RIPOLIN EXPRESS x Binnenlands nieuws U3IPS GEMEENTERAAD VAN GROEDE TIBET HZBBEN3 HANDELSONDERNEMING Terneuzen RADIO EN TELEVISIE Eric de Noorman De ring van Fergus DE VRIJE ZEEUW Pagfn# f RECHTZAKEN Gevestigd in 2200 postkantoren Rente 3 °/o Tot f 10.000,- rentegevend Bovendien: u kunt er practisch altijd terecht, zolang 't kantoor geopend is - dus ook na drieën!. T00R UW SPAARBANK tfaux&ez zfaz METAALSTAKING IN ITALIË zee schilders! 1 vraag geen verf vraag: VROUWEN OP BERENJACHT MARKTBERICHTEN IWoenWag 6 meT 1959 PLEZIERRITJES PER BROMMER Bi) de Rotterdamse kinder politie is een 16-jarige metse laar in bewaring gesteld, die in enkele weken tijds twaalf bromfietsen had weggenomen, zes te Vlaardingen en zes te Hoek van Holland. Hij ging er dan tochtjes mee maken en Het ze na gebruik op straat ach- ter. BEROVING Gisternacht is een 25-jarige kelner van zijn geld beroofd. Hij had met een ongeveer even oude man kennis gemaakt in een café. was na sluitingstijd een eindje met hem meegelo pen, maar werd door hem in de Mauritsstraat, bij de Rotter damse schouwburg, plotseling bij de keel gegrepen en van zijn portefeuille met ƒ53,— ontlast. HOND JAAGT SCHAPEN EN LAMMEREN IJSELMEER IN Op het schiereiland Marken zijn gisteren 3 schapen en 2 lam meren door een hond het IJsel- meer ingejaagd en verdronken. De schade toegebracht aan de eigenaar, de heer K. Zeeman, bedraagt 450. BROMFIETSER DOOR TREIN GEGREPEN Omstreeks 5 uur dinsdagmid dag is op de onbewaakte spoor wegovergang tussen Oosthuizen en Avenhorn de 15-jarige brom fietser Joop Glandorf uit Beets, door de trein Amsterdam- Hoorn gegrepen en gedood. Het jongere broertje Renée van het slachtoffer werd ernstig gewond. De Nederlandse Spoorwegen doen naar aanleiding van het herhaaldelijk voorkomen van ongevallen op onbewaakte over wegen met bromfietsen een drin gend beroep op de berijders van deze voertuigen om bij het pas seren van onbewaakte overwe gen de motor af te zetten, waar door men in de gelegenheid is een aankomende trein te horen. BRAND IN OPSLAGPLAATS VAN RIETMATTEN Twaalf brandweerwagens, waar van zes uit 's-Gravenhage en de overigen uit Rijswijk, Voorburg en Leidschendam zijn gisteren in gezet in een strijd tegen een uit gebreide brand aan de Westvliet- weg, bij de oude tolbrug in leidschendam, in een rietmatten- fabriek en op het rieten dak van een ongeveer honderd meter ver der liggende kapitale villa. Om ongeveer kwart over 12 ontdekte een negenjarig jongetje de brand in de rietschelven. Kort daarop begon de verwoede strijd tegen het steeds weer opkomende vuur. Tegen het rieten dak van de villa dat in brand geraakte door overgewaaide vonken van de rietstapels werden tonnen wa ter gesmeten. Aan één zijde van de villa ging men er tenslotte toe over het smeulende riet van het dak te harken. De bewoners van de villa zijn met vakantie. Van de rietmattenfabriek zijn' het grootste deel van de voorraad riet en een schuur-werkplaats verbrand. In de schuur stond een vrachtauto. Men heeft deze kun nen redden, evenals de vracht auto's van een ernaast gevestig de expeditie-onderneming. Voorts brandde een werkplaats van een onderneming ernaast, de -Smitsvonk N.V., uit. Daar ston den o.m. een koelkast van onge veer 10.000 en enige proefstan- den van bromfietsen. Men meent dat de brand is ont staan doordat kinderen met vuur zouden hebben gespeeld. De villa heeft grote waterscha de opgelopen. De grootte van de schade kon men nog niet schat ten, maar zij beloopt duizenden. DODELIJK ONGEVAL. Op de plaats waar de nieuwe Van Heemstrabaan, die de eerste grote stap tot de ontsluiting