KR Provinciaal nieuws VAN Auto Voor TELEVISIE door ons geïnstalleerd geeft de meeste voldoening GERRIT DE JONGE Deltawerken vorderen goed RADI PHILIPS NAAR Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 30 mei 1959 TERNEUZEN BRESKENS. OOSTBURG. SAS VAN GENT. SLUISKIL. VLISSINGEN. IJZENDIJKE- ZIERIKZEE In de bus of in de boot... portable radio Voor de zondag Dienst artsen en dierenartsen AGENDA Arrestaties in Oeganda Zaterdag 30 met SHARPIE Kersstraat 3 - Oranjestraat 2 - Tel. 565 AXEL ORIËNTERINGSUURSUS IN MAATSCHAPPELIJK WERK GESLOTEN. Te Goes werd in het medisch Centrum de tiende of laatste les gegeven van de oriënteringscur sus in maatschappelijk werk. die door de Provinciale Zeeuwse Ver eniging tot bestrijding der tuber culose voor districts- en wijkver pleegsters was georganiseerd. De volgende onderwerpen wer den achtereenvolgens behandeld: „Het onmaatschappelijke gezin" door drs J. Haverda te Utrecht; ,De kinderbescherming" door mr J. Zwartendijk te Middelburg; „De alcoholist" door de heer R- Visser, directeur van het Zeeuws Consultatiebureau voor alcoholis- me te Middelburg; „Criminaliteit en reclasering" door mr J- L. An- dreae te Middelburg; „De alge mene maatschappelijke werkster en de wijkverpleegster aan de hand van een of meer praktijk gevallen'' door mej. G. Klooster man te Middelburg; „Adoptie" door mr J- Zwartendijk te Mid delburg; „De sociologische kaart van Zeeland' door de heer J. Rienks, socioloog verbonden aan de Stichting Zeeland voor maat schappelijk en cultureel werk; „Sexuele voorlichting" door dr C. C. Sluyter te Vlissingen; de fiim „De Parapluie", met toe lichting en inleiding over Pro Ju- ventute, door dr K. Pels te Utrecht, en „Geestelijke gezond heid van de maatschappelijke mens" door drs E. de Waal te Amsterdam. Namens bovengenoemde vereni ging dankte de heer A. de Lange in het bijzonder zuster A. F. G. Hulman te Utrecht en mej. W. J. H. Westera te Middelburg voor de uitstekende leiding, die zij aan deze cursus hebben gegeven. Namens de cursisten dankte zuster C. Luteijn te Wilhelmina- dorp eveneens de leidsters en ook het bestuur, dat deze cursus had georganiseerd. PROVINCIALE PREMIE RUNDVEEKETJRINGEN IN OOST ZEEUWS-VLA ANDEREN. Deze premiekeuringen zullen in Oost Zeeuws-Vlaanderen als volgt worden gehouden: Maandag 1 juni: te Axel aan vang 10 uur; te Hoek aanvang 2 uur. Dinsdag 2 juni: te Zaamslag aanvang 8.30 uur; te Ossenisse aanvang 10.45 uur; te Klooster- zande aanvang 2 uur. Woensdag 3 juni: te Absdale aanvang 8.30 uur, te Zulddorpe aanvang 10.30 uur; te Koewacht aanvang 2 uur. Donderdag 4 juni: te Graauw aanvang 8.30 uur; te St. Jansteen aanvang 10 uur; te Clinge aan vang 2 uur. Ouderavond School. Hervormde Op uitnodiging van het be stuur der Hervormde school Leeuwenlaan) bezochten vele ouders der kinderen van deze school de ouderavond, die giste ren in het Jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan werd gehouden. Dokter H. A. Boland sprak het welkomstwoord tot de zeer talrijke aanwezigen en speciaal tot de schoolarts, dokter H. J. S Timmer, die op deze avond een causerie zou houden. Spre ker ging de aanwezigen voor in het gebed waarna als openings lied Ps. 146 1, 3 en 4 werd ge zongen. Dokter Timmer hield zijn in leiding onder de titel „Waarom onderzoekt de schoolarts mijn kind?" Spreker legde op ver schillende woorden van deze ti tel de nadruk aan de hand waarvan hij zijn boeiende en leerzame uiteenzetting gaf. Als algemene inleiding behan delde spreker de toestand waar in het schoolgebouw zich be vindt, nadat hij er op gewezen had, dat, toen de leerplichtwet werd ingevoerd, de overheid ook de consequenties moest aanvaarden door