,AAR De Raad van Europa vergadert De benoeming van Herter Het Verjaarsgeschenk voor H.M. de Koningin Geslaagde lancering van Polaris-raket" Het tabaksproces in Bremen Weeroverzicht Overeenstemming tussen de Westelijken te Londen Waarschuwing van minister Subandrio n de keuken! butagaT) aalzaak 1 BOUVAIN oorraad in PE-PIETERS /AN DAMME Hechte eenheid noodzakelijk Camping Show J. G. MEIJER Zn 9' WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN f en gemakkelij oor de huisvrouw tgdoet u weken 'c blauwe fles. met flesscngas. oïnen les kundig ADVIES. ïre woensdag van ZI iover Lyceum). geheel ZEELAND onze Schrijf of bel ons op 3 L 'rei,. 783 (K 1155) ZEMIR voor rokken, izeroens. >r rokken. iRAALTJES, REEP- D. 1 ZAKDOEKEN. TERNEUZEN r-Worstmaker J 3 TELEF. 2566 edaagse rekla.irt.e )ENSDAG: f om half) voor 1,40 IPPEN voor 2,10 n DERLAPPEN 2,10 i\PPEN f 2,75 'L voor 75 cl. 25 ct. per 250 gram LEVERWORST 20 ct. per 100 gram Frankering by abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2078 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per ir.aand ƒ2.—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct. WOENSDAG 22 APRIL 1959 13e Jaargang Nr 4658 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/li Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentiepriic ner mm 15 et; minimum p«r advertentie f 2.25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handeto- advertenties)5 regels f 1,—. Iedere regel meer 20 ct Kleine advertenties; bii vooruitbetaling. Vermelding: Rrieven onder nummer, of: Adna Rureau van dit Rlad. 20 cent meer Inzending advertenties tot "s namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De Nederlandse afgevaardigde, de heer J. J. Fens, heeft dinsdag middag te Straatsburg in de raadgevende vergadering van de Raad van Europa als inleider van het debat over de algemene politiek van de raad verklaard, dat de assemblée zich met een resolutie achter het christelijk standpunt ten aanzien van Ber lijn en Duitsland moet stellen. Sprekend als rapporteur van de politieke commissie verklaarde hij, dat het Westen moet vast houden aan vrijheid voor de West-Berlijners en vrije toegang tot de stad. Het Westen mag geen concessies doen, waar geen gelijkwaardige Russische conces sies tegenoverstaan. Ministers van het pact van Warschau bijeen De ministers van Buitenlandse Zaken van de landen van het pact van Warschau zullen op maandag 27 april te Warschau bijeenkomen, aldus heeft „Tass' dinsdag gemeld. Ook de commu- nistisch-Chinese minister van Buitenlandse Zaken zal aan de conferentie deelnemen. Oostelijk overleg te Moskou Afvaardigingen van de Sowjet- Unie, Tsjecho-Slowakije, Polen en Oost-Duitsland zullen op 6 en 7 mei te Moskou besprekingen voeren met het oog op de bijeen komst van ministers van Buiten landse Zaken van Oost en West, die op 11 mei te Genève begint. Dit is bekendgemaakt door het te West-Berlijn gevestigde anti communistische voorlichtingsbu reau „West". Russische nota voor bondsrepubliek De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Gromyko, heeft dinsdag in Moskou 'n nota over handigd aan de Westduitse am- basadeur Hans Kroll. De inhoud van de nota, die handelt over de atoombewape ning van het Westduitse leger, zal vandaag bekend worden ge maakt. DE DALAI LAMA IN MOESSOORI De Dalai Lama, de geestelijke leider der Tibetanen, is dinsdag na zijn reis van 2080 km van Lhasa in Moessoori ten noorden van New Delhi aangekomen. Hij zal tijdens zijn ballingschap in de villa van een Indische miljonair wonen. Hij zal op de bovenste verdie ping van het huis, dat op het In dische gedeelte van de Himalaja uitziet, verblijven omdat nie mand zich boven de „god-koning' mag bevinden. De vlucht door de bergen en stoffige vlakten heeft vijf weken geduurd. Dit is de eerste grote rustperiode. CYPRUS De boeten, die tijdens de nood toestand op Cyprus zijn opgelegd aan Griekse Cyprioten en die in totaal meer dan 400.000 gulden bedragen, zullen worden besteed voor de uitvoering