Het mooie weer en de drukte De a.s. conferentie in Genève Russen boycotten .-ruimtecommissie V.N Franse spoorwegstaking geëindigd Noodweer in Venezuela en Argentinië Toestel van Al Italia tot landing in Bagdad gedwongen HET WEEK WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN fVankering bij abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct DE VRIJE VRIJDAG 8 MEI 1959 13e Jaargang Nr 4671 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Ternetmen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Het bijzonder zonnige weer is er gisteren oorzaak van geweest, dat stromen buitenlandse toeris ten ons land bezocht hebben en dat veie Nederlanders de grote steden verlieten om de dag elders door te brengen. In de bekende recreatiecentra in ons land was liet bijzonder druk en de eige naars van bekende vermaakscen tra en van horecabedrijven heb ben goede zaken gedaan. Trek pleisters voor de toeristen waren ia de eerste plaats de bollen- reek en verder het plassenge- iued bij Loosdreclit, de recreatie gebieden in noordwest Overijssel en zuidwest Drenthe en de bad plaatsen. Door de grote belangstelling die gistermorgen bestond voor plaatsen als Zandvoort en Hoek van Hollannd, zagen de spoorwe gen zich genoodzaakt extra trei nen in te leggen op de trajecten RotterdamHoek van Holland, RotterdamDen Haag en Am- svrdamZandvoort. In Rotterdam was het Kraling- se bos favoriet, maar ook de ONGELUK IN BRAZILIË 22 doden en 10 gewonden bij auto-ongeluk lil de Braziliaanse staat Minas Gerais zijn woensdag bij een auto-ongeluk 22 mensen om het leven gekomen en 10 gewond. De slachtoffers zaten in een vracht, auto, die nabij Araxa in een bocht van de weg geraakte. Noors tankschip in brand. Het 10.000 ton metende Noor se tankschip „Tankprince", dat zich in de Golf van Biskaje be vindt, heeft gemeld dat er brand in de machinekamer is uitgebro ken. Het heeft om assistentie verzocht. De „Tankprince" heeft één der te hulp gesnelde schepen, de Amerikaanse „Greenville Victo ry", verzocht in de buurt te blij ven. Er bestond geen direct ge vaar. Het noodverkeer kon wor den opgeheven. De gemeenteraadsverkiezingen in Engeland. De gemeenteraadsverkiezingen die de afgelopen week in Enge land gehouden zijn, tonen een kleine verschuiving naar rechts. De conservatieve partij zegt in Engeland en Wales per saldo 29 zetels te hebben gewonnen. La bour geeft een netto-verlies van zes zetels toe. Al eerder had Labour ver klaard in Schotland tien zetels te hebben verloren. rondvaartdiensten door de ha vens hadden niet te klagen over gebrek aan belangstelling. De diergaarde Blijdorp had het op geen enkele Hemelvaartsdag ooit drukker. Niet minder dan 22.000 bezoekers passeerden daar de lo ketten (vorig jaar 15.000). Onder de buitenlandse toeristen in de Maasstad waren vooral de Fran sen uitstekend vertegenwoordigd. Van de vele buitenlandse toeris ten hebben er een 150 gebruik gemaakt van de V.V.V.-sightsee- ingtour. Tegen de avond kregen de meisjes van de V.V.V. het druk met het onderbrengen van toeristen in hotels. Men belde re gelmatig met hotels in de resi dentie en jn de hoofdstad omdat de Rotterdamse hotels al bijna aan hun maximale bezetting toe waren. De Rotterdamse badplaats Heek van Holland kreeg naar schatting 60.000 bezoekers te ver werken. Men heeft voorts ge schat dat een 12.000 auto's de weg naar de Hoek vonden. De bollenstreek heeft, zoals gezegd, ook een enorm aantal bezoekers getrok ken. Voornamelijk waren het Ne derlanders die daar gisteren ver toefden, maar men trof er ook nog heel wat Belgen en Fransen aan. Tienduizenden fietsers, bromfietsers en scooterberijders bevolkten er de wegen. Alleen „Keukenhof" al trok gisteren 47 500 bezoekers. Zij arriveerden, behalve op tweewielers, met 300 autobussen, naar schatting tien duizend personenauto's en met een zeer groot aantal extra inge legde dienstwagens van de Noord-Zuidhollandse Tramweg maatschappij. Behalve de bollenstreek