Binnenlands nieuws vacantia- en sportkleding i J. K. van Oixhoorn Zn Eric de Noorman De ring van Fergus Het Neder He t VEI is nu tijd voor uw UIT DE PROVINCIE TERNEUZEN Nieuw P. Z. E. M.-gebouw te Terneuzen officieel in gebruik genomen AXEL SLUISKIL. Loafers Wash'n Wear pantalons Riviera shirts Strandcombinaiies Sportoverhemden Gevonden voorwerpen SLUISKIL. BEURSEER Vast voor inte waard Staatslo J FOTO ALBUM VOOR DE COMMISSARIS DIOR KONINGEN" Een kleine delegatie van Zeeuwse fotografen onder leiding \an de heer Ch. L Dert uit Vlis- singen, voorzitter van de Neder landse Bond van Fotohandelaren, zijn gistermorgen op bezoek ge- wees i bij de Commissaris der Ko. ningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, om hem een foto-album van de provincie Zeeland aan te bieden. De Commissaris ontving de he ren in zijn werkkamer op de Dam te Middelburg. De heer Dert gaf een korte uiteenzetting over de werkzaamheden van de bond en wees er op dat door gezamen lijke samenwerking van de groot- en de kleinhandel een be drag van ongeveer 65.000,be steed wordt aan reclamedoelein den voor de fotografie. Daarna was het de heer H. Hommers (firma But, Terr.eu- zen) die de Commissaris der Ko ningin het fraaie geschenk over handigde namens alle Zeeuwse fotografen. De heer Hommers sprak als zijn mening uit dat dit wellicht een waardevolle docu mentatie zou kunnen zijn wan neer de grote werken die op het punt staan in Zeeland te worden uitgevoerd, vele van deze unieke plekjes zouden doen verdwijnen. Ook uit erkentelijkheid voor de welwillende medewerking die de Zeeuwse fotografen bij verschil lende gelegenheden van de Com missaris der Koningin mochten ondervinden, werd dit geschenk aangeboden. Jhr. mr. De Casembroot toon de een even blije als eerlijke ver rassing bij inzage van de zeer vele fraaie foto's die het album rijk is. Verscheidene malen liet hij zich ontvallen: ,,maar dat is piac-htig, heren". Ook hij was van mening dat dit album (dat ver der nog zal worden aangevuld) in de toekomst van grote waarde kan zijn. Vele beelden van de Zeeuwse eilanden, sieren deze kollektie en niet minder bijzonder fraaie foto's uit Zeeuws-Vlaanderen. Terneuzen, Axel, Hulst en Oost burg om maar enkele te noemen. De Commissaris vertelde daarbij dat hij reeds lang een idee heeft ©m een fotoboek over Zeeland uit te geven. „U zult mij daarin waardevolle adviezen kunnen geven", aldus de Commissaris. De zomerpostzegels 1959 Tot en met 27 juni is op het postkantoor weer het bekende stalletje te zien waar men Zo merpostzegels kan kopen. Deze verkoop wordt verzorgd door een plaatselijk comité, dat ge vormd is uit de verschillende vrouwenorganisaties. Vaak wordt er gevraagd, waartoe de opbrengst van deze zegels dient. Het antwoord hierop is niet zo eenvoudig, omdat er heel wat instellingen zijn die hiervan een deel krij gen. Het zijn instellingen voor gezondheidszorg, maatschappe lijk werk en voor culturele zorg. Van de opbrengst gaat eerst een kwart af voor de provin cies. Iedere provincie krijgt zijn deel naar gelang van op pervlakte, inwonertal en dat is het voornaamste naar ge lang van de Zomerzegelverkoop in de provincie. De Commissa rissen der Koningin adviseren het stichtingsbestuur welke in stellingen van regionaal of plaatselijk belang in hun pro vincie voor een bijdrage in aan. merking komen. Wat daarna overblijft wordt verdeeld onder instellingen die in het gehele land werkzaam zijn. De helft is voor culturele instellingen, del andere helft wordt nog eens in tweeën gesplitst: een deel voor instellingen voor maatschappe