van openbare werken in de gebieden waar de boeten zijn betaald, zo heeft aartsbisschop Makarios dinsdag op 'n persconferentie verklaard De aartsbisschop zei voorts dat dat er op Cyprus een maatschap pij is opgericht, die eerste-klas hotels zal laten bouwen om de toeristische industrie op 't eiland tot ontwikkeling te brengen. De meerderheid van de aandelen van deze maatschappij is in han den van Griekse-Cyprioten. Het eerste nieuwe hotel zal in Nico sia gebouwd worden. De kosten bedragen circa 500.000 gulden. ARRESTATIE IN ALGERIJE De broer van Krim Belka- cem, minister van Oorlog in de „vrije Algerijnse regering", is gearresteerd op beschuldiging van het organiseren van een bomaanval die zaterdag in Al giers werd gepleegd. Een woordvoerder van het leger zei dat de arrestant, Ra bat Belkacem, behoort tot het nationale bevrijdingsfront en dat hij heeft bekend. Voorts werd meegedeeld dat een kandidaat voor de gemeen teraadsverkiezingen die in het gebied van Constantine door opstandelingen was ontvoerd, gered was. Bij deze operatie wa- ren 15 opstandelingen gedood. Voorts meende de heer Fens dat de assemblée moet vaststel len dat de gemeenschappen van de zes (E.E.G., E.G.K.S., en Euratom) niet in het gedrang mogen komen bij de verdere ont wikkeling in Europa. Hij riep de afgevaardigden op zich bij het debat te beperken tot kwesties die voor de landen van de Raad van Europa van gemeenschap pelijk belang zijn. De grote kwesties zijn uiteraard Berlijn en Duitsland, doch er bestaan ook ..familietwisten" als het Brits-IJslandse visserijgesehil en het Oostenrijks-Italiaanse me ningsverschil over de rechten der vroegere Oostenrijkers in Zuid-Tirol. De kwestie Cyprus, die enige jaren achtereen bij het politieke debat in de assemblée een rol speelde, is gelukkig ge regeld. In dit verband van de „familie twisten" deelde de heer Fens mede dat in de politieke commis sie de gedachte is geopperd, dat men voor dergelijke kwesties Europese „commissies van goede diensten" zou kunnen vormen. De Europese conventie voor vreedzame regeling van geschil len is immers pas door drie lan den (Nederland, Noorwegen en Zweden) geratificeerd en kan bij deze geschillen nog geen dienst doen. Voor de heer Fens sprak had den de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Wigny, en de Britse lord Landsdowne het comité van ministers verdedigd tegen pessimisme en kritiek. De Deense liberaal Lannung zei naar aanleiding van het jaar verslag van het ministercomité, leiding moesten geven. De Belgische christendemo craat De la Vallee Poussin meen de dat er op de tiende verjaar dag van de Raad van Europa meer reden voor teleurstelling was dan vreugd.. Hij verweet de Europese regeringen dat zij niei genoeg doen om tot Europese eenheid te komen. Hij waar schuwde dat ouderwetse vader landsliefde meer kwaad doet dan goed. Lord Landsdowne merkte even wel op dat de doelen, die men tien jaar geleden bij de stichting van de Raad van Europa voor ogen had, nagenoeg zijn bereikt. Deze doelen waren: het verzoe nen van Duitsland en Frankrijk, de naoorlogse wederopbouw en het front maken tegen de drei ging van het communisme. En geland heeft misschien niet aan de idealistische verwachtingen voldaan, maar de Britten hebben in de Raad van Europa nooit meer gezien dan een soort per manente Europese conferentie. Lord Landsdowne meende dat een deel van de „motorische kracht" in het streven naar Europese eenheid is verplaatst naar het terrein van de zes lan den van de E.E.G. Voorts wees hij de afgevaar digden erop, dat de assemblée, doordat zij slechts „raadgevend" is. een ondankbare rol speelt. Doch dit kan men het minister comité niet verwijten. Dat is zo geregeld in het verdrag. De Belgische minister Wigny voegde hier nog aan toe dat het comité van ministers niet meer kan doen dan de nationale par lementen hem toestaan. Hij ver klaarde met nadruk dat vereni ging offers eist. En het Europa van de E.E.G., E.G.K.S. en Eura tom is daarom zo veel prakti scher dan de