Radiorede van Bondskanselier Adenauer Nederlands protest De Indonesische procureur-generaal Na de Navo-conferentie De Dalai Lama uit het klooster van Tawang vertrokken I Bolletje/' HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 9 APRIL 1959 13e Jaargang Nr 4647 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen DE KABINETSFORMATIE tegen nationalisatie in Indonesië afgewezen DE BELASTINGEN IN WEST-DUITSLAND Reacties op Adenauers besluit NJASSALAND EN RHODESIA Tekort op Landbouw- egalisatiefonds enigszins verminderd VIERING KONINGINNEDAG TE SOESTDIJK PRINS BERNHARD EREVOORZITTER EUROPESE BEWEGING ZOAVORAAD Poolse diplomaat moet Zwitserland verlaten VERKLARINGEN VAN DE PANTSJEN LAMA Nederlander te Brugge gearresteerd Frankering bQ abonnement: Tem en zen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 et. DE VRIJE ZEEUW Advertentieprijs per mm 15 et; minimum* per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Het kabinet der Koningin deelde gisteren mede: „H.M. de Koningin heeft he denmorgen op paleis Lange Voorhout prof. dr. J. E. D. Quay ontvangen". De kabinetsformateur, prof. De Quay, heeft woensdag de ant woorden van de vijf fractievoor zitters op zijn brief van zaterdag j.l. ontvangen. Ten aanzien van de antwoor den van de fractievoorzitters van de K.V.P., de V.V.D., de A.R. en de H. kan worden medege deeld, dat deze in het algemeen In positieve zin waren gesteld. In het antwoord van de fractievoor zitter van de P. v. d. A. werd vooropgesteld, dat voor hem essentieel was te weten of van de zijde van de formateur een rede lijke mate van zekerheid zou worden geschapen, dat een geac cepteerd program ook geëffec tueerd zou worden De formateur u. an oordeel, dat dit betekent: bindende af spraken tussen kabinet en frac ties en tussen fracties onderling in enigerlei vorm terzake van het program. Daar hiertegen bij de formateur overwegende bezwa ren bestaan, heeft hij geconsta teerd, dat de P. v. d. A. niet aan een door hem te vormen kabinet zal deelnemen. De formateur heeft in de ge voerde correspondentie aanlei ding gevonden zijn pogingen tot het vormen van een kabinet voort te zetten. Hij is voornemens een gesprek te hebben met de demissionaire ministers. Woens dagmiddag heeft hü de heer Zijl stra en mej. Klompé ontvangen. Hij zal waarschijnlijk vandaag een gesprek hebben met de mi nisters Cals, Helders, Struycken, Staf en VanAartsen. Bondskanselier Adenauer heeft woensdag in een radiorede ver klaard, dat zijn besluit om zich voor het presidentschap kandi daat te stellen, „snel genomen doch weloverwogen was". Hij noemde zijn beslissing juist. Zij was genomen om de constnuïteit van de politiek der Bondsrepu bliek voor jaren te verzekeren. Dr Adenauer verklaarde dat de Bondsregering noch in de huidi ge periode van onderhandelingen noch in de komende paar jaar haar standpunt in kwesties van buitenlandse politiek ook maar enigszins zal wijzigen. Volgens hem is de post van president veel belangrijker dan men denkt. Vervolgens sprak de bondskan selier over de aanvallen van Britse zijde op zijn politiek. Hij was, naar hij zei, het over het al gemeen eens met de opvatting van president De Gaulle van Frankrijk over een z.g. zóne met verminderde spanning. Op 25 maart had deze gezegd dat het zin zou hebben om een dergelijke zóne in te stellen, mits men tot ontwapening in het gebied tussen de Atlantische Oceaan en de Oeral zou overgaan. De aanval len van Britse zijde op De Gaul le naar aanleiding van „zekere meningverschillen" waren, naar het oordeel van dr Adenauer, ge matigd gebleven. „Als zij echter tegen ons en speciaal tegen mij zijn gericht, nemen deze aanval len steeds in sterkte toe", aldus de bondskanselier. „Ik ben van oordeel dat derge lijke overbodige en storende fac toren uit de politieke discussie zouden moeten worden geweerd, nu wij allen lotsverbonden zijn. Vaak heb ik mij afgevraagd of er ergens intriganten zijn die, om redenen van