3 Radio-Televisie. Verlichting Radio de Koek m igen fjowtwiiïl vmi't «off Oost-Duitsland eindelijk erkend Geen nieuwe gezichts punten in Russische voorstellen Nog voor Pinksteren een kabinet De Oostenrijkse regeringsvorming W eerov erzicht Draagbare Radio? TERNEUZEN EN LEVEN INTENS! 4 ZATERDAG 16 MEI 1959 13e Jaargang Nr 4678 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V.'v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Vuurwerk in Genève: Geharrewar over tafels en zetels DE MELKPRIJS ACTIE VAN HET JEUGD RODE KRUIS HONGAARSE EN BRITSE DIPLOMAAT UITGEWEZEN DE GENEEFSE CONFERENTIE Ulbricht verwerpt Westelijke voorstellen DE VERWERPING VAN DE VOORSTELLEN VAN DE HOGE AUTORITEIT HOOGWATER TOESTAND VAN DULLES VERERGERD IRAK KEERT ZICH AE VAN EISENHOWERLEER e RADIO deBUCK ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT L-54-j k t-££-4»-i"-1,"H U MEI Aanvang 8 uur ar Fox-film: COLOR BY DE LUXE alles onthullende film- ge van het Amerikaanse jk mitrailleurvuur, zij onet geschiedenis maak- ste toe beminden. Toegang 18 jaar. i 0 MEI Aanvang 8 uur n van ROMAIN GARI. in een g, zwart t 7 :OLOR by DE LUXE namen welke de toe- de film U naar een rdt. Heeft U „Trader Toegang 14 jaar. ig stipt 8 uur. WENEN VROUWEN" 14 jaar. G" 18 jaar. 14 jaar. X)G" 18 jaar. Frankering by abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct DE VRUE ZEEUW Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel»- advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Wat er van de conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier te Genève verwacht mag worden is nog een groot vraagt, ken. Toch zijn de resultaten van het allergrootste belting, want slaagt deze ministersconferentie, dan staat de weg open naar het topoverleg tussen de staatshoofden. Slaagt de con ferentie niet, dan is vrijwel zeker ook het topoverleg van de baan en wat zal er dan gebeuren? Voor de aanvang van de conferentie te Genève pleegden de Wes telijke ministers te Parijs eerst overleg. Hier bereikten zij grote overeenstemming en dit leek een gunstig begin. Ook premier Chroesjtsjef getuigde van zijn optimisme ten aan zien van de komende conferentie, maar daarnaast gaf hij een exposé van het Russische standpunt, waarbij hij als het ware weer een ultimatum stelde, namelijk een herhaling, dat bij een niet slagen van de besprekingen, betreffende een vredesverdrag tussen de grote vier en geheel Duitsland, Rusland een afzonderlijk vredes verdrag zal sluiten met Oost-Duitsland. BERLIJN OPGEVEN? Bovendien stelde de Russische premier, dat zijn vroeger voorstel om troepen van de Grote Vier in West-Berlijn te stationeren om de eventuele status van „vrije stad" te garanderen slechts als tijdelijk moest worden beschouwd. Open lijk liet hij uitkomen, dat dit be doeld was om het Westen een gelegenheid te geven zijn gezicht te redden. Hetgeen neerkomt op éér geboden mogelijkheid nog tijdelijk Berlijn met de vrije we reld verbonden te houden, waar na deze stad langzaam zou moe ten worden opgegeven Een en ander is dus volkomen duidelijk. Rusland stelt alles in het werk om de Westelijke mo gendheden uit Berlijn te verdrij ven en dit laatste bastion van de vrije wereld in de rode sector op te heffen. Ook ter conferentie te Genève zullen de Russen alles in het werk stellen om dit doel te bereiken. HET TWEEDE STOK PAARDJE. Dat zij nog een tweede stok paardje berijden, namelijk de er kenning van Oost-Duitsland door de Westerse wereld, was bekend en nog steeds hadden de Weste lijke mogendheden hierin niet toegegeven. Op de eerste dag van de con ferentie te Genève veroorzaakte de Russische minister van Bui tenlandse Zaken Gromyko heel wat geharrewar door plotseling de eis te stellen, dat zijn Oost- Duitse beschermelingen een ge lijkwaardige conferentiestatus zouden krijgen. Hierop waren de Westelijke gedelegeerden niet voorbereid en er ontstond hier door de nodige vertraging