Strijd aan en om de top c Treinramp in Indonesië Ministers hervatten besprekingen te Genève Hof en regering in België Mijnongeluk in Lotharingen Uamea-Gelei G3 De heer Roemers over het regeringsprogramma HET WEER Ijootlwill vsn'i Hoff WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ZATERDAG 30 MEI 1959 13e Jaargang Nr 4689 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen DE DOOD VAN DULLES EN HET DUITSE PROBLEEM „Twee weken nadat Kleine conferentie van „grote vier" Om de nieuwe kanselier ONTPLOFFING EIST ZEVENTIEN DODEN; EEN VIJFTIGTAL VERMISTEN EN VEERTIG GEWONDEN MEER DAN 80 DODEN EN 40 GEWONDEN GEWONDEN ONTPLOFFING IN JAPANSE VUURWERKFABRIEK 12 doden; 200 gewonden Charme voor Uw handen DE MOORD OP DE WEST-INDIER TE LONDEN ONLUSTEN IN IRAK? STAATSSECRETARIS BENOEMD Dr. W. H. van den Berge AANVARING BIJ OUESSANT HET TESTAMENT VAN JOHN FOSTER DULLES SCHUIMRUBBERBED Koninklijk maandsalaris voor Algerijnse opstand Opzienbare moord in Engeland Lijk van leraar in handen arbeid in vuilnisemmer aangetroffen Frankering bij abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 et DE VRIJE ZEEUW Advertentieprijs per mm 15 ct; minima» per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handeia» advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Gromyko heeft zijn grote tegenstander geëerd, maar de Ameri kanen hebben zich geweldig geblameerd. In plaats van, zodra bekend werd, dat de Ru, de begrafenis van Dulles wilde bijwo nen, spontaan het gevraagde drietal plaatsen in het vliegtuig beschikbaar te stellen, deelde Herter zijn Russische collega mee, dat hij slechts één plaats -kon aanbieden. De Britse BOAC ver telde de Russen echter, dat zij net zo veel plaatsen konden krijgen als zij wilden en toen vertrok Gromyko met het gewone lijntoe- stel van de Swissair naar Londen en vandaar naar Washington. Intussen had Gromyko nog in Genève aan zijn Britse collega Selwyn Lloyd meegedeeld, dat hij bereid was van vrijdag af deel te nemen aan geheime zittingen, bij toebeurt in de villa's van de ministers der Grote Vier te organiseren, met slechts een zeer be perkte staf van deelnemers en zonder bijzijn van de beide Duitse delegaties. Dit was zeer zeker een succesje voor het Westen, om dat Gromyko zich een dag eerder tegenover de Franse minister Couve de Murville nog niet bereid verklaard had tot een overleg in dergelijke vorm. Voorzover er in Genève nog zaken gedaan zullen worden, kan dit wellicht nu in de ge heime bijeenkomsten plaatsvin den. Het officiële openbare overleg heeft vrijwel niet an ders dan academische beteke nis gehad. Dit werd wel heel duidelijk gedemonstreerd op de laatste zitting in Genève vóór de ministers naar Washngton vertrekken. Gromyko was reeds op weg en vervangen door Zorin. Herter gaf op deze middag een min of meer gedetailleerde toelichting op de eerste fase van het (reeds lang door de Russen afgewezen) Westelijke plannen- pakket. Hij leidde zijn toelich ting in met de woorden: „Twee weken nadat de vier mogend heden overeenstemming zullen hebben bereikt over het Weste lijke vredesplan..." De rest van wat Herter zei is volkomen on belangrijk, want terecht merk te een correspondent op, dat de Amerikaanse minister even goed had kunnen zeggen: „Twee weken nadat de kalveren op het ijs dansen". De Oostduitser Bolz besloot de vertoning van deze dag door na een ontzaglijke omhaal van woorden voor de dag te komen met het fantastische voorstel van zetbaas Ulbricht, behelzend een niet-aanvalspact tussen Oost- en West-Duitsland. Daar na vertrokken ook de Weste lijke ministers naar Washing ton Daar stond dan aan het graf van een van Amerika's grootste ministers van Buitenlandse Za ken van de laatste tijden de verbeten tegenstander