UIT DE PROVINCIE PINKSTER-PROGRAMMA'S Altii van DUB DU RADI Het systeem van de (betaalde waarschuwing' De dertiende mei in Algerije De ramp van Marcinelle Vloer IpSF* de qehuuuoe echtgenoot Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 14 mei 1959 TERNEUZEN SCHOONDIJKE. IJZENDIJKE ZAAMSLAG Nog witter... SPIONAGE IN ZUID-SLAVIE GENIET TEN VOLLE VAN DE TALRIJKE INTERESSANTE TIBET stralend wit... ZWARTE VALUTA MARKT IN FRANKRIJK ZAL VERMOEDELIJK VERDWIJNEN Wie zuink van alt xxxxxxxxx; Verkeersongeval Gistermiddag te 3.45 uur liep mevr. W. E. D.O., wonende al hier, met haar rijwiel aan de hand op het rijdek van de Axel- sebrug in de richting van de Axelsestraat. Bij het voorbijrijden van een in dezelfde richting rijdende Belgi sche vrachtauto werd haar rijwiel aangereden en zwaar beschadigd, terwijl mevr. D. over pijn in de lendenen klaagde. De chauffeur van de vrachtwa gen, die vermoedelijk niets van het gebeurde heeft bemerkt, is doorgareden. Voorstelling in het Jeugd- gebouw. De Terneuzense Padvinders hebben heel hard een nieuw club huis nodig. Om aan de nodige gelden te komen, gaven zij gis teravond een „Padvindsters- revue" in het Jeugdgebouw aan de Kerkhof laan, waar (ondanks het mooie weer) onder de vrije vele belangstellenden ook de waarnemend burgemeester wet houder M. de Vos aanwezig was. Mej. M. van Strien sprak, al vorens de voorstelling een aan vang nam een kort woord van welkom nadat de vlag was ge hesen. Verder hadden de padvindsters een aantrekkelijk programma van declamatie, muziek en van tijd tot tijd een liedje. Bijzonder aardig was „De smidse van Baden Powell", waarin de eenheid van alle padvinders der gehele wereld werd uitgedrukt. Tijdens de pauze had een ver loting, waaraan fraaie prijzen waren verbonden, plaats en al vorens te sluiten werd een kamp vuur gehouden. „Lydia" naar Zeeuwse Toogdag. Woensdagmorgen vertrokken een 50-tal dames, allen lid van de Hervormde Vrouwengroep „Lydia" met de Prov. boot om deel te nemen aan de Zeeuwse Toogdag 1959 te Kapelle-Bieze- linge. Te Hoedekenskerke wacht te hen een extra bus waarmee zij naar de plaats van bestemming reden. De bijeenkomst, die plaats vond in het veilinggebouw aan de Sta tionsstraat, stond onder leiding van de provinciale presidente, mevr. I. A. Jebbiftk—Paap te Ka- pelle. Deze sprak de liturgische opening uit, waarbij mevr. E. SternDooyeweerdt uit Sas van Gent op prachtige wijze de solo zang verzorgde. Tot slot van deze liturgie werd gezamenlijk het bondslied gezon gen. Na het begroetingswoord van de presidente hield dr. J. J. Bus- kes uit Amsterdam een causerie over het onderwerp: „Waar blank en zwart elkanders broeder zijn". Deze bekende predikant, die o.a. vertelde over zijn ervaringen, op gedaan tijdens zijn verblijf in Afrika, werd door de dames met grote aandacht beluisterd. Na de gezamenlijke koffie maaltijd werd de middag gevuld met declamatie en samenzang, terwijl tot slot door de toneel groep van de Hervormde Jeugd raad te Goes, het toneelstuk „Mr. King" voor het voetlicht werd gebracht. Dit stuk, dat uit stekend werd vertolkt, werkte zo nu en dan nogal eens op de lach spieren der dames. De bijeenkomst, waaraan door niet minder dan 1350 dames werd deelgenomen, bood een fleurige aanblik, doordat alle Zeeuwse klederdrachten vertegenwoordigd waren. Kond 7 uur waren de Terneu zense deelneemsters weer terug en allen waren het erover eens, dat men van deze dag uitzonder lijk genoten had. Aanbesteding. Ten gemeentehuize werd aan besteed de bouw van.5 woning wetwoningen. Hiervoor werd als volgt inge schreven: Fa. Van Poucke Zn, IJzen- dijke 69.895,Vic. Verstrae- ten, Hoofdplaat ƒ68.960,—; Fa. Leenhouts, Sluis 68.600,Fa. Bossand, Oostburg 66.018, P. Mollet, Hoofdplaat 66.000, L. Martens, Hoofdplaat 