Provinciaal nieuws De Axelse moordzaak Carrière nr 15522221222 Binne Beschuttende werkplaats te Terneuzen betekent meer dan werkverschaffing De „rechten van het kind" Nieuw gebouw biedt meer mogelijkheden DE GEHUURDE ECHTGENOOT TERNEUZEN Zomerreis Ouden van Dagen De Terneuzense bejaarden gaan deze zomer naar Overmei- re-Donek nabij Gent, zo heeft het reiscomité Ouden van Dagen op de laatste vergadering besloten. Zoals te verwachten was, kon dit jaar niet opnieuw 'n luxueu- se reis als de voorgaande jaren worden ondernomen, niet alleen om financiële, doch ook om prak tische redenen. Er moet rekening worden gehouden met het feit, dat vele oude mensen de ver moeienissen van een lange reis niet kunnen dragen, zeker niet wanneer het warm is. De reis gaat via Gent en in Overmeire-Donck, dat aantrek kelijke ontspanningsmogelijkhe den biedt, wordt de hoofdmaal tijd gebruikt. Terug voert de weg langs Sint Niklaas en in een comfortabele gelegenheid tussen Antwerpen en Sint Niklaas zal een broodmaal tijd worden gebruikt. De directie van het Concertge bouw stelt dit gebouw op 28 april a.s. ter beschikking van het leiscomité om ten bate van de reiskas de film: „Knock on Wood" (Afkloppen) met Danny Kaye te vertonen. Verschillende bejaarden zullen vanaf vandaag huis aan huis toe gangsbewijzen voor deze voor stelling aanbieden. Ze hopen dat het een even groot succes zal blijken te zijn als de voorstelling van enige weken geleden. Wie zou onze bejaarden hun mooie zomerreis misgunnen? SLUISKIL. Nieuwe ovenbatterij op de C'okesfabriek ontstoken. Veel vroeger dan oorspronke lijk was gepland, heeft men don derdagochtend op de Cokesfa- briek te Sluiskil de eerste van de 2 te bouwen ovenbatterijen, zeven en twintig stuks, ontsto ken. Het bijzondere element van deze mijlpaal was het feit, dat deze ontbrandingsplechtigheid, die omstreeks kwart over elf een aanvang nam, op even originele als charmante wijze geschiedde. Het was de echtgenote van de A.C.Z.-directeur, mevr. Julien, die met elan als gold het een sterk vrouwelijke bezigheid de eerste van de 27 ovens gas brand deed vatten met een ontstekings attribuut waarvan het omhulsel versierd was met de nationale driekleuren van Frankrijk, België en Nederland. Als entourage wapperden in de nabijheid eveneens deze na tionale vlaggen. Aan deze „operatie ovenbatte rij" ging een geanimeerde be groeting vooraf, waarbij de A.C.Z.-directie en de leden van de technische staf, waarbij wij o.m. opmerkten: de heer A. Julien, de ingenieurs P. H. Marvin, F. Du- retz en de heer Dalmas, op eigen terrein als gasten werden ont vangen. Voor deze ontvangst zorgde de ovenbouwende firma Coppée, welke zich had doen vertegen woordigen door de directieleden ie ingenieurs Verhagen, Van Noorbeek, v. d. Hove, Tricot en de heer Mauclet in zijn functie van- inspecteur in algemene dienst; Nadat mevr. Julien haar taak had verricht, die door enkele he ren met eenzelfde handeling werd gevolgd, sprak de A.C.Z.- directeur met een toepasselijk woord de wens uit, dat een en ander tot goede resultaten zal mogen leiden. Na een rondwandeling in de omgeving van het nieuwe oven complex, waarbij van de gelegen heid gebruik werd gemaakt de snelle vorderingen aan de tweede ovenbatterij van 27 stuks in ogenschouw te nemen, gebruikte het gezelschap de erewijn en mocht het ovenpersoneel van de verschillende firma's bij de bouw betrokken, waarin vooral de fir- Oproep aan 't bedrijfsleven van de Stichting v. d. Arbeid De Slichting van den Arbeid .beeft de volgende oproep tot het bedrijfsleven gericht: Een nationaal comité heeft zich met een oproep tot het Neder landse volk gericht om gelden bijeen te brengen voor een ge schenk, dat namens het gehele Nederlandse volk aan Hare Ma jesteit de Koningin zal worden aangeboden ter gelegenheid van haar vijftigste verjaardag. Wij juichen dit initiatief van harte toe en sporen u gaarne aan om hieraan uw hulp te verlenen. Met name mogen wij u aansporen dit initiatief in uw bedrijf bekend heid te geven en die