Provinciaal nieuws KIEKEN Del IJ Binnenlands nieuws Sluiskil en de kanaalplannen SANDWICH SPREAD Eric de Noorman De ring van Fergus Aang RAD1 AGENDA Teel Zee GOES NIEUW VLIET. Tweede Kamer niet gelukkig met steun aan „Hilton hotels" LEZERS die schrijven SLUISKIL. SLUIS Dierentuin geknipt om te WELKE WONINGEN ZULLEN MOETEN WORDEN AFGEBROKEN EN WELKE SCHADEVERGOEDING ZAL WORDEN UITGEKEERD? DE CHINESE KUSTEILANDEN HEiNZ POSTZEGELVEILING Rechtszaken De immigratie in de V. S. WER Ernsti Burgemeester van Heinkenszand Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 juni benoemd tot burge meester van Heinkenszand de heer N. W. Eisen te Wassenaar. De heer Eisen is 43 jaar oud. Hij is lid van de K.V.P. en is vroeger in de gemeente-administratie werkzaam geweest. Behend igheidswedstrijd met tractoren. Dinsdag werd alhier een be hendigheidswedstrijd !met land bouwtrekkers georganiseerd waaraan 37 personen deelna men. De uitslag van deze inte ressante wedstrijd was als volgt: le pr. A. Sehijve in 3 min. 11 sec. (wisselbeker en beker); 2e pr. P. Hoste, 3 min. 40 sec. (be ker); 3e pr. J. Minderhoud, 3 min. 42 sec; 4e pr. P. Riemens, 3 min. 52 sec; 5e pr. D. Luteijn, 3 min. 54 sec; 6e pr. W. Alberts, 4 min; 7e pr. Iz. Flikweert 4 min.; 8e pr. A. van Lare, 4 min. 32 sec; 9e pr. Iz. de Hullu-Bas- ting, 4 min. 42 sec; 10e pr. P. Verhage, 4 min 45 sec; 11e pr. A. de Hullu, 4 min. 46 sec en 12e pr. A. Luteijn, 4 min. 52 sec. De overige deelnemers arri veerden na 5 tot 9 min. Algemeen acht de vaste com missie voor economische zaken uit de Tweede Kamer het niet ge lukkig dat de Staat hulp moet verstrekken bij de financiering van de te Amsterdam en te Rot terdam te vestigen „Hilton hotels". Dit wordt meegedeeld in het voorlopig verslag van de commis sie over het wetsontwerp waarin machtiging gevraagd wordt een garantie te geven voor de beta- iing van rente en aflossing van leningen ten behoeve van twee te Amsterdam en te Rotterdam op te richten „Hilton hotels". Wèl is men algemeen van oor deel, dat het zowel ten aanzien van Nederland als voor de ont wikkeling van het vreemdelin genverkeer van belang is, dat de hotel-accomodatie in de twee grote steden wordt uitgebreid. Het wordt echter betreurd, dat de nationale initiatieven op dit terrein niet een werkelijk natio nale onderneming tot stand heb ben gebracht. Verscheidene leden menen dat zich wel uitzonderlijke omstan digheden van groot algemeen be lang moeten voordoen, aangezien een risico als de Staat nu neemt, in de regel door het bedrijfsleven zelf moet worden gedragen, en nu van deze regel wordt afge weken. Is de hulp van de staat wer kelijk vereist? vragen deze leden, en kan de wijze, waarop de initia tiefnemers zelf in beide objecten deelnemen als genoegzaam wor den beschouwd? Deze leden verklaarden, daar bij gesteund door nagenoeg alle andere leden, van de beantwoor ding van deze vragen en opmer kingen hun nader standpunt ten aanzien van dit wetsontwerp te laten afhangen. TAMBOER- EN PIJPERKORPS „IRENE" Reeds verschillende keren heb ben wij dit voorjaar weer kun nen genieten van de vrolijke to nen van het tamboer- en pijper korps „Irene", dat volgend jaar 10 jaar bestaat. Ondanks de vrolijke tonen heb ik toch steeds medelijden met deze in doorsnee jonge mu zikantjes. Gekleed in hun witte unifor men met groene bies, hebben deze jongens veel te lijden van de kou. Vooral bij guur weer zo als b.v. op 30 april j.l. staan ze te bibberen van de kou. Zou het niet mogelijk zijn, dat ook hier de bevolking van Ter- neuzen eens een handje toestak, om voor deze jongens een bedrag bijeen te brengen waarvan een kledingstuk