Andreï Gromyko naast de vrienden van de overledene. En de vraag moet wel bij vriend en vijand zijn gerezen, of met John Fos ter Dulles ook diens keiharde Westelijke politiek begraven werd. De man, die in Genève een overheersende rol had kunnen spelen, was niet meer. Zijn grote baas en vriend Eisenho wer heeft het zich echter tot taak gerekend, van „Genève" te maken wat ervan te maken was. Van de aanwezigheid der vier ministers maakte hij onmiddel lijk gebruik, door een kleine topconferentie te beleggen op het Witte Huis, nadat hij eerst had gesproken met de Australi sche premier Robert Menzies en met dr. Conrad Adenauer. Naar verluidt zou president Eisenhower enkele nieuwe ge zichtspunten hebben, die moge lijk het Geneefse overleg zou den kunnen bevorderen. Vervolgens zijn de vier minis ters gezamenlijk in één vlieg tuig weer vertrokken naar het schone Zwitserse meer, zodat zij ook onderweg alle gelegen heid kregen het in Amerika ge voerde kleine topoverleg geza menlijk te bezien. Adenauer heeft behalve de conferentie van Genève nog an dere zorgen. Wie zal straks, wanneer hij president van de Duitse bondsrepubliek wordt, zijn opvolger zijn? Zoals bekend prefereert Ade nauer zelf Etzel, de voormalige vice-president van de Hoge Autoriteit van de E.G.S.K. en huidige minister van Financiën van West-Duitsland. Maar de fractie van de Chr. Dem. Unie, de Westduitse regeringspartij, heeft als candidaat de minister van Economische Zaken Er- hard. En de fractie heeft Ade nauer deze week voor alle zeker heid nog eens duidelijk ge maakt, dat zij en niet dr. Con rad zal bepalen wie er straks kanselier wordt, door te beslui ten, dat de partij vóór 1 juli in tern zal beslissen wie Adenauer na zijn verkiezing tot president zal opvolgen. Weliswaar verluidt, dat Ade nauer gedreigd zou hebben zijn candidatuur voor het president schap te zullen intrekken, wan neer de fractie Etzel niet als zijn eventuele opvolger zou aan vaarden, maar de huidige bondskanselier zal zich nog wel twee keer bedenken alvorens de zaak zo op de spits te drijven. Immers, het is in het geheel niet denkbeeldig, dat in dit ge val de bondsvergadering niet een C.D.U.-er, maar de socia list Carlo Schmid tot nieuwe president zou verkiezen- Intussen is wel duidelijk, dat Adenauer zo'n voorkeur voor Etzel heeft, omdat hij zijn pre sidentiële macht dan beter tot gelding zou kunnen brengen dan in geval de krachtige Er- hard het bondskanselierschap zou krijgen waar te nemen. Ade nauer bedankt er namelijk stichtelijk voor, een tweede Heuss te worden. Liever zal hij zich dan nog een tweede De Gaulle genoemd zien. (Nadruk verboden.) Zaken der „grote vier'' de Amerikaan Herter, de Rus Gro myko, de Brit Lloyd en de Fransman Couve de Murville zijn vrijdag per vliegtuig uit Washington te Genève terugge keerd, waar zij, in de Geneefse woning van Selwyn Lloyd, hun besprekingen in besloten zitting hebben hervat. De ministers waren b<j aan komst op het vliegveld van Ge nève een en al glimlach, doch van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt vernomen dat zij met hun Een mijnontploffing in de Lotharingse plaats Merlebach heeft vrijdagavond aan zeventien mensen het leven gekost. Met een vijftigtal vermisten en veer tig gewonden dreigt dit een van de ernstigste mijnrampen van de laatste jaren in dit gebied te worden. Men neemt aan dat de meeste vermisten achter of onder het puin dat door de ontploffing op een diepte van 660 meter los kwam, gevangen zitten. Red dingsploegen werkten de hele dag om overlevenden in de Sain- te Fontaine-mijn te vinden Twintig van de gewonden ver keren door ernstige brandwon den in levensgevaar. Een hefschroefvliegtuig ver voerde de ernstigste gevallen naar een ziekenhuis en