Veel slachtoffers op Madagascar Reisbeperkingen in de Sowjet-Unie voor Westelijke diplomaten Massa-terechtstellingen in Tibet? Twee militaire vliegtuigen met elkaar in botsing Het E.E.G.-graanbeleid De Weduwen- en Wezen- voorzienmg KERAMISCHE TEGELS V. Boodschap van Chroejtsjef aan Indische Yredesraad HET WEER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER f DONDERDAG 2 APRIL 1959 13e Jaargang Nr 4641 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. j. van de Sande, Terneuzen DE KABINETSFORMATIE EEN VERKLARING VAN Mr. BURGER Als gevolg van een cycloon en watersnood KONINKLIJK GEZIN IN CERVINIA AMERIKAANS TRANSPORT VLIEGTUIG VERONGELUKT gaan EEUWEN mee N. V. DE HOOP Ook reisverbod voor Sowjet-diplomaten in het gehele gebied van de V. S. tumult in indisch parlement Bolletje/' THUNDERSTREAK VAN DE LUCHTMACHT NEERGESTORT Piloot door helikopter uit IJsselmeer gered VONNISSEN IN HONGARIJE Partijganger van lmre Nagy tot gevangenisstraffen veroordeeld Werkloosheid in Oostenrijk geringer PRIJSVERLAGING RADIO- EN TELEVISIE TOESTELLEN Van 7 tot 13 ADVIES VAN PRODUKTSCHAP VOOR VEE EN VLEES OVERVAL OP POSTAUTO in LONDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per jnaand 2,per week 48 ct Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. De kabinetsformateur, prof. dr. J. E. de Quay, heeft gisteren een onderhoud gehad met de mi nisters Witte en Staf. Naar men verzekert, had deze bespreking geen betrekking op het polsen van aanstaande ministers door de formateur, maar zou zij uit sluitend dienen om verduidelij king te verkrijgen ten aanzien van enige punten van toekom stig regeerbeleid, 's Middags is ook minister Cals ontvangen door de forma teur- Heden begint Prof. De Quay met het raadplegen van fractie voorzitters uit de Tweede Kamer. Als eerste zal de fractievoorzit ter van de Partij van de Arbeid, Bir. Burger, worden ontvangen. Behalve de heer Burger, die heden om drie uur bij de forma teur komt, zal daarna prof. Rom- me een onderhoud met prof. De Quay hebben. Prof. De Quay heeft het voor nemen, vrijdagmorgen a.s. prof. Oud te ontvangen. Mr. J. A. Burger, voorzitter van de P. v. d. A.-fractie in de Tweede Kamer, zendt ons de vol gende verklaring: „Ik stel er prijs op te verkla ren, dat beweringen als zou ter zake van de Kabinetsformatie geen redelijk overleg met de P. v. d. A. mogelijk zijn, iedere fei telijke grond missen. Dit wordt duidelijk door het feit, dat de con fessionele partijen, die gezamen lijk van hun standpunt tegenover de informateur hebben blijk ge geven, noch gezamenlijk noch af zonderlijk de P. v. d. A. in enig overleg hebben betrokken." lWESTELIJK overleg TE WASHINGTON EEGONNEN Te Washington is dinsdag het ministeriële overleg begonnen om te komen tot een gezamenlijke Westelijke strategie bij de onder handelingen met de Russen. Aan de besprekingen namen in eerste instantie de Britse en de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd en Maurice Couve de Murville en de Amerikaanse waarnemende minister Christian Herter, die minister Dulles ver vangt, deel. Later voegde zich de .Westduitse minister van Buiten landse Zaken, dr. Heinrich von Brentano, zich bij hen. De premier van Madagascar, Philibert Tsirana, heeft dins dagavond telefonisch aan het Parijse blad „Paris-Journal" meegedeeld, dat een schatting van 3.000 doden als gevolg van de cycloon en de watersnood ver beneden de waarheid lijkt. Vijf van de zes provincies zijn getroffen, aldus de premier. Er is slechts draadloos contact mee. Tienduizenden dorpelingen heb ben de wijk genomen naar hoger gelegen gebied. De meeste dor pen en steden in de lage streken staan geheel onder water. Port Berger en Manaroe zullen op nieuw moeten worden gebouwd. De premier zei dat de leger- voorraad