zich niet mogen inlaten met inwendige Westberlijnse zaken. Diplomatieke waarnemers heb ben opgemerkt, dat Gromyko in zijn voorstellen van dinsdag de kortgeleden door Chroesjtsjef in openbare redevoeringen in Oost-Duitsland gedane suggesties tot in bijzonderheden heeft ver werkt Koning Boudewijn heeft giste ren in het koninklijk paleis te Brussel de pers ontvangen. Het was voor het eerst tijdens zijn regering, dat een dergelijke ont. moeting was georganiseerd. De koning begon met de circa honderd journalisten in het Frans te vertellen over zijn be zoek aan Amerika. Hij las zijn verhaal voor. Daarna sprak de vorst in het Nederlands. Hij had woorden van lof voor het Ameri kaanse volk en de pers. Al spoedig ontwikkelde de bij eenkomst zich tot een echte pers conferentie, waarbij de verslag gevers van diverse nationalitei ten zich om de koning verdron gen en vragen op hem afvuur den. Aanvankelijk weigerde ko ning Boudewijn vragen te beant woorden, maar het duurde niet lang of er ontspon zich een on gedwongen gesprek, waarbij vaak hartelijk gelachen werd. De Belgische journalisten, in het begin verbaasd over deze vlotte gang van zaken, verloren weldra hun terughoudendheid en gingen ook vragen stellen. De verslaggevers hadden afgespro ken dat er niet naar de binnen landse toestand zou worden ge vraagd. Op de vraag of de Amerikanen de problemen van Belgisch Kon go begrijpen, zei koning Boude wijn „Zij moeten hun worden uitgelegd, juist zoals wij enige uitleg nodig hebben om sommige Amerikaanse binnenlandse kwes ties te kunnen begrijpen". Op de vraag of de Amerikanen overeenkomst zien tussen de Belgische problemen in Kongo en hun eigen rassenvraagstuk ant woordde de koning glimlachend: „Dat hebben zij mij niet verteld". De vorst zei desgevraagd dat hij opnieuw naar het buitenland zal gaan. Bijzonderheden wilde hij echter niet geven. Toen men de koning vroeg iets te zeggen over het besluit van koning Leopold om het paleis te Laeken te verlaten, antwoordde de vorst afwijzend. Hij zei alleen dat de kwestie door sommige persorganen onjuist is voorge steld. De perschef van het paleis gaf later hierover op verzoek van de koning een aanvullende verklaring uit. Hij zei dat de Bel gische pers over het algemeen de toestand juist had weergegeven, maar dat enkele buitenlandse bladen, in het bijzonder Italiaan se, een vals beeld hadden gege ven. Zij meldden namelijk, dat koning Leopold zijn besluit onder pressie had genomen. Toen een der journalisten de koning vroeg of er nog meer van dergelijke persconferenties zullen worden gehouden, zei de vorst dat er zeker meer contact moet komen tussen de pers en het hof. Veel misverstanden, zei hij, zijn te wijten aan het feit dat men elkaar niet voldoende kent. Op de vraag of het protocol op dit punt zou worden veranderd, antwoordde koning Boudewijn dat hij niet van protocol houdt. Montgomery naar Eindhoven Lord Montgomery zal op 18 september, de dag waarop Eind hoven herdenkt, dat het vijftien jaar geleden van de Duitse be zetters bevrijd werd, een bezoek aan deze stad brengen. Hij zal komen in gezelschap van de Britse ambasadeur in ons land, sir Paul Mason. Tien jaar gele den was lord Montgomery ook Eindhovens eregast bij de bevrij dingsherdenking. „Newsweek" over eventuele blokkade van Albanië „Newsweek Magazine" schrijft over het bezoek van de Russische premier aan Albanië: „Het over haaste bezoek van Chroesjtsjef aan Albanië weerspiegelt de Russische vrees dat de Westelij ke mogendheden bereid zijn druk op Albanië uit te oefenen uit vergelding voor een nieuwe blok kade van Berlijn. Dit was de strekking van de