RADIO EN TELEVISIE [Strauss waarschuwt voor „disengagement" Duitse persstemmen Proefnemingen bij Deltawerken Wie helpt het haasje een handje? AGENDA BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING >r kwaliteit EN BOER RODE INDIANEN ■WEER OP HET „OORLOGSPAD" JEUGDPUZZEL DE RASSENSCHEIDING IN DE VER. STATEN over Westelijke nota's Overeenstemming op Cyprus Dc G&HUUnOE SCHTGSNOOT door 12M jaar „Kleutertje luister" ipinsdag 31 maart 1959 ter zender moeite tACIAL. 50 dragees 3ij apoth. en drogist EST UW KIND Han's MELROSUM helpt, lost taai slijm aekt goed. Flacon ij elke drogist. tO", die vulpen die gebruiker zo uit eend voldoet, koopt j verschillende pti.is- ■n bij rERNEUZEN uvediepstraat SS 90 KLEUREN 13e jaargang no. 4639 De Westduitse minister van Landsverdediging, Franz Strauss, I heeft in een gesprek met een I vertegenwoordiger van de in Bonn verschijnende „Politisch- So/iale Korrespondenz", die nau- jvve banden onderhoudt met lArlenauers christendemocrati- chi partij, verklaard dat zij, die het woord „disengagement" ge- Ibruiken, hier een verschillende uitleg aan geven. De rode Indianen in Noord- Amerika zijn weer op het „oor logspad", dit keer dreigen zij een verenigde Indiaanse repu bliek te vormen. De opperhoofden van ver schillende stammen zijn tiians bijeen in de Everglades in Flo rida het moerassige achter land van de Seminolen, die be geren dat zij nog nooit door de blanken zijn verslagen waar pij werken aan een plan de pampagne. Opperhoofd „Dolle Beer", die eerder in maart een demonstra tie van Indianen bij het Witte luis leidde en die ook deelnam kan de korte „opstand" van Ca nadese Indianen tegen het blan ke gezag in Brantford, Ontario, zou per moderne auto thans op <reg zijn van Washington naar len bijeenkomst die de Semi nolen zondag een veertigtal kilometers ten westen van Mia- tni zullen houden. De grote raad van stamhoof den zal o.a. vertegenwoordigers tan de Tuscarora's, de Iroke- len en de Indianen in Utah pmvatten. Zij hopen een verbond te slui- |en (waaraan Indianenstam- oen van geheel Noord-Ameri- ln „die hun vrijheid, volk en land willen beschermen", kun nen deelnemen) dat de Ver enigde Indiaanse republiek zal vestigen. Volgens een bekendmaking van opperhoofden van de Semi nolen zal een van de belang rijkste punten, die tijdens de komende conferentie besproken kullen worden de vraag zijn of stappen bij de Ver. Naties moe- ken worden ondernomen. De minister verklaarde dit naar aanleiding van de hem ge stelde vraag, of de Navo zou kunnen worden vervangen door een stelsel van Europese veilig heid, dat op „disengagement" zou moeten zijn gebaseerd. Strauss antwoordde: „Ik moet waarschuwen tegen het geloof van sommigen in de toverkracht van de nieuwe term „disengage ment", daar deze telkens weer anders wordt uitgelegd. Bij het recente bezoek van MacMillan aan Bonn is gebleken dat de Britse premier onder deze uitdrukking het nemen van zo wel politieke, als militaire maat regelen verstaat, waarbij de mi litaire regelingen zouden moeten leiden tot algemene ontwapening onder toezicht, terwijl op poli tiek gebied zou moeten worden gestreefd naar het wegnemen van de oorzaken der internatio nale spanning. De heer Chroesjtsjef daaren tegen ziet in „disengagement" meer een uitvoering van het plan van de Poolse minister van Buitenlandse Zaken, Rapacki, dat voorziet in een op zichzelf staande uitdunning in Europa, zonder hiermede gepaard gaande politieke regelingen. Dit nu is gevaarlijk en wel hierom 1. Het gebied, waarop de Wes terse verdediging zou moeten worden gebaseerd, zou der mate beperkt worden, dat een afdoende afweer onmogelijk zou worden. 2. Het Sowjetrussische leger zou, zonder toezicht, op de drempel van Europa komen te staan en dat zou het Krem lin ertoe kunnen brengen een aanval op de dan verzwakte Westerse verdedigingsmacht te gelasten. 