valschermen voor het uitwerpen van voedsel, is uitge put. Hij vreest, dat er cholera en pest is uitgebroken, hoewel nog niet epidemisch. Er zijn slechts 500 artsen op het eiland één op de 10.000 mensen. Er was uit de lucht waargenomen dat in het zuidelijk deel van het eiland grote volksmassa's op hooggelegen stukken grond waren samenge drongen. Alle bome zijn omge waaid, de huizen zijn als door bommen uiteengereten. Honderd duizenden hectaren staan onder water, deelde de premier aan het Parijse blad mede. Rondom de hoofdstad Tananarive was het water begonnen te zakken. Het zou jaren duren om de schade te herstellen. Ofschoon het aantal doden na de wolkbreuken en overstromin gen op Madagascar tragisch hoog is, is het aantal nog aan zienlijk beneden het eerder ge melde cijfer van 3000, zo is in officiële kringen meegedeeld. Dinsdag scheen de zon voor het eerst weer wat het reddings werk vergemakkelijkte, maar daar de verbindingen en het ver voer nog bijna geheel ontwricht zijn, is geen betrouwbare, schat ting van het aantal slachtoffers en de aangerichte schade moge lijk. Koningin Juliana, prins Bernhard en de vier prinsessen zijn gisteren in Cervinia aan de voet van de Matterhorn aange komen. Zij waren vergezeld van prins Bernhard's broer prins Ernst Aschwin van Lippe-Bies- terfeld en diens familie alsme de leden van de Nederlandse hofhouding. Het gezelschap was in zes auto's van Turijn gekomen. Kort na het opstijgen van de NAVO-basis te Adana in Zuid- Turkije is een Amerikaans trans portvliegtuig verongelukt. Vier van de negen bemanningsleden zijn omgekomen. Het toestel was op weg naar Athene. (Advertentie) U koopt ze bij: TERNEUZEN De Sowjet-regering heeft aan (Ie leden van de Westelijke ver tegenwoordigingen in Moskou tijdelijk een reisverbod opge- Volgens van Tibetaanse zijde te Nieuw Delhi ontvangen berichten hebben de Chinese communisten honderden van de vierduizend door hen te Lhasa gevangen ge nomen Tibetanen, na een sum miere rechtspraak, doodgescho ten of opgehangen. Het ophangen zou geschied zijn aan de lakken van bomen en de Chinese communisten zouden de lijken verscheidene dagen hebben laten hangen. Van dezelfde zijde wordt verno men dat te Lhasa nog steeds de staat van beleg geldt. De inwo ners van de Tibetaanse hoofdstad zouden honger lijden, daar er niet voldoende levensmiddelen worden aangevoerd. De communistische Chinezen halen duizenden Tibetanen op en brengen ze weg in vrachtauto's, waarschijnlijk naar dwangar- beidskampen, aldus mededelin gen van gewoonlijk betrouwbare zijde Katimpong' (India). De Chinezen hebben ook de bewa king van het Indische consulaat- generaal te Lhasa, de hoofdstad van Tibet, verscherpt en een In dische boodschapper toegang tot het Chinese buitenlandse bureau daar dichtbij geweigerd. De Indische onderminister van Buitenlandse Zaken Laks- jmi Menon heeft in het Indi- are parlement verklaard dat het hoogst ongepast was van de Chinese ambassade om de Chi nese bewering, dat Kalimpong het centrum van de opstand in Tibet zou zijn, te herhalen na dat premier Nehroe dit had te gengesproken. Er ontstond tumult toen een onafhankelijk parlementslid verklaarde dat de herhaling van de Chinese bewering na Nehroe's tegenspraak een schending betekende van zeke re beginselen waarop de In- disch-Chinese overeenkomst van vreedzaam naast-elkaar-be- staan berustte. De socialistische leider Kri- palt ii zei dat de logische ge volgtrekking van de Chinese bewering was dat de Indische communisten een Chinese in terventie „om het broeinest van samenzwering in Kalimpong te vernietigen" zouden toe juichten. De communistische leider Moekherjee schreeuwde daarop naar de socialisten: „Jullie zijn Amerikaanse agen ten". Indische ervaren pariemem taire waarnemers verklaren