UIT DE PROVINCIE BEURSOVERZICHT de zonnige Binnenlands nieuws RAN O de iws/ucpetvifi pan demstetang. AGENDA HEIMWEE NAAR JOANA MARKTBERICHTEN TERNEUZEN Centrale Commissie voor onteigening1#'vergoedingen; Door de Centrale Commissie voor onteigeningsvergoedingen werden gistermiddag in hotel „Des Pays-Bas" degenen ge hoord. die daarvoor waren uit genodigd, en die in aanmerking komen voor schadevergoeding in verband met de kanaalverbre ding. Hierbij waren aanwezig burgemeester mr. P. H. W. F. Teilegen van Terneuzen en de heren ir. B. Hylkema, ingenieur Rijkswaterstaat, en J. L. J. de Jonge, administratief ambtenaar Rijkswaterstaat. Deze eerste bespreking was zuiver informatief. De gedupeer den werden vragen gesteld be treffende eigendommen, even tuele hypotheken en huurkwes- ties, benevens of zij plannen heb ben een woning te bouwen, te kopen of te huren. Schattingen zullen door de Commissie gedaan worden op 11 juni a.s. Eerst wanneer de resul taten hiervan bekend zijn, zal door de Dienst van de Rijkswa terstaat aan de bewoners van de betreffende woningen voorstellen worden gedaan. AXEL Brand in woonkamer. Gistermiddag omstreeks 1 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand op de boerderij \an de landbouwer P. de H. in de Capellepolder. In de woning van de boerderij was brand ontstaan, welke nogal lei om zich heen greep. Door - eile hulp van buren en anderen k i men de brand beperken tot een gedeelte van het binnenhuis, loen de brandweer ter plaatse kwam was het gevaar zo goed als bezworen. In één kamer was de schade vrij groot. Over de oorzaak verkeerde men nog in het onzekere, al acht men de mogelijkheid niet uitge sloten, dat de brand kan zijn ont staan bij het uitvoeren van schil derwerkzaamheden, o.a. bij het z.g. afbranden van verf. MIDDELBURG. Zeeuwse predikanten conferentie. De Gereformeerde predikan ten in Zeeland zullen heden in de Hofpleinkerk te Middelburg on der presidium van ds. A. G. v. d. Stoel van Bergen op Zoom een conferentie houden. In de mor genvergadering zal de heer J. Suurmond van Middelburg spre ken over: „Zakkenrollendoor Johan Klein, en in de middag vergadering zal ds. J. Vlaardin- gerbroek van Grijpskerke refere ren over: „Genesis 1 in verband met boek van prof. dr. J. Lever -Creatie en revolutie". OOSTBURG Jaarverslag Stichting School- tandverzorging W. Zeeuws- Ylaanderen. Verschenen is het jaarverslag van de Stichting Schooltandver- zorging W. Zeeuws-Vlaanderen. Aan de dienst wordt medewer king verleend door alle tandart sen uit West Zeeuws-Vlaanderen en er zijn twee assistenten en een administrateur in dienst. Vol daan kon worden aan de wens der medewerkende tandartsen om over te gaan tot aanschaf van een sterkere boormachine. Het onderzoek vond in het algemeen m de scholen zelf plaats en strekte zich uit over alle lagere scholen in de streek, t.w. 14 Openbare, 6 Prot. Chr. en 14 Katholieke. De verplaatsbare in- stalatie werd per station-ear ver voerd Bij 2129 kinderen werden 2407 vullingen aangebracht, zo dat het vullingsgetal 1,1 bedroeg. PHILIPPINE. Examen brandwacht. Voor het alhier gehouden exa men brandwacht 2e klas, in het kader van de Bescherming Be volking, slaagden de heren: W. Bockstael, S. de Caluwé, O. van den Hemel, J. Jansen, A. G. Ram- meloo. F. Rammeloo, G. Roegiers, H. Saey, P. van Steenberge en Th. Verschorre, alle wonende te