t^rovinciaai nieuwó GERRIT DE JONGE Ei, ei, dat is een toestel voor mij! HET Een ato< Maart rc TELEVISIE door ons geïnstalleerd geeft de meeste voldoening RADI Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 21 maart 1959 TERNEUZEN Dienst artsen en dierenartsen AGENDA AXEL KOEWACHT. PHILIPPINE. RETRANCHEMENT. SAS VAN GENT. SLUIS. STOPPELDIJK. Oranjestraat 2 - Tel. 565 AXEL De heer J. Versprille veertig jaar in gemeentedienst OOK OP MAATSCHAPPELIJK TERREIN- VELE VERDIENSTEN VOGELWAARDE. GEEN HALF El! Ontvoerder gegrepen GOEDE DIENSTEN VAN GHANA Voor oplossing van de politieke vraagstukken van Centraal-Afrika t aterdag 21 maart Eerste exemplaren U moet er overige ben. Het atoomforn een cilinder, is nam doorsnede en weeg gulden. Een boerenschuur en maakt i Ambtsjubileum. Gisteren herdacht de deur waarder van 's Rijks belastingen, de heer L. P. de Mul, de dag waarop hij 25 jaar in 's Rijks dienst was. In verband hiermede werd de jubilaris, vergezeld van zijn echt genote, ten ontvangkantore ont vangen. In zijn toespraak wees de ont vanger, de heer v. d. Molen, o.m. op de moeilijke en vaak ondank bare taak van de deurwaarder en uitte zijn waardering voor de uitstekende en tactvolle wijze waarop de heer De Mul zijn werkzaamheden verricht. De gelukwensen gingen ver gezeld van het aanbieden van enkele geschenken. Aanrijding Gistermorgen omstreeks halt tien had in de Dokweg tegenover de Dahliastraat een aanrijding plaats tussen een driewielige melkwagen, bestuurd door de melkhandelaar C. 't G., en een personenauto, bestuurd door de heer R. S., beiden uit Terneuzen. Op het moment dat de achter de motor-carrier van de heer 't G. rijdende auto de melkwagen zou voorbijrijden week deze naar links uit, waardoor beide voertui gen in botsing kwamen en licht werden beschadigd. Herv. Vrouwenver. „Lydia" De Hervormde Vrouwenvereni ging „Lydia" hield donderdag een Paaswijdingsdienst in het lokaal „Bethel". De presidente, mevr. Brezet, die deze avond wegens vertrek uit de gemeente afscheid nam, be groette alle aanwezigen, die in groten getale waren opgekomen, waaronder ook enkele gasten. De liturgie, verzorgd door de dames bestuursleden, werd afge wisseld door samenzang. Een dameskoortje onder leiding van mevr. Muinen zong Gez. 43 en Gez. 61, ter-wijl mevr. Loof decla meerde „Bij het Kruis" en „De Heer is waarlijk opgestaan". Na de pauze las mevr. Brezet de legende „De Speerstoot". Aan het slot van de avond werd de scheidende presidente door mevr. Duivendijk namens bestuur en leden dank gebracht voor het vele werk dat zij in het belang der vereniging had verzet, waarop mevr. Brezet als herinne ring aan haar verblijf in Terneu zen een geschenk werd aangebo den en haar toegezongen Gez. 263 1. Nadat nog gezongen was Gez. 173 3 en 6 werd deze bijzondere bijeenkomst met dankgebed ge sloten. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter A. van Zanten, tel. 2445. Apotheek geopend: Klaassen Noordstraat 54. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door: dierenarts J. T. de Haas (Zaamslag, tel. 366). (Advertentie.) ZATERDAG 21 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Jerry, de schrik van het bataljon". Concertgebouw. 8 u.: ..Geen genade voor bandieten". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Mijn vrouw is de baas". ZONDAG 22 MAART TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 u.: „Geen genode voor ban dieten": 4.30 en 8 uur: „Jerry, de schrik van het bataljon". Concertgebouw. 