4AR Langste sleepreis Binnenlands nieuws Minimum netto-pacht waarde vastgesteld RADIO EN TELEVISIE Srtc Je Moerman «••rap ran ftferpus Yofiteert 1 RECHTZAKEN Gevonden voorwerpen Marktberichten BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Eeckhout e keuken! auwe fles. i flessengas. 13e jaargang no. 4645 Buitenlands nieuws laar straat A 272 01153-236 op: 2 rookfauteuils, 2 damesfauteuils, sa- el en overgordijnen, in goede staat. Adres: ;bloemstraat 10, Ter- a. FIJNE RIB :,40 per 500 grana - per 500 gram per 500 gram ,30 per 590 gram BERGENLAAN2 O <--0 '-'OOO00000ÖÖQ 'aat zo gauw braden op ordelig! Met Dinsdag 7 april 1959 VRIJE Van de langste reis, die een Ne derlandse zeesleepboot ooit heeft ondernomen, is de sleepboot „Friesland" zondagnacht 2 uur in de IJmuidense haven terugge keerd. Honderden belangstellen den en familieleden waren naar de kade gekomen om de beman ning van het schip te verwelko men. De „Friesland" is anderhalf jaar van huis geweest en heeft in die tijd een afstand van 61.000 mijl afgelegd, waarvan 35.000 mijl slepend met allerlei objecten. „Alle reizen hebben een zeer vlot verloop gehad", vertelde de 33-jarige kapitein Paul Lang broek uit IJmuiden, „het viel wel even tegen, dat we donderdag in het zicht van de haven moesten omkeren om de ronddrijvende „Laura" te hulp te snellen". De „Friesland" vertrok op 30 sopt. 1957 uit Nederland voor 'n sleepreis met baggermateriaal naar Canada. Daarna volgden vele reizen in de Golf van- Mexi co en de Caribische Zee voor de oliemaatschappijen, en in maart van vorig jaar werd de westkust a bezocht om 'n ruim 7000 mijl lange reis met een nieu we sutterzuiger van San Franlis- co naar Mannilla op de Philippij- nen te maken. Deze reis werd in de korte tijd van slechts 51 dagen volbracht. Van de Philippijnen werd koers gezet naar Japan voor twee reizen van elk 2500 mijl door de stormachtige Zuid-Chinese Zee naar Saigon. In deze zee werd de bemanning van de „Friesland" gedeeltelijk verwisseld met die van de sleep boot „Noord-Holland". Kapitein C. Ammeraal uit Scheveningen droeg het commando over aan zijn eerste stuurman P. Lang broek, die met nog drie leden van de oude bemanning aan boord van de „Friesand" bleef.. Met kapi tein Langbroek zijn ook marco nist R. Reinkema uit Groningen, tweede werktuigkundige N. Half weg, en derde werktuigkundige L. Oprei uit Maassluis meege- weest op de 18 maanden lange reis. De laatste sleepreis van de „Friesland" was het transport van een kraanbak over een af stand van ruim 10.000 mijl van Japan naar Venezuela. Van Ve- nezdela kwam de „Friesland" zonder sleep naar Nederland. Ongeregeldheden in Buenos Aires In Buenos Aires zijn vrijdag avond Peronistische en commu nistische demonstranten slaags geraakt met de politie. Het gold een protest tegen het beslag dat de overheid op enkele vakvereni gingen heeft gelegd. Er zijn tal rijke arrestaties verricht. De overstromingsramp op Madagascar Premier Tsiranana van Mada gascar heeft meegedeeld, dat het dodental als gevolg van de over stromingen boven de 200 zal stij gen. Het zou nog verscheidene dagen duren voordat een voor lopige lijst van slachtoffers kon worden opgemaakt. Dr. Moh. Hatta over geleide economie voor Indonesië De voormalige Indonesische vice-president, dr. Mohammed Hatta, heeft in een rede voor de Indonesische Economische Ver eniging gezegd, dat Indonesië be hoefte heeft aan buitenlandse le ningen, en niet aan binnenland se besparingen, om het land in de gelegenheid te stellen, zelf te kunnen zorgen voor voeding, kleding en