GSE Turvend Tellen zij de Totalen Verkiezing, (rechts) Verkrachting. V erkeer NA HET OPENEN VAN DE STEMBUS: NIEUWS! ►o- en Desso V. T. enz., TERNEUZEN Telefoon 2356 Grote en kleine stapels DE GEHUURDE ECHTGENOOT srdag 14 maart 1959 Zaterdag 14 maart 1959 DE VRIJE ZEEUW Pagina 9 e Woninginrichting iMrt 1959 ETTE innen en krimpvrij meter meter ïTTEN thans 16,50 ed. 5,95 VAST TAPIJT COLOVINYL en LINOLEUM rt) bij ƒ1,49 3ELS- 3/00 Ornament aan trek- net schaal van polyester en 'an draadplastic, voor „Ar- amp tot 150 W. Prijs f 53,50. nament draad- k aan 1" lamp Tetalon plafondorna- piegellamp 200 Watt. KOLEN EN VERKIEZING EEN KRACHTIG PROTEST REPATRIANTEN EN SPIJTOPTANTEN HUURBELEID TEGEN AFBRAAKPRIJZEN BEURS EN INKOMEN VERKEERSEXAMEN EN KIEVITSEI IDc verkiezingscampagne is dit maal met ongewone fel- leici gevoerd. Diverse partijen roken winst, de een door de vrijheidsvaan te heffen, de ander door in de oppositie te gaan en aan alle werkers van Nederland koeien met ioudèn horens te beloven, een derde door een grote man naar voren te schuiven (voorzover wij tenminste nog grote mannen hebben enz. enz. Maar de verschuivingen in Nederland tussen de diverse partijen bedragen toch in het rste geval nog niet meer dan enkele procenten en t entuele wijzigingen in het beleid zullen bepaald worden door de aard van de regeringscoalitie. Kort voor de verkiezingsdag diende in (ie Tweede Kamer een Interpellatie over de te grote Muropese koienvoorraden van de Pet s'ederhorst. Minister Zijl- jra antwoordde: „Men kan er Beker van zijn, dat als straks in internationaal verband onder- R:'.: worden gevoerd pvet de omvang van de beper- pm van de Europese kolenpro- Juktie. voor de Nederlandse re gering de belangrijkste overwe- Ting zal zijn: Hoe kunnen wij de kerkgelegenheid en de sociale kositie behouden voor onze mijn- jia rkers in Limburg". lotie en afscheid Direct na het antwoord van de ninister diende de heer Neder- h( rst een motie in, waarin hij er op aandrong, dat aantasting van de sociale positie van onze mijn- verkers moet worden voor komen. De heren Oud en Jans sen verklaarden de motie over bodig, omdat wat de motie zei Ij st het standpunt van de mi- Inister was. En de heer Hazen- bosch meende, dat de motie uit- sluitend publiciteitswaarde had, I m.a.w. een verkiezingsstuntje Iwas. In elk geval waren alleen 1de P. v. d. A. en de communis ten pro en de rest van de Kamer tegen. De Kamer was voor de laatste maal voor de verkiezingen bijeen. Voorzitter Kortenhorst sprak 'n afscheidswoord, met name tot de tien leden, die straks niet zullen terugkeren. Van de 100 Kamerleden, die in 1046 de Tweede Kamer vormden, zullen er na de verkiezingen nog hoogstens 39 dit vertegenwoor. digend lichaam zitting hebben. Voordat de Kamer uiteenging, werd eerst nog de verhoging van de salarissen der leden van de Raad van State en van de Alge mene Rekenkamer goedgekeurd. Rechtsverkrachting gelaakt In een zeer scherp gestelde jnota heeft de Nederlandse rege- I ring geprotesteerd tegen de na tionalisatie van Nederlandse be- I drijven in Indonesië. Aan de In- I donesische machthebbers wordt lo.m. het volgende voor de voe- I ten geworpen: „In de beschaafde wereld is geen tweede voorbeeld I te vinden van de rechteloosheid, I welke zich thans weer manifes- I teert in de laatste discriminatoire I maatregelen met een confiscatolr I doel". „De wet tot nationalisatie van Nederlandse bedrijven, die vorig jaar 31 december werd afgekon- digd, is al evenzeer als vroegere ■onrrv 'matige aantasting van de x i ehten van Nederlandse eige- I naren, in strijd met de algemeen I erkende regelen van het volken- I recht. Volgens deze regelen is de I aantasting van de eigendom in I ieder geval onrechtmatig, wan- I neer daarbij discriminatie wordt