technische en administratieve medewerking ie verlenen, welke het mogelijk maakt de gelden op gemakkelij- ee wijze bijeen te brengen en de ze eventueel gezamenlijk met een bijdrage van ondernemingszijde, aan het comité te laten overma ken. Wegens de korte termijn van voorbereiding hopen wij dat u hieraan spoedig uw aandacht zult willen geven. De gelden kunnen tot 25 april a.s. worden gestort op gironummer 640.000 Amsterdam, bij de Nederlandse Handelmaatschappij N.V. te Am sterdam, ten gunste van de reke ning „Nationaal Geschenk", bij de plaatselijke handelsbanken, spaarbanken en boerenleenban ken, terwijl bij alle postkantoren kosteloos girostortingen voor dit doel gedaan kunnen worden. Voorzover plaatselijke comité's zijn gevormd, kan uiteraard ook afdracht aan deze comité's plaatsvinden". ma Leenmans een groot aandeel heeft geleverd, het glas heffen. Gastheren en gasten vervoeg den zich daarna in hotel Rot terdam" te Terneuzen, alwaar de officiële ingebruikneming met een lunch werd besloten. De eerste ovenbatterij gaat niet meer uit en zal thans naar schatting een 63-tal dagen wor den voorgestookt, waarna een begin wordt gemaakt met het produktieproces. SCHOONDIJKE. Spoedeisende raadsvergade ring. Zaterdagmorgen kwam de ge meenteraad van Schoondijke in spoedeisende vergadering bijeen. Burgemeester F. A. van Rose- velt zette uiteen waarom deze bijeenkomst nodig was. B. W. waren teleurgesteld dat Schoondijke voor de herbouw van het raadhuis een afwikkeling kreeg voorgesteld van 57 per m2 over een inhoud van 1100 m2. Daar de herbouw van het raad huis veel meer heeft gekost en er iedere vorm van luxe aan ont breekt, stelden B. en W. voor tegen dit besluit van de minister in beroep te gaan. De burgemeester motiveerde dit voorstel o.m. hiermee, dat men elders in Zeeland voor de herbouw van gemeentehuizen een veel hogere herbouwprijs had gekregen. De schadevergoeding was vast gesteld op 51.456,79, terwijl de herstelkosten 231.314,71 be droegen. Daar ook de raadsleden von den dat de gemeente bij dit be roep niets te verliezen heeft doch alles kan winnen, werd be sloten bij de Kroon in beroep te gaan. De voorzitter deelde mede, dat G. S. geen bezwaren hebben tegen de aankoop van een brandspuit en tegen de verbetering van de Willemsweg, de aansluiting rijks weg SchoondijkeBreskens, prov- weg SchoondijkeIJzendijke. Ged. Staten hebben de N.V. Bank van Ned. Gemeenten ver zocht Schoondijke voor de finan ciering van deze projecten lenin gen te verstrekken. Voorts deed de voorzitter de te leurstellende mededeling, dat de directie voor Volkshuisvesting in Zeeland bericht heeft gezonden, dat de aanneemsom voor de vijf te bouwen woningwetwoningen 5.359 te hoog ligt. De woningen zouden dus per woning circa 1000 goedkoper dienen te wor den, zonder dat hierdoor de af werking van de woningen in ge vaar komt. Met andere woorden, er mag op de woningen niet be zuinigd worden. Naar aanleiding van dit alles, vroeg men zich af, of het wel de bedoeling is van Volkshuisves ting, dat Schoondijke deze wo ningen gaat bouwen. De burgemeester zal contact opnemen met Volkshuisvesting om te trachten tot een vergelijk te komen. SLUIS Overgeplaatst De heer G. Visser, assistent van 's Rijks belastingen, alhier is met ingang van 16 april a.s. in gelijke functie overgeplaatst naar Delft. (Advertentie.) C^ejrcil^ In Over de week eindigende op zaterdag 11 april 1959 werden de meeste spaarkaarten ingeleverd door Mej. W. CAMPHENS, Nieu- wediepstraat 37, Terneuzen. De door haar ingeleverde spaarkaarten werden met een toeslag van 100 '/- gehonoreerd. Ambassadeur Kirsanov in Nederland teruggekeerd. De Russische ambassadeur in Den Haag, S. P. Kirsanov is za terdagochtend per vliegtuig uit Moskou in Nederland terugge keerd. De heer Kirsanov is bijna zes maanden in de Sowjet-Unie ge weest. Het is niet bekend, of zijn gezin eveneens is teruggekeerd. Begin januari deden berichten de ronde, dat de Russische rege ring bij de Nederlandse regering agreement had gevraagd voor de benoeming