De conferentie in Genève Nederlands-Duits overleg BIJT Westelijke persstemmen over Genève Begroting van Verkeer en Waterstaat aangenomen Opstand in Amerikaanse gevangenis Weeroverzïcht Biologische oorlogsvoering Geen overeenstemming over toe van andere landen lating 7.50!©.- of 15.- Foto-Kino HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT Fr ankering bij abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur i. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nfi 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct DE VRUE ZEEUW .WOENSDAG 13 MEI 1959 13e Jaargang Nr 4675 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handéls- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De ministers van Buiten landse Zake.i van de vier grote mogendheden hebben dinsdagmiddag in het Vol- kerenpaieis te Genève geen overeenstemming bereikt over het Russische voorstel Polen en Tsjecho-Slowakije onmiddellijk als volwaar dige deelnemers aan de con ferentie uit te nodigen. Tegenover dit voorstel van de Russische minister Gromyko, stelden de minis ters van de Verenigde Sta ten, Groot-Brittannië en Frankrijk, respectievelijk Herter, Lloyd en Couve de Murville, de toelating van Italië. De bijeenkomst heeft bijna anderhalf uur geduurd. Gromyko die dinsdag voorzit ter was, heeft dadelijk na de opening de kwestie van de toe- laiing van Polen en Tsjecho- Slowakije ter sprake gebracht. Deze kwestie dient, zei de Rus sische minister, te worden gere geld vóórdat andere vraagstuk ken aan de orde komen. Hij wees erop dat de Sowjet-regeriiig van meet af heeft aangedrongen op deelneming van deze twee lan den aan de conferentie over Duitsland. Het gaat hier niet om een procedurekwestie, maar om een zaak van een grote politieke betekenis. Het zou onjuist zijn deze lan den niet als volwaardige ge sprekspartner aan de conferen tie te laten deelnemen omdat zij langer dan de andere landen ge bukt zijn gegaan onder de Duitse TERREUR VAN ALGERIJNEN IN PARIJS NEEMT TOE Do terreur van benden van Al gerijnse nationalisten in Parijs is in de laatste tijd toegenomen. Volgens de Franse politie zijn in april in dit gebied 25 mohamme danen gedood. Als een van de oorzaken noemt zij de groeiende macht van de nationale Algerijnse beweging MN A in Parijs. A'an de activiteit van de meer militante FLN-or- ganisatie aldaar werd in de herfst praktisch een eind ge maakt. Voorts weigeren vele Noord-Afrikanen de gevraagde contributies voor de nationalis tische organisaties te betalen. Zij worden dan gebrandmerkt als verraders en worden (dikwijls in de kelder van een Noordafri kaans hotel) „berecht" en „te rechtgesteld". De FLN geeft daarbij volgens de politie de voor keur aan wurging als de eenvou digste methode voor het „execu teren". DE PROEVEN MET KERNWAPENS De V. S. zijn bereid het door Chroesjtsjef geschetste voorstel om te komen tot een verbod van kernwapenproeven in overwe ging te nemen, zo is van welinge lichte zijde in Washington ver nomen. Maar de Russen zullen dan eerst opheldering moeten ver schaffen over twee punten van hun voorstel om een beperkt aantal inspecties ter plaatse toe te staan, zo zei men. Zoals be kend was dit voorstel vervat in een brief van Chroesjtsjef aan Eisenhower. De punten, waarover de Rus sen opheldering moeten ver schaffen, hebben betrekking op de voorwaarden van de inspecties en het Russische standpunt over enkele andere belangrijke kwes ties. Men verklaarde in Wahington at de S. de Russen zullen vra- gen het Amerikaanse voorstel om kernproeven in de atmosfeer te verbieden, opnieuw in over weging te nemen, zo de Russen geen nadere opheldering moch ten verschaffen over het Rus sische voorstel. ARRESTATIES IN ARGENTINIË In Argentinië zijn maandag 20 officieren van het garnizoen van Cordoba gearresteerd. Zij zou den om overplaatsing hebben ge vraagd nadat de garnizoens commandant een andere