Provinciaal nieuws Binn Verkoudheid? Eric de Noorman De ring van Fergus Gemeenteraad van Hulst Waardevolle inlichtingen in de Axelse moordzaak TERNEUZEN De internationale autotentoonstelling te New York AXEL KOEWACHT. Visserspraatje over paling en karper RETRANCHEMENT. SLUIS Slachtoffer vermoedelijk afkomstig uit Gent Nog witter... stralend wit... BEURSBERICHTEN EINDEXAMENS H.B.S. EN LYCEUM. Voor vvat de middelbare scho len in Zeeuws-Vlaanderen be treft zijn de eindexamens vast gesteld op de volgende data: Openbaar Lyceum gymna sium) te Terneuzen op 18, 19 en 20 juni a.s.; Jansenius-lyceum te Huist op 3 en 4 juli; middelbare school voor meisjes te Hulst op 15 en 1G juni en de M. M. S. aan de R.K. H.B.S. te Oostburg op 26 en 27 juni. Voor de afdeling H.B.S. gelden deze data: Hulst H.B.S. B op 26, 27, 29 en 30 juni en 1 juli; Oostburg HB.S. A op 3, 4 en 6 juli en afd. B op 17, 18 en 19 juni; Oostburg R.K. H.B.S. A op 1 en 2 juli en afd. B op 6, 7 en 8 juli; Lyceum Terneuzen afd. H.B.S. A op 6 en 7 juli en afd. B op 15 en 16 juni. B.L.O. ONDERWflJS IN WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. Indertijd is door de vereniging van burgemeesters, secretaris sen en ontvangers in W. Z.-Vl. een commissie ingesteld ter voor bereiding van een gemeenschap pelijke regeling ten behoeve van de stichting en instandhouding van één of meer b.l.o.-scholen in W. Z.-Vlaanderen. In deze com missie hebben zitting de heren F. A. van^Roosevelt, burgemees ter van Schoondijke, voorzitter; J. A. Leenhouts, burgemeester van Cadzand en Retranchement, secretaris; P. F, van Hootegem, burgemeester van Sluis en H. P. Everwijn, burgemeester van Zuidzande, leden. Verschillende besprekingen heb ben plaats gehad met vertegen woordigers van de diverse rich tingen. Door het inwerking tre den van het K. B. van 28 juli 195S betreffende de subsidiëring van de stichtingskosten van een Bijzondere school voor B. L. O. is de commissie van oordeel, dat het practisch geen zin heeft om nog een gemeenschappelijke re geling vast te stellen tot het in het leven roepen van een instel ling, die in de plaats zal treden van de gemeente, welke krach tens genoemd K.B. verplicht is de benodigde gelden voor stich ting etc. van een bijzondere school te verschaffen. De commissie is derhalve van oordeel, dat men in deze streek kan volstaan met een gemeen schappelijke regeling ten behoe ve van de stichting en instand houding van een openbare b.l.o.- school, benevens een gemeen schappelijke regeling betreffen de het vervoer van leerlingen van scholen voor openbaar en bijzonder B.L.O. De commissie heeft deze rege lingen ter spoedige vaststelling toegezonden aan de gemeentera den en colleges van B. en W. in West Z.-Vlaanderen, ten einde te bevorderen, dat zo mogelijk nog op 1 sept. a.s. in West Z.-Vlaan deren met het B.L.O.-onderwijs kan worden aangevangen. Aantrekkelijke show van Sporthandel „Eigen Haard'' De- beide shows van badpak- Jcen. strandpakjes en sportkle- ding die door sporthandel „Eigen Haard'' (Noordstraat 76) van de .merken Heinzelmann-Orchidee Duitsland) en Catalina (Ameri ka) werd gehouden, moet de tal- lijk aanwezige dames wel heel erg hebben doen verlangen naar een lange warme zomer met zon overgoten stranden. Het was dan ook bijzonder aantrekkelijk het geen de vier mannequins brach ten met een explicatie door de heer E. Danz en de omlijstende pianomuziek van de heer v. d. Ven. Er vielen drie soorten badcos- lumes te