Hulp voor Urugay Enschedeërs terug uit Tunesische gevangenschap Indonesisch commentaar op uitspraak Landgerecht te Bremen H.M. de Koningin Dracht bezoek aan Keukenhof De opstand in Tibet Duitse persstemmen over het proces-Halistein Verkorting arbeidstijd voor landarbeiders is moeilijk HOOGWATER De kwestie-Margot Fonteyn HET WEER WEERBERICHT VRIJDAG 24 APRIL 1959 13e Jaargang Nr 4660 Verschjjnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD DE KABINETSFORMATIE. HET NEDERLANDS- BELGISCHE GESCHIL OVER BAARLE-NASSAU Churchill naar de Verenigde Staten. DE HOGE VLUCHTEN NAAR BERLIJN STORMEN WOEDEN BOVEN CHILI. EISENHOWER EN HERTER DULLES ADVISEUR VAN EISENHOWER ZON- en MAANSTANDEN PREMIER REINERT VAN SAARLAND OVERLEDEN Vandaag onderhoud tussen Nehroe en de Dalai Lama. Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38159 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De formateur, prof. De Quay, heeft donderdagmiddag te 17.00 uur mr. A. C. W. Beerman, voor zitter van de Chr. Historische raadsfractie te Rotterdam ont vangen. Deze heeft voor de hem aangeboden ministersportefeuille bedankt. Donderdagavond had de for mateur een onderhoud gehad met de heer A. W. Biewenga, lid van de Tweede Kamer voor de Anti-Revolutionaire partij. Telegram van V. U.-studen- ten over kabinetsformatie. Het politiek studentengezel schap van de Vrije Universiteit te Amsterdam heeft donderdag een telegram gestuurd aan mr Beernink in Rijswijk en dr. Berg huis in Kampen. Het telegram luidt als volgt: „Politiek studentengezelschap V. U. staat achter beleid C.H.U., maar wenst voor Protestants Christelijkeen vier belangrijke portefeuilles. Perse niet: Land bouw, Financiën, Oorlog en Volkshuisvesting". Mr. W. Riphagen, juridisch ad- vieur van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, zal Nederland vertegenwoordigen bij de monde linge behandeling voor het Inter nationaal Gerechtshof van het Nederlands-Belgische geschil over enkele percelen grond in het ge bied van Baarle-Hertog en Baar- Ie-Nassau. De mondelinge behan deling begint maandag 27 april om half elf. Mr. Riphagen zal worden bij gestaan door mr. C. R. C. Wijcker- held Bisdom als advocaat en door mr. J. Schepel en mej. L. Lagers ils deskundigen. België wordt vertegenwoordigd door de heer Y. Devadder, juri disch adviseur van het Belgische ministerie van Buitenlandse Za ken, bijgestaan door mr. Gregoire als advocaat en de heren L. Gee- raerts en A. van der Essen als deskundigen. Donderdagavond is te Londen medegedeeld dat sir Winston Churchill 4 mei a.s. per vliegtuig uit Londen naar de Verenigde Staten zal vertrekken, waar hij drie dagen op het Witte Huis de gast zal zijn van president Eisen hower. Daarna zal sir Winston drie dagen op de Britse ambas sade te Washington verblijven, om tien mei de thuisreis naar Londen te aanvaarden. Churchill zal door zijn particu liere secretaris, Montague Brown, worden vergezeld. Mevr. Churchill zal de reis niet mee maken. De laatste ontmoeting tussen Eisenhower en Churchill vond plaats in juni 1954. Churchill, die destijds Brits premier was, heeft toen te Washington met Eisen hower beraadslaagd. 38 dagen aan een stuk is regen gevallen in Uruguay. Een straffe zuidenwind en springvloed op de Atlantische Oceaan verhinderden dat het water een uitweg naar zee vond. Tienduizenden mensen moesten haastig geëvacueerd worden uit de bedreigde en uit reeds ondergelopen gebieden. Het Nederlandse Roode Kruis heeft de speciaal voor hulpver lening bij rampen gereserveerde girorekening nummer 777 weer geopend, in de verwachting, dat het Nederlandse publiek, dat de „Het Britse besluit om de Ame rikaanse opvatting te steunen dat er in de luchtcorridors naar Berlijn op onbeperkte hoogte mag worden gevlogen, heeft meer officiële moed in Londen vereist dan de Amerikanen zich wellicht realiseren", zo schreef donderdag de „Christian Science Monitor". Als er van schroom in de Britse regering sprake