President De Gaulle over de Westerse politiek 118 I De uittreding van Irak uit de verdragsorganisatie van Bagdad De toestand in Tibet Persconferentie van Eisenhower Razzia's in Rhodesië W eeroverzicht MacMillan terur ms mbinaties AXEL De Belgische grensarbeiders HOOGWATER Tel. 773 f hl I i i Franse binnenlandse toestand herstelt zich gest itadig ikmi Bolletje/" WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN ënsHag 23 tnaar? Ï9^ 1 nieuwe kollektie ■n en Jongens :'n mooist :n de beste merken )RD - CRESTAN ÏDWIN en BROCAN euze f 65tot 192.50 lame KA KOSTUUMS s Pantalon n vaak igen, geef ied aan. lers méér ir lekker, ia zit vol izame melk. rroeikrachti rakkers >en. a toe - beter! der koken, pen in idr! ken: vanille, mei, bananen, voor elke heerlijkheid! 1 I ct per pakje è'ïI Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,- per kwartaalper i maand ƒ2,-; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW DONDERDAG 26 MAART 1959 13e Jaargang Nr 4636 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. I President De Gaulle heeft woensdag op zijn eerste pers- I conferentie sinds hij vorig jaai aan de macht kwam, verklaard I bereid te zijn om met premier I Debré na een topconferentie te gaan, als een bijeenkomst van imiiisters van Buitenlandse Za ken van Oost en West het ge schikt klimaat daartoe schept. Hij zei voorts: „Als het Wes ten de weg naar Berlijn geblok keerd vindt en deze met geweld zou willen openen, ml het te maken krijgen met de in Oost- Duitsland gelegerde Russische troepen". „Het tegenwoordige Duitsland bedreigt I' rankrijk in geen enkel opzicht. Het vormt één van de es sentiële elementen van het leven van Europa en de gehele wereld", aldus het Franse staatshoofd. Hij voegde hieraan toe dat de politiek van de bondskanselier Adenauer overeenkomt met de Franse koers. Ook Italië was het, blijkens uitlatingen van premier Segni die vorige week te Parijs was met de denkbeelden van de Westduitse regeringsleider eens. Aangaande. Eerlijn verklaarde De Gaulle dat degenen die zich tegen de doortocht van Westelij ke militairen naar Berlijn verzet- i ten, verantwoordelijk zijn voor de eventuele gevolgen. Frank rijk zal er n t akkoord mee gaan dat Wct-Berlijn wordt overgeleverd aan het Oostduitse bewind. „Hereniging van een vrij Duits land schijnt ons de normale be stemming van het Duitse volk te zijn, mit? dit niet zijn huidige grenzen in het geding brengt en mits dit leidt tol integratie in een ■ontractueel vastgestelde Europe se organisatie voor samenwer king, vrijheid en vrede", aldus De Gaulle die Eisenhowers recente radiorede over Berlijn geheel on derschreef. Tegenover bet denkbeeld van een „militaire losmaking" in Mid- den-Europa stond de president wantrouwend, maar hij verklaar de zich voorstander van een voor waardelijke beperking van en <iontröle op de bewapening. liet essentiële van de interna tionale politiek was volgens hem niet Berlijn of Pankow, maar „de instelling van een internationale organisatie van alle naties om hulp te verlenen aan de as-me vol keren". Over Algerië zei De Gaulle dat het lot van dit gebied afhankelijk is van een geweldig werk op lan ge termijn, waarvoor de aanwe zigheid van Frankrijk noodzake lijk is. Hij herinnerde er aan, dat de meerderheid van de Algerijn se Mohammedanen hem bij het referendum haar vertrouwen had geschonken. Het voornaamste werk in Alge rië was de opbouw van de eco nomie en het onderwijs. „De ge vechten leiden tot niets anders dan ellende, haat en de dood", al dus de president. Hij verklaarde dat zijn vredes aanbod nog steeds van kracht was. Het eerste agendapunt voor conferenties van Oost en West meest, volgens De Gaulle, het bespreken zijn van een plan om gezamenlijk steun te verlenen aan economisch ten achter geble ven landen. Zijn bereidverklaring om tezamen met premier