toegepast". D.w.z. wel Neder- I landse bedrijven, niet die van an- I dere landen worden door de In donesische maatregelen getrof- I fen. De onrechtmatigheid van de nationalisatiewet blijkt voorts uit het feit. dat deze wet is bedoeld als middel om druk uit te oefe nen in een politiek geschil, na- mnli.ik inzake de kwestie Nieuw- Guinoa. Dit is volkenrechtelijk ongeoorloofd. De Nederlandse ri tering acht dan ook de natio nalisatiewet en de op grond daarvan genomen en te nemen 1 maatregelen niet rechtsgeldig". Uitgestelde vergoeding De Indonesische regering heeft een vergoeding voor de gena tionaliseerde bedrijven in uit zicht gesteld, om op die manier zo mogelijk aan internationaal- rechtelijke consequenties te ont komen. Maar uit verschillende verklaringen blijkt, „dat de be taling der schadeloosstelling zal worden opgeschort totdat het politieke geschil inzake Nieuw- Guinea een voor Indonesië be vredigende afwikkeling heeft verkregen". „Een dergelijk uitstel van vergoeding", aldus de Ne- lerlandse nota, „is een wezen lijke schending van het interna tionaal recht en kenmerkt de af gekondigde maatregel nog eens te meer als een internationaal- rechtelijk ongeoorloofde en on geldige daad". Over het resultaat van dergelijke protestnota's, hoe scherp zij ook gesteld zijn, zul len wij maar niet spreken. Naar hef moederland „De aan repatrianten uit Indo nesië verstrekte voorschotten voor overtochtskosten en ook de meubelvoorschotten zullen niet worden teruggevorderd, wanneer vaststaat, dat de betrokkenen niet of niet meer in staat zijn deze schulden af te lossen." Aldus mi nister Klompé in haar memorie van antwoord over de begroting 1959 aan de Eerste Kamer. De minister deelt verder o.m. nog mee, dat van de 4000 Ambon- nezen van 16 jaar en ouder in ons land er op 1 januari j.l. on geveer 1000 niet in het arbeids proces waren opgenomen. Tijdens de behandeling van de begroting van justitie is er in de Eerste Kamer van diverse kan ten gepleit voor een ruimere toe lating vein spijt-optanten uit Indo nesië in Nederland. Maar minis ter Struycken antwoordde, dat Eds in 1959 per maand 150 spijt optanten worden toegelaten (die ook in volgende jaren ondersteu ning behoeven), de kosten in 5 jaar op ruim 22 miljoen gulden komen. „Als ook in 1960 tot en met 1983 weer hetzelfde aantal wordt toegelaten, bedragen de kosten in 5 jaar 80 miljoen gul den. Het tijdelijke kabinet wil het nieuwe kabinet, dat na 12 maart optreedt, niet aan een dergelijke uitgave binden. Ruim 22 miljoen gulden wordt beschouwd als het maximum". De begroting van justitie werd door allen, behalve de communisten, aanvaard. Pappen, nathouden en oud zeer In Utrecht is deze week de tex tielbeurs gehouden, geopend door Prinses Irene in de naar H. K. H. genoemde hal. De 72ste jaar beurs is gesplitst in een beurs voor gebruiksgoederen (9—14 maart) en een voor technische goederen (1324 april). Ter pers conferentie vooraf sprak de voor zitter der Kon. Ned. Jaarbeurs, dr. G. van der Wal, o.m. over de huurpijzen in ons land. „Niet langer met pappen en nathouden zachtkens heelmeesteren aan ons huurpeil, maar nu kordaat stre ven naar een gezond huur-, loon- en kostenpeil, is een mening, die men in steeds wijder kring in het bedrijfsleven verneemt". De heer Van der Wal achtte de tijd gekomen, „een voorraad oud zeer'' op te ruimen. „Reeds jaren lang slepen we een huurbeleid tegen afbraakprijzen mee. Huren, door de huurstop en subsidies op de nieuwbouw ver beneden kost prijs gehouden, vervalsen onze prijzen en daarmede onze werke lijke concurrentiepositie ten op zichte van het buitenland. Slechts een fikse huuraanpassing kan dit verbeteren. Onze ruilvoet geeft aanleiding, een flinke huur verhoging met looncompensatie nu te overwegen. Die