Foster Dulles treedt af Herter naar Parijs en Genève EL-MIOR SHIRTS Het proces-Hallstein N Overstromingen in Zuid-Amerika Dubbele moord te Gent HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER EBRSTB BLAD Eisenhower zal spoedig opvolger aanwijzen Bolletje/' J. K. v. D1XH00RN ZON- en MAANSTANDEN frankering bij abonnement: ferneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— pet kwartaal; per maand f 2. per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW DONDERDAG 16 APRIL 1959 13e Jaargang Nr 4654 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentiepriis per mm 15 ct; minimum per advertentie f 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties): 5 regels f 1,—Iedere regel meer 20 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Woensdag heeft president Eisenhower officieel bekendge maakt dat de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, afgetreden is. De president deelde dit mee op een haastig bijeengeroepen spe ciale persconferentie in zijn zomerresidentie in Augusta, Georgia. Zijn ogen waren voch tig Eisenhower zei dat de aan kan ker lijdende minister „absoluut ongeschikt" voor zijn ambt ge worden was en niet langer de last \an zijn functie kon dragen. Hij maakte niet onmiddellijk een op volger bekend maar zou dit op korte termijn doen. Binnen enkele minuten na de bekendmaking onderbraken de Amerikaanse radiozenders hun ochtendprogramma's om de mel ding van de president door te geven. Eisenhower zei Dulles ver zocht te hebben om hem te blij ven helpen als adviseur voor de buitenlandse politiek. Gevraagd naar Dulles' opvolger zei Eisen hower dat er een aantal men sen met bijzondere begaafd heden waren die de hoogste post in de buitenlandse politiek zou den kunnen vervullen. Eisenhowers aankondiging kwam precies een dag na Dulles' terugkeer naar het Walter Reed- hospitaal na zijn herstelperiode in Florida. Dinsdagnacht was na een hernieuwd medisch onder zoek bekendgemaakt dat Dulles een kankergezwel in de nek had en opnieuw behandeld zou moe ten worden. Om even over half vier Ned. tijd was Eisenhower met ernstig gezicht de perskamer van zijn zomerverblijf binnengetreden en toen de film- en televisiecamera's op hem gericht waren zei hij iets over Dulles te willen meedelen. Tijdens zijn spreken werd zijn ontroering steeds duidelijker. Eisenhower vertelde dat hij nog dezelfde morgen Dulles door de telefoon gesproken had en met het oog op de laatste me dlsche bevindingen besloten had definitief Dulles' ontslagaan vrage te aanvaarden. Later op de dag zou hij een officiële schriftelijke ontslagbrief van Dulles ontvangen. De aanwezige journalisten hadden reeds een belangrijke bekendmaking voor voeld want het ongewone feit dat aan de filmmensen gevraagd was om geluidsapparatuur mee te brengen duidde reeds op nieuws van belang. Bij de zomer residentie bevonden zich grotere aantallen rechercheurs dan an ders, hetgeen er op wees dat de president zelf op de persconfe rentie zou verschijnen. Eisenhower wees er met na druk op dat Dulles niet hulpe loos was maar dat hij in zijn toe stand de last van zijn functie niet langer kon dragen. De pre sident noemde Dulles een van de kundigste mensen die Ame rika ooit gekend heeft. Herter was ook op de perscon ferentie aanwezig. Gevraagd naar de invloed van Dulles' ont slag op Amerika's buitenlandse politiek antwoordde Eisenhower dat Dulles' werk voort zal gaan. Eisenhower zei erop te vertrou wen dat de Amerikaanse betrek kingen met andere landen geen schade van het gebeuren zouden ondervinden. Eisenhowers perschef, Hager- ty, verzocht later het woord „ab soluut" uit Eisenhowers om schrijving voor Dulles' toestand (dat hij n.l. „absoluut onge schikt" voor zijn ambt geworden was) te schrappen omdat de pre sident dit woord niet had willen gebruiken. Dulles' toestand Dulles heeft een goede nacht gehad in het ziekenhuis en