Binnenlands nieuw s Provinciaal nieuws RECHTSZAKEN TWEEDE WELVAARTSPLAN KERKNIEUWS AGENDA HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK HET CONFLICT TUSSEN DE V.A.R. EN IRAK De gemeenteraads verkiezingen in Frankrijk DE TOESTAND IN IRAK TERNEUZEN SLUIS ZAAMSLAG POLEN WIJST BELGISCHE DIPLOMAAT UIT VERKLARINGEN VAN GENERAAL WHITE Europa kan niet worden verdedigd met conventionele troepen DE GEHUURDE ECHTGENOOT Collega dood gereden Een jaar en zes maanden voor dodelijk schot GEDEPUTEERDE STATEN VAN NOORD-BRABANT OVER Provinciale Stater) van Noord- Brabant hebben maandag oen buitengewone zitting gewijd aan het tweede provinciale wel vaartsplan, dat op 1G februari onder de titel „Noord-Brabant en het nieuwe Westen" door het provinciaal bestuur was aange boden. Nadat een groot aantal Staten leden beschouwingen aan dit plan had gewijd vooral het Kreek- .tkplan stond in het centrum van rie belangstelling beantwoord de de Commissaris der Konin gin, dr. J. de Quay, in een uit voerige rede de gemaakte op merkingen en lichtte hij de ver schillende facetten van het plan toe. Spreker verklaarde zich ver heugd over de gunstige ont vangst, die het plan zowel in Nederland als in België ten deel is gevallen, ook al is het duide lijk, dat men zich nog een zeer grondige studie ervan voorbe houdt. Zodra een nieuw kabinet is gevormd zal over het plan con tact met de regering worden op genomen. Met het Provinciaal Bestuur \an Zeeland bestaat een regel matig contact, waaruit reeds een kleine werkcommissie is ge gloeid. In deze commissie heb ben zowel leden van Gedepu teerde Staten der beide provin cies als de burgemeester van Woensdrecht en Rilland-Bath frde beide gemeenten, die het nauwst bij het Kreekrakplan be trokken zijn) zitting. De Commissaris zeide van me ning te zijn, dat voor de techni sch1 voorbereiding van de eerste faze van dit plan het gebied van samenwerking niet groter be hoeft te zijn. Anders wordt dit, wanneer het de aanpassende maatregelen op sociaal, cultureel •n ruimtelijk gebied gaat betref fen en wanneer de verdere vol tooiing van het plan aan de orde Komt, waarmee men ook op Bel gisch grondgebied gaat komen. Spreker zou met het Statenlid, de heer Assclbergs, voelen voor een in eerste instantie reeds doortrekken van het Benelux- kanaal, doch dit zou onnodige bosten met zich brengen, omdat •men nu nog niet kan profiteren van het afdammen van de Oos- erschelde, hetgeen in het kader ran de Deltawerken gaat ge schieden. Wat de verbinding van Bergen op Zoom met het achterland be treft wordt gedacht aan de voor malige hoofdscheepvaartweg via «fe Eendracht. De kosten van de eerste faze behoeven de uitvoe- ■ing niet te remmen, meende de Commissaris. Een bedrag van 50 miljoen gulden kan in deze geen ernstige bezwaren meebrengen. Over de verdeling van de kosten Oieeft het Provinciaal Bestuur uiteraard geen zeggingsschap. Wat het tempo van uitvoering der verschillende in het plan ge noemde werken betreft, dit is voor het geheel van het Kreek rakplan niet bij benadering vast te stellen. Voor de eerste faze stelde hij, dat deze binnen afzien bare tijd verwezenlijkt zal kun nen zijn. Aan het eind van de vergade ring werd met algemene stem men een motie ingediend en waarin Gedeputeerde Staten worden uitgeondigd de verwe zenlijking van 't plan met kracht ter hand te nemen. Beu Je gauu- terug, mammie? Ja hoor... Alleen even naar 't postkantoor om te sparen m&et {xrc£ fóe+v BOVENWONING UITGEBRAND In de Cubastraat te Gronin gen is gistermiddag omstreeks twee uur een bovenwoning to taal uitgebrand. De oorzaak van deze brand is nog onbe kend. Men vermoedt dat een petroleumkachel, die vlak bij een volière stond, is omgeval len. De woning, die in een te saneren buurt staat, werd be woond