kkei?. Meningsuitwisseling in het Lagerhuis De strijd in Tibet Nederlandse cultuurdagen in Gent West-Duitsland en de bewapening De arbeidsverhoudingen in Nederland m m nderdag 9 aprfl 1959 )or idehuis Terne uzen VRIJDAG 10 APRIL 1959 13e Jaargang Nr 4648 EERSTE BLAD DE VERKIEZINGEN IN OOSTENRIJK DE TABAKSIN VOER IN BREMEN DE KABINETSFORMATIE OOK PRINS BERNHARD EN PRINSESSEN WEER THUIS EENVORMIG EUROPEES POSTTARIEF? VOORLOPIGE REGERING IN TIBET KRACHTIGE CHINESE PROPAGANDA-ACTIE IN TIBET PANTSJEN LAMA NAAR PEKING. DE DUITSE PRESIDENTS VERKIEZINGEN ADENAUER Van Dixhoorn DE GENEEFSE CONFERENTIE WORDT TSJOE EN-LAI PRESIDENT DER CHINESE VOLKSREPUBLIEK? Gaan Queen Mary en Queen Elizabeth uit de vaart? HET WEER ZOMER-ACTIE VEILIG VERKEER DE MONARCHISTEN IN ITALIË PROTEST TEGEN APARTHEID OP UNIVERSITEITEN WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN -X die zich chique Ier figuur! Het niet veroudert, omdat het zo arderobe hoort re! Wij hebben k de exclusieve eg zult lopen", es die zo'n rijk Voor „zachte" >nomisch effect 79.50 - 89.50 - 115.- en hoger. eel nieuwe stijl :t en op de rug ond. Afstaande knoop-sluiting. Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. va» de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per n.aand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. De leider der Britse socialisti sche oppositie, Hugh Gaitskell, heeft MacMillan donderdag in het Lagerhuis de vraag gesteld ol de premier bij zijn recente be sprekingen met zijn Sowjet- ambtgenoot Chroesjtsjef had ge sproken over het „vraagstuk van de uitrusting der Westduitse strijdkrachten met atoomwapens" Hii voegde hieraan toe dat het z.i. aanbeveling verdiende dit probleem te laten rusten tot na de te houden bijeenkomst der ministers van Buitenlandse Za ken van de „grote vier" en een eventuele topconferentie MacMillan antwoordde: „Ik ge loof niet, dat dit de juiste han delwijze is. Ik meen niet dat mi litairen kunnen instemmen met het in hun nadeel maken van onderscheid, gebaseerd op natio naliteit, wat betreft het toeken nen van wapens". Gaitskell: „Dergelijke discrimi natie bestaat reeds. De Britse strijdkrachten zullen in geval van oorlog vermoedelijk in staat zijn hun eigen atoomwapens te gebruiken, terwijl de troepen van onze bondgenoten op het Euro pese vasteland niet in die positie zullen verkeren". MacMillan: „Dit onderscheid spruit voort uit het daadwerke lijke bezit van kernwapens. Doch ik zie niet in hoe bij legering, uit rusting en aanwending der troe pen van discriminatie sprake kan zijn." Gaitskell bleef aandringen op uitstel bij de behandeling van het vraagstuk van uitrusting der Westduitse strijdkrachten met kernwapens. MacMillan antwoordde: „Ik werk hard voor de voorbereiding van onderhandelingen en ik ben altijd bereid hierbii aandacht te schenken aan nuttige denkbeel den. Doch ik geloof niet, dat het door de heer Gaitskell verzochte uitstel als zodanig moet worden beschouwd. Wij zullen naar ons beste ver mogen met onze bondgenoten on derhandelen en ik kan alleen ho pen dat dit succes zal opleve ren." Het socialistische Lagerhuislid Fred Bellenger drong er bij Mac- kernwapens bevinden". Hij voeg de hieraan toe: „Ook indien de Millan op aan rekening te hou den met de positie van Cost- Bij de parlementsverkiezingen op 10 mei in Oostenrijk zullen voor het eerst van staatswege verstrekte stembiljetten worden gebruikt. Tot nog toe zorgden de partijen voor het uitdelen van die biljetten, op straat of via de post. De partijen worden op de biljetten in volgorde van hun sterkte bij de laatste ver kiezingen vermeld. In de pro vincie waar tegelijkertijd ver kiezingen voor de landdag wor den gehouden, worden twee bBjetten verstrekt. Ditmaal zullen 245.000 jonge staatsburgers voor het eerst kunnen stemmen, namelijk de genen die in de jaren 