R a a Belgische regering bij een Vlinderlicht smeerbaar smeltend van smaak RADIO EN TELEVISIE m Mie RECHTSZAKEN os Gstwunos Woensdag 27 mei 1959 13e jaargang no. 4686 VERKIEZINGEN IN DE NEDERLANDSE ANTILLEN Japans-N oordkoreaanse besprekingen vastgelopen Mikojan vindt „Dokter Zhivago" niet zo erg slecht Russische Joden in Israël willen terug naar de Sowjet-Unie ed tafelen met Honderd procent boete voor te lage belasting aangifte Buitenlands nieuws De onderhandelingen over een Schelde-Rijn-verbinding DE AANWEZIGHEID VAN GROMYKO IN WASHINGTON DE V. A. R. PROTESTEERT TOENADERING TUSSEN NASSER EN KASSEM SCHTGSNOOT BALL-PENNEN VRIJE ZEEUW Koning Leopold heeft de rege ring medegedeeld dat hij van plan is zijn residentie buiten het ko ninklijk domein van Laken te vestigen, zo heeft de Belgische minister van Volksgezondheid, Meyers, dinsdag na een kabinets vergadering onder leiding van premier Eyskens bekendge maakt. Hij zei dat de regering in over eenstemming met de koninklijke familie zal proberen de nodige schikkingen te treffen om aan 't verlangen van koning Leopold tegemoet te komen. (In de Belgische pers is de af gelopen weken kritiek geuit we gens het vermeende voornemen van koning Leopold om op het terrein van het paleis van Laken een nieuw paleis voor zichzelf te laten bouwen. Verschillende bla den verklaarden toen dat het beter zou zijn als koning Boude- wijn Laken voor zichzelf alleen had en koning Leopold zich el ders vestigde). Minister Meyers ontkende voorts dat de regering ook zou hebben gesproken over het komende huwelijk van prins Al- bert en prinses Paola. In goed- inlichte kringen in Brussel ver klaarde men dinsdag, dat het moeilijk zal zijn om de door een deel van het volk geëiste burger lijke huwelijksplechtigheid, naast het door de Paus in Rome in te zegenen kerkelijke huwelijk, te organiseren, aangezien de Paus behalve hoofd van de R. K. kerk ook staatshoofd van het Vati- caan is. De regering heeft dinsdag ook De einduitslag van de verkie zingen voor de eilandraad van Aruba is als volgt: stemmen zetels P.P.A. A.V.P. U.N.A. P.D.C. 9893 12 4896 6 1609 2 905 1 De eilandraadsverkiezingen heb ben weinig verrassing gebracht. De overwinning van de democra tisch gezinden op de Bovenwind se Eilanden is misschien duide lijker dan verwacht werd. De uitslag van Bonaire is geheel in overeenstemming met de ver wachtingen. Op Aruba was het opmerkelijk dat de Croes erin is geslaagd een zetel te veroveren. Het herstel van de A.V.P. ten koste van de P.r.A. en de U.N.A. is eveneens opmerkelijk maar niet van wezenlijke betekenis. Wel mag gesteld worden dat de medewerking van de U.N.A. aan de democratische regering ee; e partij een zetel heeft ge kost, zoals op Curacao dt K V P. een aanzienlijk aantal stemmen heeft verloren wegens de te ver wachten medewerking met de democraten. Dit verlies kan in vergelijking met de uitslag van de Statenverkiezing op ongeveer 25 procent worden gesteld. De zetelverhouding is dezelfde ge bleven. Daarom is het te ver wachten dat op landelijk en eilandelijk niveau in de komende laren een democratisch-Katho- lieke samenwerking te zien zul len geven met uitschakling van de nationale elementen bij de bestuursverantwoordelijkheid. De onderhandelingen, die sinds ruim een maand te Genève tus sen een delegatie van het Japan se Rode Kruis en een afvaardi ging van het Noordkoreaanse Rode Kruis worden gevoerd over de repatriëring van Koreanen uit Japan, zijn maandag in het slop geraakt. De