Debré aan topbesprekingen deel te ne men als de ministers van Buiten landse Zaken daartce de weg heb ben geëffend, formuleerde hij ais volgt: „Als wij deze zomer een topconferentie moeten hou den ben ik bereid hierover met mijn vrienden Eisenhower en MacMillan te spreken en ik hoop dat de heer Chroesjtsjef, die ik in het verleden in de omgeving van Stalin heb ontmoet en die sinds dien enige promomtie heeft ge maakt, genegen zal zijn zich er voor te interesseren". De president verklaarde dat Frankrijk niet bereid is het com monistische bewind in Oost Duitsland te erkennen, „omdat dit stelsel alleen is ontstaan en (Advertentie) voor financieel en economisch herstel was bezig een succes te worden. Over de kwestie van het gezag over de Franse Middellandse Zee- vloot zei De Gaulle, dat het even tuele actiegebied van de Navo zich niet ten zuiden van de Middellandse Zee uitstrekt en dat Frankrijk over de middelen moet beschikken om zo nodig te kun nen handelen. Bovendien hadden de twee andere grote mogendhe-l den van de Navo beschikkingen getroffen om een groot deel van hun zeestrijdkrachten buiten het bondgenootschap te houden. Ten slotte verklaarde de Franse pre sident dat het besluit der rege ring de Navo niet zal verzwak ken, omdat z.i. de staten zich eer der op basis van samenwerking dan op grond van integratie ver enigen. President De Gaulle toonde zich een voorstander van een ontmoe ting met koning Mohammed de Vijfde van Marokko. In antwoord op een vraag, of z.i. de uitslagen van de onlangs gehouden gemeenteraadsverkie zingen niet een zekere ontevre denheid over de regeringspolitiek weerspiegelden, zei De Gaulle, dit stelsel a.leen is onttaan en. verkiezingen niet te ver kan blijven bestaan door de Rus-, „-oven met de volksstem- sische bezetting en door een on verzoenlijke dictatuur". Hij verwierp liet denkbeeld dat Frankrijk zich buiten een even tueel conflict of een oorlog zal houden. Een dergelijke houding zou er op neerkomen, dat Frank rijk zijn reden van bestaan zou verliezen, terwijl het ook het ein de van het Atlantische bondge nootschap zou betekenen, dat zon der Frankrijk ondenkbaar zou zijn. Frankrijk gaf echter de voor keur aan handhaving van de Navo totdat eens de, vrede zal zijn vc izeKeid. Wat de binnenlandse toestand betreft wees de president op het feit, dat de handels- en de beta lingsbalans in orde zijn. Her plan V. Het Iraakse besluit heeft in Washington en Lenden geen ver rassing gewekt. Men uit de veron derstelling dat Kassem president Nasser van de Verenigde Arabi sche Republiek, die hem van anti- Arabische activiteit heeft be schuldigd, de wmd uit de zeilen heeft willen nemen door zijn on afhankelijkheid van het Westen te tonen. Anderzijds acht men druk van Russische zijde, nu de Sowjet- Unie Irak hulp verleent, even eens waarschijnlijk. Men is van mening, dat het Iraakse besluit gelijken waren met de volksstem ming van vorig jaar september, daar er nu geen nationale kwes tie in het geding was. Gver de economische en finan ciële toestand zei De Gaulle, dat Frankrijk voor het eerst sinds 20 jaar dc staatsuitgaven kan dra-j gen zonder inflatie. De wissel- koers van de frank was met 17 proeent verbeterd, terwijl de prij zen slechts 4 procent waren toe genomen. Voorts was het buiten landse betalingsverkeer voor 90 procent geliberaliseerd. In tien, i. -i;cn tijds was er ruim 300 mil jard frank in Frankrijk geïnves teerd. „Frankrijk vraagt niet lan ger om steun maar het kan zelfs "i;,n schulden betalen", aldus pre sident De Gaulle. President Eisenhower heeft op een persconferentie gezegd, dat naar zijn mening Chroesjt sjef de enige Sow jet-functiona ris is die bevoegd is te onder handelen. Dit mocht evenwel niet inhouden, dat een topcon ferentie de enige weg is. Een topconferentie is volgens de president pas verantwoord, als