is, dan is niet zo zeer uit bezorgd heid over de reacties van de Rus sen dan wel op grond van de overweging dat er in Engeland algemene verkiezingen op han den zijn, aldus het blad. In Zuid en Midden-Chili zijn tenminste acht personen om het leven gekomen bij stormen, die verscheidene dagen boven deze gebieden hebben gewoed, terwijl vele personen worden vermist. De aangerichte schade is groot. Voorts wordt gevreesd dat 7 Chilenen en 9 Argentijnen het leven hebben verloren bij een tocht door het Andes-gebergte. Reddingsploegen hebben geen spoor van de vermisten kunnen vinden. In het berggebied van de An des hebben militairen, die in de lucht door hefschroefvliegtuigen werden bijgestaan, groepen per sonen gered, die van de buiten wereld werden afgesneden, toen sterk gezwollen rivieren plotse ling, als gevolg van dijkbreuk, buiten hun oevers traden. ellende, die een watersnood brengt, kent, zal bijdragen de nood van de slachtoffers van de ramp in Uruguay te lenigen. Het water steeg op sommige punten in Uruguay zo hoog, dat b.v. de 88 meter hoge stuwdam van Rincon Del Bonete, over stroomd werd. Om de grootste elektrische centrale van Uru guay te sparen moesten dijken worden doorgestoken. Dientege- volge is Paso de Los Toros on dergelopen. De 10.000 inwoners van deze stad werden geëva cueerd. De 50.000 inwoners van Mercedes, op 230 kilometer van deze centrale, worden op het ogenblik ook bedreigd. Er moe ten voorbereidingen getroffen worden ook deze mensen naar veiliger streken te brengen. Van verscheidene landen is reeds hulp gezonden. De V. S. zonden voor een waarde van 300.000 dollar aan kleding en medicamenten. Frankrijk zond antibiotica en ook Duitsland en Engeland zonden geneesmidde len. Bij een ramp van dergelij ke omvang is het voorkomen van een epidemie eerste vereis te. Radio-amateurs proberen de verbindingen te herstellen, die door het uitvallen van de tele foon verbroken werden. Het is nog niet bekend welke schade de veestapel, de belangrijkste bron van inkomsten van het volk, heeft geleden. De Neder landse regering schonk reeds 10.000. De „Washington Post" zegt in een hoofdartikel dat presi dent Eisenhower er slechts ge deeltelijk in geslaagd is de twij fels over de manier waarop hij Christian Herter behandelde weg te nemen. Het blad noemt de woorden die hij tot Herter bij diens beëdiging, woensdag, sprak „gelegensheidswoorden" waarin slechts weinig lag van de hartelijkheid waarmee Eisenhower andere hoge func tionarissen heeft verwelkomd. De president zei bij de plech tigheid van woensdag tot Her ter: „Zoals ge wel weet hoopten wij dat Foster tijdig genoeg zou herstellen om zijn taak van minister van Buitenlandse Za ken weer op zich te nemen. Ge weet ook dat hij en ik het eens waren dat u de meest geschikte Met een KLM-vliegtuig uit Parijs zijn deze week twee van de drie Enschedéërs in Neder land teruggekeerd, die het vorig jaar in de zomer in Egypte op verzoek van de Tunesische poli tieautoriteiten werden gearres teerd als verdacht van moord op een Franse onderwijzer op het eiland Djerba voor de kust van Tunis. Het zijn de 30-jarige mevr. R.—B. en de zakenman D. H.. De echtgenoot van mevr. R. wordt nog vastgehouden in Tunis. Het drietal was het vorig jaar in april op reis gegaan. Het echtpaar wilde naar Amerika emigreren. H. zou met hen mee- man was om die taak over te gaan voor een vakantiereis. Des- nemen. God zegene u en ik tijds werd R. door de politie ge weet dat het gehele volk van de Verenigde Staten u succes toewenst." Herter antwoordde: „Ik ben u erg dankbaar voor het ver trouwen dat u en mr. Dulles in mij hebt betoond" waarop de president hem verzekerde: „U weet dat u dat hebt." President Eisenhower heeft donderdag officieel bekendge maakt dat de cud-minister van Buitenlandse Zaken Dulles is be noemd tot zijn speciale adviseur voor buitenlandse zaken. De verwerping door het civie le gerechtshof in Bremen van de Nederlandse eis tot in