1/ióm-Kvok EL-MIOR isreiTgiia Nederland vierde Koninginnedag Overeenstemming te Parijs Falcon Regenmode59 Nederlandse volk bood jarige Vorstin ruim een miljoen gulden aan J, K. VAN DIXH00RN& ZOON Montgomery hield persconferentie in Moskou HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VRIJDAG 1 MEI 1959 13e Jaargang Nr 4666 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. 3. van de Sande, Terneuzen DUIZENDEN BRACHTEN JARIGE VORSTIN HULDE EN GELUKWENSEN Nederland vierde gisteren zijn Koninginnedag, een dag, waarop het Nederlandse volk telkenjare meeleeft met het gezin in het witte paleis Soestdijk, waar de jarige Vorstin de hulde en gelukwensen van duizenden in ont vangst neemt, een ieder jaar terugkerend nationaal feest, dat gisteren wel bijzondere luister kreeg, doordat de Koningin haar vijftigste verjaardag vierde. Koninklijk gezin op het bordes TOESPRAAK VAN PROF. Dr. L. J. M. BEEL Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin Koningin had het koud De jeugd van Nederland Gefeliciteerd dames HET KANSELIERSCHAP IN WEST-DUITSLAND MINISTERS VAST BESLOTEN VRIJHEID DER WESTBERLIJNERS TE VERZEKEREN HEER BIJ ELK WEER AXEL. POOLSE GELUKWENS VOOR KONINGIN GELUKWENS UIT INDIA KONINGIN ONTVING ARMBANDHORLOGE WAARIN 275 BRILJANTEN EN OOK HAAR WERKKAMER ZAL WORDEN VERNIEUWD Overdracht van Zuidslavische patrouille boten aan Indonesië Brandje in koninklijk paleis SPAANS VLIEGTUIG VERONGELUKT Alle 27 inzittenden kwamen om het leven VERTROUWENS VOTUM VOOR DE BELGISCHE REGERING SPOORWEGSTAKING IN FRANKRIJK DE TOESTAND IN PANAMA Frankering by abonnement: Terneuzen. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 et DEVRUE Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Op deze ietwat druilerige lente-ochtend brachten zangaubades in tal van steden en dorpen reeds vroeg duizenden op de been. Vrolijk beierende klokken, vlaggende gebouwen en huizen, kinderen met oranje sjerpen en rood-wit-blauwe toeters gaven aan deze dag die blije sfeer, die zo karakteristiek is voor het verjaardagsfeest van de Landsvrouwe. De feestelijkheden bereikten echter een hoogtepunt in Soestdijk waar reeds uren voor het traditionele bloemendéfilé begon, hon derden in de rij stonden voor de hekken van het koninklijke paleis. Onder hen bevonden zich mannen, vrouwen en kinderen die reeds zeer vroeg hun woonsteden verlaten hadden om aan hun Vorstin huldé te brengen. Even over half elf betrad het koninklijk gezin het bordes. De jarige Vorstin, gekleed in een oranjekleurig complet, Prins Bomhard gestoken in een bruin costuum met een anjer op de revèr, en, voorts de Prinsessen Beatrix, Irene, Margriet en Ma rijke. Het collegium an het Leidse studentencorps viel de eer te beurt als eerste de Vorstin te fe liciteren. Een vrolijk feestelijke stoet, waaraan het eerste Leidse jeugdorkest en drumband „De Burcht" voorafging begon voor bij te trekken. Treffend was het moment, waarop een groep Surinaamse vrouwen het bordes beklom en de Vorstin namens de bevol king van Suriname een mand met vruchten uit dit land aan bood. Onder hen bevonden zich een Indiaanse, een vertegen woordigster van de Kottomis- De minister-president, prof. dr. L. J. M. Beel, heeft ter gelegen heid van de 50ste verjaardag van Koningin Juliana over beide Hil- versumse zenders een toespraak gehouden, waarin hij o.m. zeide dat het slechts aan weinigen ge geven is van nabij te ervaren hetgeen ons koningschap in wer kelijkheid beduidt. Voor ieder van ons is het ech ter een overtuiging, waaraan niet te wrikken valt, dat Koningin Juliana in het voetspoor van haar moeder haar hoge roeping in grote levenswijsheid en le venservaring op voortreffelijke wijze vervult tot rijke zegen voor geheel ons koninkrijk en voor al haar