3. Er zou een militair luchtledig in Europa ontstaan, waarin de communisten wanordelijk heden zouden kunnen veroor zaken, hetgeen hun een voor wendsel zou verschaffen voor een ingrijpen door het rode leger. Aldus de Westduitse minister van Landsverdediging Strauss in het door hem toegestane pers- gesprek. BUS BOTST TEGEN ETALAGE. Vrijdagmiddag tegen half vier verleende een autobus met vakantiegangers van de ver voersmaatschappij E.M.A. uit Goes op het kruispunt Moluk- kenstraat/Insulindeweg te Am sterdam geen voorrang aan een bus van lijn 1 van het gemeente lijke vervoerbedrijf. De bus van het gemeente-ver voerbedrijf reed het trottoir op en kwam tot stilstand tegen de étalage van een tapijtenwinkel. De materiële schade aangericht aan de tapijtenwinkel is groot. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Naar aanleiding van versche nen berichten over de proefne mingen met nylon-vellen op de zeebodem bij Veere in verband met de Delta-werken wordt ons van bevoegde zijde het volgen de meegedeeld: De proefnemingen maken deel uit van een ontwikkeling die in 1955 begonnen is door een combinatie van de kunst stofindustrie en enige aanne mers in samenwerking met de dienst van de Delta-werken. Oorspronkelijk is men hierbij uitgegaan van plastic folies (doek). In de afgelopen jaren zijn verschillende methoden om deze folies op de bodem te brengen beproefd. Door de bij deze proeven opgedane ervaring kon de techniek van het leg gen steeds verbeterd worden. De beschreven apparatuur is het resultaat van deze ontwik keling. Met behulp van deze apparatuur kunnen plastic fo lies zonder bezwaar op de bo dem gebracht worden. De me dedeling dat plastic folies door de stroom meegesleurd worden berust in zoverre op een mis verstand, dat zulks één keer bij de proefnemingen enige jaren geleden is gebeurd, doch dit had niets te maken met de ge bruikte kunststof. De proefnemingen worden nog steeds voortgezet. Bij de tot nu toegebruikte plastic folies heeft men het bezwaar ondervonden dat deze op den duur onder de inwerking van de golven de neiging vertonen te gaan scheuren. Geweven doeken (nylon-vellen), waarme de thans geëxperimenteerd wordt, zullen zich in dit opzicht waarschijnlijk beter gedragen. De eisen die aan het materiaal gesteld worden zijn zeer hoog. Naast grote sterkte is ook de bestendigheid tegen weer en wind en zonlicht en bovenal tegen aantasting van allerlei in zeewater levende organis men van doorslaggevend be lang. De thans genomen proe ven dienen om op al deze vra gen een antwoord te vinden teneinde straks, wanneer het grote werk van het leggen van de dijken moet geschieden, het beste van het beste te kunnen gebruiken. WOENSDAG 1 APRIL. Sedert in mei 1954 het Ameri kaanse opperste gerechtshof ras senscheiding op de openbare scholen in de Verenigde Staten in strijd met de wet verklaarde, is in de zuidelijke staten meer dan een kwart van de onderwijsinstel lingen voor blanken en negers toegankelijk gesteld. Het betreft hier scholen in 800 districten, met een totaal van 2.5 miljoen kinderen, zo heeft de Amerikaanse afgevaardigde me vrouw Oswald Lord in de V.N.- commissie voor de rechten van de mens verklaard. Westberlijnse bladen begroe ten de laatste Westelijke nota's aan Moskou als het vrijmaken Ivan de weg naar een topcon- |ferentie. De sociaaldemocratische „Te- llegraf" schrijft dat men de I voornaamste punten van een ninistersconferentie deelne- Immg van Polen en Tsjecho- I Slowakije aan de onderhande lingen kan beschouwen als I onderwerpen waarover reeds ovi reenstemming is bereikt nu Ide verantwoordelijke staatslie- Jden in Oost en West betrekke- llijk bindende verzekeringen I daarover hebben gegeven. Over de