er tevoren enige voortgang is gemaakt. De president wilde niets zeg gen over het Britse denkbeeld van een zóne in centraal Euro- pa, waar wapens en troepen zouden zijn „bevroren". Op een vraag naar de moge lijkheid van een topconferentie als de Russen voordien een vre desverdrag met Oost-Duitsland zouden tekenen, zei de presi dent aanvankelijk dat hij dat niet wist, maar toen merkte hij op, dat hij geloofde dat de Rus sen al een vredesverdrag had den gesloten en dit enkele maanden geleden bij de Ver. Naties hadden gedeponeerd. Later, toen hij op dit punt op nieuw werd ondervraagd, zei Eisenhower dat hij zich kon vergissen, maar dat hij er zeker van was dat de Russen een paar De Belgische grensarbeiders, die al zeven weken staken we gens de nadelen die voor hen voortvloeien uit de devaluatie van de Franse frank, hebben zich door middel van stemmin gen uitgesproken voor hervat ting van de arbeid. Onder auspiciën van de R.K. vakbonden werd woensdag avond een stemming gehouden. Bijna 11.000 arbeiders spraken aich uit voor werkhervatting, circa 10.000 waren hiertegen. De socialistische vakbonden had den al eerder een stemming ge houden. Ook bij deze stemming was de meerderheid voor her vatting van de arbeid. Zoals bekend zijn de Belgi sche en Franse regering de vo rige week overeengekomen de betrokken arbeiders het gaat hier om arbeiders die in België wonen doch in Frankrijk wer ken een loonsverhoging toe te staan. Het is echter zeer de vraag of al deze arbeiders circa 40.000 man hun baan weer terug zullen krijgen. Een aantal Franse werkgevers heeft n.l. onomwonden te ken nen gegeven dat zij van plan zijn een groot deel van het Port Said de lading van een van grenspersoneel te ontslaan. Zij deze schepen, de Westduitse maanden geleden een document bij de Ver. Naties hadden gede poneerd. Als het geen vredes verdrag was, was hij bereid zich te corrigeren. Naar de mening van de pre sident behoeft alleen het onder tekenen van een vredesverdrag geen gevolgen te hebben. Hij zei dat hij met MacMillan is overeengekomen, dat het be ginsel van interdependentie moet gelden op het gebied van de Amerikaans-Britse handel. I Later heeft een woordvoerder van het Witte Huis meegedeeld, dat de president, sprekend over een verdrag tussen de Sowjet- Unie en Oost-Duitsland, het verdrag heeft bedoeld, dat in september 1955 is gesloten. Een paar maanden tevoren hadden' de Westelijke bondgenoten een soortgelijk verdrag met West- Duitsland gesloten, waarbij de Westduitse soevereiniteit werd erkend. GRIEKS SCHIP IN PORT SAID VASTGEHOUDEN De autoriteiten van de V.A.R. hebben woensdag in Port Said het ruim 7000 ton metende Griekse vrachtschip „Nicolas Kairis" aangehouden, dat met een lading cement en schroot op weg was van Haita naar Hong kong. De „Nicolas Karis" is het vier de schip dat in de afgelopen drie weken door de autoriteiten van de V.A.R. is aangehouden. In Israëlische regeringskringen heeft men verklaard dat men in De gevechten te Lhasa en in de omgeving van de stad duren nog voort, aldus meldt het Indi sche blad „Statesman" woens dagochtend. Het bericht is af komstig van de correspondent van het blad te Kalimpong. De correspondent te Gangtok meldt dat een Tibetaanse af vaardiging naar New Delhi reist om de Indische regering te ver zoeken om inme ïging in de hui dige crisis in Tibet. Volgens te Tsipeh ontvangen berichten zijn de strijdkrachten Van de opstandelingen die Lhasa waren binnengedrongen om de Chinese communisten te ver drijven, uit de stad teruggetrok ken. Thans hebben* al.000 commu- nistisch-Chinese soldaten „het dak der wereld" in hun macht, zo werd in nationalistisch-Chine- se kringen vernomen. Deze be richten zouden afkomstig zijn van nationalistische agenten in Tibet. De opstand is op 9 maart be gonnen met een gevecht bij Lhasa. Guerrillastrijders vielen