Vuurproef voor het Westen te Genève Radio-Televisie Verlichting Radio de Koek van'4 Hoff üe Geneefse conferentie Sjah van Iran bezocht Rotterdam Wanordelijkheden in Buenos Aires W eeroverzicht IR ZATERDAG 23 MEI 1959 Achter Russische beer dreigt Chinese draak Prinses Margriet doopte tanker „Mohamed Reza Shah" Verklaring van Von Brentano te Genève WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bfl abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 et DE VRUE ZEEUW 13e Jaargang Nr 4683 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J, van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum par advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handals- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 oor. De eerste diplomatieke schermutselingen te Genève zijn gele verd. Het heeft er alle schijn van, dat men slechts elkanders in tenties en potenties heeft afgetast. Toch is er tijdens dit voorspel tot de eerste acte van de grote topconferentie meer geschied dan wij wel denken. Het is ons n.l. duidelijk geworden (voorzover dit althans in de diplomatie mogelijk is) dat Chroesjtsjow (en dan bedoelen wij er heel Rusland mee) de topconferentie niet in het gedrang wil brengen en dat hij enkele punten van het wes terse plan een bespreking waard acht! E.e.a. zal Gromyko wel dienen voor het formuleren van zijn antwoord op de suggesties van het westen. Men is zo gaarne bereid deze „vergaande" t ïcessie van het Kremlin te bejubelen maar la ten wij ogenblikkelijk hierop zeggen, dat de Russische pre mier geporteerd is de proble men inzake Berlijn, Duitsland (de hereniging) en de Europese veiligheid niet in hun geheel te doen handelen, doch stuk voor stuk en dat het vraagstuk van het vredesverdrag met de beide Duitse staten en dat van de instellingen van een West- berlijnse vrijstad allereerst moet worden geregeld. West-Berlijn n.l. is de Rus een doorn in het oog. Het verkeer tussen beide stadshelften is vrij. Dit wil zeggen, dat men ongehinderd van Oost-Berlijn resp. Oost-Duitsland naar West- Berlijn kan reizen zonder door douane en militaire politie te worden lastig gevallen. Dit be tekent ook, dat geheime agen ten en in Oost-Duitsland ge zochte resp. verdachte perso nen ongehinderd naar het Wes ten kunnen uitwijken. Is het dan niet te verwonderen, dat West-Berlijn een broeinest van spionnen ten nadele van Rus land is geworden? Daar in de Westelijke sector loert het ge vaar op Rusland en zijn satel lietstaten. ALLES OF NIETS Hoe kan hieraan een eind worden gemaakt? Door realisa tie van het Russische planDat het Westen hiervoor niets voelt moge als vanzelfsprekend wor den beschouwd. Het Westen houdt het er op het gehele vre desplan en wat er mee samen hangt in zijn totaliteit aan de orde te stellen en dit te doen verwerkelijken. Dan is de kwes tie Berlijn ook van de baan! Doch dit wenst Rusland niet, omdat het daar steken moet la ten vallen en er zeker van zal zijn West-Duitsland en waar schijnlijk ook de andere satel lietstaten te verliezen. Ziehier de problematiek van de Geneefse conferentie der mi nisters van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier! Dit diplo matieke „touwtje trekken" is sinds heden iets in het voordeel van Rusland uitgevallen. Dit land is er steeds op uit geweest het oorspronkelijke compact» Westerse plan gesplitst te krij gen. Hoewel de Grote Drie vastbesloten waren hun plan heel te houden, zien sommige Westerse waarnemers de moge lijkheid groeien, dat de Russen na een serie pogingen het te ver splinteren toch erin zullen sla gen door sommige punten uit hun verband te rukken, de eens gezindheid van het Westen der mate op de proef te stellen, dat het toch zal overgaan tot het voeren van besprekingen. Tot -op zekere hoogte is Gro myko (met Chroesjtsjow op de achtergrond) hierin geslaagd. De jongste berichten getuigen van een verontrusting te Genè ve. De Westerse ministers n.l. zijn