van ex-minister Molo- lof tot ambassadeur in Den Haag. Deze berichten zijn echter nooit in Moskou of Den Haag be vestigd. Molotof is thans ambas sadeur in Buiten-Mongolië, na in 1957 zijn ministersfunctie te heb ben moeten neerleggen. De heer Kirsanov, die sinds het vertrek van de vorige Canadese ambassadeur, de heer Th. A. Stone, deken van het corps diplo matique in Den Haag is, vertrok in oktober van het vorige jaar op nieuw naar Moskou, na in sep tember reeds enkele weken van zijn post afwezig te zijn geweest. Een reden voor zijn afwezigheid werd niet gegeven. Wél zijn er berichten geweest, dat hij in Moskou ziek is geweest. In Westelijke kringen achtte men in januari een benoeming van Molotof tot ambassadeur in een „kapitalistisch land" niet erg aannemelijk, gezien ook de ern stige veroordeling van de „anti- partijgroep", waartoe ook hij wordt gerekend, in de jongste voltallige vergadering van het centrale partijcomité. Van de zijde van de Russische ambassade in Den Haag deelde men mede, dat de heer Kirsanov met ingang van zaterdag 11 april zijn werkzaamheden als ambassa deur van de Sowjet-Unie in ons land heeft hervat. De heer Kirsarov is sinds 4 septemebr 1953 ambassadeur in Den Haag. WIE WAS WIE? In december verscheen in de dagbladen onder de kop „Wie was wie?" een prijsvraag van het Koningin Wilhelmina Fonds. De advertentiepagina voor deze prijsvraag was aan het Koningin Wilhelmina Fonds aangeboden door de uitgevers van de dagbla den, ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de vereniging der Nederlandse Dagbladpers. De netto bate voor het K.W.F. is thans bekend geworden; deze be draagt 62.738, Het nieuwe gebouw voor de Stichting Beschuttende Werk plaatsen, waarvan burgemeester Tellegen vrijdagmorgen de eer ste steen legde, is van grote be tekenis voor midden Zeeuws- Vlaanderen. De heer P. Dingemanse, direc teur dezer Werkplaatsen, waar bij behalve Terneuzen ook Axel, Hoek, Westdorpe en Zaamslag zijn aangesloten, vertelde daar over een en ander. Overduidelijk is daaruit gebleken dat deze werkplaats niet alleen een gele genheid is voor niinder-validen waaraan door sommige bedrij ven werk wordt verschaft. De werkplaats betekent voor velen een stukje paradijs, want de minder-validen bij uitstek we ten wat het zeggen wil niet te kunnen werken. Belangstelling Over het algemeen ontvangen de directies van de bedrijven in de kanaalzone de heer Dinge manse met welwillendheid wan neer hij gaat aankloppen om werk voor zijn ongeveer dertig minder-validen. Slechts bij enke le vindt hij de deur dicht, maar hij hoopt nog altijd op een wijzi ging van deze houding. De huisvesting van zijn men sen is tot nu toe een lijdensweg geweest. Alleen het feit, dat aan deze ellende begin september a.s. een eind zal komen, doet hem met de nodige moed voortwer- ken. Tot nu toe heeft men zich in allerlei ondoelmatige hokken moeten behelpen en dat was ook voor het verkrijgen van loonop- drachten een handicap. Een der werkzaamheden waar mee de minder-validen zich bezig houden, is het repareren van zakken. Een werk, uitstekend ge- schikt wanneer het onder gunsti ge omstandigheden kan gebeu ren. Maar wanneer die zakken eerst een steile trap moeten wor den opgedragen door mensen, die niet mogen tillen en wanneer zij in de reparatiewerkplaats moe ten worden opgeslagen, dan is dit een ongewenste toestand. Sommige bedrijven zouden meer loonopdrachten kunnen ge ven, wanneer de beschuttende werkplaats beter zou zijn inge richt. Hoeveel tijd er verloren gaat doordat de mensen in een gebouw in oud-Terneuzen en in de Kerkhoflaan werken, is niet bij benadering te zeggen. Het commissariaat-generaal van de gerechtelijke politie te Brussel heeft de volgende be schrijving verspreid van de jon ge vrouw, wier grotendeels ver brand lijk donderdag bij Axel is gevonden: Het slachtoffer leek 20 tot 30 jaar oud, was ongeveer 1-56 m lang, had kleine en vermoedelijk blauwe ogen, haarkleur onbe kend, tengere lichaamsbouw, ver zorgd uiterlijk. Op het lijk wer den 