uit Lyon vloog een specialist op het ge- Wagons vielen in ravijn 85 personen werden gedood en 40 gewond bij het neerstorten in een ravijn van een passagiers- trein in het gebied van Oost- Priangan op West-Java, aldus heeft het Indonesische pers bureau „Antara'' vrijdag bekend gemaakt. Volgens dit persbureau is dit treinongeluk het ergste in de geschiedenis van Indonesië. In een communiqué van het ministerie van Verbindingen is gezegd dat de ramp gebeurde tussen de stations van de plaat sen Tjipeundeuj en Tjiawai op de spoorlijn naar Bandoeng, in een gebied van talrijke ravijnen en bergkammen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's tief en de rest van de trein aan gegeven. De wagons schoten uit de rails en vielen in de afgrond, aldus „Antara". Als oorzaak is het breken van een koppeling tussen de locomo- Tenminste twaalf mensen zijn vrijdag om het leven gekomen door een geweldige ontploffing in een vuurwerkfabriek te Ka- misato in Japan. Er zijn een 200 gewonden. Elf van de twaalf doden zijn arbeiders van de fabriek. Het twaalfde slachtoffer is een meis je van een aangrenzende school die door het geweld van de ont ploffing zwaar beschadigd werd. Tot op een afstand van 500 m van de fabriek zijn huizen be schadigd. bied van brandwonden naar Merlebaeh. Al in een halve eeuw was er in Sainte Fontaine geen onge val van betekenis voorgekomen, maar dit jaar hadden zich in het Lotharingse bekken al twee an dere mijnongelukken met doden voorgedaan: in januari vijf do den bij Petite-Rousselle en in maart drie bij Faulquemont. ,,De Nieuwe Gids" schrijft ten aanzien van de boodschap die koning Boudewijn destijds aan Kongo richtte, dat de ver klaring van de koning was ge zien en zelfs iets gewijzigd door premier Eyskens en minister van Kongo Hemelrijck. Dezen gaven hun toestemming om de voorlezing te 13 uur op de be trokken dag te doen plaats-vin- den opdat de boodschap tijdig in Leopoldstad zou kunnen wor den gelezen. Ten aanzien van de kwestie der verloving van prins Albert zegt het blad dat een Belgische prins volgens de grondwet wel aan de koning, dus de regering, toestemming moet vragen om te trouwen maar dat de rege ring geen toestemming behoeft te geven voor de bekendmaking van de verloving. De koning had echter de premier verzocht zijn toestemming tot het huwe lijk te geven. Het communiqué De politie is nog steeds doende met het onderzoek naar de moord op de West-Indiër Kelso Coch rane, die kortgeleden in het Lon- dense district Notting Hill werd neergestoken. Inmiddels tv de tijding van de moord op Cochrane zijn we duwe, een negerin uit Zuid-Ca- rolina, die met haar zesjarig dochtertje in de Newyorkse wijk Harlem woont, bereikt. Zij had via krant en radio reeds van de moord gehoord maar het was niet terstond tot haar doorge drongen dat haar eigen man het slachtoffer was. Zij had haar echtgenoot niet meer gezien se dert hij vijf jaar geleden door de immigratie-autoriteiten uit de Verenigde Staten naar West- Indië was gedeporteerd en van daar naar Engeland was ge gaan. Hij had niet dikwijls ge schreven. Zij had begin 1958 voor het laatst van hem gehoord. De ministers van Buitenlandse overleg in het Amerikaanse mi- litaire vliegtuig, waarmede zij naar Genève zijn teruggekeerd, geen enkele wezenlijke vordering hebben gemaakt. Van deze zijde werd dan ook gewaarschuwd te gen het koesteren van te hoge verwachtingen van de komende beraadslagingen. De ministers hadden zelf ver klaard in het vliegtuig „op nut tige wijze" van gedachten te heb ben gewisseld. In een verklaring, die de vier ministers na aankomst te Ge nève hebben uitgegeven, wordt gezegd dat zij gedurende de vlucht Washington-Genève in de gelegenheid waren het reeds te Genève gepleegde