buitenlandse po litieke aard, trachten de betrek kingen tussen het Britse en het Duitse volk te bederven. Onge lukkigerwijze is de stemming in Engeland tegenover Duitsland sinds enige tijd, lang voor de reis van MacMillan naar Rusland en zeker voor het begin van de De Indonesische regering heeft Nederland gewaarschuwd tegen inmenging in de uitvoering van de nationalisatiewet in Indone sië. In een nota, die een ant woord inhoudt op een Neder landse nota waarin wordt gepro testeerd tegen de nationalisatie van Nederlandse ondernemingen, zegt de Indonesische regering dat een dergelijke inmenging door Nederland een „inmenging in de binnenlandse jurisdictie van een ander land" zou zijn, hetgeen „onlogisch en onaan vaardbaar" wordt genoemd. De Indonesische nota is woens dagochtend overhandigd aan de Nederlandse vertegenwoordiger in Djakarta, de heer Hasselman, door de secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Suwito. In de nota wordt uiteengezet, dat de nationalisatiewet van Indonesië een wettelijke regeling is, die niet alleen geldig is vol gens de Indonesische wetgeving, maar ook in overeenstemming is met het internationale recht. Voorts wordt gezegd, dat de nationalisatiewet er op gericht eeuwenlange economische discriminatie van het Nederland se koloniale regiem" uit te wis sen. In de nota wordt de Neder- rp8erinS voorts besehui- digd van steun aan de apart- De Westduitse minister van Financiën, Fr. Etzel, heeft in een conferentie van belastingambte naren te Mainz gewaarschuwd, dat hij niet zal aarzelen de belas tingen te verhogen, indien de uit gaven van de bondsregering stij gen. Hij zei, dat het niet zeker is, dat de Bondsregering er in de ko mende jaren in zal slagen de be lastingen binnen gematigde gren zen te houden. De laatste maan den zijn er eisen gesteld voor be langrijke nieuwe uitgaven, die wanneer zij gehandhaafd wor den, alleen door hoger belastin gen kunnen worden gedekt. Mi nister Etzel zeide hiermede in het bijzonder te doelen op de stijgen de uitgaven voor sociale voorzie ningen. heidspolitiek in Zuid-Afrika, hetgeen een „openlijke schending van de menselijke principes" wordt genoemd. In de Ver. Na ties verklaarde Nederland deze kwestie een binnenlandse aange legenheid te noemen, aldus de nota, doch thans „wenst de Ne derlandse regering het recht van binnenlandse jurisdictie van de republiek Indonesië te be twisten". Volgens Antara wordt in het Indonesische antwoord voorts gezegd, dat de nationalisatie van de Nederlandse ondernemingen een vergelding is voor de Neder landse weigering om Nieuw- Guinea aan Indonesië over te dragen of besprekingen over dit gebied te beginnen. conferentie te Washington, men zou bijna zeggen, systematisch bedorven. Aan Duitse kant zal worden ver meden wat maar enigszins zou kunnen bijdragen tot versterking van de anti-Duitse gevoelens in Engeland", zo verklaarde de bondskanselier. Hij had premier MacMillan tij dens diens bezoek aan Bonn op deze toestand gewezen en er zijn leedwezen over uitgesproken. Ook had hij hem gezegd, dat hij deze toestand „zelfs van Brits standpunt gezien onbegrijpelijk" achtte. Dr. Adenauer zei dat het na tuurlijk was, dat men bij een eerste gedachtenwisseling, zoals die in het begin van deze maand te Washington is gehouden, niet onmiddellijk over alle betrokken kwesties overeenstemming had bereikt. Er was echter niet de minste reden om aan te nemen, dat het bestaande akkoord over belangrijke kwesties niet tot de zaken van minder belang kon worden uitgebreid vóórdat het overleg tussen Oost en West be gint. Het resultaat van de besprekin gen te Washington was niet, zo als enige bladen hadden gemeld, het gevolg van een onbuigzamer houding van West-Duitsland ge weest, maar de weerspiegeling van een gemeenschappelijk in zicht van de Westelijke verbon denen. De Westduitse delegatie en de bondskanselier in het bijzonder, had men verweten dat zij niet over de Britse suggesties voor de