Irak uit het pact van Bagdad De voorbereidingen voor een topconferentie MacMillan uit Amerika vertrokken De tragedie van het „Duivelsgat' Los Angeles en de K.L.M. De kabinetsformatie 3 Voor kinderkleding VAN DER MEER .WOENSDAG 25 MAART 1959 13e Jaargang Nr 4635 IRAK EN DE V.A.R. DE KERNPROEVEN UITGIFTE VAN „VOLKSAANDELEN" IN WEST-DUITSLAND PROCES IN IRAK Noorse aanbod tot aankoop van „Willem Barendsz" vervallen KONINGIN JULIANA VERRICHT DOOPPLECHTIGHEID PRINSES BEATRIX NAAR HUDSON- HERDENKING IN NEW YORK GROTEWOHL OVER BERLIJN DE TOESTAND IN CHINA De Britse ondernemingen in Indonesië SIAMESE TWEELING GESCHEIDEN GEEN OVEREENSTEMMNG BIJ BESPREKINGEN TUSSEN ADENAUER EN OLLENHAUER NASSER EN SJEHAB HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Flonkering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Kedactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Irak is met ingang van giste ren (dinsdag) uit de verdrags organisatie van Bagdad getreden, zo heeft premier Kassem dins dag op een persconferentie te Bagdad bekendgemaakt. De an dere leden van liet pact Enge land, Turkije, Perzië en Paki stan zijn van het besluit in kennis gesteld. De Verenigde Staten zijn vertegenwoordigd in de commissies voor militaire en economische aangelegenheden, alsmede in de groep die onder mijnende activiteit in de aange sloten landen bestrijdt, maar zij z(jn niet volledig lid van de or ganisatie. „Door dit besluit", zo zei later radio-Bagdad, ,.is Irak een vol komen onafhankelijk en soeve rein land geworden, dat zich van de laatste sporen van het impe rialisme heeft bevrijd. Irak ves- De politieke commissie van de Arabische Liga komt 31 maart in Beiroet bijeen ter bespreking van de geschillen tussen Irak en de V.A.R., die els een gevaar voor de Arabische wereld worden be schouwd. Soedan had de Liga om bemiddeling verzocht. De bijeen komst zal worden bijgewoond door de ministers van Buiten landse Zaken. Premier Chroesjtsjef van de Sowjet-Unie zegt in een brief aan 22 Amerikaanse politici, na tuurkundigen en industriëlen, dat de Geneefse besprekingen over een staken van de kern proeven op een dood punt zijn gekomen als gevolg van de Wes telijke houding. De brief, die door Tass is ge publiceerd, is een antwoord op een brief van de Amerikanen. Zij hebben ook aan Eisenhower en MacMillan over deze zaak ge schreven. De Russische premier zegt dat de delegaties van Amerika en Engeland in Genève hun uiterste best doen om een akkoord te verhinderen. Voor de eerste Duitse „volks- aandeien" in het industriële concern Breussag, waarop van dinsdag af door het publiek kan worden ingeschreven blijkt blij kens de mededeling der banken bij welke de gelegenheid tot in schrijving openstaat levendige vraag te bestaan. Verwacht wordt dat nog veór Pasen het gehele aangeboden bedrag van 30 miljoen DM zal worden over- tekend. tigt zijn betrekkingen met de andere landen en in het bijzonder met zijn buurstaten, op basis van vriendschap, gelijkheid en gemeenschappelijk voordeel". Irak heeft sinds de staatsgreep van generaal-majoor Kassem in juli van het vorige jaar, waarbij koning Feisal en premier Noeri Es Said werden vermoord, geen deel genomen aan de werkzaam heden van de verdragsorganisa tie. Dinsdag bekrachtigde Irak het akkoord dat vorige week te Mos kou werd gesloten voor techni sche en economische steun van Russische zijde. De Sow jet-Unie zal een lening van ongeveer 500 miljoen gulden verstrekken voor de uitvoering van diverse pro jecten in Irak. Op zijn eerste persconferentie sinds de opstand te Mosoel oefende premier Kassem, tegen de verwachtingen in, geen kri tiek op premier Kassem, tegen de verwachtingen in, geen kri tiek op president Nasser van de V.A.R. die talrijke felle aanval len op hem heeft gedaan. Hij raadde de persvertegen woordigers aan zicjr er niet te verlagen om de aanvallen van