Provinciaal nieuws 3?e63(?errjj Smb Fmnóijn Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 1 mei 1959 TERNEUZEN AXEL BIERVLIET. CADZAND GOES SAS VAN GENT ST. ANNA TER MUIDEN ZAAMSLAG RED BERRY en FRANDIJN zijn ook verkrijgbaar bij VAN OVERBEEKE Axelsestraat en Westkolkstraat Ondanks minder fraai weer vierde Terneuzen opgewekt Koninginnefeest Vrijdag 1 mei 1? stralern zó wast Gemeente Te! A.C.S.vanBreda Camping- show Sporthandel „Eigen Haard" Met de zomer in zicht (hoe wel het er op het ogenblik wei nig op lijkt), organiseert de sporthandel „Eigen Haard" (Noordstraat 76, Terneuzen) 'n drie daagse show van kampeer artikelen in de bovenzaal van café „La Belle Vue". Met deze kleine doch uiterst exclusieve tentoonstelling wil de sporthan del „Eigen Haard" de vele klan ten, en vooral degenen die voor het eerst deze zomer willen kamperen, aantonen dat het tegenwoordige kamperen niet meer het behelpen van vroeger is waarbij men veel tijd verloor met de verzorging van de maal tijden enz. Hiervoor heeft de bezoeker een uitgebreid over zicht van de buitengewoon han dige sets van pannen en be stekken, ketels en flessen in al lerlei vormen en afmetingen. Ook het slapen behoeft niet slechter te zijn dan thuis. Daar- voor zijn de prachtige tenten dubbelwandig en uiterst com fortabel garant voor. Men kan alles uitstekend afsluiten ter wijl er toch „venstertjes" zijn aangebracht die voor voldoende ventilatie zorgen. Niet alleen op de luchtbedden rust men comfortabel, ook de speciale veldbedden zijn daar zeer ge schikt voor. Bovendien heeft men daarbij een afneembare deken die ook 's winters thuis uitstekend voldoet. Licht en warm. He' is n.l. een tweed-» cloe' van sporthandel „Eigen Haard" in deze show er op te wijzen dat alles tot een klein pakje kan worden opgevouwen en bijna niets weegt. Een zeer groot voor. deel voor hen, die niet over een auto beschikken. Een uitgebrei de collectie handige koffertjes waarin zich complete eetservie zen bevinden en allerlei practi- sche apparaten voor licht en verwarming door middel van cylinders campinggas (gekeurd door het Nederlandse Stoom wezen) bewijzen dat men, zon der in pensions of hotels te moeten overnachten volop van zijn vacantie kan genieten. In deze tijd, waar zoveel gereisd en gekampeerd wordt, is een bezoek aan deze drie-daagse show de moeite ruimschoots waard. Niet alleen krijgt men een overzicht van de vele nut tige voorwerpen, men ontvangt tevens uitgebreide adviezen. Uitreiking onderscheidingen. Door burgemeester Van Oeve- ren werden ten stadhuize de ere tekenen overhandigd aan de heer Th. Meertens, die door H. M. de Koningin de eremedaille in zil ver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is toegekend De heer Meertens is 40 jaar in dienst van het landbouwbedrijf van de famili"1 De Feijter, thans geleid door de heer Iz. de Feij ter in de Beoostenblijsestraat. Aan de heer Th. J. Borghstijn werd in dezelfde orde. de ere medaille in brons toegekend. De heer Borghstijn is 40 jaar als magazijnmeester in dienst geweest van de fa Borgstijn te Hulst. Burgemeester A. P. Kostense geridderd en gehuldigd. Burgemeester A. P. Kostense is door H. M. de Koningin be noemd tot ridder in do orde van Oranje-Nassau. De versierselen aan dez.e onderscheiding verbon den werden burgemeester A. P. Kostense woensdagmorgen door de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot op de borst gespeld. Dit geschiedde ten hui ze van burgemeester Kostense. Burgemeester F. A. van Eosevelt van Schoondijke, tevens voorzit ter van de Vereniging van B.. S. en O in West-Zeeuws-Vlaande- ren, de heer J. B. Becu, dijkgraaf van het Waterschap „Het Vrije van Sluis"; de beide wethouders de heren A. J. van Hoeve en G. van Pamelen, alsmede pastoor Burm, waren hierbij aanwezig. De Commissaris zei in zijn toe spraak, dat de grote plichtsbe trachting in het werk van burge meester Kostense ten gunste van zijn gemeente en in zijn functie als gezworene van het water schap „Het Vrije van Sluis'' bij H. M. door de toekenning van de onderscheiding erkenning heeft gevonden. 