DRIE MOTTEN jIms Brief aan Oma I)Mt dcj r T IS SOEP GEBLAZEN zonder kringen vlekkenpasta Chri minist r Drie bestrijdingen! Alles van dezelfde stof HEREN TENNISPULLOVER Tijdschriften en MENU VAN DE WEEK inwrijven laten drogen afborstelen IV L, I teer, smeer, olie, vruchten, wijn, gras, lipstick, parfum, stempelinkt, enz.^^^ Pagina 10 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 18 april 1959 Wie de motten met succes be strijden wil, dient op de hoogte te zijn van het leven van deze vernielers. We hebben nl. niet te maken met één mot. De drie meest voorkomende soorten in Nederland zijn: a. de gewone klerenmot (tineo- la bisselliella Hum) b. de pelsmot (ofwel de Tinea pellionella I.) en e. de tapijtmot (trichophaga tapetzella L). Deze drie soorten zijn vrij ge makkelijk te onderkennen. De klerenmot en de pelsmot zijn on geveer even groot; de kleren mot is goudachtig van kleur en de pelsmot is bruinachtig met donkere vlekken. De tapijtmot daarentegen is ongeveer IV2 maal zo groot als de beide eerst genoemde soorten en vertoont duidelijk twee kleuren, nl. naar de kop toe is ze zwart, terwijl de vleugeltjes verderop wit ge kleurd zijn. Ook de kop, waarop het pluimpje, is wit. De motten doorlopen dezelfde toestanden als de meeste insec ten, nl. vlinder-eitje-larve-pop- vlinder. Huisjeslarve en vraatgang De larve vooral betekent een direct gevaar voor de wol. De vlinders zorgen voor de voort planting. Het leven van de drie genoemde soorten is verschil lend. De larve van de pelsmot leeft in een huisje, dat ze steeds mee sleept. Het huisje is opgebouwd uit stuk gebeten vezels en ver bonden met zelf gesponnen dra den. De gewone kleermot maakt op de wollen stof uit vezels, spin sel en uitwerpselen de z.g. vraat gangen, waarin ze zich geheel kan omdraaien. Ze vreet afwis selend aan beide einden van de gang. De vraatgangen zijn kor ter naarmate vuil e.d. ze lekker der gemaakt heeft. De pop heeft rust nodig Aangezien de levenswijze en de bouw van de vlinder geheel verschillen bij die van de larve is een geleidelijke overgang van de ene vorm in de andere niet mogelijk. Hierdoor treedt een ruststa- dium tussen beide vormen in. Dit is het zg. popstadium. Voor dat een larve zich verpopt, spint ze uit eigen spinsel en afgebe ten stukjes vezel een cocon, die de onthulling van de pop vormt. Als u goed kijkt, ziet u duidelijk zichtbare korreltjes aan de bui tenzijde van de cocon; dit zijn uitwerpselen van de larve. Het duurt ongeveer 2 tot 6 weken, voor dat uit de larve bin nen de pophuid in de cocon een vlinder ontstaat. Deze werkt zich nu uit de pophuid en trekt daarbij deze pophuid gedeeltelijk uit de cocon. Geen rust en geen vuil U zult al begrepen hebben, dat voor de mot twee factoren aan trekkelijk zijn, nl. rust van het kledingstuk en vuil op het goed. Natuurlijk zijn er hulpmidde len die ons ten dienste staan om de motten te bestrijden, maar geregeld borstelen, kloppen en uithangen in licht en lucht, was sen voor het opbergen voor lan gere tijd, zijn middeltjes die ons geen cent kosten. Toch is het wel eens nodig tot bestrijdingsmiddelen over te gaan. Deze kunnen een dodelijke werking uitoefenen en komen ons dus wel zeer van pas op ge zette tijden. Wij kunnen onze toevlucht ne men tot ademhalingsvergiften, contactvergiften en tot vraat vergiften. De inademing Beginnen we met eerstge noemde, de ademhalingsvergif ten. Hieronder rekenen we kam fer, naftaline en paradichloor- benzol (globol) die in ballen, schilfers of poedervorm verkrijg baar zijn. Verder kunnen we noemen de gifgassen, welke door speciale ontmottingsbedrijven worden ge bruikt, deze zijn gemaakt van zwavelkoolstof, blauwzuurgas en dergelijke. Eerstgenoemde stoffen ont wikkelen dampen. Indien we ze gebruiken in een afgesloten ruimte b.v. een kist, koffer of kast, zijn voldoende dampen aan wezig