kan worden ge kocht, dat bij guur weer over hun uniformen kan worden ge dragen (blazer e.d.). Deze jongens zouden TJ er ze ker. dankbaar voor zijn en wij kunnen dan ook bij kou genieten van hun optreden. Hoogachtend, KOUKLEUM. DONDERDAG 21 MEI. TERNEUZEN: Café „Du Com merce", 8 uur: Lezing over moderne Latexverven met praktische toepassingen. VRIJDAG 22 MEI. TERNEUZENZuidersport park, 19.15 uur: De Mistrap- persAdvendo Comb. Brugverlichting. Ter completering van de neon- straatverliehting aan beiden zij den van het kanaal worden thans op de beide gedeelten van de Lelybrug masten aangebracht, wat zowel het brugverkeer als personeel met instemming zullen begroeten. Niet ten leste zal dit in de avonduren een aestetische verfraaiing van Sluiskil-centrum betekenen, terwijl hierdoor te vens de eertijds zo intense duis ternis tot het verleden zal be horen. Jaarbijeenkomst reisclub Stroodorp. Leden van de Stroodorpse reis- vereniging kwamen ten huize van de heer Rijekaert in jaarvergade ring bijeen. Na bespreking van het huis houdelijke gedeelte werd het hoofdagendapunt, de jaarlijks te maken tweedaagse trip, onder de loupe genomen. De heer B. de Smit, die het presidium voerde, deed enkele suggesties, waarbij ditmaal Duits land en Frankrijk door het be stuur in reisroute waren uitge stippeld. De kosten, verbonden aan een uitstapje naar Duitsland, bleken hoger uit te vallen dan die aan een reis naar het land van Marianne verbonden, zodat de reis naar Frankrijk zal wor den gemaakt. Het vertrek werd bepaald op 2 juni en zal na een kort bezoek in de Ardennen lei den naar het einddoel Boulogne, vanwaar men een dag later weer terugkeert naar het Westdorpse gedeelte van Sluiskil. Ouderliefde. Hebben wij in onze editie van gisteren gemeld dat 16 parkieten en een merel met bemiddeling van een 3-jarig knaapje de vrij heid hadden kunnen verkiezen, de helft ervan, plus de merel hebben zich geheel vrijwillig weer van de vrije wereld af doen sluiten. Zij keerden in de loop van de dag op de volière-basis terug, met slechts een enkel doel: hun jongen te voederen. Dit voorbeeld deed ook anderen vol gen... want ook de merel keerde naar zijn verzorgers terug. Ter oriëntatie. Het bejaardencomité heeft ten behoeve van het jaarlijks uit stapje een oriëntatierit naar Wal cheren ondernomen om als voor lopers van Sluiskils oudere ge meenschap de rit in al haar aspec ten te kunnen plannen. Ofschoon door Walcherens natuurschoon getroffen, blijkt het nog geen uit gemaakte zaak te zijn dat de bin nenkort te ondernemen trip er heen zal leiden. Er bestaan ook plannen om een uitstapje naar België te maken. Hierover zal op COOP. VRUCHTEN VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van woensdag 20 mei. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla 46,50. Per stuk: Bloemkool A II 29 43 ct, B 26 ct, B II 19 et, afw. 10 22 ct; Groene komkommer B 41 42 ct, C 30 ct; Witte komkom mer B 4143 ct, C 28 ct. Per bos: Selderij 1719 ct, Peen I 5053 ct, II 3540 ct; Sjalotten 10—16 ct; Radijs I 13—15 ct, II 10—11 ct. Per kg: Savoye kool 4248 ct; Breekpeen B 5 ct; Prei A II 15 20 ct; Rabarber I 24 ct: Spinazie 3542 ct; Tomaten A 1,441,51, C 1,37, CC 84 ct; Asperges B II ƒ0,74—ƒ1,08, afw. 40—70 ct; Pos telein 32—42 ct. AARDAPPELEN. Per kg: Eerstelingen (ongesor teerd) 6269 ct. Per 100 kg: Meerlander I ƒ12; Bintje I 12—13,80. FRUIT. Per kg. Appelen: Golden Delici ous K 5455 ct; appelen F 1420 ct. Peer: St. Rémy F 67 ct. Per doosje: Glasaardbeien I 55 70 ct, II 53—60 ct; natuuraardbeien 53—62 ct. De eerste aardbeien van de koude grond aangevoerd. Gister werden op de Vruchten veiling alhier