TELEVISIE? RADIO de RUCK Algemene toon „veelbelovend" Gromyko's verklaring Herdenking blokkade van Berlijn Eisenhower over Genève Niet aflatende golf van moord en doodslag over Irak V erklaring van Kogolese Nationale Beweging Weerover zicht HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT Frankering bij abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 14 MEI 13e Jaargang Nr 4676 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. DE GENEEFSE CONFERENTIE De vertegenwoordigers van de vier grote mogendheden op de Geneefse conferentie zijn woensdagmiddag op een bijeenkomst van twee-en-een-half uur begonnen met het afleggen van verklaringen over 't doel van de conferentie na een kort debat over het Russische voorstel tot toe lating van Polen en Tsjecho-Slowakije. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Lloyd, zei op de vergadering die werd geleid door zijn Amerikaanse ambtgenoot, Herter, dat naar zijn oordeel de algemene toon „veelbelovend" was. De Sowjet-Unie was vertegen woordigd door minister Gromyko en Frankrijk door de directeur van de afdeling politieke zaken van het ministerie van Buiten landse Zaken, Lucet. Minister Couve de Murville was door griep verhinderd aanwezig te zijn. Dadelijk na het begin van de bijeenkomst heeft Gromyko zijn voorstel tot deelneming van Polen en Tsjecho-Slowakije weer ter sprake gebracht maar niet in de vorm van een ultimatum of op een anderszins voor het Westen onaanvaardbare wijze. De ver tegenwoordigers van de drie Westelijke landen drongen er op aan de zaak later te bespreken. Dit werd in conferentiekringen vernomen. Herter, de voorzitter, zei ver volgens dat later verder over de kwestie zal worden gesproken en er. nu zaken gedaan dienen te worden. Gromyko heeft vervolgens een verklaring afgelegd waarin hij ze- ti hopen dat de werkzaam heden van de huidige conferentie zullen leiden tot een topconfe rentie I-Iet is zeer belangrijk dat er thar een schrede voorwaarts wordt gedaan in de richting van een vredesverdrag met Duits land en regeling van het Ber- lijnse vraagstuk. Als één van de taken noemde hij het opstellen van een agenda voor een topcon ferentie. De Russische minister oefende voorts heftige kritiek op de Duitse Bondsregering. Het grond gebied van de Bondsrepubliek is een tegen de Sowjet-Unie ge richte atoomhasis geworden. Herter legde als tweede een verklaring af. Hij zei dat indien op de huidige conferentie vol doende vorderingen worden ge maakt. de Verenigde Staten be reid zijn deel te nemen aan een conferentie van regeringschefs. De Westelijke regeringen kun nen dit echter niet alleen be werkstelligen. De ministers moe- OP DE GENEEFSE C ONFERENTIE. De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Gromyko, heeft woensdag op de derde bijeen komst van de conferentie van de vier grote mogendheden te Ge nève gezegd, dat er enkele veel belovende tekenen van dooi zijn in de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie enerzijds en Groot- Brittannië en de Verenigde Sta ten anderzijds. Hij wees op het bezoek van de Britse minister-president Mac- Millan, aan Moskou, dat de Rus, -ische eerste plaatsvervangende minister-president Mikojan aan de Verenigde Staten heeft ge bracht en op het aanstaande be zoek van de Amerikaanse vice- president, Nixon, aan de Sowjet- Unie. Bij voorbaat echter liet de Rus sische minister bezwaren horen tegen het westelijke pakket plan nen voor Duitsland. Volgens be richten uit het Westen, aldus Gromyko, zijn de regeringen van de westelijke landen van plan allerlei politieke problemen aan elkaar te koppelen. Een derge lijke aanpak zal leiden tot vast lopen van de werkzaamheden op de conferentie. Het is moeilijk een rechtvaardi ging te vinden voor uitstel van besprekingen over een vredesver drag met Duitsland. Steeds meer wordt in West-Duitsland op re vanche aangedrongen. Het grond gebied