functie had gekregen. Deze comman- dant, generaal Cordes, zou over geplaatst zijn omdat hij zich tot woordvoerder had gemaakt van een groep officieren die ontevre den zijn over het bewind van Frondizi. bezetting. Bovendien, aldus Gro myko, zijn deze landen meer dan eens het doelwit geweest van agressieve plannen van Duitse militairisten. Herter en Lloyd antwoordden dat zij gaarne zouden zien dat in een later stadium over toelating van andere landen wordt gespro ken. De Amerikaan vond dat in het begin alleen de vier grote mogendheden maar met elkaar moeten spreken en hij drong er bij Gromyko op aan de conferen tie niet op te houden met proce durekwesties. Ook Lloyd zei dat naar zijn oordeel de tijd voor de door Gromyko voorgestelde toe lating nog niet rijp is. Hoe min der deelnemers des te meer kans op succes, aldus Lloyd. Het is in de eerste plaats aan de vier grote mogendheden een regeling voor Duitsland op te stellen, aldus Herter. „Dit bete kent niet dat wij niet bereid zijn de deelneming te overwegen van andere landen, waaronder Italië waarschijnlijk de beste aanspra ken heeft, als het verloop van de besprekingen zulks rechtvaar digt". Volgens een Britse woordvoer der zei Herter ook dat als Polen en Tsjecho-Slowakije aan de con ferentie mogen deelnemen omdat zij een slachtoffer van Duitse agressie waren, hoe staat het dan met Nederland, België, Luxem burg, Denemarken en Noor wegen? Couve de Murville bleek even eens van oordeel te zijn dat de conferentie nog niet op het punt is gekomen waarop andere lan den moeten worden uitgenodigd deel te nemen aan besprekingen over een vredesverdrag met Duitsland. Het is in de eerste plaats de taak van de vier grote mogendheden een oplossing van het Duitse vraagstuk te zoeken. Verder hebben andere landen een even groot belang bij een vredes verdrag. Hij noemde ondermeer Nederland. Nadat de Westelijke ministers hadden gesproken, antwoordde Gromyko dat hij geen overtui gende redenen had gehoord voor uitstel van de toelating. Polen en Tsjecho-Slowakije dienen van 'het begin af aan de conferentie deel te nemen. De ministers zullen hedenmid dag om half vier weer bijeen komen en de bespreking over toelating van andere landen voortzetten. De Russische plaatsvervangen de minister van Buitenlandse Zaken Zorin heeft dinsdagavond na de bijeenkomst van de vier ministers tot verslaggevers ge zegd dat de Sovvjet-Unie er op blijft staan dat er „een positieve beslissing" over toelating van Polen en Tsjecho-Slowakije wordt genomen. De Sowjet-rege- ring is het in het geheel niet met de Westelijke landen eens dat dit maar een procedure-kwestie is. Op de vraag hoe de Russische regering denkt over deelneming van andere landen, zoals Italië, antwoordde Zorin dat het op het ogenblik alleen gaat over deel neming van landen die onmiddel lijk betrokken zijn bij de toe komst van Duitsland. Hij wilde geen antwoord geven op de vraag of de Russen de vergader zaal zullen verlaten indien er geen, overeenstemming wordt be reikt over het vraagstuk van Polens en Tsjecho-Sliwakijes toelating. In conferentiekringen was men dinsdag van oordeel dat de Westelijke landen zullen in stemmen met toelating van Polen en Tsjecho-Slowakije als vol waardige deelnemers bij de be sprekingen van aangelegenheden die voor deze landen van direct belang zijn, maar Italië dient dan eveneens als volwaardig deel nemer op dezelfde voorwaarden aanwezig te zijn. Van andere zijde werd verno men dat men betwijfelt of de mi nisters ooit zullen toekomen aan het opstellen van een agenda. De drie Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken hebben dinsdagochtend drie kwartier ge sproken over hun houding je gens het Russische voorstel tot toelating van Polen en Tsjecho- Slowakije. De Duitse bonds- minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano, nam aan deze be spreking deel. Zowel Couve de Murville als Herter heeft dinsdag vóór de bij eenkomst besprekingen gevoerd met Gromyko. Von Brentano zal hedenoch tend een onderhoud hebben met Gromyko. (Advertentie.) 