gedurende tij dens de schooluren zo goed mo gelijk voor het geestelijk en lichamelijk welzijn der kinde ren te zorgen. In 1918 waren er in Nederland slechts 7 schoolartsen, aldus dokter Timmer. Nu zijn er 350 en dit aantal is nog ontoerei kend. Hij behandelde allereerst de onschuldige (verkoudheid) en de meer ernstige infecties (tu berculose), die een leerling op school kan krijgen. Stof dat zich kan verzamelen in de naden der vloeren en dat wordt gevormd door kolen- kachels, noemde dokter Tim mer een ernstig gevaar. Dat men alleen maar verkouden kan worden door infectie bewees spreker aan de hand van en kele voorbeelden. T.b.-patiënten b.v. en kinderen die aan kink hoest lijden of bepaalde andere ziekten hebben, vertoeven zo veel mogelijk in de open lucht. Dokter Timmer gaf, naar aan leiding van zijn ervaring dat er zeer veel kinderen zijn die scheef groeien door een slechte lichaamshouding, als zijn me ning te kennen, dat het zeer nuttig zou zijn wanneer aan de school een bevoegde kracht zou zijn verbonden (heilgymnastiek- masseur) die door de kinderen in kleine groepjes oefeningen te laten doen, hieraan veel zou kunnen verbeteren. Schoolmelk en vitaminenuit- reiking noemde spreker een kwestie die niet de school, doch het gezin aangaat. In het volgende deel van zijn causerie legde spreker de klem toon op het woord schoolarts. Hij wees er op, dat een school arts een andere opleiding krijgt en dat hij niet curatief doch preventief werk verricht. Tenslotte stelde spreker de vraag: „Waarom mijn kind, het is toch volkomen gezond?" Aan de hand van vele prak tijkvoorbeelden toonde dokter Timmer aan, dat er nog zeer vele kinderen zijn die niet al leen op lichamelijk, maar ook op geestelijk gebied afwijkin gen vertonen zonder dat de ouders dit weten. Daarom is on derzoek door de schoolarts no dig en hij riep dringend de me dewerking in van alle ouders. De vraag van een der aanwe zigen hoe vaak een kind op de lagere school wordt onderzocht, bracht spreker, naar hij zei, in een precaire positie. Het ge beurt nu om de 3 jaar, maar om de twee jaar zou zeker no dig zijn. Hiervoor is absoluut een derde schoolarts nodig. Dokter Boland dankte namens de aanwezigen de inleider zeer hartelijk voor deze boeiende uiteenzetting, die door de aan wezigen met de grootst moge lijke aandacht was gevolgd. In de pauze werd koffie ge presenteerd en loten voor het Rode Kruis verkocht. Na de pauze volgde een zang spel getiteld: „De wonderhalm en de vogel Rokh", waarvoor de heer J. J. Neele de tekst schreef en de heer W. C. Rie- mens de muziek componeerde. Ook de décors werden door hem gemaakt. De costuumpjes wer den gemaakt door mej. P. J. M. van der Plassche. Het is een Chinees sprookje, waarin als moraal naar voren wordt gebracht, dat jaloersheid en hebzucht de oorzaak zijn van veel ellende. Dit uit twee delen bestaande zangspel werd door een groepje leerlingen der school onder lei ding van de schrijver en compo nist uitgevoerd en oogstte zeer veel succes. Tot slot van de avond werd als sluitingslied Gez. 282 1, 3 en 5 door de aanwezigen gezon gen. Geslaagd. Voor het op 25 en 27 mei ge houden examen voor beginners lassen, onder toezicht van de Ne derlandse Vereniging voor Las techniek (N. V. L.) slaagden voor autogeen lassen de heren: J. Deij, A. Dieleman, D. J. Haak, M. Kool, P. Schuitvlot, R. Verstrae- te. Voor electrisch lassen de heren: P. J. Andriessen, A. P. Boeije, W. R. de Bruijn, J. C. de Bruijne, A. P. van Esbroek, A. Ferket, J. Hanssens, A. L. W. Kievit, I. C. Naeije, A. P. Schuitvlot, C. Ver- helst, J. C. de Witte. Alle cursisten genoten hun op leiding aan de Avond-Technische School te Terneuzen. Agent Prov. boot