BINNENLANDS NIEUWS Gemeenteraad van Breskens Burgerlijke stand Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 3 april 1959 DE VERZORGING VAN HET KLEUTERGEBIT Politieke commissie Arabische Liga RECHTZAKEN Wegp'raat veroordeeld Eis me! klem merk KLM, wan!.... AGENDA BOAC met straalvliegtuigen rondom de wereld DE RUSSISCHE NOTA AAN W.-DUITSLAND BRAND IN HOENDEBLOO Door onbekende oorzaak is donderdagmorgen vroeg brand ontstaan in het oude gedeelte, met name de schoenmakerij, van de „Stichting Hoenderloo", rijksopvoedingsgesticht. De brand heeft een schade aangericht van ƒ25.000 ƒ30.000,Het is mogelijk, dat het vuur is ontstaan door kort sluiting in de elektrische lei ding, maar ook wordt gedacht aan een defect in de oliekachel. De brandweer van Hoenderloo was vrij snel ter plaatse en werd later geassisteerd door de brandweer van Apeldoorn. De nabijgelegen afdeling, o.a. de afdeling metaal, liepen wa terschade op. REDDINGBOOT ZOEKT VERMISTE JONGEN Donderdagmiddag is de red dingboot „Brandaris" uitgeva ren van Terschelling om 'e zoeken naar een jongen, die zich naar men aanneemt, per kano op de Waddenzee heeft begeven en die nu wordt ver mist in het gehucht Baaidui nen. Deze kano heeft de kust wacht nu ontdekt op een zand plaats ten zuiden van Terschel ling. Van de jongen is echter geen spoor. De „Brandaris", is met een lichte vlet achter zich, die in ondiep water kan varen, uitgevaren om de zand plaat en omgeving af te zoeken naar de vermiste jongen. Omstreeks half twee gister middag is de „Brandaris", weer teruggekeerd. Op de zandplaat werd een lege kano met daarin de peddels gevonden. Men acht het niet uitgesloten, dat de kano onbemand het Wad op is gedreven en dat de weggelopen jongen, de 14-jarlge H., in de duinen zwerft. LIJK OPGEHAALD Uit het water van de Zijdam te Alkmaar is donderdag het stoffelijk overschot opgehaald van de sinds 8 maart vermiste fabrieksarbeider, de 42-jarige J. Klaasse uit Heilo. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND In het midden-Limburgse gemeente Montfort is woens dagmiddag de grote boerderij van de weduwe Janssen door onbekende oorzaak in vlammen opgegaan. Het gehele bedrijf is nagenoeg verloren gegaan. De bewoners zijn dakloos ge worden en hebben slechts een gedeelte van de huisraad kun nen wegslepen. Enige koeien en tientallen varkens zijn in de vlammen omgekomen. De brandweren van Montfort en van Roermond hebben weinig tegen de vuurzee kunnen doen. De schade wordt geraamd op omstreeks ƒ500.000,—. De boer derij was verzekerd. KINDJE IN WASKETEL VERDRONKEN Het anderhalfjarig zoontje van de familie J. van de B. aan de Klarensweg te Epe is dins dagavond in een onbewaakt ogenblik voorover in een was ketel gevallen en verdronken. De dokter, die snel ter plaatse was, heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast, maar het was al te laat. BRAND IN STEENFABRIEK Gistermiddag om half drie is brand uitgebroken in de Straat- steenstraat „De Havikenwaard" in de Steeg in Gelderland. De fabriek, op het persge bouw na, is praktisch geheel verloren gegaan. De brand weer van Rheden kon tegen het vuur niet veel uitrichten. De brand is waarschijnlijk ontstaan door een lek in een olieleiding. Naar men aan neemt zal de fabriek het eer ste half jaar niet kunnen wer ken. Vier uur gistermiddag werd nog met acht waterstralen na geblust in het onderste gedeel te van het fabrieksgebouw, waarvan de houten bovenbouw geheel is uitgebrand. De oven- kap en de olietoevoeringsin- stallaties zijn door het vuur geheel vernield. De vuurresten, die de brandweren van Velp en Rheden thans trachten te be dwingen, zijn