van de Bondsrepubliek wordt gemaakt tot een atoom basis tegen de Sowjet-Unie Eén van de taken van de huidi ge conferentie is, aldus de Rus sische minister, het voorbereiden van een topconferentie en het op stellen van een agenda voor een dergelijke bijeenkomst. Het zou een zegen voor de zaak van de vrede zijn als er min of meer ge regeld topconferenties zouden worden gehouden. Ten aanzien van Duitslands hereniging herhaalde de Russi sche minister het standpunt .van zijn regering dat deze hereniging alleen kan worden bereikt door middel van onderhandelingen tus sen de twee Duitslanden. ten thans trachten overeenstem ming te bereiken over zoveel mogelijk punten, de meningsver schillen zoveel mogelijk weg te werken en opbouwende voorstel len op te stellen voor een even tuele topconferentie. Om dit te bereiken is geheim overleg nood zakelijk. Lucet las een door Couve de Murville opgestelde verklaring voor waarin werd gezegd dat in dien de ministers nu vorderingen maken, de toestand ongetwijfeld rijp zal worden voor een topcon ferentie. Er kan geen werkelijke veiligheid en evenwicht in Euro pa zijn zonder een algehele rege ling van het Duitse vraagstuk. Een overeenkomst die verkre gen is door middel van bedrei ging, pressieof scheldwoorden, is al bij de bron vergiftigd en dat willen de Westelijke landen zeker niet, aldus de Franse ver klaring. Lloyd die dezelfde taken voor de huidige conferentie opsomde als Herter, wees erop dat het pro bleem waarvoor de ministers staan hetzelfde is als in 1955, toen de ministers van de vier grote mogendheden voor het laatst bijeen waren, namelijk het vinden van een rechtvaardige op lossing voor het Duitse volk. Van gezaghebbende zijde te Genève is vernomen dat de mi nisters van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, Groot- Brittannië en de Sowjet-Unie, donderdagochtend om elf uur bijeen zullen komen om te spre ken over een vevbj i van proe ven met kernwapens. Op de Amerikaans-Brits-Russische con ferentie over beëindiging van de proeven die tot uiterlijk 8 juni is verdaagd, is overeenstemming bereikt over een préambule en zeventien artikelen van een des betreffend verdrag. Herter en Lloyd hébben woens dag voor het begin van de vier- mogendhedenbijeenkomst over leg gepleegd over de kwestie van de kernproeven. De Duitse bondsminister van Buitenlandse Zaken, Von Bren- tano, heeft woensdagochtend te Genève een onderhoud van ruim vijf kwartier met Gromyko ge had. Volgens Westduitse ambte naren droeg het onderhoud bij tot verwezenlijking van het stre ven van de conferentie. Het werd nuttig genoemd. Voor de vier-mogendheden- bijeenkomst hebben Russische ambtenaren informele besprekin gen met Westelijke vertegen woordigers gevoerd over proce- durekwesties. Een Amerikaanse woordvoer der heeft woensdagavond meege deeld dat Herter heden het Wes telijke „pakket" plannen voor Duitsland zal indienen. Deze plannen beogen een oplossing van het Duitse vraagstuk in drie stadia, namelijk dat van uitbrei ding van de niet-politieke contac ten tussen de beide Duitslanden, dat van veiligheidsmaatregelen, inspectie en ontwapening in een overeengekomen zone in Europa en tenslotte dat van hereniging van Duitsland met vrije verkie zingen, gevolgd door het sluiten van een vredesverdrag. Een Britse woordvoerder zei woensdagavond dat de conferen tie thans zonder agenda reeds in. volle gang is. Wat het Russische voorstel tot toelating van Polen en Tsjecho-Slowakije betreft zei de Brit dat men Gromyko niet kan beletten donderdag deze kwestie weer aan te roeren. DE KABINETSFORMATIE Van de zijde van prof. Beel is medegedeeld, dat hij goed ver trouwen heeft, dat hij heden verslag van zijn bevindingen zal kunnen uitbrengen aan H. M. de Koningin. Gisteren heeft prof. Beel nog enkele leden van het demissio naire kabinet op de hoogte ge bracht van de stand van zaken onder andere geldt dit voor mi nister Struycken, die zich van het begin van de formatie af niet meer voor een ministers zetel beschikbaar heeft gesteld. Omtrent een departement (sociale zaken) verwacht de heer Beel nog een definitief antwoord van een aangezochte candidaat. Het kabinet der Koningin deel de gisteravond mede: De minister van Staat prof. mi- E. J. M. Beel is hedenavond door H. M. de Koningin ten pa- leize Soestdijk ontvangen tenein de de Koningin rapport uit te brengen. (Advertentie) Op t.v.