zich niet te kunnen herinneren dat dergelijke tonelen zich ooit eerder hebben voorgedaan. Het leek er op een gegeven ogenblik op, dat de afgevaardigden el kander te lijf zouden gaan. Meer dan tien minuten was het tumult zo hevig, dat slechts een enkele uitroep kon worden verstaan. Leden van de (rege- rings)-congrespartij en van de oppositie schreeuwden luidkeels „schande" tegen de communis ten, terwijl laatstgenoemden heftig protesteerden tegen de aanvallen, die in toespraken op hen waren gedaan. Nadat de orde hersteld was, bepaalde de voorzitter dat het debat vandaag, wanneer Neh roe weer is teruggekeerd van zijn bezoek aan Radjastan, zal worden voortgezet. Uit betrouwbare bron in New Delhi wordt vernomen dat er bij de opstand in Lhasa meer dan 3000 mensen om het leven zijn gekomen. Onder de slachtoffers zouden zich talrijke vrouwen be vinden. Iegd, dat voor vrijwel de gehele Sowjet-Unie, met uitzondering van Leningrad, geldt. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken die dit meedeel de zei, dat bepaalde gebieden van de Unie, die normaal door buitenlanders mogen worden bezocht, in deze tijd van het jaar voor hen worden geslo ten met het oog op militaire oefeningen op grote schaal. Dit jaar was het verboden gebied aanzienlijk groter dan andere jaren. In bepaalde stre ken mogen buitenlandse diplo maten nooit komen. Als reactie op de Russische maatregel heeft het „State De partment" voor de Sowjet-diplo maten een reisverbod afgekon digd dat vrijwel het gehele ge bied van de Verenigde Staten omvat. Gistermiddag omstreeks twee uur zijn boven de Veluwe twee Thunderstreaks F 84 F van de Koninklijke Luchtmacht met el kaar in botsing gekomen. Eén van de toestellen is neergestort. liet tweede toestel is na de botsing weer behouden op de basis Eindhoven teruggekeerd. Beide toestellen waren afkom stig van de vliegbasis Eind hoven. Het toestel en de piloot zijn terechtgekomen in het IJssel meer bij Harderwijk. De piloot is gered door een helikopter van het vliegveld Soesterberg. De vlotte redding van de piloot van het neergestorte toestel is te danken aan de omstandigheid, dat er op Soesterberg een Jeugd- De Sowjetrussische premier en eerste partijsecretaris, Nikita Chroesjtsjef, heeft, in antwoord op een hem door de „vredes- raad voor geheel India" toege zonden boodschap, verklaard dat 1959 het jaar kan worden, waarin de naties afzien van be wapeningswedloop en koude oorlog, om deze te vervangen door betrekkingen van vrede en vriendschap. Chroesjtsjef zegt in zijn bood schap ook dat het mogelijk is een overeenkomst te sluiten over het verbieden van proef nemingen met kernwapens, in dien het Westen rekening zou houden met de Sowjetrussische belangen en „ongegronde eisen, die de Sowjet-Unie in een posi tie van ongelijkheid plaatsen", zou laten varen. Chroesjtsjef boodschap was een antwoord op een brief aan hem van de leiders van de „vre- desraad voor geheel India", waarin deze de hoop uitten dat de Geneefse besprekingen tus sen Oost en West over het ver bieden van proefnemingen met kernwapens met succes zouden worden bekroond. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie zei, dat dit verbod zou worden opge heven, zodra de Russen de reis beperkingen in h'" land zouden opheffen. Het Krè.'ukn had gcIi- ter niet laten weten hoelang de beperkingen van kracht zouden blijven. De Sowjet-diplomaten krijgen wel toestemming om van Wa shington naar New York te gaan. Het reisverbod geldt niet voor Russische toeristen en voor leden van Sowjet-delegaties die de Ver. Staten bezoeken. De diplomaten van andere communistische lan den hebben van het verbod niet te lijden. Een woordvoerder van het „Fo reign Office" weigerde commen taar op de vraag of Engeland ook een reisverbod voor Russi sche