aanpassing zal toch eens moeten gebeuren!' Nu, wat de lonen betreft: de drie vakcentralen zijn van oor deel, dat de tijd momenteel rijp is om een nieuwe loonsverhoging aan de orde te stellen. Men is het alleen nog niet eens over de vraag, of een algemene dan we een bedrijfstaksgewijze verho ging het meest gewenst is. Inkomen en verkeer Het Centraal Planbureau heefi de verwachting uitgesproken dat, aannemende dat er in 1951 geen loonronden komen en aan nemende dat de werkgelegenheid gelijk blijft of iets gunstiger wordt, voor het lopende jaar 01 een vergroting van het reële in komen per hoofd van de bevol king van 2 gerekend mag wor den. Dat klinkt goed, maar ei moet eerst wel heel wat voor worden aangenomen! 200.000 kinderen hebben dezt week in Nederland deelgenomer aan het jeugdverkeersexamer 1959. De verwachting was, dat 71 80 van hen zou slagen. Ne dit schriftelijk examen zullen de kandidaten in een praktisch exa men nog moeten bewijzen, dat zi de verkeersregels kennen. Als zij ook hiervoor slagen, word hun een diploma verstrekt, waar van het Verbond voor Veilig Ver keer er sinds 1946 al 1.352.000 heeft uitgereikt. En het eerste kievietsei is in Lunteren gevonden. Leve de lente. (Nadruk verboden.) (van onze verslaggever) „Romme, Romme, RommeRomme Monotoon klinkt de stem van de burgemeester door de kamer van de gemeentesecre taris. De stembiljetten worden zorgvuldig doorgekeken voor ze worden omgeslagen. Ze liggen al gesorteerd per partij. Enkele grote stapels, dan wat kleine bundels uitgevouwen formulieren en tenslotte nog een restje nietige nakomertjes9, 6 en 2 stemmen op splinterpartijen. WE ZIJN op de avond van de verkiezingen in stembureau no. 1 te Maartensdijk, waar de burgemeester persoonlijk -Is voorzitter optreedt. Hij heeft de gehele dag al stembil jetten uitgereikt aan de gaande en komende man. Hij kent zijn pappen heimers en weet wie er P.v.d.A. en wie er communist stemmen, maar hij laat dat niet blijken. Allen krij gen een groet en met de nablijvers, die uit nieuwsgierigheid de telling willen bijwonen, praat hij over al les, behalve over politiek. Klokslag 7 uur worden de toebereid- -maakt. De staten worden af- Protestbijeenkomst in Accra Op een protestbijeenkomst in Accra waar 4000 tot 5000 men sen aanwezig waren, is een re solutie aangenomen waarin er bij de regering op wordt aan gedrongen niet later dan janu ari 1960 Ghana tot republiek te verklaren „teneinde afkeuring van de Britse koloniale politiek in Centraal-Afrika te kennen te geven". De bijeenkomst was georgani seerd door de regeringspartij, het volkscongres en de vakcen trale. Ook werd erop aangedrongen dat Ghana „zijn positie in het Gemenebest opnieuw in overwe ging neemt in het licht van de gruwelijke wreedheden". Voorts werd in de resolutie vrijlating van dr. Banda en an dere Afrikaanse nationalisten gevraagd. Er werd gepleit voor een ronde-tafelconferentie om „te onderhandelen over nieuwe constitutionele regelingen voor de Centraal-Afrikaanse federa tie en de protectoraten van Noord-Rhodesia en Njassa- land". Vrijdag werd verklaard tot na tionale rouwdag ter nagedachte nis van de Afrikanen die In Njassaland gedood zijn. De positie van de negerartsen in Zuid-Afrika Prof. Gordon van de universi teit van. Natal (Zuid-Afrika) heeft donderdag te Kaapstad meegedeeld, dat vele Zuidafri- kaanse negerartsen zo ontevre den zijn over het feit dat de rege ring hun aanzienlijk minder be taalt dan hun blanke collega's, dat zij solliciteren naar functies in Ghana, Nigerië en andere Afri kaanse landen. Zuid-Afrika heeft deze artsen dringend nodig, aldus prof. Gordon. Hij wees erop dat negerartsen hetzelfde moeten doen als de blanke artsen om hun bevoegd heid te verkrijgen en dat soms onder bijzondere moeilijkheden. De