onderdanen. Wij allen, of wij nu persoonlijk met haar heb ben gesproken of dat wij slechts op indirecte wijze haar hebben leren kennen, gevoelen op deze dag opnieuw welke hechte ban den ons verbinden aan het vor stenhuis en welke wezenlijke warmte er in ons is jegens onze Koningin, die haar volledige per soon heeft ingezet en dagelijks inzet om de taak te vervullen, die zij bij haar kroning op zich heeft genomen, waarvoor zij door haar geboorte was voorbestemd en door haar ouders met zoveel lief de is opgevoed. Sinds de troonbestijging heeft onze Vorstin zich bij herhaling tot haar volk gewend. U allen kent haar stem en haar verschij ning door middel van radio, bioscoop en televisie. Dit beeld zo vertrouwd, deze stem zo wel luidend en gemoduleerd, wij zou den haar herkennen waar wij ook zouden zijn. Juist in deze dagen, nu wij weeL..te dampen hebben met moeilijkheden op staatkundig terrein en moeizaam trachten te komen tof een nieuw kabinet, treedt opnieuw de waarde van het koningschap scherp naar VOrJT' ,Pn eryaren wij welk een verbindende kracht wij bezitten in onze Vorstin. Hoe groot het steunpunt is dat wij in haar vin den. „Koningin Juliana wij wensen op deze dag van ganser harte geluk en wij bidden Hem die het al bestiert en leven leidt, dat Hij de kracht schenke nog tot in lengte van jaren ons voor te gaan. Temidden van Uw gezin, temidden van al Uw onderdanen weet Uw hart zich thuis. Bij U weten wij ons geborgen. Zij Gode bevolen", aldus prof. dr. Beel. sie, een Hindoestaanse en een Javaanse. Hoewel de zon af en toe ver woede pogingen deed door te bre ken om de feestvreugde te ver hogen, bleef het toch guur. De Koningin liet zich haar bontjasje brengen en ook de Prinsessen trokken iets warms aan. De officiële stoet werd beslo ten door de ponyclub „De Paar- denvriendjes" uit Best. Maar toen nog stroomden honderden de paleistuinen binnen om op het bordes hun bloemenhulde te brengen. Padvindsters uit Baarn kwamen handen tekort om de tulpen, narcissen, hyacinthen, se ringen en andere kleurige voor jaarsbloemen te rangschikken. Na dit bloemendéfilé ging de koninklijke familie 10 minuten het paleis binnen om een kopje koffie te drinken. Toen was het de beurt aan de jeugd van Ne derland om de Vorstin hulde te brengen. Twaalfhonderd jongens en meisjes uit Nederland, Suri name en de Nederlandse Antillen namen aan dit ver jaarsfestijn deel, en zij deden het met veel verve en jeugdig enthousiasme. En nog maar nauwelijks was het laatste paard voorbij, of van verschillende kanten kwamen de spelgroepen naar voren. In totaal ruim 400 jongeren van gymna stiek-, sport-, clubhuis- en pad vindersverenigingen, die alle maal voorzien waren van drie oranje ballonnen. Na een gene raal saluut van de drumband werden de vijf oranje vlaggen gehesen en ging een grote oranje ballon de lucht in, waarop het getal vijftig stond. Dit was het teken voor de jongens en meis jes om ook hun 3 ballonnen los te laten en als een oranje wolk, die door een stevige bries uiteen werd gerukt, dreven de 1200 bal lonnen over het paleis af. Het gehele paleisgazon was hierna een grote massa van spe lende jeugd. Men deed dit alle maal op zijn eigen wijze. Een be koorlijk schouwspel dat hier voor de koninklijke familie werd opgevoerd. Surinaamse en Antilliaanse dan sen, judo- en gymnastiekoefe ningen, kring- en balspelen, vlag- gemastbouw, zeiltuigen, lint- zwaaien en het zo dynamische Hongaarse spel yakardraaien. Direct na dit spel defileerden veertig vielrennertjes alsmede de Utrechtse jeugdbrandweer die met een heuse motorspuit aan trad. Een bloemendans op 't beken de „Glühwiirmchen" werd uit gevoerd door 144 meisjes van de christelijke gymnastiekvereni ging „Fraternitas" uit Utrecht. Kwistig strooiden