64.889. l)e raad kamt bijeen. De raad komt vrijdag 15 mei des avonds om 7 uur bijeen. De lijvige agenda bevat niet minder dan 29 punten, w.o. de voor naamste zijn: Onderzoek geloofsbrieven en toelating van het nieuwe raads lid P. J. van Hijfte, die in de vacature voorziet van de heer A. O. J. Haverbeke; voorstel van B. en W. tot het bouwen van een ambtswoning voor de burge meester; voorstel B. en W. tot uitvoering van het plan voor aanleg zuiveringsinstallaties, aan- leg ringriool en vernieuwing van andere riolen overeenkomstig een ter inzage liggend plan; wij ziging van het raadsbesluit van 13 maart betreffende grondaan koop van erven H. Carpreau; voorstel tot het aangaan van een geldlening bij de N.V. Bank van Nederl. Gemeenten ad 56.000, rentende 414 ter financiering van de kosten van aankoop grond voor het sportterrein. Na elf dagen in Rotterdam gewerkt te hebben met het sy steem van de „betaalde waar schuwing", ook wel de „politië le transactie" genoemd is vast komen te staan, dat 958 op- he terdaad betrapte verkeersover- treders in Rotterdam meteen op straat aan de agent hebben be taald. Aan 759 anderen is een oproeping uitgereikt, d.w.z. zij ITALIAANS VREDES-ESKADER GELAND OP DE DAM De Italiaans-Nederlandse ver broedering is gisteren een feit geworden. Tegen elf uur is in het hart van ons land, de Dam te Amsterdam, een eskader Venetiaanse vredesvliegers ge land, bestaande uit niet minder dan 99 leden van het squadron „Piazza San Marco", alle voor zien van een groene ring om liet landingsgestel. Naar verluidt verbleven de duiven al geruime tijd in ons land. Ze waren met de beste bedoelingen naar Nederland overgebracht door reporters van de Italiaanse radio (naar men zegt op een noodkreet van een Hollands jongetje) in een winterse koude. De dieren zijn toen ter acclimatisering in pen sion gegaan bij „Artis". Onder de stralen van een wel haast. Venetiaans zonnetje zijn ze gistermorgen onder zachte drang van mevr. Giuliana Con- tarini, de echtgenote van de Itaiiaance consul-generaal, tot de ruime plastic kooi op het dak van een groot warenhuis aan het Damrak toegelaten tot hun soortgenoten, die de Dam al jaar en dag bevolken. Dr. E. F. Jacobi, directeur van de zoölogische tuin „Artis" heeft goede hoop, dat dit sym bool van de „nauwe band van broederschap en vrede", zoals het gemeentebestuur van Vene tië zo vriendelijk aan het stads bestuur van Amsterdam schreef, zonder al te grote gevechten op de transen van het koninklijke paleis en op de steentjes van het Damplein zal verlopen. De dieren zijn voor deze gelegen heid een dag niet gevoederd, zo- dat men aanneemt dat ze zich uitgehongerd zullen storten op het zaad en brood, dat de die- renminnende Amsterdammers iedere dag zo kwistig uitstrooi en. Nader vernemen 'wij, dat de eerste vlieger veilig is geland. Het is een „Blauwe Gentse", hebben zich voor de kanton rechter te verantwoorden. Voorheen werden 70 k 80 perso nen per dag voor dezelfde feiten op het matje geroepen, zodat het aantal bekeuringen onge veer verdubbeld is. „Ik heb er een zwaar hoofd in gehad, maar het is ontzag lijk meegevallen", zei gister morgen de Rotterdamse officier van Justitie, mr. S. J. van der Hoeven, op een persconferentie. Hij vertelde daarbij de Rotter damse politie en de Rijkspolitie in het arrondissement Rotter dam, zoals bekend een der proefgebieden, opdracht te heb ben gegeven die overtreders naar het bureau te brengen die zouden trachten de agent door een sigaartje, geld of iets van dien aard milder te stemmen, doch in de praktijk is dit nog niet voorgekomen. Achter dit alles, dat het werk van het griffiepersoneel op de rechtbank en het kantongericht vergemakkelijkt, staat bij de politie een enorm controlesy steem. Immers aan de gemeen