door de familie G. San- nes. De brandweer bestreed de uitslaande brand aanvankelijk met drie stralen en ging later dio-zendtijd van 10 minuten per nen een half uur had men het vuur bedwongen. MEISJE OMGEKOMEN Maandagavond is het doch tertje van de familie Deijkers te Tilburg, oud 22 maanden, in een onbewaakt ogenblik, ter wijl de moeder in de schuur weer zijn pijpje en sigaar, hij lust zijn glaasje weer en hij maakt weer wandelingen naar zijn familie en bekenden. Zijn vrouw is 49 jaar geleden al overleden, maar zijn 8 kinde ren van 57-71 jaar leven allen nog. Geheel Kaatsheuvel viert het feest, dat om 6,45 uur door herauten te paard zal worden aangekondigd, mee. Geheel Kaatsheuvel steekt zich, spon taan door het gemeentebestuur geholpen, in feestkleding. In de feestzaal bij de heer P. van Dun zal tussen 1 uur en 2,30 uur een receptie worden gehou den. 's Avonds volgt een groot défilé, waaraan alle verenigin gen en 3 harmonieën deelne men. Het geschenk, dat de burgerij zal aanbieden, is spon taan door alle ingezetenen bij eengebracht. GASVERSTIKKING De 73-jarige heer M. Th. Koop wil J?®zig w^s' in ee,nis zondagmiddag dood aange- ketel koud chloorwater geval- troffen in zijn woning aan de len. De moeder, die mets meer Pottebakkersrijge 16a te Gro- hit>rClw,S1Ilë dijken en, vond ningen. De man is door gasver- ?1J yaarsrhuwde stikking om het leven gekomen, onmiddellijk de dokter, die het Het slachtoffer woonde sa- kmd naar het ziekenhuis liet men met zijn dochter. Deze was overbrengen. Hoewel het zich enkele dagen uit logeren. De m het begin niet liet aanzien, joude man heeft vrijdagavond !?orwi.H1fJe4'=, li 1 waar;schuwde een gasfornuis zelf willen in- verkeerde, is het toch s avonds stalleren. Hoewel een hoofd- De communisten hebben bij de jongste gemeenteraadsverkiezin gen in Frankrijk 3.752 zetels ver foren, ondanks de berichten dat te partij meer stemmen heeft ge kregen dan bij voorgaande ver- laezingen. aldus een verklaring ,-an het Franse ministerie van binnenlandse Zaken, maandag avond uitgegeven. Tot nu toe zijn «r echter nog geen officiële cij fers bekendgemaakt over het aantal stemmen. Door de inge- vikkeidheid. die het uitkomen met gemeenschappelijke lijsten irnet zich mee brengt, is het ech- ter mogelijk dat een partij zetels heeft verloren en toch in stern- mental is vooruitgegaan. In de verklaring van het mi nisterie wordt gezegd dat de unie voor de nieuwe republiek -de partij van Soustelle 5.295 zetels heeft gewonnen en dat de linkse partijen zware verliezen hebben geleden. De radicaal- socialisten hebben 9.391 zetels zeiloren, de socialisten 6.237, de -communisten 3.752 en de overige Snkse groeperingen in totaal 7.022. DONDERDAG 19 MAART. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Biddag.) Terneuzen (Jeugdgebouw Kerk hoflaan): 3 uur en 7 uur Ds. H. Buksen van Vlaardingen. WOENSDAG 18 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Eindstation liefde". Concertgebouw, 8 u.: H.Z.T. ensemble met „De Roof van de Gordel". Café La Belle Vue, 7.30 u.: Veilig Verkeersavond. GOES: Hotel Centraal, 2 uur: Jaarl. algemene vergadering van aandeelhouders N.V. Zaadhandel en Boomkweke rijen Wed. P. de Jongh. DONDERDAG 19 MAART. SAS VAN GENT: Hotel „De la Bourse": Publieke verko ping krachtens art. 1223 B.W. van een woonhuis met aanbe- horen en erf aan de Wal- straat 13. om half elf overleden. OP HET NIPPERTJE De 37-jarige vertegenwoor diger L. E. uit Culemborg be leefde maandagmiddag een minder plezierig moment, toen de motor van zijn personen auto afsloeg op het moment dat de wagen zich midden op de overweg met de halve bo men aan de oude Amersfoort- seweg te Hilversum bevond. Deze automatische overwegbe veiliging, die sinds twee weken in werking is, stond gelukkig