dienst. De heer S. Minderhout te Wol- faartsdijk is te rekenen met in gang van 16 juni 1959 door Ged. Staten van Zeeland benoemd tot agent van de Prov. stoomboot diensten te Breskens. Schilderijen-expositie geopend. In de burgerzaal van het raad huis exposeert de Brabantse schilder Aarnoud Paashuis uit Vugt. Deze schilder verwierf o.m. bekendheid door dat hij op fraaie wijze portretten vervaardigde van H. M. de Koningin. In 1958 was hij winnaar van de Grand Prix de Salon in Parijs. In de hall van het raadhuis be groette burgemeester mr. K. Hoekzema een groot gezelschap genodigden, w.o. het bestuur van de Plaatselijke Gemeenschap Oostburg, en een aantal burge meesters uit West Zeeuws- Vlaanderen, alsmede vertegen woordigers van een aantal ver enigingen en organisaties. De burgemeester gewaagde van een spontaan contakt tussen de exposant en de gemeente, na dat hij reeds 2 jaar geleden te Groede zijn werken tentoonstel de. Verheugd was de burgemees ter dat Oostburg door de bur gerzaal thans in staat is dit soort tentoonstellingen te organiseren, en de kunst bij de bevolking te brengen. Oostburgs eerste burger bracht dank aan de organisator der ten toonstelling de Oostburgse Plaat selijke Gemeenschap, en de ge meentewerklieden, die met schil derijen en borden hebben ge sjouwd. om de tentoonstelling in te richten. In een sympathiek toespraakje zeide de heer A. Paashuis ver heugd te zijn andermaal in West Zeeuws-Vlaanderen te mogen ex poseren. Hij sprak de wens uit, dat men veel genoegen aan de tentoonstelling zal mogen be leven. Gedachtig aan het woord van Jan Sluijter, dat iedere ex plicatie van een schilderij een slechte copy daarvan is, zag de heer Paashuis af van het verkla ren van zijn werk. Kunst moet men beleven, aldus de mening van de schilder. Hierna werden de genodigden toegelaten tot de tentoonstelling, die in een 25 tal werken een overzicht geeft van de werken van Paashuis. Concours voor drumbands. Zoals bekend start de winke liersvereniging te Oostburg van daag met een groot opgezette zomeractie. Ter gelegenheid van deze veel belovende actie is voor heden middag een klein concours voor drumbands georganiseerd, waar aan deelnemen de drumbands uit Oostburg, Sluis en Biervliet. Voor de avonduren staan con certen op het programma van de muziekkorpsen, eveneens uit Oostburg. Sluis en Biervliet. Na afloop volgt een taptoe op het Ledelplein. Straatnaamgeving ln uitbrei dingsplan West. Nu begonnen is met de grond exploitatie in het uitbreidings plan West, en het bovendien vast staat dat hierin onmiddel lijk een belangrijk aantal wo ningen zal worden gebouwd, heeft de raad van Sas v. Gent een aantal nieuw aangelegde en in de nabije toekomst aan te leggen straten ten doop gehou den. Het ligt in de lijn van de be staande koninklijke wijk dat de nieuwe straat die de verbinding zal vormen tussen de Juliana- straat en de Poeldijk Hendrik straat wordt genoemd naar Zij ne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik Bij het zoeken naar namen heeft men gemeend ver der te moeten gaan met naam geving ontleend aan de ge schiedenis der gemeente. Men heeft een uitzondering willen maken voor 2 straten, die zul len worden genoemd naar be kende Sassenaren te weten: Petrus Wauters, geboren op 22 augustus 1848 te Sas van Gent, die burgemeester is ge weest van 11 juni 1903 tot 25 mei 1915. De grond waarop het plan „West" ten uitvoer wordt gelegd is eigendom geweest van de familie Wauters. Pierre Malotaux, geboren op 28 juni 1863 te Valenciennes, voormalig directeur van de sui kerfabriek „Malotaux", thans de N.V. Centrale Suiker Maat schappij, mede-oprichter en wel doener van verschillende ver