J De Geneefse conferentie Nieuwe ministers en namen van departementen Sjah op „De Ruyter" Vissersvloot wordt zilvervloot Weeroverzicht P DER BEVOLKING zenuwpijn HOOGWATER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN 95 ct. erven met issmgen BALLPOINT DEN BOER WOENSDAG 20 MEI 1959 13e Jaargang Nr 4680 Fractievoorzitters uiten zich over de nieuwe regering BE-EDIGING NIEUWE MINISTERS De regeringsverklaring. DE GAULLE TEGEN TOPCONFERENTIE IN SAN FRANCISCO Frankrijk, Engeland en West-Duitsland verwerpen Sowjet-ontwerp COMMUNISTEN IN JORDANIË GEARRESTEERD EN GEVONNIST GRIEKENLAND ALS BEMIDDELAAR? Incident bij bezoek van koning Paul aan Rome Duits blad over de Belgische koning ALGERIE Overstromingen in Zuid-Afrika DULLES Brand in Noors bejaardencentrum Franse steun voor Israël Personeelstekort in België. Aanleg havengedeelte Bergen op Zoom gegund -• IN G, uitgaande van te te Antwerpen, met E. MARTENS, West- 21 MEI a.s. in Café iur nam. ichtingen verstrekken in de moderne muur- singen wacht U! ers, Schilders en ver- voor deze lezing vrij Prima automatische met verwisselbare vulling. 0,95. TERNEUZEN Nieuwediepstraat SS V. Fa. P. J. VAN DE SANDB ordstraat Ternsazen week van 8 tot 14 mei heb- ch in deze gemeente eeves- A. Potvliegr, Bovenweg 61, Biervliet; R. T. Jonkheijm, -Visserstraat 108, van Hon- A. J. Faas, Walstr. 9, van 'aag; A. M. T. Galie, Nieuwe- r. 105, van Oostburg; A. P. niersPasmans, De Costastr. Eindhoven M. Luteijn, Bil- istr. 9, van Capelle a d IJs- F. Smet, Tholensstr. 57, van G. van Eijk, Landstr. 9, itrecht; Wed. M. L. Bakker iussum. >kken Bramer, v. Steenbergen iean raar Almelo; E. Leunis, I-jS- tr. 1 a/b, naar Vreeswijk; Wijdeveid, IJsbaanstr. 1 a b, Vreeswijk; C. C. A. Verver, re Kerkstr. 17, naar Honte- W. J. van Helsland— Leijs, tr. 43, naar Rilland-Bath; T. van Pamelen, Bosjesweg ar Lisse; H. Pestman, Heren- t 15, naar Appingedam. Frankering bij abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Naar wij vernemen zijn enige koninklijke besluiten getekend, waarbij de bezitsvorming en de publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie worden overgedragen aan het departement van Algemene Zaken. Het ministerie van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en P. B. O. zal voortaan alleen de benaming Binnenlandse Zaken dra gen. De departementen van Oorlog en van Marine worden samen gevoegd tot één departement van Defensie. Het departement van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening zal alleen heten: departement van Landbouw en Visserij. De heer Korthals wordt vice-minister-president. Het ministerie van Zaken Overzee blijft voorlopig bestaan. De heer Korthals neemt het beheer over dit ministerie ad interim waar. De lijst van ministers ziet er als volgt uit: Minister-president en minister van Algemene Zaken: Prof. mr. J. E. DE QUAY (K.V. P.) Maatschappelijk Werk: Mej. dr. M. A. M. KLOMPÉ (K.V. P.); Onderwijs, K. en W.: Mr. J. M. L. T. CALS (K.V. P.); Buitenlandse Zaken: Mr. J. M. A. H. LUNS (K.V. P.); Landbouw en Visserij: Mr. V. G. M. MARIJNEN (K. V. P.) Sociale Zaken: Dr. C. J. M. A. VAN ROOY (K.V. P.); Defensie: Mr. S. J. VAN DEN BERGH (V.V.D.); Vice-premier en Verkeer en Waterstaat: Drs: H. A. KORTHALS (V.V.D.); Binnenlandse Zaken: Mr. E. H. TOXOPEUS (V. V. D.); Financiën: Prof. mr. J. ZIJLSTRA (A.R.); Volkshuisvesting en Bouwnijverheid: Mr. J. VAN AARTSEN (A. R.); Economische Zaken: Mr. J. W. DE POUS (C. H.); Justitie: Mr. A. C. W. BEERMAN (C.H.). Het A.N.P. vroeg aan de voor zitters der vijf grote fracties in de Tweede Kamer, hoe zij aan vankelijk denken over de nieuwe ploeg, welke zich als regering presenteert. De voorzitter van de Chr. Hist, fractie, <lr. Tilanus, zeide ver heugd te zijn, dat het eindelijk gelukt is een kabinet tot stand te brengen. Gezien de verhoudingen, zoals die zich sinds 11 december hebben ontwikkeld, acht hij de samenstelling van dit kabinet alleszins aanvaardbaar. Op dr. Tilanus maakt het de indruk, gelet op de persoonlijk heden van de ministers, dat dit een krachtig kabinet zal zijn. Prof. Ou<l, de voorzitter van de V.V.D.