's Avonds hield de raad een bijzondere raadsvergadering in de raadszaal ten gemeentehuize. Loco-burgemeester G. van Pame len zat deze bijzondere zitting voor. Op de publieke tribune had het bestuur van het water schap „Het Vrije van Sluis", pas toor Burm. het secretarie-perso neel, het onderwijzend personeel plaats genomen. Ook de politie was vertegenwoordigd door ad judant v. d. Woestijne uit Bres- kens en de plaatselijke postcom- mandant wachtmeester Ardonne. Toen alle genodigden in de raadszaal aanwezig waren, be trad burgemeester Kostense, diens echtgenote en hun dochter tje. vergezeld door de diverse familieleden, de raadszaal, waar op alle aanwezigen zich van hun zitplaatsen verhieven. Loco-burgemeester Van Pame len opende met een kort woord de bijzondere raadsvergadering en heette het gezelschap van har te welkom, waarbij hij welge meende felicitatiewoorden richt te tot de burgemeester en diens familie in verband met de grote eer, die met hem de gehele ge- meent» te beurt is gevallen. De dijkgraaf van het water schap „Het Vrije van Sluis", de heer J. B. Becu, sprak woorden van gelukwens en releveerde wat het waterschap aan de heer Kos tense, die sinds 1941 deel heeft uitgemaakt van het bestuur, te danken heeft. U beschikte steeds over de ridderlijke eigenschap pen: moed, beleid en trouw, aldus de heer Becu. Pastoor Burm sprak als vriend van de heer Kostense woorden van felicitatie. Wij zijn in de ge meente allemaal trots op deze onderscheiding, aldus spreker. De heer A. de Meijer, commies gemeente-ontvanger feliciteerde namens het gemeentepersoneel en zeide, dat allen er van over tuigd waren, dat de burgemees ter de onderscheiding ten volle heeft verdiend. Namens het ge meentepersoneel bood spreker mevr. Kostense een kamerplant aan. De heer J. W. Verplanke sprak als oudste raadslid en zeide dat de raad zich verheugde over deze onderscheiding. Burgemeester Kostense beant woordde de sprekers en zei de onderscheiding niet verdiend te hebben, daar hij niets meer heeft gedaan dan hetgeen hij zijn plicht achtte. Burgemeester Kostense zei niettemin bijzonder te zijn ge troffen door de eer die hem be wezen is en betuigde de Lands vrouwe zijn grote dank. Hierna bracht de Kon. Harmo nie een serenade. Staande op het bordes hoorde burgemeester Kostense, echtgenote, dochter en het verdere gezelschap, de muzi kale hulde aan. De voorzitter der muziekver eniging, de heer H. A. M. v. d. Vijver, feliciteerde in een geestig speechje, en zei, dat de eer ook een klein beetje afstraalde op de Kon. Harmonie, waarvan burge meester Kostense immers ere voorzitter is. Saartje de Meijer, lid van de drumband overhandigde mevr. Kostense een bouquet bloemen. De drumbandleden konden helaas niet deelnemen aan de muzikale hulde, omdat de regen het on mogelijk maakte met de instru menten buiten te komen. Nog lang bleef het gezelschap onder het- genot van verversin gen gezellig bijeen. Gemeente-avond. Dinsdagavond werd op het ge meentehuis in de raadszaal een z.g. gemeente-avond gehouden voor de raadsleden, het bestuur van het Willem Beukelsz. Comi té, het gemeentepersoneel en de politie, vergezeld door hun echt genoten. Burgemeester A. P. Kostense had de avond met een kort woord geopend. Hierna werden de tij dens de Beukelsfeesten opgeno men dia's vertoond, terwijl bo vendien nog de op de bandrecor der opgenomen redevoeringen ter gelegenheid van de onthulling van het Beukelsz. Monument nog eens ten gehore werden ge bracht. Na dit gedeelte bleef het tal rijke gezelschap r.og geruime tijd bijeen. Het was bijzonder gezel lig en eerst toen de kleine uur tjes waren aangebroken werd huiswaarts gekeerd. Jaarvergadering Vrouwen bond N.V.V. De afdeling Biervliet van de Vrouwenbond N.V.V. hield haar jaarvergadering in het Herv. Jeugdgebouw. Mevr. Dijk--Langstraat sprak een kort openingswoord, waarin