Overeenstemming tussen Eisenhower en MacMillan Het Westelijk antwoord Moskou aan Kabinetscrisis in Zweden op komst De Kabinetsformatie Schmidt uit Indonesische gevangenschap vrijgelaten Eerste Kamer over weduwen- en wezenverzekering Conducteurs van W agon Lits kwamen te hulp WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN $alm$ sabèrt" m WEER Stevan uit Belgrado, ten dode opgeschrevenwerd gered Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 23 MAART 1959 13e Jaargang Nr 4633 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/li Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. President Eisenhower en pre mier MacMillan hebben zaterdag overeenstemming bereikt over ile algemene lijn van een ant woord aan de Sovvjet-Unie over de kwestie van een topconferen tie, zo is officieel meegedeeld. Voorts werd bekend gemaakt dat zij de voorgestelde ontwerp- nota aan Parijs en Bonn zonden \oor bestudering door de Fran se en Westduitse regeringen. Het ontwerp zal voorts worden ingediend bij de overige deelge noten in de Navo en zal spoedig naar Moskou worden gezonden. In een gezamenlijke verklaring die de officiële woordvoerders aan de journalisten voorlas, werd gezegd: „Er is volledige overeen stemming tussen onze beide re geringen dat wij uitzien naar onderhandelingen als middel tot regeling van de huidige geschil len in Europa. De Verenigde Sta ten en het Verenigd Koninkrijk hebben overeenstemming bereikt over de algemene lijn volgens welke, naar wij menen, het ant woord op de Sowjet-nota inzake de kwestie van een top-conferen- tie, geformuleerd moet worden". De bekendmaking volgde an derhalf uur na de hervatting van de besprekingen tussen Eisenho wer en MacMillan. De woordvoerders die over stelpt werden door vragen van verslaggevers, weigerden te spreken over de inhoud van het ontwerp-antwoord. Ook wilden zij niet zeggen of in het antwoord een datum voor een topconferen tie zou worden voorgesteld. Men wees de officiële woord voerders erop dat de bekendma king slechts sloeg op een topcon ferentie en niet op de conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken. Op de vraag of enige betekenis moest worden gehecht aan het niet zinspelen op de ministers conferentie, antwoordde Hager- ty„Wij hebben mededeling ge daan van iets waarover overeen stemming bereikt werd. Ik kan hierover niet spreken". Op een vraag aan de Britse woordvoerder of MacMillan meent dat het ontwerp-antwoord aanvaardbaar zou zijn voor Frankrijk en West-Duitsland, antwoordde hij het zeer onwaar schijnlijk te achten dat MacMil lan onderhandelingen zou voor stellen over een antwoord dat voor Parijs en Bonn niet aan vaardbaar is. De woordvoerders die weiger den mee te delen of de Britse op vatting dat in het antwoord een datum voor een topconferentie moest worden genoemd, door Eisenhower en MacMillan was verworpen of aanvaard, gaven wel toe dat er verschillen waren geweest tussen de Britse en Amerikaanse opvattingen. Deze waren echter uit de weg ge ruimd. In sommige kringen uit de om geving van de conferentie in Camp David meent men te weten dat er in het ontwerp-antwoord geen datum voor een topconfe rentie genoemd wordt. Volgens sommige aanwijzin gen schijnen Eisenhower en Mac Millan het eens te zijn over een formulering die rekening houdt met twee belangrijke overwegin gen; 1. Men wil Moskou niet de in druk geven dat in elk geval een topconferentie bijeenge roepen zal worden onver schillig wat het resultaat van de voorafgaande bijeen komst van ministers van Buitenlandse Zaken zal zijn. 2. Men wil Chroesjtsjef te ver staan geven dat het Westen zeer gaarne wenst deel te nemen aan een topconfen- tie op voorwaarde dat de omstandigheden de bijeen roeping rechtvaardigen. Volgens Reuter is het voor waarnemers echter duidelijk, dat de Britse premier president Eisenhower er van overtuigd heeft, dat een topconferentie deze zomer onvermijdelijk is, om dat Chroesjtsjef de enige man in de Sowjet-Unie is om mee te on derhandelen, als men een kans wil hebben op een regeling van de kwestie-Berlijn en het Duitse vraagstuk. Eerst had de