8 u.: „Geen genade voor bandieten". Terrein W. Bolwerk, 12.30 uur: Terneuzen 3Koewacht 2; 2.30 uur: Terneuzen—Corn Boys. Hotel „Centraal", 5 uur: Beslissingswedstrijd biliarten. Café Kolkzicht, 7.30 uur: Eierkaarting. AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Mijn vrouw is de baas"; 8 u.: „Het meisje Rosemarie". Geslaagde avond voor de ouden van dagen Ook dit jaar moet het reisco- mité ouden van dagen een be roep doen op de burgers van Terneuzen om deze zomer weer een driehonderd bejaarden een mooie dag te kunnen bezorgen. Teneinde weer het nodige geld in kas te krijgen werd donder dagavond in het Concertge bouw een voorstelling gegeven door Mystic Marco, de bekende Zeeuwse goochelaar-mentalist, en de Zeeuwse sneltekenaar Piet de Leeuw. De penningmeester, de heer J. I. de Waal, liet de volle zaal duidelijk blijken hoe dankbaar het reiscomité de inwoners van Terneuzen is voor de gulle bij dragen, die telkens weer worden gegeven omdat men de bejaar den zo graag een mooie dag gunt. Voor de opkomst sprak de heer De Waal dan ook wel gemeende woorden van dank. Hij deelde daarbij mede dat tegen 28 april weer bejaarden aan zullen bellen om kaarten te verkopen voor een filmvoor stelling die voor hetzelfde doel zal worden gegeven. Zowel Mystic Marco, als de sneltekenaar Piet de Leeuw, hebben de aanwezigen 'n mooie avond bezorgd. De heer De Leeuw, die het eerst optrad, gaf blijk van veel talent te bezitten en hij wist dan ook vele bekende figuren frappant gelijkend uit te beel den. Mystic Marco zocht het deze keer hoofdzakelijk op het ge bied van gedachtenlezen. Deze amateur, die het toch maar presteerde in binnen- en buiten land eerste prijzen in de wacht te slepen en voor de T.V. op te treden, had een bijzonder aan trekkelijk programma. Beiden werden lang en harte lijk toegejuicht. Er werd tussen door een verloting gehouden met zeer aantrekkelijke prijzen en ook deze vermocht de kas te versterken. Lezing Humanistisch Verbond. Voor de gemeenschap Oost Zeeuws-Vlaanderen van 't Hu manistisch Verbond hield me vrouw Schaafsma uit Dor drecht een lezing over haar reis naar Canada. Toegelicht met kleurendia's vertelde zij interes, santé bijzonderheden over haar verblijf in de staat Alberta. De aanwezigen kregen een indruk van het natuurschoon in die streek. Uit hetgeen mevrouw Schaafsma vertelde, bleek dat emigranten in Alberta over het algemeen goed kunnen accli matiseren. Het was een inte ressante avond, waarvan de aanwezigen ten zeerste hebben genoten. Vergadering Ned. Christ. Vrouwen Beweging In het verenigingslokaal van de Geref. Kerk in de Kerkdreef vierde de afdeling Axel van de N.C.V.B. haar 25-jarig bestaan. Voor deze gelegenheid had men de zaal feestelijk versierd en ook het vastgesteld programma voorzag in het te vieren jubi leum. Ter opening werd gezongen Ps. 138 1 en 3. Hierna sprak de presidente mevr. Boor—de Graaf, na gelezen te hebben Mattheüs 26, een hartelijk wel komstwoord tot de aanwezigen. Op het jubileum als zodanig ging de presidente even in. Mevrouw K. BoonHuisman hield een meditatie over het on. derwerp: „Wat moet ik doen met Jezus?" Hierna volgde als samenzang Gez. 34 1, 4 en 6. Mevrouw DekkerVermeulen gaf in een bondig verslag een overzicht van de voorbije perio de, en mevr. Van Asperen Boeije releveerde het verloop der financiën. Door de leden was een tafel kleed geborduurd waarop alle namen der leden voorkwamen, benevens het bondsinsigne en het wapen van Axel. Dit werd door het oudste lid mevr. Van Meurs—Rouw en het jongste lid mevr. MangoldMeijer aan het bestuur aangeboden. Na de pauze volgde declama tie en zang onder de samen vattende titel „Beelden van het leven". Door het H.B.