nog onder toezicht van een overwegwachter. Deze zette ijlings het sein op onveilig, waardoor de machinist van een naderende trein nog in de laatste seconden kans zag de trein tot stilstand te brengen. De onthutste vertegenwoordi ger kon, nadat politieperso neel zijn auto weer op de rij weg had gebracht, de reis voortzetten. DRIEKLEURIG KALF In Lunteren, bij de landbou wer N. Drost aan de Postweg, is een driekleurig stierkalf ge boren. Het diertje is goeddeels roodbont en heeft alleen rechts achter twee zwarte vlek ken. Zijn vader en moeder zijn beiden zwartbont, doch onge twijfeld heeft een van hen vroeger eens een roodbonte in de familie gehad. Het rood-wit-zwarte stierkalf je trekt veel bekijks en ook de veeartskundige dienst, die en kele kleurenfoto's nam, toonde reeds zijn belangstelling. CONSTRUCTEUR VERONGELUKT De 55-jarige constructeur W. Th. de Leeuw uit Rheden, va der van twee kinderen, is maandag te Nijmegen dode lijk verongelukt. De man was bezig met laswerkzaamheden bij de nieuwbouw van de Pro vinciale Gelderse Electrici- teitsmaatschappij te Nijmegen. Op een gegeven moment ver loor hij het evenwicht en viel van een ladder acht meter om laag. Hij kwam met het hoofd op een ijzeren balk. Zwaar ge wond werd hij overgebracht naar het Canisiusziekenhuis te Nijmegen, waar hij dinsdag nacht is overleden. 100-JARIGE IN KAATSHEUVEL Vandaag is het in Kaatsheu vel, gemeente Loon op Zand, feest. Dionysius Vastree, in de omgang Nieske Vastree ge noemd, zal dan op initiatief van de V.V.V. door de burge rij en verschillende instanties ter gelegenheid van zijn 100- ste verjaardag in de bloeme tjes worden gazet. „Nieske" is een populaire figuur die in de gehele gemeente bekend is. Tot zijn 80ste jaar bleef hij zijn „stiel" hjj was schoenmaker getrouw. Rust heeft hij na dien nog niet genoten. 4 weken geleden werd even gedacht dat Kaatsheuvel zijn 100ste ver jaardag niet zou kunnen vie ren. Hij was ziek, maar nu is hij weer gezond. Nieske rookt kraan ontbrak, meende hij, dat hij 't gasstel wel even snel kon vervangen door het nieuwe gasfornuis. Het uitstromende gas heeft hem echter bedwelmd. Tot zondagmiddag is het gas blijven stromen. Toen K., die zondag bij ken nissen zou komen eten, niet verscheen, werd men ongerust en stelde men een onderzoek in. Volgens te Cairo verschijnen de bladen heeft een communis tisch „schaduwkabinet" de macht van de Iraakse regering overgenomen. Het semi-offieiële blad „Al Achbar" schrijft dat Kassem nog slechts de besluiten van het schaduwkabinet officieel mag goedkeuren. Het kabinet zou uit negen leden bestaan, onder lei ding van de secretaris van de communistische partij, Abdel Kader Ismail. Kassem heeft een einde ge maakt aan het werk van de Egyptische commissie voor land bouwhervorming die in Irak is. Hij heeft via de Iraakse delega tie die in Moskou een overeen komst over economische en tech nische samenwerking heeft ge sloten, Sowjet-deskundigen uit genodigd om in Irak de commu nistische methoden voor het col lectieve boerenbedrijf toe te pas sen. aldus het Egyptische blad. „De communisten in Irak zul len op dezelfde wijze aan hun einde komen als de agenten der imperialisten", aldus heeft de opperbevelhebber der strijd krachten van de Egyptisch-Sy- rische republiek, de Egyptische veldmaarschalk Abdel Hakim Amer, maandag in een te Cairo uitgesproken radiorede ver klaard. Amer voegde hieraan toe: „De operatie van de regering-Kas- sem tegen de opstandelingen in Noord-Irak vormt de gemeenste, misdadigste en doortrapste uit daging, die men zich kan inden ken. Haar doel was de vrije man nen en nationalisten in Mosoel te liquideren". Veldmaarschalk Amer sprak ter gelegenheid van de „symbo lische begrafenis" te Cairo van de slachtoffers der mislukte