Amerikaanse president steeds het houden van een topconferentie afhankelijk gesteld van een zekere mate van succes bij een eerder te houden bijeenkomst van ministers van Buitenlandse Zaken. In zijn radio- en televisierede tot het Amerikaanse volk op maandag j.l. gaf hij echter al 'n aanwijzing, dat zijn houding soe peler was geworden. Hij zei toen dat de Verenigde Staten bereid waren deze zomer aan een top- overleg deel te nemen, „aangeno men dat de gebeurtenissen zulk een verdere poging rechtvaardi gen". Algemeen wordt thans aange nomen, dat Eisenhowers bereid verklaring ook voor de mogelijk heid van een mislukking van de conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van Oost en West geldt. Naar verluidt heeft Eisenhower voorgesteld, de topconferentie in de tweede helft van augustus te houden. Met opzet zal in de Westelijke antwoordnota's aan Moskou geen datum voor een topconferentie worden genoemd, omdat naar Britse en Amerikaanse opvatting dit Chroesjtsjef een excuus zou geven om voor te stellen, de con ferentie van ministers van Bui tenlandse Zaken, die volgens het Westen op 11 mei te Genève moet beginnen, te laten vervallen. Eisenhower en MacMillan heb ben ook gesproken over een En gels voorstel tot „bevriezing" van de strijdkrachten en wapens in een zone in Midden-Europa op 'n bepaald peil. De twee staatslieden hebben er in het algemeen over van ge dachten gewisseld en hebben geen beslissing genomen, aldus heeft perssecretaris van presi dent Eisenhower, Hagerty, mee gedeeld. Toen men Hagerty vroeg of de Amerikaanse regering heeft toegezegd het „bevriezingsplan" te bestuderen, antwoordde hij: „Het is besproken en dat is alles". Een Britse woordvoerder, Hope, zei dat het Britse plan ter spra ke is gebracht om te horen hoe men erover denkt. Als het in goede aarde valt, gaat de Britse regering het misschien verder uitwerken. Hope wees er op dat de Britse regering niet voor „disengage ment" of vermindering van het aantal troepen in een Midden- Europese zone is. Het Britse plan heeft de totstandkoming van een zone met doelmatig toezicht en inspectie op de strijdkrachten ten doel. De Britse regering is tegen een ingrijpende verminde ring van het aantal troepen om dat de Navo te land toch al niet zo sterk is. Het Britse plan is een nieuwe versie van een plan dat de toen malige Britse minister-president, Eden, in 1955 op de topconferen tie te Genève heeft ingediend, aldus Hope. Het ontwerp voor liet Westelij ke antwoord aan Moskou, waar over president Eisenhower en premier Macmiïlan zaterdag overeenstemming hebben bereikt, is zond ig op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn aan gekomen. Een Westduitse woord voerder verklaarde te verwach ten, dat het Westelijke antwoord vóór Pasen naar Moskou zal wor den gezonden. Men verwacht dat zowel Fiank rijk als West-Duitsland met het ontwerp zullen instemmen. Het handelt over de kwestie van een topconferentie. Voor de conferen tie van ministers van Buitenland- re Zaken, die daaraan vooraf zou .nesten gaan, wil het Westen Ge nève als conferentieoord en 11 mei als beginpunt voorstellen. Groot tekort - 890.000.000 - in de ontwerp-begroting de oorzaak Volgens berichten in de Zweed se pers bestaat de mogelijkheid dat het voorziene grote tekort in de ontwerp-begroting voor het komende financiële jaar (men spreekt van een kleine achthon derd-miljoen gulden) tot een kabinetscrisis zal leiden. In elk geval wordt belastingverhoging verwacht. De sociaal-democratische rege ring zal het, naar men meent, volgende maand zwaar te ver- Deense minister in Brussel De Deense minister van Bui tenlandse Zaken, Krag, voert momenteel besprekingen met zijn Belgische ambtgenoot Wig- *y. Van gewoonlijk welingelichte zijde wordt vernomen, dat de beide staatslieden van gedachten wisselen over het resultaat van de in de Belgische hoofdstad ge houden zitting van de minister raad van de Euromarkt. duren krijgen bij de behandeling van het ontwerp in de Rijksdag. De enige mogelijkheid om in het tekort te voorzien zou volgens de persbeschouwingen de invoe ring van omzetbelasting zijn