UIT DE PROVINCIE BINN Kosteloze service RADI0ÏAZELAAR BEURSO VERZICHT De economische en sociale politiek in België Je Nccrmtifi Zevl&ze^els TERNEUZEN AXEL GRAAUW HULST. URFlIICir ^av>— IJZENDIJKE RETRANCHEMENT. SLUIS. Twee Nederlanders in België aangehouden CHROESJTSJEF MIDDENSTANDS- KREDIETBESCHIKKING 1959 De gelegenheid tot kansspelen op Cuba. In mei in Oostenrijk algemene verkiezingen. GAAT BRANDT MEI CHROESJTSJEF PRATEN? ONTMOETINGSMIDDAG C. J. V. ZEELAND TE KLOETINGE. Zaterdag j.I. hield de C. J. V. Zeeland, in het Jeugdgebouw te Kloetinge een ontmoetingsmid dag. Deze middag is in de plaats gekomen van de vroegere voor- jaars-werkvergadering. De middag werd geopend door de secretaris der P. C. Zeeland, de heer L. Evertse uit Oudelan- de. daar de vice-voorzitter, de heer Th. Wijtman, wegens ziek te verhinderd was. Begonnen werd met het zin gen van lied 125 1, 2 en 3, waarna de heer Evertse een ge deelte uit Joh. 14 las en voor ging in gebed. Na een kort openingswoord, en enkele mededelingen, o.m. over de Prov. Bondsdag, welke dit jaar op 2e Paasdag in Breda ge houden zal worden, werd er een theepauze gehouden. Na de pauze werd eerst gezon gen Gez. 147 1, 2 en 3, waarna het woord werd gegeven aan de lieer J. Lemaire, provinciaal toneeladviseur voor Zeeland. Deze gaf de vele aanwezigen een indruk hoe men werkelijk goed toneelspelen kan en hoe men op moet passen met de keuze van een stuk, omdat er zoveel ge makkelijk lijkende stukken zijn die juist zeer moeilijk zijn. Hij gaf de raad om hem te advi seren als er een stuk gekozen moet worden. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd druk gebruik ge maakt. De heer P. v. d. Broeke, pen ningmeester der P. C. Zeeland, dankte de heer Lemaire voor ziin leerzame uiteenzetting. Vervolgens werden nog enkele liederen gezongen onder leiding van mevr. Ruisen uit Kloetinge, waarop een gezamenlijke koffie maaltijd werd gehouden. Na de pauze, werd een spel gedaan onder leiding van de heer P. A. v. d. Broeke en werden er nog enkele spelinstructies gege ven. De dagsluiting werd verzorgd door mevr. De Vos, uit Kloetin ge. die eerst enkele gedeelten uit Lucas en Matth. las en er een korte uiteenzetting op liet volgen. Deze prettige en leer zame middag werd met het ge- Advertentie.) Over de week eindigende op zaterdag 7 maart 1959 werden de meeste spaarkaarten ingeleverd ■door: Zr. M. STAM, Prunusstraat 16, Terneuzen. De door haar ingeleverde spaar kaarten werden met een toeslag van 100 gehonoreerd. N.B. M.i.v. 1 juli 1959 worden de rode zegels uit de circula tie genomen en verliezen derhalve hun geldigheid. zamenlijk bidden van het „Onze Vader" besloten. Gouden Echtpaar. Het was gisteravond een druk te van je welste in de woning Oonze-V isserstraat 87. Een huis als alle andere in de lange Donze- Visserstraat, maar thans binnen reestelijk versierd en met veel oloemen en geschenken van kin deren, familie, oud-collega's van de gouden bruidegom, vrienden en buren. De heer en mevr. De Regtvan Kerkvoorde herdachten n.l. de dag dat zij op 9 maart 1909 in het huwelijk traden. Vooral de gouden bruidegom (73) behoort tot de zeer krasse mensen, terwijl de gouden bruid (71), hoewel reeds jaren moeilijk ter been, eveneens een goede ge zondheid geniet. Men zou zo zeggen dat het har de leven van lange werkdagen weinig invloed heelt uitgeoefend op hun lichamelijke gezondheid en hun krachten daarbij niet heb ben ingeboet. De heer De Regt heeft zijn brood altijd op het water ver diend. Als 13-jarige op de grote vaart, daarna varende bij een Antwerpse sleepbootmaatschap pij en tijdens de eerste wereldoor log als schipper. Hij voer in Bel gië toen de oorlog uitbrak. Mevr. De Regt vluchtte naar Terneu zen, maar kwam later toch weer aan boord. De reizen lagen toen tussen Rotterdam en Noord- Frankrijk. Dat kon, omdat de lading bestond uit levensmiddelen en Nederland buiten de oorlog was gebleven. Na deze gevaarlijke en onrusti ge periode nam De Regt bij de oootslieden de plaats in van zijn vader. Daar bleef hij