in ver band met te voeren voorbespre kingen. Tenslotte kwam men tot een accoord waarbij zowel aan Oost als West-Duitsland plaatsen wer den toegewezen aan aparte ta fels, terwijl deze delegaties aan de conferentie konden deelnemen als „adviseurs". Do Geneefse conferentie kon starten met een klein succes veor de communisten, namelijk de officiële aanwezigheid van de Oost-Duitsers. Door een over- Het bestuur van het bedrijf schap voor de detailhandel in melk en melk- en zuivelproduk- ten heeft vrijdagmiddag op een vergadering in Utrecht besloten, de overheid mee te delen, dat het verontrust is over de stijging van de prijs van consumptiemelk. Bij de bespreking van het S. E. R.-advies, waarin voorgesteld wordt de eonsumentensubsidie op melk (3 cent per liter) in drie termijnen op te heffen, wezen verscheidene bestuursleden erop, dat een verhoging van de melk prijs een daling van de omzet tengevolge zal hebben. Men was het er unaniem over eens, dat een eventuele vermindering van de afzet gecompenseerd zal moe ten worden in de marges voor de melkdetailhandel. De Liga van Rode Kruisvereni- gingen heeft aan onder andere het Nederlandse Jeugd Rode Kruis verzocht het hoofd te hel pen bieden aan de noodtoestand, welke is ontstaan onder Alge rijnse vluchtelingenkinderen; het zijn voornamelijk kinderen be neden de acht jaar in Tunesië en Marokko die lijden aan onder voeding en ziekten. Het Nederlandse Jeugd Rode Kruis heeft een beroep op de jeugd gedaan om melk in blik in te zamelen. Er werden reeds 60.000 blikjes bijeengebracht, welke door de Tunesische zuster verenigingen onder auspiciën van het internationale Rode Kruis worden uitgereikt. De spontane actie van onze jeugd betekent een belangrijke beijdrage in de Rode *ruis-hulpverlening aan de ruim 40.000 noodlijdende kinderen in Noord-Afrika. rompelende taktiek op een mo ment dat het Westen vol goede voornemens aan de conferentie tafel wilde gaan zitten, heeft het Kremlin dit doel bereikt. NOG MEER VUURWERK. Het viel te verwachten, dat de Russen met meer vuurwerk ter tafel zouden komen. Zij willen b.v. ook andere communistische landen, zoals Polen en Tsjecho- Slowakije aan de conferentie laten deelnemen. In dat geval zouden de Westelijke mogend heden echter de eis stellen, dat voor elke communistische satel lietstaat die zal deelnemen een land uit het Westelijke blok ook aan zal zitten. In eerste instan tie werd hierbij reeds aan Italië gedacht. Het grote gevaar hier van schuilt in het feit, dat de conferentie dan dreigt uit te groeien tot een bijna niet te han teren vergadering. Het ligt in de lijn, dat de con ferentie nog geruime tijd zal duren. DE AS PARIJS—BONN. Met de Europese Gemeenschap, de K. S. G., de vrijhandelszone en wat al niet meer, wil het niet zo best vlotten. Het grote pro bleem wordt geschapen door de gemeenschappelijke economische belangen van West-Duitsland en Frankrijk, die in de Europese gemeenschap één lijn gaan trek-, ken, waardoor de belangen var| de kleine partners ernstig wor den benadeeld. Bonn en Parijs hebben ee overheersende invloed op de gan van zaken en zo kan er nooit eeij gezonde Europese gemeenschap ontstaan, doordat de twee mach tigste partners misbruik maken van hun positie ten nadele van de overige. Hoe zeer men een goede verstandhouding tussen Frankrijk en West-Duitsland ook zal toejuichen, de Europese ge meenschap kan slechts op ge zonde basis werken, wanneer ejk der deelnemende landen zich correct houdt aan de overeen komst en steeds een open oog heeft voor de belangen van alle anderen. Naast dit alles komt nog, dat Engeland doende is een tweede gemeenschap te stichten en wel in samenwerking met de Scandi navische landen, Zwitserland, Portugal enzovoort. Aan deze medaille zitten twee kanten. Het bestaan van een concurrerende gemeenschap kan de Europese gemeenschap stimuleren tot hechter en beter samenwerken, dat is de goede kant, doch