in het stenen ge deelte van de fabriek geconcen treerd. Bij de fabriek werd meege deeld dat de oorzaak van de brand niet bekend is. Het ver moeden dat een lekke olielei ding voedsel aan het vuur heeft gegeven kon niet worden beves tigd. De schade is moeilijk te schatten. Het bedrijf is verze kerd. De brand heeft geen persoon, lijke ongelukken tot gevolg ge had. Toen het vuur uitsloeg waren er ongeveer 12 personen in de fabriek die ongedeerd zijn ge bleven. AUTO TEGEN BOOM Twee doden Gisternacht om vier uur is in Milheeze, gemeente Bakel, op de weg naar Deurne een personenauto in een flauwe kromming van de weg uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. Omwonenden werden wakker van de hevige slag. De twee inzittenden, de 23-jarige S. van Veldhoven, wonende in Heeze bij Geldrop, en de 24-jarige mej. A. Verber- ne, wonende in Lierop gemeen te Someren, bleken op slag te zijn gedood. DIEFSTAL EN BESTEDING De Haagse boekhouder die de gemeentepolitie in 's-Graven hage de vorige week zaterdag heeft aangehouden wegens een aanzienlijke gelddiefstal, heeft, aldus is bij nader onderzoek ge bleken, niet 22.000, maar 28.000 ontvreemd. De wijze waarop het geld is besteed, bleek bij het onderzoek even eens opvallend te zijn; ƒ6.000 schreef de man over op de gi rorekening van de 41-jarige boekhandelaar J. J. C., die het geld tijdelijk voor hem moest beheren op zijn postrekening, en 12.000 werd gespendeerd aan pornografische lectuur voor eigen gebruik. Van het oorspronkelijk ge- stolen bedrag is 10.000 gulden opgespoord. STERK STAALTJE VAN SPEURHOND Een speurhond van de Rijks politie uit Arnhem, die met zijn geleider assisteerde bij een onderzoek te Ede, is er in ge slaagd na dertien maanden nog De Nederlandse vereniging voor mond- en tandhygiëne „Het Ivoren Kruis" heeft naar lucht te nemen van een schroe- aanleiding van een onderzoek in 1948 en 1957 bij kleuters van 4 en 5 jaar op Wassenaarse kleuterscholen een verontrus tende toename van het tandbe derf in het melkgebit geconsta teerd. In de jaren tussen de twee onderzoekingen is het aantal gave kleutergebitten met, ongeveer 40 procent gedaald, aldus een overzicht van „Het Ivoren Kruis". De oorzaak van de toename kan niet zonder meer worden aangegeven. Er kan volgens de organisatie van verschil in levensomstandighe den in 1948 en 1957 nauwelijks sprake zijn. In ieder geval brengt een vergelijking van de resultaten van het consultatiebureau van „het Groene Kruis" en het onderzoek op alle Wassenaarse keuterscholen duidelijk aan het licht, dat een goede verzorging opvallend gunstige invloed heeft op het voorkomen van caries in het melkgebit. Inspectie en behandeling van het melkgebit op de kleu terschool zou echter in wezen vendraaier, die een inbreker in februari van het vorige jaar in een woning te Lunteren had achtergelaten. De inbreker, een zekere H. uit Arnhem, werd op verzoek van de Edese politie aangehouden nadat men zijn vingerafdrukken, die eveneens op de schroevendraaier voor kwamen, had herken?!. Voor alle zekerheid werd ook de sorteerproef enkele malen toe gepast. Steeds wees de hond H. als de eigenaar van de schroe vendraaier aan. De politie had het stuk gereedschap lucht dicht opgeborgen, om te voor komen dat er aan klevende geurtjes zouden „verwaaien". H. heeft inmiddels bekend in de afgelopen maanden in de gemeente Ede drie inbraken te hebben gepleegd. De politie vermoedt, dat hij er nog meer op zijn kerfstok heeft, ook bui ten Ede. JEUGDIGE INBREKERS De Haagse politie heeft twee jongens van 15 en 16 jaar aan gehouden, die voor een waarde bezit van haar eigendom wor den