9 t/m 23 mei grandioze INRUILACTiE! Uw oude fototoestel is waard Inlichtingen bij: Noordstraat 6 Telefoon 2485 TERNEUZEN De „Daily Mail" geeft het vol gende commentaar op de verwik kelingen bij het begin van de conferentie te Genève: „Goddank is er een belangrijke kwestie op gelost zonder dat er met bom men gesmeten is. En wel de kwestie of de ministers aan een ronde of vierkante tafel zullen zitten. Grote geesten hebben dit verschrikkelijk ingewikkelde vraagstuk opgelost. Men zal een ronde tafel gebruiken. Wij kun nen weer ruimer ademhalen, maar ons nageslacht zal zich wel verwonderd afvragen hoe de staatslieden zich zó hebben kun nen opwinden over dergelijke on benulligheden terwijl het lot van de mensheid op het spel stond". Het Franse blad „Combat" (links georiënteerd) schrijft dins dag dat de Russen op de eerste dag van de conferentie een over winning hebben geboekt. Ook „Parisan Liberé" meent dat alleen al de aanwezigheid van Oost-Duitsland in de conferentie zaal een overwinning voor Gro myko betekent. De eerste kracht proef is een succes voor de Rus sen geworden, aldus dit blad. De Amerikaanse bladen zien over het algemeen in de moeilijk heden te Genève over de plaats van Oost-Duitsland op de confe rentie een uitvloeisel van Russi sche „bedriegerij". De „New York Times" vraagt het Westen op zijn hoede te zijn en geen duimbreed te wijken. De „New York Herald Tribune" voorspelt „moeilijke tijden". Al leen de „Washington Post" ziet de zaken niet zo somber. Het blad meent dat de procedure kwestie zoals die door de Russen is gesteld „een goed noch kwaad voorteken is". De Westduitse bladen verwel komden de overeenstemming over de conferentiestatus van de beide Duitslanden als een ver werping van het communistisch pogen om erkenning van Oost- Duitsland af te dwingen. „Die Welt" uit Hamburg stelde: „Toe lating van de Duitslanden als onderhandelingspartners zou het internationale beeld geheel veranderd hebber,. Het zou heb ben betekend dat de grote mo gendheden van hun uitsluitende verantwoordelijkheid voor Duits land waren ontslagen. De „Frankfurter Allgerneine" prees de vastberaden V, estelijke hou ding en schreef dat het een on mogelijkheid is dat zij, 'over wier lot vergaderd wordt, aan de dis cussie deelnemen. West-Duits- land had hier ojpjr tooit op aan gedrongen. Alle in de Nederlands-Duitse onderhandelingen ter discussie staande vraagstukken zijn in het voortgezette Nederlands-Duitse overleg in de afgelopen twee da gen in Den Haag besproken, al dus is dinsdagavond na afloop van de gesprekken tussen dr. H. R. van Houten, directeur-gene raal politieke zaken van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, en de Duitse onderhandelaar, ambassadeur R. Lahr, medege deeld. In de loop van de komende veertien dagen zullen ter behan deling van de Eems-Dollard kwestie twee commissies bijeen komen. Voorts bestaat het voor nemen dat beide delegaties, als mede alle commissies, begin juni in Bonn en daarna in Den Haag in permanente zitting bijeen zul len komen. De Duitse onderhandelaar, dr. Lahr, deelde na afloop van de tweedaagse besprekingen mede niet te kunnen zeggen warfneer een nieuwe ontmoeting op mi nisterieel niveau zal worden ge houden. Er wordt naar gestreefd zeide hij aan de regeringen uitgewerkte voorstellen voor te leggen. Op een verdere vraag, of de Nederlandse en Westduitse ministers van Buitenlandse Za ken nog deze zomer een bijeen komst over de tussen beide lan den hangende kwesties zullen hebben, antwoordde hij met grote stelligheid bevestigend. Gevraagd of ook de schade vergoeding aan de Nederlandse nazi-slachtoffers de afgelopen twee dagen ter sprake is ge komen antwoordde dr. Lahr slechts, dat alle vraagstukken