Gruwelijke moord te Axel opgelost? Winnaars Lexington Prijsvraag naar Parijs 7 -v- m De gevolgen van de Delta-werken Moeder herkent het slachtoffer, Juliana Schietse uit Gent Echtgenoot, Xavier de Backer, gearresteerd VOETBAL LEXINGTON U doet toch ook mee? DE GEHUURDE ECHTGENOOT Donderdag 23 april 1959 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Het ziet er naar uit, dat de sluier die twee weken lang de beestachtige moord te Axel bedekte, spoedig zal wor den weggenomen, nu de Belgische politie-autoriteiten de 38-jarige Xavier de Backer te Blaasveld hebben gearres- teerd, verdacht van moord op zijn 39-jarige vrouw Juliana Schietse. HET SLACHTOFFER JULIANA SCHIETSE. De Belg werd de vorige nacht aan een langdurig kruisverhoor onderworpen, doch heeft tot dus ver nog niet bekend. Bij dit verhoor waren zowel autoriteiten van de Belgische als de Nederlandse justitie aanwe zig. Het dorpje Blaasveld tussen Antwerpen en Mechelen telt 3.000 inwoners. In de woning van de verdachte is een intensieve huiszoeking ingesteld. ONENIGHEID IN HET GEZIN Het schijnt dat in het gezin- De Backer reeds lang onenigheid heerste. Volgens het persbureau „Belga" heeft de man al eens een poging gedaan zijn vrouw te ver giftigen. Voorts heeft hij reeds een veroordeling achter de rug wegens mishandeling van zijn schoonmoeder en wegens dief stal van een auto. De verdachte, die werkzaam was als huis knecht bij een oud-advocaat, leefde reeds geruime tijd niet meer met zijn vrouw samen. Iedere week ging hij zijn vrouw opzoeken te Blaasveld. Hij bezat een tweedehandswagen die hij zich in 1953 had aangeschaft. Hij heeft bekend dat hij Nederland goed kent, doordat hij er gewerkt heeft als vertegenwoordiger van een Nederlandse sigarettenfir- ma. Naderhand keerde hij er te rug om er autoritten te maken. Tijdens zijn ondervraging ver klaarde De B., dat hij wel de door de dagbladen over de moord te Axel gepubliceerde foto's had gezien, maar dat hij hierin geen enkel verband met de verdwij ning van zijn vrouw had gevon den. Hij zou pas verleden donder dag deze verdwijning aan de po litie hebben medegedeeld. Men weet niet in welke gemeente hij aangifte deed. Een commissaris van de Nederlandse rijkspolitie, de heer Schitter, en de substi- 1uut-officier van justitie te Mid delburg, mr Th. Lebret, verblij ven te Brussel, waar ze zich in verbinding hebben gesteld met de Belgische gerechtelijke poli tie. MOEDER VAN HET SLACHT OFFER DEED AANGIFTE Juliana Schietse was in 1948 met De Backer gehuwd. In 1954 vestigde het echtpaar zich te Blaasveld. Het slachtoffer is ge ïdentificeerd. nadat de moeder de overblijfselen van de japon en de mantel van haar dochter had herkend. Blijkens een interview, dat het Belgische blad „Het Laatste Nieuws" met mevr. Schietse ge had heeft, is de ontknoping van het drama versneld door een be zoek, dat zij dinsdagochtend aan Blaasveld bracht. Toen zij haar dochter niet thuis trof, is zij gaan informeren bij de ouders van haar schoonzoon, die tot dat mo ment in de veronderstelling had den verkeerd, dat de vermoorde al enige weken bij mevr. Schiet se logeerde. Daarop begaf de moeder zich naar de plaatselijke rijkswacht. Te Gent teruggekeerd werd zij nog diezelfde avond bij de ge rechtelijke politie aldaar ontbo den. Ondervraagd over de schoen, het wekkertje en de kledingstuk ken die tenslotte tot de oplossing van het raadsel hebben geleid, antwoordde de vrouw dat zij al deze zaken had gekocht. FAMILIE TE GENT GOED AANGESCHREVEN. Juliana Schietse is de dochter van wijlen de heer Schietse, die woonde op de Rooseveltlaan te Gent en die een bedrijf van huur auto's en tourauto's had in de Hofstraat. De familie staat goed bekend te Gent. De weduwe