re volutie. Duizenden trokken bij deze ge legenheid door de straten van Cairo, waarbij zij nationalisti sche en goddienstige leuzen rie pen. De rede van Amer werd door alle radiozenders van de Ver enigde Arabische Republiek naar de andere Arabische landen uit gezonden. Alle uitzendingen wer den hevig gestoord. Veldmaarschalk Amer zei: „Wij verzekeren de bevolking van Irak dat wij geloven in het Arabisch nationalisme en dat w:j staan aan de zijde van de Iraak se bevolking omdat haar trage die onze tragedie is en haar ram pen onze rampen zijn. Commu nistische agenten hadden ge poogd terrein te winnen in Egypte en Syrië. Zij konden echter niet hun doel bereiken en in de V. A. R. dje boventoon voe ren. Zij grepen de kans die de re volutie in Irak bood en gingen naar dat land. In de figuur van Kassem vonden zij meer dan hun medeplichtige. Hij omhelsde hen en hun doeleinden vanwege een ongerechtvaardige wrok tegen de V. A. R., aldus Amer. Kamal Refaat, minister van Staat in de V. A. R., heeft in een vraaggesprek verklaard dat alle mogendheden, Oosters of Wes ters, hun gelederen hadden ver sterkt om het Arabisch nationa lisme op te heffen. Deze mogend heden beschouwden het Ara bisch nationalisme als de enige bedreiging die hun belangen in gevaar bracht. Het was voor het eerst dat een Egyptisch minister openlijk ver klaarde dat het Oosterse blok zich verzet tegen het Arabisch nationalisme. Refaat zei dat Kas sem onlangs een verdeling van het Midden-Oosten tussen Bag dad en Cairo had voorgesteld waarbij de Egyptische belangen worden toegewezen aan staten ten westen van het Suezkanaal en die van Irak aan het oosten. Refaat zei dat dit onaanvaard baar was. Koninklijke onderscheiding. Gistermiddag werd ten kan tore van de N.V. Aug. de Meijer Zonen's Scheepvaart, Expeditie en Agentuur Mij door de loco burgemeester de heer M. de Vós de heer W. Cornelissen, in tegenwoordigheid van zijn echt- genote, namens H.M. de Konin gin de bronzen medaille, be horende bij de Orde van Oran je Nassau, op de borst gespeld, in verband met diens 40-jarig dienstverband bij genoemde firma. Alvorens deze onderscheiding werd uitgereikt werd de heer Cornelissen door de directie dank gebracht voor diens ijver en plichtsbetrachting geduren de deze 40 jaren. Verder werden dezer dagen nog gedecoreerd de heren J. de Wilde, A. Geensen, D. Due- rinck, K. Beukelaar en P. Jan sen allen te Terneuzen, die 25 jaar in dienst waren van de Union de Remorquage et de Sauvage" te Antwerpen, waar van de N.V. Aug. de Meijer Zo nen's agent is. Hun werd na mens de Belgische regering het „nijverheids-ereteken 2e klas" overhandigd door de heer H. A. M. A. de Meijer. Gcilaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandi daatsexamen voor civiel-inge- nieur onze stadgenoot, de heer J. van der Peijl. Raadsvergadering. Tijdens de zitting van de ge meenteraad van Sluis deelde burgemeester P. P. van Hoote- gem mee, dat bericht was bin nengekomen van de heer N. Messer; architect, indertijd be last met de restauratie van de toren te Sint Anna ter Muiden, dat niet gerekend kon worden op een verhoogde rijksbijdrage voor de restauratie. Het voorstel van de heer J. P. J. Wage om 25 bij te dra gen in de kosten voor leerlin gen die de Zeeuwse Muziek school bezoeken kwam opnieuw in stemming. B. en W. waren hiertegen. Met de stemmen van de he ren Dekker en Wage vóór werd hnt voorstel verworpen. Een verzoek van de vereni ging voor Markt-, Straat- en Rivierhandel om de maande lijkse proefmarkt om te zetten in een 14-daagse vaste markt werd ingewilligd. Gronden worden aangekocht om de Ridderstraat naar de Nieuwstraat door te trekken, i Voor de eigenaars die niet ac-| coord gaan zal de rechtbank de vergoeding vaststellen. Een voorstel tot aanleg