om de motten door de in ademing te doen sterven. Niet temin zijn voor het doden der larven zeer grote hoeveelheden vergift nodig. In verband hier mede verdient het aanbeveling deze stoffen in schilfer- of poe dervorm te gebruiken; de ver damping wordt hierdoor begrij pelijk bevorderd. Contact- en vraatgift De contactgiften zijn vergiften die door de huid van het insect dat er mede in aanraking komt, heendringen. Tot deze groep be hoort het onder meer alom be kende D.D.T. dat onder allerlei namen in de handel verkrijgbaar is. De vraatgiften zijn vergiften die hun werk doen als ze met de vezels in de darm van de insec ten komen. De vergiften moeten zich dus vast aan alle vezels hechten, teneinde op deze wijze de larven te dwingen er van te eten en dan is hun lot bescho ren. Men kan de weefsels met een flitspuit met de gifoplossing bespuiten of ze in de oplossing drenken. Tot deze soort vergiften beho ren de meeste motwerende mid delen en nu is het wel wonder lijk dat juist de twee eerstge noemde vergiften het meest po pulair zijn. Bescherming is van korte duur De bescherming van vergiften in poedervorm duurt slechts zo lang het weefsel niet wordt ge klopt, geborsteld of gewassen terwijl de opgespoten vergiften hun werk blijven doen zolang de kledingstukken niet gewassen of gestoomd worden, dat komt dus hierop neer, dat na elke keer wassen of stomen de behande ling opnieuw moet plaats heb ben. De vergiften aangebracht door het drenken van het weefsel ver liezen hun werking na wassen of chemisch reinigen; echter mogen hieronder ook gerekend worden die welke hun werking na de behandeling behouden. Hierbij moeten wij niet uit het oog verliezen, dat'kledingstuk ken, die zeer vaak gewassen worden, op de duur hun werking juist daardoor gaan verliezen. U ziet, dat er een ruime keuze bestaat om maatregelen te ne men, zodat er in feite in het ge heel geen schade meer behoeft te bestaan. Eén ding mag nim mer uit het oog worden verloren en wel dit, dat geregelde contro le en herhaling van behandeling dringend noodzakelijk zijn. De huisvrouw die in dit verband tijd en moeite kan opbrengen, kan veel geld en veel ongerief besparen. Gelukkig neemt de vraag naar motvrije of motbe- stendige artil elen toe, zodat we hierdoor in een vrij gunstige po sitie zijn komen te verkeren. Gunt de mot geen rust, dus laat uw kleding niet rustig han gen in de kast. Maakt de kast of andere opbergruimte gere geld schoon, dan verkrijgt u met de minste kosten het beste resul taat. De tijd waarop zonneschijn eventueel met wind aanbreekt, ligt nabij, en deze twee „gratis" middelen kunnen ons, naast onze eigen arbeid, zeer van dienst zijn. (Nadruk verboden.) MAAT 50-52 Materiaal: 600 gr. Scheep jes Silvretta kl. 1601 wit; 50 gram Scheepjes Silvretta kl. 1614 geel; 70 gram Scheepjes Silvretta kl. 1624 antraciet. Naalden no. 2% en no. 3. 26 st. zijn 10 cm breed, 40 naalden 10 cm hoog. TIPS Moet men een voile wassen, voeg dan een beetje suiker aan het waswater toe. De stof wordt dan weer als nieuw. 0 Kant apprêteren geschiedt door de vochtige kant door dun suikerwater te halen. Petroleumvlekken verdwijnen veelal van zelf. Het proces kan bespoedigd worden door de vlekken te bedekken met grauw papier, waarover men met een warme bout strijkt. 0 Limonadevlekken verwijdert men met warm water. Ver volgens de stof laten drogen. Indien nodig nabetten met watten waarop een beetje alcohol 96 Onmiddellijk daarna droogbetten met schone watten. 