rapporten van de Franse inlichtingendienst. Frankrijk is de enige Westelijke mogendheid die een diplomatieke missie in Albanië heeft". „Als Chroesjtsjef zou pogen West-Berlijn af te sluiten, zijn de geallieerden bereid de Straat van Otranto (tussen Italië en Albanië) te sluiten. De Russen zouden dan gedwongen zijn Al banië los te laten of een lucht brug te organiseren in veel moei lijker omstandigheden dan bij een blokkade van West-Berlijn. Alle luchtvaartwegen van de door de Russen beheerste gebie den naar Albanië gaan over Turks, Grieks of Zuidslavisch gebied. En president Tito heeft Privé te kennen gegeven dat hij zich gaarne zou aansluiten bij stap pen van de Westelijke bondgeno ten tegen Albanië", aldus „News week". ruste van de leiders der Weste lijke alliantie voor het proces der onderhandelingen dat tot een topconferentie zou moeten leiden. Veel opzien is gebaard door een artikel van de politieke cor respondent in de Londense „Ti mes" waarin op een aanstaand aftreden van Selwyn Lloyd als minister van Buitenlandse Za ken wordt gezinspeeld. Dit arti kel droeg de volgende koppen: „De plannen van de premier met mr. Selwyn Lloyd", „Verlichting van de ambtstaak", „Mogelijke overplaatsing nog verscheidene maanden in het verschiet". De aanhef ervan luidde als volgt: ..We mogen veilig aannemen dat mr. MacMillan onlangs mr. Sel wyn Lloyd vaderlijk bij de arm heeft gepakt, hem terzijde heeft genomen en uit het hart met hem gesproken heeft. Noem het een persoonlijk advies van een leider aan een gewaardeerd medewerker, of de eerste onmis kenbare aanwijzing over de plannen van de premier wanneer hem na de algemene verkiezin gen gevraagd zou worden een nieuw kabinet samen te stellen dat maakt geen verschil. Waar het op aankomt is dat MacMillan Lloyd heeft laten we ten dat het, in deze benarde tij den, welletjes is op het Foreign Office." De correspondent her innert er dan aan dat de last van het ministerschap ook de gezond heid van Ernest Bevin en van sir Anthony Eden aantastte. Verderop schrijft hij echter dat de overplaatsing van Lloyd naar een andere post klaarblijkelijk nog verscheidene maanden op zich zal laten wachten. Het blad „Tribune de Genève" gaf commentaar op het artikel in de Londense „Times" onder de kop: „Manoeuvre tegen Lloyd?" en schreef dat het be richt. ervan afgezien of het be vestigd of tegengesproken wordt, noodzakelijkerwijze het verloop van de conferentie van Genève en de voortgang naar een even tuele topconferentie zou beïn vloeden. Het blqd meent dat het bericht van de „Times" onder de huidige omstandigheden niet door de Britse regering geïnspi reerd kan zijn. Later verluidde uit gezagheb bende bron in Londen dat Mac Millan telegrafisch zijn verwon dering over het bericht in de „Times" tegenover Selwyn Lloyd heeft uitgesproken. Het bericht zou geheel ongegrond zijn. Intussen hebben meer Britse bladen over de toekomst van de minister gespeculeerd. Zo meen de de „Evening News" dat Dun- (Advertentie). can Sandys, thans minister van Defensie, Lloyd mogelijk zal op volgen. Maar vóór de algemene verkiezingen in de herfst zou er niets gebeuren. Vele politici te Londen zijn van mening, dat de positie van Selwyn Lloyd als minister van Buitenlandse Zaken zekerder is, dan ooit. Premier Harold MacMillan heeft in een telegram aan Lloyd, die In Genève is, uiting gegeven aan zijn verbazing over het be richt van de „Times", als zon Lloyd spoedig worden overge plaatst. In regeringskringen wordt het krantenbericht volko men ongegrond genoemd. Lloyd heeft in een telegram aan MacMillan gezegd dat de toestand hem duidelijk is en dat hij