Raad van Europa, omdat de zes gemeenschapslan- den bereid zijn offers te brengen. Wigny was echter niet pessimis tisch. Dg ontwikkeling van Euro pa is nodig, veel is reeds gedaan en dat geeft moed voor de toe komst. Het enige vereiste is dat men verenigd blijft. De nieuwe voorzitter van de assemblée, de Britse afgevaar digde Edwards deelde na de ver gadering op een persconferentie mede, dat hij van plan is in de komende zomermaanden 'n rond reis langs de Europese hoofdste den te maken. Hij wil nagaan hoe men denkt over een fusie van de Raad van Europa en de O.E.E.S. en de mogelijkheden van een verdere rationalisatie en concentratie van de Europese in stellingen. Edwards was ervan overtuigd dat de assemblée van de Raad van Europa de E.E.G.Euratom en E.G.K.S. steunt en aanmoe digt zonder de eigen belangen te verwaarlozen, 'n Mislukken van het Europa van de zes zal ook voor het grotere Europa een tra gedie betekenen. Overigens meende hij dat de leden van de raad, die niet tot de zes behoren, aan de vorming van de kleinere Europese ge meenschappen meer zullen moe ten doen als zij de Raad van Europa in stand willen houden. Het feit dat hij als afgevaardig de van buiten de zes tot voorzit ter was gekozen, zag hij als een aanwijzing dat dit verlangen be staat. DE KABINETSFORMATIE De heer Korthals heeft dins dagmiddag in een telefonisch ge sprek gereageerd op hetgeen de formateur gistermorgen met hem besproken heeft. Naar aan leiding van dit antwoord zal prof. De Quay zich thans bera den over de verdere door hem te nemen stappen. Op dit ogen blik zijn er nog geen verdere af spraken tot ontvangst van per sonen gemaakt. STAATSGREEP IN PERZIE OP HANDEN Volgens een bericht in de „Daily Mail" zouden waarnemers in Beiroet van mening zijn dat er een docr de Kussen gesteunde staatsgreep tegen de sjah van Perzië op handen is. Samenwerking op raketgebied tussen de V. S. en Canada. De Ver. Staten en Canada heb ben besloten gezamenlijk rakett- proeven te doen om hun kennis van de hoogste luchtlagen boven het Noordpoolgebied te vergro ten, zo is in Washington meege deeld. Het gaat hier om de uitvoering van een niet-militair program. De proeven zullen o.a. worden genomen bii Chruchill in Mani toba. Het comité „Verjaarsgeschenk H. M. de Koningin" constateert, dat de nationale inzamelings actie voor het geschenk, dat H. M. Koningin Juliana op haar 50ste verjaardag zal ontvangen, op volle toeren draait. Uit de tot dusverre binnenge komen stortingen blijkt, dat tot in alle uithoeken van het land de actie is aangeslagen, en dat de vele kleinere bijdragen (die vaak (Advertentie.) Bezoekt de grootse op WOENSDAG 29 en DONDERDAG 30 APRIL, in en rond 't JEUGDGEBOUW, aan de Kerkhollaan welke wordt gehouden door NOORDSTRAAT 25-27 AXEL - TEL. 795 Aanvang woensdag 29 april vanaf 2.30 tot 10 uur n.m. Aanvang donderdag 30 apri! v.a. 10 u. v.m. tot 10 u. n.m. VRIJE TOEGANG Gem. Betalingsvoorwaarden p. _4.Tr.erikaan.se marine is er voar de eerste inaal in geslaagd een „Polaris"-raket die vanaf onderzeeboten zal worden afge vuurd y- succesvol te lanceren. Aan deze geslaagde lancering wa ren vijf mislukte pogingen voor afgegaan. De Amerikaanse marineleiding heeft meegedeeld dat de voor naamste doelen van de pree* waren: de scheiding der twee ra ketgedeelten, de reactie van de „Polaris" op de besturing van af de grond en het vermogen der op vaste brandstof werkende mo toren. Hieraan werd toegevoegd dat uit de voorlopige gegevens is ge bleken, dat alle voornaamste doe len werden verwezenlijkt. Verwacht wordt, dat de gelan ceerde „Polaris" ongeveer 1100 km zal afleggen. Van betrouwbare zijde werd nog in Kaap Canaveral verno men dat de vijf vorige lancerin gen in hoofdzaak waren mislukt doordat de buitengewone hittc- ontwikkeling het besturingsstel sel ontregeld had. Er worden thans zes Ameri kaanse onderzeeboten gebouwd, van waaraf de „Polaris" kan af gevuurd worden. Met de bouw van twee andere, overeenkomsti ge onderzeeërs wordt in juli a.s. begonnen. Elk