van de binnendorpen van de Bom- melerwaard geeft, de oude rijks weg Zaltbommel's-Hertogen- boseh kruist, gebeurde dinsdag avond voor de tweede maal na de opening van 14 dagen geleden, een dodelijk ongeluk. De 32-jarige vertegenwoordi ger J. H. S. uit Bussum verleen- de met zijn Volkswagen geen oorrang aan een andere perso nenauto. De wagens botsten met volle snelheid tegen elkaar op. De heer S. was op slag dood. Hij was gehuwd en had twee kinde ren. De bestuurder van de an dere wagen kwam met de schrik vrij. De plaatselijke bladen publi ceerden waarschuwingen In ver band met de „onoverzichtelijk heid ter plaatse. ERGERLIJKE BALDADIGHEID Maandag wierpen drie opge- i P,°.ngens een aantal "le- frnl L s ln een Patates fritestent aan de Schenkkade. °00I\eun ongelukkige omstan digheid kwamen de dieren te recht in de kokende frituur pan. waar zij een pijnlijke dood stierven. Twee van de jongens ziin meegenomen door de politie met de derde, die wist te ont-' vluchten, zai de politie nog een appeltje schillen. TREKHONDEN UIT ROTTERDAMSE STADSBEELD VERDWENEN In Rotterdam zijn de trek honden sinds maandag uit het Stadsbeeld verdwenen.' In 1938 waren er nog 226, in 1947 54 Doch de trekkracht schijnt nu wel volledig door de z.g. „ijze ren honden" te zijn overgeno men. Ingevolge het trekhon- denbesluit van 1911 moesten dergelijke honden ieder jaar gekeurd worden. Enige jaren geleden is dit besluit ingetrok ken, maar de keuring bleef ge handhaafd. Zaterdag j.l. was weer de jaarlijkse keuring in de Maas stad. Twee honden werden daarvoor aangeboden, maar beiden afgekeurd. Rotterdam heeft dus geen trekhonden meer. De meeste trof men altijd aan in het z.g. Oude Noorden, bij waterstokers en groenteboeren. Een goede hond kon 2.000 kg. trekken. In 1947 betaalde men er graag ƒ250,— voor. EINDELIJK TEGEN DE LAMP GELOPEN. De 44-jarige grondwerker F. N. was in september van het vorige jaar uit een rijksinrichting met proefverlof gegaan. Hij kreeg onderdak in Den Haag, waar hij een half jaar lang op behoorlijke wijze aan de kost wist te komen. Toen hij echter in maart j.l. voor iemand 300 moest gaan stor ten, vergat hij zijn plicht en ver huisde naar Amsterdam. Daar zat hij spoedig zonder geld, maar omdat hij toch eten moest, ging hij zich vergrijpen aan op straat staande fietsen, die hem van 3 tot 7 gulden opbrachten. Het verzekerde hem geen rijk be staan en daarom zon hij op an dere middelen. Een ingeving dreef hem naar De Lier terug, waar hij vroeger gewerkt had bij een patroon, die de lonen voor zijn personeel op het postkantoor aldaar liet ko men. Hij had er het geld meer malen mogen halen en toen hij zich nu op een vrijdag aldaar vervoegde, herkende men hem en gaf de brief met het geld mee, 15000 in totaal. Een maand lang wist hij daar in Amsterdam van rond te ko men, maar toen hij het gevoel kreeg, dat de politie hem zocht, trok hij naar Rotterdam. Daar begon hij weer rijwielen weg te nemen, ontmoette er na enige tijd een kennis, die hem onderdak aanbood, ontvreemdde er echter diverse voorwerpen, hetgeen zijn hospes naar de po litie deed gaan om aangifte te doen. En zo zit hij dan weer in arrest. Voor de politie heeft hij zijn doen en laten sinds zijn proefver lof niet verborgen gehouden. Hij zal nu in de loop van deze week voor de officier van Justitie ge leid worden. (Advertentie) KAPITEIN MAAKTE PRIVéRITTEN MET MILITAIRE JEEP Het hoog militair gerechtshof te 's Gravenhage heeft de 42- jarige reserve-kapitein C. M. uit Arnhem, die terecht heeft gestaan omdat hij zich schuldig heeft gemaakt aan het maken van enige privéritten