diplomaten zal afkondigen. Deze diplomaten mogen in geheel Groot-Brittannië reizen, doch zij moeten de Britse autoriteiten van tochten buiten een gebied rondom Londen met een straal van 55 km twee etmalen tevoren op de hoogte stellen. Vijf partijgangers van de ter dood gebrachte Hongaarse pre mier lmre Nagy zijn door het op perste gerechtshof tot gevange-' nisstraffen van twee tot tien jaar veroordeeld, aldus meldt het blad „Esti Hirlap". De voornaamste beschuldigden, Ferenc Mery, voormalig profes sor, die tien jaar kreeg, en San- dor Fekete, voormalig cultureel redacteur van het blad „Szabad Nep", die negen jaar kreeg, zou den een smenzwering tegen de staat op touw gezet hebben na de opstand van 1956. Verder had den zij geld voor politieke gevan genen ingezameld. Fekete had ook een klandestien pamflet uit gegeven. De andere drie waren Jenoe Szell (vijf jaar), voormalig am bassadeur in Roemenië, die tij dens de opstand „radio-Petoefi" leidde, Gyoergy Lit van (zes jaar) en Andrea Hegedues (twee jaar). Zij zouden ook aan de samen zwering hebben deelgenomen. Doordat het weer in Oosten rijk dit jaar reeds vroeg zacht is geworden is de bedrijvigheid in de bouwsector en in de landbouw en in andere sectoren sneller dan in andere jaren omhoog gegaan. Deze winter is de seizoenswerk loosheid groter geweest dan in andere jaren medio februari waren 231.600 personen werk loos. doch in maart werd de arbeidsmarkt sneller dan nor- maai verlicht. Dit blijkt uit een maandoverzicht van het Insti tuut voor Economisch Onder zoek. Met ingang van gisteren zijn de prijzen voor Philips radio, te levisie en afspeelapparatuur in Nederland aanzienlijk verlaagd. Deze prijsverlaging werd voor een gedeelte verkregen, doordat de rabatten voor de handel be langrijk werden verlaagd, terwijl ook Philips een evenredig offer heeft gebracht in de stellige ver wachting, dat deze prijsverlaging door een efficiëncy-verbetering van verkoop en produktie deor alle betrokken partijen voor een deel kan worden opgevangen, zo deelt de voorlichtingsdienst van Philips mee. De verlagingen be lopen 7 tot 13 o/o. In een toelich ting op deze maatregel verklaart Philips: „Behalve in nabuurlan den hebben ook in Nederland, zij 't sporadisch, concurrentie-prak- tijken ingang gevonden, waarbij door enkele detailhandelaren een dusdanige roofbouw werd ge pleegd, dat hierdoor niet alleen de detaillist, die op de juiste wij ze zijn functie uitoefent ernstige schade werd berokkend, maar ook de goede naam van 't merk artikel bij de gebruiker door on voldoende voorlichting en nazorg in discrediet werd gebracht. Philips heeft er nooit twijfel over laten bestaan, dat zij voor stander is van uniform geldende fabrieksprijzen, een systeem, waarbij indien het althans op verantwoorde wijze wordt gehan teerd, ook de belangen van de consument het best worden ge diend". luchtvaartdag werd gehouden en dat er nog een derde Thunder- streak vloog in de formatie waarvan twee toestellen bij Dee- len botsten. Door de botsing was namelijk het hoogteroer van het neerge storte vliegtuig zo beschadigd, dat er met de machine niet meer goed was te manoeuvreren. De piloot, eerste luitenant-vlieger F. J. de Jong uit Eindhoven, zag echter kans zijn Thunderstreak tot boven het IJsselmeer in de lucht te houden, waarna hij het toestel verliet. Het onbeschadigde toestel van zijn formatie was meegevlogen en bleef cirkelen boven de plaats waar luitenant De Jong in zee was gekomen. De ter gelegenheid van de Jeugdluchtvaartdag op Soester berg gestationeerde S. 55 heli kopter van de marine, die zich dus niet ver van de plaats van het neerstorten bevond, kon dankzij de cirkelende Thunder streak de in zee drijvende piloot snel vinden. Het neergestorte vliegtuig was gistermiddag