hebben de badplaatsen Noordwijk en Katwijk gisteren ook een record aantal bezoekers getrokken. De situatie in Noordwijk werd gekenschetst met: „Het was hier vandaag een gekkenhuis". Het verkeer in de beide badplaatsen was af en toe volkomen ontwr, t. Schevenin- gen en Zandvoort hebben, alhoe wel zij ook grote aantallen bezoe kers trokken, minder in het brandpunt van de belangstelling gestaan. In Kijkduin had men de indruk of „iedereen naar deze badplaats wilde". De toegangswegen naar Giet hoorn waren bezaaid met bussen en auto's. Langs de nieuwe ver keersweg door het merengebied daar, waren duizenden in de berm neergestreken. Onder de toeristen bevonden zich zeer veel Duitsers en verder Belgen, en een kleiner aantal Fransen en Scan- dinaviërs. Het prachtige weer lokte ook duizenden naar de omgeving van Hilversum. Het autoverkeer op de Utrechtse straatweg, de Soest- dijkse straatweg en op de wegen naar Amsterdam was intenser dan het tot nu toe op de drukste zondag van dit voorjaar is ge weest. Ook voor het watersport centrum rond Oud- en Nieuw- Loosdrecht was het een record dag. Duizenden waterminnenden brachten de dag door op de Loos- drechtse plassen. Een „attractie" die zich steeds meer in de belangstelling van <le toeristen gaat verheugen is de uitvoering van de Deltawer ken en het drie-eilanden-plan. Dat is gisteren gebleken, toen een enorme vloed van vooral dagjesmensen zich over Wal cheren en overig Zeeland uit stortte. De Zeeuwen zelf bleven niet thuis, maar wel dicht bij huis. Ze bezochten Cadzand, waar het zeer druk was, en Noord-Beve land, waar zij bij de Kamperland- se duintjes het het vorig jaar ge reed gekomen gedeelte strekdam ter lengte van 1700 meter bezich tigden. De vreemdelingen die een bezoek aan Walcheren brachten zochten het voornnamelijk in het noorden en noordwesten van dit eiland. In Veere moest men een éénrichtingverkeer instellen om een chaos te voorkomen. Een sportveld moest daar als par keerterrein in gebruik worden genomen. Er werd ook een bijzonder druk gebruik gemaakt van de gelegen heid om met rondvaartboten de Deltawerken in uitvoering te be zichtigen. Miniatuur-Walcheren in Middelburg trok duizenden bezoekers en velen verpoosden zich ook in de badplaatsen Dom burg, Zoutelande en Vlissingen. DE KABINETSCRISIS. De woordvoerder van prof Beel heeft medegedeeld, dat prof Beel alle door hem gevraagde reacties van de fractievoorzitters heeft ontvangen. Hij heeft deze antwoorden donderdag bestu deerd. De reis van Soekarno. President Soekarno, die don derdag te 13.00 uit Kopenhagen naar Moskou is vertrokken, is aldaar ongeveer twee uur later aangekomen. Hij werd op het vliegveld ver welkomd door de eerste vice-pre mier Mikojan. (Advertentie) Een vliegtuig van de „Al Ita lia" dat van Teheran via Beiroet op weg was naar Athene, is woensdag door Iraakse jachttoe- stellen gedwongen in Bagdad te landen. Het toestel werd daar doorzocht, aldus melden functio narissen van de luchtvaartmaat schappij te Athene waar het toe stel in het begin van de middag zou aankomen. Volgens de Iraakse autoritei- zou het vliegtuig buiten de toe gestane corridor hebben gevlo gen. Het vliegtuig, een DC-6B had passagiers en een bemanning van acht man aan boord. Radio-Bagdad maakte woens- dagavond bekend, dat de mili taire gouverneur van Irak slui ting van de Iraakse vliegvelden ussen zonsondergang en zons- opgang heeft gelast. Dit geldt tot nader order. Italiaans vliegtuig vrijgegeven. Het vliegtuig van de Italiaanse luchtvaartmaatschappij „Al ita- lia", dat woensdag door de Iraak se autoriteiten tot landen is ge dwongen, is vrijgegeven. Italië zal Irak inlichtingen vra gen over de toedracht van het gebeurde. De passagiers van het toestel, een DC.6b, hebben tijdens een tusser'nnding in Athene ver klad dat de piloot woensdag, toen hij op de vlucht van Perzië naar Griekenland Iraaks gebied naderde, zoals gewoonlijk radio contact had opgenomen met het