Provinciaal nieuws Binn Eric de Noorman De ring van Fergus mXNIEUWS AGENDA Belangrijke platen Studieconferentie C. N. V. „Volk en ruimte" Vragen aan de Minister Rechtszaken L. P. Wl. faE.A.I 1 HORLOGE SCHEEPVAARTEEYVEGING KANAAL TEBNEUZEN—GENT gedurende de maand april. ZEEVAART. Aantal B.R.T. Geschut opvaart 225 203.754 Geschut afvaart 231 230.891 Gelat erf geladen te: Aantal B.R.T. Terneuzen 33 24.553 Sluiskil 6 11.326 Sas van Gent 1 2.085 BINNENVAART. Opvaart. Stoom- en Aantal motorschepen Sleepschepen Afvaart. Stoom- en Aantal motorschepen Sleepschepen Getost of geladen te Aantal Terneuzen 185 Sluiskil Sas van Gent 1417 143 1456 139 258 118 Ton 504.796 175.327 Ton 513.015 177.486 Ton 77.613 110.235 28.209 Minderjarige Belgen in het Franse vreemdelingen legioen. In de Belgische Volksvertegen woordiging is gesproken over de ■werving van jeugdige Belgen voor het Franse vreemdelingen legioen. Een afgevaardigde der Chirste- lijke Volkspartij verklaarde dat in België elk jaar 300 minderja rige Belgen voor het legioen wor de i aangeworven. De minister van Justitie, Mer- chiers, beschuldigde het vreem delingenlegioen van „ontoelaat bare handelwijzen'' bij het wer- van van minderjarige Belgen. Hij voegde hieraan toe dat de Franse gerechtelijke autoritei ten blijk hebben gegeven van be grip voor dit vraagstuk en hij sprak de hoop uit dat de Franse regering „het legioen tot een beter begrip van zijn plicht zal brengen". De minister van Buitenlandse Zaken, Wigny, verklaarde ten slotte dat stappen bij de Franse regering er in de periode 1956 1959 toe hadden geleid dat elf minderjarige Belgen, die zich tot dienstneming in het legioen had den verplicht, weer naar België waren teruggekeerd. In vijf ge vallen hadden de Belgische rege ring echter geen succes geboekt. i PARTIJ VAN DE ARBEID. BEZOEK AAN ZEELAND DOOR TWEEDE KAMERFRACTIE De Tweede Kamerfractie van de Partij van de Arbeid zal op 11' en 12 juni een bezoek brengen aan de provincie Zeeland. Het pro gramma vermeldt onder meer een ontvangst door het provinci aal bestuur en excursies naar Zeeuws-Vlaanderen. TERNEUZEN Een duur ritje. Een ongeveer 20-jarige Noorse opvarende van het in de z.g. put in lossing liggend Noors motor schip „Sunrisa" was gister aan het passagieren en hoewel dit hem wel wat in de benen was geschoten, had de eigenaar van een cafetaria er geen bezwaar in, dat hij op diens brommer een ritje door de stad maakte. Hoe lang de „tour de Terneu zen" heeft geduurd, kunnen we niet vermelden, maar te ongeveer 7 uur reed de Noorse zeeman de garage Kerckhaert in de Burg. Geillstraat binnen, waar de brom mer, na eerst een brandblusappa- raat van de wand te hebben ge reden en in botsing was geweest met een in de garage in repara tie zijnde auto te zijn geweest, tegen een muurtje van een hef- brug tot stilstand kwam. De jeugdige zeeman lag met enkele kneuzingen en een gewon de schouder naast de beschadig de bromfiets. Nadat dokter Van Breda Vries man de man had onderzocht en geen ernstig letsel bij hem had geconstateerd, werd de zeeman door de politie een schouderver- band aangelegd en daarna naar boord gebracht, waar de kapitein de nota van de brokken werd ge presenteerd, zodat de onfortuin lijke zeeman wel een tijdje zal moeten varen om weer „effen" met de rederij te zijn. AXEL Alg. vergadering V. V. Z. F. Onder voorzitterschap van de heer M. A. B. Puijlaert te Zuid- dorpe hield de Vereniging van Zeeuwse Fokkers gisteren haar