-fractie, is zeer verheugd dat deze poging geslaagd is en voldaan, dat het doel, dat de V.V.D. zich in de verkiezings campagne gesteld had, namelijk een kabinet zonder socialisten, bereikt is. Dit doel heeft de V.V.D. consequent nagestreefd en voortdurend heeft zij betoogd, dat de z.g. brede basis is uitge regeerd. Dat de V.V.D. dit zo scherp gesteld heeft, is volgens de heer Oud een belangrijke bijdrage ge weest tot de thans gevonden oplossing. Dr. Bruins Slot, voorzitter der A.R.-fractie, zeide niet veel te kunnen zeggen, zolang het rege ringsprogram hem niet bekend is. Hij beschouwt de nieuwe ploeg als bestaande uit zeer flin ke mensen, die wel in staat zul len blijken ons land te regeren. Zij is ontstaan tengevolge van een ernstig conflict met de Partij van de Arbeid in december j.l. Dr. Bruins Slot acht het juist, dat de partijen, die toen tegen over de Partij van de Arbeid stonden, nu samen gaan proberen het land te besturen. Mr. Burger, voorzitter van de fractie der Partij var de Arbeid zeide, dat het hem «vil voorko men, dat dit kaffihet in zijn samenstelling heel weinig past op de uitslag der verkiezingen. Gegeven het feit, dat de confes sionele partijen onder geen be ding wilden samenwerken met de Partij van de Arbeid, verheugt de heer Burger zich er over, dat er een kabinet is, dat de verant woordelijkheid op zich wil nemen en dat de periode van onverant woordelijkheid van het jongste verleden hopelijk een einde heeft genomen. Prof. Ronmie, voorzitter van de K.V.P.-fractie, verwees naar een artikel van hem in „De Volkskrant" en zeide verder geen commentaar te hebben. H. M. de Koningin heeft gis terochtend om 10 uur in het Huis ten Bosch prof. mr. J. E. de Quay beëdigd. Om kwart over tien volgde de beëdiging van de overige ministers. Ook de heer Van den Bergh was daarbij aan wezig. Maandag 25 mei zal de eerste ministerraad van de nieuwe re gering worden gehouden. De afgetreden minister-presi dent, prof. Beel, nam gisteroch tend ten departemente van Alge mene Zaken afscheid. Hij werd daarbij togesproken door de secretaris-generaal van dat de partement, mr. Fock, die voor mevr. Beel een geschenk mede- gaf. De Tweede Kamer der Staten- Generaal is tegen 26 mei om 1 uur des middags bijeengeroepen om de verklaring van de nieuwe minister-president aan te horen. Het is de bedoeling, dat in de zelfde vergadering over de re geringsverklaring wordt beraad slaagd. Zonodig zal de vergade ring op 27 mei worden voortge zet. "TT (Advertentie). (Advertentie.) Direct een "Akkertje" nemen. Even weken, doorslikken, even wachtenhet is of de pijn oplost. Verlies geen tijd aan pijn. "Akkertjes" flitsen Uw klachten weg, veilig en zeker! Generaal De Gaulle heeft de Westelijke delegaties naar de conferentie in Genève meege deeld dat hij tegen het houden van een topconferentie in San Francisco is. Dit is dinsdag in gewoonlijk welingelichte kringen in Genève meegedeeld. Volgens deze kringen had de Franse president drie motieven voor dit standpunt opgegeven. Deze drie redenen zouden zijn: 1. Een topconferentie moet wor den gehouden op neutraal ge bied. 2. Daar een topconferentie voor namelijk zal gaan over Euro pese vraagstukken, moet zij in Europa worden gehouden. 