Philippine. RETRANCHEMENT. Schoolsportdag. Voor de negende maal werd te Retranchement op het gemeen telijk sportterrein de jaarlijkse sportdag gehouden voor de lage re scholen uit Nieuwvliet, Cad- zand. Zuidzande en Retranche ment. Honderd en zestig leerlin gen namen er aan deel. In de morgenuren toonden de kinderen hun prestaties in hardlopen, bal- werpen, vèrspringen en hoog springen, waarvoor zij naar ge lang van hun geoefendheid een A. B. C, D of E-diploma konden verdienen. Na de middag werd er kastie en slagbal gespeeld. Cadzand werd kastie-kampioen. Retran chement toonde zich met slagbal de meerdere. B. en W. van Retranchement, de inspecteur van het lager on derwijs, alsmede de consulent der lichamelijke opvoeding toon den hun belangstelling voor deze sportdag. Aanleg waterleiding. In Retranchement is men be gonnen met de verplichte aan sluiting op het net van de water leiding in die percelen, die daar van tot nog toe om een of ande re reden verstoken waren. Wijkverpleging. De vereniging voor wijkverple ging in de gemeenten Cadzand, Zuidzande, Sluis en Retranche- iment hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van bur gemeester H. P. Everwijn. Uit de jaarrekening bleek, dat het nadelig saldo van het vorige jaar was omgezet in batig slot van ruim 400. Om enige reserve te hebben, werd besloten de af dracht per Groene-Kruislid niet te verlagen en te handhaven op 7,75. De nieuwe wijkindeling be staat n,u twee jaar. In alle op zichten is gebleken, dat deze vorm van samenwerking ge slaagd genoemd kan worden. In totaal zijn er in de vier gemeen, ten 864 leden. Floralia. De leerlingen der lagere school ontvingen dezer dagen elk drie plantjes, die zij, samen met eigen plantjes, zullen opkweken voor een tentoonstelling, die in sep tember in de school gehouden wordt. Zij doen dit reeds vele ja ren met veel genoegen. Voor de plaatselijke tentoonstelling be staat steeds veel belangstelling. Ook ligt het in de bedoeling met deze plantjes in september uit te komen op de tentoonstel ling van de Maatschappij voor Ooft- en Tuinbouw te Schoon- dijke. SAS VAN GENT. Sasse K.A.B. vierde 40-jarig jubileum. Wij vragen uw medewerking voor deze bijzondere avond; hoe wel wij over de grootste zaal van Sas van Gent beschikken, blijkt deze vanavond nog veel te klein te zijn om alle belangstellenden te bergen, aldus opende de heer E. van Assche, voorzitter van het jubileum-comité van de afde ling Sas van Gent, de feestavond, die een daverend slot was van de viering van het 40-jarig jubi leum der plaatselijke K.A.B.-afde- ling. Een feestelijk slot, dat zijn be slag kreeg in het waarlijk bom volle Olympia-theater. Alvorens het woord te geven aan de artis- ten van de avond stak de heer Van Assche zijn teleurstelling over het slechte vergaderingbe- zoek niet onder stoelen of ban ken. Hierna trad het Haarlems Radio-cabaret op met de revue „Het is weer feest". Deze revue werd een overweldigend succes, waarin Willy Alberti uiteraard de hoofdpersoon was. Ook het or kest „De witte kraaien", onder leiding van Hansje Pallieter, viel zeer in de smaak. De Weense show, die dit orkest bracht, blonk uit door de verzorging van het décor en de costuums. Harry Meyer, leider en confe rencier van het gezelschap, wist de verschillende nummers goed aan elkaar te praten en slaagde er voortreffelijk in de stemming er in te houden. Naast