algemene vergadering in hotel Porth—de Lozanne. In zijn openingswoord herin nerde de heer Puijlaert aan de goedgeslaagde fokdag te Axel in het afgelopen boekjaar. De notulen werden gelezen door de secretaris, de heer Iz. de Feijter Wzn. Deze bracht ook de jaarverslagen uit. Alvorens de heer De Feijter zijn financieel verslag uitbracht, rap porteerde de financiële commis sie bij monde van de heer R. van Waes te Zuiddorpe. Hij zeide dat alles in orde bevonden was en adviseerde om de penningmees ter te déchargeren. Het financieel verslag gaf een nadelig saldo te zien. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende heren J. C. den Hamer, Eug. Verhelst en J. Dieleman herkozen. In de financiële commissie werden benoemd de heren C. van Overloop te Zuiddorpe, R. van Waes te Zuiddorpe en L. de Feij ter te Terneuzen. Besloten werd om de veulen keuring dit jaar te Hulst te hou den en de keuring van 18-maan- ders dit najaar in Axel te doen plaats hebben. Bij de rondvraag wees de voor zitter erop, dat de vereniging dit jaar niet in staat is een fokdag De maan is niet geel De maan is niet egaal van kleur zoals sommige geleerden geloven, maar er komen rood, bruin, geel, groen, blauw en andere tinten voor, zo heeft prof. Nikolai Ba- rabesjof, directeur van het astro nomisch observatorium van Char- kof verklaard. De professor verwerpt ook de theorie dat het maanoppervlak bedekt zou zijn met vulkanische as en kosmisch stof. Volgens hem ligt op het maanoppervlak een laag gruis van gesteente van eni ge centimeters dik. SPRAK SOEKARNO MET NEDERLANDS AMBASSADEUR? Het Eerste Kamerlid de heer De Vos van Steenwijk heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken de volgende vragen ge steld Is het waar, dat bij het af scheid van president Soekarno na zijn bezoek aan Polen op het vliegveld te Warschau zich ook bevond de Nederlandse ambas sadeur, die zich daarbij met pre sident Soekarno heeft onderhou den? Acht de minister dit in over eenstemming met de terughou dendheid, welke van een Neder landse diplomatieke vertegen woordiger mag worden verwacht tegenover het staatshoofd van een land, dat zich jegens Neder land op weinig behoorlijke wijze gedraagt? Uit planologisch oogpunt be zien, zijn wij vèr voortgeschreden op de weg naar overbevolking. In de tweede hell't van deze eeuw zal veel bouwgrond geofferd moeten worden, terwijl de afta keling van ons natuurschoon voortgaat. Economisch is de si tuatie veel minder bedenkelijk, ofschoon de hand over hand toe nemende industrialisatie ons wel kwetsbaar heeft gemaakt. Dit verklaarde prof. dr. J. P. van Rooijen, hoogleraar aan de vrije universiteit te Amsterdam, donderdagmorgen in Utrecht op een studieconferentie van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland, die gewijd was aan het onderwerp „Volk en Ruimte" (Prof. Van Rooijen wees er op, dat Nederland in de Westerse wereld uit hoofde van een ge avanceerd geboortecijfer en een bijzonder laag sterftecijfer, een volstrekt geïsoleerde positie in neemt. Het natuurlijk overschot, zo zei hij, is van jaar tot jaar zó aanzienlijk, dat onder overigens gelijke omstandigheden als in de andere landen, een snelle aanwas voortduurt. Het bijzonder lage sterftecijfer is, naar de mening van prof. Van Rooijen, in hoofdzaak een gevolg van de jeugdige struktuur van de Nederlandse bevolking- en weerspiegelt bij de zeer gunstige sanitaire en medische omstan digheden. Prof. Van Rooijen wees er