zij gewaagde van de grote akti- viteit, welke de afdeling steeds wear ontplooit. •Het jaarverslag van de secre taresse mevr. J. Klaeijsen—Wol- faert werd goedgekeurd, evenals het door de penningmeesteresse uitgebracht financieel verslag. Hieruit bleek, dat de kaspositie van de afdeling gezond is. Na de bestuursverkiezing bleek, dat mevr. M. Klaeijsende Vos als penningmeesteresse was gekozen, en mevr. M. van der LindeBabijn tot bestuurslid. Afscheid werd genomen van mevr. M. PotvliegerDe Roos, die wegens verhuizing naar Sluis kil afn ad als bestuurslid. De voorzitster liet haar dank woorden vergezeld gaan van een prachtige plant. Ook de andere scheidende bestuursleden kregen hartelijke dankwoorden voor al les wat zij voor de afdeling had den gedaan. Hierna werden verversingen aangeboden, waarna mevr. Rie van Driel uit Terneuzen voor droeg uit eigen werk. Besloten werd nog in septem ber te starten met een cursus handenarbeid, en in de vakanties te gaan werken met de kinderen van N.V.V.-leden, indien hiervoor belangstelling is. Nadat allen nog eens rijkelijk waren getrakteerd sloot de voor zitster de zeer geslaagde jaarver gadering, met een opwekking de komende mei-viering te Breskens te bezoeken. Herdenking. Op het centrale militaire kerk hof in Kapelle is donderdagmor gen een militaire vlaggenparade gehouden. Aan deze korte plech tigheid werd deelgenomen door een detachement van het Franse vlooteskader, dat in Rotterdam gemeerd ligt en een detachement marinepersoneel van de marine basis te Vlissingen. Behalve door een groep Franse officieren en onderofficieren werd deze plech tigheid bijgewoond door de com mandant van het Franse vloot eskader, als vertegenwoordiger van vice-admiraal Douguet, en de commandant van de marinebasis te Vlissingen, kapitein ter zee Agelink van Rentergem. de Franse militaire attaché Naval uit Rotterdam, commandant Le Bourlier met zijn gevolg, de vice- president van het comité „Le souvenir Francais", graaf J. de Chambure, en het gemeentebe stuur van Kapelle. Na afloop van de plechtigheid werd door de commandant van het Franse vlooteskader aan de voet van het monument een krans gelegd. Bejaardensociëteit. De laatste bijeenkomst dit sei zoen van de bejaardensociëteit in Cadzand droeg een feestelijk ka rakter. Zo werden verschillende schetsen voorgedragen en werd de middag beëindigd met een ge zamenlijke koffiemaaltijd waar aan o.m. werd deelgenomen door de burgemeester, de heer J. A. Leenhouts. Hij bracht dank aan de presi dente, mevr. Ten Kate, aan me vrouw J. Adriaansendc Neef en aan de heer Nieuwenhuize voor het financiële beheer en merkte op, dat de bijeenkomsten zeer goed geslaagd waren. Ongeval Toen woensdagavond de heer De M. uit Sas van Gent met zijn brommer van zijn werk te Gent naar huis reed, kwam hij ter hoogte van Langerbrugge, waar diverse fabrieken een be drijf sspoor over de openbare weg hebben, ongelukkig met zijn brommer tussen de rails te recht. Hierdoor kwam de heer De M. ten val en een ontboden geneesheer constateerde een beenbreuk. De heer De M. liet zich hierop ter verdere behande ling naar 't ziekenhuis te Sluis kil overbrengen. Na twee dagen rijbewijs De heer W. M. te Sas van Gent, die sedert een tweetal da gen in het bezit is van een rijbewijs, reed woensdagavond met zijn Chevrolet op de Oost- dam (Plattendijk). Op onver klaarbare wijze raakte hij de macht over zijn suur kwijt en reed pardoes het pand van de wed. Van B. binnen. De ravage aan de woning en aan de auto was zeer groot. De bestuurder kwam wonder boven wonder zonder een enkel schrammetje uit zijn in elkaar gereden auto te voorschijn en liet zijn auto wegslepen. De auto is door de verkeerspolitie in beslag geno men voor nader onderzoek. Jaarvergadering Sasse Zwem en Poloclub „De Bruinvis" Woensdagavond hield „De Bruinvis" haar jaarlijkse ver» gadering in hotel „Rotterdam". De voorzitter, ir. C. A. L. Horst- mann, moest constateren dat de opkomst iets minder was dan