per mili taire jeep en het indienen van enige onjuiste declaraties, ver oordeeld tot een maand gevan genisstraf, voorwaardelijk ont slag uit de militaire dienst zon der ontzetting uit het recht bij de gewapende macht te dienen, met een proeftijd van drie jaar. De advocaat-fiscaal bij het hoog militair gerechtshof had veertien dagen geleden een maand gevangenisstraf en ont slag uit de militaire dienst, zon der ontzetting uit de bevoegd heid bij de gewapende macht te dienen gevorderd. De krijgsraad heeft indertijd de nu negen maanden geschor ste kapitein veroordeeld tot een gevangenisstraf van veertien dagen voorwaardelijk en een geldboete van honderd gulden. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Uit de Staatscourant van gis teren blijkt, dat in de week van 19 tot en met 25 april in de op gave van aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten vijf ge vallen van paratyfus B voorko men en 2 gevallen van difterie. De paratyfus werd waargeno men in Delft (1), Pijnacker (1), Sittard (2) en Geleen (1). De dirteriegevallen kwamen voor in Amersfoort en Nieuwenhagen. De vakvereniging van me taalarbeiders in Italië hebben haar miljoen leden opgeroepen tot een staking van twee dagen voor hoger loon en betere ar beidsvoorwaarden. Niet alle arbeiders hebben aan de oproep gevolg gegeven. De directie van Fiat in Turijn heeft meegedeeld, dat van de eerste twee ploegen 99,4 procent gewerkt heeft. Bij enkele ande re ondernemingen was volgens een vakverenigingsman de sta king totaal. Uit Florence wordt j gemeld, dat bij c'e grote onder nemingen 70 procent heeft ge staakt; bij de kleine minder. In Palermo zou slechts 20 procent niet op het werk zijn versche nen. De raad kwam maandag avond bijeen. In zijn openingswoord bracht de voorzitter dank en hulde aan het plaatselijke Oranjecomité voor de vele feestelijkheden, welke ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Konin gin gehouden zijn, en die alle uitstekend zijn geslaagd. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de Centra le van Katholieke Militaire te huizen om een bijdrage uit de gemeentekas. Hierop werd af wijzend besloten. Het gemeentepersoneel zal, volgens de rijksregeling een duurtetoeslag krijgen. Vervolgens behandelde de raad een schijven van mr. J. J. v. d. Weel, inzake de pacht-' kwestie tussen de gemeente en de heer A. van Gijs. De heer Van Gijs bezit in het gemeentelijke uitbreidingsplan een stukje weiland groot 0,6365 ha. De gemeente heeft deze grond nodig voor bouw-! grond. De heer Van Gijs wenst niet integaan op het gemeente-! lijk aanbod ƒ3200,— voor dit stukje grond. Hij wil bovendien' de pacht van de grond gratis hebben. B. en W. hadden er overwegend bezwaar tegen, Van Gijs volledig schadeloos te stellen voor de grond en het ge-1 bruik daarvan, en hem tevens1 nog eens de pacht te schenken. Men zit dan over enkele maan-j den voor het feit, te gaan pro-l cederen om een stukje van de eigen grond in handen te krij- en. Besloten werd mr. Van der ëel uit Middelburg te machti gen, de Pachtkamer te vragen de pachtovereenkomst gedeel-| telijk te ontbinden, en Van Gijs een schadeloosstelling groot ƒ3193.36 aan te bieden. De raad vond het zeer onbil lijk dat een ingezetene voor een betrekkelijk klein stukje grond I I zoveel wenst te ontvangen. Het Chr. Schoolbestuur ver zocht de raad medewerking te verlenen, om nieuwe school- meubelen voor de nieuwe school aan te schaffen. In principe ging de raad hiermede accoord, doch schrapte verschillende posten, daar deze met het di- rekte onderwijs weinig te ma ken hebben. Al met al