-gebied heeft tóch De Buck zijn weerga niet! De U zeker wel bekende specialist geeft NU een service, en vrijblijvende demonstraties als nooit te voren BeslistNU Ga naar DE specialist Noordstraat 84-86 Tel. 2573 Terneuzen Ongeveer ,10.000 Westberlijners stonden dinsdag met ontbloot hoofd bij het luchtbrug-gedenk teken buiten het Tempelhof vliegveld toen generaals, politie en familieleden kransen legden ter nagedachtenis van de 79 men sen die tijdens de blokkade van Berlijn zijn omgekomen. De plechtige stoet werd ge opend door twee piloten die in 1948/1949 hadden deelgenomen aan de instandhouding van de luchtbrug naar Berlijn. Tot de aanwezige autoriteiten behoorden oud-militaire gouver neurs en oud-militaire comman danten in Berlijn en de oud-pre miers Attlee en Robert Schu- man. Ook waren er kransen van het President Eisenhower heeft woensdag op zijn persconferentie de hoop uitgesproken dat de mi nisters in Genève spoedig vrucht dragende onderhandelingen over belangrijke vraagstukken zullen kunnen beginnen. Hem was gevraagd wat hij dacht van de Russische tactiek om Oost-Duitsland, Polen en Tsjecho-Slowakije aan de con ferentie te doen deelnemen. Eisenhower antwoordde dat het heel moeilijk is de gedach ten van een ander te lezen. De Ver. Staten willen zeer gaarne onderhandelingen die resulta. ten zouden kunnen opleveren. Zij willen vermijden dat derge lijke onderhandelingen worden gebruikt om propaganda te voeren en oude kwesties te her halen. Het Russische optreden in Genève geeft wel de indruk dat zij de onderhandelingen voor propagandadoeleinden wil. len gebruiken. Eisenhower noemde de tot nu toe verschenen berichten over een topconferentie zuiver spe culatief. Hij zei dat een besluit daarover zou moeten worden genomen op de ministersconfe rentie in Genève. President Eisenhower zeide verder dat hij door niemand was benaderd met het oog op een eventueel bezoek van Chroesjtsjef aan de Ver. Sta ten. Een verslaggever had de kwestie ter sprake gebracht naar aanleiding van het bezoek dat vice-president Nixon aan de Sowjet-Unie zal brengen. Nixon zal in juli in Moskou het Amerikaanse onderdeel van een grote handelstentoonstel ling openen. Men vroeg zich af of wellicht Chroesjtsjef naar Amerika zou willen komen voor het openen van het Russische paviljoen op een tentoonstelling die deze zo mer in New York wordt gehou den. Eisenhower wist echter nergens van. Een der andere vragen die op de president werden afgevuurd had betrekking op het gebruik van kernwapens. Een besluit om de atoombom te gebruiken moet in Amerika door de presi dent worden genomen. Op de vraag of Eisenhower deze be voegdheid met het oog op nood gevallen zou overdragen ant woordde hij, dat hij dan zou moeten weten voor wat een noodgeval dit gevraagd werd. Over de onderhandelingen in Genève over een verbod van kernwapenproeven verklaarde de president, dat beperking van het aantal inspecties in over eenstemming moet zijn met wat de wetenschappelijke ken nis nodig acht. Pas als alle as pecten van het vraagstuk zijn onderzocht zal men kunnen uitmaken hoeveel inspecties er per jaar nodig zijn. De Sowjet- Unie heeft, zoals gemeld, als compromis voorgesteld een vast aantal inspecties per jaar toe te laten. President Eisenhower wilde geen voorspellingen doen over de mogelijke afloop van de conferentie, die overigens dins- stadsbestuur van West-Berlijn en de