de meisjes hun bloemen over het grasgazon. Een charmant geheel, dit optre den. Maar het bleef niet bij deze bloemen. Een zestiental meisjes uit de „Keukenhof" putten uit zestig halfmudsmanden duizen den bloemkdppen. Met vaardige hand vormden zij met deze bloe menpracht het getal 50 ter grootte van 10 bij 10 meter. Padvinders zorgden hierna in een oogwenk, dat het hele gazon, dat bezaaid lag met bloemen en kleurige linten, met feestmutsen en vlaggetjes, weer groen werd, zodat slechts het getal 50 van kleurige bloemen afstak tegen de grasmat. „Gefeliciteerd dames", zo riep de Koningin toen een 50-tal van de ruim 180 op 30 april 1909 ge boren vrouwen, getooid met grote strikken, de jarige Konin gin Biedermeyerboeketten aan boden. Deze bloemenhulde werd in een grote mand voor het bor des geplaatst. Nadat gezamenlijk het Wilhel mus was gezongen, verlieten alle deelnemers zwaaiend met rood- wit-blauw het gazon. De Koningin daalde het bordes af en onderhield zich enige mi nuten met de jarige dames. Een woordvoerder van de christen-democratische partij heeft woensdag op een perscon ferentie verklaard dat „niets dr. Adenauer kan verhinderen" tot 11 september kanselier en hoofd van de christen-democratische partij te blijven indien hij op 11 juli tot president wordt ge kozen. De sociaal-democraten (oppo sitie: hadden dinsdag meege deeld voornemens te zijn het recht van dr. Adenauer te be twisten om een nieuwe kanse lier te benoemen als hij tot pre sident wordt gekozen. Zij zijn van mening dat hij als kanse lier moet aftreden zodra hij tot president wordt gekozen. Dat zou betekenen dat president Heuss, wiens ambtstermijn op dat ogenblik nog niet is afge lopen, een nieuwe kanselier zou moeten benoemen. De vier Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken hebben donderdag te Parijs in een slotcommuniqué verklaard dat zij vol ledige overeenstemming hebben bereikt over de houding die zij op de a.s. conferentie te Genève zullen aannemen. De ministers herhalen hierin hun tevoren in december 1958 in Parijs en later in Washington gegeven verzekeringen, dat zij vastbesloten zijn de vrijheid der Westberiijners te verzekeren en de rechten en verplichtingen der Westerse verbondenen in Berlijn te handhaven. Zij gaven tevens wederom uiting aan hun bereidheid tot overleg met de Sowjet-Unie voor (Advertentie) U voelt zich behaaglijk in de zwaarste plensbui. biedt meer mannelijke modellen en stoffen dan ooit tevoren. Er is veel nieuws. Volop keus en smaak. Pas Uw Jas by J—MBS—BMBM—WMTOl "t"1 De voorzitter van de Poolse Staatsraad, A. Zawadzki, heeft H. M. Koningin Juliana een tele gram gezonden waarin hij haar gelukwenst met haar verjaar dag. President Prasad van India heeft Koningin Juliana zijn ge lukwensen met haar verjaardag gezonden. Ruim een miljoen gulden kon jhr. mr. C. 3. A. de Ranitz, voor zitter van het comité „Verjaarsgeschenk H. M. de Koningin", gister middag de jarige Vorstin aanbieden als een uiting van de warme genegenheid en oprechte eerbied welke de bevolking de Lands vrouwe toedraagt. Hij deed dit in de stuczaal van het paleis Soestdijk in aanwezig heid van het gehele Koninklijke Gezin en ruim vijftig comité leden. Jhr. De Ranitz maakte zich hier de tolk van de bevol king van het gehele koninkrijk. Het comité heeft namelijk alle bewoners van Nederland, van Nederlands Nieuw-Guinea, van Suriname en de Nederlandse An tillen en instellingen, organisa ties en ondernemingen in de ge legenheid gesteld aan dit ge schenk bij te dragen. Jhr. De Ranitz wees erop, dat het genomen initiatief aller- wege en in alle lagen van de be volking warme weerklank heeft gevonden. Vele honderdduizen den inwoners van het koninkrijk en in het buitenland wonende Nederlanders