overleg nader te beschouwen, waarbij bepaalde bijzonderheden van hun weder zijdse standpunten werden be sproken. De Geneefse politie heeft het gedeelte van de weg, waaraan de woning van Selwyn Lloyd is ge legen, afgezet om honderden ver slaggevers en fotografen op een afstand te houden. Elke minister werd vergezeld door twee van zijn voornaamste raadgevers. Er waren ook twee tolken aanwezig, zodat in totaal veertien personen bij de beraad slagingen betrokken Zijn. Diplomatieke waarnemers ver wachten dat in hoofdzaak over Berlijn zal worden gesproken. De ministers zullen, naar men aanneemt, pogen hun menings verschillen zodanig te verklei nen, dat zij in het na de bespre kingen uit te geven slotcommu niqué kunnen zeggen dat het aanbeveling verdient dat do re geringsleiders bijeen komen, om over de verloving zou door de premier en de hofmaarschalk van koning Bouwedijn persoon lijk zijn opgesteld. De regering zou nog geen be slissing genomen hebben ten aanzien van de nieuwe residen tie van koning Leopold. Volgens niet-bevestigde ge ruchten die vrijdagavond te Bei roet de ronde deden, zouden er in Irak ernstige onlusten zijn uit gebroken. Naar het ANP verneemt is tot staatssecretaris van Financiën benoemd dr. W. H. van den Berge, die thans de destijds ge schapen functie vervult van re geringscommissaris voor de be lastingen. Deze laatste vervult hij sinds 5 november 1956. Van 1 fe bruari 1953 tot 13 oktober 1956 was dr. Van den Berge eveneens belast met het staatssecretariaat van financiën. De nieuwbenoem de staatssecretaris is niet aange sloten bij een politieke partij. De benoeming van dr. Van den Berge tot staatssecretaris van Financiën is geschied met ingang van 27 mei 1.1., zijnde de datum van het Kon. Besluit. te pogen in een topconferentie tot overeenstemming te komen. De Britse woordvoerder zei in antwoord op een vraag dat hij de atmosfeer „goed"' vond toen hij aan het eind van de bijeenkomst werd ontboden om instructies te ontvangen over zijn mededelin gen aan de pers. Hij zei dat deze informele bij eenkomsten waarschijnlijk zou den worden voortgezet „en dat zij verlopen volgens het gebrui kelijke patroon". Heden zullen de vier ministers elkaar twee keer ontmoeten. Zij willen de verloren tijd inhalen en zullen daarom voor het eerst ook tijdens het weekeinde in ple naire vergadering in het Volke- renpaleis bijeenkomen. De adviseurs uit West- en Oost-Duitsland zullen deze bij eenkomst die om 14.30 uur (Ned. tijd) zal beginnen, bijwonen. Later op de dag zullen de wes telijke ministers hun geheim overleg met hun Russische ambtgenoot voortzetten tijdens een diner bij Gromyko. Uit Amerikaanse bron is ver nomen dat Zuid-Slavië heeft ver zocht om deelneming aan de conferentie indien ook andere landen daartoe zouden worden uitgenodigd. De Amerikaanse consul-generaal, Villard, heeft namens minister Herter aan de permanente Zuidslavische verte genwoordiger bij de V. N. in Genève, dr. Makiedo, meegedeeld dat, als uitbreiding der confe rentie aan de orde zou zijn, de Zuidslavische belangen zorgvul dig zouden worden bestudeerd. Art^pr'eirtie) De tweede voorzitter van het N.V.V., de heer D. Roemers, heeft vrijdagavond voor de radio (de Vara) gesproken over het kabinet en het regeringspro gramma, Over dit laatste, zo deelde hij mede, zal het N.V.V. binnen enige weken een adres aan de regering richten. Spreker noemde in de eerste plaats de overbrenging van een deel van de werkzaamheden van de afdeling sociale bijstand en complementaire arbeidsvoorzie ning van het departement van Sociale Zaken naar dat van Maat schappelijk Werk. De drie vakcentrales hebben in een gezamenlijk schrijven aan de regering medegedeeld, dat zij voor deze overdracht bitter wei nig