oordeelde de raad, dat de aanvrage zeer royaal was opgezet. Met een bedrag van 9199,50 moet een schooi met 38 leerlingen wel in staat zijn een behoorlijke inventaris aan te schaffen. Dit be- De ..Scotsman*' schrijft over Tibet dat de kansen tot bemidde ling van India in de Tibetaanse crisis op het ogenblik gering zijn. „Nehroe heeft geweigerd ver wikkeld te worden in een koude oorlog met China die de basis van de Indiase buitenlandse politiek zou ondermijnen, de verdeeldheid in de wereld nog groter zou maken en India zou dwingen middelen van het vijf jarenplan te gebruiken voor be wapening," aldus dit onafhan kelijke dagblad. De „Christian Monitor" schrijft: „de Tibetaanse op stand heeft verschuivingen in het daglicht gesteld die voor heen nauwelijks opgemerkt werden en die een belofte kun nen inhouden voor het beëindi gen van het lange en kostbare geschil tussen India en Pakis tan. Deze verschuivingen ver- 1 dienen alle zorgvuldige steun van Washington en het Britse Gemenebest. Beide landen hebben een overeenkomst be reikt over een irrigatie-project in het gebied van de Indus.) „Thans schijnt eindelijk het gunstige ogenblik gekomen te zijn om beide landen gelijktij dig te steunen en een onaange naam centrum van diplomatieke moeilijkheden uit de weg te ruimen. Als Washington meer goede diensten en geld kan bie den om India en Pakistan te helpen bij hun plannen om het water van de Indus aan te wen den, zal het een belangrijke bij drage verlenen bij de tot stand- koming van vriendschappelijke betrekkingen tussen beide lan den. Het zal dan aan president Ayoeb Khan en Nehroe, twee kundige en gematigde mensen, zijn om verdere stappen te doen ondernemen," aldus het blad. drag werd vlot door de raad ge voteerd. De raad besloot akkoord te gaan met een voorstel van G. S. tot verhoging van de. wedde der wethouders. De beide wethouders stemden niet mee. Voor de beplanting langs de nieuwe uitvalsweg stelde de minister van Landbouw een be drag van ƒ2240.beschikbaar, hetgeen de raad in dank aan vaardde. De raad besloot akkoord te gaan met de gemeenschappelij ke regeling voor het B.L.O. on derwijs in Westelijk-Zeeuws- Vlaanderen. In het bestuur van deze stichting werden benoemd de burgemeester J. C. Everaars, met als plaatsvervanger wet houder C. W. Cijsouw. Van de heer W. M. Risseeuw werd het pand Molenstraat 44 A, een onbewoonbare krot woning aangekocht voor het bedrag van 1,~. Met subsidies van Maatschappelijke Zorg en Volkshuisvesting hoopt men een woning te kunnen bouwen, om in de behoefte van een zeer schrijnend woonprobleem van een der ingezetenen te kunnen voorzien. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Marijs waarom er op de Stille Zaterdag vóór Pasen muziek- en dansvergunningen waren afgegeven. Hij vond dit minder juist, daar de kerkge nootschappen hiervan niet op de hoogte waren, en er nu tij dens de dansmuziek, die door het dorp klonk, kerkelijke bij eenkomsten waren gehouden. In zijn antwoord zeide de burgemeester, dat daar Groede geen overwegend kerkse ge meente is, hij er geen bezwaar tegen had een dansvergunning te verlenen, op een dag die geen erkende Christelijke feest dag is. Hoewel hij persoonlijk geen voorstander is van kermis, zag hij niet in, waarom geen muziek- en dansvergunningen verleend mogen worden, daar nergens wordt voorgeschreven dat dit bij de wet verboden is. De heer R. van Damme vroeg de burgemeester indien van kerkelijke zijde een dergelijk verzoek wordt gedaan, dit in vriendelijke overweging te ne men. en zeide dat met ruzies tussen de burgerlijke en kerke lijke overheid niemand is