Willy Al- berti's optreden willen we nog een speciale artist vermelden, n.l. Geraidini, die met zijn muzi- kaie keuken letterlijk uit alles muziek wist te produceren.. Concerten van de Sasse harmonie. Evenals voorgaande jaren heeft ook dit zomerseizoen de Sasse harmonie weer heel wat concer ten in andere gemeenten te ver zorgen. Zondag 7 juni moet de harmo nie „De verenigde vrienden" een concert verzorgen te Ertvelde (België), waar op die dag kermis wordt gevierd. Op 5 juli neemt zij deel aan een festival te Assenede (B.), waar 7 muziekgezelschappen het festival komen opluisteren. Op 12 juli luistert men in eigen gemeente de feestelijkheden van de gymnastiekveren. T.H.O.R. op, die dan haar 75-jarig jubi leum viert met een tweedaags gymnastiekfeest. Verder is men in onderhande ling voor een concert op 26 juli a.s. in een Oost Zeeuws-Vlaamse gemeente. En aangezien men augustus zo veel mogelijk vrij wil houden voor de vakanties, kunnen alleen voor september invitaties worden aangenomen. „Het Vrije van Sluis. Een defini tief besluit kan hierover genomen worden als bekend is welk 'be drag de D.A.C.W. eventueel zal bijdragen in de verbetering van deze weg. Bij de onteigening van gronden, die nodig zijn om de Nieuwstraat naar de Ridderstraat door te trekken, heeft het college met één van de vier betrokken eige naren, n.l. de erven Tas, over eenstemming bereikt en de gron den hiervan zullen worden aange kocht overeenkomstig de vastge stelde prijzen. Bevrijdingsrallye. De Sluisse Auto- en Motorclub hield vorig weekend zijn derde bevrijdingsrallye voor auto's en motoren. De route werd in zijn geheel op Belgisch grondgebied verreden en bestond uit een kaartopdracht die getekend was op het stadsplan van Knokke. De uitslag in de autoklasse luidt: 1. R. van Prooyen, Oost burg, 22 strp.; 2. R. Vermeulen, Merelbeke, 40 strp.; 3. J. Ris- seeuw, Zuidzande; 4. zuster G. de Jong, Cadzand; 5. G. Pieters, Gent; 6. W. de Kramer, Zuid zande; 7. W. van Laere, Antwer pen; 8. R. Bogaert, Aalter; 9. A. Buize, Zuidzande; 10. J. Ver- straete, IJzendijke; 11. J. Smoo renburg, Sluis; 12. mevr. Fer- mont, Terneuzen; 13. W. van Karnebeek, Goes. De best geklasseerde motorrij der werd Ch. Brorsen uit Dene marken met 63 strafpunten. 's Avonds reikte de voorzitter van S.A.M., de heer G. J. van Oorschot, in hotel „Centraal" de prijzen uit. De zaak-Meulenbelt De ministers Beerman en Van Rooij hebben geantwoord op de schriftelijke vraag van het Tweede Kamerlid mr. Van Rijckevorsel betreffende de plaatsing van de heer en mevr. Meulebelt in een psychiatrische inrichting. De regering is gaarne bereid, aldus het antwoord, omtrent de gang van zaken met betrekking tot de inbewaringstelling van het echtpaar M. inlichtingen te verstrekken. Het lijkt haar even wel niet juist de in de vraag be doelde feitelijkheden, die tot die maatregel hebben geleid, pu bliek te maken, zulks in ver band met overwegingen van geneeskundige aard. De regering meent, dat aan de in de vraag tot uiting komen de wens om inzicht in de onder havige zaak te verkrijgen op de meest passende wijze zou kun nen worden voldaan, indien on dergetekenden in de Kamer commissies van Volksgezond heid en Justitie opening van Zaken zouden geven. Zij verkla ren zich gaarne bereid op die wijze inlichtingen te verstrek ken en ter vertrouwelijke ken nisneming van de leden van