de eerste aardbeien van de koude grond aangevoerd door de telers A. Joos te Klooster- zande en Th. de Rijk te Kuitaart. de eerstvolgende bestuursbijeen- komst worden beslist. Bijeenkomst Vogelbescher- mingswacht. De Vogelbeschermingswacht heeft de wens te kennen gege ven mee te doen aan de protest actie tegen het vervolgen van zangvogels in Italië. Deze vogels worden aldaar op grote schaal vervolgd en geslacht voor de consumptie. Het gaat hier voor al om doortrekkende groepen vinken, zwaluwen en leeuwerik ken. Verder werd medegedeeld dat het niet bewaakt gedeelte van de Spuikom in de Elisabethspol- der onder toezicht is geplaatst en dat meegedaan zal worden aan het landelijk onderzoek naar de stand van de kwartelkoning. De verwachting is dat er in ons land niet meer dan 100 van deze vogels broeden. Enkele propaganda-filmavon- den in IJzendijke en Biervliet zullen in dat gedeelte van West Zeeuws-Vlaanderen de belang stelling voor de vogelbescher mingswacht trachten te vergro ten. (Advertentie.) JONKER FOTO TOE STEL ZEGT: (ook in kleur) In de rubriek „Dingen van de dag", besprak reporter C. Buur man gisteravond in de uitzending van de VARA, de onteigenings problemen rond het kanaal TerneuzenGent. Voor de tweede keer in één jaar ligt Zeeuws-Vlaanderen overhoop met het departement van Verkeer en Waterstaat, aldus de heer Buurman. Het kanaal van Terneuzen naar Gent, de economische slag ader van Belgisch en Nederlands Vlaanderen, moet verbreed wor den. De huizen, die op de daar voor bestemde grond staan, moe ten weg. De gebruikelijke ont eigeningsprocedures hiervoor zijn in voorbereiding, maar een oud contract van over de honderd jaar stempelt de eigenaars van de huizen tot bewoners van een vulkaan. Deze z.g. cijnsgronden moeten, zo luidt het oude con tract, bij de eerste vordering schoon tot op 1,50 meter, dat wil dus zeggen zonder funderingen, worden opgeleverd. Uit je huis gezet worden en zelf ook nog de sloop betalen, dat is dus wat de bewoners vrezen te moeten ondergaan. Ze zijn bang dat de vergoeding van Rijkswege nihil of ontoerei kend zal zijn, maar het is vooral de spanning die de situatie zo moeilijk maakt, meent de voor zitter van het gevormde comité van gedupeerden. Wij weten op het ogenblik nog niets van geheel deze beweging. In grote trekken weten we het wél, maar in de kern van de zaak weten we nog niets en daar zit ten we met spanning op te wach ten. We zouden graag van Water staat willen vernemen hoe de lijn zal lopen, als straks het nieuwe kanaal er komt. Dan weten we precies welke percelen zullen moeten verdwijnen. Vrijwel de gehele bevolking zit reeds maan den onder hoogspanning. Het wordt geen tweede tocht naar Den Haag, zoals destijds met de Vrije-Verenactie, dat blijkt uit de woorden van de heer J. Bleijenberg, secretaris van het actiecomité. Het is vooral het wegnemen van de onzekerheid, die bij de mensen heerst. Ten eerste is er de onzekerheid van de onteige- ningslijn. Welke percelen zullen er worden onteigend? Dus wie zullen de slachtoffers worden? Ten tweede is er dan nog de belangrijke kwestie hoe het staat met de vergoedingen, die de men sen voor de te onteigenen perce len zullen ontvangen. Het doel van het actie-comité is om namens de te onteigenen partijen eventueel met behulp van terzake deskundigen de noodzakelijke contacten op te ne men met de onteigenende instan tie, in dit geval de Rijkswater staat, en verder, indien nodig, met andere staatsorganen. Het gaat hier om 128 wonin gen in Sluiskil, dat gemeentelijk gezien onder Terneuzen valt. Wethouder De Vos ziet het nog niet zo geheel erg somber in. Het standpunt van het