4.050 fr ontdekt, namelijk 3 biljetten van 1.000 fr, 10 van 100 en een van 50, die alle gewikkeld waren in een toegespelde zak doek, waaraan twee scapulieren hingen. Verder werden gevonden een vierkant wekkertje, een hals snoer met een gouden kettinkje en twee scapulieren, een ring met een grote groene edelsteen, die versierd was met een bloem, een schoen maat 36, met van bin nen het vergulde opschrift: „Ze gen voor het pedier of pebier" en een vermelding, die met een ball- puntpen is geschreven: „Binnen werk inplakken". Het lijk droeg overblijfselen van een grijswollen mantel, van een grijsblauwe rok, van een ja pon met ritssluiting. Op de zak ken in de lenden bevond zich een glazen knoop. Het lijk droeg voorts restanten van een blauw zijden sjaal, waarvan de achter grond versierd is met een geel kleurig bloemenmotief. De politie die het onderzoek in de zaak van het half verkoolde meisjeslijk te Axel voortzet, heeft zaterdagavond op de weg Axel—Hulst een bebloed auto- kussen gevonden, aldus weet het Belgische persbureau Belga te melden. (Bij navraag kon van het bovenstaande bij Nederlandss gerechtelijke instanties geen be vestiging worden verkregen, lied. V. Z.) De onderzoekers hechten groot belang aan die ontdekking. Aan de andere kant kunnen zij moei lijk verklaren hoe de Belgische bankbiljetten, de zakdoek, het uurwerk en lucifersdoos die op het lijk werden gevonden, niet door het vuur zijn aangetast, waar het lijk met benzine half werd verbrand. Het is waarschijnlijk dat die voorwerpen naderhand nabij het lijk werden gelegd om het onder zoek naar België te leiden. Mensenkennis en tact Als leider van de beschuttende werkplaats moet men over men senkennis, tact, een engelenge duld en een warm hart voor de lijdende evenmens beschikken. Dit is de ondertoon van het ver haal van menselijk leed, dat de heer Dingemanse vertelt. Aan vankelijk begrijpt men niet, waarom een persoonlijke aan dacht voor ieder der minder-va liden zo nodig is, maar steeds wordt het duidelijker dat deze mensen die dikwijls heel hard door het leven zijn getroffen, moeten worden geholpen om zich opnieuw mens te voelen. Daarom zijn de meesten blij dat zij op de werkplaats terecht kun nen. Een frisse en prettige omge ving temidden van een aantal kameraden, die het goed met elkaar kunnen vinden, werkt mee aan de instandhouding van de meestal wankele gezondheid van deze mensen. Modern ingericht De nieuwe werkplaats wordt een gebouw van twee vleugels, resp. 30 en 40 meter lang en ieder 11 meter breed. Er komen verschillende afdelingen, stof vrije ruimten, een cantine, een garderobe met was- en douche inrichting en een garage. Deze ruimte is berekend op 50 a 60 personen. Met verplaatsbare tus- senschotten kan een afzonderlij ke ruimte groter of kleiner wor den gemaakt. Tevens is er reke ning gehouden met de mogelijk heid, dat er ook vrouwen tewerk zullen worden gesteld. Wellicht zal het in de toekomst nodig zijn een auto aan te schaf fen. Deze kan dan worden ge bruikt om de mensen thuis af te halen en om goederen te vervoe ren. Conservatieven behouden Lagerhuiszetel De Britse conservatieve partij heeft bij de gehouden tussentijd se verkiezing in het kiesdistrict Galloway de betrokken Lager huiszetel behouden. Bij de algemene verkiezingen in 1955 had de conservatieve kandidaat alleen een socialisti sche tegenstander, die hij met 8014 stemmen versloeg. Ditmaal deed ook de liberale partij mee, die 6721 stemmen op zich ver enigde, tegen de socialisten 6250 stemmen en de conservatieven 13.204 stemmen. De conservatieven zijn bijzon der ingenomen met dit resultaat. Dit was hun eerste gelegenheid om te zien, of hun populariteit door de nieuwe begroting is toe genomen. Russische Koerden op doorreis naar Port Said Veelzijdig De minder-validen houden zich ui' is Het persbureau voor het Mid- i ctL>io z ken' den-Oosten, dat onder toezicht stopmachines), stoelenmatten, va d Egyptische regering klein timmerwerk het vervaar-I staa( heeft meegedeeld dat het dagen van mattenkloppers