dezer duikboten zal met zestien „Polaris"-raket- ten worden uitgerust. Een correspondent van „Reu ter", die de lancering bijwoonde, verklaarde dat de hierbij aan wezige journalisten onder de in druk kwamen van de reusachtige snelheid, waarmede de raket haar vlucht begon. Zij liet in de lucht tot 12.000 meter hoogte een spoor van rook en damp achter, dat verscheidene minuten zicht baar bleef. grote offers voor de gevers heb ben betekend) een groot deel vari het totaalbedrag uitmaken. Zo komt bij postbus 5000, Utrecht, een groeiende stroom briefkaarten binnen, beplakt met 0,50 ol 1 aan extra postzegels. Zeer vaak staan op de briefkaart warme gelukwensen geschre ven, soms zelfs fraaie gedichten. Tussen de briefkaarten met het maximale bedrag van 1, zijn er zeer vele van ouden van dagen (die trots hun leeftijd er bij vermelden), van kinderen, van mensen die van een klein pensioentje moeten leven, kor tom van diegenen, die uit een kleine beurs dit geschenk aan nun jarige Koningin hetben be kostigd. In diverse gemeenten hebben de burgemeesters zich aaneenge sloten om esn gecombineerde actie te voeren, o.a. de burge meesterskring van Den Helder en van de Alblasserwaard. De inzameling wordt op zeer uiteen lopende wijze georganiseerd: in de ene plaats heeft men afgelo pen zondag bij de uitgang van alle kerken inzamelingsbussen geplaatst, elders weer staan de Dussen voor het gemeentehuis, in winkels of op straat in druk- bezociite winkelcentra. In Delft plaatst men de bussen opvallend in marktkramen op vele punten in de stad. In sommige gemeen ten heeft de plaatselijke courant zich met de inzameling belast, en publiceert regelmatig, hoeveel is, binnengekomen van de brand weer, het slachthuispersoneel, de scholen, het secretarie-personeel, de vele particuliere giften enz. De burgemeesters, die hun inge zetenen een maximum aan „ser vice" verlenen, laten intekenlijs ten circuleren, of, zoals in Bilt- hoven, laten briefkaarten in de brievenbus deponeren, na invul ling van de kaart wordt het be drag dan afgehaald. In elk postkantoor hangt nu, door bemiddeling van de P.T.T. een aanplakbiljet, vermeldende dat men daar kosteloos kan stor ten op giro 640.000, Amsterdam, t/m 25 april. De commissie voor buitenland se betrekkingen van de Ameri kaanse senaat heeft zich dinsdag met algemene stemmen uitge sproken voor benoeming van Christian Herter tot minister van Buitenlandse Zaken. Met uitzondering van senator Wayne Morse zagen de commis sieleden af van hun recht om Herter vragen te stellen over de buitenlandse politiek, die hij zich voorstelde te zullen gaan voe ren. In een meningsuitwisseling over het door Amerikaanse vliegtuigen op grote hoogte vlie gen in de luchtweg naar Berlijn vroeg senator Morse: „Zouden de Verenigde Staten het neer schieten van een Amerikaanse vliegtuig door een of andere Russische vlieger, die van natu re geneigd is wat al te snel te willen schieten, als een oorlogs daad beschouwen?" Herter antwoordde; „Niet noodzakelijk. Wij moeten altijd rekening houden met de factor van een handelwijze per onge luk, die veroorzaakt werd door een misrekening of een verkeerd beoordelen van de toestand door een of meer vertegenwoordigers van een der beide partijen. Ik meen, dat niet van een zo ernstige zaak sprake is, dat kleine incidenten nimmer mogen leiden tot een algemene slach ting". Hij voegde hieraan toe: „In dien Sowjetrussische jagers een op grote hoogte in de luchtweg naar Berlijn vliegend Ameri kaans vliegtuig opzettelijk zou den neerschieten, zou ik dit als een openlijke oorlogsdaad be schouwen". Herter verklaarde ook dat de Sowjet-Unie nog geen der over eenkomsten, die betrekking heb ben op de status van Berlijn, had geschonden, zodat zich geen en kel voorval had voorgedaan, dat de Verenigde Staten of hun bondgenoten onder de aandacht van de Verenigde Naties konden brengen. Herter vervolgde: „Ik meen dat de Russen genoeg werkelijk heidszin hebben om niet meer naar een oorlog met kernwapens te verlangen