vorig jaar. De jaarverslagen van de se cretaris en de technische com missie gaven nog eens een uit gebreid verslag van de aktivi- teit van het afgelopen seizoen. Ook het verslag van de pen ningmeester was 'n fraai stuk je van financieel beleid en ont lokte aan ir. Geerling een com plimentje, dat menig toporgaan in de KNZB wel eens een lesje mocht komen nemen bij de heer Gunter. De heren L. de Meijer en H. Gunter werden beiden bij en kele kandidaatstelling herkozen als bestuurslid. Een beroep van het bouwfonds van de KNZB om door het kopen van KNZB- badpakemblemen het bouw fonds te steunen vond bij de aanwezigen op de jaarvergade ring zo'n gretige aftrek, dat er reeds een 18 emblemen besteld kunnen worden. Vele aanwezigen verzochten om een waterpolowedstrijd van veteranen (boven 35 jaar) tegen het Bruinvis-zevental. Ook wa ren velen belangstellend naar het aanstaande zomerseizoen. De sekretaris, de heer E. de Vriend, die de Bruinvis op de kringvergadering vertegenwoor- digd heeft, gaf een uitvoerig verslag hierover. De Bruinvis kreeg slechts een zwemwed strijd toegewezen, n.l. de junio renkampioenschappen. Het be- stuur beraad zich dan ook om nog één of meer wedstrijden op eigen initiatief te organiseren. Op het eind van de vergade ring deelde de voorzitter mede dat het bestuur de technische commissie in zijn geheel heeft herbenoemd, zodat voorzitster is mej. R. Vergauwen, A. Sam- pon, sekretaris. en de heren P. de Vries, K. Hamelink en P, Bockstael, leden. Jaarvergadering Vrouwen bond N.V.V. De Vrouwenbond van het N.V.V. afdeling Sas van Gent hield woensdagavond in de zaal Resida haar jaarvergade ring o.l.v. mevrouw A. Renier Wolffgang. De bijeenkomst werd geopend door de gezamenlijke zang van het Vrouwenbondslied, waarna mevrouw Renier een openings woord sprak. Het jaarverslag, waaruit een grote aktiviteit bleek, werd door de vergadering goedgekeurd, alsook het financieel verslag. Grote aktiviteit toont de af deling voor het sociale werk o.m. voor de jaarlijkse t.b.c.- collecte, en de aktie voor de adoptie van meisjestehuizen. Voorts zette de afdeling zich in voor het werk onder de ouden van dagen, terwijl ook de jubi lerende en zieken uit N.V.V.- kringen niet vergeten werden. Na het officiële gedeelte werd koffie met koek geserveerd, ter wijl de heer Verbiest met zijn accordeon het uitgebreide ge zelschap enige tijd uitstekend vermaakte. Een zangkoortje zong enkele strijdliederen, waarna mevr. Dijk—Langstraat namens het Centraal Bestuur haar geluk wensen uitsprak voor de jubile rende afdeling. Het schijnt in Nederland ge makkelijker te zijn, een gelijk luidend rapport uit te brengen over een op te leggen beste dingsbeperking, voor de oor zaak waarvan men de schuld beslist niet op de vakbeweging kan schuiven. De afgelopen kabinetsforma tiepoging heeft aangetoond, dat het wel simpel is om een grote politieke partij buiten schot te houden, doch dat men uitein delijk de verantwoordelijkheid voor de „onvoordelige depar tementen" niet durfde te dra gen. Spreekster sprak haar grote voldoening uit, dat een ge meente als Sas van Gent een bloeiende Vrouwenbond heeft, waaraan de vakbeweging heel wat steun heeft, en wekte de vrouwen op de vrouwenbond en het N.V.V. hecht en sterk te maken. Tot slot van deze zeer ge slaagde bijeenkomst voerde de afdeling nog enkele schetsjes op, die danig op de lachspieren werkten. Na het gezamenlijk zingen van het bondslied, werd de avond door de voorzitster ge sloten. Concert Studentenkring. De studentenkring Sint Anne ter Muiden zal de zaterdag vóór Pinksteren voo rde vierde keer in dit seizoen een concert verzor gen in de Ned. Herv. Kerk te St. Anna ter Muiden. Medewerken den zijn studenten van het Am sterdams muziekconservatorium en onder hen vinden we enkele namen, die reeds meerdere keren te Sint Anne ter Muiden zijn op getreden. Nic. Luik bespeelt weer het kerkorgel en Tine van der Laan verzorgt weer een mezzo sopraanpartij. Er wordt werk ten