Schietse, moeder van het slachtoffer, had de laat ste tijd drie brieven geschreven naar haar dochter, die te Blaas veld woonde. In deze brieven was o.m. spra ke van een uurwerk, dat te Gent in reparatie was gegeven en door het slachtoffer moest worden af gehaald. Op geen van deze brie ven ontving de moeder echter antwoord. De Rooseveltlaan waar wedu we Schietse nog verblijft, ligt nabij de Lange Violettestraat en de St. Lievenspoortstraat, waar de eerste sporen, die naar een herkenning van het slachtoffer konden leiden, werden ontdekt. Op het gedeeltelijk verkoolde lijk werd een schoen aangetrof fen. Spoedig na de misdaad kon de politie uitmaken, dat het toen nog onbekende slachtoffer haar schoenen had gekocht in een win kel in de Lange Violettestraat te Gent. De echtgenoot van Juliana Schietse 'stond niet al te best aan geschreven. Het was dus niet te verwonderen dat tegen hem aan stonds ernstige verdenkingen re zen. Reeds lang geleden was hem op politiebevel de toegang tot de woning van de familie Schietse ontzegd. Blijkbaar was het De Backer er om te doen geweest zich een plaats te veroveren in een wel gestelde familie. Na de dood van de heer Schietse, ongeveer acht jaar geleden, ging de eens zo bloeiende zaak langzaam maar zeker achteruit. VERDACHTE BLIJFT ONT KENNEN. De verdachte echtgenoot blijft ontkennen dat hij iets met de mis daad te maken heeft. Volgens zijn verklaringen verbleef hij op de bewuste dag bij zijn werkgever, een vroegere advocaat, in de Roo seveltlaan te Brussel, waar hij se dert januari j.l. als huisknecht werkte. Men beschrijft de verdachte als een magere man van middelma tige grootte, die een bril draagt met dikke glazen. Tot gisteravond negen uur toe is hij, naar ons bericht werd, hardnekkig blijven ontkennen. Wel moest hij toegeven dat hij de streek rond Terneuzen en Axel goed kent, daar hij er vroe ger meermalen vertoefde in ver band met zijn bezoeken aan di verse sigarenwinkeliers. Hij schijnt reeds tal van be roepen te hebben uitgeoefend. Na enige tijd bij een garagehou der te hebben gewerkt, liet hij zich na de bevrijding bij het Amerikaanse leger inlijven. La ter werd hij huisknecht bij een advocaat in Antwerpen, waar hij zijn vrouw leerde kennen. Zijn tegenwoordige werkgevers maken momenteel een reis door Israël, zodat nog niet is na te gaan, waar hij in de periode van zondag 5 tot donderdag 9 april heeft vertoefd. Men weet ook niet op welke avond de misdaad op de verla ten polderweg te Axel werd ge pleegd. Het gedeeltelijk verkool de lijk in de greppel werd op 9 april ontdekt, doch een getuige beweert reeds in de nacht van 6 op 7 april in de verte, hoogop slaande vlammen op de plaats van de misdaad te hebben opge merkt. Juliana Schietse woonde de laatste tijd bij haar schoonouders te Blaasveld. Er wegen begrijpelijkerwijze zware vermoedens op de echtge noot, ook wegens zijn eigenaar dige houding na de vermissing van zijn vrouw, doch tot dusver heeft de politie geen verdachte sporen ontdekt op zijn kleding. Ook werd de revolver nog niet teruggevonden waarmede de mis daad gepleegd werd. BRIEF AAN DE BURGE MEESTER. Tijdens het onderzoek te Blaas veld kwam aan het licht dat De Backer zondagavond een brief heeft geschreven aan de burge meester van Blaasveld. Hij schrijft daarin dat zijn vrouw Juliana Schietse sedert 6 april spoorloos is en dat zij zich ook niet bij haar moeder in Gent be vond. De brief kwam via de gemeen tesecretaris en de veldwachter terecht bij de procureur des ko- nings te Mechelen. Daar werd vastgesteld dat de initialen van de naam van het slachtoffer (J. S.) overeenkwamen met die van de vrouw van De Backer. Deze werd aangehouden bij zijn ouders in Blaasveld. De familie De Backer staat