dan de Verenigde Staten". Hij zei verder te menen dat het niet gerechtvaardigd zou zijn, indien de Ver. Staten in de eerste stadia van vijandelijk heden, die mogelijk als gevolg van de Berlijnse crisis zouden uitbreken, atoom en/of water stofbommen zouden gebruiken. „Wij zouden afweermaatrege- len moeten nemen met gebruik making van de beperkte strijd krachten, waarover wij ter plaatse beschikken. Indien het echter duidelijk zou worden dat de Russen in een dergelijke si tuatie zouden aansturen op een totale oorlog, zouden wij onze positie zeer ernstig moeten over wegen aldus Herter. Hij verklaarde ook, dat de militaire bevelhebbers zouden uitmaken, of er gebruik zou wor den gemaakt van taktische kern wapens. In antwoord op andere vragen verklaarde Herter te menen dat de president de militaire bevel hebbers zou machtigen kern wapens te gebruiken, indien dit van wezenlijk belang voor de verdediging van het land zou worden. Herter haalde ook recente uit latingen van de secretaris-gene raal der Navo, Spaak, aan, die had gezegd dat een oorlog zo snel zou kunnen uitbreken, dat de officiële verklaring ervan vaak meer een nevendaad dan originele handeling zou zijn. In antwoord op de vraag, ol de Verenigde Staten bij de be antwoording van de vraag, of een oorlog zou moeten worden verklaard, geheel afhankelijk waren van het morele inzicht van de president, die dan aan het bewind zou zijn, verklaarde Her ter: „Dit zou slechts het geval zijn, indien dit door het dringen de karakter van de tijdsfactor zou worden gerechtvaardigd. Ik wil niet zeggen dat er enige Amerikaanse president zou zijn, die namens de Verenigde Staten een oorlogsverklaring zou willen uitvaardigen, zonder het congres tevoren hierin te kennen. Doch bij een moderne oorlog gaat het, uit het „oogpunt der landsver dediging gezien, letterlijk om seconden". Senaat bekrachtigt Herters benoeming De Amerikaanse senaat heeft Eisenhowers benoeming van Christian Herter tot minister van Buitenlandse Zaken met al gemene stemmen bekrachtigd. Volgens het partijloze Franse blad „Paris Journal" zijn Ameri' kaanse, Britse, Franse en Wtest- duitse deskundigen het te Lon den erover eens geworden hun ministers van Buitenlandse Za ken aan te bevelen op de minis tersconferentie van Oost en West te Genève een plafond van BH De pers in China heeft de verklaring gepubliceerd, die za terdag namens de Dalai Lama te Tezpoer in India is uitgegeven. De bladen spieken echter van „de z.g. verklaring van de Dalai Lama" en houden vol, dat de Ti betaanse leider onder dwang han delt. Landgerecht in Bremen wijst verzoek van Ver. Deli en Senembah om beslag op tabak te leggen af (Van een speciale A.N.P.- verslaggever Het landgerecht in Bremen heeft dinsdagochtend het ver van de Verenigde Deli Maat schappijen en Senembah om con servatoir beslag te leggen op 1559 balen tabak uit Indonesië afgewezen. Het gaat om een partij Suma- tra-tabak ter waarde van onge veer twee-en-half miljoen gul den, die door de Deutsch-Indone- sische Tabak Handelgesellschaft, waarin een aantal tabakshande laren uit Bremen en het Indone sische beheerinstituut voor ge nationaliseerde ondernemingen paritair zijn vertegenwoordigd, naar Bremen is verscheept om daar te worden geveild. In de overwegingen, die tot deze uitspraak hebben geleid, zegt het landgerecht o.a., dat dc vraag, of de Nederlandse maat schappijen, voordat Indonesië tot nationalisatie van de onder nemingen was overgegaan, eige naar van de tabak, was, beoor deeld dient te worden aan de hand van het Indonesische civie le recht. De tabak, waarom het in dit korte geding gaat, is van de oogst van 1958. In het midden kan worden gelaten aldus de overwegingen of de maat schappijen op basis van hun concessies een zakelijk recht op de grond, waarop de tabak in 1958 is gekweekt, hadden ver kregen. Ook acht het landgerecht het niet van beslissende aard, of ten aanzien van een deel van de om streden partij tabak de conces sies van de Deli- en Senembah- maatschappijen