genoemde commissie de stuk ken over te leggen, die voor de beoordeling van de vraag, of de krankzinnigenwet juist is toe gepast een vraag, die zij be vestigend beantwoorden van belang zijn. Advertentie.) Het B.L.O. in ons land telt bijna 50.000 leerlingen Op 16 januari 1959 waren er in Nederland 511 scholen voor B.L.O. met 49.565 leerlingen en 3495 onderwijzers, aldus blijkt uit een dezer dagen verschenen mededegling van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De meest omvangrijke groep van het B.L.O. wordt gevormd door de 297 scholen voor zwak zinnigen, die tezamen 36.188 leerlingen telden. SLUIS Gemeenteraad. De gemeenteraad van Sluis vergaderde voltallig. Het college van Ged. Staten vroeg advies over de voorgestel de verhoging van de wethouders salarissen. De raad besloot hier over gunstig te adviseren. Als deze verhoging doorgaat zullen de salarissen voor de wethouders van Sluis gebracht worden van 645 tot 990. Een verzoek van de Gebrs. Van der Poel te Terneuzen om optie op alle bouwgrond gelegen aan de nieuw aan te leggen weg van de Ridderstraat naar de Niéuw- straat werd aangehouden. Dit zelfde betrof het verzoek van de Fa. Leenhouts te Sluis over dezelfde affaire. Afwijzend werd beschikt op subsidieverzoeken van de Kon. Ned. Mil. Bond „Pro Rege" en de Centrale van R. K. Militaire Tehuizen. De verdere afbouw van het ge meentehuis werd gegund aan de Fa. D. Huurman voor een bedrag van 235.400. Premie voor wo- ningbouwverbetering werd toege kend aan F. Visser en J. Smoo renburg te Sluis. De gemeenterekening 1956 werd voorlopig vastgesteld. De gewone dienst sluit met een batig saldo van 34.567,55 en de kapitaal- dienst heeft een nadelig slot van 382.819,03. In principe besloot de raad tot overname van de weg Kruis- dijkHeille van het waterschap AUTODIEVEN In het afgelopen weekeinde hebben autodieven in Utrecht en Amersfoort hun slag geslagen. In de Domstad werden vier auto's ontvreemd, terwijl in Amersfoort een auto verdween. In de Waterstraat te Utrecht trof men een „Citroen" aan, waarvan later bleek dat deze in Amersfoort gestolen was. De auto is nog niet terecht en van de daders ontbreekt elk spoor. Uit De Biltstraat te Utrecht werd een auto gestolen van de Utrechtse advocaat Dambrink. De wagen trof men later in de Fortgracht van Blauwkapel aan. Ook hier ontbreekt van de da ders elk spoor. Uit een garage aan de Maliesingel werd een auto gestolen waarmee de daders naar Woudenberg reed, waar hij over de kop sloeg. Hij is naar Utrecht overgebracht. Tenslotte werd door drie jeugdige Utrech ters een auto uit de Van Meurs- straat gestolen. De daders zijn ter beschikking van de justitie gesteld. ONTPLOFFING TE IJMUTDEN Te IJmuiden heeft zich gis terochtend in de boekhandel van de firma Louwe aan de Keizer Wilhelmstraat een hevi ge ontploffing voorgedaan. In het perceel werd grote ravage veroorzaakt. Er zijn geen ge wonden. Bij het onderzoek door de Velsense politie is gebleken dat in de woning bij de boekhandel clandestien in huisarbeid vuur werk werd vervaardigd voor een IJmuidense vuurwerkfa briek. De eigenaar van de boek handel was door ziekte enige tijd niet in zijn zaak geweest. Vermoedelijk heeft zich in die tijd gas ontwikkeld in de voor raad chemicaliën die voor de bereiding van het vuurwerk no dig is. Dit gas heeft de ontplof fing veroorzaakt. Het is de vijf de maal dat de