instelling van een zóne, waar men het bewapeningspeil zou moeten „bevriezen", hadden wil len spreken. Dr. Adenauer zei in dit verband dat deze suggesties tot dusver zó vaag waren, dat men er moeilijk over kan praten. Over de Sowjet-voorstellen be treffende Berlijn en een vredes verdrag met Duitsland, zei de bondskanselier, dat hij onder handelingen wenste, „zelfs al be staat er gerede twijfel of de Sow- jet-Unie werkelijk bereid is tot ernstig overleg". Dr. Adenauers besluit om zich kandidaat te stellen voor het bondsrepubliek wordt door Fran se regeringsleden en diplomaten beschouwd als een aanwijzing voör de juistheid van de veron derstelling dat men binnen de NAVO steeds meer overhelt tot Engelands „vastberaden maar buigzame" politiek tegenover de Russen. Franse diplomaten verwachten dat dit besluit een duidelijke koerswijziging van de Westduitse politiek, althans in sommige opr zichten, tengevolge zal hebben en in Franse regeringskringen hecht men weinig geloof aan de veron derstelling dat Adenauer, zo hij president wordt, zal trachten „de sterke man" van de Bondsrepu bliek te blijven. Men verwacht in Parijs ook dat de Westduitsers nu bij de onder handelingen over de gemeen schappelijke markt een soepeler- houding tegenover de Britten zul len aannemen. Deze koerswijziging zou in goe de aarde vallen bij De Gaulle en de regering-Debré, die er op uit zijn hun verzoeningspolitiek te genover de Bondsrepubliek te combineren met een politiek van samenwerking met de Britten. Zoals bekend heeft De Gaulle Wellington Sjirwa, Afrikaan en ex-lid van het parlement van de Rhodesische federatie, heeft in Blantyre verklaard, dat de negers van Njassaland zich onaf hankelijk zullen verklaren als de Rhodesische federatie het vol gend jaar een onafhankelijke staat mocht worden. Njassaland zal in dat geval echter wel lid van het Britse Gemenebest blij ven, zo zeide hij. De wetgevende vergadering van Noord-Rhodesia heeft beslo ten de maatregelen, die begin maart genomen zijn ter handha ving van de openbare veiligheid, te verlengen tot 8 juli. veertien dagen geleden gezegd dat hij niet veel zag in „disenga gement" zolang de veiligheid van Frankrijk hierbij in het geding is. Hij maakte het toen ook dui delijk dat hij bereid was de hui dige Poolse grenzen te erken nen. iets waartoe de regering- Adenauer nooit genegen is ge weest. Men heeft hieruit opgemaakt dat De Gaulle werkelijk met de Russen wil onderhandelen, dus bereid is de tactiek van geven en nemen toe te passen. Het feit dat De Gaulle niet van plan is om Macmillan blindelings te volgen, betekent niet dat de Franse regering 'n politiek voert die vijandig is tegenover de Brit ten. Dit is nog eens bevestigd door Maurice Schumann, de voorzitter van de commissie voor Buitenlandse Zaken van de Na tionale Vergadering. (Advertentie) De voormalige Indonesische procureur-generaal mr. Suprap- to, die eerder in de week uit zijn functie ontheven is in verband met de kwestie-Schmidt. heeft volgens het persbureau PIA de Indonesische regering woensdag er van beschuldigd fe zijn „afge weken van de gewone normen voor rechtsgeldige behandeling van een ambtenaar". In een brief aan premier Diuanda ver klaarde Suprapto dat zijn ont slag „ernstige gevolgen" voor hem inhoudt. Zijn aandeel in de vriilating van de heer H. C. Schmidt ver klarend, zei Suprapto, dat zijn besluit gegrond was op het defi nitieve standpunt van een hoge regeringsfunctionaris. Zonder de naam van deze functionaris ver der te noemen, zei hij, dat hij aan het hoofd van de centrale recherche Imam Bardjo op dracht had gegeven het hoofd van de immigratiedienst op de hoogte te stellen van de uitzet ting van Schmidt. President Soekarno heeft woensdag Gatot Tarunamihard- ja in Djakarat geïnstalleerd als waarnemend procureur-gene raal. Soekarno zei hierbij dat hij hoopte dat de nieuwe procureur- generaal niet zal optreden als zijn voorgangers tijdens het Ne derlandse koloniale