op, dat de migratiebeweging sinds de jongste oorlog wordt vertroe beld door de ontwikkeling in de relatie met Indonesië en door de sterk toegenomen mobiliteit. Hij verklaarde dat de zuivere emigratie na enkele hausse-jaren tot een bedenkelijk laag niveau gezonken is, in weerwil van over heidsbemoeiing en activiteiten van emigratiediensten. In 1958 trok het departement van Sociale Zaken en Volksge zondheid een bedrag van 28 mil joen gulden uit om de emigratie te stimuleren, het succes van de maatregelen bleef echter uitzon derlijk klein. Na 1945 zijn er slechts 100.000 mensen meer ver trokken dan er binnenkwamen, een groep die maar 5 procent uitmaakt van het totale geboorte overschot in deze periode. Dit heeft, aldus prof. Van Rooijen, tot gevolg, dat het mi gratie-effect onbeduidend is NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Amsterdam (Wil lem de Zwijgerkerkgem. A.), dr J. H. van Beusekom te Breskens VRIJDAG 22 MEI. TERNEUZEN: Zuidersport park, 19.15 uur: De Mistrap- persAdvendo Comb. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „De gebroeders Kara- mazow". ZATERDAG 23 MEI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „De gebroeders Kara- mazow". Concertgebouw, 8 u.: Vuur over de Jangtse. Zuidersportpark, 4 u.: Se lectie-elftal zaterdagmiddag voetbalTerneuzen I. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „De Vikings". tegenover de processen van ge boorte en sterfte, zodat onze be volking nog tientallen jaren in snel tempo zal groeien. Wij weten nu met vrij grote zekerheid, zo zei prof. Van Rooijen, dat het inwonertal op 1 januari 1981 ergens tussen de 14 en 14,5 miljoen zal liggen, al naar gelang de komende jaren een matige of een zeer geringe emigratie zullen opleveren. Prof. Van Rooijen waarschuw de er voor, dat de geleidelijke toeneming van de bevolking er worden iedere dag gemiddeld 400 kinderen geboren ons ge makkelijk op een dwaalspoor kan brengen. Men moet er boven dien rekening mee houden, dat ook het verkeer, de industrie en de huizenbouw zullen toenemen. Nederland kan naar de mening van prof. Van Rooijen, voorts verwachten, dat de Europese in tegratie een verdere uitbreiding van het aantal buitenlandse ves tigingen hier te lande tot gevolg zal hebben, waardoor de druk op de bevolking nog meer zal toe nemen. te houden. Hiertoe zijn wij, aldus de voorzitter, financieel niet in staat. Hij betreurde het, dat hogere instanties op het gebied der paardenfokkerij hiervoor zo weinig belangstelling hebben. De voorzitter sloot hierop de vergadering, na de leden dank te hebben gebracht voor de prettige wijze waarop zij hebben meege werkt om de agenda in één uur tijds af te handelen. NIEUW VLIET. Bevolkingsonderzoek. In verband met het bevolkings onderzoek werd in de gemeente Nieuw vliet op woensdag 20 mei 273 personen doorgelicht en on derzocht op tuberculose. SLUISKIL. Muziekconcours. Het plaatselijk muziekkorps „St Fransiscus van Assisie" gaat op 7 juni in Teteringen een mu zikale gooi doen naar één der prijzen in een federatieve ont moeting. Aan het concours wordt deel genomen door harmonieën en fanfares, aangesloten bij de R. K. bond in het bisdom Breda. Naar Oostakker. Leden van de R. K. bond van bejaarden en gepensioneerden hebben gistermiddag per bus een bezoek aan het bedevaartsoord Oostakker, nabij Gent, gebracht. De oudjes waren vergezeld van hun geestelijk adviseur, de pater gardiaan, die hun tijdens de ommegang in het Belgisch