buitenlandse bladen en radiosta tions te antwoorden. Ook ver zocht hij de imperialist »n niet bij name te noemen. „Wij weten wie de imperialist en wie de Iaanvaller is", aldus de premier. Voorts drong hij er bij de Iraak- se pers op aan, alles in het werk te stellen om de betrekkingen met de buurlanden te verbete ren. Anderzijds gaf hij de ver zekering dat Irak sterk is en elke aanval kan afslaan. Tegen vier officieren van de luchtmacht werd de doodstraf geëist „wegens deelneming aan muiterij om de regering omver te werpen in het belang van een buitenlandse mogendheid". De openbare aanklager in het proces tegen Iraakse officieren die er van beschuldigd worden, betrokken te zijn geweest bij de mislukte opstand te Mosoel, heeft dinsdag verklaard, dat pre sident Nasser van de V.A.R. driemaal getracht heeft het be wind te Bagdad omver te wer pen. Volgens de aanklager had Nasser behalve in het gebeurde te Mosoel, waar kolonel Sjaw- waf door aanhangers van pre mier Kassem werd verslagen en gedood, ook de hand gehad in het optreden van de voormalige vice-premier Abdel Aref, die on langs ter dood werd veroordeeld omdat hij zou hebben gepoogd premier Kassem te doden. Ten slotte werd Nassers naam ook in verband gebracht met de opstand welke Rasjid Ali Gailani in 1941 tegen de toenmalige Iraakse re gering op touw zette. Premier MacMillan van En geland is dinsdag naar zijn land teruggekeerd na vier da gen met president Eisenhower te hebben gespioke.i over de Berlijnse crisis, Duitsland, de Europese veiligheid en han delsproblemen. „Zolang de Westelijke bond genoten aan hun beginselen vasthouden, heeft de vrije we reld alles te winnen bij onder handelingen met de Sowjet- Unie", verklaarde hij bij zijn vertrek uit Washington. „Wij moeten beseffen, dat de komen de maanden een proefperiode voor de vrije wereld zullen zijn". MacMillan en Eisenhower zijn het eens geworden over het ontwerp van een nota aan de Sowjet-Unie. Men verwacht dat daarin een conferentie van ministers van Buitenlandse Za ken op 1 mei in Genève wordt voorgesteld, gevolgd door een topconferentie. De premier verklaarde, dat er nog moeilijke beslissingen zullen ,9? De korfe mededeling van de po litie „Neil Moss is dood", die dins dagmiddag werd gedaan, beteken de het einde van de tragedie van het „Duivelsgat" in de grot van Castleton bij Sheffield, waar een twintigjarige Britse speleoloog twee etmalen lang in doodsstrijd had gelegen, beklemd tussen het rotsgesteente. De reddingsploe- gen, die er niet in konden slagen de ongelukkige tijdig los te krij gen, zijn doorgegaan met pogin gen om het stoffelijk overschot naar boven te halen. De tragedie is door een samen loop van omstandigheden veroor zaakt. Gedurende de eerste 24 uur had niemand zich nog reken schap gegeven van de ernst van de toestand. Neil Moss was zon dag jl., aan het hoofd van een groepje speleologen, de als het „Duivelsgat" bekende zeer nauwe verticale gang aan het afdalen toen hij op een tien meter afstand van de opening gekomen het be wustzijn verloor. Men nam aan dat hij door de walm van zijn car bidlamp bedwelmd was geraakt. Het gat was te smal om hem er uit te kunnen halen. Toen hij weer bijkwam had Moss geen kracht meer om zichzelf omhoog te werken. Hij zat met de schou ders bekneld tussen twee glibbe rige rotswanden. Zijn gezellen gingen hulp haltn en van zondagmiddag af is men doende geweest met pogingen om Moss te bevrijden. Maandagnacht echter moest men vaststellen dat Moss vrijwel niet meer uit zijn benarde positie te redden zou zijn. Her ;.le malen werd tever- geeis geprobeerd om touwen on der de schouders van Moss door te halen. Ook slaagde men er niet in de opening aan de andere kant van het „Duivelsgat" te vinden waardoor men Moss mogelijk had kunnen bereiken. Ploegen van de marine, de lucht macht en mijnwerkers ploeterden 7 a 10 uren