behuizing. Hatta noemde het economische libera lisme, het stelsel van „laisser faire, laisser aller", een systeem dat de rijken rijker en de armen armer maakt. Hatta sprak over „geleide eco nomie", een tegenhanger van president Soekarno's geleide de mocratie. Hij geeft de voorkeur aan een vijfjarig ontwikkelings plan voor Indonesië, waarmee, naar zijn mening, een verhoging van de volkskoopkracht kan wor den bereikt van 15 Hij stelde dat, aangezien Indonesië een onderontwikkeld gebied is met een gering kapitaal om ontwik kelingsplannen te financieren, dat kapitaal dient te worden verkre gen door leningen, zowel in het buitenland ais in het binnenland. ÉÉN DODE OP DE WEG IN NIJMEGEN. Maandagmorgen omstreeks half negen is op de Heijendaalseweg onder Brakkenstein bij Nijmegen een militair het slachtoffer ge worden van een verkeersongeluk. Uit de richting Brakkenstein reed met grote vaart een automobilist op een groep militairen in die op weg was naar Heumensoord, het militaire oefenterrein van het garnizoen te Nijmegen. Een sergeant bleef dood liggen. De gedode militair is de 41-jarige gehuwde onderofficier T. M. G. Merkx, die in Nijmegen woonde. Deze sergeant liep in het laatste gelid van de colonne. Deze be stond uit militairen van 't lucht macht-instructieregiment, een onderdeel van het commando luchtvaarttroepen dat in Nijme gen is gelegerd. Een kleine auto bus reed de colonne met vrij gro te snelheid tegemoet. De colonne commandant heeft de bestuurder van het busje de 43-jarige W. Lamers nog tekens gegevens, hetgeen niet verhinderen kon dat deze inreed op het achterste ge lid van de uit twee pelotons (met muziek) samengestelde colonne. Bij het ongeluk werd ook nog 'n soldaat licht gewond. Deze is ter observatie in het hospitaal te Nij- De wereldoliereserves Volgens het Petroleum Infor mation Bureau hebben de aange toonde oliereserves van de we reld de ongekende grote omvang bereikt van naar raming 37 mil jard metrieke ton aan het begin van 1959. Hoewel de olieproduktie in 1958 de recordomvang van ruim 900 miljoen ton bereikte, stegen de aangetoonde oliereserves in dat jaar met 1,3 miljard ton. De oliereserves in het Midden- Oosten worden geschat op 23,9 miljard ton, die van het Sowjet blok op 3,8 miljard ton en die van latijns-Amerika op 3 miljard ton. In de Verenigde Staten, waar de aangetoonde reserves in 1957 wa ren gedaald, bereikten zij in het afgelopen jaar de recordomvang van 4,2 miljard ton. In de Verenigde Staten vindt 10 procent plaats van de wereld- olieproduktie. NAAR WENS BEDIEND. Voor de rechtbank te Dordrecht heeft tercht gestaan de 28-jarige vertegenwoordiger A. S. te Dor drecht, omdat hij ten nadele van de N.V, Handelsonderneming II. D. O-, waar hij werkzaam was, een televisietoestel, negen radio toestellen, een gramofoon en nog enkele elektrische apparaten, zo als een strijkijzer en een scheer- apparaat had ontvreemd. Omdat de straf, die S. op het ogenblik in Rotterdam ondergaat voor een ander delict, op 27 april afloopt, deed de rechtbank on middellijk nadat de zaak was be handeld, uitspraak. Dit geschied de op verzoek van de verdachte, die te kennen had gegeven graag dog wat langer in de gevangenis te blijven om terstond maar alle rekeningen te vereffenen. De officier van Justitie eiste 5 maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde S. tot 7 maanden gevangenisstraf, waar van twee voorwaardelijk met 3 proeftijd en ondertoezicht stelling. TERNEUZEN Aan het bureau van politie zijn als gevonden aangegeven, de volgende voorwerpen, welke te rug te bekomen zijn aan de daar achter vermelde adressen: Een paar rode damesglacé's, F. Eijke, Rozenstr. 