ver keerde woensdag in opgewekte stemming, aldus een verklaring van het State Department. „Er is geen verandering ge komen in zijn toestand sedert de verklaring van dinsdag. Woens dagmiddag heeft Dulles opnieuw een röntgenstralen-behandeling ondergaan. Minister Luns over het aftreden van minister Dulles Desgevraagd heeft de minister van Buitenlandse Zaken, mr J. M. A. H. Luns het volgende ver klaard: „Ik heb het voorrecht gehad in de afgelopen zeven jaar herhaal delijk minister Dulles te ontmoe ten en heb met hem veel zake lijke contacten onderhouden. Zijn aftreden beschouw ik als een groot verlies voor de gehele vrije wereld gezien zijn krachtig be leid in de Oost-West verhouding, waarin de Amerikaanse politiek van zulk gewicht ook voor Ne derland is". Reacties op Dulles' aftreden De eerste reacties uit het bui tenland op Dulles' aftreden kwa men uit politieke kringen in Rome en Brussel. De Italiaanse politici spraken hun waardering uit voor Dulles' vastbesloten op treden als minister van Buiten landse Zaken. Een hoge Belgische functiona ris bij het ministerie van Bui tenlandse Zaken zei dat het nieuws van Dulles' aftreden „misschien een eind van een pe riode in de Westelijke politiek inluidt". In België zou men het afgaan van Dulles van het poli tieke toneel zeer betreuren. „Dulles was een groot jurist en hij kon ingewikkelde en deli cate kwesties uitleggen op een gemakkelijk begrijpbare ma nier". De functionaris was van mening dat Dulles' aftreden op de recente NAVO-besprekingen in Washington reeds voorzien was. Diplomaten in Londen hadden het aftreden van Dulles reeds onofficieel voorspeld en wel on der betoning van grote spijt hierover. Allen brachten Dulles lof voor zijn grote bijdrage aan de Westelijke politiek tijdens zijn ambtsperiode. In Parijs werd in nauw bij de permanente NAVO-raad betrok ken kringen uiting gegeven aan algemene betreuring van het nieuws van Dulles' aftreden. Dit nieuws kwam binnen terwijl het Franse kabinet onder leiding van president De Gaulle in vergade ring bijeen was. Afdrukken van de berichten der nieuwsbureaus werden de vergaderzaal binnen gebracht. Verwondering wekte het nieuws overigens in officiële kringen niet. Een woordvoerder van het Frans ministerie van Buitenlandse Zaken zei op een persconferentie, nog voor de of ficiële bekendmaking van het aftreden, dat de geweldige on dervinding van Dulles voor het Westen altijd van het grootste nut was geweest en dat dit niet gemakkelijk vervangen zou kan nen worden. (Advertentie) Het proces wegens smaad te- 1953 aan zijn eigen gen professor Walter Hallstein, voorzitter van de Europese com- missie, en Herbert Blanken- hom, Westduits ambassadeur te Parijs, die door dr. Strack wegens smaad zijn aangeklaagd, bereikte woensdag een hoogte punt met het getuigenis van dr. Galal, die als per-^taché ver bonden is geweest aan 't Egyp tische consulaat-generaal te Frankfort. Het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft n.l. juist van deze getuige de in lichtingen verkregen, volgens welke dr. Strack bij onderhan delingen over West-Duits-Egyp tische handelsovereenkomsten, steekpenningen zou hebben be dongen. En om zich van deze beschuldiging vrij te pleiten heeft dr Strack zijn aanklacht wegens smaad tegen Hallstein en Blankenhorn ingediend. Dr. Galal verklaarde woens dag dat hij een Egyptische koopman, zekere El Abt, in een hotel in Frankfort de beschul diging had horen uiten dat dr. Strack een bedrag van twee duizend Egyptische ponden een Egyptiachpond is ƒ10,90) had bedongen voor zijn tussenkomst Egyptische consul-generaal te voor het afsluiten van 'n ijzer- I en staaltransactie. De transac tie ging niet door en dr. Strack ontving niets. Dr. Galal voegde hieraan toe dat hij, toen hij in 1952 Bonn bezocht, terloops met de am bassaderaad dr. Munsel over dit voorval had gesproken. Hij had bij die gelegenheid ver