onderscheiden: de Franse met opgeknipte pijpjes en brede schouderbanden, de normale mode (die nog 't meest gangbaar is) met aan de voor rijde een rokje, en de Amerikaan se (en dit is dan de laatste) met korte pijpjes. Hoewel de dames uit de zeer vele geshowde modellen naar De deelnemers aan de zondag geëindigde internationale auto tentoonstelling te New York (hebben bestellingen ter waarde trail 40 miljoen dollar voor per sonenauto's ontvangen, zo is door bet tentoonstellingsbestuur be kendgemaakt. De verkopen wa ren groter dan op de vorige ten toonstellingen te New York. Er ■werden verder orders geboekt ■voor onderdelen en accessoires ter waarde van 3,5 miljoen dol lar. Voor een vertegenwoordiging ran de D.A.F. in Amerika be stond naar het A.N.P. uit Eind hoven verneemt overstelpende belangstelling. De D.A.F. hield speciale dagen, waarop candidaat- stealers zich konden aanmelden. Qe belangstelling was zo groot «lat de gegadigden in de rij moes te» staan. Tot de aanstelling van dealers zal eerst worden overgegaan, wanneer er impor teurs voor Amerika zijn be- Boemd. Het ligt in de bedoeling voor lopig twee a drie regionale im porteurs aan te wijzen, hetgeen vermoedelijk later in dit jaar zal geschieden. In de New York Times is tij dens de tentoonstelling te New York een artikel over de D.A.F. gepubliceerd, dat zozeer de aan dacht trok, dat er via Ameri kaanse banken zelfs aanvragen van beleggers werden ontvan gen, die aandelen in Van Door is autofabrieken wensten te kopen. ieders smaak een ruime keuze hadden in model en kleur, was het wel opvallend dat de nieuwste creaties opvielen door een veel sprekender en welhaast brutale kleurencombinatie. Er viel in bedrukt, satijn- en Jacqu ard Lastex zeer veel te bewon deren. De aanwezige dames had den daar ook wel oog voor want speciaal deze modellen (één was er bij die op de rug bewerkt was als een avondtoilet) oogstten een zeer groot succes. Naast deze rijke kleur en fleur van zonnige badcostumes vielen er ook kleurrijke, elegante en doelmatige strandpakjes te be wonderen, met daarbij badlakens en -sarongs. Dit laatste was een nouveauté die zeer in de smaak viel. Zij zijn van badstof gemaakt en zeer practisch in het gebruik. Als nieuw snufje werden ver scheidene kleurige badpakjes ge toond in bloussonlijn. Vanzelfsprekend wijdde sport handel „Eigen Haard'' de nodige aandacht aan de sport- en ten- niskleding, waarin zij zo ruim is gesorteerd. Leuke truitjes, twin-sets, de zo populaire Pat Boone-truien in wol, orlon en draion kregen een extra warm applaus. Dit alles werd gecomple teerd met bad- en sporttassen, fraai van kleur en lijn en uitste kend voor hun doel geschikt. Ai met al twee bijzonder aan trekkelijke shows, waarin sport handel „Eigen Haard" haar gro te voorraad voor de komende zo mer heeft getoond. Drukke receptie van opoe Veele. De receptie van onze oudste in woonster. opoe Veele, werd gis teren druk bezocht. Onder de velen die van hun belangstelling blijk gaven bevonden zich B. en W. van Axel, die de jarige een grote bloemenmand en een zil veren bonbonnière met inscrip tie schonken. Van de Commissaris der Ko ningin in de provincie, jhr. mr. A. F. C, de Casembroot, was een telegram ontvangen, terwijl ook de bemanning van H. M.'s mijnenveger „Axel" telegrafisch aan de 105-jarige haar geluk wensen aanbood. Voor opoe Veele was het giste ren een drukke dag, doch dit was haar niet aan te zien. Op het feest was ook een kleinzoon van de