en al- '5690' tQn meteende Russische lerlei soort pitrietwerk, het om zomen van dweilen en keuken doeken en het maken van (boen) wasprodukten. Over het alge meen is het afgeleverde werk van goede kwaliteit, want vaak wer ken deze mensen met een bewon derenswaardige energie, daarbij de ongemakken van hun kwalen vergetend. De heer Dingemanse is ervan overtuigd, dat deze nieuwe werk plaats vele mogelijkheden zal bieden. Hij rekent na september dan ook stellig op meer werk voor de industrieën. Het Haagse jongetje Eddie Carrière heeft in de stamboom van het geslacht Carrière num mer 15522221222. Dat wil zeggen dat hij een lid is van de lefde ge neratie van het geslacht, en is voortgesproten in de tak van de Carrière's, die begint bij de vijf de zoon van de stamvader Johan Daniël Carrière, die op 5 mei 1762 te 's-Gravenhage burger recht verkreeg. Diens nummer in de stamboom is één. Nauw heeft hij kunnen ver moeden dat een honderdtal van zijn na_aten bijna tweehonderd jaar na zijn plechtige eedsafleg- ig „ter kamere van den burge- mec.- eren van 's-Gravenhage", op zaterdagavond 11 april 1959 bij elkaar kwamen in het restuarant Lensvelt Nicola aan de Lange Voorhout in deze stad om de vie ring van dit heuglijke feit op 5 mei 1962 voor te bereiden. Dan zal het precies 200 jaar geleden zijn dat de Nederlandse tak Car rière burgerrecht verkreeg. Niet alleen in Nederland, maar ook in Frankrijk, Zwitserland en Duitsland wonen Carrière's of Carrier's, allen tezamen zo'n 500 man en zelfs, zo bleek op de ver gadering moet er in Amerika nog een tak zijn. Men heeft van de Yankee-Carrière's er echter nog geen kunnen opsporen. Op de vergadering, die werd voorgezeten door de heer B. P. Carrière uit Middelburg, werd besloten de stamboom te laten stencillen en werd een commissie van drie Carrière's gevormd om de feestviering op poten te zet ten. Nog niet alle Nederlandse Carrière's waren hier vereend; er kwam onder andere een tele gram binnen, luidend: „Ben ver- ninderd. Carrière". Dat het ech ter nut kan hebben een bijeen komst van naamgenoten te be zoeken, bewijst de ontmoeting tussen een neef en een nicht op deze avond, twee familieleden, die elkaar in 40 jaar niet hadden gezien. Uit Duitsland was de 75-jarige prof. Ludwig Carière uit Ber lijn van de Duitse tak voor de vergadering overgekomen. Hij heeft jarenlang contact ge had met de twee jaar geleden overleden ir J. F. Carrière uit Den Haag, met wie hij veel voor de opstelling van de stamboom der verscheidene takken heeft gedaan. Op 8 april j.l. hebben de ongeveer 75 Duitse Carrière's elkaar in Hombressen (Did) ont moet. De geschiedenis van de Car rière's gaat verder terug dan de datum waarop Johan Daniël in 1762 burgerrecht verkreeg. Hij kwam uit Hofgeismar bij Kassei (Did), waar de familie via Zwit serland vanuit Frankrijk terecht gekomen was. Pierre Carrière, die van 1369 tot 1389an Toulouse woonde is de oudste bekende ver moedelijke voorvader. De Huge noten-familie zou in 1685, toen het Edict van Nantes herroepen werd, naar Zwitserland zijn ge vlucht. Over al deze zaken zal op 5 mei 1962 worden gesproken, in het Nederlands, Frans en Duits (men hoopt ook in 't Amerikaans...), want dan zullen de Carrière's en Carrier's van alle takken in 's-Gravenhage, de vaderstad van de stam, bijeen zijn. schip „Argoen" met een groot aantal Russische Koerden en mi litaire uitrusting op doorreis naar Irak in Port Said is aange komen. Volgens genoemd persbureau voer eerder op de dag een ander Russisch schip, de „Gavan", door het Suezkanaal met ruim 11.000 ton uitrustingsstukken. Het se mi-officiële Egyptische blad „Al Gomhouria" noemde de Koerden die op weg zijn naar Irak een „rood bezettingsleger" en schreef dat de Iraakse bevolking „tegen deze bezetting zal strijden". Volgens het persbureau voor het Midden-Oosten is nog een Russisch schip, de „Stafropol met 5.000 ton lading op weg naar Basra, in Port Said aangekomen. Volgens een correspondent in Port Said gaat volgens de scheepspapieren de „Gavan" naar