verdeeld geraakt t.a.v. de Berlijnse kwestie. De Amerika nen en Engelsen blijken bereid te zijn concessies te doen aan de Russen, terwijl de Fransen en Duitsers voet bij stuk hou den en geen concessie willen doen. Vooral de Amerikaan Herter ziet m.b.t. een tegemoet koming aan de Russische ver langens een mogelijkheid tot een voorlopig accoord t.a.v. de Berlijnse kwestie. Dit wijst m.a.w. op een acceptatie van een splitsing in het oorspron kelijke Westerse plan. Zou de „ongedeeldheid" dan van de baan zijn? Of zou dit maar een diplomatieke manoeuvre zijn om de Russische Beer uit zijn hol te lokken? STATUS QUO? Wij weten het niet, wij kun nen slechts gissen. Beter is het, de vraag wat deze concessie wel behelst, te beantwoorden. Het gaat hier om 4 punten, die van kracht moeten blijven tot de topconferentie. 1. De Amerikaanse, Engelse en Franse bezettingstroepen blijven in de Westelijke sec tor van Berlijn. Deze status quo behoort gehandhaafd te blijven. 2. Men dient zich zowel in de Westelijke als in de Ooste lijke zóne te onthouden van elke propaganda tegen een van de vier bezettende mo gendheden. 3. De toegangswegen naar de Westelijke sector komen on der toezicht van Oost-Duits land en 4. De vrijheid van geheel Ber lijn moet worden gegaran deerd door de Grote Vier of door de Verenigde Naties. DE BEEK EN DE DRAAK Later is het bericht binnen gekomen, dat het nogal meevalt met de onenigheid tussen Ame rika en Engeland enerzijds en Frankrijk en Duitsland ander zijds en werd er aan toege voegd, dat de Westelijke minis ters in principe bereid zijn ge vonden om met Rusland van gedachten te wisselen over Ber lijn, doch dan (hier hebben wij weer het „touwtje trekken") op basis van het We-teüjke voor stel in het vredesplan, hetgeen betekent op grond van de vrije verkiezingen in geheel Berlijn (waaraan Rusland zo'n hekel heeft!). Hoe dit zij, men is toch be reid om hoe dan ook te praten en de conferentie niet af te bre ken. Dit weet het Westen ook wel, want achter de Russische beer staat nog steeds de Chi nese draak! Chroesjtsjef blaast wel hoog van de toren, maar met de Chinese dreiging op de achtergrond (China schijnt in het bezit te zijn van de atoom bom en van een multi-miljoe- nen leger!) is hij niet meer zo afkerig van een gesprek, ook al zou dit uiteindelijk gepaard moeten gaan met het doen van concessies. Het is niet onmoge lijk, dat met het uitwisselen van concessies nog iets terecht kan komen niet alleen van Berlijn, maar ook van het vredesplan. (Nadruk verboden.) Rassenscheiding en kinderboeken De openbare leeszalen in de Amerikaanse staat Alabama hebben een kinderboek, waarin sprake is van het huwelijk van een zwart met een wit konijn, uit de algemene circulatie ge nomen, nadat er klachten wa ren binnengekomen. Sommige leden waren van oordeel dat de betrokken organisatie voor standster was vanrasseninte gratie. Het boek, genaamd „Het konijnenhuwelijk", mag nu al leen op speciaal verzoek wor den uitgeleend. (Advertentie) BINNENVERINGBED HAZET- F/VBRIEK EN ZEVE NBERGEN SCHUIMRUBBERBED verkrijgbaar bij: De ministers van Buitenlandse Zaken van de „Grote Vier" zijn vrijdag in Genève slechts 70 mi nuten bijeengeweest. Op deze vergadering, die door Gromyko werd voorgezeten, heb ben alle vier ministers korte redevoeringen gehouden. De Amerikaan Herter gaf een uiteenzetting over het Westelijke standpunt ten aanzien van de Europese veiligheid, waarbij hij meedeelde dat de Verenigde Sta ten de kwestie van algemene ont wapeningsmaatregelen niet on verbrekelijk aan de kwestie dei- Duitse hereniging hebben ver bonden. „Wij zijn bereid het al gemeen debat over de ontwape ning op elk gewenst tijdstip voor een daartoe geschikt forum te hervatten", zei hij. De Fransman Couve de Mur- ville zette nog eens het Westelij ke standpunt ten aanzien van Berlijn uiteen, waarbij hij zich uitsprak voor een echte viermo- gendheden-contröle over de ge hele stad, zoals