gesteld. De recente vondst betreft een gouden trouwring die blijkens de inscriptie uit 1926 dateert. Er staan twee let ters en een datum in. De ring zat boven in de hals van de fles geklemd. Het mag wel aan de grote oplettendheid van de con troleurs worden toegeschreven, dat het kleinood werd ontdekt, want het viel in de schroef draad, die in de hals zit, vrij wel niet op. Er gaan, nu het slaseizoen voor de deur staat, zeker meer dan tienduizend flessen per uur onder hun ogen door. De lege flessen wor den via winkelier en grossier bij de fabriek terugbezorgd, zo dat de plaats van herkomst niet meer is vast te stellen. 108-JARIGE OVERLEDEN IN DORDRECHT Gisteren is in het gemeente ziekenhuis te Dordrecht op 108- jarige leeftijd overleden opoe Neeltje van Velzen, de oudste burgeres van Dordrecht en op één na de oudste inwoonster van Nederland. Enige weken geleden moest opoe Van Velzen wegens darmstoornissen in het ziekenhuis worden opgenomen. Haar toestand liet zich eerst niet ernstig aanzien. Plotseling kwam er echter een keer ten kwade in de situatie. Opoe Neeltje van Velzen werd op 21 januari 1851 te Jutphaas geboren. Al spoedig moest zij haar beide ouders missen. Zij werd toen in het weeshuis van Dordrecht opge nomen. Op 98-jarige leeftijd vond zij na een veelbewogen leven een 1 iefderijk onderdak bij het Leger des Heils. Daar sleet ze rustig en blijmoedig de laatste tien jaar van haar le. ven. Haar verjaardagen vorm den, vooral sinds ze de 100 was gepasseerd hoogtepunten in haar bestaan. Op haar laatste verjaardag verrichtte opoe Van Velzen nog een officiële daad. Toen stelde ze namelijk in te genwoordigheid van een groot aantal autoriteiten het nieuwe recreatiecentrum van het Leger des Heils in gebruik. INBRAAK VERIJDELD Woensdagnacht tegen half een heeft de heer G. Visser grossier in groenten wonende in een woonark aan de Nic. Witsenkade te Amsterdam, en in zijn vrije tijd amateur-detec tive, door tijdig ingrijpen een diefstal in het kantoorgebouw van de Heinekens bierbrouwerij aan de Nicolaas Witsenkade weten te voorkomen. De heer Visser zag de 15-jarige Amster dammer J. van R., geholpen door de 15-jarige H. V. en de 29-jarige vrouw C. V. K., bei den eveneens afkomstig rit Amsterdam, een balkon opklau. teren. Terwijl de heer Visser J. van R. met een alarmpistool in bedwang hield, werd de poli tie gewaarschuwd. De twee helpers wisten aanvankelijk te ontkomen, maar werden later aangehouden. J. van R. is een goede beken de van de politie. De politieke commissie van de Arabische Liga is donderdag te Beiroet bijeengekomen om de ge schillen tussen Irak en de Ver enigde Arabische Republiek te bespreken. Er was echter geen Iraakse vertegenwoordiger aan wezig. Wel waren de V. A. R., Soedan, Marocco, Saoedi-Arabië, Jemen en Libanon vertegen woordigd. Op de agenda staat ook be spreking van de betrekkingen van de V. A. R. met Tunesië en Jordanië en de Joodse immigra tie in Israël. De rechtbank te 's-Gravenha. ge heeft een gevangenisstraf van vijf maanden en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie jaar opgelegd aan de 53-jarige Haagse buf fetchef A. J. L. wegens 'n po ging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, het doorrijden na een aanrijding en het autorijden onder drank invloed. De rechtbank achtte be wezen, dat L. op de avond van 1 november '58 op de Hoef- kade te 's-Gravenhage heeft geprobeerd een agent van po litie, die hem wilde aanhouden, met zijn auto omver te rijden. De agent wist bijtijds opzij te springen. Dezelfde avond had L., die onder drankinvloed ver keerde, een verkeersbord om ver gereden, waarna hij