1936-38 geboren zijn. Het Oostenrijkse episcopaat heeft de politici gemaand de verkiezingsstrijd op zakelijke manier te voeren en persoon lijke aanvallen achterwege te laten De Katholieken is door de bisschoppen voorgehouden dat zij in geweten verplicht zijn op weloverwogen wijze van het stemrecht gebruik te maken. In dit verband is herinnerd aan de nog steeds hangende kwes ties van zorg voor het gezin en de Katholieke school. Duitsland, „want er bestaat reden om aan te nemen dat zich aldaar Russen het toezicht hierop zou den hebben, zou het gevaar, dat deze wapens opleveren, even groot zijn als het bezit van kern wapens in het Westen". De premier antwoordde: „Dit is een zeer belangrijk punt. Wij moeten streven naar enige be perking, inspectie van en toezicht op de bewapening in bepaalde gebieden, doch wij mogen geen onderscheid maken ten nadele van bepaalde volken". In Bremen is een schriftelijk antwoord opgesteld op het ver zoek om inbeslagneming van 191 ton tabak, afkomstig van gena tionaliseerde Nederlandse bedrij ven in Indonesië (dit verzoek werd de vorige week gedaan door de Verenigde Delimaatschappij en de Senembah), aldus heeft een woordvoerder van de Duits-Indo nesische tabakshandelsmaat- schapij in Bremen medegedeeld. De rechtbank, waar het ver zoek is gedeponeerd, heeft be paald dat er op 13 april een „hearing" zal worden gehouden, nadat het schriftelijk antwoord zal zijn bestudeerd. De woordvoerder van de Duits- Indonessiche maatschappij heeft geen details over de inhoud van het schriftelijk antwoord aan de rechtbank verstrekt, aldus meldt Reuter. Prof. De Quay, de kabinetsfor mateur, heeft donderdagmiddag achtereenvolgens een onderhoud gehad met de ministers Struy- cken, Van Aartscn en Staf. Hij is voornemens hedenochtend een gesprek te hebben met het lid der Tweede Kamer, drs. H. A. Korthals (V.V.D.). De Dakota, waarmee Prins Bernhard en de oudste twee Prinsessen vanuit Italië naar Nederland zijn gevlogen, is gis termiddag omstreeks 15.45 uur op het vliegveld Soesterberg ge land. Tussen de postadministraties van de zes E.E.G.-landen wordt overleg gepleegd om te komen tot een uniform posttarief te gen uniforme voorwaarden binnen deze zes landen. Model staat min of meer het Benelux-tarief met de daarbij behorende voorwaarden. Voor het bedrijfsleven, dat ongeveer tweederde deel van het postverkeer onderhoudt, zou naar mening van deskun digen veel voordeel aan een E.E.G.-tarief verbonden zijn. Kr wordt voorts naar gestreeld het telefonisch en telex-telegra fisch verkeer tussen althans de voornaamste centra der zes landen zo snel mogelijk te auto matiseren. In Taipeh (Formosa) is be richt ontvangen, dat er op het ogenblik twee Chinese leger korpsen tegen de Tibetaanse op standelingen strijden. Het merendeel van de Chinese versterkingen wordt per val scherm neergelaten, daar de ver bindingsweg tussen China en Tibet is beschadigd. De Chinezen zouden in een vijftal concentra tiekampen al een 25.000 Tibe taanse opstandelingen gevangen hebben gezet. De Chinezen zou den van plan zijn 100.000 Tibeta- nen naar Mandsjoerije te bren gen. Volgens het Indiase blad „The Statesman" trekken er in snel tempo Chinese soldaten naar het westelijk deel van Tibet om de ontsnappingswegen voor de op standelingen naar Nepal en India af te sluiten. Het blad meldt dat de Chinezen in grotere mate ge bruik gaan maken van vlieg machines en pantservoertuigen. Volgens te Kalimpong ontvan gen berichten heeft het „natio nale vrijwilligersleger" in Tibet een voorlopige regering ge vormd. Deze wil het vertrek van de Chinezen uit Tibet en voor legging van de „Chinese agres sie" aan de Verenigde Naties. Volgens te Nieuw Delhi ont vangen berichten zijn de Chinese communisten te Lhasa een krachtige propaganda-actie be gonnen. Er worden, met mede werking van