indertijd in We nen, terwijl de Berlijners zelf hun „verenigde stad" zouden be sturen. De Rus Gromyko deed daarna een beroep op zijn collega's om de artikelen van het door de Sowjet-Unie voorgestelde vredes verdrag met Duitsland nauw keurig te bestuderen. Hij legde er daarbij de nadruk op dat hij bereid is zonodig emendementen te aanvaarden. De Brit Selwyn Lloyd betoog de echter dat hij geen heil zag in een bespreking van het Russische ontwerp, omdat het Westen het beginsel van een vredesverdrag met de twee Duitslanden niet heeft aanvaard. Een Amerikaanse woordvoer der verklaarde vrijdagmiddag tegenover de pers, dat nu, aan het einde van de tweede confe- rentieweek, de indiening en uit leg van de Westelijke voorstellen is voltooid Hij hoopte dat de Sowjet-delegatie tijdens 't week einde „realistische voorstellen" voor de hereniging van Duits land, de kwestie-Berlijn en de Europese veiligheid, zou formu leren die de Westelijke mogend heden dan gaarne zouden bestu deren. Inmiddels wint de mening veld dat de ministers slechts vorderin gen zullen kunnen maken op ge heime besprekingen, buiten het licht der openbaarheid. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Bren- tano, verklaarde vrijdagochtend na 'n onderlinge conferentie van de Westelijke ministers dat men hoopte de volgende week tot een „bespreking van concrete pun ten" te kunnen komen. Het Oostduitse nationale front, een onder communistische lei ding staande beweging van alle Oostduitse politieke partijen, heeft vrijdag echter bij voorbaat het denkbeeld van geheime on derhandelingen in Genève ver worpen. „Kwesties die voor het Duitse volk van belang zijn, mo gen niet achter gesloten deuren en zonder dat de Duitsers er bij zijn worden besproken", zo ver klaarde de vice-voorzitter van het Front, Horst Brasch, in Berlijn. Herter legde er nogmaals de nadruk op dat de hereniging van Duitsland een „conditio sine qua non" van de Westelijke voorstel len was. Gromyko sprak slechts vier minuten. Hij las o.a. de tekst van een nieuw artikel voor een ont- werp-redesverdrag met Duitsland voor, waarin wordt verklaard dat West- en Oost-Duitsland hun rechten en plichten voortvloeiend uit het lidmaatschap van interna tionale economische organisatie kunnen handhaven. De Britse minister van Buiten landse Zaken. Selwyn Lloyd, is vrijdag per vliegtuig naar Lon den vertrokken voor overleg met zijn regering. Het debat over de regeringsverklaring Naar wij vernemen is de voor zitter van de Tweede Kamer voornemens nader voor te stel len de beraadslaging over de in de vergadering van a.s. dinsdag af te leggen regeringsverklaring niet diezelfde middag te doen aanvangen. Hij zal voorstellen deze beraadslaging te houden op woensdag 27 en donderdag 28 mei. Het is de bedoeling de rege ringsverklaring op a.s. dinsdag 26 mei over de beide radiosta tions uit te zenden. Ook de Maasstad heeft giste ren de vorstelijke bezoekers op hartelijke wijze ontvangen. Het was trouwens, of er een heel aparte feestelijke sfeer hing in de stad, reeds van vroeg in de morgen af. De zon scheen vrien delijk uit een bijna strak blauwe hemel, overal klapperde het rood-wit-blauw en het oranje strak gespannen in de wind. Op het stadhuisplein, vlak voor het bordes, waren 's morgens vroeg de beste plaatsen reeds bezet en waarlijk niet alleen door jonge- n. De hofauto, die de koninklijke gasten door het Hollandse pol derland naar Rotterdam had ge bracht, was om tien minuten over half twaalf in Hilligersberg de gemeentegrens gepasseerd, op de voet gevolgd door een zes tal auto's, waarin het gevolg van de hoge gasten was gezeten. Na een tocht door de stad, waar bij duizenden langs de route de bezoekers hartelijk toejuichten, Donderdag hebben zich te Buenos Aires uitgebreide wanor delijkheden voorgedaan, die het gevolg waren van botsingen tus sen stakers en politie. Stakende bankemployé's lever den. geholpen door spoorwegar