ander zijds schuilt er een groot gevaar in twee afzonderlijke clubs. Het is van groot belang, dat een en ander eens grondig onder de loupe wordt genomen en dat het besef bij de groten groeit, dat slechts eendracht macht maakt, zeker nu Rusland voornemens is, het Westen op het economi sche front te gaan bestrijden. GRIEKENLAND TURKIJE. EN Een conferentie vol beloften mogen we de besprekingen noe men. die momenteel te Ankara worden gehouden tussen de Griekse premier Karamanlis, zijn minister van buitenlandse zaken Averoff en de Turkse collega's Menderes en Zorlu, over Grieks Turkse problemen. Deze bespreking is mogelijk geworden na het gelukkige com promis dat deze staatslieden heb ben bereikt ten aanzien van Cy prus. Nu is er tijd en gelegen heid gekomen om ook de andere problemen onder ogen te zien en de verstandhouding tussen beide landen is uitstekend te noe men, zodat men met recht gun stige resultaten mag verwachten. In de eerste plaats zal men het hebben over de uitwerking van de overeenkomst over Cy prus. Voorts over de posities van de Turkse minderheden in het Griekse Thracië en over de Griekse minderheid in Istanboel, die beide klagen over de behan deling. Verder komt de visserij in de Aegeïsche Zee ter sprake, waar Griekse vissers zich vaak in Turkse territoriale wateren begeven en voor al die zaken wil men compromissen vinden. Tur kije heeft de wens uitgesproken zich nauwer met de N.A.V.O.- partner Griekenland te verbin den om een hecht bolwerk tegen het opdringende communisme te vormen. Het lijkt er dus wel op. dat in deze hoek van de we reld een gunstige ontwikkeling tegemoet kan worden gezien. (Nadruk verboden.) Naar het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag bekendmaakte, is vorige week de Hongaarse gezantschapsraad in Londen, Peter Szolnok, uitge wezen omdat hij getracht zou hebben, een Hongaarse vluch teling door middel van bedrei gingen te bewegen tot werk voor de Hongaarse geheime dienst. Als repressailie heeft de Hon gaarse daarop deze week de eer ste handels-secretaris van de Britse legatie te Boedapest, J. J. E. Cable, tot „ongewenst per soon" verklaard. Volgens het „Foreign Office" had de Hongaarse gezant te Lon den inzage gekregen van een brief, waarin Szolnok dreigde zijn uitgeweken landgenoot wegens diens verleden bij de Britse auto riteiten aan te geven. De Hon garen hadden evenwel voor hun beschuldiging, dat Cable zich niet behoorlijk had gedragen, geen bewijzen aangevoerd. De Russische minister Gromyko heeft vrijdagmiddag op de vijfde bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de vier grote mogendheden te Genève voorstellen voor Duitsland en Berlijn gedaan die gelijk zijn aan (lie in de Russische nota van 10 januari van dit jaar over vredesverdragen met de twee Duitslanden en om vorming van West-Berlijn tot een vrije stad. In westelijke kringen te Genève noemde men vrijdagavond Gromyko's rede tamelijk gematigd van toon. Voor de Amerikaanse afvaardiging is het, aldus een Amerikaanse woordvoerder, een grote teleurstelling dat Gromyko niet met iets nieuws of iets op- bouwends is gekomen. In verband met het Pink sterfeest zal .Maandag 2e Pinksterdag geen nummer van ons blad verschijnen. Het ligt in de verwachting, dat de kabinetsformateur, prof. De Quay, nadat hij gisteren nog een bespreking heeft gehad met per sonen, die zich bereid hebben verklaard een ministerspost te aanvaarden, heden aan H. M. de Koningin een lijst van kandidaat ministers zal aanbieden. Het is niet bekend of vóór Pinksteren de benoemingen nog zullen ge schieden. Wel ligt het in het voornemen van de Koningin de nieuw te benoemen ministers dinsdag na Pinksteren te beëdi gen. De thans zittende ministers blijven in functie en worden dus niet opnieuw beëdigd. De heer Van den Bergh, die dinsdag uit Amerika terugkomt van een zakenreis, zal waarschijnlijk later worden beëdigd. De Tweede Kamer zal