gemeen te bestuur van Terneuzen is van zelfsprekend dat het billijk is dat de mensen die hun woningen zul len moeten ontruimen als gevolg van deze kanaalverbreding, daar voor ook een billijke vergoeding zullen ontvangen. De kanaalverbreding geschiedt nu eenmaal in het algemeen be lang, in het bijzonder nog in het belang van België. Hoewel uiter aard, naar wij hopen, ook Zeeuws-Vlaanderen in zekere ma te daarvan mee zal kunnen profi teren. Het gaat niet aan om par ticulieren inwoners van Neder land - daarvoor te laten op draaien. Ook bij de directie van Rijks waterstaat verwacht men niet het slechtste. Ir. Neeteson kan niet op de zaken vooruitlopen, maar wekt zeker niet die indruk van de koude niets-ontziende za kenman, die met de gedupeerde bevolking geen rekening houdt bij het uitvoeren van zijn plan nen. Wij zijn ons altijd terdege be wust geweest van de grote be zwaren, die hier voor de Sluis- kilse bewoners liggen. In de gesprekken en de onder handelingen met onze Belgische collega's heeft de goede ver standhouding en het onderling overleg wel degelijk een rol ge speeld. Hoe dit nu zal uitpak ken, daarover kunnen we nog weinig vertellen. Het ziet er naar uit dat we op korte termijn hierover wat meer kunnen bekend maken. Het lijkt mij aan te bevelen, dat de Sluis- kilse bevolking even het hoofd koel houdt, in vertrouwen dat de Nederlandse regering ook op dit punt hun belangen zo goed mo gelijk zal behartigen. De plotselinge beschieting door de Chinese communisten, zondag j.l. van het nationalis tische kusteiland Matsoe heeft de vraag doen rijzen of de communisten een plotselinge slag zouden willen slaan terwijl de ministerconferentie in Genè- ve aan de gang is. Volgens een militaire woordvoerder van de nationalisten op Formosa heb ben de communisten 350.000 a 400.000 man op het vasteland tegenover de nationalistische kusteilanden Quemoy en Mat soe samengetrokken. Vanwege het nationalistische ministerie van Defensie te Tai- peh is verklaard dat een aan zienlijke vergroting van de vuurkracht der troepen op de eilanden een eventuele commu nistische aanval zou kunnen doen mislukken ondanks de vermindering der garnizoens sterkte waarop van Amerikaan se zijde is aangedrongen. DE INBRAAK TE DORDRECHT. De inbrekers, die zondag op klaarlichte dag hebben ingebro- ken in de juwelierswinkel M. A. de Mey te Dordrecht, hebben om deur te forceren, gebruik ge maakt van een van een schroef voorziene koevoet. Het scherpe deel van de koevoet werd tussen deur en stijl gebracht en door het aandraaien van de schroef kon het slot worden verbroken. In totaal zijn 700 sieraden teruggevonden, maar of dit de volle buit is, kan nog steeds niet worden gezegd, omdat de inven tarisatie in de juwelierswinkel nog voortduurt. De mannen, die inmiddels van het politiebureau zijn overge bracht naar het huis van bewa ring te Dordrecht, blijven ont kennen. maar de dames A. en R. Hecker en de heer M. J. Ottevan- ger nebben althans één van hen bij confrontatie herkend. Vorig jaar werd eveneens in een Dordtse juwelierswinkel in gebroken. Omdat ook in dat ge val een deur met behulp van een van een schroef voorziene koe voet werd geforceerd, meent de politie dat de mannen daar ook iets mee te maken hebben gehad. Verder verwacht men, dat als de inbrekers eenmaal tot beken nen zijn gekomen, inbraken in andere plaatsen eveneens tot klaarheid kunnen worden ge bracht. De 19-jarige zoon Jan van de heer Ottevanger, die zijn vader vertelde dat er een inbraak was gepleegd, waarop deze het auto nummer van de inbrekers ter stond doorgaf aan de politie, had een dag tevoren een driejarig kind uit de