klein-Lourdes voorging in gebed. Na afloop hiervan werd nog een kop koffie gebruikt en ver trok men om half zes weer naar Sluiskil. Wielersupportersclub. Gisteravond kwamen bestuur en leden van de Sluiskilse wie- Iersupporters vereniging in club lokaal Beaart bijeen om de laat ste voorbereidende werkzaamhe den voor de alhier te organise ren wielerkoers te bespreken, als mede verdeling voor de functies hieraan verbonden. Na een openingswoord van de voorzitter was het secretaris A. Baz, die het notulen-verslag van de vorige vergadering voorlas., waarna de ingekomen stukken werden behandeld. Aan het criterium dat over een afstand van 1350 meter loopt, zal men 45 maal een sterk renners- veld zien passeren. Aan de start van deze voorjaarskoers, welke in augustus nog door een koers van amateurs gevolgd zal wor den, verschijnen 43 nieuwelingen. VOGELWAARDE. Gemeenteraad. Ook de gemeente Vogelwaarde zal garant zijn voor de betaling van hoofdsom, rente, aflossing en andere kosten van een geld lening, ten hoogste groot ƒ800.000 welke zal worden aangegaan voor de verbetering en uitbrei ding van het tehuis voor bejaar den „St. Antoniusgesticht" te Groenendijk. Deze garantie wordt verleend samen met de ge meenten Hontenisse en Graauw en Langendam en bij eventuele betaling zal het aandeel worden berekend naar het aantal inwo ners. Omtrent de bouw van vier woningwetwoningen deelde de voorzitter mede, dat B. en W. na rijp beraad besloten hebben deze woningen te doen bouwen in Stoppeldijk en Boschkapelle. Voor de bouw van deze wonin gen werd de ingevolge de Wo ningwet vereiste medewerking verleend aan de Kath. Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereniging te Kloosterzande. Gedep. Staten maakten be zwaar tegen een raming in de begroting van een bedrag van 1250, ter zake een bijdrage aan vijf geestelijken uit deze gemeen te als tegemoetkoming in de kos ten van de godsdienstige opvoe ding van de jeugd. De Voorzitter was van mening, dat Ged. Staten in hun schrijven vooral het oog gehad zullen heb ben op de precaire financiële si tuatie van de gemeente en hij achtte het de beste oplossing om deze kwestie eens met de Com missaris van de Koningin te be spreken, alvorens in deze nader te handelen. Van de Rijksverkeersinspectie te Middelburg was een schrijven ingekomen, waarin werd meege deeld, dat onder de gegeven om standigheden een rechtstreekse busverbinding Boschkapelle Hulst niet valt te verwezenlijken. Het bestuur van de polder Klein Cambron dankte de ge meenteraad voor het genomen besluit om het fietspad op de Dijk van de Klein Cambronpolder te verlengen tot aan de keiweg aan de Vijfhoek. De raad zelf was minder te spreken over dit fietspad en dit zou pas in goede staat kunnen worden gebracht door over de sintels een laag zand aan te bren gen. Besloten werd tot onbewoon baarverklaring van het pand Groot Cambrondijk 4. Aan de Centrale van Kath. Mi litaire Tehuizen werd voor het jaar I960 een subsidie toegekend van 25, De bolclub „Nooit Gedacht" te Hengstdijk kampte met finan ciële moeilijkheden en klopte bij de gemeente om subsidie aan. De gemeente zit echter in hetzelfde schuitje en het verzoek werd dus afgewezen. Een psychologisch onderzoek van candidaat-leerlingen van het Jansenius Lyceum te Hulst vond de raad een groot goed en men was gaarne bereid liet hiervoor gevraagde bedrag van 12,50 par onderzoek bij te dragen. De raad ging zelfs nog verder en stond een zelfde bedrag toe