hebben aan dit verjaarsgeschenk bijgedragen. Het bedrag kwam dan ook niet zozeer binnen in grote stortin gen, maar voornamelijk in kleine spontane giften, die varieerden van een dubbeltje tot een gulden. Naast deze grote som geld, waarvoor Koningin Juliana nog een doel zal bestemmen, ontving zij uit handen van Jhr. De Ra nitz een bijzonder fraai armband horloge. Een sieraad, waarin 275 bril janten zijn gezet die gevat zijn in platina. Een produkt van Neder lands handnijverheid, waaraan 345 uur werd gewerkt. Ook zal als persoonlijk ge schenk nog de werkkamer van de Koningin worden vernieuwd. Onder meer zal er een handge knoopt Deventer tapijt van 45 vierkante meter worden gelegd, waarvan de heer De Ranitz de Koningin een staaltje toonde. Aan het slot van zijn toespraak bood jhr. De Ranitz de Koningin een aantal briefkaarten aan, dat het comité ontving en vaak voor zien van een treffende opdracht. Koningin Juliana zei vervol gens in haar dankwoord, ont roerd en overweldigd te zijn door zoveel hartelijkheid. Bijzondere dank bracht zij aan het comité, dat zich tot tolk heeft gemaakt van de gedachten die de vele gevers van dit prachtige ge schenk hebben bewogen. Dat dit voor elkeen een behoefte des harten is geweest, maakt de gave tot een zeldzaam waarde vol geschenk, zo zei de Vorstin. Koningin Juliana bekende dat de ijver van het comité haar toch niet geheel is ont gaan en ze zei, dat zij bijna in een verstrooid moment zelf een bijdrage in een van de bussen had gestopt, zo sche nen die te pleiten voor een of ander nobel doel. Over het grote geldbedrag dat zij ontving, zei de Koningin dat de gevers hiervan haar in staat stellen weer anderen in het ge hele koninkrijk blij te maken. Dit noemde zij het grootste genoe gen dat men haar bereiden kon. Het vooruitzicht dat haar werk kamer zo mooi zou worden, vond zij een reden om die dage lijks met nog meer animo bin nen te gaan om er haar werk uren door te brengen. „Ik zal dat telkens doen, ook in moeilijke tijden, met verhoog de blijmoedigheid, wanneer ik in mijn tapijt de neerslag zie van het hartelijke medeleven van het Nederlandse volk bij mijn werk", zo zei de Koningin. Ook voor het fraaie armbandhorloge uitte zij haar hartelijke dank. De talrijke goede wensen, zo zei de Koningin, zullen mij met nieuwe moed bij het begin van mijn tweede eeuwhelft vervullen, ook al hoop ik niet het einde daarvan nog te beleven. De leef tijd van 50 jaar noemde Koningin Juliana voor haar heel aantrek kelijk. Men heeft, zo zei zij, al die tijd gelegenheid gehad een goede dosis ervaring en levens wijsheid te krijgen. Het vallen en opstaan, de teleurstellingen, zoals het onrecht en de andere vreselijke dingen die onze tijd nog te zien heeft kunnen geven, maar ook de wonderbaarlijk goede en mooie belevenissen. Aan de andere kant, aldus de Ko ningin, is men met 50 doorgaans nog geheel fit, geestelijk van zins en fysiek in staat deel te nemen aan het volle veelzijdige leven, zoals God het geeft, in al zijn fleur en in al zijn ernst, terwijl er al iets van het milde licht van de levensavond zichtbaar wordt. „Ik ben gelukkig, terug en vooruit te mogen zien, samen met hen die mij lief zijn, met mijn man en met onze vier kinderen. Intens dankbaar, ook mijn moe der nog in mijn nabijheid te mo gen hebben en tevens gelukkig, omringd te zijn door zoveel echte, warme hartelijkheid en sympa thie", zo besloot de Koningin haar toespraak. Namens de Zuidslavische re gering zijn donderdag aan de Indonesische regering zes pa trouilleboten van 225 ton over gedragen. Dit geschiedde in de haven van Tandjong Priok. Elk van de boten is bewapend met twee 40 mm kanonnen, vier 20 mm machinegeweren voor luchtafweer en toestellen voor het afwerpen van diepteladin