politie van Vel- sen ontdekte dat clandestien vuurwerk wordt vervaardigd. MAN SPRONG UIT DE TREIN De 77-jarige B. W., wonende te Onstwedde, is maandag ern stig gewond geraakt toen hij in Brummen uit de trein sprong waarin hij reisde. De man was op weg naar Utrecht met een 19-ja' ig meisje. Het tweetal -neen Je in Brammen op de p-aats van bestemming te zijn, maar was daar niet zeker van. Het meisje ging toen even kij ken. Terwijl zij nog bezig was uit te zoeken waar zij zich bevon den zette de trein zich alweer in beweging. De oude man sprong daarop uit de trein, waarbij hij zich ernstig verwondde. De man is overgebracht naar het Alge meen ziekenhuis te Zutphen. Protest tegen vangen van vogels voor de kooi De Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren, die in Gouda heeft vergaderd, heeft aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in een telegram gevraagd gener lei medewerking te verlenen tot het doen vangen van vogels voor de kooi. In de eerste plaats, aldus het telegram, ter- wille van de vogels, in de twee de plaats omdat het een ernsti ge achteruitgang zou betekenen op het gebied van vogelbescher ming. Het zou het werk van een halve eeuw ongedaan maken. De vereniging dringt er op aan, dat door wetswijziging de moge lijkheid tot het vangen van vo gels voor de kooi uitgesloten zal worden. BRANDWII.LIGE MARKT De tendentie was gisteren op het Damrak over vrijwel de ge hele linie „brandwillig". De han del was vrij actief. De vaste ten dentie in Wall Street van vrijdag j.l.. waar de discontoverhoging door de Federal Reserve Board geen ongunstige invloed op de aandelenmarkt had, was gisteren een stimulans voor de Europese beurzen. Op het Damrak kwamen van alle kanten kooporders opda gen. Het waren de grote beleg gingsmaatschappijen, die hun poitefeuilles opnieuw met aande len aanvulden. Het buitenland nam de stukken uit de markt en daarnaast sprak het publiek en de beroepshandel ook nog een „koop 'woordje mee. Tegenover zo veel vraag stonden te weinig verkooporders. De koersverschil len, t.o.v de slotkoersen van vrij dag j.l., varieerden van 10 tot 30 punten voor de internationale waarden. AKU's en Unilevers hadden bij deze haussestemming de leiding. Unilevers waren j.l. vrijdagavond reeds 20 punten bo ven de slotkoers van dezelfde dag Joor Amerikaanse aankopen. Gistermiddag werd op circa 615 De tunnel onder Mont Blanc Omtrent de nieuwe tunnel onder de Mont Blanc, met de aanleg waarvan thans zowel van Franse als van Italiaanse zijde een begin is gemaakt, is op een persconferentie meege deeld dat de lengte ervan elf en een halve km zal bedragen. Er komt een verkeersweg in van zeven meter breedte met voetgangerspaden aan beide zij den, verder garages en ruimte om te keren en voor de voet gangers nissen om de honderd meter. De berghoogte boven de tunnel is maximaal 23 x 2430 meter. Nederlander in Australië gearresteerd De 24-jarige Nederlander Th. J. H. Treesbusch is zondagavond na een jacht door het centrum van Melbourne door de Austra lische politie gearresteerd. Treesbusch zou op 5 mei uit Australië zijn gezet wegens dief stal. Hij slaagde er echter in op het vliegveld van Melbourne te ontsnappen. De politie ontdekte hem zondagavond in een café. Hij werd gearresteerd en in een politiewagen gezet. Tijdens zijn overbrenging naar het politiebu reau sprong Treesbusch echter