er zon der te stoppen vandoor ging. De officier van Justitie had een gevangenisstraf van negen maanden, vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en ver beurdverklaring van de auto geëist. Een derde haven op komst? lil de woensdagavond gehou den raadsvergadering te Bres kens waren afwezig de heren P. de Baare en Goethals. Onder de ingekomen stukken was een goedkeuring van Ged. Staten van het raadsbesluit om deel te nemen in de N.V. Zeebad Breskens tot een bedrag van 15.000. Aan de Dr. Broodmanstraat zullen 8 woningwetwoningen worden gebouwd. Aan de Ned. Heidemaatschap pij werd opdracht gegeven tot net maken van plannpn voor de aanleg van de in het uitbrei dingsplan geprojecteerde sport terreinen. De heer I- P- Risseeuw werd in tijdelijke dienst benoemd tot keuringsveearts. Tot kleuterleidster benoemde de gemeenteraad de dames J. J. S. Verschoor te Breskens en mej. M. de Vin uit Middelberg. Een subsidieverzoek van de voetbalvereniging om een tege moetkoming van 250 in de reis- (Advertentie) kosten voor een tournooi werd rekenfout is gemaakt, waardoor afgewezen. Conform de voorgelegde rege ling werd tot invoering van een straatbelasting besloten. Kijkgeld voor de optocht en het vuurwerk. De „Visserijdagen" zijn van een bescheiden opzet uitgegroeid tot een »groots evenement, dat steeds meer geld kost. Daarom zal het nodig zijn, dat van de vele bezoekers een en treegeld wordt gevraagd Van de opbrengst, welke ge raamd wordt op ƒ6800, zal aan de buurtverenigingen een groot bedrag ten goede komen. De entreegelden bedragen voor volwassenen ƒ0,50 en voor kin deren 0,25. Hiervan komt 95 beschikbaar voor het Visserij comité, dat de feestelijkheden voorbereidt. De heer M. de Boei- vroeg bij de toepassing van de regeling de nodige soepelheid te betrach ten Zo mogen b.v. de kerkbezoe kers en zij die de bedrijven wen sen te bezoeken niet lastig ge vallen worden, terwijl bij ge bruik van de oude veerhaven ook allen die naar de boot moeten, vrijgesteld moeten worden. De burgemeester beloofde, dat de regeling voorzichtig zal wor den toegepast. De Boulevard. De „Boulevard" in aanleg kwam bij de rondvraag opnieuw ter sprake. De heer J. W. Carels had gehoord, dat rijkswaterstaat bij de onderhandelingen met de bewoners over de aankopen ver der gaat dan de lijn waarmede de raad indertijd accoord is ge gaan. Niet alleen moeten ver schillende schuurtjes en kippen hokken ruimen voor de Boule vard, ook dienen toiletten en bij keukens te worden afgebroken. Wethouder Zegers zette uiteen, dat B. en W. over deze zaak of ficieel niet zijn ingelicht. Wel was B. en W. bekend, dat bij de opzet der plannen een kleine de lijn van het kunstduin iets meer naar binnen moest komen. Dit „iets meer", repliceerde de heer Cai-els, blijkt meer dan drie meter te zijn. De burgemeester stelde voor opnieuw overleg met de rijks waterstaat te openen. De heer Cambier vroeg dit alles in een beslolen vergadering ter sprake te brengen. Krijgt Breskens een derde haven? Deze belangrijke vraag werd door de heer M. de Boer opge worpen. Hij vroeg B. en W. naar hun standpunt, uaarop de bur gemeester uiteenzette, dat B. en W. een afschrift hebben gekregen van een schrijven van de Ver eniging Havenbelang N.V. ge richt aan de hoofdingenieur directeur van de rijkswaterstaat. Hierin wordt gesteld, dat er voor vestigingsmogelijkheden aan de havens te Breskens geen plaats meer is. Uitbreiding van het havencomplex is daarom dringend noodzakelijk, vooral be keken in het kader der werk gelegenheid. De burgemeester deelde mede, dat B. en W. hun standpunt nog niet hebben be paald. De heer Carels