voor alle gevallen, waarin leerlingen uit deze gemeente psychologisch worden getest, ongeacht het soort van onderwijs. Een wijziging van het ambte narenreglement en van de bezol digingsverordening ging vlot on der de hamer door. Ook met de voorstellen van Ged. Staten in zake de bezoldiging van de wet houders kon de raad zich ak koord verklaren. Tijdens de rondvraag kwam de nieuwe weg te Ossenisse nog eens ter sprake. De heer De Booij betreurde het dat de enige (Advertentie.) Een vrouw is nooit te jong en nooit te oud om van ,,Margriet" te houden plaatselijke aannemer niet in de gelegenheid is geweest om naar dit werk in te schrijven. De heer Perdaen vroeg om de Dorpsstraat te Ossenise, wan neer deze herlegd wordt, een tiental centimeters op te trekken, maar uit de reactie van de Voor zitter bleek, dat deze kwestie reeds de aandacht heeft. IJZENDIJKE De Pinksterkermis. De Pinksterkermis heeft zich doen kenmerken, door guur koud weer, wat ook zijn stempel heeft gezet op het bezoek. Voor al de kermisexploitanten op de markt hebben dit het best ge merkt. De le Pinksterdag had er een turndemonstratie plaats door de Eeklose turnclub „Frank en Vrij". De belangstelling hier voor was maar matig, wat zeer te betreuren viel want de leden gaven verbluffende staaltjes van lenigheid en behendigheid te zien. Voor de liefhebbers van de handboogsport was er volop gelegenheid zowel op de staan de als liggende wip. Ook de wielerkoers bracht dit jaar niet zo'n groot aantal be zoekers naar IJzendijke als wij dit gewoon zijn, wat zeker ook wel het gevolg was van het kou de weer. ZUIDDORPE. Smokkelauto met 775 kg boter in beslag genomen. In de nacht van woensdag op donderdag j.l. heeft de douane alhier een personenauto met circa 775 kg. boter in beslag ge nomen, die bestemd was om naar België te worden gesmok keld. Nadat de auto, die voorzien was van Belgische nummerpla ten, over de door de douane aangebrachte versperring was gereden, kwam deze een eind verder tot stilstand. De bestuurder nam direct de benen en zag kans aan de greep der douane-ambtenaren te ont komen. Auto en boter vertegenwoordi gen tezamen een waarde van ruim ƒ3000, Als bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat zich in de auto tevens een groot aantal, naar schatting wel 15 kg., zoge naamde „kraaiepoten" bevon den, welke door de smokkelaars worden gebruikt om zich van gemotoriseerde achtervolgers te ontdoen. UNIEK GEVAL IN NEDERLANDSE RECHTSPRAAK. Voor het gerechtshof in Am sterdam heelt een zaak gediend, die naar de procureur-generaal opmerkte „uniek is in de Neder landse rechtspraak". „Hier is iemand veroordeeld op grond van een dagvaarding, die niet be stond", zo luidde de merkwaardi ge uitspraak van deze magi straat. Verschenen was de 45-jarige landarts P. C. M. B. uit Barne- veld, die bij verstekvonnis van de Utrechtse politierechter was ver oordeeld tot een boete van 50 wegens mishandeling van een 9- jarig meisje in zijn spreekkamer. Hij zou het meisje hebben ge schopt en geslagen. Tegen de dagvaarding, die door het openbaar ministerie in Utrecht tegen hem was uitge bracht, had B. een bezwaarschrift ingediend. De wet bepaalt dat door het in dienen van een bezwaarschrift de dagvaarding van rechtswege ver valt. Het bezwaarschrift was ech ter op de griffie te Utrecht tij dens een verhuizing van de bure len zoek geraakt. De rechtzaak is in Utrecht echter op grond van die dagvaarding gewoon doorge gaan, omdat de