Zuidafrikaanse raad van artsen en tandartsen, tot welke prof, Gordon sprak, heeft beslo ten een afvaardiging naar de mi nister van Volksgezondheid, Hertzog, te zenden. ALBUMS N.V. Pa P. J. v. d. SANDE Na het tellen, geldig en on geldig verklarent worden al le biljetten ingepakt en ver zegeld. gesloten. Nu kan niemand meer zijn stem uitbrengen. De grote bus komt op tafel, de voorzitter opent het hangslot en een onafzienbare stroom opgevouwen biljetten wordt uitge stort op de lange groene tafel. De spanning stijgt. Voorzitter en bijzitters vouwen die lange lawine van bijna 1000 kiezers open; als dat gebeurd is worden er stapels gemaakt per lijstnummer. In de stemhokjes NU IS ER plaats tekort. Maar er zijn nog tafeltjes in de buurt. Ge dienstige handen graaien de grote vellen bijeen en deponeren ze vol gens de rood aangeduide nummers in de stemhokjes.' Onmiddellijk springt het verschil in stemmenaantal tussen grote en klei ne partijen in het oog. De ene sta pel groeit voortdurend, de andere nauwelijks of geheel niet. Op de plaats van lijst 10 gaapt nog een akelige leegte, terwijl bij 1, 2 en 4 al aardige heuveltjes verrijzen. Daartussen komt drie langzamer hand de kop op steken. Met 6 en 8 en 9 wil het niet erg vlotten. Een enkele keer dwarrelt een vel in die richting, maar het blijft er met en kele lotgenoten langdurig liggen wachten op gezelschap. Ta een kien uurtje komt er duide lijk tekening in de situatie een en kele stapel steekt torenhoog boven de andere uit, een tweede tracht er tegenop te boksen, maar blijft er steeds iets onder en verderop in de rij ontwaren we zowaar nog een flinke Zand(t)berg Voorkeurstemmer NU EN DAN wordt een stembil jet opzij gelegd. Het komt niet bij de genummerde naamlijsten. „On geldig vragen wij burgemeester Schuller. „Neen, dit zijn de voor keurstemmen. Kijk, hier is niet num mer 1 van de lijst aangekruist, maar een ander hokje rood gemaakt. Die moeten we apart houden en afzon derlijk tellen". Dat tellen gaat op de vanouds be proefde wijze met turfjes. De voor zitter grijpt een complete bundel paperassen van één partij en terwijl hij de naam noemt van de lijstaan voerder, op wie een stem is uitge bracht, glijdt zijn oog over het bil jet of er niet een tweede vakje is ingekleurd. „Wacht even", klinkt het tussen de negenendertigste en veertigste Rom me in. Een vel wordt weggelegd, er staat geen stip, maar een groot kruis door de naam. Veertien biljetten verder zien we plots een cirkel om de lijst van de K.V.P. Ook deze verhuist naar de andere zijde van de tafel. „Die zul len we straks nog wel even bekij ken" zegt Mr. Schuller en daar tur ven de bijzitters al verder met de volgende geldige stemmen Romme, Romme, Romme Geldig of niet geldig ALVORENS de totalen worden geteld van die turven, bespreekt de voorzitter ten overstaan van het binnengestroomd publiek met de bij zitters, of de terzijde gelegde biljet ten geldig of ongeldig moeten wor den verklaard. Het blijkt nu en dan een moeilijke opgave. De grote vraag is natuurlijk wat de kiezer bezielde, toen hij zijn biljet aldus invulde. Een kruis door de naam van een lijstaanvoerder is kennelijk bedoeld om een stem op die naam uit te brengen en kan worden meegeteld. Een cirkel om de gehele lijst kan er ook nog mee door, alhoewel de situatie hier al minder duidelijk wordt. Maar wat te doen met mensen, die tussen twee lijsten in een rode stip plaatsten, of die een streep midden in een ko lom zetten Dergelijke biljetten kunnen niet als stem worden mee geteld. Zelfs het critisch toeschou wende publiek oppert geen be zwaren als de burgemeester vraagt of hij die onjuiste aanduidingen on geldig mag verklaren. Zo groeit tenslotte de stapel waar deloze stembrieven nog boven de kleine bundels van de hoge lijst- nummers uit. Geteld en verzegeld ALS ER TENSLOTTE geen mis verstanden meer mogelijk zijn, een laatste verdwaalde P.v.d.A.