enigingen. Hij is lid geweest van het gemeentebestuur en was in die kwaliteit o.m. amb tenaar van de burgerlijke stand. Door de Burgemeester Wauters- straat en de Malotauxstraat worden hun namen aan de ver getelheid onttrokken. Het raadslid Bockstael merk te in de raadsvergadering op, liever te zien dat geen lange straatnamen worden gebruikt en dat het gebruik van per soonsnamen 'n gevaar inhoudt. Het is volgens dit raadslid moeilijk aan te geven in hoe verre bepaalde personen zich voor de gemeente een onsterfe lijke naam hebben verworven. Tevens geven de lange namen dikwijls uitspraak- of spellings- moeilijheden. De raad gaf verder de volgen de namen Firensstraat naar het ravelijn tussen de vroegere bolwerken Zeelandia en Hollandia. Ivoystraat naar het ravelijn tussen de bolwerken Zeelandia en Generaliteit. Het Frederik- Hendrik-plantsoen dat komt in het verlengde van de Burge meester Hoefnagelstraat en af buigt naar de bestaande Vrij- straat. Dit plantsoen is genoemd naar Prins Frederik Hendrik die Sas van Gent in 1644 van de Span jaarden heeft bevrijd. De Stuartstraat ontleend zijn naam aan het ravelijn dat ge legen heeft tussen de bolwer ken Oranje en Nassau. In de Coehornstraat is de naam vereeuwigd van de ver maarde Nederlandse vesting bouwer die beroemd is gewor den door de verover ine van Na men in 1695 en die ook aan de uitleg van de vestingwerken van Sas van Gent aandacht heeft eeschonken. De „Vassystraat" is genoemd naar een vermaard officier van het Nederlandse leger, Johan de Vassy (ook wel geschreven Fassy) die in de vesting Sas v. Gent is gelegerd geweest. De sluiswerken in de zgn. draaiput staan in 't kadaster nog steeds aangegeven als „Fascy-sluis: Voorts komt er Rijsenburg, een vroegere ravelijn; een Ame- liastraat, naar het lunet Ame lia, de Papegeulstraat, naar 'n oude kreek; de Vier Ambach tenstraat ter herinnering aan het Axeler, Hulster, Asseneder en Bouchauter ambacht. De Joost Hamerlinckstraat is genoemd naar een oude sluis waarnaar het kanaal door de Gentenaars v/erd gegraven en tenslotte de Leepstraat, de naam gekregen van een watering die uitmondde in voornoemde sluis. Tweede Kamerleden naar Sluiskil. Op 8 juni komt een aantal Tweede Kamerleden van de K. V. P.-fractie naar Sluiskil, zo deelt het landelijk secretariaat der K. V. P. mede, om zich te oriënteren op de verbreding van het kanaal TerneuzienGent. In deze deputatie zijn deskun digen uit de landbouw, midden stand en op juridisch en regio naal gebied vertegenwoordigd. Des avonds vindt er een be spreking plaats, waarop verscnil- lende personen zullen worden uitgenodigd. Oud-stadgenoot bevorderd. Een vroegere stadgenoot, de heer ir. G. de Regt, thans ad junct-directeur van het gemeen telijk elektriciteitsbedrijf te Rot terdam, is met ingang van 1 juni benoemd tot directeur van dat bedrijf. De heer De Regt. die tot 1952 als hoofdingenieur in dienst was bij de P. Z. E. M., en die uit Zaam slag afkomstig is, doorliep voor zijn middelbare-schoolstudle de H. B. S. te Terneuzen, waarna hij te Delft de ingenieursopleiding volgde. Als bijzonderheid deelt men ons mede, dat ir. De Regt de eerste oud-leerling der Terneu- zense H. B. S. was, die in Delft de ingenieurstitel verwierf. „De sluiting waar je mee bezig bent, is altijd de moeilijkste", zo beantwoordde het hoofd van de Deltadienst prof. ir. P. Ph. Jansen een vraag van een buitenlandse journalist, die deelnam aan een persexcursie langs de onderhanden zijnde Deltawerken. „Iedere sluiting heeft zijn eigen moeilijkheden, die een leerschool vormen voor andere, grotere werken. In dat opzicht zijn de bouw van de dam door het Haringvliet, de dam in het Veersegat en an dere werken