klaard geen geloof te hechten aan deze beschuldiging en hij had zich afgevraagd waarom men toch dergelijke verhalen vertelde. Dr. Munsel had dr. Galal nog diezelfde dag voorgesteld het voorgevallene ook ter kennis te brengen van Herbert Blanken horn, op dat tijdstip directeur van de afdeling politieke zaken van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken. Blankenhorn had Galal toen verzocht zijn mededelingen op schrift te stellen. Laatstge-I noemde had hiermede inge stemd, onder voorwaarde dat een en ander vertrouwelijk zou worden behandeld. Dr. Galal sprak er zijn ver bazing over uit dat het West duitse ministerie' van Buiten regering hierover had gezonden. Hij lichtte toe dat hem in 1952 niets bekend was geweest over de „vijandschap tussen het West duitse ministerie van Buiten landse Zaken en dr. Strack" en dat de brieven, die hij toen ge schreven had, op geen enkele wijze als officieel konden wor den beschouwd. Tenslotte verzekerde dr. Galal dat hij in zijn onderhoud met Blankenhorn wel degelijk de naam van de Egyptische koop man El Abt had genoemd, die niettemin niet voorkwam in het op het ministerie opgestelde stuk. Toen de openbare aanklager en de verdedigers dr. Galal vragen stelden over zijn verkla ringen, deed hij, in zijn beant woording hiervan, een felle aan val op Hallstein, die hij er met name van beschuldigde hem te hebben laten doorgaan als een „agent van het Westduitse mi nisterie van Buitenlandse Za ken", die „nuttige inlichtingen" aan Duitse instanties had ver strekt. De getuige lichtte hierbij toe dat zijn toenmalige chef, de tisch Frankfort, geen kennis had ge dragen van zijn brief aan Blan kenhorn over dr. Strack. Het proces werd daarop tot maandag a.s. verdaagd. Gelukwensen van Koninklijk Paar voor Prins Albert Koning Leopold en prinses Liliane hebben telegrafisch aan H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins der Nederlanden de ver loving van prins Albert met prinses Paola Ruffo di Calabria aangekondigd. De Koningin en de Prins hebben telegrafisch hun gelukwensen aangebpden. Prinses Margriet bezocht met klasse-genoten de technische voorjaarsbeurs in Utrecht H. K. H. Prinses Margriet heeft woensdagmiddag in gezel schap van 13 klassegenoten van het „incrementum", een dépen dance van het Baarns lyceum een bezoek gebracht aan de tech nische voorjaarsbeurs te Utrecht. De Prinses arriveerde om streeks drie uur met de sleep boot „Assistent" aan de Munt- kade, na een vaartocht die zij met haar klassegenoten gedu rende een half uur door het Mer- wede- en Amsterdam-Rijnkanaal had gemaakt. Zij werd ontvangen door de voorzitter van do Raad van Be heer der Kon. Nederlandsche Jaarbeurs, dr. G van der Wal. (Advertentie) Tienduizenden dakloos Tienduizenden mensen zijn dak loos geworden door overstromin gen in Erazilië en Urugay, aldus is dinsdag uit Rio de Janeiro en Euenos Aires vernomen. Het water in de rivieren is ver scheidene meters gewassen. Ge vreesd wordt dat de toestand langs de oevers van de Rio de La Plata, waar duizenden mensen hun woningen hebben moeten verlaten, nog ernstiger zal wor den. Ook zijn duizenden mensen in landse Zaken nimmer op het de Argentijnse provincies Entre- denkbeeld was gekomen de ,-jOS en Corrientes dakloos ge- door hem genoemde Egyptische worden doordat de rivier de Uru- koopman El Abt via de West- guay buiten haar oevers is ge- duitse ambassade te Cairo te) ncden. doen ondervragen. Tevoren had de getuige ge zegd van mening te zijn dat de zaak-Strack een „politieke ach tergrond" had, die men moest zien in het licht van de in 1952 tussen de Bondsrepubliek en Israël gesloten overeenkomst. Vervolgens werd de tekst voorgelezen van het stuk, dat op het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken was opgemaakt na het onderhoud tussen Blankenhorn en Galal. Hierbij riep laatstgenoemde verscheidene malen uit: „Dat is