beslag neming van tabak afkomstig van genationaliseerde Nederlandse cultuurmaatschappijen in Indo nesië, is in Indonesische rege ringskringen met opluenting ontvangen, aldus heeft de Indo nesische minister van Landbouw Sadjarwo gisteren op een pers- Het prachtige weer heeft het zorgvuldig uitgestippelde plan van het bestuur van de jubileren de Keukenhof voor het bezoek van Hare Majesteit de Koningin in de war geschopt. De thee zou worden gebruikt in het pavil- Een verkorting van de arbeids tijd op grond van extra produk- tiviteit zal in het agrarisch be drijf zeer moeilijk zijn, omdat deze produktiviteit reeds is ver werkt en ieder jaar weer ver werkt wordt. De kosten van ar beidstijdverkorting zullen dus in de produktiekosten moeten wor den doorberekend. Dit verklaarde de voorzitter van de Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond, de heer P. Stokman, donderdagmorgen bij de opening van de te Utrecht ge houden vergadering van de ledenraad van de N. C. L. B. Hij zei, dat de drie landarbei dersorganisaties een commissie ingesteld die de moge lijkheden en consequenties van arbeidstijdverkorting zal gaan bestuderen. De heer Stokman herinnerde eraan, dat de N.C.LB. in febr. van dit jaar 45 jaar bestond. Hij constateerde met vreugde dat het ledental van de bond, dat de laatste jaren enigszins was ge daald, in 1958 is gestegen van 28.619 tot 29.003. Uit deze voor uitgang zou, volgens hem, mis schien de conclusie getrokken kunnen worden dat de zuigkracht van de andere bedrijfstakken minder is geworden. In hoeverre de werkgelegen heid in het agrarisch bedrijf be- invloed zal worden door de ont wikkeling in de Europese Econo mische Gemeenschap, is naar zijn mening, moeilijk nu al te zeggen. Hij acht het echter niet uitgesloten dat de mogelijk heden van migratie ruimer zul len worden. In dat geval zal het er, zijns inziens, opaan komen dat dit op behoorlijke voorwaar den zal kunnen geschieden. De heer Stokman memoreerde, dat de samenwerking tussen de drie landarbeidersorganisaties officieel weer is hersteld in de vorm van een contactorgaan dat eens per maand bijeenkomt. Hij verklaarde dat dit tot dusver goed werkt. ZATERDAG 25 APRIL v.m. n.m. Breskens 2.59 3.29 Terneuzen 3.34 4.04 Hansweert 4.14 4.44 Walsoorden 4.24 4.54 ZON op onder op onder Apr 24 5.26 19.51 21.44 6.22 25 5.24 19.53 22.56 7.06 26 522 19.54 23.59 7.58 27 5.20 19.56 8.58 28 5.18 19.58 0.52 10.03 29 5.16 19.59 1.35 11.11 30 5.14 20.01 2.10 12.30 joen, waar enkele Nederlandse industrieën van kunstvoorwer pen hun produkten tentoonstel len, maar Hare Majesteit prefe reerde het bij dat paviljoen ge legen terras. Zij liet daar de ar chitect van deze tentoonstelling de heer W. van der Lee aan zich voorstellen. Deze vertelde haar van zijn ideeën en plannen over en voor de Keukenhof en kon haar meteen verschillende ver schijnselen in haar tuin en bij haar heesters verklaren. Het bezoek van de Koningin aan deze tentoonstelling, waar van dit jaar het tienjarig bestaan gevierd wordt, was volgens de waarnemend voorzitter, de heer Th. R. de Vroomen, het hoogte punt van deze lustrumviering. Na de aankomst van de Ko ningin hesen, op het „Konings plein" in het smalle bos, ver tegenwoordigers van alle provin cies in plaatselijke klederdrach ten hun provinciale vlaggen. Daarna werd, terwijl de Konink lijke Militaire Kapel onder lei ding van R. van Yperen het Wil helmus speelde, de nationale driekleur gehesen. Voordien was aan Hare Majesteit door Joyce Tegelaar een boeket bloemen aangeboden. Vóór de plechtigheid waren de bestuursleden van de Keukenhof voorgesteld aan Hare Majesteit, die zich daarna onderhield met haar Commissarissen van de provincies Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel. Gelderland. Utrecht en Noord-Holland. De Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland was wegens ziekte verhinderd en de Commis saris in de provincie Noord-Bra bant, prof. De Quay, had het