uit de auto, waarna de jacht be gon. loen hij voor de tweede keer werd gegrepen schreeuwde hij: „Ik wil niet naar huis". Doden en ongelukken in de Verenigde Staten In de Verenigde Staten zijn in het afgelopen lange weekeind waarin de gedenkdag voor de ge vallenen in de Amerikaanse bur geroorlog viel, 420 mensen bij verkeers- en andere ongelukken omgekomen. DINSDAG 2 JUNI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Peter Voss, de millioe- nendief". Bethel, 8 uur: Evangelisatie- eamenkomst. Zuidersportpark: 19.15 Uur: Bundeltouw (P.T.T.)P.Z.E.M. WOENSDAG 3 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Peter Voss, de millioe- nendief". De roman van een internationaal variété-nummer door WILLIAM QUINDT 3.) (Nadruk verboden.) Lang staat hij daar voor het venster, starend in de nacht, kijkend naar de koude, dunne regen, die tegen de talloze ven sters van de wolkenkrabbers zwiept, tot hij zich eindelijk neerzet voor de tafel en schrijft. het huis in Holland, Lil jol. schenk ik jou. Twee derden van het door ons bespaarde geld zal ik op je naam laten zet ten. Van de rente alléén reeds zul je kunnen leven. Wees niet boos op meik moet dansen, even noodzakelijk dansen als andere mensen eten, drinken en slapen. Wees niet boos op meIk zoek een nieuwe part ner. Ik weet niet of ik er een zal kunnen vinden die jou ver vangt. Maar jij zult nooit meer kunnen dansen, nóóit meer, Liljol. Je mag niet boos op me zijn. Ondanks alles houd ik van je en zal ik van je blijven hou denEn als je ooit in wie weet-wat voor moeilijkheden komt, denk dan aan mijik zal de eerste zijn om je bij te staan Dan schrijft hij brieven aan zijn agenten, aan de directeu ren met wie hij reeds gecon tracteerd heeft, geeft opdrach ten aan zijn bank. De verpleeg ster, die de dokter sturen zou, komt binnenhij wijst haar wat ze te doen heeft, geeft haar de brief, die ze morgen aan de pa tiënte moet overhandigen, belt de nachtkellner, vraagt om de rekening, betaalt, deponeert bij de chef een ruime som gelds voor Liljol, pakt tussendoor zijn koffers, laat die naar beneden brengen, geeft de portier de brieven ter bezorging, laat een auto voor roepen, distribueert fooien, stapt naar buiten, ter wijl de hotelboys de koffers op de wagen stapelen, zoekt, in de ijskoud-stromende regen staande, met zijn blikken de hoge hotelgevel af en vindt de twee ramen waarachter het kleine lampje op Liljols nacht kastje brandt. „Ik houd oneindig veel van je, Liljol", zegt hij zacht achter zijn stijf-opeengeklemde tan den. „En ik ben erg verdrietig om je, arme vermoeide Liljol. Maar ik kan niet anders, ik kan het niet. Het ergste wat ik je aan zou kunnen doen was nü bij je te blijven. Maar dat kan ik je niet uitleggen, omdat je het tóch niet begrijpen zou. Geen enkele vrouw kan het be grijpen waarom een man haar soms midden in een moie idyl le verlaat. Want voor vrouwen is alleen de liefde maar van belangNeeik kan het je niet uitleggenMaar ik houd van je.... en nog nooit heb ik je zó liefgehad als in dit uur. Vaarwel, Liljol, vaarwel.. Lieve, schattige, arme Li.ljol.." Lang staat hij daar, opzien de naar het venster waarachter de vrouw slaapt die hem vijf jaar lang gelukkig heeft ge maakt. De koude regen striemt hem in het gelaat, stroomt langs zijn kin en wangen. hij staat daar, en blikt omhoog naar Liljols eenzame lamp. Maar dan herstelt hij zijch