Noord-Vietnam, de „Argoen" naar Yemen en de „Stafropoi naar Rangoon. Hij zei dat hij geen Koerden aan boord zag. Geautomatiseerde spoorlijn in België. De Belgische spoorwegen heb ben besloten de lijn LuikHer- besthal (Duitse grens) te auto matiseren. Vanuit een centrale post te Luik zal het verkeer op deze lijn over veertig kilometer dubbelspoor en in twaalf stations geleid worden. De dienstdoende man heeft een optisch controle bord voor zich waarop de bezet ting van de stand van de signa len en de wissels kan worden af gelezen. Voor het bedienen van de installaties moet hij een kla vier aanslaan waardoor een elek tronische apparatuur in werking wordt gesteld, die zichzelf con troleert. Men wil dit systeem op alle belangrijke lijnen gaan toe passen. LUISA-MARIA LINARES Geautoriseerde vertaling: W. FICK—LUGTEN 43) (Nadruk verboden.) Fifi, die meer had gedronken, dan zij kon verdragen, kwam aanlopen met haar partner, een dik type, die in elke hand een sorbet droeg en haar als een schaduw volgde. Wie zegt daar wat van mijn kleine Miguelito? riep zij. Ik wil niet hebben, dat iemand wat verkeerds over hem zegt Hij is echt mijn type. Groot bruinzo mooi als een god Héél groothéél mooi Waar heb je hem opgevist Es- trella? Als ik je dat vertelde, zou je er om lachen, antwoordde deze onbeschaamd. Je kunt het haar gerust zeggen, viel Miguel met schorre, volkomen veranderde stem in. Het schèrm gaat op in een slaapcoupéEen mooi, wan hopig dametje.... Laten wij dat verhaal tot een andere keer bewaren viel zij kleintjes in. Ik wil je een plezier doen, beste Miguel, en zal met je dansen Zij liet Gonzalo staan en stak haar armen naar hem uit. Hij beschouwde het mooie gezichtje, dat rood zag van op winding en nam het kleine, weerbarstige hoofdje in zijn handen. Kijk eens, hoe lief mijn vrouwtje is, zei hij tegèn de anderen. Altijd is zij de eerste, die toegeeft. Zij heeft zo'n te der hartje en houdt zó veel van mij, dat ze een beloning ver dient. En zonder ook maar een se conde na te denken trok hij bruusk Estrella tegen zich aan, klemde haar in zijn armen en kuste haar lippen, die over rompeld, bijna geen weerstand boden. Toen liet hij haar los en schoof haar naar Gonzalo toe. Jij kunt met haar dansen, als je wilt. Ik ga liever een si garet roken HOOFDSTUK 14 Het hart heeft redenen, die de rede niet kent PASCAL Wenst mijnheer whisky? Miguel wimpelde het aanbod van de volijverige kelner af. Hij wilde niet meer drinken, zijn hoofd koel houden en kalm na denken Hij had zich teruggetrokken in het leeszaaltje, waar het wel dadig rustig en vredig was. Door de grote vensterruiten kon men de lichten onderscheiden teur, op wie zij recht meende van de in de haven gemeerdete hebben op leven en dood schepen. Aan de andere kant Kennelijk had zij een erge zag men de lichtsignalen van hekel aan hem. Hij vroeg zich het kleine „particuliere vlieg- af, waarom, want al beschouw- veld" ten gebruike van de Club- de zij hem als nóg zo laag leden. staand, toch redde hij haar uit Het gaf de jongeman nog eni- een zeer netelige positie. Hij ge afleiding te luisteren naar wenste zich niet in de psycho- het zoemen van een draaiende logie van de vrouw te verdie- motor, dat hem deed terugden-J pen en constateerde eenvoudig, ken aan het zo intensief beleefd j dat de jonge vrouw een onver tijdperk van zijn bestaande klaarbare afkeer jegens hem drie oorlogsjaren, toen hij bijna! aan de dag legde. niet van zijn vliegtuig af te En hijwat voelde hij te- slaan was geweest. I genover haar? Gaf hij haar Wat was er daarna buiten- haat terug voor haat ofJa, gewoon veel gebeurd! Maarer viel niet aan te twijfelen: vooral Estrella! Waarom nam] Estrella's geringschatting en hij niet een kloek besluit, aan koelheid riepen in hem anti die onmogelijke toestand een1 pathie en zelfs een doffe erger- eind te maken? Gewoonweg nis wakker, die steeds aangroei- Van S. aan het Mendelssohnplein heen te gaanden. Nog klonken de jongeman 29c in Vlaardingen de deur, die Hij zei bij zichzelf, dat dit