35; zaekdoekje, waarin geld geknoopt, J. Smit, gedeponeerd op het bureau van politie; 3 briefkaarten, J. de Vos, Prunusstr. 2; rechter zwarte da mesglacé, Terlouw, Axelsestr. 25; bruine motorhandschoen, W. de Feijter, Hoek, Knol C 68; bril in lederen étui, Stoffels, Steenkamp- laan 76; fototoestel (Agfa-Clark(, J. Nieuwelink, Axelsestraat 157; contaktsleutel van auto in étui, J. In den Bosch, Noordstr.42; licht gekleurde dameshandschoen, Ine ke Witte, Steenkampl. 85; rood grijze herensjaal, Michielsen, Axelsestr. 57; witte voetbalbroek, mevr. Van Tiel, Tholensstr. 45, koperen 500 gr. gewicht, A. Geen- sen, Tholensstr. 63; vulpotlood, Kolijn, Schoollaan 2; hoofddoek, P. Moes, Klaassenst. 25; sjaal, A. Galle, Burg. Geillstr. 31; blauwe sjaal, H. Moelker, Rozenstr. 200; rode damesportemonnaie met in houd, R. v. Eijk, Margrietstr. 19; zijden sjaal met bruin motief, C. Pijpelink, Lindenlaan 20; para- pluie, S. de Zeeuw, Doelderstr. 20; bruine portefeuille met foto's enz., K. J. van Dixhoorn, Van Bovenstr. 17 en meisjes glacé handschoen, J. Klaassen, Dr. Buij- zestr. 12. Aan het bureau van politie zijn gedeponeerd: Rozenkrans, heren polshorloge, grijze jongensregen jas, groene want, blauwe step op luchtbanden, sleutels, kinderwan ten, onderdeel van lcinderloop- riem, Lipssleutel nr. 32 en 2 pop pen. megen opgenomen. De politie te Nijmegen heeft de zaak in onder zoek. LEEUWEN BESPRINGEN OPPASSER. De 27-jarige Frits Verbrugge, roofdierverzorger in Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg, is zaterdagmiddag bijna door drie leeuwen verslonden. Verbrugge was pas twee dagen in dienst, hetgeen er de oorzaak van moet zijn geweest, dat de dieren hem nog niet kenden, desondanks be gaf hij zich in één der grote kooien. By het binnengaan werd hij vrijwel direct door de drie daarin aanwezige leeuwen be sprongen. Dit gebeurde voor de ogen van het publiek. Zijn col lega, Rudi Sitters, 23 jaar, die het publiek hoorde gillen stormde naar de leeuwenkooi en zag Frits Verbrugge reeds onder de leeu wen liggen. Eén der dieren had het hoofd van de oppasser reeds in de bek. Sitters, die geheel on gewapend was slaagde er in zijn onfortuinlijke collega te bevrij den, waarbij hij van één der die ren een gevoelige klap kreeg. Verbrugge werd overdekt met wonden naar het ziekenhuis in Wageningen vervoerd. Hij is zeer ernstig, doch niet levensgevaar lijk gewond. De gewonde verzor ger was de leeuwenkooi binnen gegaan met diverse attributen, zoals een alarmpistool, een zweep en een vork. Hij heeft echter niets tot zijn verdediging kunnen doen. Hij kwam de dieren voederen. De heer Ouwehand zeide er van over tuigd te zijn, dat door het zeer moedige optreden van Sitters Verbrugge er levend van af is gekomen. PARATYFUS TE OVERLOON. Te Overloon is in een vijftal gezinnen paratyfus geconsta teerd. De geneeskundige inspec tie van de volksgezondheid en de gemeente hebben maatregelen genomen om uitbreiding van de ziekte te voorkomen. Naar de bron van de besmet ting stellen zij, in samenwerking met de keuringsdienst voor wa ren, een onderzoek in. Op verzoek van de geneeskundige inspectie van de volksgezondheid is een slagerswinkel voorlopig geslo ten, omdat men het niet uitge sloten acht, dat gebruik van on deugdelijke varkensdarmen de oorzaak van de ziekte is. De 5 gezinnen, waar de ziekte is geconstateerd, tellen samen 50 personen. Elizabeth Duncan ter dood veroordeeld Elizabeth Duncan is in de Cal- lifornische stad