9 Hardnekkige vlekken op rie ten meubelen worden behan deld met mentolspiritus. (Nadruk verboden). Rug. Met naalden no. 2% en de donkere kleur opzetten 140 st. en 3 naalden 1 st. recht, 1 st. averecht breien, daarna met wit verder gaan. De 1ste naald hiervan op de goede kant geheel recht breien, daarna in 1 st. recht, 1 st. averecht tot de totale hoogte 8 cm is. Hierna over gaan op naalden no. 3 in tricotsteek en in de 1ste naald verdeeld 10 st. meer deren. Streepverdeling: 16 naalden wit, X 3 naalden geel, 3 naalden wit, 3 naal- den antraciet, 3 naalden wit, 3 naalden geel, 40 naalden wit, van X af nog 2 x her halen, daarna geheel met wit verder gaan. Is de totale hoogte 40 cm, dan voor de armsgaten aan beide kanten 1 x 3, 2 x 2, 3 x 1 st. afkan ten. Doorbreien tot de totale hoogte 62 cm is, dan de schouders in 5 x 8 st. afkan ten, de overige 50 st. daar na ineens. Voorpand. Geheel breien als de rug, echter na de 2de witte rand van 40 naalden het werk in 2 delen splitsen en per kant afbreien. Aan de halskant elke 2de naald X 1, 1, 0, st. afkanten, dit van X af steeds herhalen tot het aantal steken voor de schou der overblijft. Bij een totale hoogte van 62 cm de schou der afkanten zoals voor de rug aangegeven. Mouwen. Met naalden no. 2 en de donkere kleur V Naast alle afwisseling is het ook wel eens leuk om een bepaalde stijl te creëren, dat wil zeggen in onze kle ding 'n bepaalde lijn aan te brengen. Dat aanbrengen van een bepaalde lijn kan men op verschillende manieren doen. Veelal wordt het gezocht in een zekere snit of in een kleur die we in alles te rugvinden, zodat onze kle ding als het ware een ge heel is in weerwil van het feit, dat zij uit verschillende delen bestaat, zoals japon, jasje, hoedje, schoenen, handschoenen enzovoort. Men kan een dergelijke een heid ook op een andere ma nier bereiken en wel door een bepaald dessin te laten overheersen, door het steeds terug te brengen in alle de len van de kleding. Natuurlijk kan men dit zeer uitgebreid doen of tot op ze kere hoogte. Het laatste zien we gedemonstreerd in het model op onze illustratie. Hier is een fijn stofje met een stipdessin in de kleding verwerkt. De bloes gedragen op een effen rok is uit deze stof vervaardigd, maar daar blijft het niet bij. Neen, ook het hoedje, zo'n leuk ama zonehoedje, dat weer bijzon der in de mode is, is met deze stof overtrokken. Het jasje van het pakje ss vervaardigd van dezelfde stof als de rok en vormt hier mee één geheel, maar het aardige is, dat het jasje ge voerd is met dezelfde stof als waarvan bloes en hoedje werden gemaakt. Zo krijgt men een buitengewoon leuk geheel dat door de combinatie van stevige effen stof en fijne gestipte stof een zekere stijl heeft, die de persoonlijkheid van de draagster accentueert. Een dergelijk geheel vinden we in de modehuizen, doch het is ook mogelijk een en ander zelf te vervaardigen naar eigen smaak, voor hen die daar plezier in hebben. (Nadruk verboden) „Mammie mag ik Oma een brief schrijven?" vraagt Lieske. Ze zit in de tweede klas van de lagere school. Ze is pas acht jaar geworden en heeft op haar ver jaardag van Oma een prachtig doosje kinderpostpapier gekre gen. Lieske is daar zo verschrik kelijk trots op, dat het geen wonder mag heten, dat ze brandt van verlangen, om Oma te laten zien, hoe goed ze het postpapier weet te gebruiken. „Dat is goed, pop", moedigt moeder aan. ,.Kom hier maar fijn aan tafel zitten, dan heb je de ruimte en kan nie- man je hinderen". Met het tongetje uit de mond gaat Lieske aan de arbeid. Het is de eerste brief die ze in haar leventje schrijft en het betekent voor haar een heel karwei. Moe der laat haar rustig haar gang gaan en bemoeit zich nergens mee. Ze leidt haar dochtertje niet af, door telkens over haar schouder te komen kijken, hoe het gaat. Moeder vindt, dat dit Lieske's aangelegenheid is en ze het dus ook helemaal zelf op moet knappen. Na een dik half uur komt Lieske haar heel triomfantelijk de brief brengen. Moeder heeft plezier in de fantasie van de kleine, die op haar eigen kinder lijke manier allerlei voorvallen uit haar leventje aan Oma ver teld heeft. Natuurlijk ziet moe der wel, dat er heel wat schrijf- en taalfouten in staan, maar