-Iid mevr. E. Broeren—Hogervorst uit Slik kerveer werd namens de bond het jubileuminsigne aan 't vaan del gehecht. Mevr. S. de PutterBelger droeg een paar humoristische schetsjes voor en enige dames declameerden „Gods Woord houdt stand in eeuwigheid". Ter verdere opluistering pro jecteerden mevr. Boor en mevr. WeijnsBakker plaatjes van de zes oudste leden, die van begin af lid van de N.C.V.B. waren. Deze zes oudsten kregen een attentie in de vorm van een kleurig lepeltje waarop 't bonds insigne. Ook de vroegere be stuursleden, die nog lid der af deling zijn,kwamen eveneens op het scherm. Mevrouw Boor lichtte dit alles toe met een op rijm gesteld verslag en ook droeg mevr. Boor bij deze ge legenheid de hamer over aan mevr. Weijs—Bakker, waarme de deze tevens was geïnstalleerd. De oud-Axelse ingezetene mevr. v. d. Zwan—Bom sprak aan het slot der bijeenkomst nog woorden van herinnering uit de begintijd der afdeling en mevr. Broeren sloot met dank gebed deze bijzondere bijeen komst. Uitvoering „Hosanna". De Christelijke fanfare „Ho sanna" gaf in „Het Centrum" voor haar leden en donateurs een in alle opzichten goed geslaagde uitvoering. De zaal was nu goed bezet en ieder kon thans een plaats ge boden worden, in tegenstelling met vorige uitvoeringen toen de grote bioscoopzaal veel te klein was om allen een zitplaats te ver schaffen. Om deze overbezetting enigszins in te dammen had het bestuur bekendgemaakt dat kin deren beneden de 14 jaar geen toegang hadden. De voorzitter, de heer J. A. Lefeber, liet ter opening zingen Gezang 29: „Halleluja, dank en ere" en las een Schriftgedeelte uit Ps. 145. In zijn openingswoord wees de heer Lefeber er op, dat „Hosan na" nu weer een periode door maakt waarin enige groei en vooruitgang te bespeuren is. Toch is het altijd jammer, dat nog zovelen aan de kant staan, die toch beslist muziekliefheb bers zijn. Hij sprak de hoop uit, dat de nu ingetreden groei ook deze mensen weer zal aantrek ken en dat „Hosanna" onder de bezielende leiding van de heer Brakman weer een groot corps mag worden. Ook hoopte hij in de komende zomer eens een uitvoering te geven in het mooie openlucht theater, dat zo mooi gelegen is in het recreatieoord. Onder leiding van de heer P. C. Brakman werd een programma van een vijftal nummers uitge voerd. Men kon merken, dat de voorzitter niets te veel had ge zegd, want er was nderdaad een merkbare vooruitgang in het corps te bespeuren. De nummers werden correct uitgevoerd, waar door het muzikale gedeelte zeker als geslaagd beschouwd kan wor den. Na de pauze voerde het toneel ensemble onder leiding van Ko Bakker het in dit seizoen reeds eerder gebrachte toneelstuk „Zonsopgang" voor het voetlicht. Ook nu weer werd succesvol ge speeld en de spelers oogstten een welverdiend dankbaar ap plaus. De heer Lefeber dankte aan het slot van de avond alle mede werkers en sloot de avond op de gebruikelijke wijze. Tot afscheid werd gezamenlijk gezongen het lie vers van Psalm 72: „Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen". Personenauto met 600 kg boter in beslag genomen. Donderdagavond heeft de dou ane alhier een Belgische per sonenauto, die geladen was met 600 kg koelhuisboter, bestemd om naar België te worden ge smokkeld, in beslag genomen. De auto kon eerst tot stilstand worden gebracht, nadat de dou ane gebruik had gemaakt van een zgn. messenversperring. Toch zag de bestuurder van de smok kelauto nog kans met een paar lekke banden circa 150 meter verder te rijden. Toen verloor hij de macht over het stuur. De auto kwam, na door e/n voor enkele huizen staande haag te zijn ge reden, in de tuintjes van deze woningen tot stilstand. Snel maakte de bestuurder zich uit de voeten en wist, dank zij zijn voorsprong op de hem achter volgende douane, te ontkomen. Militaire begrafenis. Donderdag vond de plechtige begrafenis met militaire eer plaats van de door een nood lottig scooter-ongeluk om het leven gekomen sergeant bij de Kon. Landmacht te Ossen- drecht K. Moelker. J.l. maan dag is de heer Moelker bij het plotseling remmen voor een tegenligger door een achterop komende melkauto bij Krab- bendijke aangereden en dode lijk gewond. De belangstelling van de zijde der bevolking was zeer groot. De plechtige requiemmis met assistentie werd opgedragen door de aalmoezenier Van Veg- hel. De nationale driekleur en verscheidene kransen bedekten de baar. Direct na de rouwdienst werd op het orgel het Wilhelmus