Ventura ter dood veroordeeld omdat zij haar schoondochter had laten ver moorden door twee mannen. Zij hoorde het vonnis onbewo gen aan. Haar verdediger voerde aan dat mevr. Duncan weliswaar niet krankzinnig was in de zin van de wet, maar wel als gees teszieke beschouwd diende te worden. De akte van beschuldiging ver meldde dat zij de misdaad had gepleegd uit onnatuurlijke liefde voor haar zoon. GELDBOETE VOOR ANTI-SEMITISCHE BELEDIGING De in de klederdracht van zijn woonplaats gestoken rijzige 48- jarige pleziervaartondernemer B. V. uit Volendam is maandag ochtend door de politierechter te Amsterdam wegens het bezi gen van de woorden „smerige rotjood" tegen een reisgids uit Volendam, conform de eis ver oordeeld tot een geldboete van 75 gulden subsidiair vijftien da gen hechtenis. Gezien het gun stige strafblad van verdachte hield de politierechter het op een geldboete anders had hij zeker, zoals hij zei, veertien dagen ge vangenisstraf opgelegd. „Want anti-semitische uitla tingen worden na de oorlog in de rechtzaal zeer hoog opgeno men. De Joden hebben recht op rust. Het gaat hier om mensen die Amsterdam hebben groot ge maakt, mensen die ze naar de gaskamers hebben gesleept". „Maar er was hier werkelijk reden voor, edelachtbare", wierp de pleziervaartondernemer tegen „de man had me tot het uiterste gedreven". In de loop van het seizoen had de reisgids, aldus verdachte, verscheidene keren voor een gezelschap een boot be steld. Maar als de bewuste dag daar was, deed de reisgids alsof hij van niets wist. Zo ook op 25 oktober van het vorig jaar en toen had verdachte de beledigen de woorden gesproken. VERENIGDE STATEN. Democratische kritiek op Eisenhower De democratische partij in de V. S., die in beide huizen van het congres een meerderheid heeft, heeft een boekje uitgege ven, waarin felle kritiek wordt geleverd op de buitenlandse politiek van de (republikeinse) regering. Het boekje draagt de titel „Zo verliest men vrienden en invloed". Punt voor punt valt het de buitenlandse poli tiek van de laatste zes jaar aan. „Wij weten dat volgens de grondwet het regelen van de betrekkingen met andere lan den tot de bevoegdheid van de president behoort, maar het bezitten van bevoegdheid sluit in dat men er ook gebruik van maakt. Door de passieve hou ding van de president vallen onze bondgenootschappen uit een en neemt onze invloed af", aldus het geschrift, dat daar aan toevoegt: „Al kan het congres het con tact met het buitenland niet onderhouden, het kan eisen dat er krachtig en verstandig wordt opgetreden, het kan de achter blijvers zo opjagen, dat ande ren moed vinden om voort te gaan". Als het congres volgende week van Paasrecès terugkeert, wordt er een levendig debat over de buitenlandse politiek verwacht. Mevr. Roosevelt over Chroesjtsjef Mevr. Eleanor Roosevelt, we duwe van president Roosevelt, heeft voor de Britse televisie ver klaard dat Chroesjtsjef een mee dogenloos man is, maar dat hij geen nieuwe oorlog wil. De Russische leider moet wel meedogenloos zijn omdat hij an ders niet aan de macht kan blij ven, zo zei mevr. Roosevelt, die kortgeleden in Moskou een on derhoud met Chroesjtsjef heeft gehad. Desgevraagd verklaarde zij voorts dat Chroesjtsjef slechts noch goed is, maar wel intelli gent. De rebellenleider in het ge bied van Oost-Constantine, Smain Madjoeb heeft zich zon dag aan de Fransen overgege ven, zo is uit Franse Franse mi litaire bron in Constantine ver nomen. Hij was in het bezit van een machinegeweer en munitie. DE NAPELSE BLOEDWRAAKZAAK „Mijn man, Pasquale, heeft op