druk met de kabinetsformatie. Hare Majesteit werd ontvangen door de burgemeester van Lisse mr. Th. M. J. de Graaf, haar Commissaris in de provincie Zuid-Holland mr. J. Klaasesz, en de waarnemend voorzitter van de Keukenhof, de heer Th. R. de Vroomen. Na de plechtigheid in het smalle bos heeft Hare Majesteit, toegejuicht door bijzonder veel conferentie verklaard. De minister zei, dat de uit spraak die het gerechtshof in Bremen dinsdr.g heeft gedaan, duidt op de kracht van de argu menten die van Indonesische zijde naar voren zijn gebracht. Hij verklaarde ook, dat de uit spraak in Bremen „slechts de eerste stap is" voor het geval de Nederlanders de kwestie bij het federale gerechtshof in Karls ruhe in hoger beroep aanhangig zullen maken. Sadjarwo voegde hieraan toe, dat Indone sië „waakzaam zal moeten blij ven" voor verdere Nederlandse pogingen om voor internationale fora Indonesische eigendoms rechten te betwisten. Van Indonesische zijde, aldus Sadjarwo, is in Bremen nadruk kelijk verklaard, dat de verkoop van tabak afkomstig van gena tionaliseerde bedrijven „een daad van een soevereine natie" is, wel ke gebaseerd is op het recht van een regering om ondernemingen te nationaliseren. Inmiddels is van de zijde van de P.P.N. Baru, de instantie in Indonesië die de zocht in verband met een dief stal van een auto. Enkele weken nadat het gezelschap uit Ensche dé was vertrokken kreeg de fa milie bericht, dat zij via Oosten rijk, Italië en Sicilië in Tunis waren terechtgekomen. Op het kampeerterrein op het eiland Djerba, dicht bij de plaats waar het drietal had vertoefd, werd het lijk gevonden van een Fran se onderwijzer, die met R. be vriend was geraakt. Toen het stoffelijk overschot werd ontdekt, waren de heer en mevr. R. al op weg naar Egypte. Het plan om naar Amerika te gaan hadden zij opgegeven. In- plaats daarvan wilden zij nu naar Zuid-Afrika gaan, via Grieken land, waar zij meer faciliteiten hoopten te krijgen voor de emi gratie. In Alexandrië stapten zij op de boot, maar onderweg rees het plan om voorlopig in Cyprus aan wal te gaan. Een kennis, die zij aan boord hadden ontmoet, had hun namelijk verteld, dat zij daar gemakkelijk een baantje zouden kunnen krijgen bij de militairen. Hun werd echter geen verlof gegeven om van boord te gaan. want de speurtocht naar de drie Enschedéërs (H. had zich reeds in een vroeger stadium van het echtpaar afgescheiden en was in Tripoli gearresteerd) was in volle gang. Een dag nadat het echtpaar R. zijn intrek had genomen in een hotel te Alexandrië werd het ge arresteerd. Via verschillende ge vangenissen bereikte het echt paar en de heer H. Tunis, waar zij aan vele verhoren werden onderworpen. In het begin van dit jaar zouden mevr. R. en de heer H. worden vrijgelaten, om dat men van hun onschuld over tuigd was. Het duurde echter nog enkele maanden voordat zij in vrijheid konden worden ge steld. Dinsdagmorgen zijn beiden met een Frans vliegtuig naar Parijs gebracht, vanwaar de KLM voor het transport naar ons land zorgde. R. moet echter in de gevangenis van Tunis blij ven, omdat het onderzoek be zwarende punten opleverde. Hij heeft, naar zijn vrouw meedeel de, bekend de moord te hebben gepleegd, maar dit zou zijn ge schied onder dwang. De politie mannen zouden hem namelijk bij het verhoor hebben geslagen en toen hem werd meegedeeld, dat zijn vrouw eenzelfde lot zou on dergaan, heeft hij een bekentenis afgelegd. Later zou hij deze heb ben herroepen. De gezondheidstoestand van de heer H. was bij diens aankomst in Nederland zo slecht, dat hij in een ziekenhuis te Schiedam moest worden opgenomen. Radio-Peking heeft donderdag bekendgemaakt, dat in de perio de van 8 tot 21 april bijna twee duizend Tibetaanse opstandelin- De Westduitse pers is alge meen van oordeel, dat de vonnis sen in het proces tegen Hallstein en Blanken horn rechtvaardig zijn. Het partijloze blad „Die Welt" zegt dat het moeilijk aan te nemen is, dat de beide diploma