lijk werk, het andere deel voor instellingen voor volksgezond heid. Het doel van de verkoop van Zomerzegels is dus: méér levensvreugde en hulp aan de mens in nood. Het is te hopen, dat de da mes, die zich geheel belangeloos voor dit werk beschikbaar stel len, „goede zaken" zullen ma ken Gemoderniseerde kapsalon SandriniVink. De heropening die gistermid dag om 2 uur plaats had van de totaal veranderde en zeer ge moderniseerde dameskapsalon van de heer Sandrini (Vlooswijk- straat 4, Terneuzen) heeft begrij- pelijkerwijze heel wat belang stelling getrokken. Werd de zaak ongeveer twee jaar geleden gemoderniseerd en uitgebreid, dit valt weg tegen de verandering die er nu heeft plaats gehad. De schuin-uitspringende éta lage waarin de voorbijganger een keur van parfumerieën aantreft, met de prachtige deur (geheel glas ineen dofgouden lijst) geven het geheel een cachet van voor naamheid. Men komt binnen in een kleine, maar exclusieve par fumeriezaak, waar de kleine met zeer veel smaak ontworpen meubels aan deze ruimte de voor een parfumeriewinkel zo eigen sfeer geven. Verlichting en ge- (Vervolg van eerste pagina.) NIEUW KANTOOR Op de aanlegsteiger van de provinciale boot te Terneuzen wachtte de „Harmonie Terneu zen" met de drumband het gezel schap op en begeleidde de be zoekers naar het feestelijk ver sierde, zeer fraaie nieuwe ge bouw aan de Axelsestraat, waar bet nieuwe kantoor door de Com missaris der Koningin zou wor den geopend. Hier waren o.m. aanwezig wethouder M. de Vos als waarnemend burgemeester, wethouder H. A. M. A. de Meijer en vele genodigden. De bedrijfsingenieur te Ter neuzen, de heer R. A. M. Vis, heette de gasten van harte wel kom en zei in deze korte ope ningstoespraak dat voor het P. Z. E. M.-personeel te Terneu zen niet alleen deze dag een feestdag was, doch dat dit feest hopelijk vele jaren zou duren. De directeur, ir. Michielsen, gaf een korte beschrijving van de ontwikkeling der electriciteits- voorziening in Zeeuws-Vlaande ren. Op 3 mei 1919 werd begon nen, aldus de directeur, met het besluit een centrale te openen te Driekwart. In maart '23 was Schoondijke de eerste gemeente die stroom van de P. Z. E, M. be trok. Nadien is de ontwikkeling zeer spectaculair geweest, voor al toen ook de industrieën stroom gingen afnemen en het huishou delijk verbruik snel opliep. Om enig idee te geven van de ontwikkeling zei ir. Michielsen dat de laatste negen jaren het aantal lichtpunten der straatver lichting was gestegen van 1600 tot 4400 en het stroomverbruik van 6 miljoen tot 25 miljoen kw. Hij schetste verder de moeilijkhe den die werden ondervonden bij bet verkrijgen van de bouwver gunning omdat deze werd aange vraagd in de periode van de bouwstop. Ook het personeel heeft een moeilijke tijd gehad gedurende de periode dat in hou ten barakken met te weinig ruimte, te weinig licht en onvol doende ventilatie moest worden gewerkt. Hij bracht in de eerste plaats dank aan de architect, ir A. Rothuizen, die ook dit zeer fraaie gebouw heeft ontworpen en verder aan de aannemers o.a Korteweg's Bouwmij. te Breda, de firma Peeters te Axel die de electrische installaties verzorgde en de firma Houtepen te Sas van Gent, voor het schilderwerk. Ook het gemeentebestuur van Ter neuzen. de sociale dienst, de long arts, dokter Meijer, en het eigen personeel o.a. de heer Nijssen (tekeningen voor electrische in stallaties) werden in deze dank betrokken. INTERMEZZO Mevrouw Wisse (piano) en de heren J. Meijers en Wisse Sr. en Jr. verzorgden op uitstekende wijze een muzikale onderbreking met de uitvoering