tepolitie te Rotterdam is voor anderhalf miljoen gulden aan bonnen ter hand gesteld. De betaalde waarschuwing blijkt ook wel grappige situaties te scheppen. Een voetganger beging een overtreding en de agent vroeg hem, daarbij het bonnetje overhandigend, of het hem zou passen maar meteen een rijksdaalder te betalen. De overtreder wilde het wel, maar kon het niet. Hij had slechts ƒ2,45 bij zich. Daarop vroeg hij een voorbijganger of deze hem vijf centen zou willen geven. Deze koti niet passen en kwam met een dubbeltje over de brug met de mededeling „laat maar zitten". De agent mag evenwel geen fooien aannemen en de hulpvaardige voorbijganger kreeg keurig vijf centen terug. Een automobiliste had in de binnenstad drie rijksdaalders moeten betalen. Op het bureau zag de agent, dat er twee bil jetten op elkaar geplakt zaten, zodat ze er dus vier had be taald. Goede raad was duur, want op de bon staat alleen de naam en deze was er een zo algemeen, .dat hij pagina's in het telefoonboek beslaat. De agent had evenwel begrepen, dat mevrouw in de binnenstad woonde. Hij keek in het telefoonboek en belde het eerste nummer onder deze naam, dat onder het centrum ressorteerde. Het was raak en binnen het half uur .Schuur afgebrand. Woensdagmorgen te ongeveer 11 uur brak brand uit in de land- bouwschuur van de heer Levi- nus de Putter te Zaamslag-Veer. De vader van De Putter, die tegenover de schuur woont, be merkte plotseling dat de schuur in brand stond. De schuur, groot 12 bij 8 m, was van steen, gedekt met pan nen, overschoten met riet. De brandweer van Zaamslag die gealarmeerd was, rukte spoe dig uit doch moest wegens het herstellen van de provinciale weg, over de Reuzenhoek naar Zaamslag-Veer rijden, zodat zij bij aankomst aldaar niets meer van de schuur kon redden, want mede door de grote droog te brandde de schuur als een fak kel uit. Enkele in de schuur staande rijwielen konden er niet meer worden uitgehaald. De brandweer kon het aan grenzende woonhuis behouden. De wnd. burgemeester, de heer Abr. Koster, was op de plaats van de brand aanwezig. Te kwart voor één kon de brandweer inrukken. De schuur was voor brandschade verzekerd. Gevonden Voorwerpen. Aan het bureau van de Rijks politie alhier, zijn de volgende voorwerpen als gevonden aange geven, welke terug te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Sief spel, Terneuzensestraat 48; huissleutel, Polderstraat 14; kin- derzonnepetje, Puntstraat 11. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN Veiling van 13 mei GROENTEN Per 100 stuks: Sla I 5,40— 8,30, II 4—6. Per stuk: Bloemkool A II 48 61 ct, B II 23 -52 ct, C II 13—27 ct, afw. 10—36 ct; Groene kom kommer B 55 ct, C 4243 ct; Witte komkommer B 58 ct. Per hos: Peen II 38—56 ct; Ra dijs 513 ct. Per kg: Prei 10 ct; Rabarber 1325 ct; Spinazie 8V233 ct; Tomaten A ƒ2,13, C ƒ1,87, CC 1,63; Asperges A II 1,06, B 0,501,30, C 0,220,60. AARDAPPELEN Per 100 kg: Meerlanders 13,10. FRUIT Per kg: Appels: Goudreinet- ten F 36 ct; Bramley Seedling F 20—21 ct; Jonathan F 47—51 ct; Dekkers Roem F 19 ct. Peer: St Rémy kroet 6 ct. Per doosje: Glasaardbeien 70 —92 ct. (Advertentie.) De Zuidslavische geheime po litie heeft sinds 1955 129 spion nen en agenten aangehouden, die door het Sowjet-blok het land zijn binnengesmokkeld, heeft de minister van Binnen landse Zaken, Stefanovic, mee gedeeld. Volgens berichten uit Gangtok hebben Chinese troepen in hun strijd tegen de Tibetaanse ver zetsstrijders gifgas en vlammen werpers gebruikt. Dit nieuws heeft de Tibetaanse vluchtelin gen in India zeer geschokt. Ondanks de „officiële rouw dag", uitgeroepen door de „Europese activisten" in Alge rije als protest tegen De Gaulle Algerijnse politiek, is de eerste verjaardag van de opstand van de dertiende mei