opmerking van gene- Iraal De Gaulle de oostelijke I grenzen van Duitsland gehand- 15 'L moeten blijven schrijft de „Telegraf" dat de Franse I president daarmee de meest verbazingwekkende bijdrage I neeft geleverd aan het ant- l woord van het Westen. „Dit ■neeft de onderhandelingspositie ■van het Westen aanzienlijk I verzwakt", aldus het blad. I onafhankelijke „Berlin Morgenpost" publiceert het be- I nc.it over het Westelijk ant- I woord op de voorpagina onder I <<e kop „Thans kans op werkelij- onderhandelingen". Het IDiac. heeft geen commentaar. De onafhankelijke „Der Tag" I?, rijft dat de Westelijke no- ht S ,Vin diplomatieke vorm het [standpunt weergeven waarover roesjtsjef en MacMillan in Aartsbisschop Makarios heeft ■medegedeeld, dat tussen de J^nekse en Turkse Cyprioten ■overeenstemming is bereikt over I, 0 verdeling van de portefeuil- lh 1181 voorloPige regering voor ■"ri eiland. Krachtens een com- |Promis zullen Turken aan het noord staan van de ministeries |,an, Defensie, Openbare Ge ldendheid en Landbouw. Een lritSe Cyprioot zal ondermi- ■jiister van Financiën zijn. De verige zeven ministeries zuilen °or Grieken worden beheerd. Moskou overeenstemming be reikten dat beter onder handelingen kunnen worden gevoerd". „Neues Deutschland'1, het voornaamste Oostduitse com munistische blad, maakt in een bericht van negen regels on deraan op de voorpagina mel ding van de Westelijke nota's. Het gaf een volledig bericht over de Oostduitse nota aan Moskou waarin werd meege deeld dat Oost-Duitsland be reid is deel te nemen aan de onderhandelingen. DOOR BRAND VERWOEST KLEERMAKERIJ Een felle uitslaande brand heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een kleermakerij aan de Verbindingstraat te Am sterdam in een uur tijds vol ledig verwoest. De brandweer heeft het vuur vrij snel kun nen localiseren, waardoor de aangrenzende woningen in deze dichtbewoonde buurt gespaard bleven. Aan de kleermakers winkel, de werkplaats en het woongedeelte viel echter niets meer te redden. Slechts vijf minuten nadat de' 18-jarige zoon van de eigenaar,1 de heer A. Romein, die in het ziekenhuis ligt i.v.m. een maag-j operatie, de werkplaats waar hij tot half drie aan het werk was geweest, had verlaten,' maakte zijn moeder hem attent' op een ongewoon geluid. De jon. geman ging toen naar de werk plaats waar de vlammen hem al tegensloegen. Hij wist zich met zijn moeder en zijn 6-jarig zusje in veiligheid te brengen. Ook de bewoners van de eer ste verdieping die vrij veel brandschade opliep, konden bij tijds een goed heenkomen zoe ken. De G.G. en G.D. heeft de alleen wonende 84-jarige me vrouw Wortel, die op de derde étage woont, naar het zieken huis gebracht, zij verkeerde in overspannen toestand. Tegen 4 uur was men de brand mees ter. UANDAAG gaan we de Paashaas een handje helpen met de oplossing van 'n raad sel. Kijk, een echte kruiswoordpuzzel is er op het ei geschilderd. En de Paashaas krabt zich op 't hoofd, want hij weet niet wat hij ermee beginnen moet. Wie helpt hem even invullen? Van links naar rechts: 1. heel kleine zachte veertjes 5. klaar 6. levenslucht 9. kersenmandje 11. voorbeelden 13. lidwoord 14. jongensnaam 16. feest v. d. zondag voor Pasen 18. wandversiering Van boven naar bene den: 1. beschaafde vrouw 2. voegwoord 3. altijd, elke keer 4. jong schaap 7. reinigingsmiddel 8. nobel 9. vorm van blazen 10. de onbekende afk. 12. vorm van lappen 15. voegwoord 17. maand v. h. jaar HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 en 7.40 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gew. muziek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Water standen; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Gr.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Omroepork.; 11.50 Gram.; 12.00 Amus. muz.12.30 Land en tuinbouwmeded.12.33 Mu sette muz.