gen. Premier Djuanda nam de bo ten namens de Indonesische re gering in ontvangst. In de nacht van woensdag op donderdag is de Amsterdamse brandweer met groot materiaal uitgerukt naar het koninklijk paleis op de Dam. De portier had om 3 uur de brand ontdekt in een portiers loge aan de achterzijde van het paleis. De brandweer, die met niet minder dan 8 wagens van de kazarnes Rozengracht, Prin sengracht, De Ruyterkade en Achtergracht arriveerde heeft de „totstandkoming van een rechtvaardige en blijvende vrede in Europa". In het communiqué wordt voorts verklaard dat de door de Westerse ministers van Buiten landse Zaken bereikte resultaten ter kennis zullen worden ge bracht van de NAVO-raad. Er zijn ook regelingen getroffen op dat de raad gedurende de komen de Geneefse besprekingen tussen Oost en West inlichtingen hier over zal ontvangen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Herter, beschreef de te Parijs be reikte resultaten als „uitstekend" en een Franse woordvoerder ver klaarde dat volledige overeen stemming was bereikt over de taktiek, die de Westerse minis ters bij de komende besprekingen te Genève met hun Sowjet-Rus- sische ambtgenoot zullen volgen. Een woordvoerder heeft mede gedeeld dat de ministers, in ver band met de komende belang rijke besprekingen met hun Sow- jet-Russische ambtgenoot, heb ben besloten thans geen verdere mededelingen over de resultaten van hun overleg te doen. Het is, als gevolg van het wel slagen van hun besprekingen, niet nodig dat de Westerse mi nisters nog intensief overleg ple gen voor de aanvang, op elf mei a.s., der onderhandelingen met de Sowjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken Gromyko. Waarschijnlijk zullen zij echter nog wel op zondagmiddag, tien mei, officieus beraadslagen. Aan de werkgroep van des kundigen is opgedragen een voor de permanente NAVO-raad be stemd schriftelijk rapport over het Parijse overleg op te stellen. Een Amerikaanse woordvoer der verkla„:ue nog, dat de mi nistersconferentie meer had op geleverd dan de Amerikanen hadden verwacht. Het gemeen schappelijke standpunt is zonder gekrakeel bereikt, zei hij, en snel ler dan verwacht werd. De mi nisters hebben niets onafgehan- deld gelaten, over alles is over eenstemming bereikt. Het stand punt dat de ministers in Parijs hebben bereikt, zal in Genève in de vorm van een drie-mogend- hedendocument aan de Russen worden overhandigd. De onder delen van het Westelijke stand punt kunnen niet van elkaar los gemaakt worden, zo verklaarde de Amerikaanse woordvoerder nog. (Advertentie) NOORDSTRAAT TERNEUZEN DODELIJK ONGEVAL Op de Bosdijk te Eindhoven, ter hoogte van de rijkspsychia- trische inrichting, is woensdag avond te ongeveer 18.00 uur de 8-jarige voetganger J. Boerig- ter, toen hij de weg' wilde over steken door een personenauto, die uit de richting Helmond kwam gegrepen. Hij was op slag dood. De heer B. was een ver pleegde uit de R.P.I. Veldmaarschalk Montgomery heeft donderdag op een pers- het brandje echter met enkele conferentie in Moskou meege- emmers water geblust. Vermoe- 1 deeld, dat Chrosjtsjef hem een delijk hadden door het wegwer pen van een brandende siga ret in een prullemand enkele gordijnen vlam gevat. Een Spaans passagiersvliegtuig is woensdag tussen Barcelona en Madrid neergestort. De 27 inzit tenden zijn om het leven ge komen. Onder de 24 passagiers bevon den zich de Spaanse turner Joaquin Blume en zijn vrouw. De Belgische Kamer van volksvertegenwoordigers heeft donderdag de regeringspolitiek ten aanzien van Kongo goed gekeurd. Bij de vertrouwens- stemming spraken 110 afgevaar. digden (Katholieken en libera len) zich voor het regeringsbe leid uit, 71 volksvertegenwoor digers (socialisten en twee com munisten) stemden