Noordkoreanen ver wierpen n.l. het Japanse plan, dat te Tokio als 't laatste woord wordt beschouwd. Als een laatste poging om het gesprek gaande te houden, hebben de Japanners voorgesteld, dat gisteren de twee delegatieleiders apart vergader den. Dit voorstel is door de Noordkoreanen aanvaard. De beoogde repatriëring be treft ongeveer 100.000 Koreanen in Japan. GEDERAILLEERDE RAILLEUR De Haagse politie heeft de 38-jarige railleur J. W. O. aan gehouden die ten onrechte /800,— heeft getoucheerd. O. heeft zich bij zijn werkge ver ziek gemeld en bleef drie maanden weg. In die tijd heeft hij voor andere patroons ge werkt en daarbij ƒ800,— ver diend. 9 Bij Maillot ten zuiden van Al giers zijn maandag vijf inzitten den van een auto om het leven gekomen en vier gewond toen de wagen op een mijn reed. gesproken over de kwestie van de kolenmijnen. In kringen nauw verbonden met de regering gaf men later als commentaar, dat het vertrek van koning Leopold uit Laken koning Boudewijn zou kunnen behoeden voor „aanvechtbare in vloeden". Tevens sprak men de hoop uit dat „ongrondwettelijke en oc culte adviseurs'' uit de omgeving van de koning kunnen worden verwijderd. Over de in Rome getroffen re geling voor het huwelijk van prins Albert verluidt voorts dat sancties zouden worden genomen als bewezen wordt dat de „Ro meinse verwikkeling" de fout is van een functionaris. De Russische eerste vice-pre mier Mikojan heeft maandag op een receptie van de Argentijnse ambassade in Moskou gezegd, dat hij Boris Pasternaks boek „Dok ter Zhivago" niet zo erg slecht vond. „Ik heb het gelezen", aldus Mikojan, „maar het is geen be langwekkend boek". Op de vraag, waarom het niet in de Sowjet-Unie was uitgege ven antwoordde hij, dat er enige onjuiste dingen over het Russi sche volk in voorkomen. Het Sowjet-persbureau ,.Tass" meldt dinsdag dat 107 naar Is raël geëmigreerde Joden presi dent V/orosjilof van de Sowjet- Unie schriftelijk hebben verzocht naar de .Sowjet-Unie te mogen terugkeren. In hun brief, gepubliceerd in het blad „Troed", zeggen de 107 Joden dat zij zich vreemdelingen in Israël voelen. Zij kennen de taal en de gebruiken van 't land niet. „De Sowjet-Unie is ons va derland", aldus deze Joden, die eraan toevoegen dat zij boven dien aan dat land hebben te dan ken dat zij aan de massamoord in de laatste wereldoorlog zijn ont komen. Altijd vers. Altijd smeuïg. Zomer en winter heerlijk smeerbaar... smeltend op de tong. Dat is Rama. Dat is het verschil met elke andere margarine. Maar Rama is dan ook bereid uit de aller fijnste, natuurlijke grondstoffen. Daarom is ze iets duurder. Maar daarom ook is Rama zoveel fijner van smaak en kwaliteit. ipiiii MARG ONTWERPER VAN SPORT WAGEN VEROORDEELD De rechtbank te 's-Gravenhage heeft gistermorgen de 32-jarige autohandelaar J. van B. uit Voor burg, de ontwerper van de „Cite- ria" sportwagen, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee en een half jaar met aftrek, omdat de man valsheid in geschrifte had gepleegd ten nadele van de Zuid hollandse Bank N.V. Hij had na melijk valse wisselbrieven ter waarde van 450.000, - bij deze bank in disconto gegeven. De officier van Justitie had 14 dagen geleden drie jaar gevange nisstraf gevorderd. DE OVERVAL OP DE BANK VAN MAASLAND De rechtbank te Rotterdam heeft gisterochtend de drie man nen, die in de nacht van 13 op 14 februari j.l. een mislukte overval op de bank van Maasland ge pleegd hebben, conform de eis veroordeeld. De 26-jarige varensgezel