-stem uit de hoop Zandt is gehaald en alle turven geteld zijn, vult de voorzit ter de staten in. Deze staten wor den opgestuurd naar Den Haag, maar voor de post ze daar brengt, heeft iemand al de pers verwittigd Een lawine van tegen de duizend stembiljetten wordt klokslag 7 uur uitgestort over de tafel van elk stem bureau. en de totalen van dit dorp doorge geven, zodat het Nederlandse volk kennis kan nemen van de inder haast op de redactiebureaus opge maakte officieuze uitslag der ver kiezingen. Terwijl onze landgenoten zich ver dringen voor de borden en luisteren naar de radio, verzegelen in de stemlokalen de voorzitters de klei ne duizend aan hen toevertrouwde stembiljetten. Geldig of ongeldig, Zijlstra of Zandt, ze gaan in één bruin pakket met grote zegels. Mocht later blijken, dat er iets mis gegaan is, mocht er ooit twijfel be staan aan de juiste uitslag in een gemeente, dan wordt de inhoud van zo'n zending nog eens nageteld. Maar maakt u zich niet nodeloos ongerust grote vergissingen zijn er in Nederland nog niet begaan en dat er in dit stemlokaal nauwkeurig geteld is, hebben wij nu met eigen ogen kunnen aanschouwen. (Nadruk verboden). „Oud", omslaan, „Oud", om slaan, „Oud". De stapels zijn gesorteerd en worden lijst voor lijst geturfd. door LUISA-MARIA LINARES Geautoriseerde vertaling: W. FICK—LUGTEN 18) (Nadruk verboden.) Waaraan heb ik de eer van uw bezoek te danken?.U lijkt het Kerstmannetje wel met al die dozen en pakjes Help me ze ergens neer te zetten, inplaats van mij zo aan te staren. Is u in een zoutpilaar veranderd? Dadelijk zal ik u ontlasten. Geer maar aan. Wat zit er in al die dozen? Doe ze maar open. Dan ziet u het wel. Is het een verrassing van mijn vrouwtje? Hij lichtte het deksel van één der dozen op en hield zich, of hij verrukt was. O, wat een prachtige ka merjas! Is die voor mij? Natuurlijk! Ik sta er beduusd van Zo'n verwennerij verdien ik niet. Gedraag u niet zo idioot en kijk verder. Wat een fantastische col lectie dassen! Dunkt u, dat die bruin met groene goed zal har moniëren met mijn teint? Het is de laatste mode. En die bordeaux-kleurige sokken; compleet een gedicht! Vergunt u mij, een literair ci taat over sokken aan te halen? Steek er gerust naar har telust de gek mee. Ik zie wel, dat u geen flauw begrip hebt exquise mode-vondsten, maar wel wil ik u vertellen, dat ik al deze dingen uit de allersjiek- ste zaak van Brussel heb laten komen. Ik zie heel goed, dat zij een zeker cachet hebben. O, dit Is zeker een smoking? Neeneen tuinmans- voorschoot Wordt toch niet vinnig, driftkopje! Zou alles mij wel goed passen? Ik heb de kleermaker bij benadering de maten van uw elegante gestalte opgegeven. Voorlopig kunt u deze spullen dragen, tot u voorzien is van aangemeten kleren. Die moeten dadelijk besteld worden. Schitterend!Ik zal een prachtige uitzet voor een jong gehuwd man uitzoeken. En wat moet ik met de rekeningen doen?Dat is maar een on beduidende bijkomstigheid, hè? U kunt ze aan mij laten sturenU krijgt zakgela. En oas op, dat u niets verdonkere maant. Vergeet niet, dat u door. gaat voor de man van één der rijkste vrouwen ter wereld. Dat zal ik stellig niet ver geten. Ik ben immers Prinsge maal van het beton? Buiten zichzelf van ergernis klemde Estrella haar kiezen op elkaar. Die man bezat de gave, haar zenuwen volkomen van streek te maken. Hij sprak tegen haar op een volstrekt ontoelaat bare, ietwat neerbuigende toon. Wat de chèque van vijftig duizend peseta's betreft, die ik u heb beloofd.... voor., voor.. Voor mijn werk als ge huurde echtgenoot Aangezien ik genoeg heb van avonturiers, die er met mijn geld vandoor gaan, kunt u