in Blaasveld gun stig bekend. Met spanning wacht men thans in Zeeuws-Vlaanderen en in Bel gië de resultaten van het verde re onderzoek af. Over doorslaan de bewijzen schijnt men voorals nog niet te beschikken. Niette min bestaat er gegronde hoop dat men er in zal slagen deze geruchtmakende zaak „rond" te krijgen. Gevangenen Kouden gijzelaars vast. Opnieuw zijn in een Ameri kaanse gevangenis moeilijkheden ontstaan. Dit keer in de gevan genis van Concord, Massachu setts, waar een aantal gevangen 14 gijzelaars bedreigt teneinde te kunnen ontsnappen. De beruchte bankrover Martin Feeney, die kortgeleden na een ontsnappings poging uit een andere gevange nis naar Concord werd overge bracht, heeft de leiding. De poli tie rukte onmiddellijk uit. Achttien gevangen grepen na de maaltijd veertien bewakers en twee burgers als gijzelaars en stopten ze in een kamer. Er is nog niets gemeld over gebruik van geweld. Toen de politie ter plaatse was, hadden de gevange nen nog geen eisen of bedreigin gen kenbaar gemaakt. In zijn vorige gevangenis, in Walpole, hadden Feeney en en kele anderen gedreigd zes gijze laars te zullen doden als zij niet zouden worden vrijgelaten. De wacht, John Gavin, had echter opdracht gegeven een aanval op het gebouw te doen als hij na een half uur nog niet zou zijn teruggekeerd van een be spreking met de gevangen. De militairen gingen tot de aanval over en troffen de zes gij zelaars aan met telefoonkoorden om hun hals. Enkele waren met petroleum overgoten. De gevan genen hadden messen, een ha mer en pikhouwelen. Op bevel van Feeney gaven zij zich toen over. (Advertentie) GEBAKKEN STEMBILJET. De heer H. Hoen heeft woens- dagavand in de Maastrichtse ge meenteraad onder hilariteit ont huld dat bij de onlangs gehouden Tweede Kamerverkiezingen in één der Maastrichtse stembu reaus in een stembus een portie patates frites met een hoeveel heid kwalijk riekende piccalilly was aangetroffen. Deze ongewone stembusinhoud achtte de spreker echter geen aanduiding (met propagandis tische strekking) voor een poli tieke partij. Het moet in de bus zijn gestopt vóórdat de stembus bij het stembureau was afgele verd. BEKERCOMPETITIE. (Tweede ronde.) Voor de tweede ronde van de bekercompetitie van de K.N.V.B. is te Groningen de voetbalwed strijd VelocitasZwartemeer ge speeld. Zwartemeer won de ont moeting met 53. De toestand in Uruguay. Het blijft maar regenen in Uruguay. Door de aanhoudend neerplenzende watermassa's is het niveau van de rivieren, dat even een daling had vertoond, weer gestegen. Bij de stuwdam De Rincon del Bonete is de Rio Negro een ongekend woeste stroom geworden en de ontruim de stad Paso de Los Toros staat geheel blank. Als de stuwdam van Bonete de enorme druk van het meer niet langer houdt, zal ook de plaats Mercedes ontruimd moeten wor den, waartoe de inwoners zich gereed houden. De hulpvliegtuigen ondervin den van de stortregens veel hin der die het zicht tot nagenoeg nul hebben gereduceerd. Aambeeld van Gertna Green gestolen. Het beroemde aambeeld in de smidse van het Schotse grens- plaatsje Gretna Green, waar de plaatselijke smid duizenden weg gelopen geliefden trouwde is ge stolen. Men zag vier mannen met een groene auto van de smidse weg rijden. Het aambeeld dat voor 5.000 pond is verzekerd, is dikwijls het doelwit geweest van studenten die trachtten het te „veroveren" om het over de grens naar Enge land te brengen. Russisch voorlichtingsbureau in Syrië gesloten. Het Russische voorlichtings bureau in de Syrische hoofdstad Damascus is gesloten, zo wordt uit Cairo vernomen. Ook de consulaten is gevraagd geen publiciteitsmateriaal te ver spreiden. Men ziet in de maatregel een poging om te voorkomen dat de consulaten van