van riolering, bestrating en verlich ting voor dezo doortrekking werd aanvaard. De Classicale Commisise Ge zinszorg van de Ned. Herv. Kerk krijgt 73,70 subsidie. De zes toegewezen woning wetwoningen worden gebouwd op een terrein voor de R.K. jon gensschool in de J. H. v. Dale straat. De meerderheid van het col lege stelde voor niet mee te wer ken aan de aanstelling van een derde schoolarts in het district Zeeuws-Vlaanderen. Zij achtte een meer economische opzet efficiënter en was van mening dat men zich niet op spycholo- gisch terrein diende te begeven. De heer Van Hal achtte het aantal kinderen per schoolarts in het district te hoog. Hij wees ook op het gunstig advies van G. S. en de geneeskundig in specteur De heer J. P. J. Wage wenste de woorden van de heer Van Hal te onderschrijven. Eerst een derde schoolarts en daar bij het inschakelen van een psycholoog is de juiste oplos sing. Vóór een derde schoolarts stemden J. P. J. Wage, S A van Hal en A. J. Herdink. Opbrengst koliakte. De alhier in de kom en buiten gehouden kollekte voor „Sonne- vanck" en „Zonnegloren" heeft opgebracht ƒ534,21. Polen heeft de attaché van de Belgische ambassade Leopold Storm uitgewezen. Als reden wordt opgegeven, dat hij zich ge dragen heeft in strijd met de regels, maar Westelijke waai nemers achten het niet uitgeslo ten, dat het een represaillemaai regel is. België heeft namolft op 7 maart twee employees var de Poolse ambassade uitgewezen Storm zei zelf in een verklu ring niets te weten van eet, „activiteit welke in strijd met i regels" zou zijn. Generaal Thomas White, de chef-staf van de Amerikaanse luchtmacht, h-eft volgens een zwaar gecensureerd verslag van zijn mededelingen aan een Se naatscommissie verklaard dat Europa niet zou kunnen worden verdedigd met conventionele Irnepn. Hij zei: 1. De eerste Thor-projectie- len die aan Groot-Brittannië zullen worden geleverd, worden beschouwd als „operationeel en gereed voor gebruik". 2. Generaal White is er zeker van dat de V. S. een voorsprong op de Sowjet-Unie hebben wat betreft de strategische troepen. 3. Hij gelooft vast dat de Sowjet-Unie het Amerikaanse strategische luchtcommando zeer vreest. Hij twijfelde er niet aan dat Amerikaanse bommen werpers met succes Russische doelen zouden kunnen aanval len. 4. De Verenigde Staten heb ben plannen om burgervliegtui gen te gebruiken om het mili een atoomoorlog in twee tot vier dagen voorbij zou zijn. Een groot deel van zijn ver klaring dat Europa niet mei conventionele troepen verdedigd kan worden, werd geschrapt. Op de vraag of hij over vol. doende kracht beschikte om een beperkte militaire operatie in Berlijn uit te voeren en het hoofd te bieden aan een ge- lijktijdig uitbreken van moei lijkheden elders zoals Korea, zei hij„Het zou voor een groot deel van de situatie afhangen Daarna was weer een passage geschrapt en vervolgens zei de generaal„Ik ben er zeker van dat wij op dit tijdstip de over hand hebben". Hij was van mening dat in de huidige toestand met betrek, king tot Berlijn verdere ver sterking van de troepen in Europa niet werkelijk noodza kelijk was. Door de vervanging van personeel is er altijd 'een „pijpleiding", hetgeen betekent dat de troepen niet op volle sterkte zijn en het zou zeker niet verkeerd zijn deze leemte op te vullen. Maar het zenden van nieuwe eenheden zou geen noemenswaardige invloed heb- tair vervoer op te voeren bij het ben op de afloop van een inci- overbrengen van versterkingen dent inzake Berlijn, omdat het naar Europa in geval van nood. I zevende leger tot de best opge- 5. De luchtmacht meent datleide en best uitgeruste eenhe- het „beslissende stadium" van 1 den ter wereld behoort". Moeder en dochter stalen winkelwaren Voor de rechtbank te Arnhem stonden gisteren terecht de 49- jarige huisvrouw E. J. S.