die pas over anderhalve maand op vragen bij een bank in Buenos- Aires. Waarom in Buenos-Alres? Daar zult u enige jaren moeten gaan wonen. Ik mag niet de kans lopen, dat iemand u ontmoet en herkent, nadat ik iedereen heb laten weten, dat ik weduwe ben geworden. Heel goed. Dat lijkt mij volstrekt niet onplezierig. Ik heb altijd veel van reizen gehouden. Lachend voegde hij erbij want hij vond het idee vermakelijk ik ben maar zo erg benieuwd, of u voor mij in de rouw zult gaan. Doet u dat? Ja, het hoort nu eenmaal zo. Doch slechts 'n paar maan den. Schep u geen illusies. U moest een jaar rouw dra gen, hoogheid. Denkt u soms, dat ik het niet verdien? Als u zich slecht jegens mij gedraagt, verschijn ik u in de droom. En is eis, dat u altijd een groot por tret van mij op uw toilettafel heeft staan met een boeket ver se bloemen, die elke dag ver nieuwd worden. Geïrriteerd hief zij laatdun kend haar hoofd op. Zij wilde hem aan zijn verstand brengen, dat zij de situatie en schijn ten spijt geen gelijken waren en zij heel wat hoger stond dan hij. Scherp viel zij hem dan ook in de rede: Dat soort humor appre cieer ik nietOver de geld kwestie zijn we het dus eens? VolkomenWij vormen een ideaal gezin. Nooit een uitbar sting, nooit ruzie. „Hand aan hand" zullen wij in gelijke pas lopen. Dat hebt u gisteren al laten horen. Graag wil ik het nog eens zeggen. Het is heel mooi! O, ja, zei ze, terwijl zenaar de deur liep. Het voornaamste vergat ik nog. Vanavond zijn wij uitgenodigd op een bal in de Italiaanse ambassade. Ik stel u daar voor aan mijn Brusselse vrienden. Kleed u in rok. Dat kostuum vindt u in de grote doos. Natuurlijk met witte das. En wat voor schoenen? Zwart of geel?.... vroeg hij lachend. Zwart. Zal ik dan voor het eerst die bordeaux-kleurige sokjes eens aandoen? Vooral niet..! Zwarte sok ken. En handschoenen? Wit. Neem vooral die on smakelijke pijp niet mee! Hier heeft u lichte tabak en Egypti sche sigaretten. U kunt kiezen. Ik wil liever niet roken. Zoals u wilt. Parfumeer u niet te sterk. Een licht vleugje. Een beetje rood op mijn lippen? Ik voel er niets voor grap jes te maken. Ik spreek in ernst. Bepaal u tot ,ja" en „neen" in uw antwoorden. U trekt deze zwarte overjas aan en doet de witzijden foulard om uw hals. Ja. Geen bloem in uw knoops gat. Dat is te opzichtig. Neen. (Wordt vervolgd.) Looneis van Engelse spoorarbeidersbond De nationale bond van spoor wegarbeiders, de grootste van de drie spoorwegarbeidersbonden in Engeland, heeft besloten onmid dellijk een aanzienlijke loonsver hoging voor zijn 370.000 leden te eisen. Deze eis zal hoofdzakelijk wor den gesteld wegens de aanzien lijke daling van de inkomsten der Engelse spoorwegarbeiders, die het gevolg is van bezuinigings maatregelen. Deze maatregelen houden minder overwerk en min der zondagsdiensten in. JONGEN GEWOND BIJ DEMONTAGE PROJECTIEL Donderdagavond omstreeks 8 uur was een der leerlingen van de handvaardigheidscursus voor jonge boeren, welke in het nood. lokaal van timmerfabriek Van Dijk te Someren wordt gegeven, bezig met het demonteren van meegebracht ontplofbaar mate riaal, mogelijk een gevonden projectiel. Op zeker ogenblik ontplofte de munitie, waardoor de leerling, de 24-jarige J. W. uit Lierop, levensgevaarlijk aan het onderlichaam werd gewond, terwijl hij ook aan zijn handen ernstig letsel opliep. Een toekij kende leerling, de 22-jarige M. V., eveneens wonende te Lierop, werd iets minder ernstig ge wond aan borst en armen. W. werd ter plaatse nog van de Heilige sacramenten voor zien. De beide jongens werden per ziekenauto overgebracht naar het St. Annaziekenhuis te Geldrop, waar W. onmiddellijk werd geopereerd. De overige 15 leerlingen bleven ongedeerd.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 9