tot een jaar of drie geleden. Na meer dan een halve eeuw werken werd het wel letjes en zo leven deze beide men sen nu in hun keurig onderhou den woning in de Donze-Visser- straat. Zij hebben één dochter die ook met een schipper is getrouwd. Gister kon zij er niet bij zijn en daarom begon het feest al zater dag. Maar nog even opgewekt werden de vele buren en de me deleden van de beide bejaarden sociëteiten en alle belangstellen den met grote hartelijkheid ont vangen. De dames, die de bejaar den-sociëteiten in parochiehuis en jeugdgebouw helpen verzor gen, kwamen eveneens hun ge lukwensen aanbieden. Dat zij vele vrienden hebben, konden de heer De Regt en zijn echtgenoten nu wel vaststellen. Niet alleen was er een zeer grote belangstelling voor deze be kende Terneuzense familie, er was nog veel meer een sfeer van grote hartelijkheid. Toneelgroep „Puck" speelde Voor een reeds dagen tevoren uitverkocht Concertgebouw trad gisteravond de toneelgroep „Puck" op voor de jaarlijkse feestavond van de afdeling Ter- neuzen van de Algemene Neder landse Grafische Bond. Een bijzonder woord van wel kom sprak de voorzitter, de heer. ter beurze, dat de maatschappii- door het Unile verconcern zal. worden overgenomen. Verder werden nog geadviseerd aande len Van Vlissmgen en Co's Ka- toenfabrieken op 212 205) op de dividendverhoging. De laatste verhandeldag van claims Lijm- en Geltainefabriek en Leeuwarder Papier werden de prijzen resp. op 80 en 117 geadviseerd. Beide emissies zijn. geslaagd. Prolonga tie 3 pet. BEURSINDICES 5/3 6/3 7/3 Int. concerns 372.14 367.71 369.31 Industrie 181.08 181.43 181.57 Scheepvaart 140.47 139.16 139.60 Banken 148.34 150.79 150.63 Ind. fondsen 114.98 114.89 114.43 Algemeen 256.42 254.50 255.25 NABEURSKOERSEN Kon. Olie 162.60—164.50 Unilever Philips 456—457 530—535 (165.20) (458%) (533) PHILIPS EN STAATSOBLIGA TIES VAST IN OVERIGENS TEGENVALLENDE MARKT Het Damrak startte maandag middag met 'n zeer geringe han del. Aneen bij de opening waren de hoeken tamelijk gevuld, waar van nog de meeste personen nieuwsgierigen waren. De koer sen vielen, in verhouding tot de in de morgenuren gedane hoog ste prijzen, tegen. Een uitzonde ring hierop vormden aandelen Philips. Amerika, had na enige dagen niet in de markt te zijn ge- weeslweer belangstelling voor de Pnilipspapieren. Op 532 be droeg de koerswinst, t.o.v. vrijdag j.l., circa zes punten. Van deze gunstige tendentie profiteerden de converteerbare obligaties Phi lips. Wallstreet bleef vrijdag on regelmatig en trok zich weinig aan van de discontoverhoging in Amerika door vier Federal Re serve banken. Deze meevaller bracht in de morgenuren kopeib in de met-officiële handel op. het Damrak. Als hoogste prijzen voor de aandelen werd betaald I resp. voor Kon. Olie ƒ167, Uni levers 463. Philips 535 en AKU's 271. ïengevolge van de ongere geldheden in Irak waren Kon. Olies op de officiële beurs circa j 165 en vrijwel onveranderd bij de slotkoers van vrijdag. De aan deden bleven bijna twee gulden beneden pariteit New York. Pa rijs had een paar stukjes aan de markt. Unile veils vielen op 459, de slotkoers van vrijdag, tegen. AKU's hielden zich vrij goed en noteerden iets hoger. KLM aan de koopzijde. De scheepvaarten konden zich goed handhaven bij geringe af faire. Holland Amerika Lijn boekte een winst van bijna twee punten, terwijl de overige aande len in deze sector, doorelkaar, goed prijshoudend waren. Van de cultures lagen Deli en Senembah goed in de markt, daartegenover Amsterdam Rubbers en HVA's iets lager. Blijkbaar bestaat er voor de staatsfondsen belangstel ling van buitenlandse zijde, aldus de beurs. De obligaties lagen me rendeels vast in de markt. In aandelen Walvisvaart werd, op verzoek van het beursbestuur, de notering voorlopig gestaakt op «en te verwachten bericht van de maatschappij. Het gerucht ging Jac. v. d. Haver, tot het college van B. W. de patroons en hun dames en de afgevaardigden van dc bestuurdersbond. Misschien was het de reputatie, die de A. N. G. B. heeft in het