politierechter van het bestaan van het bezwaar schrift niets afwist. De tandarts werd bij verstek tot 50 boete veroordeeld. Be procureur-generaal eiste daarom vernietiging van het von. nis en niet ontvankelijkverkla- ring van de officier van Justitie in Utrecht. Na in raadkamer te zijn geweest deelde de president van het hof mee, dat de wet in deze exceptie (veroordeling op grond van een ongeldige dag vaarding) niet voorziet. (Advertentie) 95. Het kleine prinsje stokt even en kjjkt met aandacht naar de uit drukking op Eric's gezicht, waar op onverbloemde schrik en ver twijfeling te lezen zijn. En - als of hij ineens de toestand begrijpt draait hij zich zonder een woord te zeggen om en rent terug naar het binnenplein. Net bijtijds, want 'met stijgende wanhoop hoorde Eric al de voetstappen van Criffan naderen... Nog is het gevaar niet geweken evenwel en met getrokken zwaard stelt de Noorman zich in de duis ternis achter de stal op om zijn huid zonodig zo duur mogelijk te verkopen. Terwijl hij gespannen het boze gesprek tussen vader, zoon en kin dermeid aanhoort, loert hij met een oog naar de Ierse krijger. Als deze bij zou komen is hij ook ver loren Hij slaakt een zucht van opluch ting, als hjj Criffans scherpe stem opeens hoort zeggen: „Genoeg ge praat nu kom mee nu en haast je. Vertel me een andere keer maar wat je allemaal deed; van deze verhalen begrijpt niemand iets... Deze keer zul je niet ge straft worden, want je moet aan wezig zijn als de Deense schurken komen. Ik wil dat hij erbij is, dame Eileen, opdat de jongen zien kan hoe slecht en boosaardig het min dere volk is..." Eric tuit de lippen bij deze op merking en wacht tot de voetstap pen zich verwijderd hebben. Dan knielt hij neer naast de verslagen Ier, doet deze een prop in de mond en bindt zijn handen en voeten on wrikbaar vast. „Zo, van hem zal ik geen last hebben voorlopig" mompelt de Noorman, terwijl hij zich snel op richt... „en nu het volgende Hoe slaag ik erin Bolan en de an deren te bevrijdenPeinzend glijden zijn ogen langs de muren van de zware kerker .0. WHERE WERE YOU Lloyd Price I CAN 'T CIVE YOU Ella Fitzgerald I MISS YOU SO laul Anka m.2573 SITUATIE IN ZUIVELINDUSTRIE OPGEKLAARD. Hoewel de vooruitzichten in de zuivel aanvankelijk nogal duister leken, heeft zich de situatie ten gunste gekeerd. De markt trok aan, er wordt een behoorlijke prijs gemaakt en de weersom standigheden waren gunstig, zo dat de toekomst van de veehou derij en van de zuivelindustrie met iets meer vertrouwen tege moet kan worden gezien", aldus de voorzitter van de Groninger Zuivelbond, de heer E. F. Ele- ma, in zijn openingswoord op de te Groningen gehouden algeme ne vergadering. De heer Elema protesteerde scherp tegen afschaffing van de verrekenprijs voor consumptie- melk, zoals de S.E.R. adviseert. Hij deelde verder mede, dat het per 1 januari j.l. begonnen eiwit- onderzoek goed functioneert en zeide te hopen dat spoedig het laboratorium voor eiwitonderzoek door de provinciale melkcontróle- dienst erkend zal worden. Ook accentueerde hij de betekenis van verdergaande organisatie en vol ledige samenwerking. Uit de bestuursmededelingen, die tijdens de vergadering in be spreking werden gebracht, bleek dat de zuivelmarkten in het voor jaar van 1959 beter stand gehou den hebben dan in 1958. De bo- terproduktie was ongeveer dertig procent lager, zodat er praktisch nog niets in de koelhuizen terecht is gekomen. De export naar Engeland ge