vroeg naar het borgstellingsfonds voor de vis serij. Tijdens de begrotingsbe handeling had hij geïnformeerd naar de mogelijkheid om uit de winst van de vismijn gelden be schikbaar te stellen voor ver- nieuwing of sanering van de vis sersvloot. Thans deelde wethouder Van der Hooft m'ede, dat de zaak in voorbereiding is. Men onder zoekt bij „Zevibel" uit welke fondsen de vissers bij herstel en vernieuwing kunnen putten. Er is geen landelijke uniforme rege ling voor sanering van de vis sersvloot. Zo spoedig mogelijk zullen na dere mededelingen worden ge daan. Als U 'n KLM overall draagt loopt U geen enkel risico. U hebt volle garantie en U weet 't >;'i% Kan Langer Meë 5 Verkrijgbaar bijt Axel: Fa C. Willemsen, Noordstraal 39 Hulst: Wilking's Textielbedrijf, Hofleverancier Terneuzen Fa H. Boerbooms, Noordstraat 22 Zaamslag: Fa A. A. Dees, Axelseslraat A 135 AXEL. Huwelijks-aangiften: 2 maart Johannes H. M. Vanhouwe (ven Maastricht), j. jm. en Mathilda L. A. Pieters, 20 j. jd. 11 mrt. Jo- zias A. dc Visser, 24 j. jm. en Levina S. Hou», 21 j. jd. 13 mrt. Levinus van Herman, 54 j. wedn. en Maria Dieloman, 53 j. jd. 14 mrt. Willem G. van Fraai.ienhove, 27 .1. jm. en Cecile C. Heijnsdijk, 23 j. jd. 19 mrt. Pieter van Lan- gevclde, 25 j. jm. en Leentje de Kraker, 22 j. jd. 26 mrt. Antho- nius G. Spruijt, 31 j. jm. en Cor nelia C. Koster, 23 j. jd. Huweliiks-voltr.: 4 mrt. Ma- chiel P. Hoogslraate, 31 j. jm. en Maria den Engelsman, 27 j. jd. 11 mrt. Gilles J. Koekkoek, 24 j. lm. en Dina C. de Kraker, 20 j. id. 19 mrt. Pieter Meertens (van Hoek), 40 j. jm. en Cornelia Kos ter, 28 j. jd. 20 mrt. Jan W. Troost (van Velsen), 29 j. jm. en Hcndrika A. Risseeuw, 21 j. jd. 26 mrt. Jozias A. de Visser, 24 j. jm. en Levina S. Houg, 21 j. jd.; Levinus van Hermon, 54 j. wedn. en Maria Dieleman, 53 j. jd.; Jo- han Michielscn (van Terneuzen), 21 j. jm. en Catharina M. den Beer, 17 j. jd. 28 mrt. Johannes H. M. Vanhouwe (van Maas tricht), 21 j. im. en Mathilda L. A. Tieters, 20 j. jd. Geboren: 3 mrt. Ronald Adriaan, z. van Arie Scheffers en Corne- lio M: Koekkoek; Adriana Geer- truida, d. van Willem Bolleman en Wilhelmina S. Kaijser. 6 mrt. Jan, z. van Jan Scheele en Ka- tharina Hoekwater. 7 mrt. Aaltje Wilhelmina Maatje, d. van Ja cobus Bolleman on Wilhelmina Vleugel; 16 mrt. Cornells Abra ham, z. van Reinier Boeije en Anna C. van Driel. 17 mrt. Chan- tal Delina Gerarda, d. van André A. Borgt en Rosalia Gelderland. 20 mrt. Cornelia Anna Alphonsi- na, d. van Willy R. C. de Loos en Anna C. van den Bos. 21 mrt. Adriaan Cornells, z. van Nicolaas Bolleman en Johanna A. Bare- man. 29 mrt. Jakob, z. van Cor nells Scheele en Janna Melse. Overleden: 5 maart Francois Klaassen, 96 j. wed.n. van Wil helmina P. van Hoeve. OS GSHUUKDS SCHTGSNOOT door LUISA-MARÏA LINARES Geautoriseerde vertaling: W. PICK—LUGTEN toch niet het juiste moment van ongeveer duizend gulden z|jn om de strijd tegen de ca- elektrische apparaten hebben nes te beginnen, aldus luidt i ontvreemd uit een radio-appa- een van de algemene conclusies die uit de steekproef zijn ge trokken. Een tekort aan tand artsen is een der praktische bezwaren, maar nog meer is het de noodzaak reeds in de vroeg ste levensjaren van de kleuter aandacht te wijden aan de pre ventieve zorg (zelfs bij kleu ters in het 2e levensjaar dus nog vóór de schooltandverzor- ging is in Wassenaar caries geconstateerd). Het opvoedkun dige en propagandistische deel van de zorg voor het melkgebit is dan ook eerder vereist dan het curatieve, aldus het „Ivoren Kruis", dat hierbij de aandacht vestigt op voorlichting aan aan- staande jonge moeders. Op 