gehore gebracht van Teleman, Zachau, J. S. Bach en Mendel- sohn-Bartholdy. De instrumen ten zijn viool, orgel en blokfluit. Koninkl. onderscheidingen. Ter gelegenheid van de vijftig ste verjaardag van H, M. de Ko ningin is aan een twfeetal inwo ners dezer gemeente de bronzen ere-medaille, verbondèn aan de orde van Oranje-Nassau toege kend wegens 40-jarige trouwe dienst op de landbouwbedrijven van de families Anth. Dekker te Othene en de familie L. W. de Regt te Zaamslag. Het waren F. Maas ('in dienst van de fam. Dekker) en J. de Feijter (in dienst van de fam. De Regt). Het onderscheidingsteken is dins dagavond door de burgemeester uitgereikt aan de gedecoreerden, waarbij tegenwoordig waren de werkgevers, mevr. Trimpe, mevr. L. W. de Regt, de beide zoons van de heer De Regt, die ook als werkgever mede het bedrijf voe ren en familieleden van de heren Maas en De Feijter. Uitreiking herinnerings- beker 59ste jaardag H. M. Koningin Juliana. Woensdag is de burgemeester op alle scholen in de gemeente geweest ter uitreiking van de nerinneringsbekers aan de schoolkinderen, welke van ge meentewege beschikbaar waren gesteld ter gelegenheid van de jaardag van H. M. de Koningin. Op alle scholen ging hieraan vooraf een korte toespraak van het hoofd der school en de bur gemeester. In elke klas werd aan één leerling(e) een beker uitgereikt, waarna de verdere uitreiking volgde door het per soneel. Afscheidsavond E.H.B.O. Ten gemeentehuize kwamen zowel de cursisten van Zaamslag als van Othene bijeen, om als slot van de cursus, gezamenlijk afscheid te nemen van hen, die de gehele winter hun beste krachten hebben gegeven de cur sus te doen slagen. De voorzitter, burgemeester Trimpe, verwelkomde namens het Rode Kruis de aanwezigen. Spreker achtte het beter deze afscheidsavond reeds nu te hou den in plaats van na het examen, daar er nu nog geen teleurge- stelden waren, aan wie mogelijk het begeerde diploma niet zou kunnen worden uitgereikt. Hij hoopte echter wel dat alle cur sisten die zich hadden aange meld om examen te doen, met succes de eindstreep zouden halen. Na het welkomstwoord werd een korte pauze gehouden, tij dens welke dames een kopje kof fie met gebak aanboden. Na de pauze dankte de heer Muller namens de cursisten van Zaamslag en Othene het bestuur van het Rode Kruis voor de on dervonden medewerking waar door deze cursus zo prachtig is geslaagd. Daarna richtte hij het woord tot de heer Verboom en de heer W. van Vessem die hun tijd en kunde beschikbaar stelden om deze cursus te kunnen geven. Zij hebben op een zeer prettige ma nier de cursisten de gehele win ter geleerd, wat een E.H B.O.'er dient te weten en hoe hij moet handelen. Als dank voor dit goede onder richt hebben de cursisten ge meend beide heren een blijk van waardering te moeten aanbieden. Dokter Verboom ontving een mooi boek en wat rookgerei, de heer Van Vessem kreeg wat tim mergereedschap, omreden hij hiervan bij zijn hobby zeer veel plezier kan hebben. De opperwachtmeester Boeije werd dank gebracht voor de ver leende hulp tijdens de ziekte van heer Muller voor de woorden de heer Van Vessem. De heer Van Vessem dankte de aan hem gericht, en ook de cur sisten voor het mooie cadeau. Het was hem steeds een genoe gen geweest, zijn werk te mo gen doen, en vond het zeer pret tig dat allen getrouw waren op gekomen. Dokter Verboom sloot zich aan bij de woorden van de heer Van Vessem. Hij stond perplex over hetgeen hem was aangeboden en dankte alle cursisten voor dit ge schenk. Hij sprak de cursisten moed in voor het nog te houden examen en hoopte dat allen zouden sla gen. Spreker zal steeds met ge noegen aan deze cursus terug denken. Hierna werd nogmaals een kopje koffie aangeboden. De heer L. Florussen van Othene dankte het bestuur van het Rode Kruis voor de mede werking. Hij wekte alle leden op om lid te worden van het Rode Kruis en gaf in overweging tij dens de zomermaanden eens een gezamenlijke oefencursus te houden. De voorzitter