de vernederende woorden in de toegang geeft tot de slaapkamer het erkennen zou zijn van een oren„Miguel heeft er niet het van hun ouders, afgesloten en nederlaag en een zich daarbij flauwste begrip van, hoe witte- waarschuwden de buren. De ge- machteloos neerleggenEn broodsweken behoren te zijn. I alarmeerde politie die zich toe- juist dit belette hem, het te Je kunt je niet indenken, hoe gang tot de kamer verschafte, doenHij vertikte het, zich ge- vervelend hij is". deed hier de verschrikkelijke ont wonnen te geven aan een Hij gooide zijn sigaret weg en dekking, dat de 30-jarige mevr. tastte naar zijn oude pijp, die E. S.vanD. gedood was door het Betonprinsesje verfoeide.1 hamerslagen en wurging, voelde, dat hij er niet meer te-1 Haar man, de 34-jarige D. C. genop kon, dat hij er niets meer S. werd in bewusteloze toestand, bij kon verdragenReeds veroorzaakt door zware slaap- vanavond zou hij er een einde middelen, in dezelfde kamer aan- aan maken.... Maar.... zou getroffen en is in ernstige toe hij zó weggaanzonder het stand naar het algemeen zieken - De V. N.-commissic voor de rechten van de mens heeft vrij dag haar vijftiende zitting in New York besloten met de aan vaarding van een ontwerp-ver- klaring van „de rechten van het kind" De commissie heeft in een slot- resolutie regeringen en particu lieren uitgenodigd de rechten van het kind te erkennen door toepassing van de volgende be ginselen: 1. Volkomen gelijke rechten bij de geboorte. 2. Wettelijke en sociale be scherming van de kindertijd. 3. Het recht van het kind op kosteloos, verplicht onderwijs, in ieder geval voorzover het het la ger onderwijs betreft. 4. Het recht op medische ver zorging, met speciale voorzienin gen voor kinderen met afwijkin gen. 5. Het recht om in een sfeer van genegenheid ?n morele en materiële zekerheid op te groei en. 6. Het recht om op te groeien in een geest van vrede, en om standigheden die begrip, ver verantwoordelijk zijn voor opvoe ding en leiding van het kind. De Sowjet-delegatie heeft ge ijverd voor versterking van het aandeel dat de staat in de opvoe ding gericht moet zijn op het welzijn van de gemeenschap en op de vrede. Verscheidene Sow- jet-amendementen zijn in de ver klaring, die met algemene stem men werd goedgekeurd, ver werkt. De commissie heeft het recht van onderwijzers om kinderen 'ie slaan gehandhaafd. De Sowjet- Unie had voorgesteld de lijfstraf op school af te schaffen. Ontwerper van plastic- auto moest België verlaten. De Nederlander Johannes A., die met verscheidene vooraan staande personen in België in contact was getreden met het oog op het oprichten van een fa briek voor auto's met plastic koetswerk, moest vóór zondag te middernacht dat land hebben verlaten. Ondanks een aanbeve lingsbrief van de burgemeester Vrouw gedood in Vlaardingen. Zondagmorgen vonden de beide kinderen van het echtpaar slecht-opgevoed klein ding. Bij dat denkbeeld steeg het bloed hem naar het hoofd en ha merde in zijn slapen. Nog was het hem, of hij op zijn lippen de zachte druk voelde van die van Estrella, toen hij zich poog de te verzetten tegen de kus, die hij haar had gegeven. Hij herinnerde zich alles, wat zij tegen hem had gezegd van het ogenblik af, dat hij haar in de trein over een brief heen gebogen had zien schreien. Geen enkele maal had zij hem vriendelijk toegesproken. Voor haar was hij niets dan een dief een ruimbetaalde ac- brutale kind het lesje te geven, huis overgebracht, dat zij verdiende? Wat zou hij Het parket te Rotterdam, be- doen?Hij wist het nog niet,1 staande uit mr. B. van der Meu- maar in ieder geval moest het len en mr. H. van Buuren, heeft iets zijn, dat ze zich haar gehe- het verdere onderzoek in handen. Ie leven zou herinneren'De rechter-commissaris mr. A. Haar hele leven!R. Jolles, is ter plaatse geweest. De sectie op het stoffelijk over- Wordt vervolgd.schot werd door dr. J. Zeldenrust verricht. draagzaamheid en vriendschap van Zele, waar hij de fabriek voor alle volken begunstigen. wilde stichten, is zijn