ge speeld. Het stoffelijk overschot werd op weg naar het kerkhof voor afgegaan door hoornblazers, tamboers en een peleton mili tairen. In de stoet waren mede aanwezig burgemeester en wet houders, de garnizoenscomman. dant van Bergen op Zoom, de kolonel Sluker, de commandant Verzorgingsdienst en verschil lende collega's van de tand heelkundige dienst, waarvan de overledene de leiding had, en weer een peleton soldaten. Aan de groeve werd door een officier van de geneeskundige dienst een woord van deernis tot de familie gesproken en werd de militaire eer gebracht. De heer J. Moelker, oom van de overledene, dankte namens de familie de militairen en bur gers voor de laatste eer den overledene bewezen. Opbrengst kollekte. De kollekte voor de sanatoria „Sonnevanck" en „Zonnegloren" bracht te Retranchement 115,75 op. Lezing over kanker. In de gemeentezaal werd een gecombineerde bijeenkomst ge houden van deNed. Herv. Vrou wenvereniging en de Vrouwen bond van het N. V. V. Voor deze lezing bestond goede belangstelling. Mevr. M. Hougde Voldere sprak een openingswoord, waar in zij in het bijzonder de wijkver pleegster van het Groene Kruis, zuster De Jonge, verwelkomde, die hierna een lezing hield over de geschiedenis en de bestrijding van kanker. Ter bestrijding van de kosten werd in de pauze een verloting gehouden. Het overschot werd bestemd voor de bejaardenzorg. Tot slot beantwoordde zuster De Jonge diverse vragen. Mevr. H. Tijmstrade Waal dankte de spreekster voor de leerzame uiteenzettingen. Vergadering gemeenteraad. Op dinsdag 24 maart komt de gemeenteraad van Sas v. Gent in openbare vergadering bij een. Aan de orde komen o.m. de volgende punten: Beëdiging en installatie van het raadslid E. P. van Assche; aanwijzing van een lid in de commissie samenwerkende ge meenten kanaalzóne in de va cature A. C. J. C. van Zant- beek; benoeming van een lid in de commissie tot reorganisatie van het zwembad in de vacature A. C. J. C. van Zantbeek; verzoek van de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente om 'n subsidie groot ƒ425,ten be hoeve van het jeugdwerk; voorstel tot het verlenen van een 2e bijdrage van ƒ0,25 per inwoner voor het ontwerpen van een ontwikkelingsplan der gemeenten in de kanaalzóne Axel, Hoek, Sas van Gent, Terneuzen en Westdorpe); ontwerpen van een plan voor een persleiding van Sas van Gent naar de Westerschelde en daarin bij te dragen tot een be drag van 50 aan Gedeputeerde Staten te verzoeken bij de provinciale staten een voorstel aanhangig te maken om te komen tot het vaststellen van een streekplan; verzoek van de Katholieke Nationale Bond, afdeling Sas van Gent, om een subsidie van ƒ250 voor aanvulling verband- posten en aanschaffing les- en oefenmateriaal verkoop van 3112 m2 en 720 m2 grond aan de stichting „R.K. Huishoud- en Industrieschool" te Sas van Gent tegen resp. 7,85 en 1,50 per m2 of in to taal voor een bedrag van 25.509,20. Filmavond autoclub. De Sluisse auto- en motor club organiseerde in café Lam- minschet haar jaarlijkse film avond. De heer R. R. Buiten hek uit Rotterdam bracht hier bij o.m. een mooie opname over de Nederlandse haringvisserij en enige wetenschappelijke films over oliewinning en olie- produkten. Hierna vertoonde de heer R. Grahame, bestuurslid van de vereniging, enkele kleu rendia's uit eigen omgeving. Winkelsluiting. De afdeling Stoppeldijk van de R. K. middenstand belegde in de bovenzaal van café Compiet een bijeenkomst ter bespreking van de problemen omtrent de winkel sluiting, speciaal aangaande de openstelling van de winkels op zondag. In de gemeente Vogel waarde is namelijk een verorde ning van kracht, die toestaat de winkels op zondag tussen acht en twaalf uur open te houden. In dertijd is hiertoe besloten met het oog op de belangen van de bewoners der buitenwijken, die veelvuldig van deze gelegenheid gebruik maken. De laatste