dankte ten slotte allen en zou gaarne zien dat nieuwe leden zich zouden aan melden. Ten slotte wenste hij alle cur sisten veel succes bij het a.s. examen. koe! geschonken, de zomerdrank bij uitstekt zwart* bessen apéritif frambozen apérlfjf Uitsluitend verkrijgbaar bij uw slijter - wijnhandel of café D O IJ E R VAN DEVENTER' ZWOLLi Geen zon buiten toch een stralende Oranjezon in de harten van vele Terneuzenaren en zeker in de harten van de honderden Ter- neuzense schoolkinderen die in plaats van de 50ste verjaardag van H. 51. de Koningin buiten te vieren dit. grotendeels „binnenshuis" hebben moeten doen. Dit stelde de Jeugdraad wel voor bijzondere problemen maar met de nodige improvisatie en goede wil is het allemaal naar wens verlopen. Woensdagavond liet het zich al aanzien dat wij op deze Konin ginnedag niet dat stralende weer zouden hebben van de vorige jaren. Zelfs de grootste optimist keek een beetje bedenkelijk. Ook gistermorgen zag het er allesbehalve rooskleurig uit en al vrij vroeg in de morgen drupte de regen weer van huizen en bomen. In plaats dat de schoolkinderen vanaf het Veilinggebouw in de Lerkhoflaan gezamenlijk naar de Markt zouden optrekken, voor afgegaan door muziek, moest dit worden veranderd en bleven zij. na de tractatie die om half tien op school had plaats gehad, in het Veilinggebouw. Het Tamboer- en Pijperkorps had zich reeds doen horen en daarna trad de „Harmonie Ter neuzen" aan om de kinderen, die ondertussen in het grote veiling gebouw waren opgesteld te be geleiden bij hun zanghulde die door burgemeester mr. P. Telle- gen in ontvangst zou worden ge nomen. Van te voren bracht de „Har monie" enkele populaire vader landse liederen die door de vele honderden kinderen enthousiast werden meegezongen. Want al was het weer dan niet ideaal, binnen was er genoeg „Oranje zon" om opgewekt deze dag te vieren. Doordat veel op het laatste ogenblik moest worden geïmpro viseerd (de zanghulde b.v. zou oorspronkelijk op de Markt zijn gehouden) kon de korte rede, die burgemeester mr. Teilegen tot de kinderen hield, jammer ge noeg niet tot in de uithoeken van het gebouw worden verstaan. De burgemeester herinnerde aan de grote gebeurtenis van vijftig jaar geleden die door het gehele Nederlandse volk werd gevierd. Er was een nieuwe telg geboren en het Huis van Oranje bleek bestendig te blijven. „Daar om zijn jullie vandaag bij elkaar om een zanghulde te brengen en uitdrukking te geven aan jul lie blijdschap. Ook ik ben blij, zo vervolgde de burgemeester, en omdat wij niet allemaal naar Soestdijk kunnen gaan, dank ik jullie voor deze mooie zanghulde, ook namens de Koningin". Burgemeester Teilegen besloot met de wens dat de verdere feestelijkheden van de dag goed zouden mogen verlopen en ein digde met een driemaal „Lang leve de Koningin" dat door de vele honderden kinderen enthou siast werd over genomen, onder het zwaaien van even vele oranje en rood-wit-blauwe vlaggetjes. Het „Wilhelmus" weerklonk en dit betekende het einde van de samenkomst in 't veilinggebouw waarna de „Harmonie Terneu zen" met drumband en het Tam boer- en Pijperkorps „Prinses Irene" een muzikale wandeling door de stad maakten. Niettegenstaande de storm, die steeds feller ging opsteken, wap perden er van öpenbare gebou wen en vele woningen de vlag gen. Terneuzen had bijna de rust van de zondag daar zo goed als alle zaken gesloten waren. Om twee uur begonnen de kin derspelen voor de leerlingen van de lagere scholen in het veiling gebouw. Deze hadden een uitste kend verloop. De estafettewedstrijd voor de meisjes en de veldloop voor jon gens van de middelbare scholen werden nabij de R. K. Jongens school gehouden. Om vjjf uur verzamelde de jeugd zich in het veilinggebouw waar de heer P. van der Goes de Veilingdirectie dank bracht voor de vriendelijke medewerking en door mevrouw Tellegen de prij zen werden uitgereikt, waarbij ook burgemeester Teilegen aan wezig was. Voor de leerlingen der lagere