regering in Bonn. Duizenden Berlijners stonden wuivend langs de weg toen de vele auto's met eregasten naar de „Deutschlandhalle" reed. Bur gemeester Brandt opende de stoet. Generaal Lucius Clay, die tij dens de blokkade van Berlijn militair gouverneur in Duitsland was, werd stormachtig toege juicht toen hij het woord nam. „Als er opnieuw moeilijkheden in Berlijn mochten komen dan ben ik er van overtuigd dat een nieuwe luchtbrug n i et het ant woord zal zijn". „Vrees voor oorlog kan een vrij mens er niet toe brengen zijn vrijheid te verkwanselen om de vrede te bewaren. Berlijn op geven zou betekenen de vrijheid verkopen voor een zinloze vrede". Over een mogelijke topconfe rentie zei hij dat het goed is der gelijke bijeenkomsten te houden. „Wij moeten en kunnen onder handelen zonder een van onze beginselen op te geven. Geen be ginsel is voor de vrije wereld van meer belang dan dat Berlijn vrij moet blijven". AANVAL VAN OPSTANDELINGEN IN HONDURAS Een 300 opstandelingen heb ben maandagavond bij verras sing de stad Gracias in het wes ten van Honduras bezet. Er ligt slechts een klein garnizoen van de regering. Aan beide zijden zijn enkele doden gevallen. President Eisenhower wenst herziening van prijssteun en oogstcontrole voor tarwe President Eisenhower heeft gisteren aan het congres een boodschap doen toekomen, waarin hij aandringt op een herziening van het programma voor prijssteun en oogstcontro le voor tarwe om „een dreigen de ramp" te voorkomen. Op zijn persconferentie deel de hij mede, dat de Ver. Staten thans tarwe opgeslagen hebben liggen, voldoende voor 2'4 maal het jaarlijks verbruik van het land. De president schat, dat eind juni het land in dit tarwe- overschot 3,5 miljard dollar zal hebben gestoken. Er is bijna 250 miljoen dollar per jaar no dig voor het opslaan van het overschot. De president merkte op, dat door al het geld. dat er de laat ste jaren voor de tarwepolitiek Generaal Kassem is voorzichtig. Wie hem in zijn werk kamer in het hoofdkwartier van de generale staf in Bag dad wil bezoeken, moet niet alleen een lange rij zwaar gewapende schildwachten passeren, maar zich bovendien aan een strenge visitatie, waarbij iedere zak wordt leeg gehaald, onderwerpen. De heer en meester van Irak heeft alle reden tot zulke buitengewone voorzichtigheid; want hij weet, dat zijn leven op het ogenblik niet veel waard is en dat er in zijn eigen land, ja zelfs in zijn naaste omgeving vele lieden zijn, die slechts op de gelegenheid wachten om hem te vermoorden. Bovendien is Kassem er zich zeer wel van bewust, dat er in Irak in de negen maanden, sinds hij de macht aan zich trok, te veel bloed werd vergoten dan dat het op zijn eigen bloed nog zou aankomen. DROEVE HERINNERINGEN We denken in de eerste plaats aan de staatsgreep van 14 juli 1958, waarbij de gehele konink lijke familie werd uitgemoord, de minister-president Noeri es Saïd letterlijk in stukken werd gescheurd en honderden mensen op bestiale wijze om het leven werden gebracht. Kassem heeft voor deze daden niet slechts de verantwoording op zich genomen, maar er zich zelfs in het open baar op beroemd. Daarop volgden de show-pro cessen tegen de vertegenwoordi gers van het ten val gebrachte monarchistische regiem, tegen ministers, parlementsleden en hoge ambtenaren, hoewel hun enig vergrijp bestond uit het die nen van een volstrekt legaal be wind. Zij kregen vrijwel alleen de doodstraf. Nog voordat deze serie proces sen was afgelopen, begon een nieuwe golf van arrestaties en doodvonnissen, ditmaal tegen de tegenstanders van Kassem, zoals kolonel Aref en de nationalisti sche leider Gailani. DE OPSTAND VAN SJAWAF. Tenslotte heeft de opstand van overste Sjawaf in Mosoel tot een nieuw bloedvergieten geleid. In de twee dagen, dat de opstande lingen de macht in Noord-Irak hadden, hebben zij een groot aan tal van hun politieke tegenstan ders