vliegveld van Bagdad. Uit Bag dad kwam toen hel bevel, dat hij op het vliegveld van Bagdad moest landen. De piloot weiger de, omdat hij op weg was naar Beiroet. Daarop verschenen twee Mig-straaljagers, die hem tot landen dwongen. Bij aankomst op het vliegveld van Bagdad werd het vliegtuig onmiddellijk door soldaten om singeld. De boordpapieren en de paspoorten van de passagiers werden in beslag genomen, waarna de inzittenden naar de stationsgebouwen van het vlieg, veld werden gebracht. Vandaar werden zij later op de dag naar een hotel overgebracht. Zij moch ten niet uitgaan. Donderdagochtend kregen zij hun papieren terug en mocht het vliegtuig vertrekken. Er werd geen enkele uitleg voor dit op treden gegeven, aldus de verkla ring der passagiers. De passagiers verklaarden cor rect behandeld te zijn. Zij had den in Bagdad gehoord dat woensdag een Pakistaans en nog een derde toestel tot landen wa ren gedwongen. De reden van de aanhouding van het vliegtuig schijnt te zijn, dat het volgens de Iraakse auto riteiten geen toestemming voor de vlucht over Iraaks gebied had. Het toestel is donderdagmiddag in Rome teruggekeerd. De plaatsen voor Rusland, India, de Verenigde Arabische republiek, Polen en Tsjecho. Slowakije op de eerste vergade ring van de ruimtecommissie uit achttien landen der Verenig de Naties te New York zijn woensdag leeg' gebleven. De communisten vonden dat de landen van het oostelijk blok te weinig in de commissie vertegenwoordigd waren en In dia en de V.A.R. waren van me ning dat vergaderen zonder de Russen toch geen zin heeft. De Amerikaan Cabot Lodge pleitte voor nauwe samenwer king tussen de dertien overge bleven landen. „Als wij ons met de problemen van de ruimte gaan bezighouden worden de twisten tussen mensen en lan den klein en ondeduidend," al dus Lodge die verder voorstel de een wetenschappelijke en juridische subcommissie op te richten. Als voorzitter werd bij accla- De „New York Times" over Algerië De „New York Times" schrijft woensdag dat de strijd om Al gerië een wanhopig karakter matie de Japanner Matsudaira aangewezen die zei ernaar te zullen streven de commissie geen instrument in de koude oorlog te laten worden. Donderdag, op de tweede ver gadering van d -mmissie, heeft de Amerikaanse delegatie de suggestie gedaan om de Ver. Na ties vluchten met bemande ruim teraketten te laten organiseren. Ruimtevluchten, ook al zijn zij vreedzaam bedoeld, kunnen tot vergroting van de internationale spanning leiden, aldus de Ame rikaanse delegatie. Nu de Oost-West-conferentie van de vier ministers van Bui tenlandse Zaken nadert» wordt in het „volkerenpalels" en het „huis voor de pers" In Genève de laat ste hand gelegd aan de „mate. riële" voorbereidingen voor dit overleg. Het gedreun van hamersla gen weerklinkt: arbeiders zijn druk bezig geluiddempende schotten aan te brengen om het „hoofdkwartier" dat drie étages omvat, te isoleren. In de „raad zaal" op de eerste étage zullen de ministersvergaderingen wor den gehouden. Daar zullen de ministers en hun naaste advi seurs aan een vierkant blok dat gevormd wordt door vier tafels, plaats nemen. Elke delegatie zal over een kleine aangren zende zaal beschikken. De toe gang tot dit centrum zal bin nen enkele seconden kunnen worden geblokkeerd, waarna onmiddellijk de veiligheids maatregelen worden toegepast. Ook de toegang tot het paleis zelf zal onder zware contrölo staan. De vergaderingen van de mi nisters zullen besloten zijn. De c.a. 1500 journalisten die uit alle delen der wereld naar Genève komen om de conferentie te ver slaan, zullen dagelijks op pers conferenties op de hoogte wor den gesteld van het verloop der besprekingen. Talrijke maatregelen zijn ge troffen om de pers in zo goed mogelijke omstandigheden te kunnen laten werken. De grote wereldpersbureaus hebben alles in het werk gesteld om een snelle berichtgeving te verzeke ren. De Amerikaanse, Franse en Russische ministers zullen hun intrek