Spuihaven gered. POLITIE SNAPTE INBREKER VOOR MISDRIJF WAS ONTDEKT Twee Amsterdamse agenten hebben gisterochtend om half vijf op de rijksweg naar Utrecht de 35-jarige Amsterdamse fabrieks arbeider R. B. gearresteerd, die in de nacht van dinsdag op woensdag in een slagerij in Ab coude heeft ingebroken en daar een bedrag van 7300 heeft buit gemaakt. De man werd aange houden, omdat hij op de autobaan fietste. Hij gaf een nogal vreem de verklaring voor zijn matineu- ze tocht en toen de agenten hem nade. aan de tand voelden, be kende hij zijn inbraak. Hij ver- i-ie zich reeds dinsdagavond naar Abcoude te hebben begeven om een geschikt „kraakje" te vinden. Bij genoemde slagerij kon hij door een openstaand raam zonder veel moeite naar binnen komen. Uit een colbertjasje aan een kapstok in de gang nam hij het geld weg, dat de slager dins dagavond had vergeten op te ber gen. Deze werd woensdagmorgen door de rijkspolitie in Abcoude van zijn bed gebeld met de vraag of hij misschien iets miste. De opvolging van het advies: „Kijk dan maar eens in uw jasje" be zorgde de man een hevige schrik. Hij kwam echter al gauw weer op verhaal toen de politie hem in kennis stelde van haar gelukkige vangst. NOODLOTTIG SPEL MET GRANAAT De 14-jarige Jacob V. uit Apeldoorn-is dinsdagmiddag om het leven gekomen tengevolge van een granaatontploffing in de Imboseh bij Eerbeek. Hij had met drie vrienden, de 16-jarige A. A. van den A., de 16-jarige J. R. M. en de 13-jarige H. M. van W. allen uit Apeldoorn, de granaat gevonden. Toen zij trachtten het projectiel te demonteren, ont plofte dit met het gevolg dat Jacob V. dodelijk werd getroffen. De drie andere jongens zijn met min of meer ernstige ver wondingen in het Julianazieken- suis te Apeldoorn opgenomen. OVERVALLER AANGEHOUDEN De 21-jarige zeeman C. M. V. uit Scheveningen, die op tweede Pinksterdag door de Rotterdam se politie werd aangehouden, heeft thans bekend zondagavond j.l. om half twaalf de 36-jarige Rotterdamse havenarbeider K. M. te hebben beroofd van zijn porte- monnaie, waarin vijftien gulden zat. De heren hadden elkaar in een café ontmoet en waren samen weggegaan. Toen zij aan de Waal haven liepen heeft de zeeman zijn kennis bewusteloos geslagen en allereerst van zijn portemon- naie beroofd. Daarna trok hij de schoenen van zijn slachtoffer aan, probeerde hetzelfde met zijn sokken, maar kon het maar tot één brengen. Beiden zouden on der invloed van sterke drank hebben verkeerd. De zeeman liet zijn slachtoffer, dat pas op twee de Pinksterdag in het Westerzie kenhuis weer tot bewustzijn kwam. achter en stapte op lijn twee. Hij had bebloede handen en daar hij opschepte een man te hebben neergeslagen, waar schuwden bestuurder- en conduc teur, toen de tram bij het Cen traal station wras aangekomen en de Scheveninger de benen had genomen, de politie. Deze was blij met het seintje want men had intussen de bewustelo ze man gevonden. Men ging op onderzoek uit, maar de zeeman scheen te zijn verdwenen. Op tweede Pinksterdag hadden dezelfde bestuurder en conduc teur weer dienst op dezelfde tramlijn en tot hun verbazing za gen zij de man instappen. Toen de tram dan ook het politiebu reau aan de Nassaukade passeer de stopten zij even om de politie gelegenheid te geven de man ach ter slot en grendel te zetten. STANDBEELD OMGEVALLEN. Te Delft is het beeld „Jonge tje op hobbelpaard", dat in het kader van de stadsverfraaiing, in het Wilhelminapark werd ge plaatst, van zijn sokkel gevallen. Naar de oorzaak wordt een on derzoek ingesteld. Men vermoedt, dat de houding van sommige ouders niet vreemd is aan deze vernieling. Het is herhaalde ma len geconstateerd dat ouders hun kinderen op de nek van 't paard voor het jongetje zetten. Het beeld was van de Delftse beeldhouwer H. J. Tieman en (Advertentie.) de nieuwe broodbeleggïng MIDDELPOT GROTE POT 0.93 1.4S GARANTIE* volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz 57 product niet voldoet. 