communistisch ge zinde lama's bijeenkomsten be legd, waarop deze geestelijken zich tegen de opstand en de „ont voering" van de Dalai Lama uit spreken. Van 1 tot en met 3 mei zullen in Gent voor de elfde maal de Nederlandsê cultuurdagen van het Erasmusgenootschap worden gehouden. Zaterdag 2 mei zal in de aula van de Gentse rijksuni versiteit een academische zitting worden gehouden, met als on derwerp „Wat ons nog scheidt en deelt". Prof. dr. P. Geyl zal het culturele, de heer Frans Wil- liers, directeur van het Vlaams economisch verbond, het econo mische aspect behandelen. In de Koninklijke Nederlandse schouw burg wordt daarna een kunst avond gehouden. Zondagmorgen 3 mei wordt in het Arteveldehuis van de Vlaam se toeristenbond een tentoon stelling over de Vlaamse letter kunde van 1940 geopend. De letterkundige André De- medts zal daarbij een toespraak houden over „Voorwaarden tot I het ontstaan van een grote iite- ratuur". Zondagmiddag wordt, tot besluit van de cultuurdagen, een forumbijeenkomst gehouden. Daarvoor hebben hun medewer king toegezegd dr. A. W. Willem- sem uit Utrecht. Jan Broekman uit Bergen (N.-H.), dr. Alb. van de Poel uit Breda, dr. G. R, Piryns uit Gent, dr. Paul Daels en dr. Karei van den Bossche. De vergaderingen worden bij gewoond door sterke Chinese mi litaire eenheden, die er voor moe ten waken dat de toehoorders zich niet aan deze lama's vergrij pen. Aan de andere kant heeft het thans onder eommunistisch-Chi- nees toezicht staande radiosta tion van Lhasa verklaard, dat de opstandelingen niet slechts het Chinese „bevrijdingsleger" heb ben aangevallen, doch evenzeer de Boeddhistische godsdienst in F ibet. Radio-Lhasa riep zijn luisteraars op met de Pantsjen Lama samen te werken. De uitzendingen van radio- Lhasa worden in de straten van de hoofdstad door middel van luidsprekers heruitgezonden. Het radio-station heeft ook de tekst omgeroepen van de brie ven die de Dalai Lama aan de Chinese bezettingsautoriteiten zou hebben geschreven. Om de echtheid ervan te „bewijzen" ver meldde radio-Lhasa ook de kleur inkt, waarmede de Dalai Lama ze zou hebben geschreven. Gemeld is, dat de Indische pre mier Nehroe heeft verklaard de echtheid van deze brieven te be twijfelen. De Fantsjen Lama, het door de Chinese commumsten gesteunde hoofd van de Tibetaanse rege ring, is donderdag uit Lhasa naar Peking vertrokken, waar hij het tweede nationale volkscongres zal bijwonen dat op 17 april begint. Dit heeft radio-Peking bekend gemaakt. Vóór zijn vertrek verklaarde de Pantsjen Lama, dat de onder zijn leiding staande „voorberei dende commissie voor het auto nome gebied Tibet" een aantal besluiten had genomen, die „met de belangen van de Tibetanen overeenkomen". Intussen heeft de Dalai Lama het gevaarlijkste stuk van zijn reis van de Tibetaanse grens naar de vlakte van Assam achter de rug. Per pony trok hij over de ongeveer 3500 meter hoge pas tussen het klooster Tawang en het veertig km verder geleken Boeddhistische dorp Sang Dzong. GNTcLAG BIJ HISPANO SUIZA Bij de Hispano Suiza-fabrieken te Breda, waar enige maanden geleden aan 300 werknemers ont slag is aangezegd, zullen van 17 april af geleidelijk aan opnieuw 140 personeelsleden worden ont slagen. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling 200 man te ont slaan, doch men heeft dit aan tal met 60 kunnen verminderen. In totaal raken dus 440 mensen zonder werk. Er blijven nog 300 arbeiders in het bedrijf werk zaam. De bondsdag heeft woensdag besloten, dat de nieuwe presi dent van de bondsrepubliek die op 1 juli in Berlijn zal worden gekozen, op 15 september van dit jaar zal worden geïnstalleerd, drie dagen dus nadat de ambts termijn van president Heuss is afgelopen. Adenauer is van plan van zijn vakantieoord aan het Comomeer uit briefwisseling te voeren met premier MacMillan