scholen werd de eerste prijs ge wonnen door Lia van Puyvolde van de 6e klas der R. K. Meisjes school met 97 punten. De tweede prijs was voor Lia Uytdewilligen eveneens leerlinge der R. K. Meisjesschool. De derde prijs won Loes van Eenennaam van c(e Zuidlandschool met 95 punten. Vervolgens behaalden 95 punten Thijs van Boven; Bep Dierikx 91 pnt; tezamen met Anny de Fouw, C. Hofman en Maarten v. d. Staal 90 pnt; Jan Vonk en Bram de Zeeuw 89 pnt; Rinus Witte, Kees v. d. Velde, Jaap Taillie, Frans Kolijn, Ronnv Vroegop en .Topie Korstanje 83 pnt; Kees Witte 87 pnt; Maaike de Leyser, Hessel Smit. Nelleke Polderman, Tanny Vermast, Hans v. d. Linden en Fr. van Campen 8S pnt; Joan Hagenaar, Peter van Damme, Anneke Ber- wald. Herman v. d. Brink en Charles van Eek 85 pnt; Jos Boschitz. Rita Sprenkels, Ervvin Maas, Jackie Harte, Tineke Scheele, Jos. Jonkman en L. Ver- hage 84 pnt; Corn, de Fouw, Maaike van Eek, Sj. van Grol, Piet Thaien, Janny van Dalen en Peter Neve, 83 pnt; Herman Op peneer, Eddy v. d. Bergen. L. Berwald, Ali Spier, Gerrit Ker sten, I. Doorns, Karei Goossens en Lia Bareman 82 pnt; Piet van Westeinde, Joke de Pooter. G. Bosscher, Anneke van Driel, Ma rijke de Vriend. Paul van Es, Janny Buysse, Piet van de Velde 81 pnt; Piet Janssen, Piet van Langevelde, Michel Scheele, Loes Krol, Marianne van Krimpen, Henk Maas, Hanny van Cadsand 80 pnt; Maaike Harms; Jan de Blaay, Adri Blok. Nelly van Tiel, Cobi Martens, Willy v. d. Molen, Willy v. d. Linden, Ingrid van Akkeren, Joh. Dieieman, Hein v. Diermen. Leen de Blaey, Roos Bootsgezel, Pieter Harms, Gerrit van Viveen. Piet Goossen, R. de Leyeser, Rinus van Luijck, Frank Wieland 79 pnt; Peter van Dier men. J. van Straten, C. de Bruyn, B. van Cadsand, Fr. de Kraker, Lia de Beer, Jopie Nieuwelink, Maria Verstraten, W. de Ridder 78 pnt; Gerda v. d. Steen. A. de Bokx, Simon de Bree, Gusta Cal- le, Ella y. d. Klooster. Ah Hame- link. Al. Doorns, Kees de Roo 78 pnt; W. Faas, I. de Jonge, Corrie Buyze, Frouwke Bakker 77 pnt; Jenny van Dixhoorn. Harry Kru- zeman. Joh. Buyze, Daan Hame link, Rosa Kegels, Jaap v. d. Est, Cor de Bruijn, Tonny Wisse. Henk Verberkmoes, Maaike de Jonge, Lia Bertossi, Rob Versluis 76 pnt; Kees van Boven, B. de Bruyne, Corrie Loof, G. Dees, P. Acke, R. van Krimpen 75 pnt; P. van Houeke, Peter de Koning, Tini Oppeneer. M. Verhage, Ko Huijssen, Hans Eckhardt. G. Cor- nelissens, I. Hamelink, R. Geel- hoedt, A. Dieieman, Paul Maas, A. Hamelink, M. IJsebaert, Leo de Kok, M. de Jonge, W. Doorns. J. van Houtte en L. Verhage 74 punten. Bij de leerlingen van de mid delbare scholen werd de estafette gewonnen door leerlingen van 't Petrus Hondius Lyceum 1, deze ontvingen een wisselbeker, een beker die mocht behouden blij ven en individuele prijzen. De tweede prijs was voor de groep Petrus Hondius Lyceum 3, de derde prijs voor Landbouwhuis- huidschool 3 en de vierde prijs voor het Petrus Hondius Lyceum 14. De veldloop voor de leerlingen INVAI. BIJ EEN MAGNETISEUSE De Rotterdamse politie heeft een inval gedaan bij de 52-ja- rige mevrouw T. B.K., die het beroep van magnetiseuse uit oefent. Zij had een kamer van haar woning ingericht als wachtkamer, waar tijdens het bezoek van de politie een tien tal patiënten op behandeling zat te wachten. De behandeling vond plaats in een zijkamertje en bestond daarin, dat pijnlijke lichaamsdelen bestreken wer den. Mevrouw B.