achtereen in de ijs koude modder. Een kikvorsman onderzocht het ondergrondse ri viertje ter plaatse om de andere ingang van het „Duivelsgat" te vinden. Een tenger 18-jarig meisje, June Bailey, liet zich aan de vos ten vastgebonden, in de smalle rotsspleet neer en probeerde te vergeefs een soort harnas om Moss te bevestigen waaraan hij naar boven getrokken had kun nen worden. De beklemde werd ondertussen door middel van een slang zuur stof toegevoerd. Maar dit mocht niet meer baten. Kort na de mid dag moesten twee dokters van de R.A.F., die er in slaagden dicht bij Moss te komen, zijn dood con stateren. De ouders van de jonge man, die op de plaats des onheils waren aangekomen, waren de eersten die het doodsbericht ver namen. Het Noorse aanbod tot aan koop van het fabrieksschip „Willem Barendsz" is vervallen nu de Nederlandse maatschappij voor de walvisvaart het van de hand heeft gewezen, zo werd in Oslo bekendgemaakt. worden genomen. De eerste fase van het meningsverschil tussen Oost en West over Duits land was nu bijna voorbij. Het wordt nog een moeilijke taak, maar ik geloof dat wij zullen slagen". (Advertentie) Damesmodehuis Het ligt in het voornemen van Koningin Juliana op za terdag 30 mei a.s. de tewater lating te verrichten van het passagiersschip „Koningin Wil- helmina" op de werf van de N.V. Scheepswerf en Machine fabriek „De Merwede" v.h. Van Vliet en Co in Hardinx- veldGiessendam. Dit schip wordt gebouwd in opdracht van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland en is bestemd voor de dienst Hoek van HollandHarwich. H.K.H. Prinses Beatrix heeft een uitnodiging aanvaard van de Federal Hudson Champlain Celebration commission om in de maand september a.s. als eregast de feestelijkheden bij te wonen in de staat en de stad New York ter gelegenheid van de viering van de 350ste ge denkdag van Henry Hudson's tocht op de „Halve Maen" van Amsterdam naar Noord-Ameri- ka Premier Grotewohi van Oost- Duitsland heeft op een conferen tie in Oost-Berlijn verklaard, dat indien Oost-Duitsland een afzon derlijk vredesverdrag tekent, „er geen plaats meer voor bezettings rechten in West-Berlijn zou zijn, daar Berlijn een onafscheidelijk deel van de (Oost) Duitse demo cratische republiek is". De voorzitter van de Nationa- listisch-Chinese commissie voor Mongoolse en Tibetaanse za ken, Li Joeng-Hsin, heeft dins dag in een vraaggesprek met een Chinees blad gezegd dat de anti-communistische opstand in Tibet zich heeft uitgebreid tot het gehele zuidwestelijke deel van het Chinese vasteland. Er zijn opstanden in de provincies Tsinghai, Sikang, Szetsjoean, Kansoe en Juunman, aldus Li. Anti-communistische gewa pende eenheden uit deze gebie den zouden oprukken naar Lhasa om de Tibetaanse op standelingen te steunen. Dinsdag werden te Washing ton verschillende lezingen gege ven van hetgeen president Eisenhower en de Britse eerste minister MacMillan bij huri be sprekingen in Camp David over een zijn gekomen betreffende de voorbereidingen van een confe rentie tussen de regeringslei ders van Oost en West. Amerikaanse functionarissen zouden hebben verkiaard dat de totstandkoming van een topcon ferentie nog steeds afhankelijk is van het maken van vorderin gen op een bijeenkomst der be trokken ministers van Buiten landse Zaken, die, naar verwacht wordt, 11 mei a.s. te Genève zal beginnen. Daartegenover zouden Mac Millan en zijn minister van Bui tenlandse Zaken Selwyn Lloyd van mening zijn dat de rege ringsleiders ook bijeen zouden moeten komen, w;*meer de mi nisters van Buitenlandse Zaken geen overeenstemming zouden bereiken. Diplomatieke waarnemers te Washington waren algemeen van gevoelen dat Eisenhowers verklaring in zijn televisietoe spraak van zestien dezer, name lijk dat hij bereid was aan over leg op het hoogste plan deel te nemen „indien dit door de ge beurtenissen gerechtvaardigd