ge baat. Naar aanleiding van deze opmerking gaf de burgemeester hierop nadere uiteenzetting. Toen caféhouders om een vergunning vroegen om te dan sen, had hij deze als hoofd der politie verstrekt voor de Stille Zaterdag. Toen hem echter van de zijde der geestelijkheid het ultimatum werd gesteld: die vergunning intrekken of wij gaan naar Ged. Staten, had hij zich door deze dreigende toon niet laten intimideren. „Ik houd er niet van, om het mes op mijn keel te krijgen", aldus de bur gemeester. Op die vraag of er tussen de kerken en de burgemeester een overeenkomst bestond van geen kermis en dansen op Stille Za terdag, ontkende de burgemees ter dat dit ooit ter sprake is ge weest. Wethouder Castelijn merkte nog op, dat men anders tij dens de kennis nimmer vroeg om een dansvergunning voor de zaterdag. Nu dit wèl is ge schied, is deze vergunning ver strekt. Op de vraag van de heer Van Damme wat B. en W. zouden doen, als de kerkgenootschap pen een vriendelijk verzoek (Advertentie.) cL:n om deze vergunning niet te verlenen, zeide de burge meester, dat hij dan de raad om advies zal vragen, doch zich thans niet vast wenst te leggen op een of andere uitspraak, zonder dat alle aspecten belicht en besproken zijn. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. De vrouwen van Tlmmins ''Ontario) hebben gevraagd of zij mogen deelnemen aan de komen de berenjacht die zal worden ge houden om de door motten aan getaste hoofddeksels van de Britse erewacht te kunnen ver vangen. De jagers hebben daartegen geen bezwaar. „Als zij weten wat zij doen en voorzichtig zijn met hun vuurwapens, kan liet gerust". Er zijn echter ook bezwaren gerezen tegen de berenjacht die georganiseerd is door de burger vader van Timmins, Leo del Vil- lano. Deze las op de raadsverga dering een brief voor van Paul Martin, Canadees parlementslid en oud-minister van Gezondheid en Welvaart. Deze zei te hopen dat de ..berenmutssen" van een of ander synthetisch materiaal zouden kunnen worden gemaakt zodat geen slachting onder de wilde dieren behoeft te worden gehouden. Burgemeester Del Villano zal zijn plannen echter uitvoeren. Hij zei: „Elk jaar worden honderden beren gedood, beren die ons eigendom vernielen en met hun vellen wordt niets gedaan. Wij zullen deze jacht houden op sportieve wijze en niet als slacht partij. VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag aangevoerd 4679 stuks vee, zijnde: 380 vette koeien en ossen, 1026 stuks ge- bruiksvee. 480 vette kalveren, 271 graskalveren, 1817 nuchtere kalveren, 39 varkens, 31 biggen, 93 paarden, 6 veulens. 190 scha pen of lammeren, 312 welde- zuiglammeren en 34 bokken. De notering was als volgt: Vette koeien ƒ2,80 tot ƒ3,60 vette kalveren ƒ2,20 tot ƒ3,10; slachtpaarden ƒ2,20 tot ƒ2,65; alles per kg. Graskalveren ƒ300 tot ƒ470; nuchtere kalveren 52 tot ƒ77; schapen ƒ70 tot ƒ120; lamme ren ƒ30 tot ƒ50; kalf- en melk koeien 1000 tot 1350; vare koeien ƒ700 tot ƒ980; vaarzen 650 tot 1000pinken 425 tot 690alles per stuk. De aanvoer van vette koeien was evenals vorige week met redelijke handel en vooral niet lager in prijs. Kalveren werden even ruimer aangevoerd, han del vlug en stijver in prijs. Graskalveren werden iets min der aangevoerd, handel traag, prijzen constant. Nuchtere kal veren iets meer aanvoer met goede handel en ruim prijshou dend. Slachtpaarden werden aangevoerd als vorige week, handel willig en stijver in prijs. De aanvoer van schapen was iels ruimer, handel goed en prij zen ongewijzigd. Lammeren werden flink aangevoerd, han del redelijk, prijzen als vorige week. Van kalf- en melkkoeien