neergeschoten, onder wie de bekende Iraakse politicus Kamel Kazandji, die door overste Sja waf persoonlijk werd vermoord. Kazandji, een orthodoxe Arme niër, die de werken van Rous seau en Marx in het Arabisch heeft vertaald, was in het jaar 1947 de advokaat van een groep communisten, die van hoogver raad was beschuldigd. Tijdens dit proces verwierf hij zich een grote populariteit. Hoewel hij steeds de bewering, dat hij zelf communist zou zijn, had tegen gesproken, behoorde hij zonder twijfel tot de links-radikale krin gen, die op het ogenblik achter het regiem van Kassem staan. Hoeveel mensen de rebellen in de 48 uur van hun heerschappij hebben gedood, is niet bekend, maar zeker is, dat de tegenpartij bij het neerslaan van de opstand en later tijdens de uit de rebellie voortgevloeide processen honder den mensen van het leven hebben beroofd, onder wie Sjawaf zelf, die in het ziekenhuis, waar hij zwaar gewond was binnenge bracht, door communistische sol daten werd neergestoken. NASSERS DREIGEMENT Wanneer Kassem de lange rij van mensen, die door of voor hem werden gedood, aan zich voorbij ziet trekken, dan is het begrijpe lijk, dat hij zijn eigen leven niet biezonder veilig acht. Bovendien kan hij er sinds de putsch in Mosoel niet meer aan twijfelen, dat hij in Nasser een uiterst vastbesloten tegenstander heeft, die geen ogenblik zou aarzelen om hem de moordenaars in huis te sturen. Razend van woede over de mis lukking van de opstand, neemt de heerser van de Verenigde Arabische Republiek nu al lan ger dan een maand geen blad meer voor de mond. Nog on langs verklaarde hij, dat „Kas sem hetzelfde lot zal moeten on dergaan als Noeri es Saïd, die sterven moest, opdat het Iraakse volk kan leven". Dat was een in het openbaar geuit dreigement met moord. Kassem doet er dus goed aan, alle slechts denkbare voorzich tigheidsmaatregelen te treffen. Maar of deze op de duur toerei kend zullen zijn, om zijn leven tegen moordaanslagen en zijn re giem tegen pogingen tot omver werping te beschermen, is zeer de vraag. Want Nasser zal zich er niet bij neerleggen, dat Kas sem hem zijn aanspraak op de alleenheerschappij in de Arabi sche wereld ontzegt. En even min is hij bereid, toe te laten, dat de generaal in Bagdad ver der zijn gevaarlijk spel tussen het Westen en Oosten verijdelt, door zich aan de ene kant aan de Sow jets aan te bieden als een beter, betrouwbaarder en ge makkelijker partner in het nabij Oosten en aan de andere kant wapens van Engeland af te per sen. (Nadruk verboden.) dag voor enige tijd is opge-, werd besteed, de toestand eer- schort met het oog op de minis- der slechter dan beter is ge- tersconferentie in Genève. worden. De Kongolese nationale be weging heeft dinsdag in Leo- poldstead een verklaring uitge geven waarin haar politieke, economische program wordt toegelicht. In de inleiding ervan ver klaart de K.N.B., dat het hui dige regime in Belgisch Kongo de massa in armoede laat le ven. Als voorbeeld haalt de ver- klaring aan, dat eind 1957 30 procent van de 850.000 inheem se arbeiders die bij het lande lijke pensioenfonds waren aan gesloten, minder dan 10 frank (circa 75 cent) per dag verdien de en dat 70 procent van hen een dagloon ontving dat min der dan 20 frank bedroeg. De toestand van de zelfstandige arbeiders in de plattelandsge- Verklaring van Brucker De Amerikaanse onder minis ter voor het leger, Wilbert Brucker, heeft dinsdagavond in Omaha gezegd eraan te twijfe len of de Russen wel zullen kunnen rekenen op de Oost- duitse troepen als het tot een oorlog op beperkte schaal in Duitsland mocht komen. Hij verklaarde dat deze me ning gebaseerd was op zijn er varing, kortgeleden in Berlijn opgedaan. De Oostduitse divisies zullen waarschijnlijk slechts vechten met Russische kanonnen in de rug, aldus Brucker. Hij zei voorts dat hem uit ge zaghebbende bron was meege deeld, dat slechts 4 15 procent; van