—H. en de 21-jarige dochter E. J. S. v. d. S., beiden te Nijmegen, die ervan worden verdacht in de periode van 1 april 1958 tot 13 januari 1959 voor een zeer groot bedrag aan kruidenierswaren te hebben gestolen van een win kelierster te Nijmegen De totale waarde van het ge- stolene wordt geraamd op 8000 gulden. De officier van justitie, mr. A. J. J. Pfeil, eiste tegen beide vrouwen elk zes maanden ge vangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De dochter was als verkoop ster in dienst van de kruide- Mr. Pfeil weet de misdragin gen dezer vrouwen aan het feit dat ze de gevaren van het afbe talingssysteem niet hebben on derkend. Het gezin, uit een be scheiden buurt verhuisd naar een betere buurt (de man is grondwerker), stak zich bover. zijn draagkracht in de schul den voor de aankoop van nieuw meubilair. Tenslotte moest het gezin rondkomen met ƒ30 inde maand. Maar het waren niet uitsluitend de afbetalingen, die de vrouwen dreven tot deze ge raffineerde diefstallen. - Eens haalde de dochter ƒ200 uit de kas om vakantie te houden. De officier nam het vooral de moeder erg kwalijk, dat zij haar kinderen (een zoontje van 15 jaar werd ook in de „bood schappendienst" betrokken) het plegen van nierster. Als haar moeder bood schappen kwam doen betaalde 1 aanzette tot deze met groot geld en de doch- diefstallen, ter gaf haar niet alleen wissel- I Mr. Pfeil wilde zich bepalen geld terug maar ook het als j tot een lichte straf, rekening betaling aangeboden biljet. De houdend met 't moeilijke leven vrouwen werden zo behalve de van de moeder en met de be- boodschappen ook nog een be drag aan wisselgeld rijker. Ten huize van de verdachten werd een enorme hoeveelheid kruidenierswaren in beslag ge nomen. Het systeem werkte feilloos, tot de winkelierster, die haar omzetten zag stijgen maar haar winsten verminderen ra deloos de hulp van de politie inriep. door LUISA-MARIA LINARES Geautoriseerde vertaling: W. PICKLUGTEN 21) (Nadruk verboden). Haar sieradenU zult toch nietU bent toch niet van planU denkt er toch hoop ik niet over, ze te ste len? Zij draagt een wonder baar mooie clip. Haar armban den zijn een fortuin waard. En wat mij het sterkst heeft ge troffen is een ring met een to paaseen bolle, ongeslepen topaas.... Is die u niet opge- vailen? De steen lijkt zonder montuur in de lucht te han- gen. Nooit heb ik zo iets moois gezien Angstig wrong zij haar han den. O, ik bid uZweer, dat u geen roekeloze dwaasheid zult begaan! Het zou afschu welijk zijn. Voor altijd zou ik onteerd zijn. Wees maar niet ongerust. Ik bekijk die juwelen uit lief hebbers-oogpunt. Ik sta niet toe, dat u in haar nabijheid komt. Ik neem het zekere voor het onzekere. Blijf tot het eind van het bal vlak bij mij. Niets zou mij liever zijn. Zij zwegen en terloops nam Miguel het mooie persoontje op, dat iedereen voor zijn vrouw hield. Haar weelderig toilet, origineel en charmant van snit, waarvan de gentiaan- blauwe kleur precies overeen kwam met die van haar ogen, deed haar schoonheid ten vol le tot haar recht komen. Zij straalde jeugdige frisheid uit, had een bijzondere charme in stem en houding, die haar be toverend maakten. Praat tegen mij, zei ze. Het is al te bespottelijk, dat wij niets zeggen. Als er men sen voorbijkomen, denken ze, dat wij boos op elkaar zijn. Zijn we dat dan niet? Het is mij de moeite niet waard, boos op u te worden. Doe niet zo huichelachtig Wat? U doet geen ogenblik iets anders dan mij standjes ma ken. i Goed..zoek dan een ander voorwerp van gesprek. Is u gediend met een li terair citaat?Helaas herin ner ik mij niet precies de tekst en evenmin de naam van de schrijver. Het luidt ongeveer zó: „Vergewis er vóór uw hu welijk van, dat de man met wie u trouwt