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Met Pit op pad; 13.20 Lichte muz.; 13.50 Hansel und Gretel, opera; 15.30 Oude muz.16.00 Voor de jeugd 17.20 Lichte muz.; 17.40 Beurs- ber.17.45 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en verenigings leven; 18.00 Leger des Heils- kwartier; 18.15 Boekbespreking; 18.30 Lezing; 19.00 Nws; 11.10 Koorconc.19.30 Radiokrant 19.55 Op de man af; 20.00 Pia norecital; 20.15 Rep.; 20.45 Muz. discussie; 21.15 Muz. caus.21.45 Dit kleine, grote land, klankb. 22.10 Amus. muz.; 22.45 Avond- overdenkfng23.00 Nws; 23.15 Sportuitsl.; 23.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 De ontbijtclub; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gr.; 10.00 Boekbespr.10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Lezing; 11.30 Dit is uw leven; 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgel en zang; 13.00 Nieuws en tentoonstellingsagenda13.20 Dansmuz.13.50 Medische kro niek; 14.00 Gram.; 15.00 Voor de jeugd; 17.00 De kat van de stoel; 17.50 Regeringsuitz.18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Ham mondorgelspel; 18.40 Act.; 18.50 Gram.; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Hoe is de stand Mieke?, toespraak; 19.25 Vara-varia; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Caus.; 20.15 Meneer Topa- ze, hoorspel; 22.15 Gram.; 22.20 Caus.; 22.35 Bariton en piano; 23.00 Nws; 23.15 Gram.; 23.25 Lichte muz.; 23.50 Socialistisch nieuws in Esperanto. Stuur de oplossing vóór 3 april naar de redactie van „De Vrije Zeeuw" en de mogelijkheid be- staat dat je behoort tot de drie gelukkigen, die als dank voor de goede oplossing van de Paashaas LUISA-MARIA LINARES Geautoriseerde vertaling: W. FICK—LUGTEN 31) (Nadruk verboden.) O, stellig wel, antwoordde hij. De miljoenen, waarop jij je beroemt, zijn één van je grootste charmes, maar je be zit toch ook nog een menigte andere Dit zijn Fifi en Gonzalo Albert, twee van mijn beste vrienden, ging Estrella voort, toen het gelach was weggestor ven. Zoals ziet, Fifi, heb ik mijn weddenschap gewonnen, dat ik een knappere man heb dan jij. Fifi Albert was het toonbeeld van een ultra-moderne, zoge naamd bar vlotte vrouw. Op slag ketste zij snedig terug: Ik ben nu meteen al sta pel op hem. Ik snak er naar, op slag een flirt met hem op touw te zetten. Denk je, dat hij zal toehappen? Miguel is zo ezelachtig op mij verliefd te zijn! Ik ga het toch proberen.. Volgens mij mocht u eerst mijn mening wel eens vragen, zei Miguel lachend. Estrella greep hem bij zijn arm, nam hem mee naar een ander groepje en zei zacht te gen hem Ik verbied u, met die zot tin te flirten. Altijd heeft zij er plezier in, mij op de kast te ja gen. Nóg meer verboden? Uw rol bestaat er in mij zonder protest te gehoorzamen. Op een geheel andere toon zei ze hardop: Hier breng ik jullie mijn man.. Luis BattleClarita Portag.. Maïté Avrévélo.. Prettig, kennis met u te makenDag, mevrouw, dag, juffrouw Al buigend en groetend hoor de Miguel zijn onderbewustzijn hem toefluisteren dat deze grap van het schijnhuwelijk, waar aan hij voor de aardigheid was begonnen, wel eens niet uit te houden kon worden. En tijdens dat toneeltje zei Don Nicolas, die van verre toekeek, bij zich zelf: Zij vormen en ideaal paar. Ze zijn werkelijk voor elkaar geknipt HOOFDSTUK XI. De misgelopen diefstal. O, Fantasie! Hoe kunt gij ons zózeer meeslepen! DANTE. Estrella tikte op de deur en toen zij geen antwoord kreeg, ging zij de rookkamer van Mi- gual binnen. Het was er vrese lijk rommelig en de jonge een cadeautje zullen ontvangen. vrouw liet haar blik rondglij- den over de verzameling te hooi en te gras op de stoelen neergegooide kleren, de boor den en dassen midden op