voelden. Ook andere maat schappelijke organisaties hebben hun bezwaren naar voren ge bracht. Het N.V.V. heeft aldus de heer Roemers er nimmer een geheim van gemaakt, dat het zeer wei nig enthousiast is voor een af zonderlijk departement van Maat schappelijk Werk. Als het de re gering werkelijk ernst is met be vorderen van de doelmatigheid van het overheidsapparaat, dan zou het voor de hand liggen het maatschappelijk werk met een afzonderlijke staatssecretaris bij Sociale Zaken onder te brengen. Nu wordt de omgekeerde weg bewandeld. Wij voelen er niets voor al dus spreker een deel van de werklozenzorg onder Maatschap pelijk Werk te brengen. Dat is niet alleen ondoelmatig, het is in beginsel onjuist. De werkloos heidsvoorziening behoort buiten de sfeer van het maatschappelijk werk. Wij hopen, vervolgde de heer Roemers, dat de regering niet doof zal blijven voor de ern- tige kritiek zowel vanuit het be drijfsleven als uit het parlement en dat zij deze zakelijke kritiek zwaarder zal laten wegen dan de expansiezucht van minister Klompé en haar departement. Over de loonpolitiek, zei spr. dat op het congres van 9 mei j.l. duidelijk is gesteld, dat 't N.V.V. van oordeel is, dat een huurver hoging slechts aanvaardbaar is indien de gevolgen van de beste dingsbeperking voor de trekkers van lonen, salarissen en sociale uitkeringen zouden zijn opge heven. Over dat uitgangspunt bestaat tusen de drie bona fide vakcentrales overeenstemming. Verschil van mening is er over de weg, die moet worden ge volgd, om dit doel te bereiken. Wij wensen naast een beperkte verwerking van de huurbijslag een algemene loonmaatregel van 4 De confessionele vakcen trales kiezen de weg van de ge differentieerde of vrijere loon politiek. Wij hebben nimmer enige illusie gekoesterd dat een regering van de tegenwoordige samenstelling akkoord zou gaan met de door ons voorgestelde al gemene loonmaatregel. Wij waren, zo zeide de heer Roemers, echter erg benieuwd, hoe de regering zou kiezen in de tegenstelling tussen de confessio nele vakbeweging enerzijds en alle werkgeversorganisaties an derzijds. En wat de regering bij de invoeringn van de vrijere loonpolitiek voor de ambtenaren zou doen. Daarover heeft de re gering echter ondanks tot twee maal toe gestelde vragen in alle talen gezwegen. Weliswaar kon digde de regering op korte ter mijn invoering van de vrijere loonvorming aan, maar tevens sprak zij zich uit voor melkprijs- en huurverhoging. Bij de toepas sing van de vrijere loonpolitiek dient met de compensatienood- zaak van dezz lastenverzwaring rekening te worden gehouden. Daarin zien wij een duidelijke voorkeur voor de huurverhoging. Het 9200 ton metende Libe riaanse motorschip „Mitera Ma- rigo" heeft vrijdagochtend ge seind dat het ten noorden van het eilandje Quessant, ten Wes ten van Brest (Frankrijk), in aanvaring is geweest met het Westduitse schip „Fritz Thys- sen" (10.600 ton). Verder seinde de „Mitera Ma- rigo" dat één van de ruimen vol water is gelopen, maar dat het schip niet in gevaar is. Er heerst een dichte mist in het gebied. De „Fritz Thyssen" heeft scha de boven de waterspiegel opge lopen. Beide schepen hebben de reis voortgezet. De „Mitera Ma- rigo'' is op weg van India naar Rotterdam, de „Fritz Thyssen" van Amsterdam naar Monrovia. Advertentie BINNENVER1NGBED Het testament van de over leden oud-minister Dulles dat donderdag ter verificatie is gede poneerd, bevat legaten tot een totaal bedrag van 238.000 dollars. 