beiders enige uren slag tegen de politie in de „Avenue de Mayo", een den- voornaamste straten van Buenos Aires. Vanaf een balkon voor de vijf de verdieping van een huis aan deze straat sloeg "en aantal men sen gespannen het verloop van de strijd gade. Deze nieuwsgie righeid kwam hun duur te staan. Het balkon bezweek onder hun gewicht en stortte op een balkon van de derde verdieping, waarna beide balkons, met degenen, die zich erop bevonden, onder de strijdenden op straat vielen. Hierbij verloren twee personen het leven, terwijl er tien werden gewond. De slag tussen stakers er. po litie verlamde het openbare ver keer en bracht de winkeliers er toe hun zaken met ijzeren rollui ken te beschermen. Later op de middag begonnen de wanordelijkheden opnieuw. Een aantal betogers wilde zich naar het regeringsgebouw bege ven op het tijdstip, waarop pre sident Soekarno van Indonesië, Nieuw Tweede-Kamerlid Mr. J. M. H. A. Luns, gekozen tot lid der Tweede Kamer, is op de aanneming van zijn benoe ming tot lid dier Kamer terug gekomen. Aangezien tot zijn toe lating nog niet is besloten, wordt hij geacht die benoeming niet te hebben aangenomen. In zijn plaats heeft de voorzitter van het centraal stembureau tot lid der Tweede Kamer benoemd verklaard mr. F. J. H. Bachg te 's-Gravenhage. Eisenhower had onderhoud met Hammarskjoeld Secretaris generaal Hammar skjoeld van de Ver. Naties heeft vrijdagochtend een gesprek van een uur gehad met. president Eisenhower. Over het bespro kene wilde hij zich niet uit laten. De Duitse bondskanselier van Buitenlandse Zaken, Von Bren tano, heeft vrijdag te Genève tot verslaggevers gezegd oat er kenning van de juridische po sitie van de Westelijke mogend heden in Berlijn een voor waarde is voor het houden van een topconferentie. De Duitse minister zei, dat er tussen zijn regering en die der drie grote Westelijke mogend heden geen formele overeen komst over dit punt bestaat. Een overeenkomst is ook niet nodig omdat de betrokken lan den hierover hetzelfde denken. Indien de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gro myko, een gezamenlijke verkla ring over deze kwestie wenst, kunnen de Westelijke mogend heden hiermee wel instemmen. Een Russische toezegging, dat de Sowjet-Unie de status van Berlijn enkele weken of maan den tijdens het houden van een topconferentie wenst te hand haven, is niet voldoende, aldus Von Brentano. De Duitse minister zei verder dat, zoals de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Herter, reeds heeft gezegd, het Westen niet onder druk zal in stemmen met een topconferen tie. „Indien de Sowjet-Unie zou weigeren op deze conferentie de Duitse kwestie te bespreken, staan wij voor het betreurens waardige feit dat de conferen tie een mislukking is", aldus Von Brentano. Tot nu toe zijn er te Genève nog geen echte onderhandelin gen gevoerd, zei de Duitse mi nister en hij voegde eraan toe te hopen dat volgende week zal worden begonnen met bespre kingen over concrete punten. die een bezoek aan Argentinië brengt, aldaar werd verwacht. Politieauto's blokkeerden de toe gang tot de straat, waaraan dit gebouw is gelegen. De betogers stelden zich hier op tevreden met het in brand steken van vijf autobussen langs de weg, waarover Soekarno zich naar het regeringsgebouw zou begeven. Voorts belemmerden zij bussen het rijden en zij slaagden er in het algemeen in het verkeer te ontwrichten. Ook elders in Buenos Aires lieten de tegenstanders van de regering-Frondizi zich niet onbe tuigd. In het winkelcentrum van de stad poogden zij versperrin gen op te werpen, wierpen met stenen naar de politie en gooiden winkelramen in. De politie rea geerde hierop met het werpen van traangasbommen. Een aantal bouwvakarbeiders, dat bezig was met de bouw van een nieuw centraal marktge- bouw, onderbrak de werkzaam heden om de politie met stukken ijzer en marmer te gooien, dit afgewisseld met het werpen van gereedschappen. Naarmate