van twee delen van de Sonate van Loeuillet. GELUKWENSEN De Commissaris der Koningin begon met de uitvoerenden van de sonate te danken voor deze muzikale prestaties en hij felici teerde op hartelijke wijze de „Harmonie Terneuzen" voor het behaalde succes op het muziek concours te St. Kruis op Hemel vaartsdag. Hij noemde de ontvangst schit terend maar wenste niet deze muzikale prestatie in verband te brengen met de muziekschool. Jhr. mr. De Casembroot zei verder dat destijds het er om ging wat voorrang moest hebben: de bouw van een kantoor voor de P. Z. E. M. of het bouwen van woningen. Dit laat zich gemak kelijk raden. „Ik heb nooit de indruk gekregen dat jullie zo erg om een kantoor verlegen zaten", zei de Commissaris schertsend, „want de administra tie was al die jaren op tijd en keurig in orde". Ook wethouder De Vos sprak namens de gemeente zijn geluk wensen uit en memoreerde in het kort de ontwikkeling van de P. Z. E. M. te Terneuzen waar in 1899 aan de Industriële Maat schappij te Amsterdam concessie werd verleend voor het opwek ken van elektrische stroom voor verlichting en industrie. De waarnemend burgemeester vond dit fraaie nieuwe kantoor gebouw in één der belangrijkste straten van Terneuzen een aan winst voor de gemeente. GESCHENKEN Als aandenken ontving de Commissaris der Koningin een fraaie foto van het nieuwe kan toor en leden van de „Harmonie Terneuzen" brachten een gloed nieuwe Nederlandse mars ge componeerd en gedirigeerd door de heer J. Meijers. Hiervoor had men grote waardering. Door de heer Meijers werd na mens het personeel aan de be stuursleden een fraaie wandver siering aangeboden, die in de hall van het gebouw is aange bracht. Het ontwerp hiervan was van de heer yersterre. Nadat verversingen waren aangeboden namen de bezoekers plaats in bussen van de Z. V. T. M. om een bezoek te brengen aan de in uitvoering zijnde bouw werken te Westdorpe (Drie kwart) Na afloop hiervan werd het ge zelschap in hotel „Rotterdam" 'n diner aangeboden. durfde kleurencombinaties wer ken daaraan sterk mee. Alvorens in de kapsalon te ko men, heeft men een kleine wachtruimte met gemakkelijke zitjes en waar in tijd van nood ook de mogelijkheid van het haardrogen bestaat. De kapsalon zelf is tan fraaie en uiterst ge zellige en doelmatige ruimte. Niet minder dan negen behan- deiingsplaatsen zijn er in aange bracht. Eenvoudig, smaakvol met de modernste apparatuur en volkomen aangepast aan de eisen, die iedere dame zal voldoen. Ook hier is de verlichting een juweeltje. Het daglicht komt door middel van twee koepels binnen bovendien is er een ver lichting aangebracht die werke lijk uniek kan worden genoemd. Voor de dames, die zich in de kapsalon SandriniVink laten behandelen, betekent dit een be handeling die alle kritiek royaal kan doorstaan. Het bewijs hier voor wordt wel door deze uit breiding en modernisering ge leverd. De architect van deze zeer fraaie zaak was de heer W. Voogt. Niet alleen heeft hij kans ge zien voor het oog alles zo aan trekkelijk mogelijk te maken, (ook de markante meubilering is van zijn hand), hij heeft ook de mogelijkheden van te benutten plaatsruimte eenvoudig en dus zeer logisch uitgebuit. De heer Fr. van Veen verzorg de het metselwerk en de firma Vermeulen uit Sluiskil gaf in het uitgevoerde timmerwerk vaak bewijs van uitstekend vakman schap. Door de firma De Bruijn werd de uiterst fraaie en moder ne verlichting aangebracht. Het lood. en zinkwerk werd verzorgd door de firma De Groot en de firma Van Tatenhove verzorgde het schilderwerk. Op het knooppunt van enkele