Christian Herter benoemd tot minister van Buitenlandse Zaken De gevangenisopstand in de V. S. bedwongen Dalai Lama ging uit vrije wil naar India De verkiezingen in Algerië De werkgelegenheid Canada m Weerover zicht HÖOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT salons sobêrt" Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratieadres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per rr.aand ƒ2,-; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW MAANDAG 20 APRIL 1959 13e Jaargang Nr 4656 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Christian Hei ter is benoemd tot minister van Buitenlandse Zaken. Eisenhower maakte op een persconferentie waarop ook Her ter aanwezig was, de benoeming bekend. De president zei, dat hij de be noeming van Herter deze week naar de Senaat zal zenden. Ver wacht wordt dat zij spoedig be krachtigd zal worden. Op een vraag aan Herter of hij van plan is wijziging aan te bren gen in de Amerikaanse buiten landse politiek, antwoordde hij glimlachend dat hij daarover niet wil spreken vóórdat zijn benoe ming bekrachtigd is. De nieuwe minister van Buitenlandse Zaken weigerde ook gissingen te doen over zijn opvolger als onder-mi- nister. Het bezoek van Nixon aan de Sow jet-Unie In leidende kringen te Moskou is het voornemen van de Ameri kaanse vice-president Nixon om een bezoek aan Moskou te bren gen, gunstig ontvangen, zo meldt het Russische persbureau Tass. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat Engeland van te voren in kennis is gesteld van Nixons plan. Men is in Londen van mening, dat het bezoek zeer waardevol kan zijn. De opvolging van Adenauer De agendacommissie van de Westduitse bondsdag heeft be sloten, dat op 23 september een nieuwe kanselier zal worden ge kozen als bondskanselier Aden auer op 1 juli wordt gekozen als opvolger van bondspresident Heuss. Eerder was reeds besloten dat de nieuwe bondspresident op 15 september, drie dagen nadat Heuss' ambtstermijn zal zijn verstreken, zal worden beëdigd. Von Brentano naar Genève De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Von Bren tano heeft op een partijvergade ring meegedeeld, dat hij als lei der zal optreden van de West duitse delegatie naar de minis De nieuwe Amerikaanse mi nister werd op 28 maart 1895 te Parijs uit Amerikaanse ouders geboren. Zijn eerste onderwijs ontving hij in Frankrijk, waar hij bleef tot zijn tiende jaar. Daarna ging hij naar de Verenigde Sta ten. Daar bezocht hij later de Harvard en de Columbia Univer siteit. Na aanvankelijk de richting van de architectuur te hebben in geslagen kwam hij in 1916 bij de buitenlandse dienst. Hij kreeg een functie in Berlijn en was één van de laatste Amerikanen die deze stad verlieten, toen de Verenigde Staten in 1917 in de eerste wereldoorlog werden be trokken. Hij werd afgekeurd voor militaire dienst, omdat hij te smal was. In 1942 werd hij voor het eerst lid van het Huis vah Afgevaar digden. Met steeds grotere meerderheid werd hij in 1944, 1946 en 1948 herkozen, waarbij hij vermaardheid verkreeg ais republikein met bijzondere ken nis op internationaal gebied. Nadat Herter besloten had geen derde termijn als gouverneur van Massachusetts te aanvaar den, volgde hij op 21 febr. 1957 Herbert Hoover jr op als onder minister van Buitenlandse Za ken. Zelden trad hij yls zodanig voor het voetlicht. Zelfs niet bij de talrijke gelegenheden dat hij in afwezigheid van Dulles be last was met de leiding van het departement. Een vooraanstaand blad in New York noemde Herter eens „de tweede man in een één mans-show". Maar dit gold meer als huldeblijk aan de figuur van Dulles dan als kritiek op de kun digheid van Herter. De nieuwe minister lijdt aan gewrichtsontsteking die hem noodzaakt krukken te gebruiken. Van medische zijde is evenwel verklaard dat zijn Gezondheids toestand geen beiéhimering is voor zijn werk op het „state de partment". Reacties op benoeming' van Herter. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft in antwoord op vragen verklaard, dat hij de be noeming van de heer Herter als opvolger van John Foster Dulles „een zeer gelukkige keus" vindt. Minister Luns verklaarde des gevraagd dat hij de heer Herter reeds vele malen heeft ontmoet. Een woordvoerder van de Fran se premier toonde zich verheugd Wegens de „grote ervaring in buitenlandse zaken en de grote kwaliteiten die Herter als staats man heeft". In officiële Britse kringen is de benoeming met grote voldoening ontvangen. Volgens welingelichte kringen heeft minister Selwyn Lloyd verklaard zeer onder de indruk te zijn van de eigenschap pen van de opvolger van Dulles: een ruim inzicht, lange politieke ervaring en grote energie. Ook in Italiaanse en Oosten rijkse kringen is de benoeming met veel instemming begroet. Het Russische persbureau „Tass" heeft de benoeming be kend gemaakt zonder commen taar. De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Wigny, toonde zich ingenomen. Hij noemde Herter een politicus van de eerste rang, die over „de goede betrek kingen tussen de Verenigde Sta ten en de bondgenoten zal wa ken". Prins Albert van België trouwt op 1 juli. Prins Albert van België e prinses Paola Ruffo di Calabria zullen op 1 juli door de Paus in Rome in het huwelijk worden verbonden, zo is zaterdag offi cieel in Brussel bekend ge maakt. De huwelijkssluiting zal plaats vinden in de Paulus-kapel van het Vaticaan. Prinses Paola en haar moeder zijn zaterdag per vliegtuig van Brussel naar Milaan vertrokken. Zij zijn een week te gast ge weest bij de Belgische koninklij ke familie op het paleis te Lae- ken. (Advertentie) il kappas»! bw aperti codnf marit 16 krwwu-ijstroaf 9 t«ro«uzet) de nieuwe modelijn „chatte" tersconferentie in Genève. In de Laatstelijk tijdens de vergadering conferentiezaal zal hij zich ech- i van de Navo-ministerraad De Dalai Lama heeft zaterdag, grafen. Op hun „dank u" ant- na zijn aankomst te Tezpoer, een woordde hij glimlachend in het verklaring uitgegeven waarin hij Engels „pleasure", met nadruk zegt uit vrije wil In het gevolg van de Dalai naar India gekomen te zijn en Lama bevinden zich zijn moeder, niet onder dwang. (Volgens de twee van zijn broers en twee officiële communistische versie zusters. Na het ontbijt en een is hij door de Tibetaanse rebellen korte rust in het kamp Foothills ter laten vertegenwoordigen, op dat hij niet met zijn Oostduitse ambtgenoot aan één tafel zal be hoeven te zitten. INCIDENTEN AAN TUNESISCH- ALGERIJNSE GRENS De Franse militaire pers dienst in Algiers heeft vrijdag avond bekendgemaakt dat Franse troepen woensdag tot tweemaal toe vuurgevechten hebben geleverd met eenheden van deopstandelingen die van af Tunesisch gebied schoten. Het eerste incident deed zich voor ten oosten van Koeif. Daar werd een patrouille beschoten, die het vuur met kanonnen be antwoordde. Eij het tweede in cident werd een Franse post ten zuidoosten van El Meridj gedurende een half uur met mortieren en automatische wa pens vanaf Tunesisch gebied beschoten. Ook hier legde Franse artillerie de rebellen 't zwijgen op. Voorts meldt de persdienst dat Franse troepen in het ge bied van Constantine 28 rebel len hebben gedood. 41 opstan delingen zijn naar Franse zijde overgelopen. Ook hebben zich in dit gebied 20 leden van de politieke en administratieve or ganisatie van de opstandelin gen overgegeven. Mexicaans vliegtuig neergestort Bij Kino Bay in het noordwes ten van Mexico is vrijdag een tweemotorig passagiersvliegtuig van de Mexicaanse luchtvaart maatschappij „Vliegende Tijger" verongelukt. De 23 inzittenden, 19 passagiers en 4 beman ningsleden, zijn om het leven ge komen. Alle slachtoffers waren Mexicanen. Het toestel was op weg van Mexicali naar de hoofdstad Mexico. Volgens ooggetuigen probeerde de piloot een noodlan ding op het strand van Kino Bay, op 60 km van de havenstad Guayama, te maken. Doch even voor het toestel aan de grond