100.000 dollars werden vermaakt aan zijn zoon John Watson Fos ter Dulles in Mexico en 10.000 dollar aan zijn dochter, mevrouw Lillias DullesHenshaw, in New York. Zijn zoon Avery Dulles die Jezuiet is, krijgt 5000 dollars. In een toelichting op dit laatste le gaat werd gezegd dat niet we gens gebrek aan liefde of ver trouwen jegens deze zoon geen groter bedrag aan hem werd ver maakt, maar omdat de speciale omstandigheden in zijn geval verdere bedragen onjuist en niet nodig deden schijnen. De rest van het bezit gaat gro tendeels naar mevrouw Dulles. Enkele wetenschappelijke instel, lingen waaronder de Princeton University, krijgen 10.000 dollars. De persoonlijke documenten van de overledene gaan eveneens naar Princeton. HAZET-FABRIEK EN- ZEVENBERGEN verkrijgbaar bij: Koning Hoessein van Jordanië heeft besloten zijn salaris van een maand (40.000 gulden) be schikbaar te stellen voor steun aan het Algerijnse volk in „zijn strijd voor vrijheid en onafhan kelijkheid". Jordaanse ministers en functionarissen hebben het koninklijke voorbeeld gevolgd en ook een maandsalaris beschik baar gesteld. In een vuilnisemmer in de om geving van de toiletten van een middelbare school te Hereford, in West-Engeland, is het lijk aan getroffen van de 24-jarige Mal colm Frederick Clarke, leraar in handenarbeid aan deze school. Het stoffelijk overschot was in vrouwenkleren gehuld. De schoenen ontbraken echter. Het lijk werd vlak voor het begin der lessen gevonden. De achthonderd mannelijke leer lingen van de school werden onmiddellijk naar huis gezon den. Het incident gebeurde twee uur voordat prinses Alexandra, de dochter van de hertogin van Kent, in Hereford aankwam voor een bezoek van zes uur aan de stad. Een aantal poli tiemannen, dat in verband met dit bezoek speciale dienst had, werd nu onmiddellijk inge schakeld voor het onderzoek in deze moordzaak. De vermoorde woonde in een huis, dat ongeveer dertig me ter van de school is gelegen. Hij stond als een rustige en vriendelijke man bekend. Clarke ging 's avonds dikwijls naar de school terug, om daar houten scheepsmodellen te ma ken. In de nacht van donder dag op vrijdag was hij niet thuis geweest. De politie verklaarde later dat zij op grond van haar be vindingen moord uitgesloten achtte, Het K. N. M. I. deelt mede: Op verschillende plaatsen in ons land is vrijdag weer eens een neerslaghoeveelheid van enige be- tekenis afgetapt. Een storing in de hogere lucht lagen is namelijk dicht langs onze oostgrens naar het zuiden getrokken waardoor er plaatse lijk buien vielen. Op het vliegveld Rotterdam viel hier zelfs 8 mm uit, maar op vrij veel andere stations daaren tegen bleef het droog. Inmiddels heeft de vermelde storing zich weer vrij ver van ons land verwijderd, terwijl een zwakke rug van hoge luchtdruk zich nu van de Noordzee af in zuidoostelijke richting uitbreidt. In verband hiermee wordt de kans op buien weer klein. Doordat tussen IJsland en Noorwegen nu een depressie is aangekomen, is de rechtstreekse aanvoer van koude lucht naar ons land tot stilstand gekomen. In verband hiermee waren de temperaturen niet zo bijzonder laag meer. Er werden, met uit zondering van de Waddenkust, maxima van 14 tot 17 graden gemeten. Het ziet er naar uit, dat zater dag dezelfde of weer iets hogere waarden zullen worden bereikt. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot zaterdagavond. Wisselende bewolking. Wisselende bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot zwakke wind, aan vankelijk noordelijk, later veran derlijk. Dezelfde middagtempe- raturen of iets hogere. ZONDAG 31 MEI v.m. n.m. Breskens 9.30 9.54 Terneuzen 10.05 10.29 Hansweert 10.45 11.09 Walsoorden 10.55 11.19 MAANDAG 1 JUNI. v.m. n.m. Breskens 10.33 11.00 Terneuzen 11.08 11.35 Hansweert 11.48 12.15 Walsoorden 11.58 12.25 ZON MAAN op onder op onder Mei 30 4.29 20.46 1.36 13.31 31 4.28 20.48 2.00 14.36 Juni. 1 4.27 20.49 2.23 15.40 2 4.26 20.50 2.46 16.42

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1