schiedt zonder toeslagen (vorig jaar ƒ2,20 per kg). Het is vooral door de vraag naar boter vanuit Duitsland en de vraag naar kaas vanuit Engeland, dat de zuivel- situatie er zo veel gunstiger uit ziet dan het vorig jaar. Bij de kaas liggen de prijzen nog steeds boven het inleverings niveau van het verkoop- en in koopbureau (V.I.B.). In vergelij king met 1958 is de situatie aan merkelijk verbeterd. De' prijzen van melkprodukten volgden die van het fcasisprodukt, kaas in iets langzamer tempo. Het ge volg van deze ontwikkeling is, dat de netto-melkprijzen bij de fa brieken aanmerkelijk hoger lig gen dan in het vorige jaar. Bij het huidige gedeelde risico ten aanzien van de garantieprijs is dit voor de veehouders een gun stige omstandigheid. Deli en Senembah in hoger beroep in Bremen De N.V. Verenigde Deli Maat schappijen en de N.V. Senembah Maatschappij delen mede, dat zij tegen het vonnis van het Land gericht te Bremen van 21 april 1959, waarbij het verzoek tot een z.g. „einstweilige Verfügung" te gen de Deutsch-Indonesische Ta bak Handelsgesellschaft M.B.H. in Bremen werd afgewezen, bij het Oberlandesgericht te Bremen hoger beroep hebben ingesteld. Ook zullen genoemde Neder landse maatschappijen thans de Deutsch-Indonesische Tabak Handelsgesellschaft M.B.H. in Bremen en de Pusat Perkebunan Negara (P.P.N. Baru) ten princi pale dagvaarden tot afgifte van de te Bremen opgeslagen tabak, die afkomstig is van de door de Indonesische wet op de nationa lisering van Nederlandse bedrij ven getroffen ondernemingen van genoemde Nederlandse maat schappijen, daar laatstgenoemden zich onveranderd als eigenares sen van bedoelde tabak beschou- De reis van koning Boudewijn Vier negers hebben dinsdag, terwijl koning Boudewijn een be zoek bracht aan de studio's van Mctro-Goldwyn Mayer in Holly wood, voor de hoofdingang van het gebouwencomplex heen en weer gelopen met borden waarop geprotesteerd werd tegen het Bel gische koloniale bewind. De ko ning verliet de studio's door een zij-ingang, waardoor hij deze be togers misliep en de leuzen „mas saslachting in 1942" en „Afrika voor de Afrikanen" niet të zien kreeg. In de studio's ontmoette de koning Frank Sinatra, Gina Lollobrigida, Gary Cooper, Ro bert Montgomery en anderen. MEISJE VEIH In de Curacaost gen is gistermidi jarig meisje, C. ningen door een aanhangwagen dood. Het meisje fiet: racaostraat en links uit op het vrachtwagen lan; de. De 26-jarige cl wagen bemerkte ongeluk en is d( kon later worden MILITAIR De 20-jarige diet daat J. Pienemon is woensdagavon avondoefening op rein Zeelst ernsti sloeg om waar volge van onefft terrein met de reed. Hij kreeg dige verwondinge bracht naar het huis te Eindhovei ELEKTRICIEN Woensdag is ii matorhuisje van briek „De Hacco een 50-jarige hoogspanning get: gedood. Het was derlender J. M. te Maastricht. K naar Wonk verl getrouwd was ms vrouw. Hij had resp. 15 en 9 jaar SCHEVENING APRIL 1961 Op een gehoude tie heeft mr. A. gedelegeerd lid beheer der Ex schappij Schevei deeld, dat de nie voorziene omsta: gelaten in api zal zijn. Met de bouw naar gehoopt wc her een begin gemaakt. Het hoofd zal tegeni straat komen te van de pier zal g den door particu meente 's-Graver niet participeren Gediplom. Hoi Juweli Noords tr. 103 Week-e Rei 500 g halscar1 mag fU 500 g mac ru ni braad f2. 2 bli, leverf fo. 3 pa keurma f0. 100 g gekook fo, 100 g gebr geh ft vlooswijt

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2