3. Hij zou niet graag willen dat de Sowjet-Unie bij een top conferentie in San Francisco zou pogen propaganda in de Verenigde Staten te maken. De Gaulle zou aan Genève of Wenen de voorkeur geven. De ministers van Buitenlandse concessies ontdekken, in tegen- Zaken van de „Grote Vier" zijn dinsdag bijna drie-en-een-half uur in Genève bijeengeweest. Op deze langste vergadering totdus- ver verwierpen de Franse minis ter van Buitenlandse Zaken Cou- ve de Murville, de Brit Selwijn Lloyd en de Westduitser Wilhelm Grewe het Sowjet-ontwerp voor een Duits vredesverdrag. Gromyko gaf antwoord op een aantal punten die minister Her ter, die dinsdag voorzitter was, maandag te berde had gebracht naar aanleiding van de Sowjet- voorstellen. Gromyko antwoordde op be zwaren van Herter van maan dag, dat het bestaan van twee staten in Duitsland niet de on dertekening van vredesverdra gen belet. Elk van deze staten heeft immers ook reeds akkoor den met vreemde mogendheden gesloten. West-Duitsland heeft verdragen gesloten met betrek king tot zijn herbewapening, waarom zou dan ook geen vre desverdrag met de bondsrepu bliek kunnen worden gesloten, zo vroeg hij. Gromyko ontkende ten stellig ste dat" de Sowjet-Unie Duits land verdeeld wil houden. Wij zijn vóór een confederatie, zei hij. De Russische minister hoop te overigens dat minister Her ter nog niet zijn laatste woord had gesproken. Hij kon in de Westelijke voorstellen geen 0 Een poging van de Ameri kaanse luchtmacht om een ,,At- las"-raket te lanceren is zem- Maandagavond om tien voor acht is de sjah van Iran te Aar- hus aan boord van Hl', ms De Ruijter geëmbarkeerd. Duizenden Denen waren sa mengestroomd om het vertrek van de sjah gade te slaan. Na de stralende Pinksterdagen dreigde nog even een regenbui, maar het bleef gelukkig droog, toen precies op vastgestelde tijd de sjah in admiraalsuniform aan de kade arriveerde. Na inspectie dagavond mislukt. De raket ont- van <je Deense erewacht nam de plofte kort na de lucht. start in de Jordaanse defensieautoriteiten hebben dinsdag de veroorde ling bekendgemaakt van 23 communisten, die waren gear resteerd in het gebied van Na bloes. De strafmaat varieerde van huisarrest tot zeven jaar ge vangenisstraf. Eerder deze maand was be kendgemaakt dat de Jordaanse veiligheidsdienst het centrum van de communistische activi teit in Jordanië had vernietigd door het vinden van het gehei me hoofdkwartier te Nabloes en dood arrestatie van vele leiden de partijleden. De nationale raad van kerken op Nieuw-Zeeland heeft zijn leedwezen uitgesproken over het voorstel om slechts blanke spe lers te kiezen in het Nieuwzee- landse rugbyteam dat door Zuid- Afrika gaat toeren. De raad verklaarde dat geen team behoorde te worden uitge zonden indi endaar geen Maori's in konden worden opgenomen. De haringvloot van Scheve- ningen, IJmuiden en Vlaardin- gen zijn gistermorgen in alle vroegte uitgevaren om te pogen hun namen in zilvervloten te veranderen. Om zes uur werd zo snel mogelijk los gemaakt om het ruime sop te kiezen voor de jaarlijkse haringrace, waar bij de eerste vangstpogingen ongeveer op de 57ste breedte graad gedaan zullen worden. Van de Scheveningse vloot mochten 53 loggers met 60 net ten elk vertrekken. Dat gaf, zo als vanouds, een enorm ge drang in en bij de havenmond, uit welk gedrang de Sch 4 van Jac den Duik zich spoedig wist los te maken. Onder gejuich en gewuif joeg het schip tussen de havenhoofden uit, op de voet gevolgd door de andere sche pen, die binnen een uur buiten lagen. Geheel zonder inciden- Het afscheid van de loggers was dit jaar een voornamelijk Scheveningse familie-.aangele-' genheid. Het steedse publiek, dat zich straks om de Holland se Nieuwe druk zal maken, lag op het vroege uur bij voorkeur nog op één oor. In IJmuiden, waar een veertigtal schepen vertrok en in Vlaardingen, waar veertien loggers uitvoe-j ren, was het al niet anders. Aanstaande donderdag zal keizer afscheid van de vele hoogwaardigheidsbekleders, wel ke hij allen de hand drukte. Uiteindelijk geleidde de Deen se minister-president de sjah in de richting van de valreep, waar de luitenant-generaal C. P. Pa- hud de Montagnes in tegenwoor- deel, zij