ze vindt het niet nodig Lieske oaar- over te onderhouden. Haar de juiste spelling van de Neder landse taal bij te brengen is de opzetten 60 st. en eenzelfde boord breien als aan de pull over. Daarna overgaan op naalden no. 3 en met wit in tricotsteek verder breien. In de 1ste naald echter verdeeld 4 st. meerderen. Verder aan het begin en einde van elke 8ste naald 20 x 1 st meerde ren. Doorbreien tot de totale hoogte 55 cm is, dan voor de kop aan beide kanten elke 2de naald 14 x 2, 10 x 1 st afkanten, daarna de overige 28 st. ineens. Afwerken. Het werk aan de verkeerde kant onder een vochtige doek licht persen. Naden met een stiksteek dichtnaaien, mouwen glad inzetten. Nu met naalden no. 2% zonder knop langs de gehele halsuitsnijding ca. 188 st. opnemen en de middelste steek voor middenvoor mer ken met een gekleurd draad je. In het rond breien in 1 st. recht, 1 st. averecht, de mid delste steek steeds recht breien. Vóór en na deze steek elke toer 2 st. averecht sa- menbreien. De 1ste toer van elke nieuwe kleur alle ste ken recht breien. Streepverdeling: 3 toeren geel, 3 wit, 3 antraciet, 3 wit, 3 geel, 3 wit, 3 antraciet, in de volgende toer de steken in 1 st. recht, 1 st. averecht los afkanten. Tot slot de garnering on der en boven de strepen vol gens telpatroon aanbrengen daarna het geheel nog even licht bijpersen aan de ver keerde kant. In de keuken is het vooral de groente, die ons laat merken dat het voorjaar is. Maar ook bij het brouwen van soepen zult U wel met de seizoenen meegaan: een winter-groentesoep ziet er toch wat anders uit dan een zomer- soepje. U kunt er nu al op het laatst zeer fijn gesneden peter selie, kervel of spinazie door roeren, over een paar weken verse worteltjes, peultjes, stuk jes asperge of tomaat. Ook een vermicelli-, rijst- of dunne witte- bonensoep wordt door verse groente of tuinkruiden opge fleurd. Maak bijvoorbeeld eens een Kervelsoep van 1 liter bouillon van vlees, vis of (bouillon)blokjes, 50 gr. (5 eetlepels) rijst, een stukje foelie, ui, aardappelmeel of maizena, kervel, desgewenst stukjes hardgekookt ei of balletjes gehakt. De bouillon aan de kook bren gen met wat foelie en een stukje ui. De rijst wassen en toevoegen en in in de bouillon gaar koken in ongeveer 20 minuten. Een weinig aardappelmeel of maize na aanmengen met water en de soep ermee binden. De ui en foe lie uit de soep nemen. 2 a 3 lepels kervelgroen zeer fijn snijden en op het laatst door de soep roe ren. Desgewenst stukjes ei of balletjes gehakt (en 's zomers blokjes tomaat) als vulsel in de soep gebruiken. Omdat kooknat van groente voedingsstoffen bevat (minera len en vitamines) kunt U het beter benutten in een soep of saus, dan het in de gootsteen te laten verdwijnen. Gaat b.v. een bloemkoolsoep zonder meer vervelen, maak dan van het bloemkoolnat eens een groente-, tomaten- of kerrie soep. Spinaziesoep wordt het lek kerst waneer U er slechts ten dele het groentenat voor ge bruikt en verder melk toevoegt. De soep wordt dan zachter van smaak en kleur. Ter voorkoming van zand in de soep kunt U het spinazienat voorzichtig in een schone pan óverschenken op een bodempje nat na. Niet aan seizoenen gebonden is een pittige Niersoep Een varkensnier of een kwart rundernier, 50 gr. boter of margarine, een stukje ui, laurierblad (tijm), 50 gram (5 eetlepels) bloem, 1 liter wa ter of bouillon, zout, noot muskaat of peper (pikante saus). De nier afspoelen en desge wenst even aan de kook brengen in ruim water. Het vlees in blok jes snijden en zouten. Het niervet zachtjes uitsmelten, de boter of margarine toevoegen en de blok jes nier in het hete vet aan alle kanten bruin bakken. De ui snip peren en eveneens lichtbruin bakken. Nier en ui uit het vet nemen. De bloem bij het vet voe gen en onder steeds roeren licht bruin laten worden. Bij scheut jes tegelijk