een communistische sterkte aan, waarbij meer dan tachtig com munisten sneuvelden, aldus de te Taipeh ontvangen berichten. Toen deden in Lhasa geruchten de ronde volgens welke de com munisten van plan waren de dalai lama, de geestelijke leider van de Tibetanen, naar Peking over te brengen. Verbolgen Tibe tanen hielden betogingen en vie len communistisch gezinde ele menten aan. De gevechten in de stad breid den zich steeds meer uit totdat de strijd algemeen werd. De radiotelegrafische verbin dingen tussen India en Lhasa, (le hoofdstad van Tibet, die sinds de ongeregeldheden aldaar op 23 maart waren verbroken, zijn woensdag hersteld, zo is van of ficiële zijde te Nieuw Delhi ver nomen. Over de toestand In Lhasa is niets bekend. Woensdagavond is te Nieuw- Delhi medegedeeld dat de tele graafverbindingen tussen Cal cutta en de Tibetaanse hoofd stad Lhasa, die verleden week na het uitbreken van de ge vechten in Tibet tussen Tibeta nen en communistisch-Chinese militairen waren verbroken, met ingang van dinsdag j.l. weer waren hersteld. In officiële kringen kon men niet zeggen, of dit betekende dat de toestand in Tibet weer normaal was geworden. een reeds bestaande toestand be stendigt daar Irak sedert de om verwerping van de monarchie op 14 juli al geen deel meer nam aan het werk van de verdragsor ganisatie. Ambtenaren te Washington wil den geen commentaar leveren op een bericht van de New York Ti mes dat premier Macmillan En geland president Eisenhower heeft medegedeeld bereid te zijn tot de levering van wapens aan Irak om de Iraakse afhankelijk heid van de Sowjet-Unie te ver minderen. Premier Kassem heeft nog ge zegd, dat zijn land de verdrags organisatie van Bagdad verlaat om te vermijden dat de leden van het verdrag een reden hebben om zich in de binnenlandse aangele genheden van Irak te mengen. Iraks politiek van positieve neutraliteit verhindert dat het land deel uitmaakt van „agressie ve" groeperingen of verdragen, aldus Kassem. Radio-Cairo verklaarde woens dagochtend in een eerste com mentaar, dat het Iraakse besluit een gevolg is van de door presi dent Nasser ontketende campag ne tegen het Iraakse lidmaat schap van het pact van Bagdad. In Arabische kringen meent men echter, aldus radio-Cairo, dat het Iraakse besluit geen wijziging zal brengen in de betrekkingen van Irak met Engeland. De Britten zien in de politiek van Kassem en de communistische invloed in Irak een goede vervanging van het pact van Bagdad in de strijd tegen het Arabische nationalis me, aldus de radio. Het spoorwegverkeer tussen Irak en Syrië dat na het uitbre ken van de opstand in Mosoel stil lag, is thans hei-vat. Indonesische bemiddelings pogingen Indonesië tracht president Nasser van de Verenigde Arabi sche Republiek en premier Kas sem van Irak met elkaar te ver zoenen, aldus meldt het Indonesi sche persbureau Antara onder aanhaling van kringen van het ministerie van Buitenlandse Za ken. Dr Subandrio had met de am bassadeurs van de V.A.R., Irak en India overleg gepleegd. Antara zegt voorts dat Irak be reidheid begint te vertonen met Nasser te onderhandelen mits de V.A.R. haar kritiek staakt. Veiligheidstroepen hebben dinsdag in Njassaland 28 per sonen gearresteerd; 21 werden aangehouden tijdens een raz zia in drie dorpen. In het noorden van het land bemerkte een patrouille dat een brug beschadigd was. In fort Manning zijn 18 per sonen veroordeeld tot gevange nisstraffen variërend van een tot anderhalf jaar wegens het veroorzaken van moeilijkheden en ongeoorloofd wapenbezit. Voorts is bekendgemaakt dat een afdelingsseoretaris van het Afrikaans congres van Njassa land is gearresteerd. Boven Midden-Njassaland zijn dinsdag pamfletten neer gelaten waarin erbij de bevol king op werd aangedrongen in- VERZOEK VAN ZUID-SLA VIE Zuid-Slavië heeft Rusland en de Westelijke mogendheden