niet juist". Toen de voorlezing van het stuk beëindigd was stelde dx. Galal de rechtbank voor dat hij het geheime rapport over deze zaak zou overleggen, dat hij in Adenauers aanvaarding van de kandidatuur voor het presidentschap Bondskanselier Adenauer heelt in een door het Westduitse pers bureau uitgegeven verklaring gezegd dat zijn beslissende mo tief voor aanvaarding van de kandidatuur voor het president schap de vorige week was de waarborging van de continuïteit van de huidige buiten- en bin nenlandse politiek in de komen de jaren. Hij wilde dit duidelijk maken in verband met de „valse" con clusies die men uit zijn besluit had getrokken. De overstromingen zijn het ge volg van zware regenval. De Argentijnse overheid heeft woensdag de haven van Buenos Aires en de internatio nale luchthaven Ezeiza nabij de hoofdstad voor de tweede maal gesloten met het oog op het aanhoudende noodweer, waar. door laagliggende landerijen langs de Rio de la Plata blank staan. In Uruguay, aan de andere zijde van de rivier, waren woensdag 25.000 mensen dak loos. Volgens berichten zou driekwart van deze republiek door deze overstromingen, de ernstigste sedert mensenheu genis, geteisterd worden. Retourcabine uitgeworpen De Amerikaanse luchtmacht heeft woensdag te Inglewood in Californië bekendgemaakt, dat de retourcabine dinsdag met suc ces uit de Discoverer 2 boven de Noordelijke Stille Oceaan is uitgeworpen. De kunstmaan Discoverer 2 was maandag j.l. afgeschoten. Het communiqué van de lucht macht meldde dat er verschei dene radioboodschappen zijn op gevangen en dat men hieruit poogt op te maken waar de cap sule terecht zal komen, mogelijk niet ver van de Pool. Oorspron kelijk had men gemeend de re tourcabine nabij Hawaii door vliegtuigen te kunnen laten op sporen maar later heeft men dit plan tengevolge van een tech nisch mankement in de raket moeten laten varen. Christian Herter, de Ameri kaanse onderminister van Bui tenlandse Zaken die tijdens de ziekte van Dulles optrad als mi nister van Buitenlandse Zaken, zal de Verenigde Staten ver tegenwoordigen op de conferen tie van de vier Westelijke minis ters op 29 april in Parijs en op de conferentie van deze minis ters met de Sowjet-Unie die op 11 mei in Genève begint. Dit heeft president Eisenhower in antwoord op een vraag mee gedeeld. Hij zette uiteen dat Herter naar deze bijeenkomsten zal gaan los van het feit of hij al of niet benoemd zal worden tot op volger van Dulles. Hij zal de Verenigde Staten vertegenwoor digen omdat hij volledig op de hoogte is van de voorbereidingen voor deze conferenties. De 63-jarige Christian Archi bald Herter die als de meest waarschijnlijke kandidaat be schouwd wordt voor de opvol ging van Dulles, heeft veertig jaar ervaring als diplomaat en politicus. In februari 1957 werd hij aan het „State Department" verbonden als plaatsvervanger van Dulles. Zelden trad hij voor het voet licht, zelfs niet bij de talrijke gelegenheden dat hij in afwe zigheid van Dulles belast was met de leiding van het depar tement. Een vooraanstaand blad in New York noemde Her ter eens „de tweede man in een een-man-show". Maar dit gold meer als hul deblijk aan de figuur van Dul les dan als kritiek op de kun digheid van Herter. Bij alle speculaties in de laat ste weken over de mogelijke opvolger van Dulles stond de naam van Herter bovenaan. Eerder waren genoemd C. Dou glas Dillon, onder-minister van het „State Department" voor economische aangelegenheden, Henry Cabot Lodge, de verte genwoordiger bij de Ver. Na ties, generaal Alfred Gruenther, president van het Amerikaanse Rode Kruis en oud-opperbevel hebber in Europa, John J. Mc- Cloy, oud-hoge commissaris in Duitsland en thans hoofd van de Chas E. Manhattan Bank, Thomas E. Dewey, oud-gouver neur van New York en twea keer republikeins kandidaat voor het presidentschap, en Eugene Black, president van de Wereldbank. Het