het water of de bouil lon toevoegen, de massa steeds even aan de kook laten komen alvorens er opnieuw vloeistof bij te schenken. Nier, ui, zout, lau rierblad (en tijm) in de soep doen en deze een kwartiertje la ten rekken. De soep op smaak afmaken met nootmuskaat of peper (en pikante saus) en des gewenst zeven of het laurierblad eruit nemen. Wie de smaak van deze soep wat sterk vindt, kan er een scheut melk door roeren. taak van juf op school. Dit is een brief, die op eigen initiatief geschreven is. En wat mag je dan nog verwachten van een peuter, die pas in haar tweede leerjaar zit? Bovendien gaat moeder van het standpunt uit, dat Oma een originele brief van haar klein dochter méér zal waarderen dan een exemplaar, dat door moeder bijgevijld is. Er wordt een post zegel op de enveloppe geplakt en Lieske mag de brief zelf op de bus gaan brengen. De hele ver dere dag heeft ze het er nog druk over. Wat zal Oma wel zeggen, als ze de brief krijgt? zal ze het niet vreselijk knap van Lieske vinden? Een weekje later, het is zon dag, komt Oma op bezoek. Lies ke stormt dadelijk op haar af. Ze is de brief nog niet vergeten. „Oma, Oma, hebt u de brief gekregen? Vond u hem niet mooi?" Maar Oma antwoordt streng: „Nee, ik vond hem helemaal niet mooi. Je bent me tegen gevallen, Liesbeth. Ik wist niet, dat jij zo slordig schreef en zoveel fouten maakte, anders had ik je dat mooie postpapier niet gegeven. Ik dacht, dat je daar groot ge noeg voor was, nu je al in de tweede klas zit, maar daar heb ik me blijkbaar in vergist." Ineens smelt Lieske weg in tranen. Ze weet met haar ver driet geen raad en Oma schrikt ervan. „Kom kindje, wat is dat nou. Je krijgt toch geen straf voor die slordige brief". Tegen haar schoondochter zegt Oma later: „Begrijp je dat nu? Ik deed haar toch niets. Ik wees er haar alleen op". „Dat was voor haar al erg ge noeg", zegt moeder zacht. „U weet niet, wat u haar aangedaan hebt. Wat u tegen haar zei, was veel erger dan een pak voor haar broek, voor iets, wat ze verdiend had. Ze heeft die brief zo mooi en goed geschreven als ze kon. Ze heeft er al haar best op ge daan en was er trots op. Die foutjes kon ze niet helpen, om dat ze die woorden nog niet ge leerd had. Daarom heb ik haar ook niet verbeterd. Door wat u zei, voelde ze zich diep vernederd en ontmoedigd. En dat vind ik zo jammer voor haar". MARCELLE. (Nadruk verboden.) N.V. Fa I». J. v. d. SANDE Een kievitsei is een ware deli catesse, maar gezien de voe dingswaarde ook een echt luxe gerecht. Maar waarom niet eens één enkel keer zoiets, wat vol- komen buiten het kader van het normale dagelijkse voedsel valt gegeven? Het is haast op windend om zonder dat er een bepaalde aanleiding is met zo'n gerecht even uit de dagelijkse sleur te stappen. Maar zo'n kie- vitsei verdient het dan ook werkelijk om feestelijk te wor den opgediend. Eerst worden de eieren acht minuten gekookt (liefst met wat radijslof op de bodem van de pan) en dan warm op een bedje van ster- rekers, gegarneerd met radijs jes, opgediend. Men kan ook een nestje spui ten van kruidenboter, waar de koude eieren in worden ge schikt. Ook in dit geval zorgen radijs en sterrekers voor de fleurige noot. ZONDAG: Kievitsei; ossetong, zure eiersaus, doperwtjes, aardappelen; grapefruit met slagroom. MAANDAGKoude tong, wit lofsla, gebakken aardappe len; wentelteefjes. DINSDAG: Julianapasteitjes, spinazie, aardappelen; ge bakken appel. WOENSDAGGeforceerde eieren, kropsla, aardappel- purée; Jan in de zak. DONDERDAG: Gestoofde kalf snieren, aardappelen, andijvie; karnemelkpudding VRIJDAGVleeskoekjes, aard appelschotel, rode kool; of: panvis, peentjes, aard appelschotel; vanillevla me bitterkoekjes. ZATERDAGKerrierijst; yog hurt. RECEPTEN. JAN IN DE ZAK: 150 gr bloem, 10 gr gist, 1 ei, 10 gr suiker, 1 dl lauwe melk, iets zout, 75 gr krenten, ro