van Engeland om te pogen de verhouding tus sen beide landen te verbeteren, zo is uit welingelichte bron te Bonn vernomen. Men acht het onwaarschijnlijk dat de bondskanselier nog vóór de ministersconferentie in mei naar Londen zal kunnen gaan. Tijdens zijn vakantie zal Ade nauer minister Von Brentano van Buitenlandse Zaken en minister Erhard, die Adenauer tijdelijk vervangt, in zijn villa aan het Comomeer ontvangen. Adenauer is inmiddels donder dag per trein in Como aangeko men. (Advertentie) Noordstraat Terneuzen De Westduitse minister van Landsverdediging, Franz Strauss, heeft in een toespraak te Bonn tot leiders van Westduitse staal bedrijven verklaard dat de tot standkoming van een beperkce wapenindustrie in West-Duits land absoluut noodzakelijk is, „opdat ons land een zekere mate van zeggenschap in de interna tionale wapenindustrie zal krij gen". Strauss sprak zich uit tegen het streven naar „disengage ment". Hij verklaarde zich voor „geduldig te voeren onderhande lingen met de communisten, waarbij het Westen echter niet door een geest van toegeven be zield mag zijn". Strauss verklaarde: „De een heid der N.A.V.O. op econo misch, militair en bewapenings- gebied moet de basis vormen voor onze bewapening. Wij kun nen dus niet geheel naar eigen inzichten wapens gaan maken. Zo kunnen wij, in verband met onze aardrijkskundige ligging en het op dit gebied nog ongebruik te produktievermogen in andere N.A.V.O.-landen, beter geen „harde" uitrusting, zoals tanks, gaan vervaardigen". De minister zei dat West- Duitsland, om een beperkte be wapeningsindustrie te verkrij gen, de werkwijze had gevolgd om Duitse firma's buitenlandse wapens in licentie te laten ver vaardigen. Op 31 maart jl. had West-Duits land voor een bedrag van V.N.-functionarissen in Genè- ve hebben de verwachting uitge sproken, dat de conferentie van ministers van Buitenlandse Za ken, die op 11 mei begint, vijf tot zes weken zal duren. Zij hebben woensdag met gemeentelijke autoriteiten over de organisatie van de conferentie gesproken. De Zwitserse politie zal alle veilig heidsmaatregelen voor haar re kening nemen. Een der functionarissen ver klaarde te betwijfelen of ook de mogelijke top-conferentie in Ge neve zou worden gehouden. Radio-Belgrado meldt uit Pe king te hebben vernomen dat het centrale comité der Chinese communistische partij op zijn jongste bijeenkomst heeft be sloten de huidige premier Tsjoe En-Lai, kandidaat te stellen voor het presidentschap der Chinese volksrepubliek. De eerste president van com munistisch China, Mao Tse Toeng, is in december 1958 als zodanig afgetreden en nog niet vervangen. Indien Tsjoe En-Lai tot presi dent van Communistisch China zou worden gekozen, zou hij door Tsjen Joen als premier worden opgevolgd. Tsjen Joen is thans vice-premier. Eerder was maar schalk Tsjen Ji Tsjoe En-Lai reeds opgevolgd als minister Buitenlandse Zaken. Minister Beel deelt aan de Eerste Kamer mede naar aan leiding van Sociale Zaken en Volksgezondheid over dit jaar: Het ontwerpen van een lo gisch en hanteerbaar stelsel voor de regeling van het loon- beleid, dat zoveel mogelijk re kening houdt met de in het advies van de S.E.R. vervatte gedachten en dat tevens beant woordt aan alle aspecten van de door de regering te dragen verantwoordelijkheid voor het sociaal-economisch beleid, en vervolgens het ontwerpen van een wettelijke .vorm voor zulk een stelsel, kost veel hoofdbre kens. De fase van het ambte lijk ovierleg zal dan ook nog ge ruime tijd in beslag nemen. De minister merkt op, dat de keuze voor een vrijere loonvor ming niet afhankelijk behoeft te worden gesteld van het be schikbaar zijn van zulk een alge mene wet. Ook met het huidige stelsel kan de vrijheid worden beperkt of verruimd. Dit geldt insgelijks ten aanzien san beper king van de normale arbeids duur. De