verzorgen van een feestavond voor haar leden (in Terneuzen steeds één der mooiste avonden in 't seizoenwellicht was het de indrukwekkende wijze waarop de toneelgroep „Puck" de vorige week „Het geheim van dokter Gerbrand" op de televisie bracht, in ieder geval waren de verwach tingen hoog gespannen en „Puck" heeft ook nu weer de waarde van haar actrices en ac teurs getoond. Zeker van de da mes Aaf Bouber, Nell Knoop en Sara Heijblom, die als drie oude dametjes de oorzaak zijn van een zeer bewogen Kerstavond. In de komische thriller van Ar nold Ridley en Mary Cathcart Borer gebeuren er allerlei vreem de dingen, die beginnen bij de plotselinge dood van de poes Ta- loelah, de dood van de hardvoch tige pensionhoudster en als de 3 oude dames bovendien whisky gaan drinken. Zoals reeds gezegd de drie da mes droegen het stuk, want om hen speelde zich de intrige af. Overigens hebben Herman Bou ber, Marianne van Waveren, Sti-_ ne Lerou, Bob Verstraete en Eg-"' bert van Paridon een uiterst ver zorgde uitbeelding van de door hen vertolkte figuren gegeven, waardoor het stuk uitstekend tot zijn recht kwam en de aanwezi gen uitbundig hebben genoten. Na ieder bedrijf kregen de ac trices en de acteurs een harte lijk applaus dat een ovatie werd toen het doek voor de laatste maal viel. Tijdens de pauze werd een ver loting gehouden waaraan fraaie prijzen waren verbonden. Concours hippique op 2e Pinksterdag. Het beroep van de heer A- Schieman, dat hij, als voorzitter: op de ruiteravond te Axel deed om de paardesport nieuw leven in te blazen, is het tevergeefs geweest. De besturen van de landelijke ruiters van Zaamslag en Axel hebben de hand aan de ploeg ge slagen en zij zijn er in geslaagd om de liefhebbers op tweede Pinksterdag een programma voor te zetten dat er wezen mag. Het is een programma vol af wisseling. Naast de deelnemers uit Zeeuws-Vlaanderen is men verzekerd van een vereniging uit Tholen welke met pony's op het terrein bij de watertoren zal ver schijnen. Dit zal vooral voor de jeugd een welkome attractie zijn. 'Dok komt er, en dit is ook altijd zeer aantrekkelijk, een voltige- groep. Ter afwisseling zal de gymnastiekvereniging „Thor" uit Sas van Gent met turn- demonstraties haar deel bijdra gen. Verder wordt nog gerekend op de medewerking van muziek met drumband. Geslaagd. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het dieren arts-examen de heer C. E. L. Steyaert, alhier. Vergadering gemeenteraad. In de op woensdag a.s. des avonds te T uur te houden ver gadering van de gemeenteraad komen o.m. in behandeling:- Voorstel tot aanwijzing van een vertegenwoordiger der ge meente in het bestuur der R.K. huishoudschool „St. Martha". Voorstel tot het in erfpacht uitgeven van een perceeltje aan het Oranjebolwerk. Voorstel tot aankoop van grond in de Dullaertpolder van de heer F. Hemelaer en cons. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling met de heer C. de Wolf. Voorstel tot aartkoop van een gedeelte van de voortuin van de familie Verstrate. Voorstel tot verkoop van gras. Voorstel tot verkoop van een tuinhuisje. Voorstel tot vaststelling van grondprijzen aan de Glacisweg. Voorstel tot opzegging van een overeenkomst betreffende de verhuur van jachtrecht. (Advertentie) De vroege lente. Toen zondagmorgen de heer A. Ükls ilï tr. aar Vermeulen jr langs de vaart wandelde, hoorde hij voor het éven llOest eerst in dit jaar de roep van de koekoek, hetgeen buitengewoon is moeder er vroeg js pjet geluid kwam van- altijd vlug bij met af de ruïne van de Stenen Beer ABDIJSIROOP en dan is't zó over! mr sirqqp jje raaii komt bijeen De raad zal vrijdagavond om 7 uur bijeenkomen. De lijvige agen da bevat 25 punten, w.o. een voor Voorstel tot vaststelling van een voorschot op de vergoeding ex art. 101 van de Lager-Onder- wijswet 1920 voor de bijzondere scholen voor g.l.o. en u.l.o. voor 1959. Voorstel tot het toekennen van een bijdrage in de kosten van restauratie van een tweetal oude gebouwen met historische waar de. Voorstel tot het verlenen van