de Oostduitsers tegen her eniging van Duitsland zou Mei stemmen, zo er geheime verkie- 14 zingen gehouden zouden wor-l 15 den. 116 bieden en van de circa 270.000 arbeiders zonder vast werk was nog slechter, aldus de K.N.P. De beweging waarschuwt voorts dat het plan van een de mocratisch stelsel in Kongo, berustend op algemeen kies recht, in sommige ambtelijke en invloedrijke economische krin gen wordt gesaboteerd. De K.N.B. stelt als haar hoofddoel de bevrijding van het Kongolese volk van het ko- loniolistische regime en de in stelling van een onafhankelijke dsmocratische staat. Zij eist, overeenkomstig resoluties die op het recente congres van Kongolese politieke partijen te Loeloeaburg zijn aangenomen, instelling van een Kongolese democratische regering per 1 januari 1961. STAKING IN HAVEN VAN ANTWERPEN. Het havenpersoneel van Antwerpen zal heden, teza men met ander gemeente- personeel, staken uit protest tegen hun loonschaal, zo is Woensdagavond bekend ge maakt. De havenautoriteiten ver wachten dat de activiteit in de haven beperkt zal zijn. VISSEIZOEN BEGINT EEN DAG EERDER Hoewel het visseizoen eigen lijk op maandag 1 juni a.s. zal aanvangen, heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening ad interim, ir. C. Staf, besloten ten gerieve van de sportvissers het visseizoen dit jaar op zondag 31 mei te doen ingaan. TWEE VLIEGTUIGEN VAN „CAPITAL AIRLINES" VERONGELUKT Groot aantal doden en gewonden Een „Viscount" van de Ameri kaanse „Capital Airlines" is dins dag ten noordoosten van Balti more neergestort. De maatschap pij maakte bekend, dat alle 27 passagiers en de vier leden der bemanning om het leven zijn ge komen. Het toestel was op weg van New York naar Atlanta in Georgia. Het was het tweede toestel van de „Capital Airlines" dat die dag verongelukte. Tevoren was bij Charleston in West Virginia een „Constellation" van deze maat schappij bij een landing naast de rolbaan terechtgekomen en in brand gevlogen. Eén persoon werd gedood en dertien mensen liepen verwondingen op. Het viermotorige toestel, dat vol komen werd vernield, had 41 mensen aan boord. VLIEGTUIG ONGELUKKEN Bij oefeningen nabij Myrtle Beach (Zuid-Carolina) zijn gis teren drie straaljagers met el kaar in botsing gekomen en in zee gestort. Men vreest dat de drie piloten om het leven zijn ge komen. De piloot van een Amerikaans passagiersvliegtuig heeft woens dag bij de Amerikaanse lucht macht een klacht ingediend, om dat een straaljager dinsdag, toen hij met 52 passagiers op weg was van Houston naar San Fran cisco, zijn vliegtuig tot op slechts 15 meter was genaderd. Het gebied van hoge luchtdruk dat in een groot deel van Europa zonnig weer veroorzaakt, trok zich langzaam terug naar de Noordzee. Als gevolg hiervan draaide de wind naar het N.O. en stroomde de aangevoerde lucht gedeeltelijk over het koude zeewater. De temperaturen wa ren woensdag dan ook opnieuw VRIJDAG 15 MEI v.m. n.m. Breskens 6.32 6.53 Terneuzen 7.07 7.28 ïansweert 7.47 8.08 w'alsoorden 7.57 8.18 ZON MAAN op onder op onder 4.49 20.24 10.28 0.44 4.48 20.26 11.34 1.16 4.46 20.27 12.44 1.46 enkele graden lager, vooral in de kustgebieden. In de hogere luchtlagen be vindt zich boven Polen een de pressie. Hiermee samenhangen de wolkenvelden strekken zich uit tot in Noord-Duitsland en drij- ven naar het zuiden. Het ziet er naar uit, dat deze hoogstens tot het oosten van ons land kunnen doordringen. Doordat de wind de neiging ver toont nog wat verder naar het noorden te krimpen zal aan de kust de middagtemperatuur iets lager zijn dan woensdag. medegedeled door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot donderdag avond: WEINIG VERANDERING. Droog en overwegend zonnig. Zwakke tot matige noordooste lijke wind. Aan de kust iets la gere middagtemperaturen, elders weinig verandering in tempera tuur.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1