zijn behandeld. De berichten uit Bonn van de vorige maand, dat in beginsel overeenstemming is bereikt over deze kwestie noemde hij onjuist. Tijdens het overleg, dat is ge voerd op het ministerie van Bui tenlandse Zaken, zijn ook de er varingen uitgewisseld, die zowel EERSTE KAMËte. Dg Eerste Kamer is dinsdag middag begonnen met de open bare behandeling van de begro ting van Verkeer en Waterstaat. Eerste spreker is de heer Lïchtenauer (CHU), die het wegennet besprekend betoogt, dat Nederland in 1980 moet reke nen op een 4 tot 5 miljoen voertuigen. Dit roept dringende vraagstukken op. Reeds thans hebben de bestaande wegen een te geringe capaciteit, üok het rarkeervraagstuk wordt een be nauwende werkelijkheid. Het invoeren van parkeer- meters moet dringend worden aanbevolen. Voor het aanleggen van grote kunstwerken in het wegennet vraagt spreker naar de mogelijkheid van het verlenen van concessies met tolheffing. Hij herinnert hierbij aan de tun nel in Antwerpen en de tolhef fing op Amerikaanse en Italiaan se wegen. De heer Lichtenauer vraagt tenslotte inlichtingen over de Belgische Rijnvaartpremies, die hij een anachronisme noemt. De heer Sehorer (P. v. d. A.) dringt voorts aan op bespoedi ging van het totstandkomen van een proefbekken in het Veerse Gat voor de oestercultuur. Circa 150 gevangenen die wer ken op de boerderij van de ge vangenis van Fort Pillow in de Amerikaanse staaf Tennessee, zijn maandagavond in opstand gekomen, zo heeft de politie van Memphis meegedeeld. Zij houden twee gijzelaars vast en hebben zich met de gijzelaars opgesloten in een kamer in de westelijke vleugel van de boer derij. De gevangenen hebben gedreigd de gijzelaars te zullen doden zo men traangas tegen hen gebruikt. Zij hebben geweigerd hun klachten kenbaar te maken. De opstandelingen hebben ge vraagd met de gouverneur van de Staat te mogen spreken. In de gevangenis, waar slechts zeer beperkte veiligheidsmaat regelen van kracht zijn, zitten mensen die wegens lichte ver grijpen zijn veroordeeld. De gijzelaars riepen dinsdag middag uit het raam van het ge bouw waar de opstandelingen zich ingesloten hebben: „Niet schieten, anders vermoorden ze ons". De leider van de gevange nen, de 26-jarige Leonard Thompson, riep, dat er niets zou gebeuren zolang de gevangenis niet bestormd werd. „Wij eisen alleen maar wat gerechtigheid", zo voegde hij hieraan toe. De ge vangenen klagen over slecht eten. lange werktijden en slechte behandeling door de bewakers. De gevangenen, die voorname lijk lichte straffen uitzitten, zijn vermoedelijk slechts met messen gewapend. Een functionaris van de staatsgevangenissen van Ten nessee meende, dat zij op publci- teit uit zijn. „De jongens wensen wat aandacht, iaat ze maar wat stoom afblazen", zei hij. Deze functionaris heeft dins dagochtend met de gevangenen onderhandeld. Er werd aanvan kelijk overeenstemming bereikt: de opstandigen zouden als be straffing eenzame opsluiting krijgen, doch de opstand zou hun bij de beoordeling van hun ge drag niet aangerekend worden. Later eisten de gevangenen echter dat zij helemaal niet ge straft zouden worden en dat hun eisen door de radio zouden wor den uitgezonden. Toen die eisen werden verworpen, antwoordden de gevangenen: „Kom ons dan maar halen". Tegen het middaguur eindigde de opstand, zonder dat geweld was gebruikt. De bewakers die als gijzelaar zijn vastgehouden, bleven onge deerd. De ontevreden gevange nen zullen naar de hoofdgevan genis in Asvilie worden ge bracht. De opstand zal hun niet aangerekend worden als hun straftijd wegens goed gedrag zal worden verminderd. De heer Geuze (C.H.) meent dat men voldoende inzicht kan verkrijgen in de uitvoering van het rijkswegenplan. Hij vraagt een herziening van het plan op een kortere termijn dan 10 jaar. Hij dringt aan op de aanleg van wegen, die het langer dan enkele jaren uithouden, die het 30 jaar