met -een ruk, stapt met zijn elastisch-verende, bijna geluid loze danserspassen naar de wa gen, de piccolo opent het por tier, Joans stem slaat door als hij de chauffeur zijn orders geeft dat is alles wat vreem de mensen aan hem zouden kunnen merken de Packard loopt zacht en snel aan, glijdt door het nachtelijk duister, en ontvoert de danser Joan voor altijd (voor altijd? vraagt het hart ongelovig) aan de armen van zijn vriendin Liljol. Joan. Regennacht over de Atlanti sche Oceaan. Het schip slaapt. Door alle wanden zingen zacht de rhyth- men van de zware machines. Voor de patrijspoorten staat zwart en ondoordringbaar, in ritselende regensluiers gehuld, als een massaal blok de nacht. Breed en traag kitsen de gol ven tegen de ijzeren flanken. Verder is er niets te horen dan de snelle harteklop van de mo toren. Joan, de danseur, nog te zeer vastgeklampt aan de gewoon te van het artistenleven. heeft geen kans gezien in slaap te kemen, hoewel het reeds lang na middernacht is. In pyama en kimono gehuld gaat hij rus teloos de beide smalle vertrek ken op neer, van de patrijs poort langs de schrijftafel en de rooktafel met het gedreven messingblad de portière door, het bed langs tot aan de spie gel van de ingebouwde kleren kast en dan weer terug tot aan de schrijftafel. Heen en weer, heen en weer vijf maal, tien maal, twintig maal en meer. Plotseling blijft hij voor de hoge spiegel staan en ziet zich zelf verlegen-lachend en een weinig onthutst aan. Want zo even viel hem in dat hij van daag jarig is veertig jaar Hij buigt zich dichter naar het glas, en monstert onderzoe kend trek voor trek van zijn ge laat. Hij is nog altijd dezelfde Joan, die hij sedert jaren kent zeer slank, smal in de heupen, brede schouders, sterke armen en abnormaal fijne gewrichten. Het intelligente nerveuze ge zicht is gebruind, met grote donkere ogen en glimmend zwart haar. Een brede schei ding gaat geleidelijk in 't voor hoofd over. En alleen aan de slapen schemeren voor de aan dachtige toeschouwer een paar zilveren draden. Joan, de danseur, zucht eens pijnlijk, sleept een stoel nader bij en zet zich tegenover zijn beeld in de spiegel. Veertig jaar denkt hij, terwijl hij de vrolijk gekleurde zijde van de kimono strakker om zijn borst trekt, veertig jaar en weer eens de hele boel aan flarden Achter hem liggen een paar glorie-jaren hoe snel en in een roes zijn ze vervlogen nu kan hij weer van voor af aan, volledig van voren af aan beginnen. En wie zal zeggen of hij ditmaal slagen zal? Wie be haalt in dit leven tweemaal de zelfde overwinning? Weer staat hij voor hetzelfde beangstigen de dilemma: hier dreigt de on dergang in een derderangs tin geltangel-bestaan, en daar lokt de roem, wenken de star-gages, en lacht de mooie, bonte wijde wereld (Wordt vervolgd.) gehandeld. De slotkoers van vrij dag j.l. bedroeg 581. Aandelen Philips deden circa 680 tegenover de vorige slotprijs van 669. In de AKU-aandelen vond een ongeken de koersstijging plaats van circa 30 punten. Gehandeld werd op rond de 380, terwijl de vorige slotprijs was 348. Kon. Olies wa ren voor hun doen aan de vaste kant en boven pariteit New York. In deze hoek was de affaire ge ring. KLM-papieren iets hoger. Scheepvaarten profiteerden van de willige stemming en noteerden doorelkaar 2 tot 5 punten hoger. Ook hier was een tamelijk leven dige handel. Stockdividenden Van