bewind die, zo zei hij, in feite een werktuig waren van de gouverneur-gene raal. De president sprak de hoop uit dat Gatot Tarunamihardja zijn taak zal uitvoeren in het kader van de nationale revolutie. Uit een bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp blijkt, dat het nadelige saldo van de uitga ven en inkomsten van het Land- bouw-egalisatiefonds van het dienstjaar 1959, dat bij de oor spronkelijke begroting geraamd werd op 567.152.000 thans wordt begroot op ƒ532.152.000. De te verlenen toeslag op eon- sumptiemelk wordt thans 10 miljoen lager geraamd aangezien voor de bij standaardisatie vrij komende boter een hogere op brengst wordt verwacht dan waarmede in de begroting gere kend werd. Voor de uitkeeringen ten be hoeve van veehouders ten gevol ge van de gegarandeerde basis melkprijs wordt ten opzichte van de oorspronkelijke begroting een vermindering van 50 miljoen verwacht uit hoofde van de in de oorspronkelijke raming nog niet verwerkte overdracht aan vee houders van een gedeelte van het marktrisico en de beperking van de garantie tot 5 miljard kg. als mede enige verbetering van de zuivelprijzen. Ter gelegenheid van de 50ste verjaardag van H. M. de Konin gin op 30 april a.s. zal in de tuin van paleis Soestdijk 's avonds tussen 9 en 10 uur een militaire taptoe worden gehouden, waar aan wordt deelgenomen door muziekkorpsen van de land-, zee- en luchtstrijdkrachten. De paleis tuin zal voor deze gelegenheid feestelijk verlicht zijn. 's Och tends zal het traditionele défilé voor de jarige vorstin worden gehouden. Na afloop hiervan zullen jeugd groepen uit de provincie Utrecht in de paleistuin een spel opvoe ren, dat onder leiding staat van Johan Bodegraven, Arie Klei boer en de heer Roosendaal, -ïoofdkwartiercommissaris van de Nederlandse padvinders. Tot slot van deze dag wordt op het K.P.S.-terrein aan de Utrechtse betonweg een groot vuurwerk af gestoken. Tijdens het congres van de Europese beweging in Nederland, dat op 25 april in „Krasnapolsky" te Amsterdam gehouden zal wor den, zal Z.K.H. de Prins der Ne derlanden geïnstalleerd worden als ere-vooi-zitter van deze bewe ging. Deze installatie zal plaats vin den tijdens de middag-zitting van het congres. De nieuwe ere-voor- zitter zal daarna een rede uit spreken. De Britse labourleider Hugh Gaitskell heeft in het lagerhuis de vraag gesteld, of de Weste lijke mogendheden het nu eens zijn over voorstellen aan de Sowjet-Unie inzake Berlijn, Duitsland en de Oostduitse grens. Premier MacMillan ant woordde, dat in Washington een grote mate van overeen stemming was bereikt. Voor 11 mei, de dag waarop de minis terconferentie tussen Oost en West in Genève moet beginnen, zal de rest gedaan worden om een overeengekomen positie te bepalen. De labourafgevaardigde Den nis Healy stelde de vraag of MacMillan in zijn besprekingen met president De Gaulle ook over de Oostgrens van een ver enigd Duitland had ge; De premier wilde echter niets over die besprekingen zeggen, aangezien zij vertrouwelijk wa ren geweest. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde dins dag, dat de gemelde menings verschillen tussen Adenauer en de andere Westelijke leiders over de voorbereiding van on derhandelingen met de Sowjets niet zo diepgaand zijn geweest als sommige commentators schijnen te denken. Er is „al gehele overeenstemming" over bepaalde iundame.ite:e purTen waarop geen concessies zullen worden gedaan. Zolang de on derhandelingen met de Sowjet- Unie niet zijn begonnen, zijn alle meningsverschillen „zui ver theoretisch" en betreffen Op de openingsvergadering van de ZOAVO-ministerraad in de Nieuwzeelandse hoofdstad Wellington hebben de ministers van de acht ledenlanden gewaar schuwd op de hoede te zijn zo wel voor gevaren van binnenuit als van buitenaf. De Amerikaan se onderminister van Buiten landse Zaken Dillon betoogde dat het geweten van geen vrij land „de communistische schand daad" in Tibet kan dulden. Net als