de wanordelijkheden zich naar de centrale zakenwijk verplaatsten werden de winkels en zelfs de beurs gesloten en kwam het verkeer tot stilstand. Versterkte politie-eenheden patrouilleren thans door de stra ten van Buenos Aires. Bij het woonhuis van de Ar gentijnse minister van Binnen landse Zaken ten tijde van Peron, Albrieu, kwam een bom tot ont ploffing, die enkele mensen ver wondde en aanzienlijke schade veroorzaakte. Totnogtoe zijn dertig personen bij de ongeregeldheden gewond geraakt en ruim 300 arrestaties verricht. Overstromingen in Turkije Twaalf personen zijn om het leven gekomen tengevolge van overstromingen. waarvan de Turkse steden Rize en Trebizon- de te lijden hebben gehad. In Ri ze, waar ook een aantal wonin gen is vernield, werd voorts een aardschok gevoeld. Dalai Lama doet beroep op Boeddhisten De Dalai Lama heeft vrijdag op alle Boeddhisten een beroep gedaan, te bidden opdat de moeilijkheden in Tibet „voorbij mogen gaan als een maans- of een zonsverduistering". Hij deed dit op een samenkomst te Mus- soorie ter herdenking van Boeddha's geboorte. kwamen de auto's bij het stad huis aan. De drie vorstelijke bezoekers waren gezeten in een open hof- auto. De toejuichingen toen zij arriveerden en uitstapten waren niet van de lucht. Naast de auto staande luisterde men naar het Perzische volkslied, dat de ma rinierskapel ten gehore bracht. De Koningin droeg een robe imprimé op een terra-kleurig fond. Zij droeg een turkoise hoed. De Sjah en de Prins waren beiden gekleed in een marine- uniform. Alvorens de raadszaal te be treden verschenen de gasten op het met geel, wit en paarsblauwe bloemen versierde balkon, waar zij lang en luide werden toege juicht. Een groot aantal genodigden had zich in de raadszaal verenigd. Onder hen merkten wij o.m. op de minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns, le den van net corps diplomatique, van de gemeenteraad en verte genwoordigers van het bedrijfs leven. Een groot kwartier later begaf men zich in de grote burgerzaal aan tafel. Hier werden de hoge bezoekers verrast door stemmig orgelspel en een waarlijk impo sante versiering. Na het eerste gerecht bracht burgemeester Van Walsum een toast uit waarin hij de verzeke ring gaf dat de stad en haar in woners uitermate vereerd zijn met dit vorstelijke bezoek, en voorstelde een dronk te wijden aan Z.K.M. de Sjah, en aan H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard. De vele genodigden verhieven zich van hun zetels om hieraan gevolg te geven. Toen het ruim twee uur was verlieten de vorsten, na nog een maal onder gejuich van de toeschouwers op het balkon te zijn verschenen, het Rotterdam se stadhuis om zich naar de ko ninklijke roei- en zeilvereniging „De Maas" aan de Veerhaven te begeven, om van daar met de „Erasmus" naar de werf van Verolme op Rozenburg te gaan. De vaart over de Nieuwe Maas naar Rozenburg werd onder ideale weersomstandigheden vol bracht. Op de „Karei Doorman", die schuin tegenover de steiger van de Spidodienst gepavoiseerd lag stonden de jantjes aan dek aangetreden en werden de ge bruikelijke eerbewijzen gebracht. Bij de aanlegsteiger van Ver olme had men ter ere van de Sjah een kolossale erepoort in de vorm van een opgaande zon ge bouwd met een welkomstgroet in Perzische lettertekens. Het ge heel was aan beide kanten ge flankeerd door een tweetal gou den leeuwen. Toen de „Erasmus" kwart voor vier bij Verolme's Verenigde Scheepswerven op Rozenburg meerde bleek Prinses Margriet daar enige minuten tevoren te zijn gearriveerd. Nauwelijks waren de vorste lijke personen aan wai gestapt of de 21-jarige Tineke Verclme, jongste dochter van de president van „Verolme's United Ship yards". bood onze Koningin een tuil bloemen aan. Vervolgens werden verscheidene personen voorgesteld o.a. directieleden van de „National Iranian Oil Company", van de „Iran Califor- nian Oil Company" en van de „Mobil Oil Iran