toch door dui zenden Islamieten en kleinere groepen Europeanen in Algiers gevierd. Uit vrees voor nieuwe ongeregeldheden had de Fran se overheid echter uitgebreide veiligheidsmaatregelen getrof fen. Voor de regeringsgebouwen was een grote menigte samen gestroomd met spandoeken, be schilderd met „Algerije is Frans", „leve De Gaulle" en leve Massu". De vertegen woordiger van de Franse rege ring in Algerije, Delouvrier, stak een rede af waarin hij zich keerde tegen „diegenen die niet in Algerijes toekomst samen met Frankrijk geloven". Voor dien had Delouvrier een mili taire parade afgenomen. Delouvrier verklaarde, dat de „ongeduldigen, de ongelovigen en de verdelers hun mond moe ten houden of weggaan." In dit land zijn mensen die teveel praten en anderen die zich niet genoeg uiten, meende hij. Men ziet in deze uitlating van Delouvrier een officiële „oorlogsverklaring" aan de ac tivisten. Regeringsfunctionarissen te Algiers beschouwen de rustige viering van de 13e mei als een overwinning voor De Gaulle, het leger en de Gaullisten en als een zware nederlaag voor de minder heid van ontevreden Europea nen. Een officiële woordvoerder deelde mede, dal de herdenking in geheel Algerië enthousiast is gevierd. Volgens hem was de om standigheid dat een deel der Europese bevolkingsgroep niet meedeed, meer een gevolg van onverschilligheid dan van een politieke opzet. (Advertentie.) 1795,— Philips universele ontvan ger - 53 cm-beeldbuis. Prachtig meubel. 975,— (Zie toestel boven) Philips universele ontvan ger - 43 cm-beeldbuis. TELEVISIE TEL. 2361 -K 1150 TERNEUZEN Koop NU het televisietoestel dat U al zo lang wilde hebben. Koop een PHILIPS De prijzen daarvan zijn aanzienlijk verlaagd, Zodat de aankoop nu nóg gemakkelijker gaat. Maak in onze zaak Uw keus uit de grote kollektie. Dan bent U tevens i verzekerd van uitstekende service, niet alleen vóór en tijdens, maar ook en vooral na de koop. RAD IO-GRAMMOFOON door LUISA-MARIA LTNARM 0«M(C4riM«rdc vertaling: W. TICK—LUGTIN 69) (Nadruk verboden.) die niet weinig de aandachtl kreeg mevrouw het wisselgeld trok van de gewone Hollandse. I uer Dolitieauto thuis bezorgd. Ik ben verzot op mysteries Tim, wat ga je ons op dis sen? Ben je nog altijd zo'n jammerlijke kok? O, nee, luitenant! Ook Octavio had de oorlog samen met Miguel en Tim meegemaakt. Neeluitenant, protes teerde de arme Tim met een houding van gekwetste waardig heid. Vroegerja, daar wil ik niets van zeggen; maar ter wijl mijnheer weg was, heeft mijn neef, die kok is bij de markies van Las Rarblas, mij wegwijs gemaakt. Ik geloof, dat mijn diner u uitstekend zal be vallen. Eerst een lekkere, frisse cocktailvermout, jenever, enz. Daarna kreeftensoep en verder in de oven gestoofde tong.... Mooi zo Gebraden kalfsvlees met champignons, doperwtjes en aspergekoppen met jonge, gele kropsla O, Tim, maar dat is mees terlijk Dan nog ais toespijs: vruchten met slagroom, dis ik Enthousiast klapte Octavio in zijn handen. Jij verdient een speciale vermelding in het bulletin van vandaag, beste Tim. Laten wij die cocktails keuren Na het eten gingen zij op hun gemak de koffie gebruiken in Miguels kleine bureau, waar de ze eindelijk besloot te vertellen, wat zijn gedachten geheel in beslag nam. Uit wat jij me zei, Octavio, maak ik op, dat de krant steeds beter loopt. Voortdurend maken wij de oplaag groter en alles vliegt weg. Ik zal het blad dus gemak kelijk kunnen verkopen? Octavio sprong van zijn stoel, knipperde met zijn oog en trok in gelijke maat zijn schou der op. Je krant verkopenWat haal je in je hoofd? Dat zou waanzin zijnNooit zal iets an ders je zó lukken. Wij gaan een schitterende toekomst tegemoet. Ik zal bepaald geld nodig hebben Zit je om geld verlegen? Vind je het rendement soms zal cpd „aan