ten zijde van de oogst reeds door afloop of op zegging was beëindigd. „In ieder geval hebben de verzoekers het eigendom door de nationalisatie- wet van Indonesië verloren. Plet kan niet worden bestreden, dat de tabak zich bij het in wei King treden van de nationalisatiewet op ondernemingen van de Ne derlandse maatschappijen be vond, die in de regeringsveror dening nummer vier van 1959 van de republiek Indonesië als onteigende bedrijven worden aangemerkt". de strijdkrachten in Midden- Europa voor te stellen. De deskundigen zijn het er ver der over eens dat de Berlijnse kwestie aan het vraagstuk van Duitslands hereniging dient te worden gekoppeld, dat het Wes ten de Russen eraan moet her inneren dat van een terugtrek king van de Westelijken uit West-Berlijn geen sprake kan zijn en dat er een gemengde Duitse commissie moet komen. De berechting van i Hallstein en Blankenhorn. Het Westduitse openbare mi nisterie heeft maandag een voor waardelijke veroordeling geëist van prof. Hallstein, voorzitter van de Europese commissie van de E.E.G.en Blankenhorn, West duits ambassadeur te Parijs, tot vier maanden gevangenisstraf wegens laster. De verdachten, die terechtstaan voor een rechtbank te Bom, zouden 'n Duitse hoofd ambtenaar,'S track. van corruptie hebben beschuldigd. De verdedigers van Hallstein en Blankenhorn hebben om vrii- spraak verzocht. De rechtbank zal vandaag vonnis wijzen. De droge en van oorsprong uit de Poolstreken afkomstige lucht die enkele dagen boven ons land stagneerde, werd verdrongen door minder koude en vochtiger lucht nadat een zwak front met bewolking en nagenoeg geen regen dinsdagmiddag en dinsdag- Advertentie) De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Suban drio, heeft de waarschuwing ge uit, als de Aziatische sn de Afri kaanse staten niet waakzaam zijn, hun onderlinge geschillen zullen kunnen leiden tot een der de wereldoorlog, zoals dit in het verleden is geschied met de Europese landen. Hij deed een beroep op alle Aziatische en Afrikaanse landen om de onderlinge geschillen tot zo gering mogelijke proporties terug te brengen, daar zij in het algemeen in het huidige over- gangs-stadium van koloniaal be stuur tot een onafhankelijke re geringsvorm, geen nieuw ele ment vormen. Subandrio deed dit beroep op eenheid in verband met de vier de verjaardag van de Aziatisch- Afrikaanse conferentie te Ban dung in 1955. Hij zeide voorts: „Wij moeten op onze eventueel uiteenlopende zienswijzen in be paalde vraagstukken niet de in druk laten vallen, doch dit .wel doen op de punten van gezamen lijk belang, die de Aziatische en Afrikaanse landen hebben in hun strijd voor politieke en economi sche onafhankelijkheid. Wij moe ten waakzaam blijven tegen po gingen, om een verdeel- en heers politiek te voeren". Subandrio deed een beroep op de andere Aziatische en Afri kaanse landen om jegens elkan der een verdraagzame politiek te voeren. avond het gehele land passeerde. Aan de korte periode met zwa re nachtvorst komt hiermede een eind. Het druksysteem dat deze weersverandering bewerk stelligt is een hogedrukgebied waarvan het centrum over het Engelshe Kanaal langzaam na derbij komt. De temperaturen worden een paar graden hoger, maar het wordt minder zonnig dan de afgelopen dagen. Overi gens behoudt het weer in grote delen van Europa een rustig ka rakter doordat het genoemde hogedrukgebied zeer omvangrijk is en Oceaandepressies nog ver van het vasteland verwijderd zijn. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van woensdag morgen tot woensdagavond. RUSTIG WEER. Bewolkt met opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind uit wes telijke richting. Maximum tem peraturen van 10 tot 14 graden. DONDERDAG 23 APRIL v.m. n.m. Breskens 1.35 2.01 Terneuzen 2.10 2.36 Hansweert 2.50 3.16 Walsoorden 3.00 3.26 ZON MAAN op onder op onder Apr. 22 5.31 19.48 19.03 5.11 23 5.29 19.49 20.25 5.44 24 5.26 19.51 21.44 6.22 25 5.24 19.53 22.56 7.06

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1