tegen en één onafhankelijke liberaal ont- hield zich van stemming. De stemming sloot het debat van de vorige week over de bevin dingen van de parlementaire enquêtecommissie in Kongo af. Onafhankelijke en onder com munistische leiding staande vakbonden van machinisten en stokers van de Franse spoor wegen hebben hun leden opge roepen woensdag a.s. geduren de 24 uur te staken ter onder steuning van looneisen. De so cialistische en Katholieke vak bonden steunen de stakingsop- roep niet. Men verwacht dat het trein verkeer rondom Parijs en in het noorden, oosten en zuid oosten van Frankrijk door de staking zal worden ontwricht. De vakverenigingen die zich voor de staking hebben uitge sproken. hebben tevens beslo ten dat onverwachte plaatselij- vriendschappelijke boodschap" heeft meegegeven voor premier MacMillan van Engeland. Montgomery weigerde ook maar iets naders te zeggen over deze mondelinge bood schap. ,Ze zit hier", zei de veld maarschalk, wijzend naar zijn hoofd. Montgomery zei voorts dat Chroesjtsjef hem had uitgeno digd een vakantie in de Sow jet-Unie door te brengen. „En ik heb de Russische minister van Defensie, maarschalk Ma- linofsky, uitgenodigd mij in Engeland te komen opzoeken". De Britse veldmaarschalk verklaarde, dat zijn onderhoud met Chroesjtsjef „langdurig, interessant, zeer openhartig en Met ingang van donderdag zijn Amerik*«.nse vliegtuigen begon nen waarnemingsvluchten te ma ken langs de Panamese kusten. Ecuadoriaanse toestellen nemen aan deze patrouiilevluchten deel. Volgens te Havana ontvangen berichten zou het uiteindelijke doel van de Panamese opstande lingen de verovering voor Pana ma van het Panamakanaal zijn, dat thans geheel in een Ameri kaanse zóne loopt. OPKLARINGEN. Het weer stond op Koningin nedag geheel onder invloed van een depressie die van Frankrijk naar Zuid-Duitsland trok. Merkwaardigerwijze was het weer in 't oosten van het land, waar men zich het dichtst bij de depressie bevond, belangrijk beter dan in het westen. Ter wijl in het oosten opklaringen voorkwamen bij temperaturen van 17 tot 21 graden, liet de zon zich in het westen niet zien en hield een krachtige noordelijke wind de temperatuur daar op ongeveer 10 graden. Over En geland en de Noordzee nadert nu een rug van hoge-druk, on der invloed waarvan vandaag in het gehele laód opklarin gen zullen voorkomen. In het buitengewoon vriendschappe lijk" was geweest en dat de Rus sische premer er „zeer geziond" uitzag. ,Ik heb nu een veel beter inzicht gekregen in de doelstel lingen van de Russen. Vroeger had ik hier weliswaar veel over gehoord, maar nu heb ik er uit de eerste hand kennis van ge kregen", aldus Montgomery. De veldmaarschalk was volgens zijn zeggen tot de ontdekking gekomen dat Chroesjtsjef ook een hele bekwame generaal is (Advertentie.) ke stakingen zullen worden ge- westen van het land worden de organiseerd en de treinen lang- temperaturen daardoor iets ho- zamer en met vertraging zullen ger, maar in het oosten zullen gaan rijden als de eisen na ze enkele graden lager zijn dan woensdag niet worden ingewil-| gisteren. De regenkansen zijn ligd. gering. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot vrijdag avond. Opklaringen. Opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Overwe gend matige wind uit westelijke richtingen. In het westen iets minder koud, maar in het oos ten iets lagere temperaturen dan gisteren. ZATERDAG 2 MEI. Breskens 10.14 10.46 Terneuzen 10.49 11.21 Hansweert 11.29 12.01 Walsoorden 11.39 12.11 ZON MAAN op onder op onder Mei 1 5.12 20.03 2.40 13.28 2 5.10 20.04 3.07 14.35 3 5.09 20.06 3.31 15.40 4 5.07 20.08 3.54 16.44 5 5.05 20.10 4.17 17.48 6 5.03 20.11 4.41 18.50

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1