nemen in villa's. Zo zal minister Couve de Murville de beschikking krijgen over de villa die behoord heeft aan wij len Liaquat Ali Khan. Herter zal logeren in een landhuis van een rijke Amerikaan die op het ogenblik in Los Angeles woont en Gromyko zal verblijf hou den in een villa die kort gele den in de omgeving van Genè ve is gehuurd of op het hoofd kwartier van de permanente Russische delegatie in Genève. Minister Selwyn Lloyd zal een luxueus appartement in Genè ve betrekken. De Oostduitse delegatie zaldie vermoedelijk ter sprake zul- De 24-uursstaking bij de Fran se spoorwegen is woensdag te middernacht geëindigd. Donder dagochtend vroeg werden de diensten in het grootste gedeel te van Frankrijk weer normaal draagt dat pijnlijk is om aan te onderhouden. Uit Parijs vertrok- zien. De laatste incidenten, de J moord op twee jongemannen en een meisje en de relletjes bij hun begrafenis, zijn tekenend voor de toestand. Het zijn de Franse extremis ten die de toon hebben aange geven bij de relletjes. Volgens het Amerikaanse blad staat het vast dat de meeste Fransen en vele Algerijnen wensen dat Algerië Frans blijft, maar dan door middel van compromissen, concessies en geduld. De fanatici die hun leven voor een zaak willen offeren, zijn altijd en overal een kleine minderheid, maar zij vormen de beslissende factor. De „New York Herald Tribune" over Europa Het Amerikaanse blad „New York Herald Tribune" schrijft woensdag dat precies tien jaar geleden de ministers van Bui tenlandse Zaken van West- Europa in Londen bijeen zijn geweest om vorm te geven aan de oude droom van eenheid van Europa. De ministers heb ben toen de raad van Europa geschapen. De Europese beweging heeft de Verenigde Staten nauwer aan het oude continent verbon den. De Europese Economische Gemeenschap een andere vorm van Europese samenwer king biedt bijvoorbeeld grote mogelijkheden voor de Ameri kaanse zakenwereld. Een grote teleurstelling is dat Groot-Brittannië tot dusver geen grotere rol in de Europese eenwording heeft willen of kunnen spelen, in het bijzonder omdat sir Winston Churchill in het begin van de beweging een inspirerende figuur is geweest, aldus het Amerikaanse blad. ken extra-treinen met toeristen, die door de staking in de Franse hoofdstad waren opgehouden, naar het zuiden. Volgens de Franse (commu nistische en onafhankelijke) vakbonden heeft 90 procent van de 18.000 betrokken personeels leden de oproep voor de 24- uursstaking van woensdag op gevolgd. In Parijs namen le- gervrachtwagens en huurbus- sen de taak van de buurtspoor wegen gedeeltelijk over. Toch slaagden de spoorwe gen er in driekwart van de ver bindingen gaande te houden door reserve-machinisten in te schakelen. Bekende exprestreinen als de Mistral, de Gouden Pijl e.a. moesten evenwel uitvallen. Het is de eerste staking op landelijk vlak in Frankrijk se dert De Gaulles bewind. Het Indisch-Pakistaanse luchtincident India heeft van Pakistan schadevergoeding geëist voor de op 10 april boven Pakistan neergeschoten „Canberra' fotoverkenner en voor de ver wondingen van de twee Indi sche inzittenden. De plaatsvervangende minis ter van Buitenlandse Zaken van India, mevrouw Lasjmi Menon, zei woensdag in het parlement dat in de nota wordt gezegd dat de Pakistaanse jachtvliegtuigen zonder twij fel niet gewaarschuwd hebben voordat zij het vuur op de on gewapende „Canberra" open den. Het ontslag van Schweinsberger Dr. Otto Schweinsberger, een der voornaamste openbare aan klagers van Frankfort, in West- Duitsland, zal in beroep gaan tegen het hem door de regering van de staat Hessen verleende ontslag. Dit ontslag is hem ge geven na een onderzoek, dat werd ingesteld ingevolge een verleden jaar uit Oost Duitsland ontvangen bericht, waarin hij werd beschuldigd van politieke bedrijvigheid onder de nazi's. Dr. Schweinsberger meent dat het hem verleende ontslag on voldoende is gemotiveerd. Verklaring van De Gaulle. President De Gaulle