wordt", ook de mogelijkheid van zijn deelneming inhield bij een mislukking van de bespreking der ministers. In mededelingen van Ameri kaanse zijde wordt thans echter de indruk gewekt dat in het door Eisenhower en MacMillan opgestelde ontwerp voor een Westerse nota aan de Sowjet- Unie dat nu door de andere bondgenoten der Ver. Staten wordt bestudeerd het maken van vorderingen op een bijeen komst der ministers van Buiten landse Zaken als definitieve voorwaarde is gesteld voor het uitschrijven van een topconfe rentie. Personen, die zeggen van de inhoud van de ontwerpnota op de hoogte te zijn, verklaren dat hier wordt voorgesteld het over leg op het hoogste plan te be ginnen, nadat de ministers van Buitenlandse Zaken hetzij over eenstemming hebben bereikt, hetzij erin zijn geslaagd de me ningsverschillen te verkleinen. Tijdens een ontvangst welke het bestuur van de Kamer van Koophandel voor Los Angeles heeft gehouden ter gelegenheid van het bezoek dat een vijfen twintigtal Europese journalis ten op uitnodiging van de di rectie der Douglas-vliegtuigen- fabrieken en met medewerking van de „Scandinavian Airlines System" aan Los Angeles bracht, hebben enige bestuurs leden van de Kamer me degedeeld dat men van die zij de de hoop op toekenning van landingsrechten te Los Angeles aan de K.L.M. niet heeft opge geven. Zoals men zich zal her inneren weigerde de regering der V.S. in augustus 1957, op aandringen van enkele Ameri kaanse luchtvaartmaatschap pijen, aan de K.L.M. die rech ten voor Los Angeles. Wel werd de K.L.M. o.a. toegestaan een lijn Amsterdam-Montreal-Hous ton te openen. Aan het slot van de in 1957 daarover gevoerde onderhan delingen door een Nederlandse delegatie, onder leiding van de Britse functionarissen in Lon den maken zich zorgen over twee Britse rubberplantages in Indone sië die gevaar lopen in beslag te worden genomen. Het zijn de „Sumatra Rubber Traders Limited Estate" te Sera- to en de „Lankat Rubber Compa ny Estate" te Sungei Pendjara, van de „Harrison and Crossfield"- groep. Zij hebben volgens een mededeling van de rubberplan tersvereniging in Londen van de plaatselijke autoriteiten opdracht gekregen hun bezit op 28 en 31 maart over te dragen. De functionarissen zijn ver baasd over deze actie. Premier Djuanda heeft de vorige maand verzekerd dat hij Britse bezwaren tegen het overnemen van Britse plantages in welwillende overwe ging zal nemen. De Britse zaak gelastigde in Djakarta, Robert Saner, heeft op 23 februari in een gespren rnet Djuanda tegen het in beslag nemen van drie andere geprotesteerd. Naar verluidt stemde de Indonesische premier er mee in dat een commissie de zaak zou onderzoeken. Een woordvoerder van de „Rubberpiantersvereniging" in Londen neeft verklaard, dat de plantages Namus Unngas en Ku ala Tiga van de „Sandilands But tery and Company" een maand geleden „onder dwang" zijn over genomen. Voorts kreeg de plan tage Blankahan aanzegging om overdracht voor te bereiden, doch deze onderneming heeft verder niets meer van de zaak gehoord. De Indonesische autoriteiten baseren zich bij hun optreden op het standpunt, dat de concessies van de betrokken ondernemingen zijn afgelopen of spoedig zullen aflopen. toenmalige staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, Drs. E. H. van der Beugel, is afgesproken, en van Nederlandse kant in de stukken betrekking hebbende op de onderhandelingen vast gelegd, dat Nederland te zijner- tijd zou terugkomen op het voor de K.L.M. verkrijgen van rechten aan de Westkust van de Verenigde Staten. Naar wij nader in Los Ange les hebben vernomen zou het ogenblik naderen waarop Ne derland opnieuw zal trachten door middel van onderhande lingen landingsrechten ten be hoeve van de K.L.M. aan de Westkust der Verenigde Staten te verkrijgen. Bij navraag in Nederland is ons medegedeeld dat daarom trent hier niets