is bekend dat Dulles Her ter gaarne als zijn opvolger zag. Herter die in Parijs werd gebo ren, is lid van het Congres en gouverneur van de staat Mas sachusetts geweest. Hij lijdt aan gewrichtontsteking die hem noodzaakt aluminium krukken te gebruiken. Zijn dokters zeg gen echter dat zijn gezond heidstoestand geen belemme ring is voor zijn werk op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Met het aftreden van Dulles is een tijdperk in de internatio nale betrekkingen geëindigd. John Foster Dulles die één van de machtigste ministers van Buitenlandse Zaken in de Ver. Staten was, verdwijnt van het toneel na ruim zes jaar lei ding te hebben gegeven aan het beleid op internationaal gebied. I Het verlies van zijn leiderschap, op een tijdstip dat kritieke on derhandelingen met de Sowjet-] Unie over Berlijn en Duitsland op het punt staan te beginnen,' zal sterk gevoeld worden, niet slechts in de Ver. Staten maar bij alle bondgenoten. Vooral voor president Eisen herstel. Hij heeft grote reizen gemaakt en weet bijzonder veel over West-Europa. Hij werd op 28 maart 1895 uit Amerikaanse ouders geboren. Zijn eerste on derwijs ontving hij in Frank rijk, waar hij bleef tot hij tien jaar was. Daarna ging hij naar de Ver. Staten. Daar bezocht hij later de Harvard- en Colum- bia-universiteiten. Na aanvankelijk de richtng van de architecteuur te hebben ingeslagen, trad hij in 1916 in de buitenlandse dienst. Hij kreeg toen een functie in Ber lijn en hij was één van de laat ste Amerikanen die deze stad verlieten toen de Ver. Staten in 1917 in de eerste wereldoorlog werden betrokken. Hij werd af gekeurd voor militaire dienst omdat hij te smal was. In 1942 werd hij voor het eerst lid van het Huis van Afgevaardigden. Met steeds grotere meerderheid werd hij in 1944, 1946 en 1948 herkozen, waarbij hij vermaard heid verkreeg als republikein met bijzondere kennis op inter nationaal gebied. In 1947 stond hij aan het hoofd van een mis sie naar achttien Europese lan den ter bestudering van de be hoeften en mogelijkheden voor buitenlandse hulpverlening. Het rapport van zijn commissie waarin de nadruk lag op eigen hulp door de Europese landen zelf, droeg veel bij tot het ver zekeren van de steun van het Congres voor het plan-Mar shall. Toen in juli 1956 werd be kend gemaakt dat Eisenhower zich weer verkiesbaar stelde, begon de vooraanstaande repu blikein Harold Stassen een ac tie om Richard Nixon als repu blikeins kandidaat voor het vice-presidentschap te vervan gen door Herter. Herter steun de Stassen daarin niet. In feite schoof hij Nixon naar voren als kandidaat. Nadat Herter besloten had geen derde termijn als gouver neur van Massachusetts te aan vaarden, volgde hij op 22 febr. 1957 Herbert Hoover jr. op als onder-minister van Buitenland se Zaken. De Washington Post noemde dit een „prachtige be noeming". In augustus 1957 maakte Her ter een reis naar het Verre Oos ten. In de pers werd onlangs de mogelijkheid geopperd dat Herter geneigd is inzake Duits land en andere vraagstukken tussen Oost en West een meer „plooibare" houding aan te ne men dan Dulles en C. Douglas Dillon, de „derde man" op het ministerie van Buitenlandse Za ken. DE KABINETSFORMATIE Naar in kringen van de kabi netsformateur verluidt hebben mr. E. T. Toxopeus, mr. A. C. W. Beerman en ir. A. R. Minder- houd, die door de formateur aan gezocht zijn voor een minister schap, dit verzoek in beraad ge houden. De kabinetsformateur heeft woensdagmiddag om 12 uur een onderhoud gehad met staats secretaris Schmeltzer. De kabinetsformateur, prof. De Quay, had woensdagmiddag nog een onderhoud met de heer S. J. van den Bergh, lid van de raad van bestuur van Unilever en vice- voorzitter van de N.V. Unilever. Hij is ook commissaris van de Kon. Luchtvaart Mij en woont in Wassenaar. De formateur heeft voor heden ochtend 11 uur de ministers Klompé en Cals voor een