jarige uit Venezuela aan wezig. Nederlandse douane neemt na achtervolging in België een bestelauto in beslag. Zondagmorgen j.l., bij het krie ken van de dag, werd de vredige rust in de landouwen rond Koe wacht wreed verstoord door de opwindende jacht van de gemo toriseerde douane uit Axel op een donkerkleurige bestelauto, voor zien van Belgische nummerpla ten, waarvan de bestuurder geen gevolg had gegeven aan de som matie tot stilhouden. Blijkbaar vervoerde de auto dus contra bande. Een lichtpatroon spatte uiteen een beetje onwezenlijk aandoend in deze stilte, doch blijkbaar af gevuurd door een man van de douane, die uit z'n eenzame ob servatiepost een sein doorgaf aan zijn collega's, die verderop in de omgeving opereerden. Plotseling scheurde door de stilte het knarsen van de ban den, wegens het krachtig rem men van de achtervolgde bestel auto. Voor zich zag de bestuur der n.l. de weg versperd door Er is vermoedelijlct.nog nim mer een raadszitting in Neder land geweest, waarin zo uitvoe rig over de visserij en haar pro blemen is gesproken als in de vergadering van de gemeente raad van Hulst, die vrijdag avond j.l. is gehouden. Als ech te experts gaven meerdere raadsleden een uiteenzetting over de visserij en wat daarmee samenhangt. Van de paling in de buiten vest kwam men ongemerkt op de karper in de binnenvest, die men daar overigens nog moet uitzetten, omdat ze pas is schoongemaakt. B. en W. stelden voor het wa ter niet te verpachten, maar 90 voorkeursvergunningen af te geven aan inwoners uit Hulst en verder om pootvis uit te zet ten tot een bedrag van ƒ500. De heer De Meuriehy wilde het viswater liever verpachten aan een vereniging van henge laars. De heer Van Arenthals pleitte voor de visclub „De plat- tepen", die reeds een verzoek had ingediend. Wethouder Picavet zei dat B. en W. er een speciaal domein voor de sportvissers van wilden maken. De heer Van Arenthals meen de dat de wethouder er liever niet liet vissen dan wél, maar de heer Pcavet bestreed dit. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. (De heer Willem- stein was wegens ziekte afwe zig.) Tot leden van de woonruim te-commissie werden benoemd de heren A. J. Blommaart, G. E. Borm, J. v. d. Driese, N. van de Water en S. Roelands en tot plaatsvervangers de heren L. Fricot en Aug. Lockefeer. Uitbreidingsplan goedgekeurd Met 9 stemmen tegen 1 werd een voorstel van B. en W. aan genomen tot vaststelling van 't uitbreidingsplan noord. De heer Martens gaf opnieuw uiting aan zijn bezw; ar dat in dit plan geen winkels zijn gepro jecteerd. Vooral in de buurt van het nieuwe ziekenhuis achtte hij enkele winkels nodig. De voor zitter antwoordde hem, dat het algemeen belang moest preva leren. De heer Stolte wilde het plan wel steunen, maar hij stelde de voorwaarde dat voor de onteige ning volledige schadevergoe ding wordt betaald. Burgemees ter Lockefeer deed de toezeg ging dat alle mensen, die bij de onteigening betrokken zijn, schadeloos worden gesteld. De heer Van Arenthals in formeerde naar de mogelijk heid van industrievestigingen. De heer Martens handhaafde zijn bezwaar en zei tegen het voorstel te zullen stemmen. Het plan werd met 9 tegen 1 stem goedgekeurd. De Oranjefeesten Bij een voorstel tot wijziging van de begroting voor een sub sidie aan het Oranje-comité vroeg de heer Stolte, waarom het stedelijk feestcomité niets van zich had laten horen. Hij wilde het Oranje-comité gaarne steunen, maar had er bezwaar tegen straks