heeft don derdag te Bourges gezegd dat de dag nu in zicht is waarop Alge rië zal zijn gepacificeerd. Er komt een diepgaande ver andering in Algerië, aldus de pre sident. Hij baseerde deze voor spelling op zijn kennis van de toestand. Hij kon niets beloven, noch nauwkeurige feiten noe men. verspreid zijn over verschillen de hotels omdat zij niet op tijd kamers heeft besproken. De Zwitserse autoriteiten heb ben uiteraard de nodige maat regelen genomen ter bescher ming van hun buitenlandse gastenhet kanton Genève her. bergt vele politieke vluchtelin gen uit Oosteuropese landen, onder wie een paar honderd Hongaren. Alle verloven van politie en gendarmerie zijn dan ook ingetrokken. In de komen de dagen zal nog een zestigtal1 inspecteurs in Genève aanko men. De bewaking van 't vlieg veld van Genève zal worden verzekerd door detachementen van het Zwitserse leger. Het is 3% jaar geleden dat de ministers van Buitenlandse Za ken van de Ver. Staten, de Sow- jet-Unie, Groot-Brittannië en Frankrijk bijeenkwamen. Van 27 oktober tot 16 november 1955 poogden zij zonder resultaat de richtlijnen uit te werken die hun staatshoofden op de topconferentie van -zomer 1954 hadden vastgesteld. Van de mi nisters die toen confereerden is niemand meer als zodanig in functie. Dulles trad af wegens zijn ziekte, Molotof werd van politiek zijn functie ontheven op grondHet van „tegen de communistische partij gerichte activiteit' ambassadeur naar Buiten-Mon- golië gezonden. Harold Mac- Millan is thans premier en Christian Pineau is na de tot standkoming van de vijfde re publiek niet in de regering te ruggekeerd. Een nieuw aspect in de na oorlogse diplomatie zal het feit zijn dat voor de eerste keer Oost- en West-Duitsland of schoon slechts als adviseurs aan een conferentie als de ko mende zullen deelnemen en dat mogelijk in een later stadium Polen en Tsjecho-Slowakije ook aan de conferentietafel zullen plaatsnemen. De agenda vermeldt in vage bewoordingen„Kwesties die verband houden met Duitsland, waaronder een vredesverdrag met Duitsland en de kwestie- Berlijn". De Sowjet-Unie had aanvan kelijk gevraagd te spreken over haar voorstellen inzake een „vrije stad" West-Berlijn en 'n vredesverdrag met beide Duits- landen. De Westelijken voelden daar niet voor en kwamen met de huidige agenda die door de Sowjet-Unie werd aanvaard. Diplomatieke waarnemers zijn van oordeel dat nu ook vraag stukken zoals de Europese vei ligheid en ontwapening ter sprake kunnen komen. len komen en is, naar verklaard werd, bereid hen zo nodig als adviseurs te iaten deelnemen. Volgens de Westelijke deelne mers zou in dat geval ook Ita lië als adviseur moeten optre den. Indien Rusland vraagt om deel neming van landen ais Roeme nië, zou het Westen moeten overwegen of bijwoning door Ne derland, Noorwegen en België moet worden voorgesteld. Deze drie landen, zo werd verklaard, zouden daartoe gel dige redenen hebben als de Sowjet-Unie aanvoert dat haar kandidaten als slachtoffers van de Nazi-agressie het recht heb ben de conferentie bij te wo nen. DE REGERINGS WISSELING IN JORDANIË Het Egyptische blad „Al Gomhoeria" schrijft woensdag clat de vervanging van Samir Rifai door Hazza Madjali als minister-president van Jorda nië geen verandering brengt in de pro-westelijke Jordaanse enige verschil is, aldus dit blad, dat de eerstgenoemde een stroman is van de Ameri kaanse politiek en de laatstge noemde van de Britse. Een ander Egyptisch blad, „Al Achram", noemt Mazza de vurigste voorstander van Jor- danië's lidmaatschap van het pact van Bagdad. KRITIEK OP KONINGIN ELIZABETH De districtssynode voor Ply mouth en Exeter van de Metho distische kerk in Engeland heeft woensdag eenstemmig een reso lutie aangenomen waarin kritiek wordt geleverd op het feit dat koningin Elizabeth onlangs een café heeft bezocht. De synode is niet alleen ver ontrust over dit bezoek aan een café (in Hertfordshire), doch ook over het feit dat de koningin had