een garantie aan de stichting Matthaus-Passion te Hulst. Voorstel tot vaststelling van de 16e wijziging der gemeentebegro ting 1958. Voorstel tot vaststelling van de 3e en 4e wijziging der gemeente begroting 1959. Na deze vergadering zal te half negen een bespreking plaats vinden over de kwestie van de afvoer van het rioolwater dezer gemeente. De heer directeur van de Cen trale dienst voor Bouw- en Wo ningtoezicht en Gemeentewer ken in Oost Zeeuws-Vlaanderen zal hierbij de nodige uitleg ge ven. Uitvoering. Zaterdagavond gaf het mu ziekgezelschap Ons. Genoegen een uitvoering in de school. Het eerste deel van het programma bestond uit enkele muzieknum mers, waarbij de heer J. v. d. Bussche de leiding had. Vervolgens werd het toneel spel: „Ik heb gezondigd" opge voerd, waarvan de heer J. Hak ker de regie had. Het stuk, ge schreven door Wil v. d. Berg en Jan Grosveld, werd vlot en met diep gevoel gespeeld. Aandach tig en ontroerd volgden de aan wezigen het spel van de nog jeugdige spelers. Een mooie prestatie! Ook het financiëel gedeelte gaf reden tot voldoening. Voor de verloting met vele nttttige prijzen bestond een flinke be langstelling. Voorzitter van „Hedencsse". Het bestuur van het vormings centrum „Hedenesse" heeft ds. S. Tijmstra te Retranchement gekozen als voorzitter. Dit in verband met het aanstaand ver trek van de huidige voorzitter os. Kuylman te Zuidzande. Maatschappelijk werk. Aan zuster Bos, leidster van het Ned. Herv. maatschappelijk werk en de gezinsverzorging in West Zeeuws-Vlaanderen, is tot 1' juli a.s. studieverlof verleend. In haar plaats is mej. J~. v. d. Maas in tijdelijke dienst aange steld. Nieuwe brug. De nieuwe brug over het af wateringskanaal bij de Drie- koker is vorige week gereedge komen. De oude brug werd in het najaar van 1944 door de Duitsers opgeblazen. Wel werd er een voetbrug aangelegd, doch daar hadden de boeren, die aan de andere kant van het kanaal land bezitten, weinig aan. Zij moesten bijna 15 jaar achtereen een lange omweg maken door het dorp om hun landerijen te kunnen bereiken. Derhalve een prachtige verbetering, waarvoor men het waterschap zeer dank baar is. Auto-botsing. Op de hoek van de Meermin- nenstraat en de oude Kerkstraat had een aanrijding plaats waarbij twee Nederlandse en een Belgi sche auto waren betrokken. Een Chrysler, bestuurd door de heer P. B. uit Sluis, botste, nadat hij bij dit kruispunt naar rechts om de hoek was gereden tegen een Belgische Renauld. Door de schok schoof deze vooruit tegen een eveneens al daar geparkeerd staande Volks wagen van de heer C. S. uit Sluis. De drie auto's liepen nog al materiële schade op en het verkeer moest enige tijd worden omgelegd. stel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond aan de provin cie ten behoeve van de rondweg om IJzendijke. Voorstel van B. en W. om de subsidie van het Groene Kruis te verhogen tot 4,per lid. Voor stel van B. en W. om 'n gemeen telijke vertegenwoordiger aan te wijzen in het bestuur van de plaatselijke muziekvereniging „Geduld overwint" en de plaatse lijke V.V.V. Benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. Voorstel van B. W. tot verkoop van de antielje schouwd met tableau. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot het bouwen van een ambtswoning voor de burgemees ter. -> f Voorstel van B. en W. tot aan koop van de erven ir H. Carpreau van enige percelen grond tegen een prijs van 25.000. Bespreking restauratie oude korenmolen. Verder vragen B. en W. medewerking te verlenen voor de bouw van twee woning wetwoningen door de Katholieke Woningbouwvereniging. Zaterdag is een inval gedaan in een lokaal in Antwerpen waar roulette gespeeld werd. Twee Nederlanders, van wie de naam niet werd bekendgemaakt, zijn ter beschikking van de gerechte lijke instanties gesteld. Het be treft personen die ook betrokken waren bij de kwestie Baarle- Hertog. Chroesjtjsef .heeft MacMillan tijdens diens bezoek aan Moskou laten doorschemeren dat hij dacht aan de mogelijkheid om Westelijke en Russische