tafel en de sokken op de sofa. Zij hoorde Miguel in de aangren zende kamer lopen en stond op het punt, zacht te hoesten, om blijk te geven van haar aan wezigheid, toen een windvlaag wat papieren deed opwaaien, die op de neergeslagen klep van de secretaire lagen. Zij bukte zich, raapte ze vlug bij elkaar en wilde ze juist weer op hun plaats leggen, toen haar ogen toevallig op een onafgemaakte brief bleven rusten. Zij beefde van top tot teen, toen zij zag aan wie hij was gericht en zon der enig gewetensbezwaar ver slond zij de inhoud, die luidde: Beste Linda, Hiermee herinner ik je er aan, dat dit de dag is, die wij hadden vastgesteld voor ons tochtje naar kapitein Vom elf uur. Ik voeg hier een plat tegrond van het huis bij. M. Estrelia's hart bonsde, of het zou barsten. Miguel had er een ontzettend onduidelijke patte- grond, een ruwe schets bijge voegd. Het betrof blijkbaar het plan voor een inbraak. Daar aan viel niet te twijfelen. Zij moest iets doen.maar wat? Ze legde de brief weer opzijn plaats en liep op haar tenen de kamer uit. Zij was zó erg van streek, dat ze een gevoel had, of ze zou flauwvallen. Zij rende haar kamer in en liet zich ten prooi aan verschrikkelijke angst op de divan neerzinken. Op woensdag 1 april zal het 12'/2 jaar geleden zijn, dat de A.V.R.O. voor het eerst haar programma voor de jongste luisteraars, „Kleutertje luister", uitzond. Sindsdien hebben Lily Petersen en Herman Broekhui zen in uitzendingen, die gro tendeels zonder repetitie en vaak zelfs geïmproviseerd tot stand komen, vele malen ver haaltjes verteld aan en spelle tjes gedaan en liedjes gezongen met van twaalf tot vijftien vier en vijfjarige kinderen van om roepmedewerkers. In 1952 na men ongeveer 500 „kindertjes uit het hele land" in de grote studiozaal deel aan de vijfhon derdste uitzending. Vijf jaar la ter waren bij de duizendste uit zending nogmaals 500 kinderen aanwezig, alsook diegenen, die hadden medegewerkt aan het eerste programma op 1 oktober 1946. Met verscheidene kinde ren van de kleuterklas is door de jaren een hechte band blij ven bestaan, mede doordat som. migen van hen zijn overgegaan naar het kinderkoor „Jacob Ha mel" en afdelingen der jeugd- omroep Minjon van de A.V.R.O. Zij verdiende, wat er gebeur de. Hoe had zij iets zó waan zinnigs kunnen doen? Had zij niet gehoord, dat men dieven evenmin als dronkaards ooit van hun ondeugd kon genezen? Miguel, die zo gedistingeerd en welopgevoed leek, kon onge twijfeld niet over die schande lijke neiging heenkomen. Het was afschuwelijkAfschuwe lijk! Zij voelde zich zeer be klemd en kon haar tranen niet bedwingen, terwijl zij voortdu rend de woorden van de brief herhaalde: „Dat dit de dag is, die wij hadden vastgesteld voor ons tochtje naar kapitein V.. om elf uur." Dat moest stellig elf uur van avond zijn. Nooit werd er op klaarlichte dag ingebroken Waar was dat huis van kapi tein V.? Dat moest zij te weten komen. Het was haar plicht, die inbraak te verijdelen. Als zij zweeg, was zij medeplichtig aan die misdaad.. Maar hoe moest ze het aanleggen? Zij kon ze niet aanbrengen, want dan werd zij in een schandaal be trokken. Zij sloeg haar handen voor haar gezicht. Zij behoorde alleen te handelen, zonder eni ge hulp van anderen, zelfs niet van JulioZij keek op haar horloge en zag, dat het twaalf uur was. Ze had dus nog elf uur voor zich, om een besluit te nemen. Zou ze naar Linda toegaan om haar te bedreigen? Neen, zó diep kon zij zich niet verlagen. De kapitein waar schuwen?Maar zij kende die kapitein niet. Ze moest een onderzoek instellen. Haastig be- dacht zij een plan. (Wordt vervolgd.) BRUSSEL (VI.):12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 13.00 Nws; 13.11 en 14.00 Gram.14.20 Orkest- conc.16.00 Koersen16.02 Lich te muz.; 17.00 Nws; 17.10 Ka- mermuz.17.20 Voordr.17.50 Boekbespr.; 18.00 Gram.; 18.10 Caus.