94. Het klamme zweet staat Eric in de handpalmen, want de knaap staat erbij te kijken of hij ieder moment alarm kan slaan... Maar met een gretige grijns sluipt de jongen naderbij en hijgt opgewonden: „Eh, hoort dat, als je piraat bent? 't Mag vast niet van mijn vader... weet je dat wel? A'.s hij nu wakker wordt, dan slaat hij jou toch?" „Dat doet hü vast," grijnst de Noorman, die lelijk met deze situa tie opgeknapt is, want als dat jochie achter hem aan blijft lopen, kan hij niets beginnen... Hij be sluit het met een list te proberen. „Je mag meespelen", fluistert hij, „dan moet je nu gauw naar de hoofdpoort lopen en dan kom ik je later besluipen..." Er komt een peinzende uitdruk king op het jongensgezicht. „Ja maar..." Eric verbleekt, want eensklaps klinkt aan de voorzijde van de stal een driftige voetstapBryan" hoort hij een zware stem roepen, „waar zit die kwajongen... Bryan". „Dat is mijn vader", fluistert het jochie met grote ogen van schrik. „Nu komt hij mij halen, maar ik blijf veel liever hier... Ik wil zien wat je nog meer doet..." stond sinds december van het vorig jzar in het park. BRAND DOOR ONTPLOFFING BROMFIETSTANK De 17-jarige B. B. heeft woens dagochtend ernstige Drandwon- den aan hoofd en handen opge lopen toen bij het schoonmaken van zijn bromfiets in een schuur in de Cattenhagestraat te Naar- den de benzinetank ontplofte. De brandende benzine liep over de vloer en zette spoedig het ge bouwtje in lichter laaie. Aan vankelijk trachtten agenten van het aan de overzijde van de straat gelegen politiebureau het vuur met schuimblussers te do ven, maar zij slaagden daarin niet. De brandweer kon niet voorkomen dat de schuur geheel uitbrandde. De jongen moest naar het Diaconessenhuis wor den overgebracht. In Hamburg is woensdag een postzegelveiling de grootste in Duitsland na de oorlog ge opend, waarop verzamelaars uit vele landen aanwezig zijn. De Westduitse firma Edgar Mohr- mann en Co. zal, naar verwacht wordt, exemplaren met een waarde van meer dan 1,5 miljoen mark verkopen. Deze veiling gaat vooraf aan de internationale postzegelten toonstelling op 22 mei. Het Tsjechoslowaakse pers agentschap Ceteka heeft meege deeld dat de Tsjechoslowaakse fitalisten hebben geweigerd deel te nemen aan deze tentoonstel ling omdat de „organisatoren niet hebben geaarzeld de naam van de internationale federatie van fila telisten te misbruiken". „Zij pu bliceerden een provocerende kaart van Duitsland waarbij de len van het gebied van enkele socialistische landen waren aan gegeven als Duits gebied". GEVANGENISSTRAF VOOR ETHERPIRATEN. De Groninger politierechter heeft woensdagmiddag twee etherpiraten uit Groningen ver oordeeld tot gevangenisstraffen. De 45-jarige los werkman H. de J. uit Groningen, die met een zelf-vervaardigde zender klande- stien had uitgezonden onder de schuilnaam „De Naamloze" hoor de zich veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. Tegen hem was drie maanden geëist. De 25-jarige D. M. S. uit Gro ningen kreeg twaalf weken ge vangenisstraf wegens herhaalde lijk uitzenden onder de schuil naam „De grote onbekende". Tegen hem was vier maanden gevangenisstraf geëist. Hij ont kende het hem ten laste gelegde. Tn beide gevallen werd de zend apparatuur verbeurd verklaard. VERKOOP TABAKSARTIKELEN MET ATTRACTIES GESTRAFT De