zijn sterfbed tegen mij gezegd: „Orlando heeft op mij geschoten, in opdracht van Esposito of Tuc- cillo", aldus heeft de mooie, 26- jarige weduwe van de vermoor de Pasquale Simonetti vrijdag voor de Napelse rechtbank waar voor zij terecht sUiat, verklaard. Assunta „Dolly" Simonetti staat terecht wegens moord, want Esposito, één der twee door haar man genoemden, viel twee en een halve maand na diens dood door revolverkogels, afgevuurd door de mooie Dolly en haar enkele jaren jongere broeder (laatstgenoemde is voortvluchtig en wordt dus bij verstek berecht). De rechter vroeg haar: „Maar hoe wist u dat Esposito en niet Tuccillo uw man heeft laten ver moorden?" „Dolly": „Esposito heeft men sen naar mijn huis gezonden, die mij bedreigden. Ook heeft hij iemand naar mij toegezonden, die zei dat Esposito mij geld zou geven, indien ik dat nodig zou hebben". Assunta Simonetti heeft ver klaard uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Voor dezelfde rechtbank staat de 24-jarige Gaetano Orlando te recht, die ervan wordt beschul digd Simonetti, in opdracht van Esposito, te hebben vermoord. Dit zou geschied zijn om Espo sito een vooraanstaande positie onder de Napelse smokkelaars en groentenhandelaars te verschaf fen. Esposito en Simonetti hielden zich beiden met smokkelarij bezig en probeerden daarbij de Napelse groentehandel onder controle te krijgen. In het staatsblad is een Ko- ninklijk Besluit (van 13 maart 1959) gepubliceerd waarvan de strekking is dat de netto-pacht waarde van landbouwgronden voortaan niet lager zal kunnen zijn dan 10 gulden per ha per jaar. Onder „netto-pachtwaar de" wordt verstaan de door de grondkamer geschatte pacht waarde van de grond, vermin derd met de lasten, die erop drukken. De invoering van een mini mum netto-pachtwaarde heeft een einde gemaakt aan de situa tie, dat een juiste toepassing van de voor de bepaling van de hoogst toelaatbare pachtprijs van landbouwgronden gestelde normen in bijzondere omstan digheden op de economisch minst waardevolle gronden leidt tot een uiterst geringe of zelfs negatieve nettopacht. Deze situatie moet onge wenst worden geacht. Ook de sociaal-economische raad is van oordeel, dat aan deze slechte gronden in beginsel een mini male netto-pachtwaarde van ongeveer 10,per ha per jaar toekomt. In overeenstemming hiermee bepaalt genoemd besluit, dat, indien toepassing van de nor men met betrekking tot de be paling van de hoogst toelaatba re pachtprijs leidt tot een net to-pachtwaarde van minder dan ƒ10,— per ha per jaar, de hoogst toelaatbare pachtprijs zodanig moet worden vastge steld, dat de netto-pachtwaarde GRAANBEURS ROTTERDAM (Officiële noteringen per 100 kg.) Tarwe: rode met kalme stemming van koperszijde 17 pet vocht per schip van 31,60 31,75 franco Rotterdam. Voedergranen alles af: zo- mergerst naar kwaliteit 24,75 ƒ25,50; haver ongepunte op monster naar kwaliteit ƒ22,50 24. Peulvruchten franco Rotter dam: groene erwten boeren- sehoon ƒ3054; schokkers ƒ4587,50; bruine bonen 80 105, boerenschoon. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm opw.: Eigenheimers ƒ14—ƒ17,25; Bintje ƒ20ƒ21; Bevelanders 13,5014; Meerlanders 14,50 15,50; Furore 15—17. Uitbreidingsplannen van de wegenwacht De Britse Automobile Associa tion heeft grootse uitbreidings plannen aankondigd voor het jaar 1959. (Leden van de A.N. W.B. kunnen in dezelfde mate gebruik maken van de diensten van deze organisatie als de Brit se leden en omgekeerd.) Het A.A. radionet zal worden uitgebreid naar drie gebieden. Meer dan 300 nieuwe voertuigen zullen worden toegevoegd aan het wagenpark van de Britse wegenwacht. Vele worden met dieselmotoren en radio uitge rust. Er zullen dit jaar ongeveer 250 nieuwe of gemoderniseerde telefooncellen langs de wegen van Groot-Brittannië komen. De A.A.