ten in hun functies zullen wor den gehandhaafd. De partijloze „Frankfurter Allgemeine" schrijft dat het on juist is te menen, dat de poli- christen- tiek van Adenauers genationali-j democratische regering mede seerde bedrijven beheert, verno-is veroordeeld. Het acht de aan men, dat thans een tweede con- het licht gekomen onjuistheden tingent tabak van 2500 balen naar Bremen is verscheept en over enkele dagen in de Bremen- se haven zal aankomen. van gering belang. Het regeringsgezinde blad „General Anzeiger" zou het juister hebben gevonden, als Een woordvoerder van de Pa namese regering heeft bekendge maakt dat in een landhuisje in Santa Clara een tas met corres pondentie van dr. Arias, de echt genoot van „dame" Margot Fon teyn, is gevonden. Dit landhuisje is eigendom van een vriendin van de familie Arias, een zekere Beth Webster. Deze is voor een ondervraging aangehouden. In een brief aan Margot Fon teyn die was ondertekend met „Judy" kwam de zinsnede voor „Het komplot wordt steeds gro ter. Het boeide en amuseerde me voortdurend". De autoriteiten menen dat de brief afkomstig is van Judy Tatham, een goede kennis van dr. Arias, die enkele weken ge leden in Panama was. De woordvoerder deelde ver der mee dat op aanwijzing van een gearresteerd „lid van de groep van dr. Arias" op het strand van Santa Clara een ge heime bewaarplaats is ontdekt. Hier waren 17 pistolen, enkele geweren en 1.000 patronen ver borgen. In de tas van dr. Arias trof men een brief van „Judy" aan dr MAAN Commissaris in de provincie Arias aan waarin st0nd: „Pas toch op. We zullen je missen als ze je laten vallen". Verder was er een notitie-boek je waarin een-lijst was opge maakt van verschillende wapens. De autoriteiten hebben meege- deeld dat dr Arias o.a. van plan bezoekers, een rondwandeling! was op verschillende plaatsen in 12.30 gemaakt over de tentoonstelling. I het land stakingen te organise ren om het vervoeren van voor raden voor de rekening naar Pa- namastad onmogelijk te maken. Op het tijdstip van deze stakin gen zouden ook de opstandelin gen in deze stad in verzet komen. De Panamese regering heeft verklaard dat de ballerina Mar got Fonteyn wist dat er een com plot bestond tot omverwerping van het Panamese regime. Een regeringswoordvoerder zei: „Wij kregen deze brieven pas in handen nadat Margot Fonteyn uit Panama was vertrokken. Als wij de brieven eerder in ons be zit hadden gekregen, hadden wij als wjj dat wilden haar vast kunnen houden om haar op grond van deze brieven te vervolgen". Premier Egon Reiner! van Saarland, die dinsdag bij een auto-ongeluk ernstig werd ge wond, is gisteren aan zijn ver wondingen bezweken. Dit werd j woon verlof is verleend. Blan- bekendgemaakt door de rege- kenhorn werd woensdag in de- ringsvoorlichtingsdienst te Saar- 1 zelfde week waarin prof. Hall- brücken. 1 stein werd berecht, veroordeeld Reinert, die lid was van de tot een voorwaardelijke gevan- Westduitse christen-democrati- genisstraf van vier maanden we- het proces nooit had plaatsge had. „Het vonnis treft niet al leen de beklaagde, ook het prestige van de bondskanselier, die te vroeg verklaard heeft dat het gedrag van zijn naaste me dewerkers in overeenstemming met hun plicht was, is onnodig belast. Toen het kwaad van ongegronde beschuldiging aan, het adres van dr. Strack begon, had dr. Adenauer juist bepaald dat alle verzet tegen het ver drag met Israël moest worden gebroken. Slechts in dit ver band kan men begrijpen dat Blankenhorn en Hallstein, in een verkeerde opvatting van plicht, hun verdenking tegen dr. Strack hebben geuit, die de naam had tegen het verdrag met Israël te zijn," aldus het blad. De socialistische „Frankfurter Rundschau" acht het een ver heugend teken, dat het begin sel van de rechtsstaat bij dit proces niet is geschonden. De socialistische „Neue Rheinzeitung" is van mening, dat de beide beklaagden „als burger en als mens" hebben ge faald. De Duitse prof. Hallstein