politierechter te Amster dam heeft gistermorgen in zijn uitspraak in een proefproces twee hoofdstedelijke sigaren winkeliers veroordeeld tot 100,boete subsidiair 10 da gen hechtenis wegens het als detaillist verlenen van mede werking aan handelingen ter bevoordeling van derden, zoals omschreven in artikel 45 van de tabakswet. De rijksadvocaat had voor elk van de twee siga renwinkeliers twee maal 100, geëist wegens het verkopen en afleveren van de artikelen in kwestie. De eerste winkelier H. S. heeft in maart pakjes shag (Duo shag van Van Rossum) verkocht. Via advertenties in de kranten was het publiek er op attent gemaakt dat men bij aankoop van zo'n pakje a 0,95 recht had op gratis toegang tot de voetbalwedstrijd Blauw witSparta op 22 maart. Men kon op vertoon van een aan gebroken pakje shag van het bewuste merk aan de loketten van het stadion een kaartje af halen. De andere sigarenwinkelier J. A. W. heeft pakjes sigaretten (Lexington) verkocht, waaraan eveneens een attractie is ver bonden. Op elke sigaret van dit merk komt n.l. een letter voor. Als de koper erin slaagt de let ters die tezamen de naam van het merk vormen bijeen te spa ren en bovendien een slagzin naar de importeur opstuurt maakt hij kans op een vlieg reis. Senator John Kennedy (demo craat) uit Massachusetts die mo gelijk kandidaat zal zijn bij de verkiezingen voor het president schap, heeft meegedeeld dat hij een wetsontwerp zal voorstellen dat een einde zal maken aan het 33 jaar bestaande stelsel van im migratie-quota's die gebaseerd zijn op grond van nationaliteit. Hij zou voorstellen immigran ten toe te laten op grondslag van: wie het eerst komt wie het eerst maalt. Daarbij zouden maximum 250.000 mensen per jaar worden toegelaten. „Volgens dit stelsel zal de discriminatie worden op geheven en zullen de beginselen van gelijkheid en menselijkheid worden hersteld". Elk land zou gelijk behandeld worden en iedereen zou gelijke kans hebben op een visum. INDUSTI Tot ui ter] leerlingen kursusjaa alsook v richtingei Mogelijkl gebouwer wordt ge DIN acht Terr ZAT 2—5 de Bij deze verteld onze schc In de nacht woensdag is een I Cadillac met een chatting 1500 kil gesmokkelde bot( cl? Nederlands-B< post „De Plank aan de Zuidliml volle vaart op patrouille-auto va gereden. De smokkelaut Nederlands gebie toen de bestuurde van de Nederla geerde en over reed. Achtervolgc landse douane-at Belgische Cadil grenskantoor, nl stuitte enkele ki op een Belgisc welker stopteken veronachtzaamd. Een gereedsta zware Chrysler v douane schoot t( maar iets te vroe gische smokkelt wagen ramde. De bestuurder- auto werd uit d gerd en raakte wond, maar de HILVERSUM Gram.; 7.30 Voo Gram.; 7.45 Mot hal.; 8.00 Nws; Voor de huisvrc standen; 9.40 Gr 10.30 Morgendier zieken; 12.00 N Gram.; 12.25 Vo< Land- en tuinb Gram.; 12.50 Ac 13.15 Zonnewij2 spel; 13.40 Lich Omroepork.; 15 16.00 Bijbelov< Viool en piano jaugd; 17.30 Gr Berichten; 17.45 18.15 Sportrubr muz.; 18.50 Cat 19.10 Caus.; 19.1 Radiokrant; 19.5 Amus. muz.; 20. wildernis, repor muz.; 21.10 Pe 21.20 Gram.; 21. Staatsiebezoek 21.45 Gianni 22.45 Avondov Nieuws; 23.15 5 23.20 Gram. HILVERSUM Gym.; 7.20 Gr; ning; 8.00 Nws Gym. voor de de vrouw; 9.15 genwijding; IC Voor de kleu praatje; 11.15 12.00 Amus. mi tuinbouwmedec orkest; 12.45 I van de Sjah va 13.15 Meded. of te muz.; 13.5 Sopraan en pi; één kaart; 1 15.45 Voordrac Amus. muz.; 1' 17.30 Hammoi 17.45 Staatsieb van Iran; 18.00 muz.; 18.30 Ar Spcrtpraatje; brief; 19.00 19.05 Ga er e ten; 20.00 Nws harmonisch o van het oerwc Berichten; 22.4 act.; 23.00 Nie van New VH

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2