belangrijke Terneuzense straten zal de kapsalon, en vanzelfspre kend in de eerste plaats de par fumeriezaak, SandriniVink de aandacht van eigen bewoners en zeker ook van de vreemdelingen weten te trekken. Gedurende de openingsweek kan men door middel van een eenvoudige prijsvraag waarde volle prijzen winnen. Een gedeelte der voetbal toto naar Axel. Bij de laatste voetbaltoto be haalde de heer C. van Sluis, arbeider in het recreatieoord te Axel, 12 punten. Dit zal tevens een gedeelte van de prijs op leveren, al is uiteraard nog niet te zeggen hoe hoog de prijs zal zijn. Agenda gemeenteraad. In de op donderdag 14 mei a.s. des namiddags om 7 uur te hou den openbare vergadering van de gemeenteraad komen o.m. de volgende punten in behandeling: Ingekomen stukken en mede delingen: Naar aanleiding van in de ver gadering van 7 april gestelde vra gen, delen B. en W. mede: a. Vraag van de heer De Feij- ter of het niet gewenst is op de hoek WilheiminastraatBy- locquestraat een stopbord te plaatsen: Mede gelet op het advies van de Groepscommandant van de Rijkspolitie te Axel achten wij het ongewenst op deze hoek een stopbord aan te brengen. Het aan tal stopborden dient om verschil lende redenen beperkt te blijven. Alleen op de gevaarlijkste pun ten zijn voorzieningen terzake geboden. b. Vraag van de heer De Feij- ter om enkele lichtpunten te plaatsen in het gehucht Steen ovens: Gezien de precaire toestand der gemeentefinanciën moet de ver lichting ter plaatse tot nader order uitgesteld worden. c. Vraag van de heer K. Ha melink over de overlast, die de bewoners van de Buitenweg zou den ondervinden van de werk zaamheden bij het aldaar geves tigde melkdepöt: Blijkens een ingesteld onder zoek is van werkelijke overlast geen sprake. Niettemin hebben wij de Coöp. Melk- en Melkproductencentrale „Vlaanderen" G.A. te Terneuzen verzocht om het rumoer bij de werkzaamheden zoveel mogelijk te beperken. De Melkcentrale heeft ons bij schrijven van 5 mei 1959 bericht, dat aan deze zaak de nodige aandacht zal worden besteed. Dit schrijven is bij de stukken gevoegd. d. Vraag van de heer K. Ha melink over de plantsoenen ach ter de Joost de Moorstraat en de Bankertstraat, met name of het niet beter is de grote bomen, die topzwaar zullen worden, en het overig houtgewas op te ruimen en ter plaatse zandbakken te ma ken voor de kinderen of iets anders: Voor het topzwaar worden van de bomen behoeft naar onze me ning niet te worden gevreesd. Het houtgewas vormt een goede afscheiding tussen de woningen. We gevoelen er derhalve niets voor de bewuste groenstrook op te ruimen. Het onderhoud er van heeft onze aandacht. e. Vraag van de heer C. van Bendegem over artikel 6 van het Reglement van Orde voor de vergaderingen van de raad: T.z.t. zullen wij een nieuw re glement ter vaststeling aanbie den. Met de opmerking van vraagsteller over de orde van plaatsneming zal rekening wor den gehouden. f. Vraag van de heer Oggel of er een goede controle is op het in de gemeente ingevoerde vlees en op welke wijze deze controle wordt uitgeoefend: Blijkens mededeling van de di recteur van de Vleeskeurings dienst worden de slagerijen en de vleeswinkels eenmaal per week voor een algemene con trole bezocht om te zien of het aanwezige vlees van de voorge schreven stempelmerken is voor zien. Daarnaast vinden op onge regelde tijden bezoeken plaats aan de vleeswinkels, uiteraard met hetzelfde doel. Te Terneuzen en Sas van Gent wordt dezelfde werkwijze gevolgd. Het desbetreffende rapport van voornoemde directeur is bij de stukken gevoegd. g. Vraag van de heer