gevraagd om een zetel bij een eventuele conferentie over Duitsland en de Europese vei ligheid, aldus is van welinge lichte zijde te Belgrado verno men. Men zou in Belgrado ech ter weinig hoop koesteren dat op dit verzoek zal worden inge gaan. voeren hiervoor twee redenen aan: in de eerste plaats hebben de arbeiders volgens hen de vrachtboot „Lealott", heeft ge lost. Deze lading bestond uit ce ment en citroenen afkomstig C.A.O. niet nageleefd en ten j uit Israël tweede zijn zij, steunend op de. Zoals bekend heeft Israël op in internationale overeenkom-. maart bij de Veiligheidsraad sten over arbeidswetgeving, van geprotesteerd tegen het optreden oordeel dat de grensarbeiders van de V.A.R. niet kunnen stellen dat zij in Het Egyptische blad „Al Ah- staking waren, daar de arbei- ram" weet te melden dat de ver ders in België werkloosheidsult- legenwoordigers van de V.A.R. kering hebben ontvangen. bij de Ver. Naties opdracht heb- I ben gekregen te verklaren dat Israël geen recht heeft om goe- Het parlement van Zuid- deren per schip door het Suez- Rhodesia heeft ingestemd met kanaal te laten vervoeren omdat een verlenging van de noodtoe- de Arabische landen en Israël stand met dertig dagen. I nog steeds in oorlog zijn. PLAATSELIJK BUIEN In de zuidelijke stroming die van Frankrijk, via ons land naar Nooi'wegen reikte, ontwikkelde zich dinsdagmiddag boven het hoogland van Auvergne een re- gengebied. Dit vond plaats langs een front, dat koudere lucht in het westen scheidt van zachtere lucht aan zijn oostzijde. Het regengebied, dat een lang gerekte noord-zuid vorm had, breidde zich woensdagochtend tot over Nederland uit en strek te zich in de avond nog uit van Noord-Nederland, via West- Duitsland en Zwitserland naar Noord-Italië en Corsica. Het verplaatste zich maar langzaam naar het oosten, zodat het een sombere regendag werd, waarbij in ons land omstreeks 10 mm regen werd afgetapt. En kele stations meldden 5 en 6 mm, sommige andere 14 en 15 mm. In Midden- en Zuid-Duitsland duurde het mooie weer met mid- dagtemperaturen van 19 en 20 graden voort. Ook in de Balkan was het met maxima van onge veer 22 graden mooi voorjaars weer. Vanuit het westen is een trog- vormige storing naderbijgeko- men. onder invloed waarvan zich buienwolken ontwikkelen. Deze gingen in de avond in zuidwest- Nederland. alsook in Engeland en West-België, van onweer ver gezeld. Deze trogvormige storing trekt vandaag over Nederland naar het noordoosten en wordt ge volgd door een rug van hoge luchtdruk, welke de buiigheid onderdrukt en met opklaringen gepaard gaat. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot donderdagavond. Dezelfde temperaturen. In de nacht en ochtend hier en daar mist. Overdag opklaringen en ook enkele buien. Zwakke tot matige wind tussen, oost, west en zuid. Dezelfde temperaturen als gister of iets hogere. VRIJDAG 27 MAART DE KABINETSFORMATIE De informateur prof. mr. Boel heeft gisterochtend te tien uur mr. Burger ontvangen ter afron ding van de gesprekken, welke hij met de voorzitter van de frac tie van de Partij van de Arbc-id heeft gehad. Hiermede wordt deze fase van de werkzaamheden van de informateur afgesleten. De informateur zal hedenoch tend in Huis ten Bosch te 's-Gra- venhage zijn zeer lijvige rapport aan II. M. de Koningin aanbie den. Met de bestudering van dit rapport zal, gezien zijn omvang, wel enige tijd gemoeid zijn. SORAYA GAAT IN ROME WONEN Mevrouw Eva Esfandiari, de moeder van ex-keizerin Foray a van Perzië, heeft gezegd te kun nen bevestigen dat Soraya van plan is zich definitief in Rome te vestigen. „Misschien zal hij er een nieuw leven gaan begin nen" aldus voegde zij er aan nog in arrest bevinden in af- j toe. Zij gaf geen antwoord op wachting van de behandeling vragen naar de mogelijkheid van hun zaak. De overigen wa- van een huwelijk