voorlopers voor de grote sluitingen van het Brou- wershavense gat en de Oosterschelde. Over twintig jaar moet het gehele Delta-projekt voltooid zijn", aldus verduidelijkte hij zijn antwoord. „Geduld Overwint" naar Waalwijk. Onder leiding van directeur Jasper Anthonisse uit Biervliet neemt de muziekvereniging „Ge duld Overwint" alhier op 21 juni a.s. deel aan een groot nationaal muziekconcours in Waalwijk (Noord-Brabant) De muziekvereniging zal daar uitkomen in de afd. Uitmuntend heid met als verplichte nummers „A Holiday Suite" van Eric Ball en „Gladiator" van Adroit. De dam door bet Brouwers- havense gat wordt drie maal gro. ter als die door het Veerse gat en de dam door de Oosterschelde zal weer ongeveer het drievoudige van de Brouwershavense dam zijn. (Alleen al 30 miljoen ku bieke meter gespoten zand). Door een snelle technische ontwikke ling zal het mogelijk moeten zijn om alle dammen in hetzelfde tempo te bouwen. Goed samen spel tussen rijkswaterstaat en met dit werk vertrouwde aan nemers is daartoe een eerste ver eiste. Ir. II. A. M. C. Dibbits, hoofd ingenieur-directeur bij de Delta dienst-Zuid en de ingenieurs N. Biezeveld en II. A. Ferguson heb ben de werken van het Drie- oilandenplan, de dam door het Veersegat en de afsluiting met een sluis van de Zandkreek bij Katseveer, uitvoerig toegelicht. DE VERBINDING NOORD- BEVELAND-WALCHEREN Het dijksgedeelte in het Veerse gat over de Noord-Bevelandse zandplaten is gereed. Op het ogenblik worden kleine caissons (ruim 17.000 kg per stuk) ge plaatst aan weerszijden van de geul, die over enige jaren sluit plaats zal zijn. Van de Walcher- se kant uit wordt daarna een dam (pdm. 150 meter breed aan de voet, 1013,5 meter plus N.A.P. hoog), naar de caissons toege- bouwd. Daarna zal op een in de geul te leggen drempel met grote doorlaatcaissons de sluitsteen van de enorme dam worden ge legd. De Schutsluis bij Katse veer zal volgend voorjaar klaar zijn, waarna deze dam in 1961 gereed moet komen. De drie eilanden zullen dan één zijn ge worden. Gezien de moeilijkheden met het aanschaffen van rijshout voor zinkstukken in grote hoeveel heden zijn de proefnemingen met het leggen van grote nylonmat- ten voor de bodemverzekering voortgezet en met behulp van een drijvende bok en een „rol wagen' op de zeebodem gespreid en daarna verzwaard. Proefnemingen met mijnsteen zijn met volledig succes be kroond. Deze steen vervangt de in de Zuiderzee toegepaste kei- leem voortreffelijk. GEEN WEER-, MAAR GOLFBERICHT. De verwezenlijking van het Drie-eilandenplan verloopt vol gens program. De woelige »ee en tij-verschillen bezorgen een hoop last en daarom wordt naar wegen gezocht om het gedrag van de golven zo goed mogelijk te voorspellen. Een golfmeter voor de kust van Schouwen geeft met be hulp van electro-contacten ra- dioseinen naar de vuurtoren van Haamstede. Op grond van het gedrag der golven daar en de windrichtingen kan men dan min of meer vermoe dens omtrent een te verwach ten golfbeloop elders op een later tijdstip krijgen. Straal- De burgemeester van Oosterland. Het ziekteverlof van de burge meester van Oosterland, de heer S. W. A. Laurense, is weer met één maand verlengd tot 1 juli 1959. Hij is thans reeds sinds 29 januari 1959 onafgebroken met ziekteverlof geweest. jagers, uitgerust met syn- chrooncamera's, maken langs zorgvuldige afgebakende ba nen regelmatig stereofoto's van het gedrag van de golven op zee, waaruit men dan ook weer conclusies kan trekken. Het nieuwste wordt een radar- apparatuur, met 8 millimeter golf, speciaal geschikt om het gedrag van de zee te bespie den. Op de „Kabbelaarsbanks" in het Brouwershavense gat wordt thans een toren van buisconstruc tie gebouwd, waarop in juli een radarscanner gaat draaien. Dit spiedend oog zal de bij Zierikzee te vestigen onderafdeling van het K.N.M.