Oggel of het niet wenselijk is het Re glement van Orde voor de verga deringen van de raad aan een algehele herziening te onderwer pen: Verwezen wordt naar het ant woord onder e. Wiijziging keurlonen vleeskeu ringsdienst, onder intrekking van het raadsbesluit van 7 april 1959. Vaststeiling van de le wijzi ging van de „Verordening tot het instellen van een koopavond". Akkoordverklaring met schrij ven van Ged. Stalen inzake ver hoging bezoldiging wethouders per 1 januari 1959. Aangaan van een vaste lening, groot ƒ100.000,— niet de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te 's-Gravenhage. Aangaan van een vaste lening, groot 150.000,met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te 's-Gravenhage. Verkoop van een perceeltje bouwgrond aan A. M. de Feijter te Axel. Verkoop van een perceel bouw grond aan A. Kalle te Westdorpe. Verlenging van de ontrui mingstermijn van de onbewoon bar verklaarde woningen Zuivel- straat 45 en Kijkuit K 68. Vaststelling van een „Regeling voor het verlenen van een duurte- toeslag op de kindertoelage over 1959". Voorlopige vaststelling van de gemcenterekening en de bedrijfs- rekeningen over 1957 en goed keuring van de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1957. Besluit inzake het bouwen van 15 woningwetwoningen te Axel en 3 woningwetwoningen te Spui. Dakverschuiving. Zondagavond omstreeks zeven uur heeft zich aan het begin van de Pierssenspolderstraat een zeldzame dakverschuiving voorgedaan. Één der schuren van de kolenfirma Van A., al waar de bedrijfspaarden een onderdak vinden, werd op on verwachte wijze van haar dak ontdaan. In tegenstelling tot de meeste gevallen waarbij zich in dergelijke omstandigheden een instorting voordoet, zag men al. le pannen en panlatten schui vend naar beneden komen. Een ooggetuige verklaarde dat de algehele verschuiving met slechts één dakpan een aan vang nam, en in de vlucht meerdere aan het rollen bracht. BOERENZOON DOODDE ZIJN OOM. In Luinjeberd bij Heerenveen i. 'cft de 21jarige veehouderszoon S. li. maandagmiddag omstreeks hall vijf zijn ongeveer 45-jarige com, de veekoopman T. H. van het leven beroofd. De paarden ondervonden hier van geen noemenswaardig let sel, omdat er slechts enkele pannen in de schuur terecht kwamen. Onmiddellijk togen de eige naars aan de slag om de rijweg wat puinvrij te maken en ook gemeentewerken arriveerde nog dezelfde avond om de ravage in ogenschouw te nemen, zodat in samenwerking met de plaatse lijke politie weer voor een vei lige doortocht kon worden ge zorgd. Enkele buurtbewoners van sport-professie duivenmelker kunnen met recht van geluk spreken, omdat zij vooraf in de schaduwzijde van het pand nog wat over de Breteuilvlucht van dien ochtend hadden zitten na- keuvelen, zonder te weten dat het dak boven hun hoofd ver schuivingsallures vertoonde. Brand. Een loeiende sirene bracht gistermiddag' omstreeks kwart voor één de mannen van de plaatselijke vrijwillige brand weer in recordtijd tezamen voor het blussen van een brand in de Middenstraat. Op no. 86 bij de heer A. v. H. was in een aangebouwd houten schuurtje kortsluiting ontstaan. Kordaat optreden van de buren voorkwam dat het vuur gretig voedsel vond in de oude scheepsdekluiken waarvan het schuurtje gedeeltelijk was op-i gebouwd. Hierdoor was er voor de brandweermannen geen blussingswerk meer te doen en kon de onderbroken maaltijd weer worden hervat. (Advertentie.) want nu is er nog een VOLLED-GE COLLLCTIE een sportcolbert voor de warme dagen in extra lichte zomerstoffen, zonder voering vanaf 29.75 zeer licht in gewicht, gemakkelijk te wassen en toch een nette pantalon, vanaf 29.75 nieuwe modellen en kleuren, aparte dessins, vanaf 15.75 SHIRT en KORTE BROEK van dezelfde stof. Iets nieuws, slechts. 