betekenden volgens hem terugkomen van vroegere verklaringen. Couve de Murville verklaarde in een, volgens waarnemers, krachtige rede dat de kritiek die Gromyko maandag op de Westelijke voorstellen heeft ge uit, neerkomt op een „totale, onherroepelijke veroordeling". Hij beschuldigde de Sowjet- Unie ervan dat zij probeert te marchanderen door voor te stellen alleen enkele voorstellen met betrekking tot de Europese veiligheid uit de Westelijke plannen te lichten. Dat is ech ter een methode waartoe wij ons niet willen lenen, zei hij. Grewe, die ambassadeur van de bondsrepubliek in Washing ton is, waarschuwde dat volgens het Sowjet-ontwerp voor een vredesverdrag alle niet-commu- nistische partijen in West-Duits land zouden worden verboden omdat zij „revisionistisch" of „revanchistisch" zouden zijn. Grewe legde er nogmaals de nadruk op dat alleen over een vredesverdrag kan worden on derhandeld met een vrijelijk gekozen regering voor geheel Duitsland. West-Duitsland kan voorts niet met de Oostduitsers onderhandelen, zoals de Sowjet- Unie wil, zolang Oost-Duitsland de Westduitse regering, bonds kanselier Adenauer en minister van Buitenlandse Zaken Von digheid van de Nederlandse am bassadeur in Denemarken de sjah namens H. M. de Koningin van harte welkom heette. Daarop betrad de vorst onder het overfluiten door de chef genoemde landen met voldoening d'equipage en het voorhijsen zou zjeni omdat Athene met ge- van de keizerlijke standaard Hr. noemde landen goede betrekkin De Griekse regering heeft geen concrete stappen gedaan om de betrekkingen tussen Turkije en Zuid-Slavië en die tussen Turkije en de V.A.R. te verbeteren, zo heeft dinsdag een woordvoerder van het ministerie van Buiten landse Zaken te Athene meege deeld. Hij noemde het echter vanzelfsprekend dat de Griekse regering een toenadering tussen Een 29-jarige vrouw heeft dinsdag in Rome getracht de auto tegen te houden waarin ko ning Paul van Griekenland en president Gronchi van Italië op weg waren van het station naar het Quirinaal. De vrouw, die een kind in de armen had, sprong over de houten omheining langs de route, die de president en waarschijnlijk reeds de uitslag zijn gast zouden volgen. De po- van de haringrace 1959 bekend litie slaagde er echter in de worden. Oude vissers aan devrouw tijdig te grijpen, latei- haven voorspelden de schepen verklaarde zij, dat op deze ma- bij betrokken lucht en harde nier van koning Paul gedaan noordenwind gunstige vangst-1 had willen krijgen dat hij haar resultaten. „Ik mag het leiden",' de familie-eigendommen terug was het commentaar van een gaf, die volgens haar door de wit- en goedgemutste Scheve-, Griekse autoriteiten in beslag ningse. „De huishoudknip is zijn genomen. De vrouw bleek leeg." in Athene geboren te zijn. ten verliep deze uitvaart niet. i De Oceaan 4, die van de nieu-' we haven komende tussen een rij schepen uit de oude haven r probeerde te dringen, kreeg een ^et partijloze Münchense blad paar forse „zoenen" van een I ■•Sueddeutsche Zeitung" schreef rivaal en draaide achterste vo- I dinsdag dat koning Boudewijn ren naar de havenmond. „Die det' Belgen spoedig in het huwe- brengt haring met de koppen 'ijk moet treden als hij koning aan de staart thuis" zo werd j W11 blijven. De erfopvolging moet vrolijk voorspeld. worden verzekerd. Zelfs in het Eenmaal buiten joegen de atoomtijdperk kan geen vorst schepen over de vrij ruwe zee zich losmaken van de kwestie onder een grauwe hemel en lichte regenbuitjes naar het noordwesten, waar, wellicht, de zilveren buit van de Hollandse Nieuwe wacht. De schepen met betrekkelijk lichte motoren hesen al spoedig de druil, het achterzeil, om van de straffe wind zoveel mogelijk voordeel te behalen. De silhouetten van de beman ningen op de dekken, de trawl- dekken en in de wanten werden al gauw kleiner. Het