twee comité's te moeten subsidiëren. De voor zitter wees er op, dat thans al leen 'n bijdrage werd gevraagd voor de a.s. Oranjefeesten. De raad ging hiermede accoord. Winkels open op zondag Een voorstel om de winkeliers toestemming te geven op zon dagen van 12 tot 20 uur te ver kopen werd aangenomen. De heren Martens en De Meu riehy dankten B. en W. voor de vlotte afwerking van deze kwes tie, ondanks het feit dat de Kamer van Koophandel een ander advies had uitgebracht. een door de douane in allerijl aangebrachte messenversper- ring. Even werd geweifeld, maar krachtig drukte de voet op het gaspedaal en de smokkelauto nam met succes de hindernis, welke grondig werd vernield. Verder ging het met de dienst auto van de Nederlandse douane op de hielen. Even later was het blijkbaar de bedoeling van de smokkelaars om te trachtten zich op minder oirbare wijze van hun belagers te ontdoen. Aan beide zijden van de cabine werden n.l. z.g. kraaie- poten uitgeworpen, wat tot ge volg had, dat een voorband van de douane-auto leegliep. Maar ook een van de achterbanden van de smokkelauto, die naar achteraf bleek geladen was met niet minder dan 2000 kilogram roomboter, ter waarde van 4 8000, begaf het. Met een tam vaartje werd on der de gemeente Zuiddorpe de grens naar België overschreden en via diverse grensplaatsen haalde men nog Desteldonck (bij Gent). Hier werd de smok kelauto in de tuin van een rust huis tot stilstand gebracht. Toen kort hierop de Nederlandse douane ter plaatse arriveerde hadden de inzittenden reeds de benen genomen. Met assistentie van de ambte naren van de Belgische Rijks wacht, gelukte het echter toch nog een inzittende te arresteren en wel de 18-jarige W. S. afkom stig uit Eede (bij Aardenburg), die werd aangetroffen ten huize van de smokkelopdrachtgever te Gentbrugge. Auto en boter werden inbeslag- genomen en zullen, op grond van een Benelux-samenwerkingsver- drag, worden teruggevoerd naar Nederland. Filmavond. De atletiekvereniging „Het Zwin" organiseerde voor leden en belangstellenden een film avond in de school. De voorzitter, de heer W. Kuijs, sprak een welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen. Vóór de pauze werden diverse sportfilms vertoond, o.a. over de Europese atletiekkampioen- schappen en de ontmoeting Roe- menië-Nederland. Men kon hier bij de prestaties van mevr. Blan- kersKoen en van Wim Slijk huis bewonderen. In de pauze reikte burgemees ter Leenhouts aan de clubkam pioenen van 1958 een lauwertak uit. De gelukkigen waren: Han- nie van Hanegem bij de meisjes junioren, Sam Masclee bij de jon gensjunioren en Joris Wuijts bij de senioren. Na de pauze was het een pro gramma van tekenfilms, etc. Ook een paar kleurenfilms over Londen en Wales vielen in de smaak. Het Zwin gesloten. Nu het broedjseizoen is aange broken, is het natuurreservaat „Het Zwin" voor het publiek ge sloten. Tot bewaker is wederom aangesteld de heer A. Vogel uit Retranchement. De sluiting zal duren tot 15 juli a.s. Aanbestedingen- Op het gemeentehuis te Sluis vonden een tweetal aanbestedin gen plaats in opdracht van de gemeente Sluis. De eerste aanbesteding betrof die van de riolering en bestra ting die nodig is om de Ridder straat naar de Nieuwstraat door te trekken. 