heeft donderdagochtend te Brussel zijn werkzaamheden als voorzit ter van de Europese commissie van de E.E.G. hervat. Een recht bank te Bonn had prof. Hall stein, die werd verdacht van laster, woensdag vrijgesproken. Volgens een te Brussel uitge geven communiqué hebben de andere acht leden van de Euro pese commissie hun voorzitter gelukgewenst met de vrijspraak. De commissie heeft uiting ge geven aan haar grote voldoening dat prof. Hallstein weer al zijn energie wijdt aan zijn Europese taken en heeft hem de verzeke ring gegeven van haar volledig vertrouwen. De Duitse bondsminister van Buitenlandse Zaken, Von Bren- tano, heeft het Duitse kabinet donderdag meegedeeld dat de ambassadeur te Parijs, Blanken horn. op diens verzoek buitenge- gen in de strijd tegen Chinese militaire eenheden zijn gesneu veld of gewond. De Chinese mi litairen waren de Brahmapoetra overgetrokken en hadden ruim dertig plaatsen op de verzets strijders veroverd. Communistisch-Chinese troe pen hebben „geweldige overwin ningen" behaald op Tibetaanse opstandelingen in het gebied van Loka, ten zuidoosten van Lhasa, aldus heeft het commu nistische persbureau „Nieuw China" donderdag uit Lhasa ge meld. Na de opstand in Lhasa en omgeving geheel te hebben on derdrukt, waren de troepen hon derdvijftig kilometer verder ge trokken naar Loka tussen de ri vier de Tangpo en het Himalaja- gebergte, waar in één slag alle steunpunten van de opstandelin gen in handen van de Chinezen vielen. De Dalai Lama, de „god-koni .g'" ter Tibetanen, en premier Nehroe van India zullen vandaag voor het eerst sedert de aankomst van de Tibetaanse geestelijke leider een onderhoud hebben. Men verwacht dat onder meer de toekomst van de Dalai Lama ter sprake zal komen en dat pre mier Nehroe de mogelijkheden van een toenadering tussen de Dalai Lama en de Chinezen zal onderzoeken. De Chinese regering heeft de deur voor de terugkeer van de Tibetaanse leider opengelaten door te verklaren dat hij door anti-Chinese elementen was ont voerd. maar het is niet waar schijnlijk dat de Chinezen conces sies zullen doen. Hernieuwing van de beloften aangaande auto nomie voor Tibet en de veiligheid van de Dalai Lama lijkt de enige tegemoetkoming der Chinezen. De Dalai Lama heeft van zijn kant te kennen gegeven voorlo pig niet van plan te zijn terug te keren. Tibetanen in India zeggen dat indien de Dalai Lama terug keert, de Chinezen hem waar schijnlijk naar Peking zullen overbrengen en uit zijn naam besluiten zouden uitvaardigen die de Tibetanen moeilijk zouden kunnen negeren. sche partij van dr. Adenauer, stond sinds juni 1957 aan het hoofd der regering. Reinert is 50 jaar oud gewor den. Hij is woensdag tweemaal geopereerd nadat hij bij een bot sing met een vrachtwagen uit zijn auto was geslingerd. gens laster en valse beschuldi ging. Een woordvoerder van de bondsregering zei dat volgens het kabinet het vonnis nog geen rechtskracht heeft omdat Blan kenhorn in hoger beroep is ge gaan. Hoewel het hogedrukgebied in omvang sterk is afgenomen, blijft het het weer in onze omge ving beheersen. Het centrum be vindt zich nu boven het zuidelijk deel van de Noordzee waardoor de wind naar noordelijke rich tingen draaide en iets koudere lucht van de Noordzee binnen stroomt. Overdag als de tempe ratuur voldoende is gestegen ont wikkelen zich hierin stapelwol ken die soms het buienstadium bereiken, maar van veel beteke nis zijn deze buien niet. In grote trekken verandert het weer de komende 24 uur niet veel. alleen worden de tempera turen lager dan donderdag. Oceaantronten die Ierland nade ren verplaatsen zich langzaam en zijn niet erg actief. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdag ochtend tot vrijdagavond. MINDER ZACHT. Aanvankelijk hier en daar mist, overigens zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind tussen noord en oost. Maximum temperaturen van 10 tot 15 gra den.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1