in cie mooie, zee-, niet hcog genoeg? groene porseleinen schaaltjes, 1 Ik heu een oom duiten no- die ik pas gekocht heb. I dig, want ik ga misschien in Buenos-Airres wonen. Kom, kom, Miguel, je de- lireertzei Octavio zacht en klopte zijn vriend op de knie. Nergens zal je het zó goed heb ben als hier in je eigen vader land. Wat wil je in Buenos- Aires gaan doen? Dat weet ik nog niet.... Ik ga een nieuw bestaan begin nen. Ik neem de vlucht Sla je op de vlucht? O, dan zie ik het al: je bent verliefd. Miguel glimlachte. Zie je wel? Ik heb het ge radenIk wou, dat de dui vel alle vrouwen haalde. Heb jij niet gepocht, dat je immuun was voor de bekoring van Eva's dochters? Zij is niet zoals de ande ren Och, ja zeker: altijd is zij anders. Zou die jongedame bij geval zo vermetel durven zijn, je liefde niet te beantwoorden? Dat weet ik nog niet Hoor eens, Octavio,doe niet zo vervelend en laat mij uit spreken. Als ik me genood zaakt zie, de krant te verkopen, kan ik dan stipuleren, dat jij alles blijft leiden,, zoals ik nu doe? Het zou mij erg spijten, als de zaak onder andere leiding kwam dan die van jou. Dus.... je vertrek staat al vast? Het is nog niet zeker. Over een dag of drie, vier, kan ik het ju met zekerheid zeggen. Tim!.... Tim. breng mij een borrel. Die klap heeft mij totaal lamgeTagen. Ik moet iets hebben om op te kikkeren.... Van gewoonlijk betrouwbare zijde verluidt, dat vrijwel alle rijke Tibetanen in Lhasa door de communisten zijn gevangen ge zet. De bevolking zou worden aangemoedigd beschuldigingen tegen hen in te brengen. Geboeid worden zij soms in optocht door de straten gevoerd. Berichten over executies zijn in Kalimpong niet ontvangen. Wel zijn er lijken in de Lhasa- rivier gezien. De watervoorzie ning van de stad is daardoor in gevaar gekomen. De communis ten zijn bezig waterputten te graven. Uit dezelfde bron wordt verno men dat er zich in Lhasa geen mannen meer bevinden die voor zwaar werk geschikt zijn. En kele dagen geleden hebben de Chinezen meegedeeld, dat dege nen die weggevoerd zijn, in Chi na te werk zijn gesteld. IN GROOT VAT OVER DE OCEAAN. Drie jonge Canadese avontu riers zijn van plan met een cilin dervormige stalen tank van 5,50 meter lang en met een doorsnede van 1,80 meter de Atlantische Oceaan over te steken. Zij hopen dat da warme golfstroom hen in twee maanden van St. Johns op Newfoundland oVer de Oceaan zal brengen. Van de jongelui zal de 24-jarige Richard Melrsch als gezagvoer der optreden, terwijl de 30-jarige Albert Barth en de even oude Robert Frantz als telegrafist en fotograaf meegaan. Een twaalftal getuigen heelt woensdag in Charleroi verklarin gen afgelegd over de ramp van Marcinelle, die in augustus 1956 het leven van 262 mijnwerkers heeft geëist. De bovengrondse seiner Du- pont verklaarde o.a., dat de Ne derlandse ingenieur J. Stroom direct in de brandende mijn was afgedaald, omdat hij meende dat het zijn plicht was bij zijn perso neel te zijn. De heer Stroom is toen om het leven gekomen. De rechter van onderzoek, Casteleyn, verstrekte mededelin gen over een verhoor dat hij de Italiaan Yanetta had afgenomen. Yanetta, die nu in Canada is, was de man die de kolenwagen- tjes welke indirect de ramp ver oorzaakten, in de lift had ge laden. Volgens Casteleyn was SCHIPPERSVROUW VERDRONKEN Gistermiddag omstreeks half 4 werd de vrouw van stuurman A. C. Kamphens van het motorschip Geyter deelde deze mening. Vol Yanetta, zodra hij zag dat er brand was uitgebroken doordat een uit de lift stekend wagentje enkele kabels had doorgesneden, zodanig overstuur dat hij geen brandblusapparaten zou hebben kunnen bedienen, zelfs als die toen beschikbaar waren geweest. De seiner Dupont verklaarde voorts, dat Yanetta zodra hij bo vengronds was gekomen, aan de