bij de Hongaarse opstand kunnen de feiten niet voor de wereld verborgen worden gehou den en de wereld zal ze niet ver geten, aldus Dillon. De Thailand- se minister Choman waarschuw de dat alle militaire inspanning voor de Zuidoostaziatische verde diging nutteloos zal blijken te zijn „indien we mogelijke aanval lers onze economie laten onder mijnen". Ministers van de acht ZOAVO-landen hebben op de eerste dag van hun conferentie in Wellington gesproken over het gevaar van de kant van China op militair en econo misch terrein. De Australische minister van Buitenlandse Zaken, Casey, heeft verklaard dat de ver- dragslanden hun economisch en sociaal peil moeten verho gen. „Het is één van de trage dies van de moderne wereld, dat het internationale commu nisme door het verwekken van spanningen en het scheppen van de noodzaak een sterk le ger op de been te houden, een verbetering van de levensom standigheden in de niet-com munistische landen remt", zei hij. De Dalai Lama is woensdag met zijn familie vertrokken uit het klooster van Tawang in noord-oostelijk India, zo wordt uit gezaghebbende bron in Sjil- Iong vernomen. Het gezelschap zal vijf dagen nodig hebben om de vlakke streken te bereiken. De Dalai Lama rijdt op deze tocht op een pony. Het gezelschap zou langs de rotsachtige weg naar Bomb- dila overnachten in bamboehut ten. Na Bombdila zal men van jeeps gebruik kunnen maken. Men verwachtte dat het gezel schap de afgelopen nacht zou doorbrengen in Jang, dat op circa 19 km van Tawang ligt en waar zich een van de grootste kloosters van India bevindt. De dorpen langs de weg, die het gezelschap volgt, worden bewoond door Boeddhisten, die de Dalai Lama zullen opwach ten om zijn zegen te krijgen. Het gezelschap van de Dalai Lama, dat 82 personen telt, reist in twee groepen. In de groep van de Tibetaanse leider reizen zijn moeder en andere bloed verwanten. De tweede groep vertrekt donderdag uit Tawang. Het gezelschap zal vermoedelijk na Texpoer per trein verder rei zen naar Nieuw Delhi. De Dalai Lama heeft dinsdag op een speciale audiëntie in het klooster van Tawang alle inwo ners van de stad gezegend. Volgens onbevestigde berich- Het Zwitserse ministerie van Justitie heeft woensdag bekend gemaakt, dat een functionaris van de Poolse ambassade binnen 48 uur Zwitserland moet ver laten. Hij heeft zich schuldig ge maakt aan spionnage. De Zwit serse politie heeft de activiteit van de functionaris, die een on dergeschikte functie bekleedde, geruime tijd bestudeerd. BUIIG. In W.-Europa is het weer wis selvallig tengevolge van een om vangrijke depressie, waarvan het centrum op de Noordzee ligt. Het lagedrukgebied is tot op grote hoogte gevuld met koude lucht. Overdag wordt het ongeveer tien graden en slechts in het zuiden van Frankrijk dat gisteren juist buiten de invloedsfeer van deze storing lag. liep de temperatuur op tot 18 graden. Tengevolge van de omvang en de slechts geringe verplaatsing \n de depressie boven de 1 loordzee zal het wisselvallige weer, waarbij buien worden af gewisseld door opklaringen, van daag voortduren. ten zouden de Indiase autoritei ten besloten hebben de Dalai Lama te verzoeken zich in Mus. soorree, 175 km ten noorden van Delhi, te vestigen. Het onafhankelijke Indiase blad „Hindustan Times" meld de woensdag uit Sjillon, dat in de provincie Kham, aan de oostgrens van Tibet, weer ge vochten wordt. De rebellen zou den na zware gevechten een aantal Chinese pelotons op de vlucht hebben gedreven. Er zou den zeker 75 Chinezen zijn ge sneuveld. De rebellen verniel den zeven bruggen in de weg van Lhasa naar China, waar over de Chinezen hun verster kingen aanvoeren. In Nieuw Delhi wordt uit of ficiële bron vernomen, dat de Indiase regering in Peking laat informeren of recente Indiase radio-uitzendingen in het Tibe- taans door de Chinezen zijn ge stoord. In die uitzendingen is o.a. nieuws over de aankomst van de Dalai Lama in India en verklaringen van premier