duurde niet lang, voordat de snelle loggers aan de horizon verdwe nen waren. van het bestaan van een opvol ger. De Belgen noemen hem, aldus het blad, de bedroefde koning. Hierin ligt een verwijt. Een ko ning die zich van de wereld af zondert, schijnt niet de juiste vorst te zijn van het vrolijke Bel gische volk. De koning is er nog niet in ge slaagd de liefde van zijn volk te winnen. Het blad wiist erop dat koning Boudewijn trouw is gebleven aan zijn vader, koning Leo pold III. Veel Belgen hebben koning Leopold beschuldigd van verraad wegens zijn overgave aan de Duitsers in 1944. Deze beschuldi ging acht koning Boudewijn on gerechtvaardigd. Zonder twijfel zouden krachti ger figuren dan de koning onder deze omstandigheden droefgees tig worden, zo voegt het blad hieraan toe. In het gebied van Tizi-Oezoe in het gebergte van Kabylie hebben opstandelingen maandagnacht 9 militairen en zes burgers vrijge laten. In de omgeving van Tablat, waar maandag 24 Franse mili tairen sneuvelden, is nog een he vig gevecht aan de gang. Vol gens Franse militaire kringen hebben de Algerijnse nationalis ten „aanzienlijke" verliezen ge leden. ms. De Ruyter. Na door de com mandant smaldeel, de kapitein ter zee A. P. Eerwerda te zijn begroet, inspecteerde de sjah een gewapende wacht van mari niers en liet hij tenslotte de com mandanten van Hr. ms. Drenthe en Hr. ms. Limburg alsmede het hoofd machinekamer van Hr. ms. De Ruyter en chef staf smaldeel aan zich voorstellen. De commandant van Hr. ms. De Ruyter, kapitein ter zee, P. Cool, had reeds aan de voet van de valreep de keizer begroet. Op dat moment, klokslag acht uur, ontmeerde Hr. ms. De Ruyter en gleed het schip de haven van Aarhus uit. Juichend en zwaai end nam het Deense volk af scheid van zijn gast, waarbij de sjah zelf aan dek bleef om deze begroeting te beantwoorden. Tengevolge van zware regen gen onderhoudt en omdat een dergelijke toenadering de vrede ten goede zou komen. De woordvoerder zei dit naar aanleiding van persberichten, dat volgens gezaghebbende di plomatieke kringen te Athene premier Karamanlis onlangs zijn Turkse ambtgenoot Menderes zou hebben toegezegd, te zullen ijveren om genoemde landen na der tot elkaar te brengen. De krachten van oud-minis ter Dulles blijven afnemen, zo heeft het Amerikaanse ministe rie van Buitenlandse Zaken dins dag bekendgemaakt. De patiënt slaapt veel als gevolg van de pijnstillende middelen die hem worden toegediend. In kringen van het ministerie maakt men zich ernstig bezorgd. De naaste familieleden van de oud-minister, onder wie zijn vrouw, twee zoons en een doch ter, verblijven in Washington, waar de patiënt in het Walter val hebben zich in Natal en aan- pieecj hospitaal wordt verpleegd grenzende delen van de Kaappro vincie overstromingen voorge daan, die tot dusver aan 37 men sen het leven hebben gekost. De materiële schade wordt geschat op tientallen miljoenen guldens. Vele gezinnen zijn van de buiten wereld afgesneden. Bij een brand in een Noors bejaardencentrum te Kongsberg, 100 km ten westen van Oslo, zijn dinsdag minstens zeven mensen om het leven gekomen. Verschei dene bewoners braken ledema- Brentano blijft beledigen en belasteren. Een militaire commissie van on derzoek zal een rondreis in het betrokken gebied gaan maken. De Brit Selwyn Lloyd ver- i klaarde dat in een vredesver drag met Duitsland geen voor- I waarden mogen worden opge- I legd. Voorzieningen die aan vaardbaar kunnen zijn als er vrijelijk over is onderhandeld, worden onmogelijk als men ze met geweld wil opleggen. Het enige wat men volgens hem kon doen voor er een regering voor geheel Duitsland bestaat, is het vaststellen van een aantal alge mene beginselen voor een vre desverdrag, die dan later met een Duitse regering zouden kun nen worden uitgewerkt. President De Gaulle heeft Israël laterf weten, dat