maar de drie niet-socialistische partijen zowel als de communis ten zouden zich daartegen waar schijnlijk verzetten zodat de re gering bij een vertrouwensstem- ming een nederlaag van 189 te gen 191 stemmen zou kunnen lijden. Men verwacht dat het Sowjet- vcorstel om Polen en Tsjecho-Slo- wakije aan de ministersconferen tie over het Duitse vraagstuk te laten deelnemen, zal worden ver worpen. Dc Westelijke nota zal vermoe delijk voorstellen om vertegen woordigers van deze landen als waarnemers toe te laten als kwesties ter sprake komen waar bij zij direct betrokken zijn. Voorts zou het Westen een ruime agenda wensen, die bespreking van alle aspecten der Duitse kwestie mogelijk maakt, dus niet alleen maar die van de kwestie- Berlijn en 'n Duits vredesvedrag als door Chroesjtsjef voorge steld. Radio-Moskou verklaarde za terdagavond in een uitzending vóór Noord-Amerika, dat er een lentewind vol verwachting over alle continenten waait en dat „men zich niets beters kan wen sen" dan dat de Brits-Ameri kaanse besprekingen 'n topcon ferentie naderbij zullen brengen. In Washington verluidt, dat een ministersconferentie in Genève mogelijk enige weken zal duren, eventueel tot eind juni of half ju li. Doch een topconferentie zou volgens president Eisenhower niet meer dan een dag of zes mo gen duren. De burgemeester van West- Herlijn, Brandt, verklaarde zon dag dai men niet te veel van een ministersconferentie mag ver- v. achten. Overspannen hoop is •liet gerechtvaardigd, aangezien ;'c toestand voor Duitsland» her- niging niet gunstig is, zo meen de hij. Orsini en Soraya Het Italiaanse weekblad „Set- timo Giorno" weet te melden, dat de 27-jarige prins Raimondo Orsini in een vraaggesprek met een verslaggever van het blad gezegd heeft dat hij met ex- keizerin Soraya van Perzië al leen maar „hartelijke vriend schappelijke betrekkingen onder houdt". Men verwacht dat prinses So raya deze week op uitnodiging van prins Orsini een bezoek aan Rome zal brengen. Zoals bekend gaan er in Rome geruchten over een romance tus sen de prins on prinses. SOESLOF IN LONDEN De Russische communistische leider Soeslof heeft vrijdag in Londen verklaard dat „bijeen komsten en contacten tussen re- i mgsleiders en bovenal het bij eenroepen van een topconferen tie" een zeer belangrijke bijdrage zouden kunnen leveren voor het oplossen van internationale vraagstukken. Hij zei dit aan een lunch die de buitenlandse persvereniging in Londen hgm aanbood. Soeslof, dia op uitnodiging van een aantal parlementsleden van de Labaur een tiendaags bezoek aan Groot-Brittannië brengt, zei: „de Sowjet-Unie wenst een der gelijke conferentie in liet belang van de vrede en veiligheid van de volken." STAATSBEZOEK VAN KONING BOUDE WIJN. Z. M. Koning Boudewijn der Belgen heeft het voornemen om op 8, 9 en 10 juli a.s. een staats bezoek te brengen aan H. M. Ko ningin Juliana en Prins Bern- hard. (Advertentie *3®^ W oporto coda! marit [6 brwwjjsfraat 9 ttrnouzen e de nieuwe modelijn „chatte" Naar A. N. P. van officiële zijde in Den Haag verneemt is de Nederlander Schmidt, die se dert eind 1953 in Indonesië in gevangenschap is gehouden, vrij gelaten en uit Indonesië ver trokken. De heer H. C. J. G. Schmidt werd op 18 december 1953 in Bandung gearresteerd. Op 15 ok tober 1956 werd hij op beschul diging van subversieve activitei ten tegen de Indonesische rege ring veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Het is niet be kend, of hij bij verdere behande ling van zijn zaak is vrijgespro- In het voorlopig verslag der Eerste 'Kamer over het wetsont werp betreffende een weduwen- en wezenverzekering verklaarde men vrij algemeen de onderhavi ge wetsontwerpen met instem ming te begroeten, gezien de gro te betekenis, welke aan het tot stand komen van een algemene weduwen- en wezenverzekering moet worden toegekend. De wijze, waarop de onderhavi ge ontwerpen van wet aan de overzijde van het Binnenhof wa ren behandeld, had vele leden niet kunnen bevredigen. Geen der problemen, waarvoor de voorgestelde regeling ons stelt, is in de Tweede Kamer, zo voeg den zij hieraan toe, op