22.50 in een nog mooiere en apartere sortering dan voorgaande jaren. FABLO, in Copacabzna, Hurricane, Nautic en Torero vanaf 1 2.90 TOPLIN, in Lazyday, Happy day en San Kemo vanaf 15*90 FERJANE, het Italiaanse import-shirt in aparte modellen en dessins, geen grote series slechts enkele stuks per dessin. Voor de grootste sortering 5IOBEKNE SPORTKLEDING UW MODE-ADVISEURS NOORDSTRAAT 23-25 TERNEUZEN De vader van de jongeman, de veehouder H. II., had zondag de ouderlijke boerderij overgeno men van zijn broer Thijmen. Reeds jarenlang echter heerste er een gespannen verhouding tus sen de beide broers, van wie Thijruftn zich herhaaldelijk te buiten ging aan drankmisbruik. TcPCTTjl Harm II. maandagmid dag met zijn zoon zat te melken kwam Thijmen het land opstap pen. Hij nam een dreigende hou ding aan tegenover zijn broer. De 21-jarige Siebe nam het voor zijn vader op en wilde zijn oom dwingen het land te verlaten. Hij greep daartoe een snijmes, dat gebruikt wordt voor het rei nigen van slootwallen. Toen zijn oom echter in dreigende hou ding op hem kwam toelopen stak de jongeman hem in een vlaag van angst het mes in de buik, waardoor vrijwel onmid dellijk de dood intrad. De jeug dige dader is door de politie ge arresteerd en voor de officier van justitie geleid. TWEEMAAL BRAND. Omstreeks half vijf maandag middag werd de brandweer te Brummen gealarmeerd voor een brand in een stroberg bij de landbouwer J. H. Kloppers aan de Ilaarweg, in de buurtschap Tonden. Nadat dit brandje was ge blust, moest om zes uur weer alarm worden gegeven. Nu was het de grote landbouwschuur op hetzelfde bedrijf, die in brand stond. Een buurvrouw, die rook uit het dak zag komen, waar schuwde direct de brandweer, die ongeveer een kwartier later in Tonden aankwam. De gehele schuur ging verloren. Het be drijf is tegen brand verzekerd. IN BROER EN ZUSTER DE LEK VERDRONKEN Zondagmiddag te 14.15 uur zijn de 26-jarige J. E. en zijn 13-jarige zuster M. E. uit IJs- selstein, 500 meter ten westen van de „hoge brug" te Vianen in de Lek verdronken. Het ongeval gebeurde toen beiden de bal, waarmee ze op het strandje aan de Lek aan het spelen waren, achterna sprongen, de bal in de rivier te recht kwam. Zij kwamen in een geul terecht en werden door de sterke stroom meegesleurd. Beiden konden nagenoeg niet zwemmen. Het stoffelijk over schot van het meisje was zon dagavond nog niet gevonden. DODELIJK ONGEVAL TE BRUMMEN Op de Hallsedijk te Brummen is zondagavond omstreeks 9 uur bij een motorongeluk de 20-jarige mejuffrouw E. uit Brummen, die op de duo van de motor zat, om het leven ge komen. Haar verloofde, de 22- jarige A. B. uit Voorstonden, verklaarde te hebben moeten afremmen voor een groepje mensen, dat op de vrije smalle weg had staan praten. Door het plotseling remmen slipte de motor en daardoor viel de duorijdster, die met het hoofd op het wegdek terecht kwam. Twee artsen uit Brummen konden slechts de dood consta teren. De motorrijder liep geen let sel op. De Rijkspolitie heeft het on geval in onderzoek. Aan de politiepost zijn de vol gende voorwerpen als gevon den aangegeven en terug te be komen aan de daarachter ver melde adressen: Bruine Nappa herenhand schoen, A. Postma, Vinkenstr. 12; Bril, ziekenhuis, N. Kerkstr. 17; starter van motor, Politie post Sluiskil; pakje kleren. Rijkspolitie te Axel; trouwring, politiepost Sluiskil; paar gum miregenpijpen, P. Oostdijk, Ka- naalzicht 37reiswekker, De Bruin, Bosjesweg 39; groene das, J. de Blaaij. Vinkenstr. 