in staat is, het gehele leven een gesprek met u te voe ren." Al die citaten van u han gen mij de keel uit. Dat behoorde u toch op zijn minst te verbergen. U als gevaarlijk beschouw, maar omdat ik in hem een aanbid der van u zie. Hoe weet u dat? De prinses heeft het mij gezegd ook trouwens de oude 1G to VGl UGlgOll, VJ kjVUVQU V"-"» Wiv—I. snijdt al mijn succes de pas barones, zijn overgrootmoeder, af. Waarover wenst u, dat ik Zij heeft mij een massa heel u, tegen u spreek? Over de lief de?.... Pas maar op van niet! Wat liefde betreft zou ik u iets willen vragen, maar in ernst. Kijk, kijkU is dus heus in staat, in volle ernst te spre ken? Twijfel daar vooral niet aanHoe denkt u over hu welijkstrouw? Wat bedoelt u? Gelooft u, dat echtgenoten elkaar wederzijds absoluut trouw moeten blijven? Natuurlijk Het doet mij enorm veel genoegen, dat u er zo over denkt. Ik zou niet door mijn vrouw belachelijk gemaakt wil len worden. Tegen wil en dank lachte Es- trella om die opmerking. Is dat een waarschuwing aan mijn adres? Waarom niet? Nu ieder een ons voor een paar aanziet, zal ik proberen mijzelf daar van te overtuigen in de tijd, dat ons contrakt van kracht is. Ik zeg u vooruit, dat ik geen modern echtpaar ben. Ik ben zelfs een tikje jaloers. Zo heb ik er bijvoorbeeld een hekel aan, u met Don Julio te zien dansenniet omdat ik hem vermakelijke dingen verteld. een cursus voor het grootbren- gen van huisdieren in optima tien maanden en twee jaar in langen van het nu uit elkaar geslagen gezin. De raadslieden vroegen uiter ste clementie. Uitspraak over 14 dagen. De arrondissementsrechtbank te Arnhem heeft gistermorgen de 58-jarige Oosterbeekse ver tegenwoordiger J. H. veroor deeld tot een gevangenisstraf van 10 maanden en een jaar intrekking van zijn rijbewijs met aftrek, omdat hij op 2 ja nuari van dit jaar onder in vloed van sterke drank met zijn auto een fietser (toevalli? een collega van hem) had doodgereden. De officier van justitie had tegen de Oosterbeeker (die door zijn werkgever ontslagen is) een gevangenisstraf van forma Laten wij gaan walsen; ik ben er op gesteld, dat men ons samen ziet dansen. Voor mij zijn je wensen bevelen, vrouwtje-lief Het ging overal steeds geani meerder toe; het feest bereikte trekking van zijn rijbewijs ge vorderd. De Amsterdamse rechtbank zijn hoogtepunt. In drie salons i heeft gistermorgen de 35-jarige tegelijk was men aan het dan- j monteur G. S. uit Amsterdam sen bij de muziek van drie or- wegens „bedreiging met een kesten. Aan het buffet werden in snel tempo de flessen cham pagne geledigd. De genodig den een elegant, kosmopo litisch gezelschap amuseerde zich op gedistingeerde, ingeto gen wijze. In enkele salons werd bridge gespeeld en hier en daar spraken door hun maatschappelijke rang en stand toonaangevende man nen over politiek en economie. Ik zou wel graag een en ander over u weten, zei Estrel- la tegen Miguel, terwijl zij sa men dansten. Ik voel me zeer gevleid door uw belangstelling. Wat wenst u te weten? U hebt gezegd, dat u geen familie had. Maar u heeft ze ker wel vrienden? (Wordt vervolgd). misdrijf tegen het leven" ver oordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek. Tegen deze monteur was wegens doodslag vier jaar gevangenisstraf met aftrek ge" eist. De rechtbank sprak de verdachte vrij van deze dood- siag. De monteur had op 17 de cember van het vorige jaar i® zijn woning aan de Ruysdael- kade te Amsterdam met een pistool een schot gelost, waar door de Amsterdammer J. bijgenaamd „dikke Han" dode lijk werd getroffen. De kogel drong dwars door het lichaam van J. P. heen en bleef ver volgens steken in de arm van diens metgezel, de 51-Jang A. A. K„ bijgenaamd „manke Toon".

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2