een zoda nige manier behandeld, dat daar uit conclusies zouden kunnen worden getrokken. Verscheidene leden wilden er ernstig tegen waarschuwen in den vervolge ai te zeer te stre ven naar waardevaste uitkerin gen. De toepassing van dergelij ke indexclausules brengt huns inziens onvermijdelijk mede, dat een reeds begonnen inflatiebewe ging wordt versterkt. Met betrekking tot het betalen van een premie door ongehuw- den stelden vele leden zich op het standpunt, dat het moeilijk zou zijn te dezen te differentië ren, aangezien men dusdoende bij het bepalen van de premie niet zou mogen nalaten rekening te houden met de leeftijd, waarop de betrokkene in het huwelijk treedt, an voorts ook met de leef tijd van de vrouw, waarmee men huwt. De kans, dat een recht op weduwenpensioen ontstaat, zo merkten deze leden op, neemt n.l. in sterke mate toe, naarmate de leeftijd van de man die van de vrouw overtreft. Dit verschil in leeftijd tussen man en vrouw, al dus verder deze leden, doet zich wederom voor, naarmate de man op latere leeftijd in het huwelijk treedt. Zij concludeerden, dat een oplossing van de hier optredende moeilijkheden ook huns inziens veeleer zal moeten worden ge zocht in een wijziging van het on- gehuwdentarief van de inkom sten- en loonbelasting dan in een differentiatie in de premie, te vol doen door gehuwden en onge- huwden. Sommige leden hadden weinig waardering voor een regering, krachtens welke de ongehuwde vrouw verplicht wordt gedurende haar gehele leven premie te beta len voor een verzekering, waar van zij nimmer zal kunnen profi teren. Het beroep op de solidari teit achtten deze leden onvoldoen de om een regeling, als hier be doeld is, te schragen. Uitermate weinig waardering ontmoette bij een zeer groot aan tal leden de bepaling van artikel 8, lid 1 sub c. van het wetsont werp. Sommige leden vreesden, dat er zich moeilijkheden zullen voor doen door de leeftijdsgrens, waar van de toekenning van het wedu wenpensioen afhankelijk zal zijn, zó scherp te bepalen, ais in het artikel geschiedt. Vele leden meenden, dat het nuttig zou zijn een studie te wij den aan een systeem, waarbij de duur van de uitkering, welke de weduwe ontvangt, toeneemt met de leeftijd, waarop zij weduwe wordt. Aldus zou immers de aan passingstermijn voor een oudere weduwe groter worden dan voor een jongere. Sommige leden hadden er be zwaar tegen, dat de gescheiden vrouw van de weduwenuilkerin- gen zal zijn uitgesloten. Het kwam hun voor, dat zulks in vele gevallen tot onbillijkheden zal leiden en wel met name, indien een huwelijk gedurende vele ja ren in stand is gebleven en er ge durende die jaren premie is be taald. Deze leden wierpen derhal ve de vraag op, of niet ook de voorzieningen, welke de onderha vige regering aan weduwen toe kent, ten deel zouden moeten val len aan gescheiden vrouwen, die gedurende een aantal jaren ge huwd zijn geweest en wier echt scheiding, zowel ais het overlij den van de gewezen echtgenoot, vallen op een ogenblik, waarop zij, zo zij niet waren gescheiden, als weduwe voor een weduwen- pensioen of -uitkering in aan merking zouden zijn gekomen. ken, of dat hij thans is veroor deeld tot gevangenisstraf, gelijk aan het voorarrest. Met de heer Schmidt bevinden zich thans alle 23 Nederlanders, die tussen 18 december 1953 en 28 september 1954 werden gear resteerd en op 1 juni 1955 nog in gevangenschap waren, in vrij heid met uitzondering van de heer L. N. H. Jungschlager, die tijdens het tegen hem gevoerde proces overleed. Uit Djakarta is bericht ontvan gen, dat bij vonnis in revisie van 18 maart de Nederlander H. C. J. G. Schmidt werd veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf met af trek van preventief en bevel tot onmiddellijke invrijheidstelling. De heer S: I-.midt werd 18 de- lember 1953 gearresteerd. De heer Schmidt heeft inmiddels In donesië verlaten, aldus deelt men desgevraagd van officiële zijde in Den Haag mede. In Den Haag wenste men geen commentaar te geven op de vrijlating van de heer Schmidt. Op 20 augustus 1956 eiste de openbare aanklager voor het Landgerecht in Djakarta