verzoek tot 7. Verwerping van alle vor- l verlenging van zijn verblijf in men van rassendiscriminatie. België zaterdagochtend door de De Franse delegatie is verant- minister van Justitie verworpen, woordelijk voor het invoegen van een aantal nieuwe opvattingen Exportstop kropslag in de verklaring, zoals rechlsge- België—Luxemburg, lijkheid voor wettige en onwetti- ge kinderen en de erkenning dat Belgie en Luxemburg zullen in de eerste plaats de ouders met lnsang van morgen de m, voer xan kropsla uit Nederland stopzetten. Dit is een gevolg van de prijsontwikkeling voor dit pro dukt op de markt in die landen. Hoelang het invoerverbod zal du ren valt niet te zeggen. Dat zal afhankelijk zijn van de toekom stige prijsontwikkeling. De e* port van Nederlandse sla naai deze landen werd de laatste da gen reeds sterk bemoeilijkt door het feit, dat er een exporthef- fing betaald moest worden welke zaterdag 13 cent per krop be droeg. Op de Nederlandse slavei- lingen zijn er thans toenemende aanvoeren. Tegen slipgevaar in België- In België is de wegenbouwers de verplichting opgelegd te zor gen voor een minimum „ruw heids-coëfficiënt" van het weg dek. Reeds was gebleken dat het aanbrengen van een antislipprO' fiel in gevaarlijke bochten h?' aantal ongelukken aanzienlijk verminderde. Twee instellingen in België houden zich met proef nemingen ter zake bezig. OP grond van de resultaten van de door deze instanties gedane proe venen hebben de autoriteiten een minimum ruwheidscoëffieiént vastgesteld. MEISJE SPOOR Het vijftienjarig V meisje Cornelia Groot Corne, is sinds dinsc april spoorloos verdu gen half zeven verliet wiel met medenemini guitaar de ouderlijke uiar de Dr Colijnstrat marles te gaan. Hier i!et aangekomen. E aar verdwijning, avond, heeft zij haar i ruste ouders opgeb nededeling, dat zij dwang in een voor ha, de plaats in Zuid-L >evinden. Haar opspc i jgbrenging is per te politiebureaus in Nee ocht. Vorige week meisje enkele dagen sen in Utrecht gelog ontmoette zij een „zuster Gonny" gei nar op geraffineerd on tact bracht met .«eze jongeman heef j.nen het meisje op de e nemen waarna zij Muur de volgende Kennissen terugkeerd van het politie-onder met haar ouders n i aal terug. Enkele dagen later ren haar ouders ber i.ennissen uit Utrecl raaide malen een on x)n telefonisch ge .vaar Corrie zich bev< ossen hebben echter •jet doorgegeven. Ti dagavond naar guit e van half zeven t lurde, is zij spoorl ien. Haar rijwiel is -maat te Veenenda - nden. „Zuster Gonny" s( Is weer in Arnhen -• zijn. De Veenend ■eft zich nog geen ■irmd over deze ra rdwijning van het INCIDENTJE IN GEMEENTEI In de zaterdag gc gadering van de g eeft zich tijdens d< >ehandeling een ine gedaan, doordat het aadslid mr H. Schi toen hij aan het woc reling in de Engels* tot enkele Amerika stellenden op de pc ne, op het moment et moment van ver te burgemeester r s ehtirmann onmidd orde en wees hem jk op, dat het niet is dat een raadslid e zaal tot het publ TEXTIELFABI TILBURG AEG Omstreeks half avond werd brand poetsdoekenfabriek aan het Lijnsheike Toen de brand we oateriaal arriveerdi vlammen reeds uit t°n van het fabrieks Spontane hu zieke ba Op verzoek van •;e legatie in Wellii Nederlanders in N spontaan in enkele bedrag dat overeenl luizend gulden b -Jit bedrag zal mev: lerhout in staat ste dochtertje van vijf "en luchtreis naar en. Het dochtertj neet, lijdt aan een i-waal. Het zal daa den worden behanc De bemanningen eel van de maats dian Pacific Airlint bet vervoer van m ter speciale instru er voor gezorgd, onmiddellijk medi schikbaar was. I: vViima worden beh Sritse kinderarts Vvllma zal worden het hospitaal Whi verblijf van moede loonden en de kost ging en behandeli aald door „Inter: ens help" te Lon De familie Va komt uit Brabant timmerman en de diplomeerd verple milie woont in Nieuw Zeeland. 65. Razendsne zwaard uit de scl Lars, die door de eens ontwaakt voorbeeld Toch zou dit d< meer hebben kui speer van de ont

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2