vermoe delijk niet vóór 26 mei bijeen komen voor een debat over de te verwachten regeringsverklaring. Gedurende vijf uren heeft prof. De Quay gistermiddag en -avond (Advertentie |___NOORDSTRAAM02 TEL 3128 - TERNEUZEN vergaderd met personen, die zich voor het bekleden van een mi nisterspost hebben beschikbaar gesteld. Naar verluidt heeft het regeringsprogram het voornaam ste punt van bespreking uitge maakt. Het ligt niet in de bedoe ling op korte termijn nieuwe staatssecretarissen te benoemen. Vast staat, dat het departement van zaken overzee zal worden op geheven en eveneens, dat de af deling volksgezondheid van het departement van sociale zaken vooralsnog onder datzelfde de partement zal blijven ressorte ren. De Britse minister Lloyd trad als voorzitter van de bijeenkomst op die twee uur heeft geduurd. Gromyko verzocht aan het slot van zijn rede zijn voorstellen als grondslag voor de besprekingen te nemen. Zijn regering is echter bereid alle voorstellen die wor-j den ingediend, te bestuderen. i Gromyko's rede was Ruslands eerste reactie op het vredesplan dat de Amerikaanse minister Herter donderdag namens de drie westelijke landen heeft ingediend. De Rus zei iater uitvoeriger op het westelijke plan te zullen in gaan. Gezien de thans bestaande toe stand is er volgens de Russische regering geen andere mogelijk heid dan een vredesverdrag te sluiten met beide delen van Duitsland of voor het geval het Russische plan voor een Duitse statenbond zou zijn ver werkelijkt zowel met de sta tenbond als de twee Duitslanden. Wachten met het sluiten van een vredesverdrag totdat er een regering van geheel Duitsland is, zou uitstel betekenen voor onbepaalde tijd, aldus Gromyko. Bovendien zouden dan de moge lijkheden tot bevordering van hereniging van Duitsland worden genegeerd. Wat die hereniging betreft, in dien de Duitse Bondsrepubliek niet bereid is met Oost-Duitsland te spreken over regeling van dat vraagstuk, blijft er niets anders over dan te wachten totdat de Bondsregering een meer van werkelijkheidszin getuigende houding zal hebben aangenomen. Gromyko herhaalde het Rus sische voorstel dat West-Berlijn wordt gemaakt tot een gedemili tariseerde vrije stad. Hij bood waarborgen aan voor niet-in- menging in de interne aange legenheden van de stad en haar verbindingen met de landen van Oost en West. Het is ondenkbaar dat er als een vredesverdrag was gesloten, dingen zouden zijn gebeurd als toetreding van de Bondsrepubliek tot de N. A. V. O. en uitrusting van de bondsweer met wapens die van atoomladingen kunnen wor den voorzien en met raketten. fAdvertentie BINNENVERINGBED Kanselier Julius Raab van de ingevolge de gehouden algemene verkiezingen demissionaire Oos tenrijkse regering, die als voor zitter van de volkspartij (R. K.) formeel van president Scharf de opdracht tot vorming van een nieuw kabinet heeft gekregen, zal in feite pas na de Pinkster dagen daarmee beginnen. De verwachting is reeds uitgespro ken dat de coalitie van volks partij en socialisten, die van 1945 af heeft bestaan, zal worden Walter Ulbricht, de Oostduit- se vice-premier, heeft vrijdag de Westelijke voorstellen voor op lossing van het Duitse vraag stuk verworpen. De Westelijke ministers van Buitenlandse Za ken hebben de voorstellen uit eerbied voor Adenauer inge diend, doch zij zijn onaan vaardbaar omdat ze de annexa tie van Oost-Duitsland tot doel hebben. Volgens Ulbricht, die sprak op een bijeenkomst van de Oostduitse jeugdorganisa ties in Rostock, moesten de mi nisters hun onderhandelingen in Oost-Duitsland realistiscuer beginnen. Ulbricht geloofde dat de Wes telijke voorstellen spoedig in het archief zouden worden bijgezet en dat de onderhandelingen in Genève na Pinksteren op een realistischer basis zouden ko men. De aanwezigheid van 'n Oost duitse delegatie in de vergader zaal in Genève, ook al zit zij apart en niet aan dezelfde tafel als de ministers, was