mijninnspecteur Gilson had ge meld, dat er op de verdieping op 975 meter brand was uitgebro ken. De ondercommissaris van politie van Marcinelle, Delpierre, verklaarde, dal toen hij bij de mijn arriveerde de mijninspec- teur van de regering Lefèvre had gezegd dat do brand op de verdieping van 835 meter woed de en niet op 975 meter zoals la ter werd vastgesteld. De hoofdopzichter Galvan sprak als zijn oordeel uit dal de mijn in goede staat verkeerde en dat het seinstelsel geen gebreken had. De arbeidersafgevaardigde De .Prinses Marijke", afkomstig uit Rotterdam, vermist. Aanvanke lijk dacht men dat de vrouw het schip, dat ligt ten noorden van de sluis in het Julianakanaal bij Roosteren, had verlaten om in het dorp te gaan winkelen. Bij navraag bleek echter, dat zij daar niet was geweest. Daar er op een gegeven moment een emmer werd vermist, ging men vermoeden, dat zij in het water gevallen zou kunnen zijn. Zeg eens, Miguel, welk bedrag zou je moeten hebben om daar ginds een nieuwe zaak te begin nen? Ongeveer tweehonderddui zend peseta's. Die leen ik jeMaar de krant blijft jouw eigendom. In één teug leegde hij het glas cognac, dat Tim voor hem neergezet had. Vol genegenheid keek Miguel hem aan. Jij bent een waar vriend, Octavio Wij hebben in de oorlog samen gevochten. Dat vormt een onverbrekelijke band. Is het niet, Tim? Tim, die de lege glazen en overvolle asbak kwam halen, stemde zuchtend toe en ging meteen de kamer weer uit, want er was gebeld. Dadelijk kwam hij terug met een tele gram. Voor u, mijnheer. Het was op de Club bezorgd. Met trillende hand pakte Mi guel het aan. Toen hij die mor gen afscheid van Estrella had genomen, had ze hem dringend verzocht, haar een adres op te geven, waar zij hem kon berei den, als ze hem schreef. Hij had dat van zijn Club opgege ven. Hij las het telegram en uitte een kreet van smartelijke ver rassing. Peet vorige week overleden. Je aanwezigheid hier noodzake lijk. Estrella. (Wordt vervolgd.) gens hem was de ramp te wijten aan oen te snel optrekken van de liftkooi met wagentjes. Dit standpunt nam ook de opzichter van Hellemont in. De zitting wordt heden voort gezet. Een hooggeplaatst ambtenaar van het Franse ministerie van financiën verwacht, dat de zwarte markt in buitenlandse valuta in Frankrijk in de naas te toekomst zal verdwijnen. De niet-officiële handel, meest in ponden sterling, dol lars en Zwitserse frank, in de gebouwen van de effectenbeurs, is het laatste overblijfsel dat nog herinnerde aan de econo mische en financiële beperken de maatregelen, die in Frank rijk tijdens de tweede wereld oorlog en daarna werden geno- men. De zeer vaste stemming van de frank in het buitenland en een daling van de goudprijs heeft de niet-officiële wissel koersen doen dalen tot beneden de officiële pariteiten. Dinsdag werd voor de „zwarte" dollar 488 frank betaald, terwijl de officiële koers 490,25 frank was, voor sterlingbankbiljetten 1370 frank bij een officiële koers van 1380,80 en voor Zwitserse bankbiljetten 113,50 frank even veel als de officiële koers. On der die omstandigheden zullen buitenlandse toeristen in Frank, rijk het niet langer aantrekke lijk vinden hun geld in plaats van bij een Franse bank op niet wettige wijze te wisselen. Er kan dus een extra toe vloeiing van buitenlandse valu ta worden verwacht, daar hoe wel het aantal buitenlandse toeriste'n, dat Frankrijk be zocht, groot was, een belangrijk deel van hun valuta op de zwar te markt terecht kwam inplaats van de officiële valutareserves aan te vullen. Donderdag 14 me HOEK VAN 'T HOFF KW bij aankoop vi sinas-sticks v geldig tot 21 IJSPEPEI VRUCHT! MISTELL. DESSERT MACAHO HUNDVL1 HAMPUN Spar! X BITTER X X X BIESJES XXXXXXXXX) 'i';

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2