was de aanvoer even korter, de handel kalm en prijzen onver anderd. Vare koeien gewone aanvoer, handel stroef, prijs houdend. Vaarzen en pinken werden minder aangevoerd, handel flauw, prijzen als vorige week. DONDERDAG 7 MEI. HILVERSUM I: 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.30 Morgenwijding; 9.15 Vocaal kwart.; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 10.05 Pianokwartet; 10.25 Hoogmis; 11.45 Gram.; 12.00 Zang en piano; 12.20 Gr.; 12.40 Amus. muz.; 13.00 Nws; 13.05 Gr.; 13.15 Promenade oil:.; 14.00 Bondsdag v. d. Nederl. Bond v. Geref. jon gelingen ver.; 14.45 Omroepork.; 15.30 Gr.; 16.00 Marinierskapel; 16.45 Gram.; 17.00 Toogdag Bapt. jeugdterm.; 17.45 Amus. muziek: 18.15 Sportrubriek; 18.35 Gram.; 18.40 Lichte muz.; 19.00 Nieuws; 19.10 Caus.; 19.15 Gram.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Pol. caus.; 20.00 Lobet- Gott in seinem Reichen, oratorium: 20.35 Gr.; 20.45 Land in zicht, klankbeeld; 21.15 Gram.; 21.30 Lichte muzicht; 22.00 Tijd- schriftenkron.; 22.10 Orgelconc.. 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverden king; 23.00 Nws; 23.15 Sportuitsl.; 23.20 Grem. HILVERSUM II: 8.00 Nws; 8.15 en 9.00 Gram.; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Jeugdkoor; 11.20 Gram.; 11.30 Literair progr.; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuin- bouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.55 Nws; 13.00 Rep. AVRO Landdag; 13.30 Gevar. muz.; 14.30 Alles op één kaart; 15.30 Radio Philharm. orkest; 16.10 Gram.; 16.30 Sport- revue; 17.00 Gram.; 17.15 Voor de jeugd; 17.45 Idem; 18.00 Nws; 18.15 Lichte muz.; 18.55 Gespro ken brief; 19.00 Voor de kinde ren; 19.10 Ga er eens even voor zitten; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.50 Humoreska; 21.20 Lichte r, uz.; 22.50 Act.; 23.00 Nws; 23.15 Deursber. van New York; 23.16 Dansmuz.; 23.45 Taptoe. Televisieprogramma's. NED- TV: 15.25—16.45 Rep. fi nale wereldtoernooi dameshoc- key 1959; 20.00 Journ. en weer- overzlcht; 20.20 Filmprogr.; 21.05 S 14 vermist, TV-spel; 22.40 Dag sluiting. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Amus. ork.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Verzoekprogr.; 15.00 en 15.45 Gram.; 16.00 Solis- tenconc.; 16.45 Gram.; 17.00 Nws; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gr.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.30 Gram.; 19.50 Fol. caus.; 20.00 Gram.; 20.10 Klankb.; 20.30 Sym- fonie-ork.; 22.00 Nws; 22.15 In tern. Radio Universiteit; 22.30 Jazzmuz.; 23.00 Nws; 23.05 Gram. 83. „Ga hier weg" sist Fergus, bleek als een dode. „Mü mogen ze vinden, ik speel dit spel niet meer mee... maar als ze jou te pakken krijgen Is alles verloren. Ga weg!" „Houd je koest om 's hemels wil", bijl Eric de gewonde toe. HU duikt snel ineen tussen het struik gewas ais de strijdwagen, die de i roepon vooruitgaat in zicht komt. Hun positie is inderdaad verre van fraai. Ze bevinden zich vlak bi) de plaats waar ze de colonne gevan genen overvielen en de kans is niet uitgesloten, dat deze nieuwe troep hier halt zal maken, om grondig de omgeving uit te kammen naar achtergebleven gewonden... en dan liggen hü en Fergus betrekkelijk in het gezicht, want de struiken bieden maar weinig dekking. Het hai t klopt Erie in de keel als de troep inderdaad halt maakt... Hij drukt zijn gezicht diep voorover in de grond en wacht af... H(j hoort de mannen zacht met elkaar praten en het zweet staat in zjin handpalmen als lili een zachte voetstap dicht in zijn nabij heid hoort... Dan klinkt een commando en als hij voorzichtig opkijkt, ziet hü