Ï. (oceanografie) doorlo pend in beeld en grafiek op de hoogte houden van het gedrag der golven buitengaats, zodat men geleidelijk door ervaring steeds betere voorspellingen over de fratsen en grillen van de zee zal kunnen gaan doen ten behoe ve van de Deltawerken. Deze verspiedersdienst zal veel geld en tijd kunnen besparen en de risi co's verminderen. Het zand kost bij alle Delta- dammen zeer veel hoofdbrekens. De proeven met radio-actief zand (ongevaarlijker dan een licht gevende wijzerplaat van een pols horloge) om een indruk te kri, gen van he gedrag van de zanc - massa's op de bodem, voldoen vrij goed, al is men op dit onder werp ook nog lang niet uitge studeerd. Tussen Vrouwenpolder (Veere) en Noord-Beveland werkt op het ogenblik ongeveer 200 man. Bak ken, zuigers, kranen en een grote vloot van kleine scheepjes zijn voortdurend in de weer om de zee aan banden te leggen en de dagelijkse vloed-aam oer van plm. 77 miljoen kubieke meter zeewater voorgoed buitengaats te houden. De dammen bij Veere en Kats, samen nog geen 4 kilo meter lang, zullen ruim 50 kilo meter zeedijk gaan vervangen. Bovendien zullen zij nog een landwinst van ongeveer 1600 ha mogelijk maken. Voorbij Tiengemeten in het Haringvliet vordert van Flakkee af ook de dijk naar het te bou wen verkeersplein midden- strooms, dat op den duur door een brug met de Hoekse Waard en een dijk naar Willemstad met West-Brabant zal worden verbon den. Bij Willemstad komt dan een enorme dubbele sluis, twee maal zo groot als die van het Amsterdam-Rijnkanaal, ten be hoeve van de ScheldeRijn scheepvaart Uit Zeeland wordt, naar men meent, met stijgend succes aan drang „te Den Haag" geoefend om die brug naar het Noorden zo spoedig mogelijk te bouwen en ook de Grevelingendam als „achterhoede" ln wantij voor de dijkbouw door het Brouwers havense gat zo snel mogelijk te leggen. Daardoor zou voor Zee land vele jaren eerder een ont- shiitingsmogelijkheid komen, dan oorspronkelijk werd voor zien. Het provinciale" bestuur van Zeeland is er zo van overtuigd, dat deze hartewens verwezen lijkt wordt, dat reeds een nieuwe korte veerverbinding met kop- lading tussen Zierikzee en de Noord-Bevelandse kust met aan sluitende wegen over de dam in de Zandkreek in voorbereiding is. De afstand RotterdamMid delburg zou er ruim 50 kilometer door worden verkort. (Advertentie) Overal muziek met uw Philips portable radio. Dank zij de kleine, zui nige transistors, nü 500 uren muziek voor slechts 2,50. Ideaal voor slaap kamer en keuken, voor op reis en met vakantie. TELEVISIE RADIO-GRAMMOFOON TEL. 2361 -K 1150 TERNEUZEN Philips portables zijn al vanaf 158,verkrijgbaar. Dit toestel is de „Sharpie". Een uitstekende transistorportable voor slechts ƒ198,— Leer mij, Here, Uw weg Ver» enig mijn hart tot de vi eze van Uw naam! Ps. 86 11. De man, die deze bede bad en te zamen voegde, kende het menselijk hart voorzeker. Hij wist, hoe ver deeld het kon zijn in zijn wensen en begeren. Hoe men zelfs met de bede op de lippen en ook wel enigermate in het hart„Leer mii. Here, Uw weg", tegelijkertijd kan vervuld zijn van allerlei tegenstrij dige begeerten. Hoe men kan hun keren naar andere dan door God geheiligde wegen. Daarom voegt hU er aan toe: „Verenig mijn hart, O Here! Help mij, dat ik niet an ders dan het ene doel in het oog vatte. Maak dat tot middelpunt van mijn leven. Dat ik meer en meer Uw eigendom worde, en dus voor alles naar Uw wil en weg lere vra gen en Uw naam lere vrezen. La ten ook wij, reizigers als wü zijn op de brede