J. V. uit Leiden kreeg drie jaar gevan genisstraf met aftrek. De 35-jarige schoonmaker W. S. uit 's-Gravenhage kreeg twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek. De 44-jarige havenarbeider A. A. A. H. uit 's-Gravenhage, die in de auto had zitten wachten, kreeg een jaar gevangenisstraf met aftrek. Vier maanden gevangenis straf, waarvan 2 voorwaarde lijk, heeft de officier van Jus titie gistermorgen ter zitting van de economische politierech ter te Amsterdam geëist tegen drie firmanten van een door hen zelf opgebouwd bedrijf, die erkenden, dat zij in de jaren van 1952 tot 1957 een te lage aangifte hadden ingediend voor de inkomstenbelasting. Medegedeeld werd, dat de fis cus hun thans over vier jaren ieder een navordering van cir ca 65.000,— had gezonden plus als straf een boete van 100 pro cent, dus per persoon nog een ƒ65.000,Bovendien werden ze nu nog strafrechterlijke ver volgd. BELGIË Het incident van de vorige week in de Belgische Kamer, waar de minister van Buiten landse Zaken het antwoord schuldig bleef op de vraag over de Nederlands-Belgische onder handelingen over een Schelde- Rijn-verbinding, is maandag in de Antwerpse gemeenteraad ter sprako geweest. Het socialistische raadslid van Kerkhoven informeerde 1 naar de kwestie, waarop de schepen Delwaide verklaarde I dat de vergissing van de minis ter klaarblijkelijk een gunstig resultaat heeft. De reactie is zo hevig geweest dat onmiddellijke nieuwe raadplegingen zijn be gonnen. Van Kerkhoven zei o.m. dat het ministerie van Buitenland se Zaken kennelijk specialisten voor economische aangelegen heden mist. Het onafhankelijke Parijse blad „Figaro" schrijft naar aan leiding van de aanwezigheid van de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, bij de teraardebestelling van Dulleshet toeval van de ge schiedenis wil dat op 27 mei 1959, de dag waarop het Sow- jes-ultimatum" van 27 novem ber 1958 (aangaande Berlijn) zou zijn afgelopen, Grommyko als vertegenwoordiger van zijn land blootshoofds zal staan bij de teraardebestelling van vij and nummer een van het com munisme. In diplomatieke kringen te Genève ziet men het Sowj et-be sluit om Gromyko naar Was- hington te zenden als een „spec-1 taculaire ontspanning". Het moet indruk maken op de Ame-| rikaanse openbare mening welke meer dan enige andere voor een; dergelijk gebaar gevoelig is, al dus het blad. DONDERD AG 28 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 De douche; 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.25 Plechtige hoogmis; 9.55 Waterstanden; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gewijde muziek; 12.00 Middagklok; 12.03 Dansmu ziek; 12.25 Voor het platteland; 12.35 Land- en tuinbouwmed.; 12.38 Gram. 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muziek; 13.40 Gram.; 14.00 Ka merorkest; 14.45 Gram.; 15.00 Fromenade orkest; 15.40 Gram.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Pianore cital; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Amus. muz.; 18.15 Sport; 18.30 Lichte muz.; 18.50 Sociaal pers pectief; 19.00 Nieuws; 19.10 Op de man af; 19.15 Vocaal ens.