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Vlaamse liede ren; 20.00 Omroepork. en koor; 22.00 Nws; 22.15 Paedagogische caus.; 22.25 Kamermuz.22.55 Nws; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. NED. TV: 17.00—17.35 Voor de jeugd; 20.00 Journ. en weer- overz.20.20 Vademecum; 20.50 Die jongen van Winslow, TV- spel. BELG. TV (VI.): 19.00 Leken- moraal en filosofie; 19.30 Nws; 20.00 Kaleidoscoop20.30 TV- spel. (In de pauze: Nieuws en journaal.) DINSDAG 31 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De mijnen van Ko ning Saiomo". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Zoek het maar uit". WOENSDAG 1 APRIL. TERNEUZENLuxor-Thea-, ter, 8 uur: „De mijnen van koning Salomon". TERNEUZEN. Geboorten. 20 mrt. Klazina Aal tje, d. van Gillis van Belzen en Tanneke R. Dieleman, won. Dr. Buijzestr. 3; Johanna, d. van Frans Luime en Johanna K. F. de Kok, won. te Sas van Gent, Westkade 60; Paul Maurice Irene, z. van Johan P. M. de Ridder en Annie L. Van- hijfte, won. te Westdorpe, Kanaal- zicht 48. 21 mrt. Jan Carel Mark, z. van Markus H. de Bokx en Hen- drika H. J. van den Heuvel, won. Aeaciastr. 19. 22 mrt. Patrick Cor nelius, z. van Leendert J. Meertens en Maria C. van Hoeyen, won. Bel- lamystr. 19; Christiana Anna Al- phonsia Maria, d. van Josephus F. Matthijs en Ria Belaert, won. "te Koewacht, Hazelarenstr. 54; Yvan Albert Marc, z. van Emile M. Coile en Hugette H. De Block, won. te Sas van Gent, Kloosterlaan 34; An- tonia Willemina, cl. van Albertus W. van Rossum en Tannetje Lobé, won. te Wamel, Beneden-Leeu wen, Waalbandijk 445. 24 mrt. Dirk Christiaan, z. van Willem Hove- stadt en Pieternella de Bruine, won. te Werkendam, Langesteeg 27. 25 mrt. Martin Maria, z. van Rober- tus Schelstraete en Theresia M. Th. Roestenberg, won. Populierenstr. 16; Mathilde Maria Agnes, d. van George A. de Bock en Anna M. van de Vijver, won. te Westdorpe, Beatrixstr. 24. 26 mrt. Pieter Ge rard, z. van Gillis Kouwijzer en Anna C. Oppeneer, won. Margriet- str. 9. Huwelijksaangiften. 21 mrt. Ek- kehart Siebold Oosterhuis, 26 j„ jm., won. te Rotterdam, en Tan neke Sara Tollenaar, 25 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 25 mrt. Filebert Marie Wijne, 65 j„ geh. gew., won. te Philippine, en Mar guerite Melanie Marie de Caluwé, 48 j„ jd.; Emile Josephus de Jonge, 30 j„ jm., won. te Goes, en Maria Angèle Galle, 26 j„ jd. 26 mrt. Louis Pieter Leonardus de Koeijer, 23 j., jm., en Tanneke Anna Meer tens, 20 j„ jd. Overleden. 20 mrt. Frans Doorns, 72 j., echtg. van P. Kamerik; Pau las Schouten, 63 j., echtg. van K. M. Schauenburg. 22 mrt, Dirk Mol- levanger, 67 j., echtg. van J. Ro man. 23 mrt. Cornelia Maria van Heel, 78 j„ echtg. van D. van Aken. 24 mrt. Pieter Donze, 67 j.,echtg. van A. M. de Vos, won. te Zaam- siag. TERNEUZEN. In de week van 20 tot en met 26 mrt. hebben zich in deze gemeente gevestigd: L. HinfeiaarBouman, Da Costa- str. 14, van Utrecht; C. Dijkhuizen, Da Costastr. 18, van Vlissingen; N. M. Overdulve, Bellamystr. 25, van Hontenisse; U. E. Berrevoets, Da Costastr. 20, van Kortgene; T. S. Tollenaar, Axelsestr. 123, van Rotterdam; E. M. de GrootKos ter, 2e Verbindingsstr. 8, van Bres- kens; A. Jongman, Aagje Deken- str. 15 a/b, van Biervliet; K. H. Cohen, Van Cantfortstr. 28, van Rotterdam; G. M. J. Kant, Nieuwe Kerkstr. 17, van St, Jansteen. Vertrokken F. de Ruijter, Coegorsstr. 4, naar Zaamsiag; J. F. Izményi, Van Steenbergenlaan 10, naar Oosten rijk, L. Quaars, Van Bovenstr. 36 a/b, naar België; M. M. M. Wijne de Caluwé, Spoorstr. 16, naar Phi lippine; M. A. de JongeGalle, Nieuwediepstr. 105, naar Goes; B. Lavooij, Tramstr. 21, naar Yerseke.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5