uithouden. Technisch is het mogeiijk, aldus spreker, wegen aan te leggen voor elke asdruk, ook op onze zachte bo dem, met bijna onbeperkte levensduur. Te omstreeks kwart voor zeven schorst de voorzitter de verga dering tot kwart over acht. Dan zal de minister antwoorden. (Avondvergadering.) De Eerste Kamer heeft dins dagavond de openbare behande ling van de begroting van Ver keer en Waterstaat voortgezet. Minister Van Aartsen sluit zich aan bij de woorden van waardering, die zijn gesproken voor de arbeid van oud-minister Algera. Over de toekomst van het weg verkeer zegt de minister, dat in de toekomst het verkeer over tal van parallelwegen zal beschik ken. Voorbeelden zijn de nieuwe weg over de dam als de Delta werken zuilen zijn voltooid en een nieuwe Benelux-weg. De minister zegt geen fervente tegenstander te zijn van tofhef- fing, als die kan leiden tot ver vroegde uitvoering van grote kunstwerken in de wegenbouw. Het is echter een heel moeilijke weg. In de toekomst bestaat de neiging, dat tolheffing onsym pathiek wordt aangezien. De Staten-Generaal kunnen binnenkort een ontwerp bijdrage- wet-Deltawerken tegemoet zien. Het aanleggen van een proef bekken voor de oesterteelt in het Veerse Gat is technisch mo gelijk. Doorslaggevend is het rapport van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. Ook de minister betreurt, dat de Belgische Rijnvaartpremies zonder voorkennis van de Neder landse regering zijn verhoogd. De Belgische regering zal een nota worden overhandigd ter opening van een gesprek over deze kwestie. De begrotingen van Verkeer en Waterstaat en van het Zuider- zeefonds werden z.h.s. aangeno men. Tegen 22.45 uur sluit de voor zitter de vergadering. een Duitse als een Nederlandse delegatie heeft opgedaan tijdens een recent bezoek aan de grens gebieden Elten en Tudderen, die de Bondsrepubliek terugverlangt. In antwoord op een vraag, of over deze kwestie overeenstem ming tussen beide delegaties be stond zeide dr. Lahr: „Gedeelte lijk". Zoals reeds eerder officieel is meegedeeld zijn de voornaamste door Nederland bij de onderhan delingen naar voren gebrachte kwesties 1. Een schadevergoeding voor de nazi-slachtoffers. 2. Het Eems-Dollard vraag stuk. 3. De afwikkeling van een aantal financiële kwesties, waar onder die der „Auslandbonds". 4. De regeling van allerlei wa terstaatkundige problemen langs de gehele Nederlands-Duitse grens. 5. De Rijnvaartkwestie. Aan Duitse zijde gaan de ver langens onder meer uit naar een terugkeer van de grenscor- iectiegebieden Elten en Tudderen en naar een definitieve regeling van het vraagstuk der grenslan- derijen. Een na afloop van de bespre kingen uitgegeven communiqué luidt als volgt: „Op 11 en 12 mei 1959 vond te 's-Gravenhage een nieuwe be spreking plaats tussen ambassa deur R. Lahr en zijn medewer kers enerzijds, en dr. H. R. van Houpten, directeur-generaal po litieke zaken, dr. H. J. Levelt, chef directie Europa, jhr. mr. E. van Lennep, thesaurier-generaal en hun medewerkers anderzijds. Alle in de Nederlands-Duitse onderhandelingen ter discussie staande vraagstukken werden besproken. De werkzaamheden vinden hun normale voortgang. Ter behandeling van de Eems- Doliard kwestie zullen in de loop van de komende veertien dagen twee commissies bijeenkomen. Voorts bestaat het voornemen, dat beide delegaties, alsmede alle commissies, begin juni te Bonn en daarna te 's-Gravenhage in permanente zitting bijeen zullen komen". ONTPLOFFINGEN IN MISSIEKAPEL De politie van Koemasi, de hoofdstad van de provincie As- janti in Ghana, stelt een onder zoek in naar de zesde ontploffing die zich in zeven jaar tijds heeft voorgedaan bij de particuliere kapel van de R. K. bisschop van Koemasi. de Nederlander mgr. A. van den Bronk van de mis sionarissen van de sociëteit voor Afrikaanse missies. De ontplof fing heeft slechts lichte schade aangericht. De Canadees dr. Broek