'De uitslag luidt: P. Mollet, Hoofdplaat, ƒ38.500; Fa Cambier, Breskens, ƒ38.000; N.V. E. L. K., Schoondijke, ƒ37.940; P. Toussaint, Cadzand, ƒ37.594; F. Verstelle, Philippine, ƒ37.400; I. V. Freijser, St. Jan steen, 37.200; M. P. Hol, Hulst, /36.9o0; Gebr. De Bokx, Terneu zen, ƒ36.500; M. P. LucaSse, Kiooslerzande, ƒ35.992; Gebr. Van Waijenburg, Middelburg, ƒ35.700; G. en A. Sponselee, Kloosterzande, ƒ35.100; C. D. de Ruisscher, Biervliet, ƒ34.950; J. (Advertentie) Er is een grote kans dat door inlichtingen die de ]>olitie te Ter neuzen heeft gekregen men waardevolle aanwijzingen in han den heeft betreffende di moord op het onbekende meisje te Axel. Bij het lezen van de beschrij ving der kleren die het slachtof fers droeg, herinnerde de heer C. Hamelink te Terneuzen, eige naar van liet restaurant-bar „)lo- nopole" zich, dat vorige week woensdagavond een dame in zijn zaak is geweest die aan deze be schrijving beantwoordde. De jonge vrouw was ongeveer 25 jaar oud. knap van uiterlijk en had kort zwart golvend haar. Zij was gekleed in een grijze mantel en de heer Hamelink zag later, toen zij de mantel had uit getrokken, een hardblauwe ja pon of een truitje van dezelfde kleur. De heer W. de Moor, kellner in „Monopole", herinnerde zich dat zij een ring droeg met een grote steen. De kleur ervan wist hij zich niet te herinneren. Zij droeg zwarte schoenen. I)e heer Hamelink herinnerde zich ook, dat de jonge vrouw in gezelschap was van een ongeveer 50-jarige man, 1.75 m lang, flink postuur met enigszins dun grijzend haar en gekleed in een tamelijk lichtgrijs pak. Hij sprak (Advertentie) en K. T. den Ouden, Biervliet, 34.700. De begroting van de Centrale Dienst bedroeg 34.580. De tweede aanbesteding be trof een zestal woningwetwonin gen. die gebouwd zullen worden in de J. H. van Dalestraat op een terrein nabij de R.K. Jongens school. De uitslag hiervan luidt: A. F. Bogaard, Sluis, ƒ83.000; Fa. Van'Hëe, Sluis, ƒ82.650; Fa. Cortvriendt Zn, Sluis, ƒ82.590; F. Verstelle, Philippine, ƒ82.440; Fa. Hoorinckx, Aardenburg, 81.900; 1. V. Freijser, St. Jan steen 81.900; H. van Poecke, Sluis, 81.398 en Fa. Leenhouts, Sluis, ƒ81.100. Uitvoering Rederijkers. De rederijkerskamer „De a,:j. bloem" gaf een tweetal uuvoeringen van het toneelspel: „Om de Karashoeve", een mooi stuk, dat speelt in Macedonië. Het is geschreven door Ben Heuer naar een gegeven van Hans van Assen. Beide avonden werd er vlot gespeeld. De eerste avond wees de voorzitter van de kamer, de her W. Blaeke, erop dat de rederijkerskamer 95 jaar bestaat en dat er dit seizoen veel moeilijkheden waren ge weest om de rollen te bezetten. Biljartwedstrijd. In café „Central" werd een bil jartwedstrijd gespeeld tussen een Sluis' zestal en een gelijk aantal spelers uit Oostende. Dit was de derde ontmoeting tussen beide clubs dit seizoen. De biljarters uit Oostende ble ken sterker te zijn en wonnen met 42. Hierdoor heeft Oost ende 2 wedstrijden gewonnen en kwam in het bezit van de beker. De zuiderburen, die zelf de beker hadden ingezet, vonden het ech ter beter deze in Sluis achter te iaten als herinnering. Na afloop van de wedstrijd werd de gebruikelijke Holland- België ontmoeting gespeeld en ook hier waren de Belgen ster ker, want ze behaalden het eerst üe 60 caramboles. Visclub. Doordat de secr.