kwam, ontplofte het. Wrakstuk ken en lijken lagen zaterdagoch tend over het gehele strand ver spreid. ontvoerd.) De Dalai Lama beschuldigde de Chinezen van inmenging in de Tibetaanse aangelegenheden, ondanks de overeenkomst van 1951 die bepaalde dat Tibet vol ledig autonomie zou genieten. Hij betuigde zijn dank aan pre mier Nehroe en de regering van India voor het verlenen van asiel. Voorts deelde de Dalai Lama mede, dat hij nog over zijn toekomstplannen moet naden ken. Hij zal nadere bijzonder heden bekendmaken zodra hij gelegenheid heeft gehad om uit te rusten en over de recente ge beurtenissen na te denken. De verklaring is door een woordvoerder van de Dalai Lama naar Tezpoer gebracht en daar aan de pers uitgereikt. De woordvoerder was naar Tezpoer vertrok het gezelschap naar Tezpoer, dat 75 km verder het binnenland in ligt. In zijn verklaring aan de pers uit de Dalai Lama voorts zijn „oprechte spijt over de tragedie die over Tibet is gekomen". Hij hoopt vurig „dat de moeilijk heden spoedig en zonder nog meer bloedvergieten voorbij zul len zijn". Leden van de nationale garde van de staat Montana hebben za terdag een einde gemaakt aan één van de meest spectaculaire gevangenisoproeren in de Ver enigde Staten. Onder dekking van anti-tankwapens bestorm den zij de vestingachtige staats gevangenis te Deer Lodge en be vrijdden de 21 gijzelaars zes tien bewakers en vijf gevange nen, die door hun collega's als „aanbrengers" werden be schouwd die zich anderhalve dag in handen van de opstande lingen hadden bevonden. Twee van de leiders van de opstandige beweging, een 50-jarige inbreker en een 19-jarige moordenaar, pleegden zelfmoord toen de mili tairen het gebouw binnendron gen. Het oproer was ontstaan uit ontevredenheid over de raad, die beslist over het voorlopig in vrij heid stellen van gevangenen. Ook waren er klachten over de gang van zaken in de gevangenis zelf. Er zouden te veel jonge veroor deelden naar Deer Lodge worden gestuurd; de medische verzor ging zou onvoldoende zijn en de hygiënische toestanden zouden slecht zijn. De opstand onder de 435 ge vangenen begon op donderdag middag. De onderdirecteur, Theo dore Roth, werd doodgeschoten en een bewaker neergestoken. De Nieuw plan van bondsregering voor oplossing Duitse kwestie De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Bren tano, heeft op een plaatselijke verkiezingsbijeenkomst te Bit burg verklaard dat de bondsre gering werkt aan een plan voor de oplossing van het Duitse vraagstuk en dit plan zal voor leggen aan de ministers van Buitenlandse Zaken van het Oosten en Westen op de confe rentie die in mei in Genève zal worden gehouden. opstandelingen dreigden de gij zelaars levend te zullen verbran den door z.g. „Molotof-cocktails" in hun cellen te gooien, als de autoriteiten een aanval op de ge vangenis zouden laten uitvoeren. Zaterdagochtend schoot de na tionale garde met bazooka's een gat in de muur van het celblok, waar de opstandige gevangenen zich ophielden. Na een vuurge vecht van drie kwartier was al het verzet gebroken. De gijze laars, die direct toen zij hoorden schieten matrassen voor hun cel ramen hadden gehouden met het oog op eventuele represailles van de opstandelingen, konden onge deerd worden bevrijd. Twee le den van de nationale garde lie pen lichte verwondingen op. Paus spreekt voor K.R.O. Op zondag 17 mei (le Pink sterdag) zal de K.R.O. om acht uur 's avonds voor de vijfde maal de Pinksteruitzending „Veni Creator" verzorgen uit zeven landen. Paus Johannes XXIII die als patriarch van Venetië in 1955 de eerste Pinksteruitzen ding besloot in de San Marco aldaar, heeft het verzoek van de K.R.O. om deze uitzending met een persoonlijk woord en de Pauselijke zegen te besluiten, ingewilligd. In deze uitzending zullen mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, kardinaal Konig, aartsbisschop van Wenen, mgr. J. J. Weber bisschop van Straatsburg, kardinaal Godfrey, aartsbisschop van