bespre king uitgenodigd. Ir. Minderhoud heeft om per soonlijke redenen voor een mi nisterszetel bedankt. (Advertentie.) NOCRDSTKAAT, TERNEUZEN Te Gent heeft dinsdagnamiddag een dubbele moord plaats gehad in het café „De Lanteern", Bennesteeg 11. Toen de eigenaar van het café F. Pieters van zijn werk thuis kwam, vond hij zijn 45-jarige echtgenote en de 29-jarige serveuse met messteken gedood. De dubbele moord moet plaats gehad hebben tussen 1 en 5 uur in de namiddag. Het café is gelegen in een ongunstig bekend staande buurt De politie volgde aanvankelijk het spoor van een jongeman, doch dit liep eeliter op niets uit. hower zal het een geweldig ver lies zijn omdat hij in buitenge wone mate steunde op het ad vies van Dulles. Diplomaten verwachten over i het algemeen dat de president' zich thans meer rechtstreeks met de buitenlandse politiek zal bezighouden, ook nadat een op-' volger van Dulles zal zijn be noemd. Eén van de moeilijkheden waarvoor de president, Herter en andere leiders zich gesteld zien is het feit dat Dulles in' feite een„één-mans-ministerie" was. Dulles behandelde alle be langrijke internationale zaken en zijn actuele kennis van zelfs de geringste kwesties verbaas- den al zijn medewerkers en waarnemers in Washington. Er, is wel eens opgemerkt dat de functionarissen van het State-1 department dikwijls tot de pers conferenties moesten wachten om er achter te komen wat de mening van Dulles over vele zaken was. Herter heeft veel te maken gehad met het plan-Marshall voor het Europees economisch Rumoer om een Afrikaanse receptie te New York De Afrikaanse organisatoren van een woensdag te New \ork te houden receptie hebben geen vertegenwoordigers van Israël uitgenodigd en zijn niet van plan dat te doen, aldus is dinsdag te New York vernomen. De vertegenwoordigers bi.j de Ver. Naties van alle andere 81 landen van de wereldorganisatie hebben wel een uitnodiging ont vangen voor de receptie die werd gehouden ter gelegenheid van de Afrikaanse dag van de vrijheid. Israëlische ambtenaren zeiden dinsdag de houding van de orga nisatoren te betreuren. In krin gen die nauwe betrekkingen met de Israëlische vertegenwoordi ging bij de Ver. Naties onderhou den, werd gezegd dat deze uit sluiting gevolgen zal hebben. Een aantal vooraanstaande personen, zoals de gouverneur van de staat New York, Rockefeller, en de burgemeester van de stad New York, Wagner, zouden niet aan wezig zijn. Namens burgemeester Wagner) is later meegedeeld dat hjj de re ceptie niet zou bezoeken wegens drukke werkzaamheden. De receptie is georganiseerd door Ghana, Liberia, Ethiopië, de Ver. Arabische Republiek, Libië, Soedan, Guinea, Marokko en Tu nesië. ZON MAAN op onder op onder Apr. 16 5.44 18.38 10.35 2.07 17 5.41 19.39 12.40 2.43 WARMER Boven de Atlantische Oceaan bevindt zich een uitgestrekt lage drukgebied. Ten zuiden hiervan, ter hoogte van de Azoren bewe gen zich depressies naar het oosten, die in de omgeving van de Golf van Biscaje naar het N. ombuigen. Het koufront van één hiervan passeerde woensdag ons land wat plaatselijk gepaard ging met wat regen, terwijl de mid- dagtemperaturen belangrijk la ger waren dan de voorafgaande dagen. Alleen in het uiterste oosten van het land liep aanvan kelijk de temperatuur nog op tot 20 graden, maar in de middag trad ook daar een daling op. Inmiddels is een volgende de pressie bij de Golf van Biscaje aangekomen. De wind zal op de nadering hiervan weer naar het zuidoosten draaien en warmere lucht aanvoeren. medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Toenemende wind Toenemende bewolking en lij delijk regen. Krachtige, mogelijk harde wind tussen zuid en oost. Dezelfde temperaturen als giste ren of iets hogere. VRIJDAG 17 APRIL Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 8.07 8.42 8.42 9.17 9.22 9.57 9.32 10.07

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1