-penningm. van de visclub „Jantje van Sluis" voor een jaar naar Canada vertrekt, moest er tijdelijk in deze functie worden voorzien. De heer P. Boes zal gedurende die tijd zich belasten met de admini stratie van de visclub. Inmid dels heeft men koninklijke goed keuring aangevraagd en gekre gen en daardoor neeft de ver eniging rechtspersoonlijkheid. In november van dit jaar hoopt men ook het viswater in de Stierskreek te kunnen pachten, omdat de pacht van de tegen woordige pachter dan afloopt. Doordat een steeds groter wor dend aantal Belgen in Sluis en omgeving komt vissen, wil men de beschikking hebben over een groot aantal visgronden. overwegend Frans inct enkele woorden gebroken Vlaams. Het paar arriveerde om kwart over acht en dronk enkele borrels waarna het een hors d'oeuvre en biefstuk met champignons at. Zij bleven tot ongeveer kwart over tien. Al die tijd waren zij de enigsten die in de eetzaal za ten en daardoor had de heer Ha melink gelegenheid een praatje met hen te maken. De man ver telde dat hij uit Mons (Beigen) kwam en de jonge vrouw deelde mede dat zij in Gent in een café woonde. Zij heeft de straatnaam nog genoemd, maar de heer Ila- melink kon zich deze niet meer herinneren. Alvorens te vertrekken vroeg de man, of er een dansgelegen heid was. De heer Hamelink nad hierop geantwoord, dat er alleen maar op zaterdagavond werd ge danst. De Belg verzocht toen le gen zaterdagavond in een goed hotel een kamer te bestellen, om dat zij dan terug zouden komen. Om ongeveer kwart over tien is het paar vertrokken. De heer Hamelink heeft de auto niet ge zien. Het laatste wat hij hoorde was het dichtslaan van een por tier. Dat hij eerst nu deze inlichtin gen aan de politie heeft verstrekt vindt zijn oorzaak in het feit, dat in de eerste berichtgeving spra ke was van een spijkerbroek, waardoor geen verdere aandacht aan het geval werd geschonken. Het scnijnt dat het spoor de politie reeds, naar Gent leidde. Dit naar aanleiding van de ge vonden schoen, waarin een ge deelte van een naam leesbaar was, eindigend op gem. Naar al le waarschijnlijkheid is dat Ize- gem, een Belgische plaats waar inderdaad schoenen worden ge maakt. Naar verluidt zou er in Gent slechts één winkel zijn waar dit merk schoenen wordt verkocht. De groepscommandant der rijkspolitie te Axel verzoekt na mens de officier van justitie be kend te worden gemaakt met de identiteit van cle jonge vrouw, wier lijk donderdag te Axel ge vonden werd. Persoonsbeschrijving: 1.56 m lang, leeftijd 20 tot 25 jaar, ten ger postuur, zeer vermoedelijk blauwe ogen, kleur haar onbe kend, kleine slanke handen, ten gere polsen. Kleding: grijze wollen mantel, wollen blauwgrijze japon met opgestikte heupzakjes, waarop een glazuren knoop, zijden sjaal met blauwe ondergrond, waarop bloemmotiefjes. Bedoelde jonge vrouw was- in het bezit van de volgende voor werpen: klein vierkant klokje met nikkelen omlijsting, ring met lichtgroene steen, waarin bloemmotief, droeg gouden of doublé halskettinkje, waaraan twee scaupulieren, terwijl tevens een Engels muntstuk van één penny werd aangetroffen, dat vermoedelijk ais broche gedra gen is. Voorts droeg zij een zwarte damesschoen met halfhoge hak. Gebleken is, dat deze schoen in een schoenenzaak te Gent (België) is gekocht. In deze schoen kom; het volgende, met ballpoint geschreven inschrift voor: „binnenzolen inplakken". Op haar werden tevens in een keurig opgevouwen zakdoekje, dat was dichtgespeld met een veiligheidsspeld, waaraan twee scapulieren, de volgende bank biljetten aangetroffen: 3 bank biljetten van duizend Belgische franken, 10 van honderd Belgi sche franken en één van 50 Bel gische franken. Verschillende van de hierboven genoemde voorwerpen zullen op het journaal van de televisie-uit zending van hedenavond worden vertoond. In het bijzonder op horloge- en schoenmakers wordt een dringend beroep gedaan deze uitzending te volgen. Ieder, die inlichtingen omtrent bovenstaande kan verstrekken wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met de groeps commandant der rijkspolitie te Axel, telefoon 01155444 of met de politie in zijn woon- of verblijfplaats. Belgen, die in lichtingen kunnen verstrekken, wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met de politie in België. 