omstreeks één uur met nog twee andere toestellen van de vliegbasis Eindhoven op gestegen voor 'n normale oefen- vlucht. Op de terugweg van de Vliehorst, waar de gebruikelijke schietoefeningen waren verricht, had tussen Deelen en Volkel op een hoogte van 5.000 meter de botsing plaats, waarbij het toe stel van luitenant-viieger De Jong, die in tweede positie vloog, met het hoogteroer de cockpit van de machine van de leider der formatie, reserve eerste luite nant-vlieger P. van Leeuwen, raakte. De cockpit werd hierbij beschadigd, doch de bestuurder van dit toestel kon naar Eind hoven doorvliegen en daar veilig landen. Luitenant-vlieger De Jong, die door de beschadiging aan zijn hoogteroer geen nor male ianding uit kon voeren, maakte zijn noodtoestand aan de gronddienst bekend en verzocht koers op te geven naar 'n plaats waar hij zijn toestel het veiligst voor de bewoonde wereld kon verlaten. Daar hij boven het wol kendek zat, was het hem zelf niet mogelijk een dergeliike ge schikte plaats te vinden. Hij werd daarop in de richting van het IJsselmeer gedirigeerd. Toen het toestel zich daarboven bevond, gelastte de gronddienst de vlie ger zijn toestel door de wolken omlaag te sturen en dan te springen hetgeen gebeurde. In middels had de gronddienst de reddingsdienst gewaarschuwd voor hetgeen ging geschieden. Aan zijn parachute is luitenant vlieger De Jong in de Zuidoost- Polder terecht gekomen in wa ter van ongeveer een halve meter diep. Hij blies zijn rubberbootje op en heeft daarin een half uur gewacht op de helikopter die hem oppikte. Later op de middag is luitenant De Jong naar Eind hoven teruggebracht. Het derde toestel in de forma tie, dat bleef cirkelen boven de plaats waar luitenant-vlieger De Jong was neergekomen en zo doende de helikopter de weg wees, werd bestuurd door kapi tein-vlieger L. R. Walraven. Het Produktschap voor Vee en Vlees heeft op een woensdag morgen te Utrecht gehouden ver gadering. een advies opgesteld bestemd voor de directie van de voedselvoorziening inzake het E.E.G.-graanbeleid. In dit advies zegt het Produkt schap handhaving van een voor keurpositie voor broodgraan van uitermate groot belang te achten. Het pleit in dit advies voor een prijsniveau voor voedergraan, ge oriënteerd op de wereldmarkt, in dien zin, dat de produktie zich aanpast bij de behoefte en nog in- voermogelijkheden openlaat. Deze invoer acht het Produkt schap noodzakelijk om de uitvoer van veredelingsprodukten naar derde landen, zowel in de over gangsfase als bij de realisering van een volledige gemeenschap pelijke markt ongestoord voort gang te doen vinden op basis van de wereldmarktprijs voor voeder- granen. Gezien de mogelijkheid, dat als gevolg van een relatief hoog prijspeil voor voedergranen in de E.E.G. de invoerbehoefte kwan titatief gezien zou kunnen weg vallen, verzoekt het Produkt schap aan de Directie van de Voedselvoorziening, bij voorbaat de toewijzing van een tariefcon tingent te bedingen ter instand houding van de uitvoer der ver edelde produkten naar derde lan den, ook nadat de eventuele ge meenschappelijke marktorgani satie is tot stand gekomen. Indien het prijspeil voor voe dergraan in de E.E.G. ten opzich te van de wereldmarktprijs daar toe aanleiding zou geven, is, vol gens het Produktschap, een aan passing van het invoerrecht voor veredelingsprodukten aan het buitenland voor voedergranen vereist en wel zodanig, dat de produktie van veredelingsproduk. ten binnen de E.E.G. een prefe rentie geniet. De ministers van Sociale Za ken en Volksgezondheid ad inte rim en van Financiën ad interim geven in hun memorie van ant woord aan de Eerste Kamer over de wetsontwerpen Alge mene Weduwen- en Wezenvoor ziening en tot wijziging van de inkomsten- en loonbelasting, ant woord op