-kantoren te Londen en in de provincies zullen worden uit gebreid om het steeds groter wordende aantal aanvragen te kunnen behandelen. Het leden tal is inmiddels gegroeid tot meer dan 2.150.000. De voorzitter van de A.A., Vis count Brentford, verwacht, dat het aantal motorvoertuigen op de wegen van Groot-Brittannië tegen het einde van 1959 onge veer 8,5 miljoen zal zijn. Zand-aardappelen 35 mm op waarts; Libertas 1011. Voer-aardappelen 2,504. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden maandag aangevoerd 2016 stuks vee, zijnde: 1268 vette koeien en ossen en 748 varkens. De notering was als volgt: Vette koelen ƒ2,86 tot 3,55; varkens 1,75 tot 1,80; alles per kilogram. Vette koeien werden ruim aan gevoerd met redelijke handel, le kwal. ruim prijshoudend, 2e en 3e kwal. niet hoger in prijs, afloop kalm, prima's boven notering. De aanvoer van varkens was groter met tamelijke handel en prijzen onveranderd, prima's bo ven notering, zware varkens van 1,6811,70 per kg. ƒ10,per ha per jaar bedraagt. Het besluit is bedoeld als een tijdelijke voorziening in af wachting van een algehele her ziening van de pachtnormen. De vaststelling van het mini mum van 10,voor de slecht ste gronden heeft geen enkele consequentie voor de pachten op betere gronden. Deze voor ziening heeft als voorlopige op lossing de instemming van het landbouwschap en de commis sie van advies voor het grond en pachtprijspeil. De regelingen met betrekking tot de hoogst toelaatbare koop prijs zijn aan de invoering van de minimum-netto-pachtwaarde aangepast. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekking: Frans J. Dooms (van Terneuzen), 25 j. en Margaretha M. A. Gazan, 18 j. Geboren: 15 mrt. Tjarda S. A. I., d. van W. E. M. CardonPla- det. 23 mrt. Anne-Mieke, d. van R. C. NeytHollebosch. 30 mrt. Walter M., z van L. N. Ploegaert- Gijs. 31 mrt. Daniël P., z. van H. ScheeleBrouwer. Geboren te Terneuzen, wonen de in deze gemeente: 28 febr. Sophie E. M., d. van C. J. M. L. GueryPons. 3 mrt. Patricia M., d. van G. E. van Steenbergevan Otegem. 14 mrt. Petronella A. M., d. van J. H. BunBender. 20 mrt. Johanna, d. van F. Luimede Kok. 22 mrt. Yvan A. M., d. van E. M. Collede Block. 29 mrt. Dorothea E. J., d. van T. Bogaert- Stevens. Overleden: Johannes van der Linden, 77 j., weduwn. van Ma ria A. Smits; Eduard S. Neijt, 66 j., weduwn. van P. S. van Hecke. SAS VAN GENT. Ingekomen: A. J. A. Ruepert, K. S. Albertpr. 4, van Stad Del den; L. van Boxtel en echtg., Westkade 63, van Bergen op Zoom; S. J. C. van Hoeve, Vrij- str. 16, van België; G. van Leiden met gezin, Siogelstr. 1, van Ter neuzen; J. Luteijn, Dijkstr. 16, van Zuidzande; E. C. Verstraete en echtg., Zandstr. 117, van Axel; J. F. van Mossevelde, KL Markt 5, van Axel; J. E. Bogaert met gezin, Vredestr. 15, van Philip pine. Vertrokken: P. J. Vale, Julia- nastr. 6, naar Gent (B.); M. M. D'hont, Ooststr. 10, naar Oost burg; E. M. van Damme e.v. de Betue, Suikerdijk 5, naar Erl- velde (B.); C. M. Boutens e.v. Fei- ken met gezin, Tramstr. la, naar Uden; M. S. Mollet, Oostkade 32, naar Terneuzen. WOENSDAG 8 APRIL. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 en 7.40 Grem.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gew. muz.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Gr.