de communisti sche landen propagandacentra worden. V7! H I. LBXlNGfON i •-> g •"- £3# v Ï*r .X- «V.V.S yvfr. De prijswinnaars v.X.n.r. P. H. BXékendaal, Amsterdam J. Bijleveld, Groningen; L. B. Walters, Enschede P. Gouwswaard, Den Haag B. Bosch, Wierden P. Th. Ceelen, Amsterdam; Mevr. A. W. van Stempfoort' Boers, Arnhem; A. H. F. Smit, Soest. T from America's Best Tobaccos 7 -V -V f; Schiphol, 21 april i De acht winnaars van de maand maart ïn de grote Lexington prijsvraag vertrokken per speciaal Lexing- ton-vliegtuig naar Parijs. U ziet ze hier voor het vlieg tuig, vóór het vertrek van Schiphol. De acht winnaars van april gaan twee dagen naar Kopen hagen! Vraag een afdruk van de. publicatie met algemene voorwaarden aan: Lexington - Postbus 305 - Den Haag Binnenkort zal een interim- rapport verschijnen, waarin voor stellen zijn vervat om de vissers van Veere en Arnemuiden te hel pen. Waarschijnlijk zal daarin voorgesteld worden door het rijk een haven met visafslag bij Co- lijnsplaat aan te doen leggen, welke oplossing echter als tijde lijk beschouwd moet worden, om dat de Oosterschelde uiterlijk in 1978 afgesloten zal zijn. Dit blijkt uit het verslag van de vaste commissie voor de Del tazaken uit de Tweede Kamer van een mondeling overleg met de minister van Verkeer en Wa terstaat over een aantal onder werpen betreffende de uitvoering van de Deltawerken en de gevol gen hiervan. Bij dit gesprek, dat op 4 maart gehouden werd, waren voorts aanwezig mr. A. H. C. Gieben, secretaris-generaal van Verkeer en Waterstaat, ir. A. G. Maris, directeur-generaal van de Rijkswaterstaat en ir. Ph. Schuur man, hoofdingenieur voor bijzon dere diensten bij de Rijkswater staat. Het ontwerpen van een alge mene regeling ter tegemoetko ming in de schade, te lijden door uitvoering van de Deltawerken, is een dermate moeilijke taak, verklaarde minister mr. J. van Aartsen tijdens dit gesprek, dat hij geen illusies wilde wekken het wetsontwerp reeds binnen korte tijd te kunnen indienen. Wel is de commissie, die er mee is be last, reeds vergevorderd met voorstellen ten aanzien van de verplaatsing van de vissers van Veere en Arnemuiden. Deze zaak is urgent omdat de afsluiting van het Veerse Gat spoedig zal geschieden. Daarom zal er een interimrapport komen. Over het onderzoek naar de aanleg van een proefbekken voor schelpdie ren-cultures in het Veerse Gat deelde de minister mede, dat men thans verwacht dat het maken van zulk een bekken technisch wel mogeliik zal zijn. De vraag rijst echter of het economisch verantwoord is. Het onderzoek is nog niet afgesloten, doch wel een heel eind gevorderd. De kosten zullen vermoedelijk 6 of 7 mil joen gulden bedragen. Op vragen uit de commissie over „het Sloeplan", een onder deel van de plannen tot verho ging van de dijken langs de Wes- terschelde, deelde de minister mede, dat nu reeds een twaalfde ontwerp is vervaardigd, dit in overleg met de N.V. „De Schelde". Dit plan zou gedeeltelijk kunnen worden gerealiseerd zonder be dijking van het Sloe. Mocht er verdere belangstelling zijn, dan zou de mogelijkheid bestaan voor industriële ontwikkeling achter de dijken. De minister antwoordde ont kennend op de vraag of er nog nergens in ons land zwakke plaat sen in de duinenrij voorkomen. Krachtens de „zwakke plaats regeling" en met betrekking tot verdere werken bij de uitvoering van het Deltaplan zijn (in ronde cijfers) voor de versterking van door LÜISA-MARIA LINARBS 52) Geautoriseerde vertaling: W. FIOK—LUGTEN (Nadruk verboden.) je de moeite van twee keer lopen Wat een goede keukenmeid! Heerlijk! Je behoefde dit gerecht enkel op te warmen en dat heb je zo handig gedaan als een fee, verklaarde hij op ongekunstelde toon, waarin geen