Company' Per opstapwagen begaven allen zich naar de ontvangsthall. Bij het schip, dat de naam van de Sjah draagt, waren hoge tri bunes gebouwd in de kleuren van de beide nationaliteiten. Om kwart over vier begaf het hoge gezelschap zich daarheen voor de ceremonie van doop en tewater lating. Met spanning werd dit ogenblik tegemoet gezien. Einde lijk om tien minuten voor half vijf werd het ogenblik gunstig geacht. Met heldere stem sprak Prinses Margriet de doopformule uit:: „Ik noem u Mohamed Reza Shah en wens u behouden vaart". De champagne besprenkelde de boeg als om die wens te bezege len. Toen overhandigde de Sjah een bijltje aan de Prinses, die met forse slag de verbinding doorsloeg. Eerst na een aarze ling van ongeveer een minuut begon er beweging in de tanker te komen maar toen ook gleed hij naar het natte element, waar sleepboten zoals gebruikelijk ge reed lagen om het gevaarte te remmen, dat 33.000 ton meet, ruim 202 meter lang is en 26 meter breed. Inmiddels klonk het volkslied van Iran over de werf, gespeeld door het harmoniegezelschap „Uitspanning na inspanning", dat later ook nog het Wilhelmus liet horen. Met enige welgekozen woorden overhandigde de heer Verolme daarna de Sjah het bijl tje, waarmee de Prinses de laat ste beletselen had weggenomen en de Prinses bood hij tot haar grote verrassing een geschenk aan in de vorm van een zeiljacht van de vrijheidsklasse. De naam van het jacht is eveneens „Vrij heid". maar dan in het Perzisch. Hierna scheepten de vorstelijke personen zich weer in op de .Erasmus", behalve Prinses Margriet, die per hofauto naar Soestdijk terugreed. De vaartocht ging nu slechts tot Maassluis, waar langs de buitenhaven gedebarkeerd werd. Hier was ter verwelkoming aan wezig burgemeester W. J. D. van Dijck, wiens 13-jarig zoontje Hans aan H.M. de Koningin bloemen overhandigde. De auto's stonden hier gereed voor vertrek naar het paleis in Amsterdam. Langs de route in Maassluis stonden enige duizen den kinderen opgesteld. Zij juich ten en zwaaiden met vlaggetjes, maar ook de bevolking van Maassluis liet zich niet onbe tuigd en juichte de vorstelijke bezoekers geestdriftig toe. Polen wijst Frans diplomaat uit De Poolse regering heeft don derdagavond de uitwijzing gelast van M. J. Lorine, verbonden aan de staf van de Franse militaire attaché te Warschau. Lorine kreeg 24 uur om het land te ver laten. De reden is niet bekend. VRIJ ZONNIG. Tussen IJsland en Noorwegen handhaaft zich een gebied van hoge luchtdruk, dat nog iets in betekenis is toegenomen en nu een verbinding heeft gekregen met een ander hogedrukgebied dat ten westen van Portugal is gelegen. Met een vrij krachtige oostelijke wind werd droge lucht aangevoerd, zodat het zonnig was, terwijl de temperaturen op- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdag ochtend tot zaterdagavond. Noordoostelijke wind. Droog en overwegend zonnig weer. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere, matige tot krachtige nooroostelijke wind. (Advertentie.) I NOORDSTRAAT 102 - TEL. 312& - TERNEUZEN nieuw tot iets hogere waarden opliepen. Een tegenstelling met het zon nige weer in noordwest-Europa vormde het weer langs de kust van de Middellandse Zee. Boven zuidoost-Frankrijk bevindt zich 'n lagedrukgebied dat langdurige regenval veroorzaakt. Op ver schillende stations in de Rivièra werd 20 tot 30 mm neerslag af getapt. In de luchtdrukverdeling bo ven onze omgeving komt slechts weinig verandering zodat het huidige weertype blijft voortdu ren. ZONDAG 24 MEI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.44 3.19 3.59 4.09 MAANDAG 25 MEI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.32 4.07 4.47 4.57 n.m. 3.16 3.51 n.m. 4.04 4.39 5.19 5.29 ZON MAAN op onder op onder Mei 24 4.35 20.39 22.41 6.39 25 4.34 20.40 23.31 7.44 26 4.33 20.42 8.53 27 4.32 20.43 0.10 10.05 28 4.31 20.44 0.43 11.15

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1