van Soraya ren in vrijheid gesteld. I met prins Orsini. verstrekken over die nog op vrije lichtingen te onruststokers voeten zijn. Een woordvoerder van de po litie in Loesaka, Noord-Rhode- sië, heeft meegedeeld dat 43 van de 103 Afrikanen, die na onge regeldheden op het eiland Chi- Icebi aangehouden werden, zich Premier MacMillan van En geland is dinsdagavond in ge zelschap van minister van Buitenlandse Zaken Lloyd uit Washington in Londen terug gekeerd. De premier zei bij aankomst onder meer, dat bij de bespre kingen met president De Gaul le, bondskanselier Adenauer en president Eisenhower overeen stemming over de principes voor de oplossing van de hui dige problemen was bereikt. Men is reeds een eind op weg om een eensgezind geallieerd standpunt uit te werken. Hij was van mening dat, nu het beginsel van oplossing der problemen door onderhandelin gen in plaats van door geweld is aanvaard, spoedig de laatste voorbereidselen voor de bespre kingen tussen Oost en West kunnen worden getroffen. Wij moeten niet streven naar ONTHULLING OORLOGSMONUMENT GRONINGEN een overwinning voer de ene cf andere partij, maar naar een overwinning van het gezonde verstand, aldus MacMillan die de hoop uitsprak dat de onder handelingen met de Sowjet- Unie spoedig zullen beginnen. MACMILLAN OVER BERLIJN Premier MacMillan heeft in het Lagerhuis gezegd dat de Westelijke nota's, die vandaag aan de Sowjet-Unie worden overhandigd, de denkbeelden van het Westen verklaren over het hoe en wanneer van onder handelingen over een conferen tie van ministers van Buiten landse Zaken in mei en een topconferentie later in de zomer. Wat West-Berlijn betreft, al dus de minister, moet het Wes ten een standpunt blijven inne men dat de 2.250.000 inwoners van dat stadsdeel in staat stelt het leven van hun keuze te lei den. De vraagstukken, die het Wes ten en de Sowjet-Unie verdeeld houden, aldus MacMillan, zijn ingewikkeld, maar niet onop- Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.18 3.53 4.33 4.43 n m. 3.48 4.23 5.03 5.13 Aan het slot van de plechtig- J|_ heid in de Martinikerk ter ge-1 losbaar. Wij moeten ons üitër legenheid van de onthulling ste best doen ze door onderhan- van het oorlogsherinneringsmo- delen op te lossen, nument te Groningen, aan-| in antwoord op een vraag vaardde burgemeester J. Tuin over de topconferentie zei de namens het gemeentebestuur premier, dat iedereen van me- van Groningen de zorgen over ning schijnt te zijn dat er een het beeld, dat z.i. zeer juist uit- zal worden gehouden, drukking geeft aan de gevoe lens waarop wij de bevrijding ondergingen. Spreker vond het monument in overeenstemming met de wijze waarop de bevol king van Groningen herinne ring heeft aan dc jaren 1940-1945, .geen spoor van romantiek van ZON MAAN op onder op onder maart. 26 6.32 19.02 21.33 6.17 27 6.29 19.03 22.52 7.51 28 6.27 19.05 8.30 ■29 6.24 19.07 0.05 9.17 30 6.22 19.08 1.11 10.10 31 6.20 19.10 2.08 11.10 CANADESE UITNODIGING AAN „GROTE VIER" De de overwinning maar een her- j Frankrijk, zal de Canadese regering de Sowjet-Unie innering aan de jaren van be- Verenigde Staten en Engeland proeving". j uitnodigen hun topconferentie in Daarna onthulde dr. Drees in Quebec te houden. De Canadese een stromende regen het monu-' premier, Diefenbaker, heeft dit ment door het wegtrekken van dinsdag in het Lagerhuis in Ot- een laken. Er werden kransentawa verklaard in antwoord op gelegd door de Commissaris der vragen van de liberale opposi- Koningin, mr. W. A. Offerhaus, j tieleider Lester Pearson. Diefen- namens het provinciaal bestuur baker heeft de vorige week. toen en door burgemeester J. Tuin premier MacMillan in Canada namens het gemeentebestuur was, het denkbeeld van een top- van Groningen. I conferentie in Canada geopperd.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1