11 april zal de vereniging in het Jaarbeursrestaurant in Utrecht een voorlichtingsbijeenkomst houden, waarin de vergroting van de propaganga voor tand hygiëne zal worden bediscussi eerd. ratenfabriek aan de Orion- straat in 's-Gravenhage. De jongens hebben bekend, dat zij zowel op de eerste als op de tweede Paasdag in de fabriek hebben ingebroken. In de nacht van maandag werden zij door een surveillerende po- titie-agent aangehouden, toen zij per fiets een doos met ap paraten vervoerden. WEDEROM GOUDEN TROUWRING IN LEGE SAUSFLES Binnen het jaar hebben fles- sencontroleurs van een oliefa- briek te Koog aan de Zaan (N.V. Oliefabrieken T. Duy- vis Jz) in'een lege slasausfles (Salata) een gouuen trouwring gevonden. Bij de vorige gele- 34) (Nadruk verboden). U moest maar liever voor zorgsmaatregelen nemen voor 's avonds. Als ik in uw plaats was, zou ik van vandaag al beter de wacht houden Het lijkt me toe, kind, dat je sterk onder de indruk bent gekomen van detectiveverhalen. Enis dit alles, wat je mij te zeggen had? Jadat is alles. Stomverbaasd keek hij haar aan. Ik vraag me af, of je een zottin bent of een goed type.. In elk geval neem ik Colas maar weer in dienst. Wat zeg je, Alberto? Hou je nou eindelijk op met dat in de rede vallen, Tar- sila? Wat kunnen die verwen ste vrouwen toch leuteren! Wat? Zwijg! Estrella stond op om afscheid te nemen. Waarom sta je op? Omdat ik wegga. Wie heeft je vergunning gegeven om er vandoor gaan? Het spijt me, dat ik niet langer kan blijven, maar ik wil wel eens terugkomen. Nooit van mijn levenIk laat je er niet in. Vandaag was het een zeer ongewone uitzon dering. In dat geval zeg ik u vaar wel, mijnheer Vidal. En denk aan mijn waarschuwing: wees op uw hoede Geen gebazelwilt u ze zien? Wat? U wilt immers m'n ivoor zien? U is het enige sympatieke persoontje met wie ik sinds ja ren heb gepraat. Kom! Hij trok Estrella aan haar hand mee naar boven, naar zijn kamer, die er even aftands en origineel uitzag als hijzelf. Al dadelijk schoot Estrella haast met haar hoofd vooruit op de vloer, doordat zij strui kelde over een enorme tijger huid, die daarop lag uitgespreid. De kapitein ging naar een zwaar massief meubelstuk, dat in de wand was ingebouwd, en maakte 't met tal van omzich- te tige voorzorgsmaatregelen open. Voor de verbaasde ogen van de genheid in juli 1958 kon de Die zijn om. eigenares, een mevrouw uit Je hebt gelijk; het is jam- Heerenveen, binnen een week mer; ik begon net aardigheid worden opgespoord en in het,in je conversatie te krijgen. U heeft mij een onderhoud bezoekster begon hij een ontel- toegestaan van vijf minuten, bare hoeveelheid wonderbaar lijk mooie kunstvoorwerpen uit te stallenverrukkelijk kleine, prachtig besneden figuurtjes; olifantjes in allerlei grootten; Chinese Boeddhabeeldjes met scheefstaande ogen en vooruit stekende buik; pagoden, waar van de daken op kantwerk le ken kleine, heidense godjes, schitterend mooi in hun onge repte naaktheid. Estrella was diep getroffen. Magnifiek, kapiteinIk kan u niet zeggen, hoe dank baar ik u ben, dat u mij toe staat, die wondermooie dingen te bekijken. Die nimf is werke lijk verrukkelijk Zij lijkt, op jou, kind. Zij heeft hetzelfde type. Je zei, dat je getrouwd was? Ik zou willen zweren van niet. In elk geval zou dat heel jammer zijn. Trou- wen is een dwaling. Ik leef bar rustig zonder ega, die ik steeds om mij heen zou moeten ver dragen. Het oudje, dat je bene den hebt gezien, is mijn zuster. Als ze me verveelt, snoer ik haar de mond. Een echtgenote zou niet naar me luisteren. Estrella begon te lachen. Ondanks alles valt u uit stekend in mijn