bekend is op dit ogenblik. Een groep chirurgen is er maandag in een ziekenhuis bij Londen in geslaagd een Sia mese tweeling van tien maan den, wier hoofden bijna volle dig met elkaar waren verbon den, te scheiden. De grootste moeilijkheid waarvoor de chi rurgen zich geplaatst zagen was het scheiden van de hersenen zonder dat de bloedtoevoer van de kleintjes gevaar liep. Via de hersenen ontnam n.l. het sterk ste kind het bloed aan het zwakste. De operatie duurde 9'/a uur. De toestand van de tweeling zal de eerste dagen nog zeer kritiek blijven. Volgens latere berichten was de toestand van het ene kind, Jeremy Charles Thackery, kri tiek, terwijl zijn broer Timothy John het goed maakte. Beide kinderen verblijven in een zuur stoftent. De chirurg O' Connell was na de operatie zo vermoeid dat hij niet kon spreken. Nadat aanvankelijk de hersenen van Jeremy, die door de operatie on beschermd waren geworden, met een membraan waren af gedekt, bracht later een plas tisch chirurg een huidlaag aan, die bij een vorige operatie was geprepareerd. Hieraan werd toegevoegd dat een verkaring zonder meer, dat besloten is een topconferentie houden, bij voorbaat een bijeen komst der ministers van Bui tenlandse Zaken min of meer waardeloos zou maken. Volgens Parijs ontvangen be richten zou de Franse regering een topconferentie slechts wil len doen houden, wanneer op voorafgaande besprekingen door de ministers van Buitenlandse Zaken vorderingen waren ge maakt. Daartegenover is het Britse standpunt dat de minister van Buitenlandse Zaken de weg moe ten effenen voor het openen van overleg op het hoogste plan, waarbij zij zich in de eerste plaats zouden moeten bezig hou den met het uit de weg ruimen van alle hinderpalen op het ge bied der procedure, opdat de re geringsleiders in hun hierna vol gende besprekingen zich zonder verder uitstel met de hangende vraagstukken zouden kunnen bezig houden. Dinsdagavond is te Washington van diplomatieke zijde vernomen dat de Verenigde Staten, Frank rijk en Groot-Brittannie de Sow jet-Unie in afzonderlijke, doch ge lijkluidende nota's hebben voor gesteld onderhandelingen te be ginnen over Duitsland, Berlijn en het vraagstuk der Europese vei ligheid. Vernomen wordt dat de stand punten der regeringen van Frankrijk en West-Duitsland be treffende de wijze, waarop met de Sowjet-Unie moet worden on derhandeld, die van president Eisenhower en premier MacMil lan „zeer dicht genaderd" zijn. Te Washington wordt gezegd dat Amerikaanse hoofdambtena ren van mening zijn dat het aan beveling verdient nog deze zomer een bijeenkomst van de rege ringsleiders van Oost en West te houden. De ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, Frankrijk, Duitsland en Enge land, die 31 maart a.s. te Wash ington zullen overleggen over het standpunt der Westerse verbon denen in besprekingen met de Sowjet-Unie, zullen op 20 of op 27 april te Parijs opnieuw vergade ren. In officiële Amerikaanse krin gen is men van mening dat het antwoord op de vraag of er, bij een mislukking der besprekingen van de ministers van Buitenland se Zaken, toch een topconferentie moet worden gehouden, uitslui tend door president Eisenhower moet worden gegeven. Het ziet er naar uit, dat de informateur Prof. Mr. Beel niet heden, zoals in het voornemen lag, zijn rapport aan H.M. de Koningin zal uitbrengen. Het zal wel donderdag worden. Dit uitstel houdt, naar wij verne men, verband met het feit, dat de informateur na de gesprek ken, die hij met fractieleiders heeft gehad, nog een schrifte lijk antwoord verwacht op en kele punten, welke zijnerzijds naar voren zijn gebracht. Hierover wilde de betrok ken fractievoorzitter nog van gedachten wisselen met hun politieke vrienden. Het betreft hier de gesprekken, die Prof. Beel maandag heeft gevoerd, dus niet het onderhoud, dat hij gisterochtend heeft gehad met Prof. Oud