zweem van be spotting was te bespeuren. Zie je liefje, het komt er in het leven enkel op aan, een begin te ma ken. Wij zouden ons maal wel met muziek kunnen opluisteren. Kies de plaat maar uit, die je het liefst wilt horen. Met tegenzin stond Estrella op, zocht de platen door en zette een plaat op. Onmiddellijk ging zij weer aan tafel en boog haar hoofd over haar bord. Weldra weerklonken langzaam plechtig en luid de eerste maten van de „Marche Funèbre" van Chopin. In Miguels ogen flikker den sprankels van pret en hij klemde zijn lippen op elkaar om niet te gaan lachen. Alsof hij zich geen rekenschap gaf van wat hij hoorde, hernam hij op dezelfde welwillende toon van een ver rukt echtgenoot, die hij te voren had aangeslagen: Wat een aardige fox-trot, lieveling! Je hebt een uitnemen de smaak. Dit is één van mijn lievelingsplaten. Ik krijg lust om te gaan dansen. Ben jij klaar? Wil je de schaal met gesmoord rundvlees binnenbrengen? Dan zal ik vast het dessert halen om te besparen. Inderdaad stond hij op een ge geven ogenblik op en kwam te rug met een keukenkom, waarin Estrella lukraak de beide blikken perziken had overgegoten. Een volgende keer dien je het nagerecht op in één van de kristallen schalen; daarin komt het beter tot zijn recht, zie je, liefste? Neen, doe geen moeite voegde hij erbij, toen hij haar aanstalten zag maken om de plaat te verwisselen, die afgelo pen was. Nu kies ik weer. Ditmaal was de beurt aan Es trella om verbaasd te kijken, toen zij de eerste maten hoorde van Mendelssohns „Huwelijksmars". Er is een ruime voorraad grammofoonplaten, romans en tijdschriften. Wij zullen ons niet vervelen. O, wat zullen wij een heerlijke tijd hebben! Ik ben klaar met eten, viel zij hem in de rede en stond plot seling op om naar haar kamer te gaan. Één minuutje! Ik ben over tuigd, dat jij je echtgenoot niet de borden, schalen en couverts zult laten wassen. Ziet u mij aan.zie jij mij aanverbeterde zij, ja, zie je mij aan voor een vatenspoelster? Volstrekt niet, schat. Mil joenen vrouwen wijden zich elke dag aan dit werkje dat jij voor vernederend aanziet, maai; het allesbehalve is. Er bestaat voor een vrouw geen groter lof dan een goede huishoudster genoemd te worden. Heel graag zou ik een dienstmeisje tot je beschikking gesteld hebben om jouw taak te verlichten, maar onder de be staande omstandigheden is dat ondoenlijk. Je bent dus genood zaakt de vaat te wassen. Kom vooruit! Ik zal je helpen afdro gen. Is u nu helemaal stapel? Ik verttik het!Ik zweer, dat ik u de gevangenis zal insleuren voor de manier, waarop u zich tegenover mij misdraagt. De ge vangenis gaat u in! Tja, ditmaal zie ik mij ge dwongen, je te straffen. Je weet immers, welke kastijding je staat te wachten, wanneer je niet ge hoorzaamt? U zult mij niet kussen! O, ja ik kus je enon middellijk! Neen! Ja! Hij holde Estrella achterna, die om de tafel heen rende. Vergeef me deze keer! riep zij eindelijk in doodangst uit. Ik beloof je, de vaat te zullen was sen. Ik begin direct. Goed, zei hij en bleef staan. Ik vergeef je, omdat het de eer ste dag is, maar pas op, dat je niet wéér begint. En zonder overgang voegde hij er vrolijk aan toe: Laten wij dus de vaat gaan wassen, Hoogheid. Hij ging naar buiten en bracht een volle emmer sneeuw mee te rug, die hij in een teil bij het vuur zette. Toen het water goed warm was, waste Estrella voor het eerst van haar leven de vaat. Zij reinigde de paar schalen en borden die zij vuil gemaakt had den. Miguel droogde ze met de grootste zorg af. Zij wisselden geen enkel woord. Toen alles op geruimd was gingen ze elk naar hun eigen kamer. Goedenacht, lief vrouwtje. Ik hoop, dat je morgenochtend beter gehumeurd zult zijn. Om dat je een