Chis- holm, die directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie is geweest, heeft een artikel over biologische oorlogvoering ge schreven in het bulletin van de Amerikaanse en Canadese atoom geleerden. Hij zegt hierin dat een hondertal mensen het leven in grote steden kunnen ontwrichten en militaire bases in de Ver. Sta ten kunnen uitsch-ke'en door het verspreiden v- r ba u-iën. Er bestaan vele soorten biolo gische wapens, aldus Chisholm. En het is algemeen bekend dat er te Porton (Engeland), Fort .Werkgelegenheid in de Verenigde Staten Maandag is te Washington be- bend gemaakt, dat het aantal werklozen in de Verenigde Sta ten in april met 735.000 is afge nomen tot 3.627.000. Het aantal werknemers is in april met kend gemaakt, dat het aantal 1.184.000 gestegen tot 65.012.000. 1.493.000 werkzoekenden minder dan een jaar geleden. (Advertentie.) Detrick (Ver. Staten) en Suffield (Canada) grote instituten zijn die zich bezig houden met het ontwikkelen van deze wapens en van afweermiddelen hier tegen. Maar de gevaren van deze wapens en de mate van doeltreffendheid der afweermid delen zijn nimmer openbaar ge maakt. Evenmin weet het grote pu bliek welke maatregelen er zijn of worden getroffen om te voor komen dat er bij ongelukken, sabotage, aardbevingen etc. bio logische stoffen vrijkomen die ons volk kunnen vernietigen. Chisholm verklaarde dat het voornaamste vraagstuk bij de biologische oorlogvoering de dis tributie van de dodelijke stoffen is. Plaatselijke verspreiding op grote schaal zou bijzonder doel- treffend zijn in geval botulinus een vergiftige bacterie wordt gebruikt. Maar dit vergif oxydeert binnen 2 x 12 uur en kan dus de bodem niet afdoende besmetten. Ook kan deze bacte rie zich niet verspreiden of voortplanten daar ze geen levend organisme is. Als botulinus echter wordt in geademd of in voedsel of dran ken terechtkomt, sterft het slachtoffer binnen zes uur. Het sterven gaat dan gepaard met hevige pijnen, daar deze bacterie onmiddellijk inwerkt op het cen trale zenuwstelsel en heftige krampen veroorzaakt. Tenzij onze regeringen kunnen aantonen dat het huidige sys teem van nationale bewapening en internationale rechteloosheid ons spoedig een echte vrede kun nen geven, rest er niets anders dan de onontkoombare verlich ting om de alternatieven hier voor te onderzieken en dan te trachten in die richting verder te gaan die de meeste kansen biedt voor het voortbestaan van de mens, zo besluit dr. Chisholm zijn betoog. IETS LAGERE TEMPERATUREN Het K.N.M.I. deelt mede: Een gebied van hoge luchtdruk dat zich uitstrekt van Scandina- WOENSDAG 13 MEI v.m. n.m. Breskens 5.03 5.19 Terneuzen 5.38 5.54 Hansweert 6.18 6.34 Walsoorden 6.28 6.44 DONDERDAG 14 MEI v.m. n.m. 5.44 6.01 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 6.19 6.59 7.09 6.36 7.16 7.26 ZON MAAN op onder op onder Mei 13 4.51 20.22 9.25 0.07 14 4.49 20.24 10.28 0.44 15 4.48 20.26 11.34 1.16 16 4.46 20.27 12.44 1.46 17 4.45 20.29 13.57 2.13 vië naar Noord-Rusland veroor zaakt een oostelijke luchtstro ming boven Polen, Duitsland en ons land. In tegenstelling met en kele dagen geleden toen lucht uit de Balkanlanden werd aange voerd, bereikt ons nu lucht die afkomstig is uit meer noordelijk gelegen gebieden. Deze lucht is minder warm en zeer droog, zo dat er weinig bewolking voor komt. Hoewel het genoemde hoge- drukgebied langzaam iets in be tekenis afneemt, blijft het nog bepalend voor het weer in onze omgeving. De temperaturen zul len vandaag opnieuw iets lager zijn, vooral in het noorden van het land, waar de aanvoer van de lucht plaats vindt over het koude zeewater. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot woensdag avond. Iets lagere temperaturen Droog en zonnig weer met overwegend matige wind tussen oost en noordoost en iets lagere temperaturen.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1