het op de actieve steun van Frankrijk kan rekenen als zijn bestaan weer wordt bedreigd. Dit is vrij dag op een massabijeenkomst te Tel Aviv meegedeeld door de Franse socialistische oud-pre mier Guy Mollet, die zei De Gaulle hem had verzocht dit aan het Israëlische volk te zeggen. Mollet die ten tijde van de Suezcrisis premier was, zei dat De Gaulle het besluit om des tijds Israël te hulp te komen, volledig had onderschreven. Het permanent secretariaat voor de personeelsvoorziening van de Belgische staat heeft zich gedwongen gezien in de pers oproepen te plaatsen voor kandidaten voor vakante pos ten, in het bijzonder op tech nisch gebied. Het is voor het eerst sedert het bestaan van dit secretariaat dat het een tekort aan sollicitaties heeft. Anderzijds wordt, vanwege het tekort aan onderwijzers en onderwijzeressen, het aanstellen van hulp-onderwijskrachten overwogen te rekruteren uit mensen met middelbare school diploma's die een aanvullende cursus van zes weken zouden moeten doormaken. Overigens heeft de regering uit bezuinigingsoogpunt beslo ten het aannemen van perso neel bij de ministeriële dien sten stop te zetten uitgezonderd alles wat het onderwijs betreft. De uitvoering van de eerste fase van de aanleg van de Theo- dorushaven te Bergen op Zoom is gegund aan de N.V. aanne mingsbedrijf Van Oort uit Wer kendam, die bij de aanbesteding op 15 april j.l. met ƒ1.764.000, de laagste inschrijver was. Al voordat de officiële gunning een feit was, is dit bedrijf be gonnen met de overbrenging van de nodige materialen van Werkerïdam naar Bergen op Zoom. Daarmee zullen nog on geveer vijf weken gemoeid zijn. Daarna zal het werk aan de „Bergse haven" in volle omvang kunnen beginnen. NOORDOOSTELIJK WIND. Ook dinsdag voerden noorde lijke winden lucht van de Noord zee over ons land waardoor het kwik aan de kust weer niet ho ger dan 12 graden kwam. In het zuidoosten werd 16 a 17 graden als maximumtemperatuur geme ten. De koude lucht wordt begrenst door een zwak front waarachter zich boven Zuid-Duitsland en Zuid-Frankrijk warmere lucht ten, toen zij van de tweede ver-' bevindt. Daarin steeg het kwik dieping naar beneden sprongen.1 tot omstreeks 22 graden maar er voornamelijk in het zuiden van het land een kans op wat regen. De wind zal vermoedelijk iets meer naar het noordoosten draai en zodat in hoofdzaak in het westen van het land de middag- temperaturen iets minder laag zuilen zijn. Later is een der gewonden overleden. Onder de doden zijn twee broers en een vrouw. De meesten kwamen door verstik king om het leven. Toen de brand uitbrak bevon den zich 36 mensen op de tweede verdieping. De brand, waarvan de oorzaak nog niet bekend is, breidde zich zó snel uit dat toegesnelde om wonenden werkeloos moesten toezien hoe de oude mensen, ge wekt uit hun middagrust, op de ramen sloegen en wanhopig om hulp riepen. Pas toen de brand weer arriveerde kon een begin worden gemaakt met het redden van de ingesloten mensen. De geredden hebben al hun be zittingen in het tehuis verloren. kwamen ook hier en daar on weersbuien in voor. Het genoemde front gaat ver gezeld van enkele zeer lokale re gengebiedjes die met de heersen de bovenstroming ook in de richting van ons land kunnen bewegen. Daarom is er, en dan DONDERDAG 21 MEI v.m. n.m. Breskens 0.19 12.48 Terneuzen 0.54 1.23 Hansweert 1-34 2.03 Walsoorden 1.44 2.13 meegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot woensdagavond. Noordoo. telijke wind. Vrij veel bewolking met moge lijk hier en daar enige regen. Zwakke tot matige noordooste lijke wind. Dezelfde middagtem- peraturen als gisteren of iets hogere. ZON MAAN op ondt-i op onder Mei 21 22 23 24 25 4.39 4.38 4.36 4.35 4.34 20.35 20.36 20.37 20.39 20.40 19.14 20.31 21.41 22.41 23.31 4.13 4.53 5.42 6.39 7.44

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1