zich niet ongerust maakt. Het telegram van MacMillan inzake steun en vertrouwen je gens minister Selwyn Lloyd heeft het „bominslag effect" dat de „Times" teweegbracht met zijn bericht dat Selwyn Lloyd mogelijk zou worden overge plaatst, verminderd. De meest onverstoorde per soon in Genève was Lloyd zelf die in zijn antwoordtelegram aan de premier zou hebben opge merkt dat hij de situatie begreep en niet verstoord was. Desalniettemin zou in sommi ge kringen enig vermoeden olij ven bestaan dat Lloyd niet de volledige steun van zijn regering geniet in de moeilijke onderhan delingen met de Russen. Tezelfdertijd hebben echter berichten over de rol van Lloyd in Genève de aandacht getrok ken. Meer en meer krijgt men het gevoel dat welk succes de conferentie ook moge bereiken, dit meer dan aan een van de an dere Westelijke ministers, aan Lloyd te danken zou zijn. De Britse pers heeft dinsdag nogal fel gereageerd op het arti kel in de „Times" waarin de voorspelling werd gedaan dat Selwyn Lloijd zal aftreden als minister van Buitenlandse Za ken. De „Times" zelf reageerde nogal laconiek op het rumoer dat is ontstaan n.a.v. het bewuste artikel. Het blad schrijft dat het grootste deel van de waarnemers in Genève de verklaring in het artikel, dat overplaatsing van Lloyd naar een ander ministerie „zeker nog wel verscheidene maanden op zich laten wachten", over het hoofd heeft gezien. De „Daily Mail" meldt uit Genève, dat het artikel in de „Times" juist is geschreven is op het ogenblik dat Lloyd met Gromyko tot zaken hoopte te komen. De „News Chronicle" meent vier met elkaar strijdige ge ruchten te onderscheiden i.v.m. het artikel in de ..Times". 1. Lloyd wordt aan de dijk gs- zet omdat hij een verzoenende houding aanneemt tegenover de Russen 2. Lloyd is „te schikkelijk" te genover de Amerikanen; 3. MacMillan heeft besloten tot een „dramatische ommezwaai in de Britse buitenlandse poli tiek", waarvoor het offer van Lloyd als teken moet fungeren; 4. MacMillan heeft zich aan Lloyd geërgerd omdat deze ge toond heeft dat hij eigen inzich ten heeft en niet langer meer de „plichtsgetrouwe handlanger van MacMillan" is. De „Daily Mail" zegt voorts nog dat het in regeringskringen bekend is dat de politiekecorres- pondent van de „Times" een der gelijk artikel zeker niet geschre ven zou hebben, zo hij geen in lichtingen had gekregen van een betrouwbare bron. Wie was de bron? Men verwacht van MacMillan dat hij een grondig onderzoek zal instellen om deze bron op te sporen, aldus het blad. VRIJ ZONNIG. Een hogedrukgebied, waarvan het centrum boven het Kanaal ligt, verplaatst zich naar Duits land, maar neemt in omvang af. De wind wordt daardoor in ons DONDERDAG 4 JUNI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.38 1.13 1.53 2.03 n.m. 1.01 1.36 2.16 2.26 ZON op ondi Juni 4 4.24 5 4.24 6 4.23 7 4.22 MAAN 20.52 20.53 20.54 20.55 op 3.40 4.12 4 50 5.33 onder 18.44 19.42 20.36 21.25 land meer zuidelijk. Een kou front van een depressie bij IJs land, dat Ierland nadert, zal van daag ons land niet voor de avond bereiken. In verband daarmee zal het overwegend zonnig weer blijven en zal de temperatuur plaatselijk een of twee graden hoger worden dan gisteren. Overigens handhaaft zich op de Oceaan nog steeds een krachtige west-circulatie, zodat het weer op langer termijn nog een enigs zins onvast karakter vertoont. meegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. VRIJ ZONNIG. Droog en vrij zonnig weer, met zwakke tot matige wind tussen zuidwest en zuid. Dezelfde tem peraturen als gisteren of iets ho gere.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1