in de zaak-Schmidt vijftien jaar gevan genisstraf. Op 10 september vroeg mevrouw Bouwman vrij spraak. Op 15 oktober werd hij veroordeeld tot levenslang. H. C. J. G. Schmidt, afkomstig uit Nederweerd, gewezen kapi tein van het K.N.I.L., was na zijn pensionnering in 1951 eerst be heerder van 'n mess van de Indo nesische luchtvaartmaatschappij Garuda. Vervolgens was hij werkzaam bij de makelaarsfirma Fenis in Bandung. Hij werd op 18 december 1953 gearresteerd dooi de Bandungse politie, toen hij op zijn bromfiets op weg was van huis naar kantoor. Als redenen voor zijn arresta tie werden in het proces-verbaal van de Bandungse politie opgege ven, dat van een niet genoemde helper inlichtingen waren ver kregen, dat hij leider van een ben de was, dat de politie vervolgens door infiltratie in zijn huis te we ten kwam, dat hij anti-Indone sisch was, dat met het oog op het nog niet opgelost zijn van de 17 oktober-affaire (dit was de twist tussen twee groepen in het Indonesische leger, die op 17 ok tober 1952 aanleiding gaf tot moeilijkheden) het wenselijk bleek hem te arresteren, daar het complot, dat onder zijn leiding zou staan, elk ogenblik tot actie zou kunnen overgaan. Op 9 september 1954 begon het proces tegen beklaagde, die toen 51 jaar oud was. Schmidt in Londen aan gekomen. Het legertje van verslagge vers en fotografen, dat zondag middag naar Schiphol was geto gen voor de verwachte aan komst van Schmidt, is teleurge steld weer afgedropen. Uit de K.L.M.-machine, die om 14.10 uur op het vliegveld landde, kwamen vele passagiers, doch niet de heer Schmidt. Wel bleek hij zondagochtend met het lijntoestel van de Quan- tas op London Airport te zijn ge arriveerd, doch hij besloot eerst in Londen inkopen te gaan doen alvorens naar ons land door te reizen. Zondagnamiddag wist op Schiphol niemand wan neer hij nu zal aankomen. Ver wacht werd dat de heer Schmidt de zondagnacht in Londen zal doorbrengen. De informateur prof. Beel heeft de voorzitters van de Tweede Ka merfracties, met wie hij in de af gelopen week besprekingen heeft gevoerd, tot een ander onderhoud uitgenodigd. Met mr Burger (P.v.d.A.) heeft hij een afspraak gemaakt voor hedenochtend. Hedenochtend zal hij confereren met prof. Romme (K.V.P.), dr Tilanus (C.H.) en dr Bruins Slot (A.R.). Deze drie iractievoorzitters zal prof. Beel tezamen ontvangen. Hij was van I lan prot. Oud (V.V.D.) in de na middag van heden voor een te- spreking te ontmoeten. Op ver zoek van de heer Oud is dit on derhoud echter nader bepaald op dinsdagmorgen. Men zou geneigd kunnen zijn conclusies te trekken uit het feit, dat de heer Beel vandaag drie rechtse fractievoorzitters geza menlijk ontvangt. Bedacht moet echter worden, dat zijn laak zich bepaalt tot informeren. Bij de ge sprekken van begin deze week zal het erom gaan punten, die bij het onderzoek in eerste instantie zijn gevonden, nader te verifiëren en in de breedte en diepte te tes ten. Dat zou dan kunnen leiden tot conclusies voor het rapport, dat de informateur in de loop van deze week aan H. M, de Ko ningin volgens zijn werkschema hoopt aan te bieden. De informateur, prof. mr Beel, heeft zaterdagmiddag nog een onderhoud gehad met mr. Cals, de minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen in het demissionaire kabinet. A.N.P. vrneemt, dat dit onder houd verband hield met enkele punten betreffende het onder wijsbeleid, welke verduidelijking behoefde. Het was een gelukkig en dank baar gezin, dat enkele dagen geleden te Kopenhagen in de expressetrein stapte om naar Joego-Slavië terug te reizen. In november van het vorig jaar waren de ouders met een dood ziek kind, dat door de artsen was opgegeven, naar Kopenha gen gereisd. Nu is de jongen genezen en hij lacht even vro lijk als andere kinderen van zijn leeftijd. Dit alles is in de eerste plaats te danken aan de bekwaamheid van de Deense artsen, maar daarnaast toch ook aan de hulpvaardigheid van slaapwagenconducteurs op Europese lijnen. Stevan, het enige kind van het in Belgrado wonende echt paar Dimic, leed aan een her sentumor en deze was er oor zaak van dat de jongen