43; rubberlaars, R. Kaas, Stroodor- pe en stoffen armbandje, A. Klaassen, Pierssenspolderstraat 71. 87. „Zeven schepen? Dat moet de vloot van Thore de Deen zijn", stoot Eric opgewonden uit. „Die komt onderhandelen over Svein Langtand. Maar laten we eerst Fergus in veiligheid brengen." Fergus' handlangers hebben een schuilplaats in het moeras. Daar heen brengen de vier mannen de gewonde aanvoerder. Daar ook vinden ze de twee mannen, die door Fergus' aanhangers in het westen gevangen genomen zjjn. De een is efen Deen, de ander een Ier, die met zyn vrouw door de zeerovers gevangen genomen werd en nu met haar als gijzelaar in de handen van Thore gedwongen wordt de Öeense onderhandelaar als gids te dienen. Terwijl de anderen aandachtig toeluisteren, ondervraagt Eric de Deen. Aanvankelijk wil deze niets loslaten, maar de Noorman brengt hem gauw aan zijn verstand, dat het minder goed met hem afloopt on grommend vertelt hij „Ik moet Griffan zeggen, dat wij I een gevangene in handen hebben, die waarschijnlijk niemand anders is dan Fergus de Stormvogel. Thore wil hiervoor een goed los geld hebben. En vraagt Griffan hem te zeggen, waar en hoe we kunnen onderhandelen en uitwis selen." Nadenkend knikt Erie als de Deen uitgesproken is en langzaam trekt eem grijns over zijn gezicht. „Het kon haast niet mooier, mom pelt hij. „Wie niet waagt, wie niet wint. Thore's boodschap zuilen wij natuurlijk iets moeten wijzigen, om hem naar onze eigen behoefte aan te passen, maar verder is het een best idee, deze boodschapper naar Griffan. Dat moet zeker ge* beuren. Alleen zal ik de bood schapper zijn Bij kalme ham internationale wa middag, voor de e van de nieuwe vaste kant. Voor Unilevers zetten dentie van de vo: der voort. Hierdoc derom behoorlijl sten voor beide den geboekt. H toonde weer bela: wijl daarnaast oc wezig was van loi koersverschil, van ten, tussen aande Unilevers, was vo ge aanleiding om ten van posities met de bedoelin met winst te kur len. Hiervoor wer verwaarden gekoc lips-aandelen v vraag voor buite ning voor aan< overstemde gister het aanbod. De k zich op circa 646 als slotprijs 636. Obligaties Phili viertal en de pre: len een drietal Unilevers noteer ruim 7 punten bc slotprijs. Ook Kon. Olii maal op 167,70 markt. De slotkoe was 165,80, de rika bedroeg 167 De arbitrage hoek eerder aan c AKU's deden rr stemming mee en Heden ontving het treurige berii na een langdurig telijk lijden te overleden, onze j Dochter, Zuste: huwdzuster en JOZIN A JOHA HAMFIJN echtgeno W. Wiss in de leeftijd jaar. Familie HAM Terneuzen, 10 m Nieuwediepstr Heden overleed smartelijk lijder innig geliefde E Zuster, Behuwdzi Tante, CORNELIA Sia in de leeftijd van en 4 maanden. Mede namens Familie, E. SIMONS—K J. M. SIMONS Zaamslag, 10 me Koepoorlstraat De teraardebe zal D.V. plaats op woensdag 13 n nam. 2.30 uur. Voor de vele bli deelneming ond bij het overlijden innig geliefde Ec Zoon, Broer, Beht en Oom de Heer TOHANNES STE EVERIIARE VAN BRAK betuigen wij onze dank. Mede namen: Familie, J. L. J. VAN BI KR Terneuzen, mei IS Schuttershof weg Voor de vele d1 deelneming ontvc het overlijden van liefde Vader, Groot- en Overgi de Heer JOOST WIEL beluigen wij on: lflke dank. C. LEUNISV M. DE KRAK! V Terneuzen, mei 1 Vandaag splitsen len der loten vo- klasse. VAN I Telef. 2236, Afdeling BEZOEKT MOR' die gehouden w BOUW t.b.v. het Dntrée 1,L< uniform 50 cent. SCH en/of TERN

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2