de bezwaren van som mige Kamerleden. De ministers willen, speciaal naar aanleiding van het door deze leden met betrekking tot een premieplicht van ongehuwde vrouwen betoogde, er op wijzen, dat de voorgestelde regeling in overeenstemming is met de mo derne opvatting van het begrip welke van een sociale verzeke ring sprake is, wanneer een groep van personen, die door een zelfde calamiteit wordt bedreigd, premie betaalt voor een fonds, waaruit uitkeringen worden ver strekt aan tot die groep behoren de personen, die door bedoelde calamiteit worden getroffen. Nu is de calamiteit in casu niet al leen, dat een vrouw weduwe wordt, maar ook en dit mag niet uit het oog worden verloren dat een kind wees wordt. Deze laatste calamiteit kan ook het kind van een ongehuwde vrouw (weduwe, van echt ge scheiden vrouw, ongehuwde moe der) ovérkomen. Naast het, door deze leden overigens niet aan vaarde, argument, dat de onge huwd blijvende vrouwen zelf als kind wees hadden kunnen wor den, rechtvaardigt toch deze om standigheid het betrekken van de ongehuwde vrouwen bij de pre mieplicht voor de onderhavige verzekering. Naar aanleiding van hetgeen deze leden stelden met betrek king tot de premieplicht van de gehuwde vrouw zij opgemerkt, dat de gehuwde vrouw niet zelf premieplichtig is voor haar eigen inkomen, maar dat haar inkomen voor de premieheffing bij dat van haar man wordt gevoegd. De ministers kunnen niet inzien, dat het onbillijk is, dat het in komen van de vrouw bij de pre mieheffing wordt betrokken. Zou dit niet het geval zijn, dan zou van twee gezinnen met hetzelf de inkomen, in het geval, waar in de man alleen inkomen heeft, meer aan premie moeten wor den geheven dan in het geval waarin man en vrouw samen het gezinsinkomen ontvangen. Beide gezinnen lopen echter hetzelfde risico, waaronder ook dat de vrouw, nadat eerst haar echtge noot is overleden, een volle wees achterlaat. Vijf mannen, van wie vier een kous over het gezicht hadden getrokken, hebben woensdag in Noord-Londen een overval op een postauto gepleegd. Zij vielen de chauffeur en zijn collega aan en gingen er per auto met drie zakken aangete kende post vandoor. Hierin zat een bedrag ter waarde van 50.000 tot 60.000 gulden. Eén van de postbeambten werd in het ziekenhuis opge nomen. Een rug van hoge luchtdruk strekt zich uit van de Golf van Biscaje tot midden Rusland. Dit luchtdruksysteem veroorzaakte zonnig weer in Frankrijk en Duitsland, waar de temperatu ren opliepen tot 16 a 18 graden. In ons land was het woensdag over het algemeen minder zon nig als gevolg van het binnen dringen van vochtige lucht die afkomstig is van de Britse eilan den. Boven de Noordzee bevindt zich drogere lucht, waarvan de voorste begrenzing ons land na dert, maar waarschijnlijk boven onze omgevincr tot stilstand zal komen onder invloed van de ont wikkeling van een depressie ten Z.W. van Ierland. In verband hiermede zal er donderdag veel bewolking zijn, maar in Noorde lijke provincies kunnen ook en kele opklaringen voorkomen. De temperaturen zullen dan ook in de Zuidoostelijke helft van het land wat lager zijn dan woens dag. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Flaatseljjke opklaringen Over het algemeen veel bewol king met plaatselijk wat motre gen, maar voornamelijk in het noorden van het land ook tijdelijk enkele opklaringen. Zwakke tot matige wind tus sen zuidwest en noordwest. In 't oosten en zuidoosten van het land iets lagere, elders ongeveer dezelfde temperaturen. ZON MAAN op onder op onder maart. Apr. 3 6.13 19.15 4.08 14.29 4 6.10 19.17 4.36 15.36 5 6.08 19.20 5.25 17.48 VRIJDAG 3 APRIL v.m. n. m. Breskens 10.48 11.22 Terneuzen 11.23 11.57 Hansweert 0.03 12.37 Walsoorden 0.13 12.47

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1