64. Fergus de Stormvogel is niet ■ninder verheugd en verbaasd Eric hier te zien. In het kort geeft Eric een uitleg, hoe hij aan boord van het Deense schip verzeild raakte en wat er daarna is ge beurd. „Maar ik denk, dat we het erg ste nu wel achter de rug hebben" besluit hy opgewekt, „nu we jou gevonden hebben. Ongetwijfeld zul jij hier in Ierland wel over vrienden beschikken, die ons ver der helpen." „Vrienden genoeg", glimlacht de piraten hoofdman, „maar mijn meeste aanhangers wonen in het zuiden. Er zijn postduiven onder weg om hen mijn aanwezigheid te melden, maar ik vrees, dat de grootvorst op dezelfde wüze werd ingelicht, want hij heeft zijn maat regelen al genomen." „Hoe bedoelt ge dat?" vraagt Eric ongelovig. Als enig antwoord wenkt Fer gus hem te volgen. Langs een smal pad door het woud bereiken zij een hoge klip, vanwaar zij een groots uitzicht over de omgeving en de zee hebben. Zwijgend wysl Fergus naar be neden, waar aan de kust een kleine vissersplaats ligt. „Ge ziet dat schip" zegt hy grimmig, „dat is een boot van de Ierse Grootvorst. Uitgezonden om de boten van de vissers te bewa ken om te voorkomen, dat ik op een scheepje de wpk kan nemen naar myn eigen vloot." HAUSSE-STEMMING HERVAT. De handel op het Damrak was voor de de eerste beursdag van deze week zeer rustig. De haus se-stemming die do vorige week even werd onderbroken door koerscorrecties, tengevolge van winstnemingen, werd gister her vat. Alle internationale waarden, behalve KLM, vertoonden belang rijke avances, vergeleken bij de slotkoersen van vrijdag j.l. De markt werd gestimuleerd door buitenlandse vraag voor de inter nationale waarden, terwijl de laatste slotkoersen uit Wallstreet aan de gunstige stemming in Am sterdam meewerkten. Niet alleen dg Amsterdamse beurs, doch ook de overige Europese beurzen noteerden hogere koersen. Bij kalme handel behaalde AKU re latief de grootste koerswinst. Deze bedroeg op een prijs van 320, circa 10 punten. Van Duitse zijde begint men weer belang stelling voor de rayonpapieren te tonen. Philips boekte op 592 een koerswinst van c a. 6 punten. De converteerbare obligaties Philips lagen eveneens hoger in de markt. Unilevers daalden van 551 tot circa 548. Vergeleken bij de vori ge slotkoers betekende deze prijs toch altijd nog een koerswinst van circa 6 punten. Kon. Olies, de laatste maanden bij de koers stijgingen van de overige inter nationale waarden ver ten achter gebleven, waren op 170,50 circa 1,50 hoger en een halve gulden boven pariteit New York. Aan delen KLM vielen in deze vaste markt uit de toon met een ad- vieskoers op 144, onveranderd. Ook de dollarobligaties KLM kre gen een onveranderde advies prijs. Door de voortgezette herbeleg- gingsvraag hadden de scheep vaarten een goed vaarwater en noteerden vrijwel alle 1 tot 3 pun ten hoger. Ook in deze sector ver liep de handel zeer rustig. Van de cultures lagen Deli vast in de markt. Senembah en HVA iets hoger doch Amsterdam Rubber fractioneel lager. Op de beleg- gingsmarkt lag de langlopende sector