beetjeeen beetje onbesuisd bent, zal ik een werk- rooster voor je maken, waaraan jij je punctueel moet houden. En herhaal nu even, wat ik je ge leerd heb, elke avond tegen mij te zeggen. Dat herinner ik me niet. Ik prent mij niet alle stommi alles in mijn geheugen, wat je tegen me zegt. Je herinnert het je in de puntjes, maar ja, ik zal het je nog eens voor zeggen: „Goede nacht, lieve Miguelito!" Goedenacht, lieve Miguelito. Je bent de beste van alle echtgenoten. Je bent de beste van alle echtgenoten. Onze wittebroodsweken zijn heerlijk. Onze wittebroodsweken zijn heerlijk, gromde ze tandenknar send. Zeer vereerd en hoogst vol daan! Dank je. Tot morgen. Hier zijn drie dekens, die ik op het voeteind van je bed leg voor het geval, dat je 't vannacht te koud krijgt. Slaap wel, lieve gemalin! Met twee lange stappen was hij de kamer uit. Estrella deed de deur achter hem dicht en liet haar woede de vrije loop, terwijl ze als een dolle op de vloer trap pelde. Tenslotte wierp zij zich op haar bed. (Wordt vervolgd.) de zwakke plaatsen aan water schappen in Friesland toegezegd 450.000; aan waterschappen in Noord-Holland uitgekeerd bijna 1 miljoen; in Zuid-Holland uitge keerd 8,7 miljoen en bovendien toegezegd 900.000; in Zeeland uitgekeerd 21 miljoen en toege zegd 4 miljoen; in Noord-Brabant uitgekeerd 950.000 en toegezegd 1,5 miljoen. Voor het op „Deltahoogte" bren gen van de waterkeringen is in Friesland uitgekeerd 1,1 miljoen en daarboven toegezegd 2,1 mil joen; in Zuid-Holland 7,4 miljoen en toegezegd 1,6 miljoen en in Zeeland uitgekeerd ruim 1 mil joen en daarboven toegezegd 6,8 miljoen. In totaal is voor versterking van de zwakke plaatsen uitge keerd 31,5 miljoen en bovendien toegezegd 6,9 miljoen, terwijl voor het op Deltahoogte brengen is uitgekeerd 9,5 miljoen en boven dien toegezegd 10,5 miljoen. Naar aanleiding van een vraag uit de commissie deelde de minis ter mede, dat hij het bezwaarlijk achtte thans een volledige lijst van de uitgekeerde en toegezegde bedragen met gegevens omtrent de percentages, welke voor reke ning van de waterschappen blij ven aan de Kamer toe te zenden. Hij bevestigde, dat uitkeringen en toezeggingen zijn gedaan in ver band met de draagkracht der waterschappen. De bedragen zijn nog niet definitief, maar men zal niet te veel mogen rekenen op aanvullende uitkeringen. Er moet een afzonderlijke wet komen, die de bedragen regelt, en daaraan wordt ook gewerkt, maar het is een bijzonder moeilijk onderwerp, aldus de minister. Ontsnapte Amerikaanse gevangenen houden vrouw als gijzelaarster Uit de bekende Amerikaanse gevangenis van St. Quentin, in de Amerikaanse staat Californië, zijn twee veroordeelde inbrekers ontsnapt. In de buurt van de gevangenis bevindt zich een pier, die zich over een achthonderd meter in de Stille Oceaan uitstrekt. De met messen bewapende uitbre kers hebben een vrouw, die op deze pier aan het vissen was, overvallen. Zij gebruikten haar als gijzelaarster om zich de poli tie van het lijf te houden. Politie en cipiers hebben alle toegangen tot de pier afgesloten. De misdadigers hebben zich, met hun gijzelaarster, teruggetrok ken in een clubgebouw, dat zich aan het eind van de pier bevindt. Een man fungeert als bemidde laar tussen hen en de politie. Deze bemiddelaar vertelde; „Zij hebben een mes op de keel van de vrouw gezet en zij dreigen haar te zullen doden, indien men hen niet laat ontsnappen. Een politie-motorboot vaart rondom de pier en een hef- schroefvliegtuig van de Ameri kaanse kustwacht vijiegt er boven. De uitbrekers zijn de 24-jarige William Werner en de 26-jarige Billy Wright. De uitbrekers hebben zich laat in de middag overgegeven.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5