Westminster, Londen; mgr. L. J. Suenens, bis schop-coadjutor van Mechelen, kardinaal Dopfner, bisschop van Berlijn en kardinaal Urbani, patriarch van Venetië een Pink- sterboodschap uitspreken. REVOLUTIE IN BOLIVIA REDE VAN TITO. President Tito van Zuid-Slavi:: heeft zondag in een rede ter ge legenheid van het 40-jarig be staan van de Zuidslavische com munistische partij Stalin er van beschuldigd dat hij vóór de twee de wereldoorlog meer dan hon derd leidende Zuidslavische com munisten heeft geliquideerd. Tito is van mening dat Stalins streven naar gelijkvormigheid het revolutionaire soort commu nisten heeft doen verdwijnen en een „ruggegraatloze soort" heeft geschapen. De campagne tegen het Zuid slavische communisme heeft Zuidslavië veel schade berok kend, vooral materieel, aldus Tito, maar zij heeft ook de Zuid- slaven van het dogmatisme be vrijd. Volgens hem past men in de Sowjet-Unie thans denkbeelden toe, waarvoor Zuid-Slavië is ver oordeeld, b.v. een zekere decen tralisatie van het bestuur en de economie. De kabinetsformatie. De formateur heeft zaterdag middag te zijnen huize in Den Bosch een onderhoud gehad met prof. Van der Grinten, dat van 4 uur tot half 6 duurde. Heden komt de formateur weer naar Den Haag voor verder over leg. Om 11 uur heeft hij een on derhoud met het C.H.-lid van de Tweede Kamer, mr H. K. J. Beernink, voorzitter van de CHU en gemeentesecretaris van Rijs wijk (Z. H.). Het uitreisvisum van heer Scheele. de De Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiger in Djakarta, de heer A. H. Hasselman, beeft het intrekken van het uitreisvi sum van de heer N. J. Scheele een schending van de diploma tieke gebruiken genoemd. De heer Scheele moest don- derdag enkele uren vóór zijn ver- De Boliviaanse regering hoefttrejj naar Nederland het Neder- Washington, die werd voorgeze- doorgereisd, nadat de Dalai ten door de Nederlandse be windsman. Minister Luns voegde hieraan toe, dat hij grote waardering heeft voor de kennis van zaken en het inzicht van de heer Her ter. Verder roemde de heer Luns het begrip, dat de nieuwbenoem de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken blijkt te to nen voor de Europese problemen. In diplomatieke kringen en in Lama en zijn gezelschap aan de grens van Assam waren aange komen. Zij werden daar in het legerkamp Foothills, niet meer dan een verzameling bamboehut ten, verwelkomd door een der ministers van Assam, Tripathi, die aan de Dalai Lama naar Ti- betaans gebruik een witte doek overhandigde. De Dalai Lama, gekleed in een kastanjebruin gewaad, glimlaeh- het Congres geniet Herter res- j te tegen de vele fotografen en peet. j cineasten die naar het plaatsje In officiële kringen in Bonn is waren gekomen om van zijn de benoeming van Herter met in- komst getuige te zijn. Vriende stemming begroet. i lijk poseerde hij voor de foto- Voor zover tot nu bekend, is de opkomst voor de gemeente- raadsverkiezing in Algiers niet erg groot. Men schat dat niet meer dan 15 procent van de kies gerechtigden hun stem hebben uitgebracht. De perfect van Algiers ver klaarde in een radiorede dat „men door niet te stemmen in de kaart speelt van Frankrijks vijanden". Bij de incidenten in Algiers en Constantine zijn voor zover tot nu bekend zes mensen om het le ven gekomen en circa 60 ge wond. De Fransen hebben uitge breide voorzorgsmaatregelen ge nomen om de verkiezingen rus tig te laten verlopen. In Setif hebben Franse troe pen de stad afgegrendeld door middel van prikkeldraadversper ringen. In deze stad zijn de af gelopen vijf dagen zuiverings- i operaties uitgevoerd om de te- sche grens. Hierbij zijn 10 mensen om het leven gekomen. In totaal hebben thans zestien personen de dood gevonden en zijn er meer dan 60 bij de aansla gen gewond geraakt. Bij Setif staken opstandelingen het huis van een kandidaat van een ge meentelijke lijst in brand en ver moordden de man zelf. In een ander dorp nabij Setif ontvoerden de opstandelingen