regering erkent, dat ver korting van de arbeidsduur in de lijn der ontwikkeling ligt opgesloten. Zij kan trachten,1 de gevolgen voor de nationale! economie te verzachten door de] verkorting slechts toe te staan in etappes, die voorts niet voor het bedrijfsleven in zijn geheel worden verwezenlijkt, doch ge- differenteerd naarmate kansen aanwezig lijken om door ver hoogde produktiviteit compen satie te vinden voor productie verlies en stijging van de kost prijs. Een waarborg, dat deson danks geen beslag wordt gelegd op nationale middelen, kan zij echter niet geven. De verant woordelijkheid daarvoor moet blijven voor degenen, die de ge leidelijke verkorting in toepas sing denken te brengen. Daar om zou de minister gaarne zien,| dat door het georganiseerde be-! drijfsleven centraal en per in' aanmerking komende bedrijfs- j tak en eventueel daarbinnen per ondernemingen alvast overleg wordt gevoerd over de wijze, waarop de gevolgen van het overgaan tot een eerste re-' dactie van de 48-urige arbeids-| duur tot gemiddeld 47 uur per, week zouden kunnen worden ondervangen. I 9.474.000.000 mark aan wapen orders geplaatst (mark 0,90) de helft hiervan was in het bui tenland uitgevoerd. Tot 31 maart I960 zullen nieu we orders voor ongeveer twee duizend miljoen mark worden geplaatst". (De minister gaf hierbij de verdeling niet aan.) Sprekend over '„disengage ment" verklaarde Strauss „Alle hierover tot nu toe be kend geworden plannen leiden tot het op zodanige wijze ver- mideren van de aardrijkskun dige basis der verdediging van het Westen, dat een afdoende verdediging nauwelijks meer mo gelijk zou zijn. Aan de andere kant zouden de Sowjetrussische strijdkrach ten op de drempel van West- Europa blijven staat, waarbij zij bovendien in een uitgestrekt achterland de beschikking zou den hebben over geweldige troe penmassa's, die, zo nodig, even eens in de strijd zouden kunnen worden geworpen". Strauss schaarde zich achter het standpunt van de Franse president De Gaulle, dat een gebied van „militaire uitdun ning" zich van de Atlantische Oceaan tot de omgeving van de Oeral moet uitstrekken. Hij voegde hieraan toe dat de in een dergelijk gebied wonende volken „zich vrij moeten kun nen uitspreken over hun poli tieke bestemming". De Westduitse minister van Defensie vervolgde„Het zou ons niet helpen, wanneer wij concesies aan de Sowjet-Unie zouden doen, want deze zouden, ook al zouden zij uit edele mo tieven voortspruiten, slechts lei den tot vergroting van de Sow- jet-macht". Hij voegde hieraan toe: „Een met een maximale krachtin spanning te voeren oorlog is niet langer een middel om te pogen de nationale politiek te verwezenlijken. De vrije volken moeten zich thans even grote opofferingen getroosten om de De beide deftige Engelse da mes van de Atlantische Oceaan, 's werelds grootste passagiers- boten Queen Mary en Queen Elizabeth (beide 80.000 ton), zullen uit de vaart worden ge nomen en vervangen door mo derne reuzenpassagiersschepen, zo heeft de Cunard Line te Lon den woensdag ter kennis gege ven. De maatschappij heeft reeds contact opgenomen met de Schotse scheepswerf John Brown over vervanging van de beide Queens. De kwestie is uit „nationale prestigeoverwegingen" ook voorgelegd aan de Britse rege ring, vooral met het oog op de sterke subsidiëring die de Ame rikaanse concurrent en ook de zelfde route over de Atlantische Oceaan genieten, zoals een woordvoerder van de Cunard Line meedeelde. Beide schepen zullen echter nog wel enige ja ren in actieve dienst blijven. ECERBERIJ AFGEBRAND. In Haarle (gem. Hellendooin) is woensdagmiddag de boerderij van de landbouwer H. J. Hobert tot de grond toe afgebrand. Door de harde wind greep het vuur zo snel om zich heen, dut de brandweer machteloos stond. Men slaagde erin het vee en een gedeelte van de inboedel in vei ligheid te brengen De brand ontstond door een lek in de schoorsteenn. De scha de wordt geraamd op 40.OOG.