tijd gaan uit de middenstand klanken op om op zondag tot een alge mene winkelsluiting te geraken. Op de thans gehouden bijeen komst werd over deze materie een lezing gehouden door de bondsadviseur van de R. K. mid denstand in het bisdom Breda, Hoewel de heer J. Versprille, hoofdcommies B ter secretarie van Terneuzen en waarnemend gemeente-secretaris, eergisteren met opzet vakantie had genomen om zich aan elke huldiging ge makkelijker te kunnen onttrek ken, is de dag waarop hij veertig jaren in gemeentedienst was, niet ongemerkt voorbijgegaan. Dit is niet te verwonderen. In de eerste plaats omdat de jubi laris niet alleen op zuiver amb telijk terrein voor ieder met raad en daad gereed staat, maar ook en misschien vooral omdat hi.i gedurende de vele jaren, die hij reeds in Terneuzen woont, op maatschappelijk en cultureel ter rein een enorme hoeveelheid werk heeft verzet, maar altijd achter de schermen is gebleven. Uit dien hoofde kan dan ook tevens worden aangenomen, dat hem op zijn jubileumdag door de waarnemend burgemeester wet houder M. de Vos de gouden me daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst werd gespeld. De jubilaris begon zijn loop baan op 19 maart 1919 op de ge meente-secretarie van Schoon- dijke. In 1926 ging hij naar Oost burg en in 1929 kwam hij naar Terneuzen als klerk. In 1935 werd hij bevorderd tot adjunct commies en het daaropvolgende jaar volgde zijn bevordering tot commies, in 1946 tot hoofdcom mies A, waarna hij bevorderd werd tot hoofdcommies B, waar nemend secretaris. Daar de heer Versprille zich aan feestelijkheden op de secre tarie wenste te onttrekken, bleef er niets anders over dan hem in dr. J. Kamerbeek. Naast de leden van de plaatselijke afdeling ga ven ook de burgemeester van Vogelwaarde en verschillende raadsleden van hun belangstel ling blijk. Jaarvergadering K. A. B. De plaatselijke afdeling van de K. A. B. hield in het verenigings gebouw haar jaarvergadering, waarvoor slechts matige belang stelling bestond. De activiteiten van de afdeling kwamen in de goed verzorgde verslagen van de secretaris en de penningmeester duidelijk tot hun recht. De aftre dende leden van het bestuur, de heren J. Vink, P. de Schepper en J. Mangnus, werden herkozen. Inenting tegen kinder verlamming. De kinderen, geboren in de jaren 1945 tot en met 1949^ ont vingen in de afgelopen week de eerste injectie tegen kinderver lamming. In totaal werden 299 kinderen gevaccineerd. Deze jaarklassen komen op 15 april voor de tweede prik aan de beurt. (Advertentie! Dat hebt U misschien wel eens gezegd als U in onze étalage keek. Zorg dat U met Pasen kunt zeggen: Ei, ei dat toestel is VAN mij. Dan geniet U net als honderdduizenden anderen van de interessante Paasprogramma's die worden uitgezonden. WIE PHILIPS televisie koopt bij TAZE- LAAR, koopt geen half ei, laat staan een lege dop. Nee, U koopt een volwaardig televisie-apparaat, waarin alle vindingen op perfecte wijze zijn verwerkt. Daarom geniet U jaren lang van uw nieuwe aan winst enals er moeilijkheden zijn, kunt U rekenen op prima service. Stap onze zaak eens binnen. U bent welkom. TELEV PHILIPS 4-standaard-ontvangcrs 43 en 53 cm-beeldbuis 1045,— cn 1295,— MOFOON TEL. 2361 -K 1150 TERNEUZEN SCHEEPVAARTVERKEER TE GENT. Te Gent zijn in februari 1959 aangekomen 189 schepen met een tonnenmaat van in totaal 138.979 netto-Moorsomton tegen 184 schepen met 171.744 n.-M.t. in fe bruari 1958 en 167 schepen met 135.942 n.-M.t. in februari 1938. Van 1 januari tot en met 28 februari 1959 zijn te Gent aange komen 420 schepen met een ton nenmaat van in totaal 285.670 netto-Moorsomton tegen 388 sche pen met 340.107 n.-M.t. in dezelf de periode van 1958 en 356 sche pen met 323.555 n.