smaak. Ondanks alles? Jau heeft een vrij on plezierige aard, kapitein. Hmhmik vind, dat je overdrijft kind. Het wordt tijd, dat je weggaat. Zorgvuldig borg hij zijn schatten achter slot en her nam: Vertel aan niemand, dat ik je dit alles heb laten zien. De mensen zouden zeggen, dat ik gek op mooie meisjes ben.. Hoe heet je? Estrella. Een mooie naam. Zo zal ik mijn ivoren nimf gaan noemen. Goed dan.... ga maar weg. Waar wacht je nog op? Blijf je hier soms de hele middag? De jonge vrouw gaf hem een hand, die hij verstrooid drukte, maar in strijd met zijn vaste gewoonte nam hij wel de moeite, haar naar de voordeur te brengen. Adieu, kind. Ik zal goed oppassen, dat mijn ivoor niet gestolen wordt. Als je lust hebt, mag je nog wel eens terugko men. Stellig doe ik dat, kapitein. Hartelijk dank. Ik zou willen.. Pats, boemde oude man had de deur voor haar neus dicht gesmeten en haar woorden in tweeën gehakt. Lachend haalde zij haar schouders op en ging weg, ditmaal door het hek, dat op de grote weg uitkwam. Zij was heel opgewekt. Nu had zij alles gedaan, wat in haar vermogen lag om te zor gen, dat Miguel zich niet van andermans eigendom meester kon maken. Bij haar terug komst op de Almendros zou zij hem nu zeggen, dat zij de ka pitein had gewaarschuwd, op zijn hoede te blijven. Boven haar hoofd trokken wolken samen. Stellig zou het nog vóór donker gaan regenen. Estrella liep wat harder en bereikte na een half uur de Al. mendros. Iedereen was uit. Verveeld ging zij met een roman op het terras zitten wachten tot het tijd was voor het diner. Bij voorbaat verheugde zij zich op Miguels verbazing, als zij hem vertelde, wat zij had gedaan. (Wordt vervolgd). VRIJDAG 3 APML. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 Uur: „De herberg van het zesde geluk". ZATERDAG 4 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De herberg van het zesde geluk". Concertgebouw, 8 u.: „Bos brand". Hotel Centraal, 7.30 uur: Prijskaarting. SPUI: Terrein v.v. Spui, 3.30 uur: Nederlaagwedstrijd Spui 2Spadella 1. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur; „Scampolo"; 2.30 uur: Kindervoorstelling „De nieu we avonturen van Dik Trom". Dinsdagavond is uit Londen een Britannia schroefturbine passagiersvliegtuig van de Boac vertrokken, dat de eerste dienst met straalvliegtuigen rondom de wereld opent. De Britannia, bijgenaamd „fluitende reus", vliegt over de Atlantische Oceaan, de Ver. Staten en de Stille Oceaan naar Tokio en Hongkong. In deze steden bestaat aansluiting op een dienst van de Boac die met straalvliegtuigen van het type Comet-4 wordt gevlogen over Thailand, India, Pakistan en het Midden-Oosten naar Londen. Het zal op die manier mo gelijk zijn in 86 uur en vijf mi nuten rondom de aarde te vlie gen. Verscheidene Westduitse bla den hebben woensdag commen taar geleverd op „de scherpe toon van de Russische antwoordnota aan West-Duitsland". Het regeringsgezinde blad Ge neral Anzeiger schreef dat de nota past in het patroon van de voortdurende Russische pogin gen om een wig tussen de West duitsers en hun bondgenoten te drijven. „De vrees om door de Duitsers in een nieuwe oorlog om Berlijn te worden verwikkeld, wordt stelselmatig door Moskou aangewakkerd. Maar geheel on verwacht is het Frankrijk dat de Russische wens om de komende internationale conferenties scheidsgerechten over Duitsland te laten worden, in de weg staat", aldus het blad. Ook de Neue Rheinzeitung uit Essen en Der Mittag uit Dussel- dorf achten de toon van de Rus sische nota scherp. Bonn kan haar het best negeren, aldus deze bladen.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 4