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram.; 11.15 De apokriefe Hay dn, hoorspel; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Meisjeskoor met instr. kwintet; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Met Pit op pad; 13.20 Fan fare ork.; 13.40 Israël in Egypte, oratorium; 15.00 Jong. Nederland musiceert; 15.45 Gr.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Lichte muz.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gr.; 18.00 Leger des Heilskwartier; 18.15 Spec trum v. h. Chr. organisatie- en verenigingsleven; 18.30 Jazzmuz.; 18.45 Boekbespr.; 19.00 Nws; 19.10 Koorzang met comm.; 19.30 Ra diokrant; 19.55 Caus.; 20.00 Piano recital; 20.15 Concertgebouwork.; 21.20 Caus.; 21.40 Geestelijke lie deren; 22.10 Klankbeeld, 22.40 58. Ademloos wachten de drie mannen af, maar na een ogenblik van intense spanning zien zij de Ieren in looppas door de rivier waden om aan de overzijde, na elkaar luidkeels op de verse sporen gewezen te hebben, in het kreu pelhout langs de oever te verdwijnen. „Nu is onze kans," fluistert Eric," en we moeten er snel ge bruik van maken eer zü verkeken is. Kom mee Dicht op elkaar slui pen de Noren langs de oever om een eind stroomafwaarts het wa ter over te steken. In de beschutting van de begroei ing zoeken zij hun weg naar de rand van de steile oever en gluren over de rand van de hoogvlakte. Het duurt niet lang of de Noor man wenkt zijn beide mannen. „Daar komen zij terug..." zegt hij met een grijns. „Ze zullen nu toch wel bemerkt hebben, dat zij lelijk beetgenomen zijn... We zul len nu wachten tot ze te.rug zijn aan de rivier, waar ze ongetwij feld naar sporen gaan zoeken... En terwijl ze daarmee bezig zijn moeten wij de bosrand zien te be reiken..." Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Zaalsportuitsla gen; 23.20 Platennieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.1o" Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De ontbijtclub; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 School radio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gevar. progr.; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Hammondorgelsp. en zang; 13.00 Nws en tentoonstelingsagendai 13.20 Strijkork.; 13.50 Medische kron.; 14.00 Jeugdconc.; 14.45 Gr.; 15.00 Voor de jeugd; 17.00 De kat van de stoel; 17.50 Regeringsuit zending; 18.00 Nws; 18.15 Ham mondorgelspel; 18.40 Act.; 18.50 Gram.; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Toespr.; 19.25 Vara-varia; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Caus.; 20.15 Lichte muziek; 2100 Mijn naam is hond; 21.20 La Traviata, opera (le en 3e bedrijf), (in de pauze: pl.m. 21.55 tot pl.m. 22.10 Wat brengt het podium?); 22.45 Caus.; 23.00 Nws; 23.15 We- reldkampioensch. biljarten; 23.30 Gram.; 23.50 Socialistisch Nws in Esperanto. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Gram.; 14.00 School radio; 16.00 Koersen; 16.02 Lichte muz.; 16.15 Operettemuz.; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.50 Boekbe spreking; 18.00 Gram.; 18.10 Le- kenmoraal en -filosofie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Vlaamse liederen; 20.00 Hoorspel; 22.00 Nws; 22.15 Pae- dagogische caus.; 22.25 Etnische muz; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 17.00—17.30 Voor de kinderen; 20.00 Journ. en weer- overz.; 20.20 Perry Como Show; 21.0022.30 Meeuwen boven Sor rento, TV-spel. BELG. TV (VI.): 19.00 Tussen water en wind; 19.30 Nws; 20.00 Film; 20.30 Filmrep.; 21.50 TV- spel; 22.30 Nws en journaal.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5