alle kandidaten van een verkie zingslijst, geselden hen en ver moordden de lijstaanvoerder, een Moslem. De intimidatiecampagne is veel sterker dan ten tijde van De Gaulles volksstemming over de grondwet in november. De op komst van de kiezers ondervindt er grote invloed van. zondag bekendgemaakt dat er zondag in de hoofdstad La Paz een revolutie is uitgebroken. Een groep socialistische Falangisten (Bolivia's oppositiepar tijhad getracht gebouwen in het cen trum van de stad te bezetten, maar deze poging was na een vuurgevecht verijdeld, 's Middags waren de regeringstroepen de toestand weer meester, aldus de bekendmaking. De laatste jaren zijn een zestai pogingen gedaan de huidige Bo liviaanse coalitieregering van de nationale revolutionaire bewe ging omver te werpen. Deze be- cil, in welke organisatie de be- SSSï„,,lSCU,SreoSi v.n de samenwerken, het verantwoord te breken. De afgelopen weken is, naar dat geschikte aspirant-emigran.terdaeavond heeft een groen de Nederlandse emigratiedienst ten n°S jaar hun plannen t t jjders een overval ge- meedeelt, bij velerlei instanties verwezenlijken Degenen die p 7n de pro- en organisaties, die zich bewe- "aar Canada kunnen vertrek- dicht bij de Tunesi- gen op het terrein van de emi- dienen er wei rete™™ vincie none cucni uij ae gratie, een ongewoon groot aan tal vragen ontvangen betreffen de de werkgelegenheidssituatie j in Canada. ken dienen er wel rekening mede te houden, dat het nood-1 zakelijk kan zijn, dat zij direct' na aankomst enige tijd in een ander dan 't eigen beroep moe-1 ten werken. Met nadruk wijst 1 Naar aanleiding hiervan'de Canadian Netherlands lm-I heeft de directeur van de Ne- j migration Council erop, VIJF JAAR EUROVISIE derlandse Emigratiedienst het volgende meegedeeld. „Vele tekenen wijzen er op, dat de tijdelijke teruggang in de Canadese economie tot stil stand is gekomen en het her stel is ingetreden. Hoewel het aantal werkzoekenden per eind februari nog omstreeks 500.000 bedroeg, dient daarbij in het oog te worden gehouden, dat velen die weliswaar werk heb ben zich nochtans als werkzoe kende ingeschreven laten staan. In vergelijking met hetzelfde tijdstip van het vorig jaar, zijn ruim 25.000 personen minder als werkzoekende ingeschreven, terwijl de totale mankracht voor een snelle opneming in het Canadese arbeidsproces enige kennis van de Engelse taal on ontbeerlijk is". Pakistan geeft Duitse eigendommen vrij De Pakistaanse regering heeft meegedeeld, dat de Duitse eigen dommen welke in de tweede wereldoorlog in beslag waren genomen, ten gunste van de Duitse bondsrepubliek zijn vrij gegeven. Dit werd bekendge maakt enige uren voordat de minister voor Vluchtelingen zaken, generaal Azam Chan, naar West-Duitsland vertrok. werkzaam in landbouw, indus-Zijn bezoek aan Bonn zal moge- trie en handel tussen februari 1958 en thans met 152.000 per sonen is toegenomen. Op basis van deze en andere overwegingen acht de Canadian Netherlands Immigration Coun- lijk het slot betekenen van de twee jaar geleden begonnen on derhandelingen over een West duits krediet van 30 miljoen mark voor de hervestiging van vluchtelingen. De vijfde verjaardag van de dat Eurovisie zal op 6 en 7 juni a.s. gevierd worden met twee inter nationale televisieprogramma's, waaraan 12 Europese landen zuilen deelnemen. Op zaterdag 6 juni wordt 's avonds een ge zamenlijk amusementsprogram ma uitgezonden, waaraan de Nederlandse televisie deelneemt met een optreden van Tom Man- ders, met regie van Gijs Stap- pershoef. In de middag van zondag 7 juni zullen de Europese kijkers vanuit hun huiskamers een tocht kunnen maken door geheel Europa, hiertoe in staat gesteld door de directe reportages welke de 12 televisieorganisaties, elk in eigen land, zullen verzorgen. De N.T.S.