Nievelt werden op 6 gulder. per stock per aandeel van 100 geadviseerd. Gisteren werden de ze stocken voor het eerst verhan deld. Van de cultures waren Deli's willig en noteerden rond de 180 ofwel circa 10 gulden bo ven vrijdag. Bijzondere redenen voor de willige stemming in dit fonds zijn niet te achterhalen. De handel was actief. Amster dam Rubber een puntje hoger, doch HVA's 5 punten beter. (Jok Senembah's hoger. Staatsfond sen doorelkaar onveranderd. De moeilijkheden in Brazilië van Fokker-Rio brachten de aan delen Fokker gistermiddag op een adviesprijs van 300 tot 310 tegenover vrijdag 326. Aandelen Dekkers werden een vijftal pun ten hoger geadviseerd op de aan staande emissie. Calvé 620 (593>, Amsterdamsche Bank 294 L (285). Prolongatie 3 pet. BEURSINDICES 28/5 29/5 1/6 Int. concerns 436.28 434.30 440.37 Industrie 219.85 218.75 221.37 Scheepvaart 152.23 153.10 157.02 Banken 165.31 165.96 169.23 Ind. fondsen 127.02 127.12 127.64 Algemeen 299.73 298.67 307.03 NA3EURSK0ERSEN Kon. Olie: 165.50167.00 ged. en laten (ƒ166.55) Unilever: 613616 ged. en laten (61514) Philips: ■375677V2 (679) AKU: 376—380 37814) COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLA AN DEREN" TERNEUZEN Veiling van 1 juni. GROENTEN Per 100 stuks: Sla I ƒ9,30— 12, II 5,90 9,50. Per stuk: Bloemkool A II 30— 51 ct, B 27—31 ct, B II 18—28 ct, C II 16—20 ct, afw. 10—24 ct; Groene komkommer B 4446 ct, C 2935 ct; Witte komkommer B 48—51 ct. Per bos: Peen I 5154 ct, II 43 ct; Uien 710 ct; Kroten 50 ct; Sjalotten 10 ct; Radijs 15 ct. Per kg: Andijvie I 3537 ct, II 22—27 ct; Spitskool 21—22 ct; Peulen 2,362,68; Savoye kool 24—26 ct; Prei 27—31 ct; Rabarber 22 ct; Spinazie 3638 ct; Tomaten A ƒ1,78ƒ1,85, C. ƒ1,70—ƒ1,77, CC ƒ1,15; Asper ges B ƒ1,80—ƒ1,92, B n ƒ1,86, afw. 94134 ct. AARDAPPELEN Per kg: Eerstelingen I 4546 ct, II 3749 ct, kriel 35—37 ct. FRUIT Aardbeien per doosje: Regina I 27—36 ct, II 20—29 ct; M. Frü- hernte I 2740 ct, II 1130 ct; Sengasengana I 31 ct; Mad. Moutot I 28 ct; Dutch Evern I 32 ct, II 21 ct; Talisman I 35 ct. Kersen per kg: 1,81. De eerste kersen werden giste ren aangevoerd door R. J. Baert te Koewacht. VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden maandag aangevoerd 2010 stuks vee, zijnde1197 vette koeien en ossen en 813 varkens. De notering per kg was als volgt Vette koeien ƒ2,80 tot ƒ3,60; varkens ƒ1,68 tot ƒ1,72. De aanvoer van vette koeien was als vorige week, de handel zeer kalm en prijzen le kwal, ongewijzigd, 2e en 3e kwal. niet geheel prijshoudend, prima's boven notering. Varkens wer den ruimer aangevoerd, de han del was echter traag met terug lopende prijzen, vooral bij af loop; zware varkens van ƒ1,60 tot 1,62 per kg, enkele prima vleesvarkens boven notering. GRAANBEURS ROTTERDAM Officieuze noteringen per 100 kilogram. Voedergranenalles af. Zomergerstnaar kwaliteit 24,75 tot ƒ26,—. Haver: ongepunte op mon ster, naar kwaliteit ƒ24,tot 26,—. Peulvruchten franco Rotter dam Groene erwten, op monster:, ƒ30,— tot 50,—. Schokkers 45,— tot 84, Bruine bonen (boerenschoen) 80,— tot 100,—. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardapelen, 35 mm op waarts Bintje 19,tot 20, Bevelanders 9,tot 10, Furore ƒ8,— tot ƒ11,—. Zandaardappelen 35 mm op waarts Libertas 5,tot 8, Voeraardappelen 2 tot 3. Prijzen berekend per 10Ö kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2