— DEZELFDE TEMPERATUUR. Het weer boven de gehele Noordzee en omgeving waaron der de Britse eilanden, Frankrijk en Nederland staat onder invloed van een depressie wagrvan het centrum donderdagavond enkele honderden kilometers ten noord westen van ons land lag. In deze depressie komt nog steeds tame lijk koude en onstabiele lucht met buien voor. De neerslaghoe veelheden die in Nederland don derdagavond werden afgetapt waren overigens niet bijzonder groot. Slechts op Schiphol viel 7 mm, elders 0 tot 4 mm. Hoewel de genoemde depressie langzaam opvult worden voor vrijdag nog geen grote veranderingen in het weertype verwacht. De leans op buien blijft bestaan en de tem peraturen zullen zich op onge veer hetzelfde niveau bevinden. vrede te beveiligen, als vroeger van hen in oorlogstijd werden gevraagd. Ik bedoel hierbij krachtin spanningen op velerlei gebied: de eenwording van Europa, sa menbundeling van de militaire inspanning van alle vrije vol ken, wederzijds overleg, een goede levensstandaard voor alle burgers, economische hulpver lening aan onderontwikkelde gebieden, vriendschap met ge kleurde volkeren en met geduld te voeren onderhandelingen met de communisten, waarbij het Westen echter niet voor toe. gevendheid, doch door waak zaamheid bezield dient te zijn", aldus minister Strauss. Het Verbond voor Veilig Ver keer gaat deze zomer een grote zomeractie voeren, die geheel in het teken zal staan van het goede voorbeeld in het verkeer. Gedu rende een drietal weken zullen achtereenvolgens aan de voet gangers, de fietsers en bromfiet sers en tenslotte aan de motor rijders en automobilisten de „gulden regels" van het verkeer in herinnering worden gebracht op een wijze die tegelijkertijd educatief en instructief is. Het centraal bureau te Utrecht is momenteel bezig deze actie, waarbij ook de radio-omroep zal worden ingeschakeld, voor te be reiden. De leiders van de twee kleine Italiaanse monarchistische par tijen hebben to Parijs met ex- koning Umberto hun plannen voor een hereniging der twee groepen besproken. Volgens ae leider van de nationale monar chisten, Alfredo Covelli, zal deze partij zich nog deze week ver enigen met de. volksmonarchis ten. De tweedracht tussen du bc- nigsgezinden was vijf jaar ge:e- den ontstaan. De universiteit van Witwaters- rand zal volgende week een dag sluiten als „laatste plechtig pro test" tegen apartheid op de uni versiteiten. Op die dag zal een algeme 1 vergadering van de 5000 studen ten en de 700 leden van de we tenschappelijke staf worden ge houden. Zij zal „op formele wijze de officiële houding van de univer siteit" weergeven inzake het wetsontwerp dat bij het parle ment aanhangig is gemaakt en dat het invoeren van apartheid op de universiteiten beoogt". De rector-magnificus, prof. W. G. Sutton, zal dan een ver klaring voorlezen. Dit jaar mogen voor het laatst nieuwe niet-blanke studenten tot de universiteit worden toege laten. Met ingang van het vol gende jaar zullen zij zich moe ten laten inschrijven op een nieuw college dat de regering voor hen opricht. Op het ogen blik zijn er ongeveer 200 Afri kaanse, Indiase en andere niet- blanken op de universiteit in Witwatersrand. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. DEZELFDE TEMPERATUREN. Opklaringen en plaatselijk en kele buien, ongeveer dezelfde temperaturen als donderdag. Zwakke tot matige veranderlijke wind. op onder op onder Apr 10 5.57 19.27 7.05 21.59 11 5.55 19.29 7.36 22.57 12 5.52 19.31 8.12 23.52 13 5.50 19.32 8.53 14 5.4S 19.34 9.40 0^42 15 5.46 19.36 10.35 1.27 !j!iH ZATERDAG 11 APRIL v.m. n.m. Breskens 3.37 4.01 Ternguzen 4.12 4.36 Hansweert 4:52 5.16 Walsoorden 5.02 5.26 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1