volgens Ulbricht een erkenning in feite van Oost-Duitsland. De verwerping van de voor stellen van de hoge autoriteit door de ministerraad betekent niet alleen, dat de hoge autoriteit voor het eerst een belangrijke nederlaag heeft geleden, doch zij is ook een slag, die werd toege bracht aan het prestige van de Europese Gemeenschap voor Ko len en Staal (EGKS). De president van de hoge auto riteit, Paul Finet. deelde later aan Reuter mee, dat hij en zijn collega's niet het voornemen hadden af te treden. Ironisch voegde hij daaraan toe: „Wij kunnen feitelijk niet aftreden, daar onze ambtstermijn op 10 februari j.l. afliep". Gevraagd of de hoge autoriteit een beroep zou doen op het Euro pese parlement in een bijzondere noodzitting bijeen te komen ter bespreking van de thans ont stane kloof tussen ministerraad en hoge autoriteit antwoordde Finet: „Hoogstwaarschijnlijk wel maar wij moeten de zaak nog be spreken". voortgezet. Deze partijen ver wierven bij de jongste verkiezin gen resp. 79 en 78 zetels in het parlement, de liberalen acht ze tels. Volgende week woensdag of donderdag zal het overleg over de opstelling van het regerings program beginnen. De volkspartij staat op hand having van de stabiliteit van de schilling. De socialisten willen bepaalde economische en sociale plannen tot uitvoering gebracht zien. De volkspartij zou haar overwicht van zes portefeuilles tegen vier in de regering, op grond van haar relatieve meer derheid van een parlementszetel, willen behouden. De socialisten voeren aan dat zij, gezien hun behaalde grootste stemmer aan tal, in de regering op gelijke voet met hun partners moeten staan. In de Oostenrijkse pers is de verwachting geuit dat de rege ringsvorming een moeilijke en langdurige aangelegenheid zal zijn. Sommige bladen hebben zelfs de mogelijkheid van het einde der coalitie geopperd, van toetreding van de liberalen tot de regering ofwel vorming var, een socialistisch-liberaal kabinet. ZONDAG 17 MEI HAZETlrABRIEKEN ZEVENJBJRqtN SCHUIMRUBBERBED verkrijgbaar bij: Het zijn deze feiten die de oor zaak zijn van de diepe kloof tus sen de twee Duitslanden en van de gespannen sfeer die kenmer kend is voor de huidige toestand in Duitsland en Europa als ge heel, aldus de Russische minister. Over het westelijke plan zei Gromyko dat het aan elkaar kop pelen van ingewikkelde vraag stukken van verschillende aard de oplossing van de problemen tot een nog moeilijker en feite lijk onoplosbare taak maakt. Hij wilde het vredesverdrag en de status van Berlijn geheel los van elkaar behandeld zien. Na Gromyko sprak Lloyd die een nadere toelichting heeft ge geven op het westelijke plan. Hij drong erop aan een regeling van het Duitse vraagstuk te begin nen met hereniging van Berlijn. Het westelijke plan voor Berlijn is, aldus Lloyd, redelijk en lo gisch. Berlijn is, net als Duits land, al te lang verdeeld. Lloyd sprak de hoop uit dat de Russische regering zal erkennen dat het westelijke voorstel voor een overgangstijd van twee-en- een-half jaar voor het houden van verkiezingen in geheel Duits land een oprechte poging is aan het Russische standpunt tege moet te komen. In tegenstelling tot wat werd verwacht, is vrijdag niet gespro ken over het houden van ge heime onderhandelingen. De bijeenkomst is verdaagd tot maandagmiddag half vier. De Russische plaatsvervangen de minister van Buitenlandse Zaken Zorin heeft vrijdagavond op een persconferentie gezegd dat de Sowjet-Unie streeft naar een vredesverdrag van de twee Duitslanden. „Wij zouden het niet prettig vinden door het Wes ten te worden gedwongen een afzonderlijk verdrag met Oost- Duitsland te sluiten. Onmogelijk is dit echter niet, aldus Zorin. Diplomatieke waarnemers heb ben vrijdagavond opgemerkt dat de twee partyen thans beide hun beginpositie hebben kenbaar ge maakt die oppervlakkig ge zien niet met elkaar te ver enigen zijn. De toestand van oud-minister Dulles