van de staatsfondsen vast in de markt. De beurs verwacht een lichte daling van de rente voet. Gisteren was het de eerste verhandeldag van claims Alba tros, Amsterdamse Superfosfaat en Verschure Scheepswerf. Aan delen Vlissingen Katoen werden op 250 ex 14 pet. dividend gead viseerd, tegen 256 cum-dividend vrijdag j.l. Deze aandelen liggen de laatste dagen zeer vast in de markt. Prolongatie 3 pet. BEURSINDICES- 9 4 10/4 13 4 Intern, conc. 410.56 404.36 409.14 Industrie 195.95 196.41 197.06 Scheepvaart 148.53 149.40 150.92 Banken 165.47 164.17 162.70 Ind. fondsen 116.18 116.00 116.18 Algemeen 280.21 277.35 279.78 NABEURSKOERSEN' Kon. Olie: 170.10—171.10 (170.501 Unilever: 546—548 548) Philips:. 592—594 (59114' Deli: 149.50 (149.00) INBRAAK IN B KANTOO Maandagmorgen soneel van het kant belastingen en acci. Lange Haven te ei n der lokalen eer melde tafel aan. I wonderd ging men ck rzoek uit, waari fk re een gebroken 1 gevonden. Toen werd de pc s iuwd, die een nad instelde en tot kwam, dat inbreke 1. k een dag tevoren t< izijde van het muurtje waren g< h tenslotte via c der toegang tot het <icn verschaft. Ze doorzicht, maar op werden geen spon aangetroffen. Er v geen geld in, want wordt het ontvange Iers overgebracht Men meent te eerstellen, dat de dere bedoelingen ben gehad. Men br braak, die volgens c dilletantisch wa in verband met een den, waar onbekenc in een kantoor de v aren binnengedr n aantal papier gaard hadden en de ter hadden geworpe De politie zet v lort. JONGETJE VER Zondagmiddag it antje Fredirik v Jie S. de Haan te spelenderwijs met in de Wierstervaar verdronken. Nadat mist werd, werd z --eken door dorp venden. De levens ken toen reeds te WEDEROM HOND IN AMSTEI Dp zaterdag 18 mevrouw Hendrie Zegeling wonende Amstel 51, haar 10 ciag te vieren. KNEVELA Onder beschuldig: ve:arij heeft de r de gemeentesecr Keesch, de heer P teerd en hem voor officier van justit togenbosch. G. wc died dat hij voor c cemeentenaren be sten vergoedingen gevraagd, die aanz zc aden liggen dan „stgestelde leges zou met name on behandeling van e' zijn gebeurd. De secretaris is ze mening dat hij de naren heeft gehc zijn ambtelijke fu dat de daarvoor goeding een zaak personen in kwest zelf. De man is o\ de politie al eerdei gevoeld, o.m. over de ontduiking va rechten, op welke ter geen arrestati Wel kan worden dat er zaken uit nog eens opnieuw z. ek betrokken zi ALGERIJNSE I KUCCES MET Een vrouw, verr Algerijnse, heeft Botterdam geprob winkeliers de wis: ■.■assen, maar in zonder resultaat. Bij een porceleii jj een kleinigheic met ƒ25,Toen •.reeg wilde ze di eld hebben, zelfde nog eens meende, dat groot genoeg rouw de winkel en door in de en. De juffrouw met gediend te zi, an 25 was doo a ties verdwenen ide vrouw dui og moest betalen tenslotte. Elders zelfde kunstje no "erd maar weer De politie waar ■een deze ongev i rouw, die ongevf groot is, 'n slank met lang zwart blootshoofds ie leed. De vrouw f nd Frans. de en e B de JOYRIDERS De Barneveldse an Lunsen is teworden van het ;wee joy-riders mannen, De M. H., beiden uit men bezit van heer Van Lunse •teerd stond naas r.an de Stations Wenkopperweg door te grote sne de bocht en bot een boom. De i endeels vernield, itwamen er tam Zij liepen hoofdw gebroken enkel werden overgebra ziekenhuis „De Amersfoort. Eén opgenomen, de - na verbonden te z. Barnoveld terugkc tie heeft bekend het rijbewijs niet in orde was.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2