-camera's zullen daar bij gericht zijn op het vertier op en rond het Brasemermeer (regie: Eimert Kruidhof). De produktie van beide pro gramma's is in handen van Piet te Nuyl jr. landse schip „Borneo" verlaten. De woordvoerder van het Indo nesische ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde dat het uitreisvisum was ingetiokken omdat de Nederlandse diploma tieke vertegenwoordiging wei gerde het vertrek van de heer Scheele te laten uitstellen. De woordvoerder noemde de lieer Scheele een niet-diplomatieke functionaris. De heer Hasselman ontleende op een persconferentie ten stel ligste dat de heer Scheele een niet-diplomatieke functionaris is. Hij zei dat de heer Scheele (Advertentie) weging nam in 19o2 na een j tijdens de tienjarige periode dat staatsgreep de macht van een mi- hij in Djakarta is geweest, alie litaire junta over. voorrechten genoot die voor dl- plomaten gebruikelijk zijn. Volgens de beer Hasselman was de juiste handelwijze voor Indonesië geweest de heer Scheele persona non grata te verklaren en zijn terugroeping te eisen. Minister van Buiten landse Zaken Subandrio had hem beloofd de zaak te onderzoeken. De heer Scheele verricht intus sen zijn gewone bezigheden. HERVESTIGING VAN ALGERIJNEN OPGESCHORT De afgevaardigde der Franse regering in Algiers, Paul Delou- vrier, heeft besloten tijdelijk een einde te maken aan de in 1957 begonnen massale hervestiging van Mohammedaanse Algerijnen onder leiding van het leger. Een woordvoerder van het ministerie voor Algerië te Parijs verklaar de, dat voortaan voor elk geval de toestemming van Delouvrier nodig is en dat dergelijke maat regel onder diens persoonlijke leiding zullen worden uitgevoerd. Tot dusver zijn ongeveer een miljoen Mohammedanen uit ge bieden, waar zij de nationalisti sche verzetsstrijders zouden kun nen bevoorraden, overgebracht naar nieuwe dorpen, waarvan enige modern zijn ingericht. Een commissie van zes leden, die on langs op verzoek van Delouvrier een onderzoek in dergelijke ne derzettingen ten zuiden van Al giers heeft ingesteld, zou echter tot de conclusie zijn gekomen, dat de betrokken Mohammeda nen, voor het merendeel vrou wen en kinderen, geheel of ge deeltelijk hun middelen van be staan hebben verloren. De le vensstandaard in de nieuwe dor pen zou daardoor zeer laag zijn en vele kinderen zouden door ondervoeding en tengevolge van APr- het ontbreken van medische j 20 hulp zijn gestorven. In het ge- j 21 bied van Algiers, waar de ver- j 22 bindingen beter zijn, zou de toe-| 23 stand veel beter zijn. 24 DODELIJK ONGEVAL Op de hoek van de Deventer- weg en de Industrieweg te Zut- phen is vrijdagmiddag 'n wiel- rijdster, de 69-jarige mevr. Nak- ken uit Zutphen, bij het links- afslaan door een auto aange reden. Zij liep zware verwondin gen op en overleed na aankomst m het ziekenhuis. Het K.N.M.I. deelt mede: Een krachtige noordelijke wind werd zondag in stand gehouden door een depressie boven Polen en een rug van hoge luchtdruk boven de Britse eilanden. Hier mee werd koude polaire lucht aangevoerd, waarin de maxi- DINSDAG 21 APRIL v.m. n.m. Breskens 0.12 12.40 T erneuzan 0.47 1.15 Hansweert 1.27 1.55 Walsoorden 1.37 2.05 ZON MAAN op onder op onder 5.35 19.44 16.21 4.13 5.33 19.46 17.41 4.41 5.31 19.48 19.03 5.11 5.29 19.49 20.25 5.44 5.26 19.51 21.44 6.22 mumtemperaturen niet veel ho ger dan omstreeks 10 graden wa ren. De koude lucht is ook doorge drongen tot Zuid-Frankrijk en de Alpen. Als gevolg van stuwwer- king gaf dit aanleiding tot lang durige regenval. In zuid-Duiis- land werd plaatselijk 70 mm neerslag afgetapt. De genoemde rug van hoge luchtdruk verplaatst zich lang zaam naar het oosten, in verband waarmee de windkrachten afne men. Na een koude nacht zullen vandaag bij zonnig weer de tem peraturen in de middag tot iets hogere waarden dan die van zon dag oplopen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot maandag avond. Zonnig Droog weer met weinig bewol king, zwakke tot matige noorde lijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen ais gisteren of iets hogere.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1