Neh- roe verspreid. De 21-jarige, communistisch gezinde Pants jen Lama (onder geschikt aan de Dalai Lama), heeft dinsdag verklaringen afge legd op de eerste bijeenkomst van de „voorbereidende staats commissie", die het bewind heeft overgenomen van de Tibetaanse regering, welke door de commu- nistisch-Chinese autoriteiten, na het uitbreken van de maart-op stand, werd ontbonden. „Ik zal er naar streven de re volutie op grondige wijze te doen neerslaan. Ik hoop de Tibe- tanen nog meer te verenigen", verklaarde hij volgens een be richt van liet communistische persbureau „Nieuw-China". De Pantsjen Lama had woor den van lof voor de Chinese communisten, „die Tibet hebben bevrijd en ons land in elk op zicht vooruit hebben geholpen", waaraan hij toevoegde: „Het Tibetaanse volk heeft hun werk met geestdrift gesteund en het heeft er bewondering voor". De Pantsjen Lama liet zich vervolgens schamper uit over de „meeste leden van de ontbonden Tibetaanse regering en over de reactionaire kliek", die hij ervan beschuldigde „te hebben gehan deld tegen de wil van het Tibe taanse volk" en die „onze natio nale belangen hebben verkocht en de eer.heid van ons land heb ben vernietigd." „Nieuw-China" meldt nog dat de Pantsjen Lama maandag jl bij zijn aankomst in Lhasa, een banket werd aangeboden. zij slechts kwesties van tacti sche benadering van punten waarop concessies zouden kun nen worden gedaan. Ook de woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ontkende dinsdag dat er „ernstige en fun damentele" meningsverschil len tussen NAVO-landen ten aanzien van de kwesties Ber lijn en Duitsland bestaan. Hij erkende weliswaar dat er in de NAVO-raad verschillende ma nieren voor benadering van de problemen naar voren zijn ge komen, doch zoiets kan men in een democratisch bondgenoot schap als de NAVO verwachten. De socialistische fractie in de Westduitse bondsdag heeft be sloten niet er op aan te drin gen dat nog voor het begin van de ministerconferentie in Genève een debat over de bui tenlandse politiek in de bonds dag wordt gehouden. Van christen-democratische zijde was onlangs kritiek ge oefend op een aanvankelijk socialistisch voornemen om voor eind april een dergelijk debat te eisen. De gerechtelijke politie van Brugge heeft dinsdagmiddag de Nederlander J. Hanneveld aange houden, die verdacht wordt van zwendel. Nederland heeft België reeds in 1955 verzocht om uitle vering van H. wegens huwelijks- zwendel. H. heeft de afgelopen drie maanden in een hotel te Brugge gewoond, waar hij de plaatselijke autoriteiten en industriëlen wilde interesseren bij de bouw van een fabriek voor auto's met plastie ken carrosserie. Hij verzocht de stad Brugge om 900.000 gulden. De burgemeester liet inlichtingen over H. inwinnnen, maar de man bleek nergens bekend te zijn. De justitie is er later in geslaagd zijn identiteit vast te stellen. H. was er inmiddels in ge slaagd het vertrouwen te winnen van een industrieel te Zele, die hem geld voor de bouw van de fabriek had beloofd. Woensdag in de namiddag liet de politie van Brugge Anne- veldt evenwel weer vrij omdat hem geen misdrijf ten laste kan worden gelegd en de Nederland se noch Belgische Justitie hem in staat van beschuldiging heb ben gesteld. Anneveldt werd vrijgelaten met een driedaagse verblijfsvergunning. Daarna zal hij België moeten verlaten. (Advertentie.) medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot donderdagavond. Buien en zon. Enkele buien afgewisseld door opklaringen. Weinig verandering in temperatuur. Matige, af en toe krachtige wind tussen zuid west en noordwest. VRIJDAG 10 APRIL Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 3.07 3.28 3.42 4.03 4.22 4.43 4.32 4.53 ZON MAAN op onder op onder Apr. 9 5.59 19.26 6.37 20.58 10 5.57 19.27 7.05 21.59 11 5.55 19.29 7.36 22.57 12 5.52 19.31 8.12 23.52 13 5.50 19.32 8.53 14 5.48 19.34 9.40 0.42 15 5.46 19.36 10.35 1.27

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1