levensstroom, die ons zo licht naar alle zijden meesleept, die bede schrijven boven ons le vensboek. Verenig mijn hart, O Here! Bind ze tezamen, alle ga ven en krachten, opdat ik ze niet misbruike, maar tot Uw eer beste de. Leid ze in Uw spoor, alle wen sen en begeerten, heilig ze tot Uw eer, alle talenten en bekwaamhe den. Ja, laten alle uitgangen mijns harten uitlopen op het einddoel, waarvan de engelen met bedekten aangezichte zingen: de eer en ver heerlijking van Uw heilige naam. Geef ons een willig hart Om Uwen weg te gaan Leer ons in vreugd en smart Uw leidingen verstaan. (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje.") Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Th. Bos, tel. 2303. Apotheek geopend: Noordstraat 54. Klaassen, Van zaterdagavond 8 uur tot( zondagnacht 12 uur wordt de' praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door: dierenarts J. F. de Haas. (Tel. Zaamslag 366.) ZATERDAG 30 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De miljoenendief'. Concertgebouw, 8.U.: „Jer ry maakt herrie". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Opstandig Afrika". SPUI: Terrein v.v. „Spul", 7 uur: Spul IRia-W I. ZONDAG 31 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Jerry maakt weer her- ry"; 4.30 en 8 uur: „Peter Voss, de miljoenendief'. Concertgebouw, 8 u.: „Jer ry maakt weer herrie". AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Opstandig Afrika"; 8 uur; „Hotel onder verdenking". Te Katwe, een Inheemse voorstad van Kampala (Oegan da), heeft de politie donderdag 483 mensen aangehouden die ervan verdacht worden dat zij belastingschuld hebben. Een aantal van hen Is vrij gelaten nadat zij de verschul digde penningen hadden be taald, doch een groot aantal Wordt nog vastgehouden han gende een verder onderzoek. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Velling van vrijdag 29 mei. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla I 6,70 ƒ11,50, II 5,80—10,90. Per stuk: Bloemkool A n 3450 ct, B 23—31 ct, B II 15—21 ct, C 14—16 ct, afw. 10—28 ct; Groe ne komkommer A II 42 ct, B II 35 ct, C II 2830 ct; Witte kom kommer A 4547 ct, B 40—45 ct, C 35 ct. Per bos: Selderij 1617 ct; Peen 4045 ct; Kroten 32 et; Uien 10 •13 ct; Sjalotten 1112 ct; Radijs 12—15 ct. Per kg: Andijvie I 3238 ct, II 1011 ct; Snijbonen 67 ct; Peulen 2,71ƒ2,83; Doperwten 87 ct; Savoye kool 20—28 ct; Prei A II 30 ct; Spinazie 2041 ct; Toma ten A ƒ1,79—ƒ1,80, C ƒ1,60, CC 1,30; Asperges 1,502,Sja lotten 1620 ct. AARDAPPELEN. Per kg: Eerstelingen II 3844 ct, kriel 3236 ct. Per 100 kg: Ginniken ƒ8; Eigen heimers 8; Meerlanders 89. FRUIT. Per doosje: Aardbeien Regina I export 4251 ct, I 3846 ct, II 2141 ct; Frühernte I export 48 ct, I 39 ct, II 2837 ct; Dutch Evern I 44 ct, II 35 ct. Primeurs oogst 1959. Op de Vruchtenveiling te Terneu zen werden de eerste tuinbonen, oogst 1959, gisteren aangevoerd door de heer Jos. de Rijk te Wals oorden, de eerste kroten, oogst '59, door de heer G. de Zeeuw te Ter neuzen en de eerste doperwten, oogst '59, door d heer W. Matthijss# te Terneuzen, w, Samen uit, sa gezellig thuis Koop nü zo'n in onze zaak. burgem.sei HORLOGI Jongensho Doublé B: Junghans Pontiac - KLOKKE] Moderne i Bimbamkl Zie de mo WEKKER! Mauthe - NOORDS TRAA' SKomt op ve Reparatie a: ver en brille <s>«xsx£xsxsxsx3>«xs denk MYOP r van al het beti kussen, licht en Hij wor Zwitserlai land, Duil Deze anal een prima plaats geh Ook specie - myoplas ?r bekende Ir Inlichtingen voor Ne deskundige van he aanwezig bi| onders Oostburg: Fa. Huisn juni 1012; Terneuzi donderdag 4 juni 2 9, vrijdag 5 juni 10 Markt, vrijdag 5 jun

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2