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Pol. causerie; 20.00 Metropole orkest en om roepkoor; 20.45 Moeten de grach ten dicht; 21.00 Amus. muz.; 21.30 De Ver. Arabische Republiek heeft bij de gemengde Egyptisch- Israëlische bestandscommissie geprotesteerd tegen de aanhou ding van het 75-ton metende Egyptische schip „Abdoel Ka- rim'' door de Israëliërs. De V.A.R. wenst een spoedbijeen- komst van de bestandscommissie. Waarnemers in Israël menen, dat het Egyptische schip zondag in de Israëlische territoriale wa teren is onderschept als vergel ding voor de aanhouding van een Deens schip met uit Israël af komstige lading in het Suezka- naai. Volgens de V.A.R. is echter de „Abdoel Karim", die op weg was naar Libanon, buiten de Is raëlische territoriale wateren aangehouden. Uit gewoonlijk goedingelichte Egyptische bron verluidt, dat president Nasser van de V.A.R. aan generaal Kassem van Irak een „vredesaanbod" heeft ge daan, vermoedelijk door bemidde ling van Libanon of Marokko. Deze toenadering zou een on derdeel zijn van een algemene po ging om de geschillen tussen de Arabische landen uit de weg te ruimen. LUISA-MARIA LINARES Geautoriseerd* T»rtAltafW. HOKLUGTEN 79) (Nadruk verboden.) Ik kan u dus geloven? zei Estrella ondanks haarzelf ont roerd. O, wil mij toch alstublieft niet iets wijsmaken? Ik zweer, dat ik de waar heid spreek. Weet Miguel, dat u gaat trouwen? En óf hij het weetHij heeft zelfs zijn best gedaan, mijn huwelijk te vergemakkelij ken. Weet u wel, dat ik eigen lijk veel meer reden heb, ja loers op u te zijn? Mijn verloof de is uw vroegere aanbidder, Julio de Arnaïz. Julio! Gaat u met julio trouwen? De volgende maand. Het is een charmante jongen en ik hou veel van hem. Opgewonden liep Estrella de kamer op en neer. Alles, wat Linda haar vertelde, was on denkbaar... Langzamerhand vielen de onoverkomenlijke slagbomen weg. Alles werd doodeenvoudigUitbundige vreugde overweldigde haar. U zegt dus, dat Miguel dol op mij is? Dat weet ik zeker. Sedert hij gescheiden van u leeft, is hij dezelfde niet meer. Spontaan stak Estrella haar beide handen uit naar het jon ge meisje. Vergeef me! Ik heb u wreed gekwetst en dat spijt mij heel erg. Laten wij er niet meer aan denken. Ik zou het heerlijk vin den, uw vriendin te kunnen worden. Wilt u mij alles over Mi guel vertellen? Ik heb u zoveel te vragen Ruim een uur lang stortten zij haar hart voor elkander uit. Tenslotte wierp het Betonprin- sesje met roodbehuilde ogen en bevend van aandoening een blik op de grote hangklok en riep uit: Negen uur? Wat zal Mi guel ongeduldig zijn, dat hij zijn artikel nogniet heeft ge kregen Bren° het hem gauw en vertel hem niets. Breng Ju lio en Octavio mijn boodschap over. Weet u het nog? Ik ver wacht hen hier. Dan is de ver rassing kompleet. Na Linda's heengaan bleef Estrella met haar hoofd op de tafel geleund lang zwijgend al leen. Allesoverheersende emotie beving haar. Miguel had haar liefHoe was het moge lijkSinds wanneer En waarom durfde hij het haar niet te vertellen? Misschien, om dat zij hem niets dan afkeer had betoond? Toevallig viel haar blik op een enveloppe opzij van een stapeltje papieren, in een la, die Linda overhoop had gehaald bij het zoeken naar Miguels artikel. Het adres trok haar aandachtEstrella Vilar, De Almendros Met trillende handen pakte zij de brief en haalde een groot, dichtbeschreven blad papier uit het couvert. De brief was geda teerd op de dag, dat Miguel uit de Cabana was teruggekomen. Naarmate zij verder las, begon nen haar tranen rijkelijker te vloeien. Zij schreide van teder heid. Voor het eerst van haar leven voelde zij zich volmaakt geiukkig. HOOFDSTUK 25 MEVROUW RIVERA ONTVANGT Vandaag begint mijn leven. HEINRICH HEINE Miguel stak zijn sleutel in het slot. Hij verwachtte, dat Tim woedend zou zijn over zijn laat thuiskomen. Tim was wel een beetje heel