-M.t. in het zelfde tijdvak van 1938. De in februari 1959 aangeko men schepen waren, gerekend naar de vlaggen, als volgt ver deeld: aantal 1 3 35 4 56 3 1 2 46 Argentinië België Engeland Denemarken Duitsland Finland Frankrijk Ierland Nederland Noorwegen Panama Polen Portugal Spanje Rusland Zweden Totaal 5 2 3 7 3 13 n.-M.t. 4.146 1.979 21.906 3.089 25.427 3.498 874 1.025 15.708 8.888 10.337 790 2.425 16.995 2.841 19.051 zijn woning aan de Willem de Zwijgerlaan op te zoeken. „Ik had deze dag liever ongemerkt lalen voorbijgaan, maar superi euren en collegae dachten daar anders over. Dat hij naast zijn ambtelijke bezigheden voor Terneuzen veel te betekenen heeft, blijkt uit de functies, die hij verder bekleed. Sinds 1933 is hij de zeer actieve secretaris-penningmeester van de Vrijwillige Brandweer. Hjj is tevens secretaris van de plaat selijke huurcommissie en admi nistrateur van het Gemeentelijk Woningbedrijf. Ruim 10 jaren is hij secretaris van de „Harmonie Terneuzen" en is hij de geeste lijke vader van de Terneuzense Muziekschool, die vóór enig an dere muziekschool in onze pro vincie, werd opgericht. Inderdaad heeft hij daarbij veel steun ge had van de overige bestuursleden van de Harmonie en zeker niet in de laatste plaats van burge meester Mr. Teilegen, die dit Ini tiatief van zijn ambtenaar toe juichte, stimuleerde en steunde zoveel hij kon. Dat de heer Versprille in deze een goed idee heeft gehad, be wijst de geschiedenis van de Ter neuzense Muziekschool. De jubi laris voelde het aan, dat het ont breken van enige muzikale vor ming der jeugd van Terneuzen en omsteken een geweldige han dicap was. Hij heeft net zo lang gewerkt tot hij een tastbaar re sultaat zag en ondanks de vele moeilijkheden die in de weg wer den gelegd, ging hij er mee door. Het resultaat is thans een bloei end instituut, waaraan ruim vierhonderd leerlingen les ne men, die inderdaad in een be hoefte voorziet. En nog steeds schenkt hij als secretaris er zijn volle aandacht aan. In de morgenuren kwamen de waarnemend burgemeester wet houder de heer M. de Vos. de wethouder van financiën de heer H. A. M. A. de Meijer en de ge meentesecretaris de heer A. J. Dees, de jubilaris gelukwensen. De heer De Vos feliciteerde hem in hartelijke bewoordingen rpet zijn jubileum en releveerde, naast zijn kwaliteiten als mens en amb tenaar, de zeer vele werkzaam heden die de heer Versprille in het maatschappelijk leven van Terneuzen vervult. Hij deelde de jubilaris mede, daf"het H. M. de Koningin had behaagd hem de gouden medailtb -"verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verlenen. Voor een groot gedeelte kan deze onderscheiding worden toe geschreven aan het vele werk dat de heer Versprille al die jaren voor het muziekleven van Ter neuzen en omgeving heeft ver zet. Daar burgemeester Mr. Tellc- gen wegens uitstedigheid niet persoonlijk zijn gelukwensen kon komen aanbieden, deed hij zulks in een zeer hartelijk gesteld schrijven, daarin wijzende op de voorbeeldige wijze waarop de jubilaris als ambtenaar zijn laak vervult en op het vele werk bui ten zijn ambt. De burgemeester nam deze gelegenheid te b3iat hem daarvoor zeer hartelijk te danken en zijn waardering dalir- over uit te spreken. Ook het secretariepersoneel en de hoofden der verschillende diensten kwamen hem geluk wensen en vanzelfsprekend ver gat ook het bestuur van de „Har monie Terneuzen" haar ijverige secretaris niet, evenmin als het bestuur van de Vrijwillige Brand weer. Ondertussen werden vele fraaie bloemstukken binnengebracht ipn werd het voor de jubilaris, hoe wel hij alle publiciteit wilde ont lopen. een dag waarop hem zeer veel hartelijke woorden werden toegesproken en hij overtairij- ke bewijzen van belangstelling mocht ontvangen. 