tot zün opluchting de krijgsbende ver der trekken. „Ze hebben de doden meegeno men", gromt Fergus. Maar Eric hoort het amper. Ver bijsterd staart hü naar de verdwij nende troep... Hü kan zich niet vergissen: temidden van de troep draagt een krüger... dc helm van Svein Langtand: BELG. TV (VI.): 11.20—12.35 Rep.; 15.00 Sprookjesfilm; 15.25 16.45 Overname van de N.T.V.: Wereldkampioenschappen dames- hockey te Amstelveen; 19.00 Voor dc kinderen; 19.30 Nieuws; 20.00 Zoeklicht op...; 20.10 Filmprogr.; 20.50 Overname van de Oosten rijkse TV; Herinneringen uit het Theater an der Wien; 22.00 Film progr.; 22.45 Nieuws. VRIJDAG 8 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Ge wijde muziek; 9.00 Voor de zie ken; 9.30 Gram.; 9.35 Water standen; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Progr. voor oudere luisteraars; 12.00 Sopr. en piano; 12.30 Land- en tuin- bouwmed.12.33 Lichte muziek; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Promenade orkest; 14.05 School radio; 14.25 Radio Fiih. orkest; 15.10 Voordracht; 15.30 Gram.; 16.00 Causerie over kamerplan ten; 16.1b Gram; 16.30 S.ri.ik- trio; 17.00 Voordracht; 17.20 Vocaal ensemble; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Gram.; 18.00 Accordeon; 18.20 De Hangmat; 18.50 Industrialisatie en aan vullende werkgelegenheid; 19.00 Nieuws; 19.10 Kamermuz.19.30 Radiokrant; 19.55 Op de man af; 20.00 Heet van de matrijs; 20.30 Kunstrubriek; 20.50 De bijbel in het tijdbeeld van de kunst; 22.20 Orkestconc.22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid; 23.35 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws, 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 De ontbijtclub; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 9.40 Schoolradio10.00 Avonturen met kinderen; 10.05 Morgenwij. ding10.20 Het nieuwe huis van de Wereldfederalisten; 19.30 Voor de huisvrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Kamerkoor; 11.30 Lichte muziek; 12.00 Ac cordeon; 12.20 De stierenkeu ring in Leeuwarden12.30 Land en tuinbouwmed.12.33 Sport; 12.50 Pianospel; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.25 Dansmuziek; 13.55 Beursberichten; 14.UU so praan en piano; 14.20 Voord;.; 14.40 Hoornkwartet; 15.05 Alles op één kaart; 15.15 Gevar. pro gramma; 16.00 Kamermuziek; 1.30 Voor de jeugd; 17.30 Ama- teursprogr.; 18.00 Nieuws; 18.15 Pol. caus.; 18.25 Lichte muziek; 18.45 Gevar. progr.; 19.30 Het platteland nu; 19.45 V.P.R.O.- nieuws; 20.00 Nieuws; 20.05 Kunstmamdorkest en kamer koor; 20.45 Ik dien, hoorspel; 21.55 Verv. van het concert; 22.40 Zorg om de mens; 23.00 Nieuws; 23.15 Buitenl. week overzicht; 23.30 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Om roeporkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.55 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.11 Orgelcon cert; 14.00 Schoolradio;. 15.45 Omroepkoor; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.45 Duitse les; 18.00 Gram.; 18.10 Voordracht; 18.20 Gram.18.30 Voor de soldaten 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.45 Kinderweelde20.00 Orkestcon cert (in de pauze: kunstkalei- doscoop); 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuziek; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma NED. T.V.: 20.00 Weekjour- naal; 20.30 Filmprogramma. VL. BELG. T.V.: 17.00 Rep. van de Grote Prijs der Naties Jumping te Rome; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Nieuws; 20.00 Documentair progr.; 20.10 TV- spel; 21.40 Filmfragmenten; 22.15 Enquête; 22.45 Nieuw».

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 7