zich niet meer kon bewegen en ook niet meer kon spreken en eten. Artsen in Joego-Slavië hadden tevergeefs geprobeerd het kind te redden. Zij gaven hem ten hoogste nog een jaar. Vader Dimic, conducteur op de slaap wagens, wendde zich tot de al gemene directie van Wagon Lits te Parijs en verzocht mede werking van die zijde om met zijn kind naar Kopenhagen te kunnen gaan. Daar zouden naar zijn zoggen artsen zijn, di* geval len als dit met succes hadden behandeld. De directie van Wagon Lits nam contact op met haar kan toor te Kopenhagen. Mogens Lichtenberg, chef de bureau, wendde zich tot professor E. A. V. Busch en deze beloofde de moeilijke operatie kosteloos te verrichten. Wagon Lits bleef niet achter en nam op zich de reiskosten voor het gezin naar en van Kopenhagen te betalen en tevens de ziekenhuiskosten. Zodra Dimics collega's in an dere landen van het geval hoor den brachten zij geld bijeen voor het bestrijden van de ver blijfkosten van de ouders te Kopenhagen. Men hield van de aanvang af rekening met een verblijf van twee maanden. Te Kopenhagen kunnen slaap wagenconducteurs, die in de Deense hoofdstad moeten over nachten, een kamer krijgen in het voor hen bestemde hotel. In overleg met de maatschappij deden slaapwagenconducteurs ten behoeve van het echtpaar Dimic afstand van dit voor recht. Zij gingen nog verder. Elke conducteur, die in dienst verband in Kopenhagen kwam, stortte twee kronen of ruim een gulden in een speciaal Dimic- fonds. Stevan werd in het militair hospitaal geopereerd. Dag aan dag zaten de ouders naast het bed van het kind, dat de ge vaarlijke operatie goed had doorstaan en wiens toestand voortdurend vooruitging. Zij spraken alleen Kroatisch en konden zich in Denemarken dus niet verstaanbaar maken. Een jonge arts uit Belgrado, die voor zijn studie in zieken huizen te Kopenhagen werkte, stelde zich beschikbaar als tolk. Stevan is nu, na een verblijf van ongeveer 2 Va maand te Ko penhagen, als genezen ontsla gen. De totale verlamming is zonder een spoor achter te laten verdwenen. Het kind kan zich zonder hulp bewegen. Medische bekwaamheid, hulpvaardigheid en een humane instelling tot de medemens hebben dit leven ge red. Aanslagen in Libanon. Zondagochtend zijn in het kan toor van het communistische weekblad „Al Achbar" te Bei roet twee granaten ontploft. Een derde ontplofte in het huis van een genaturaliseerde Russische hotelier, die ernstig werd ge wond. 1 Vorige week zondag is een bomaanslag gepleegd op een bio scoop van de Russische voor lichtingsdienst in de Libanese hoofdstad en op de woning van een Libanese communistische leider. Bij de/.e aanslagen vielen geen slachtoffers. De Russische ambassade werd onder bewaking geplaatst. OPKLARINGEN. Na een korte periode met op klaringen in de nacht van zater dag op zondag, waarin op vele plaatsen mist ontstond, dreef weer een dicht wolkendek ons land binnen. Deze bewolking hing samen met opdringende zachtere lucht uit Frankrijk. Een begeleidend regengebied passeer de in de loop van zondag. De temperaturen waren enkele gra den hoger dan zaterdag, maar nog laag ten opzichte vari die in onze omgeving. In Frankrijk werden middagtemperaturen ge meten van 16 tot 18 graden, ter wijl in Duitsland de temperatuur hier en daar opliep tot 20 gra den. De komende 24 uur blijft een zuidelijke luchtstroming zachte lucht aanvoeren, waarin echter nog wat regen voorkomt, maar tussen de regengebieden meldden stations in West-Frank rijk en Zuidwest-Engeland ook flinke opklaringen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. Tijdelijk opklaringen. Aanvankelijk opklaringen maal later toenemende bewolking en van het zuidwesten uit regen. Matige tot krachtige wind tus sen zuid en zuidwest. Vrij zacht. DINSDAG 24 MAART Bresken s Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.23 1.58 2.38 2.48 n.m. 1.47 2.22 3.02 3.12 ZON MAAN op onder op onder maart. 23 6.38 18.56 17.32 5.47 24 6.36 18.58 18.52 6.16 25 «.34 19.00 20.12 6.45 26 6.32 19.02 21.33 6.17 27 6.29 19.03 22.56 7.51 28 6.27 19.05 8.3»

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1