zijnen en sukade. De gist met de suiker roeren, een kuiltje in de bloem ma ken, de gist hier in schen ken, het losgeklopte ei, de melk en het zout toevoegen, alles goed dooreen mengen en beslaan tot zich luchtbla- zen gaan vormen. De gewas sen krenten, enz. toevoegen en het deeg toegedekt opeen lauw warme plaats laten rij zen. Het gerezen deeg ineen in warm water uitgespoelde en met bloem bestoven doek binden, zó dat er voldoende ruimte overblijft voor het rij zen en 3 uur in een pan met ruim kokend water (met op de bodem een schoteltje om aanbranden te voorkomen laten koken. De doek verwij deren, de koek even uit laten dampen en met een stevig draadje in plakken snijden. Opdienen met stroopsaus of bruine bastaardsuiker. KA RNEMELKP UDDING. l/f l karnemelk, sap van 2 citroenen, geraspte schil van 1 citroen, 200 gr suiker, 30 g' gelatine (waarvan 5 gr rode gelatine), dl water. De geweekte gelatine en de suiker in het hete water op lossen en door de karnemelk waaraan het citroepsap en de citroenrasp zijn toege voegd, roeren. De massa, zo dra ze drillig gaat worden, in een met water omspoelde vorm overbrengen. De pud ding keren, desgewenst gar neren met wat slagroom en een vanillesaus bijgeven. (Advertentie) O r 'ie'Pt direct tegen etensvlekken, vet, verwijdert vlekken Royale tube f.1.95 LAHNEMANN Laren (N.H.) Postbus 18 Imp. v. Polycolor-K2r-Placentubex-Margret Astor-Mouson-Blendax verwijdert vlekken llllllllllllllllllllllllNIIIII zónder kringen III Frankering bij abo Directeur-Hoofdred Redactie-adre Administratie Telefoon 207ó Na 5 uur uit Gironummer 38150 Abonnementsprijs: maand f2.-; per Christiai. Hotter tot minister van Zaken. Eisenhower maa persconferentie waa ter aanwezig was, <3 bekend. De president zei, noeming van Herte naar de Senaat zal wacht wordt dat zij krachtigd zal wordt Op een vraag aan van plan is wijziging gen in de Amerika landse politiek, an glimlachend dat hij 1 wil spreken vóórda ming bekrachtigd i: minister van Buiten weigerde ook gissir over zijn opvolger a nister. Het bezoek va aan de Sowje In leidende kringe is het voornemen va kaanse vice-presidei een bezoek aan Mos gen, gunstig ontvan; het Russische persl Van gezaghebbend vernomen, dat Eng' voren in kennis is Nixons plan. Men i van mening, dat hel waardevol kan zijn. De opvolging var De agendacommi Westduitse bondsd; sloten, dat op 23 se nieuwe kanselier za kozen als bondskan auer op 1 juli wordt opvolger van bo Heuss. Eerder was reeds de nieuwe bondspre september, drie d Heuss' ambtsterm verstreken, zal word Von Brentano na De Westduitse i Buitenlandse Zaken tano heeft op een p ring meegedeeld, da der zal optreden v duitse delegatie na tersconferentie in G conferentiezaal zal ter laten vertegenw< dat hij niet met zij ambtgenoot aan één boeven te zitten. INCIDENTEI TUNESIS ALGERIJNSE De Franse mil dienst in Algiers h arond bekendgei Franse troepen w tweemaal toe v hebben geleverd rr van deopstandeling af Tunesisch gebit Het eerste incide voor ten oosten van werd een patrouill die het vuur met 1 antwoordde. Bij he eident werd een ten zuidoosten vat gedurende een ht mortieren en autor pens vanaf Tune beschoten. Ook Franse artillerie d zwijgen op. Voorts meldt d dat Franse troepei bied van Constant len hebben gedood delingen zijn naar overgelopen. Ook in dit gebied 20 1< politieke en admini ganisatie van de gen overgegeven. Mexicaans v neergest Bij Kino Bay in i ten van Mexico i: tweemotorig passaj van de Mexicaans maatschappij „Vlieg verongelukt. De 23 19 passagiers ei ningsleden, zijn om komen. Alle slacht' Mexicanen. Het toestel was Mexicali naar d Mexico. Volgens probeerde de piloot ding op het stra Bay, op 60 km van Guayama, te makei voor het toestel kwam, ontplofte he ken en lijken lagen tend over het gehel spreid.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 10