verklaard dat „het een goede plaats voor het ontmoeten van mensen en het maken van nieuwe vrienden" was. Voorts betreurde de synodë het „klaar blijkelijke verband tussen het ge nootschap van bierbrouwers en de organisatie van het bezoek". In Groot-Brittannië wordt over het algemeen aangenomen dat in elk geval een topconferentie zal volgen. In de V. S. en Frankrijk meent men evenwel dat dit slechts het geval zal zijn als de ministers voldoende vorderingen hebben gemaakt. Volgens waarnemers in Genè. ve moeten de ministers van Buitenlandse Zaken meer als deskundigen en onderhande laars worden beschouwd dan als degenen die de buitenlandse politiek van hun land maken. Derhalve zou het niet aan te nemen zijn dat de ministers zelf overeenkomsten sluiten zonder de regeringshoofden. Verwacht wordt dat één van de eerste stappen van Gromy ko zal zijn volledige deelneming van Polen en Tsjechoslowakije voor te stellen. Het aantal ver tegenwoordigers van het Ooste lijke blok zou dan even groot zijn als dat van de Westelijken. Het Westen zou echter de hui dige samenstelling der confe rentie willen handhaven. Maar het erkent wel dat Polen en Tsjecho-Slowakije belang heb ben bij sommige onderwerpen Nadat er gedurende 24 uur een weersverbetering was ingetre den, is er wederom een stort vloed van regen gevallen op hei plaatsje Cabimas, in het petro- leumdistrict van Maracaibo in Venezuela. De helft van het stadje, dat reeds zwaar was getroffen dooi de regens van zondag J.I., staat thans onder water. Ongeveer 900 houten woningen, bewoond door 1630 gezinnen, zijn door het wa ter weggevaagd. De schade wordt geschat op anderhalf miljoen dollar. Er is een hulpcomité opgericht voor leninging van de meest on middellijk nijpende nood, spe ciaal voor degenen, die hun ge hele bezit hebben verloren. President Betancourt zond een speciaal vliegtuig met kleren en levensmiddelen. Volgens berichten uit de Ar gentijnse staat Rio Grande do Sul, is de rivier de Uraguay op nieuw buiten zijn oevers getre den. Verscheidene plaatsen staan weer onder water. Deze overstroming is veroorzaakt door regens die, na een onderbre king van enige weken, deze stre ken opnieuw teisteren. 0 Algerijnse verzetsstrijders hebben woensdagavond twee Europese boeren, die op weg wa ren naar hun boerderij, op circa 50 km ten zuiden van Algiers doodgeschoten. DEZELFDE TEMPERATUREN Tijdens het fraaie weer van de Hemelvaartsdag liepen de temperaturen in ons land iri het algemeen tot boven twintig gra den op. In Woensdrecht werd zelfs 24 graden bereikt maar langs de Waddenkust was het iets kouder. Ook in de ons omringende landen steeg het kwik tot om streeks 20 graden. Het hoge- drukgebied dat dit fraaie weer heeft veroorzaakt is inmiddels naar Rusland weggetrokken en de invloed ervan is grotendeels verdwenen. Dit bleek reeds don derdagavond toen in het zuiden op een enkele plaats een bui viel. Dit was het gevolg van een kleine storing die van het zui den is gekomen. Aangezien zich boven Frank rijk nog meer van deze kleine storingen bevinden, die in noord oostelijke richting trekken en te vens een frontale vore van lage druk over de Britse eilanden het continent nadert, ziet het er naar uit dat vandaag de kans op re gen of onweer zal zijn toegeno men. Daarbij zullen de tempera turen niet veel veranderen. Er zal een matige tot vrij krachtige wind waaien uit richtingen tus sen zuidoost en zuidwest. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdag ochtend tot vrijdagavond. Dezelfde temperaturen. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enige regen of on weer. Ongeveer dezelfde tempe raturen. Matige tot vrij krach tige wind tussen zuidoost en zuidwest. VRIJDAG 8 MEI. v.m. n.m. Terneuze 2.49 3.10 Breskens 2.14 2.35 Hansweert 3.29 3.50 Walsoorden 3.39 4.00 ZON MAAN op onder op onder Mei 8 4.59 20.14 5.37 20.51 9 4.58 20.16 6.10 21.47 10 4.56 20.18 6.51 22.39

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1