gauw op zijn teen tjes getrapt en mopperde steeds, als de heerlijke schoteltjes, die hij klaarmaakte, niet precies op tijd gereserveerd konden wor- 1 den. De woning baadde in licht. Stemmen en gelach waren te horen. Verwonderd liep Miguel de hal door en ging de salon binnen. Estrella Hij droomde niet. Het was Es- Estrella een klinkende kus op el- wit met zwarte jurk, bediende zij haar gasten als een welle vend huisvrouwtje lieftallig van aperitiefs. Om haar heen zag Miguel de vertrouwde gezich ten van Octavio, Julio en Lin da. Even knikten zijn knieën en vroeg hij zich af, of het geen zinsbegoocheling was. Maar eer hij weer bekomen was, vloog hem iets warms en geurigs in de armen; doodgewoon drukte strella een klinkende kus op el ke wang van Miguel en vlucht te toen weg, zonder dat hij tijd had, haar tegen te houden. Wat zeg je wel van mijn verrassing? Ben je blij, mij te zien? Het was al te veelToen Mi guel die twee kussen van zijn vrouw kreeg, werd hij zo rood als een kreeft en dit was hem nog nooit van zijn leven over komen. Met een beteuterd ge zicht bleef hij op de drempel genageld staan. Allen begonnen te lachen. Nu? Hoe zit het eigenlijk? Ben je niet blij? Hoe is het mogelijkriep hij eindelijk uit. Ik ben in de I wolken. Op zo'n heerlijke ver rassing was ik niet bedacht. Ben je daar eindelijk? Hij wist niet, hoe hij het had met deze totaal andere houding van Estrella. (Wordt vervolgd.) Lichte muziek; 22.00 Tijdschrif tenkroniek; 22.10 Orgelconcert; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverderi- kng; 23.00 Nws; 23.15 Sportuitsla gen; 23.20 Reformatie herdenking in Frankrijk; 23.40 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 Voor de huisvr.; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Tussen de wal en het schip; 11.15 Omroeporkest: 12.00 Instr. kwartet; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Accordeon- spel: 12.50 Uit het bedrijfsleven; 13.00 Nieuws; 13.15 Med. of gram., 13.20 Dansmuz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Pianorecital; 14.30 Gram.; 15.25 Voor de vrouw; 16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.45 Voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Regeringsuitzen ding; 18.25 Lichte muz.; 18.45 Sport; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Al les op één kaart; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.20 Slotavond „Al les op één kaart"; 21.00 Gram.; 21.40 Kamerorkest en kamerkoor; 22.40 Act.; 22.50 Sport; 23.00 Nws; 23.15 Beursber. van New York; 23.25 Discotaria. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. muziek; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.55 Koersen; 13.09 Nws; 13.11 Muz. portret; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Japanse muz.; 15.00 School radio; 15.30 Jeugd en muz.; 15.45 Duitse les; 16.00 Koersen; 16.02 Jeugd en muziek; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Twee violen; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Spaan se liederen; 19.50 Vrije pol. tri bune; 20.00 Gram.; 20.45 Omroep koor en instr. ensemble; 22.55 Nieuws. Tele visie - programma's NED. T.V.: 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Alles op één kaart; 21.00 Hedda Gabler, toneel spel. VL. BELG. T.V.: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Nieuws; 20.00 Zoek licht op.20.10 Interview; 20.35 Filmrep.; 21.00 T.V.-spel; 22.50 Nieuws en journaal. N.V. Fa P. J. v. d. SANDE

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5