is verergerd, zo heeft het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken vrijdag bekend gemaakt. Premier Kassem van Irak heeft meegedeeld, dat Irak zich deze week van de Eisenhowerleer zal afkeren on op eigen kracht zal vertrouwen by de verdediging tegen agressie. „Ik werk voor versteviging van de vriendschap met de com munistische landen, maar wij blijven tevens bevriend met alle westelijke landen die prijs stellen op onze vriendschap", aldus ge neraal Kassem. „In geval van agressie", aldus de premier, „zullen onze part ners en vrienden ons helpen. Wij hebben een leger dat voldoende is om onze staatsinstellingen te besehermen". (De Eisenhowerleer, in januari 1957 afgekondigd, houdt de be lofte van Amerika in de landen van het Midden-Oosten desge wenst militair te hulp te komen tegen een communistische aan valler) Kassem maakte ook bekend,- dat hij vrouwen in zijn regering zal opnemen. Het zou de eerste maal zijn dat dit in een Arabisch land gebeurde. De Amerikaanse ambassade heeft intussen de beschuldiging van het Iraakse communistische blad „Ittihad al Sjaab", dat een missie van het Amerikaanse pro gram voor hulp aan tenachter- gebleven gebieden in het Iraaks- Turkse grensgebied wapens en geld zou hebben uitgedeeld, „vol komen onwaar" genoemd. Radio-Bagdad heeft bericht, dat Irak bij de V. A. R. heeft ge protesteerd tegen „herhaalde aanvallen op Iraakse staatsbur gers". OVERLEDEN NA ONGEVAL Woensdagmiddag had te Delft op de Delfgauwseweg een bot sing plaats tussen een brom fietser en een fietser, welke be trekkelijk goed afliep. De brom fietser brak een sleutelbeen en de fietser een jukbeen. Beiden konden, na in het gasthuis be handeld te zijn, naar huis gaan. Toen donderdag echter de bromfietser, de 44-jarige kan toorbediende D. Liebert uit Den Haag, zich naar zijn huisarts wilde begeven, is hij plotseling overleden. De doodsoorzaak is nog niet vastgesteld, doch de huisarts vermoedt dat er cau saal verband kan bestaan tus sen de aanrijding en dit over lijden. DODELIJK ONGEVAL Op de hoek van de Molen straat en de Oldenzaalsestraat is vrijdagmorgen de 35-jarige motorrijder O. V. uit Enschedé gegrepen door een vrachtauto en daarbij zo ernstig gewond, dat hij aan de verwondingen is overleden. (Advertentie) Dan naar een zaak met goede voor- lichting en grote sortering Noordstraat 8486 Het K. N. M. I. deelt mede: In de algemene luchtdrukver deling boven onze omgeving komt slechts weinig verandering. Een hogedrukgebied boven de Britse eilanden, dat depressies op grote afstand van ons land houdt, veroorzaakt bij ons een noordelij ke luchtstroming, waarmee wol kenvelden binnendrijven. In de hogere luchtlagen drong enigs zins onstabiele lucht door, zodat zich enkele verspreide buien kon v.m. n.m. Breskens Terneuzen 8.52 9.27 9.20 9.55 Hansweert 10.07 10.35 ZON MAAN Walsoorden 10.17 10.45 op onder op onder Mei MAANDAG 18 MEI 16 4.46 20.27 12.44 1.46 v.m. n.m. 18 4.43 20.30 15.14 2.40 Breskens 10.06 10.32 19 4.42 20.32 16.32 3.08 Terneuzen 10.41 11.07 20 4.40 20.33 17.53 3.38 Hansweert 11.21 11.47 21 4.39 20.35 19.14 4.13 Walsoorden 11.31 11.57 22 4.38 20.36 20.31 4.53 den ontwikkelen. De intensiteit hiervan was evenwel over het al gemeen niet groot. Op de Noord zee bevinden zich uitgestrekte mistvelden, die langzaam naar het zuiden uitbreiden. Het is niet uitgesloten dat deze tijdelijk in een smalle strook langs de kust zullen binnendrijven. In het tem- peratuursverloop komt weinig verandering. medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot zaterdagavond. Overdrijvende wolkenvelden. Zonnige perioden en droog, be houdens enkele verspreid voot- komende buien in het buiten land. Zwakke tot matige wind tussen noordoost en noord. Wei nig verandering in temperatuur, aan de kust echter kans op bin nendreven van mist en lage wol ken en lage temperaturen.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1