189 138.979 (N. R. C.) De politie heeft donderdag avond bekendgemaakt, dat Payne bij Logan in West-Virginia is aangehouden. Hij schoot eenmaal door de achterruit van zijn auto op de hem achtervolgende po- litie-auto, maar kon daarna zon der veel moeilijkheden worden gearresteerd. De ontvoerde moeder met haar drie kinderen waren moe en hon gerig, maar ongedeerd. De vrouw verklaarde dat Payne sinds hun ontvoering „zomaar wat had rondgereden". Dr. Kwame Nkroemah, de pre mier van Ghana, heeft de goede diensten van zijn land aange boden om de politieke vraagstuk ken van Centraal-Afrika tot op lossing te brengen. Hij deed dit in een speciale verklaring over Centraal-Afrika in de Nationale Vergadering, waarbij hij een mi nuut stilte verzocht „om ons me deleven te betuigen met de ge troffen familieleden" van Afri kanen die in de Rhodesische fe deratie zijn omgekomen. Hij pleitte voor vrijlating van alle politieke arrestanten in de federatie waar drie van de vier nationale congressen verboden zijn en drong erop aan dat het verbod van hun organisaties zou worden opgeheven. Voorts stelde hij voor een ronde-tafelconferentie te houden om een constitutie op te stellen die „de wens van de meerderheid zal eerbiedigen en waarborgen zal geven voor de rassenminder- heden". Om het gestelde doel te bereiken bood hij de goede dien sten van Ghana aan. Voor de huisvrouw Wij zijn zo ver. heeft over het ncc atoomfornuis kopci elektrisch fornuis k< van de Verenigde St ter wereld die ze De fabriek, zo loz ons Newyorks lijfblad, 1956 door twee jonge dr Mainhardt en dr. 1 sticht. Zij hadden jarer zelfde school in Broc zocht, zonder elkaar o weg te lopen. Maar to< ter leidende posities bi. geringslaboratorium voc energie in Californië werden zij spoedig dikt den. Zij schenen over v< de/elfde mening te hebi het bijzonder ten aanzie toekomstmogelijkheden ne atoomovens ten beh liet onderwijs en de wetenschap. Maar de beide helder geen geld. Zij huurden kantoor in een wasserij gen van daaruit op Ja een geldschieter. En zi hun plan met zoveel gingskracht uiteen te dat zij er ook een vo president van Amerika's fabriek van raketmot „Aerojet General Hun „fabriek" in hl San Ramon heeft meer een flinke boerenschuur -V. V'V- V- V- -V- V iV- V- >V ..V' V' Ik weet, dat er outl die als een berg op gen de. verjaardag t kind, alleen om hel dat bjj zo'n gelegeni geven moet worden, nu eenmaal iets, war rechtgeaard ouder i deruit kunt. In de plaats omdat het k vindt, dat het erbij i je luf; niet wilt tcleu Maar ook omdat je een soort verplichtinj over andere ouders v een wil voor de an< onder doen en als joi t>ïj zijn vriendjes op e jaarspartijtje word vraagd, moet je na iets terug doen, wam aan de beurt komt. hemel, wat er al n vast zit Hoe moeten al die de hele middag bezig den worden? Ja, j< f'\ vele ouders is zo'n een ware bezoeking, i J zelf alleen maar bek ►5 worden. N: Toch hoeft het h niet zo te zijn, als i y vastbesloten bent, uv kalmte te bewaren e uw voorbereidingen y goed treft. Eerste ls in ieder geval, dal Is tevoren een program al stelt en er de hai houdt, dat dit aff fej wordt. Zodra de kleit initiatief zouden ga, men, is uw leed niet 1 -*< zien. Dan loopt het u y hand en wordt het ei M boel met alle nare g( van dien. .mmmmmmmsm. ITEES VOORZICHTIG I VROEGE VOORJAA Dat de meeste mense gaans veel te veel kleren i ben, behoeft voor nieme roden te zijn om er veel te aan te trekken. Wij leven Nederland in een nogal w. lig klimaat. Bij de eerste zwaluw, di straks zullen zien, behoe LelijS: niemand te denken, al in het hartje van de zo: ten. Helaas, zo gaan die hier niet. Het weer in on landen kan in één dag, ja één ochtend of midaag o Het is daarom bepaald standig wat ondergoed laten en geen jas mee te r Vooral diegenen, die de dag buiten werken, vaak hun woning, soms zelfs gelegenheid om voor de r schuilen, moeten er voor dat ze er bij weeromslaj kunnen. In het vroege voorjaa men zich nog Dehooriijk aan te kleden. Dat is d( beschutting tegen alle n (<en die ons in uit seizoen gen: verkoudheid, griep, li sc'king en reumatiek.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2