—K. ging er ook wel per auto op uit om pa tiënten thuis te behandelen. Voor een behandeling gold een vast tarief. Er is proces-verbaal opgemaakt wegens het onbe voegd uitoefenen van de ge neeskunde. Advertentie.) van de middelbare scholen was verdeeld in verschillende wed strijden. Groep 1214 jaar; 1. W. Ver burg, Chr. Ulo; 2. J. W. Visser, Petr. Hond. Lyc.; 3. Van Beloois, Petr. Hond. Lyc.; 4. W. Hame link, Openb. Ulo; 5. Van Bam- bost, Techn. school. Groep 15—16 jaar; 1. C. de Rooy, Petr. Hond, Lyc.; 2. F. Ruben, L. Teohn. School; 3. J. Hamelink, L. T. S.; 4. C. Bakker, Chr. Uloschool; 5. J. Hofman, R. K. Ulo. Groep 17 18 jaar: 1. J. Lipjes, Petr. Hond. Lyc.; 2. Briquet (bui ten mededinging); 3. Veghels 'buiten meded.i; 4. A. Meert, Petr. Hond. Lyc.; 5. Verhelst (buiten meded.L 1. Petrus Hondius Lyceum, wisselbeker, 20 punten; 2. Lagere Technische School, 23 punten. De Terneuzense bejaarden hebben eveneens in de feest vreugde gedeeld. Door de beide bejaardensociëteiten werd een feestmiddag in 't R. K. Parochie huis georganiseerd. Zeer vele be jaarden hebben dit buitengewoon gezellig feest bijgewoond. Het. was mevr. Dikötter—van Esch, die allen van harte welkom heette op deze bijzondere, dag. Z i stelde de aanwezigen voor oen tweetal coupletten van het ..Wil helmus" te zingen, waaraan gaarne werd voldaan. Het muzikale trio „De Bam bino's", R. van Duyse, guitaar, R. Dobbelaer, accordeon, en als gast de Hoekse pianist Piet V gauwe, zorgden voor een gezel lige afwisseling. Tussen de be drijven door werden twee films gedraaid over het Koninklijk Huis. De eerste vertoonde het bedoek van de Koningin en de Prins aan Luxemburg, de tweede gaf de levensloop van Prinses Beatrix en de derde was de mooie kleurenfilm door de firma But gemaakt in opdracht van de Terneuzense V.V.V. De vele be kende plaatsen maakten een diepe indruk op de aanwezige bejaarden. Inmiddels hadden de dames het druk mét het rond brengen van koffie en gebak. Daarna speelde het orkest dans muziek en dit verleidde velen tot het maken van een dansje dat werd besloten met een gezellige polonaise. De heer De Rijck dankte de dames der beide sociëteiten voor deze zeer gezellige middag waar na mevr. Dikötter dank bracht aan alle medewerkenden en in 't bijzonder aan de ..Bambino's". De middag werd besloten met het zingen van het „Wilhelmus". Om half acht begon in het Veilinggebouw oen cabaret-voor- stelling door het gezelschap „De Zandkorrels" uit Middelburg, dat onder leiding stond van de heer A. Caljouw. De medewerkenden brachten op vlotte wijze een afwisselend programma van voordrachten, muziek en liedjes. Velen trot seerden de koude Noordwester om daarvan te genieten. De ar- tisten kregen na ieder nummer een hartelijk applaus. De „Harmonie Terneuzen" zorgde met 'n korte taptoe in het Veilinggebouw voor een waardig slot aan 't einde van deze storm achtige doch gedenkwaardige dag. die door jong en oud in Ter neuzen werd meegevierd. De burgemeester zen maakt in verba; lijnen, aangegeven c missie Nationale He volgende algemene en aanwijzingen b voor aller medewi verzocht. Dit jaar zal de I king worden gehouc dag 4 mei 1959. He hierbij worden miiit Nederlandse strijdk lieden, verzetsstrijde allieerde militairen ook ter wereld van de oorlog te ian in de lucht voor de het Koninkrijk zijn t wel als Nedcrlande derlands onderdaan van tegen hen geri lijke actie zijn omg Verzocht wordt va 18.00 uur tot zons-c vlaggen van alle ope wen, particuliere vaartuigen halfstok Te 19.40 uur verti tocht" vanaf de M< Aan deze tocht k deelnemen. Bij het i de stoet op de Marl zocht in rijen van 6 aan te sluiten. Van 19.40 uur tot voor 20.00 uur zu klokken luiden. Om 20.00 uur pn dat 30 seconden middel van de ontst straatverlichting d aangekondigd, in d meente gedurende t volkomen stilte in genomen, waarna deld wordt naar de de muziekverenigin Terneuzen" het spelen, hetwelk zwij den aangehoord, kan de stoet als on den beschouwd. De weg naar plechtigheid wordt volkomen stilzwijg zonder vlaggen Deze z.g. „stille tocl noch stand. Rechts staanden van de g< len een bijzondere i aan het hoofd van De bevolking v; wordt hierbij in hai genodigd om aan de deel te nemen. Dringend wordt langs de wegen nieuwsgierigheid o aangezien dit buite rend is voor een lijk verloop. Men sluite zich bij de stoet. In de geest van king zullen de ope kelijkheden en ver ten van 19.0021.00 zijn. Terneuzen, 28 aj De Burgemeester vr P. TEL Nagekomen ad ARTS Wegens sterf AFWEZK zaterdag 2 i

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2