V.V.D.). Dit gesprek begon reeds om negen uur en duurde tot 10.20 uur. De informateur verwachtte niet vóór gisteravond laat uit sluitsel van de fractievoorzit ters te hebben ontvangen. He den zal hij dan de laatste hand leggen aan het rapport, dat dan donderdag aan Hare Majesteit zou kunnen worden aangebo den. Wij vernemen verder, dat Prof. Beel intussen geen nieu we besprekingen meer denkt te voeren. De hiervoor bedoelde brieven, welke hij verwacht van de heren Burger, Romme, Tila- nus en Bruins Slot, zullen de afsluiting vormen van het werk van de informateur. Aangeno- Bondskanselier Adenauer heeft maandag met de sociaal democratische oppositieleider Ollenhauer besprekingen over de buitenlandse politiek ge voerd. In gewoonlijk betrouwbare kringen zei men later dat hun standpunten daarbij niet nader tot elkaar zijn gekomen en dat er aanzienlijke verschillen van mening over vrijwel alle pro blemen zijn gebleven. Ollen hauer was vergezeld van prof. Schmid en Erler, de twee soci aal-democraten die onlangs te Moskou met premier Chroesj tsjef hebben gesproken. Een woordvoerder van de so ciaal-democraten had vóór het onderhoud verklaard dat de partij tegen eind april een debat over de buitenlandse politiek had gewild maar hier van had afgezien zolang er nog kans was om een gemeenschap pelijke politiek tot stand te brengen met het oog op de ko mende internationale onder handelingen over Europa. De politieke sfeer was echter aan zienlijk verscherpt door de christen-democratische verwer ping van het sociaal-demo cratische plan voor de hereni ging van Duitsland dat de vo rige week werd gepubliceerd, zo zei hij. f Dit nummer bestaat uit 1G pagina's. men mag worden, dat het rap port een analyse van de toe stand zal geven, waarbij aan geduid worden de mogelijkhe den, die er naar het ooraee) van de informateur zijn. President Sjehab van Libanon zal het komende weekeinde in Noord-Libanon een onderhoud met president Nasser van de Ver enigde Arabische Republiek heb ben, zo is in Beiroet officieel meegedeeld. Er werden geen na dere bijzonderheden gegeven. De Libanese pers heeft aange drongen op een bijeenkomst over Syrische beperkingen van de doorvoerhandel welke de Liba nese economie benadelen, maar sommige waarnemers te Beiroet uiten de veronderstelling dut Nasser steun tracht te verkrijgen voor zijn standpunt in het ge schil met Irak. MINDER ZACHT. Een depressie ten zuidwesten van Ierland breidde zich uit in de richting van de Noordzee. Onder invloed hiervan draaide de wind bij ons naar-het oosten en voerde in een groot deel van het land drogere lucht aan, hierin kwa men flinke opklaringen voor zo dat de middagtemperaturen op liepen lot 17 a 20 graden. Langs de Waddenkust evenwei hand haafde zich de bewolking en de max.-temperatuur werd daar niet hoger dan 10 tot 12 graden. Van het zuiden uit drong later koude re lucht ons land binnen wat ge paard ging met regen en hier en daar met onweer. Daarbij werd op het vliegveld Zestienlioven 10 mm regen afgetapt. In het front dat de begrenzing van de koudere lucht vormt ont stond boven Frankrijk een sto ring die zich naar het noorden beweegt. In verband hiermee wordt vandaag meer bewolking verwacht, terwijl de temperatu ren over het algemeen wat lager zullen zijn. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. MEER BEWOLKING Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk regen en in het mid den en zuiden van het land min der zacht dan gisteren. Matige wind uit zuidelijke richtingen. DONDERDAG 26 MAART v.m. n.m. Breskens 2.38 3.03 Terneuzen - 3.13 3.38 Ilansweert 3.53 4.18 Walsoorden 4.03 4.28 MAAN ZON sp onder op onder maart. 26 6.32 19.02 21.33 6.17 27 6.29 19.03 22.52 7.51 28 6.27 19.05 8.30 29 6.24 19.07 0.05 9.17 30 6.22 19.08 1.11 10.10 31 6.20 19.10 2.08 11.10

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1