troepen West-Berlijn als vrije stad te la ten garanderen, aldus heeft een Britse woordvoerder vrijdag avond te Londen verklaard. Di plomatieke waarnemers adhten Chroesjtsjefs zinspeling belang rijk omdat hij voor de eerste keer de voorwaarde van een Westelijke terugtrekking uit West-Berlijn heeft laten vallen. De Belgische eerste minister Eyskens heeft maandagochtend op de gemeenschappelijke ver gadering van de nationale ar beidsraad en de centrale raad voor het bedrijfsleven de eco nomische en sociale politiek van de regering toegelicht. De eerste minister wees op de plicht van de regering om het land aan te passen aan de eisen van de gemeenschappelijke markt. België, zo zei hij, is door de huidige recessie zwaarder getroffen dan de naburige lan den en dit is te wijten aan te hoge kostprijzen en aan een onvoldoende industriële uitrus ting. Indien de werkloosheid In de Nederlandse Staatscou rant van 9 maart 1959 is een be schikking gepubliceerd van de staatssecretaris van Economi sche Zaken, waarmede de be- staande regelingen met betrek king tot de kredietverlening aan middenstanders onder overheids- garantie aan de inmiddels gewij zigde omstandigheden worden aangepast. (Middenstandskre- dietbeschikking 1959). Zij treedt In de plaats van de midden- standskredietl>eschikking 1956. De nieuwe beschikking omvat, evenals de thans vervallen rege ling, een algemeen gedeelte, waarin de voor alle kredietvor men geldende voorschriften zijn, opgenomen, zoals de voorwaar den voor de kredietverlening, de gronden waarop een krediet kan worden geweigerd, de algemene voorschriften voor de krediet nemer en de kredietgever, de ga ranties van de staat, het recht om in beroep te gaan bij afwij zing van kredietaanvragen etc. In dit algemene deel is als nieuw onderwerp geregeld de instelling van een commissie voor het mid denstandskrediet. Deze commis sie, waarin voornamelijk verte genwoordigers zullen worden benoemd van direct bij deze middenstandskredietverlening be trokken organisaties en instel lingen, heeft tot taak al dan niet uit eigen beweging de mi nister van Economische Zaken op het onderhavige terrein van advies te dienen. In zeven bij de beschikking behorende bijlagen zijn de voor de verschillende kredietvormen geldende bepalingen opgenomen. (Advertentie.) k. Hebt u een lastige radio? Bel nummer 2361 en wij komen het toestel bij ut ophalen. Het wordt grondig nagekeken en weer thuisbezorgd. GRATIS, /ds reparatie noodzake lijk blijkt, geven wij u tevoren een opgave van de kos ten. Maak gebruik van deze unieke gelegenheid om, zon der verplichting, van uw kant, uw radio een goede beurt te laten geven! NOORDSTRAAT 21 TERNEUZEN 4 Tel.2361 (K 11 50) e «•«stag ««sa 35. Hoe van 't eiland af te komen? Dat is de vraag, die de Noor man constant bezig houdt, terwijl zjjn mannen het wrakhout van de vergane boot verzamelen en op zoek zijn naar nog meer overlevenden. Twee krijgers hangende aan een stuk mast zijn nog binnengeko men, zodat het aantal geredden nu twaalf bedraagt, maar daar zal het helaas wel bij blijven... De storm begint wat te luwen, hoewel het in niet te stuiten stromen blijft regenen, zodat de mannen tot op hun huid doorweekt zijn. Een paar krijgers proberen vuur te slaan, maar met het drijfnatte wrakhout is niets te beginnen. De toestand is vrij somber. Niet alleen is het zeil overboord geslagen, ook de riemen zijn verdwenen. De zorgwekkend is dan is de ach terstand in de stijging van dé produktiviteit het nog meer. De eerste minister meent dat er in de Belgische economische poh tiek prioriteit moet worden ge. geven aan de investeringen on; de werkloosheid te bestrijden en de produktiviteit te verhogen. De onvoldoende economisch» I ontwikkeling van België moe toegeschreven worden aan eer voortdurende vermindering vai de actieve bevolking aan een te I eenzijdig gerichte geestesge. steldheid, waardoor niet vol. I doende aandacht besteed word aan de produktie die een ex. I pansie kent omdat men in Bel. I gië is blijven vasthouden aa: traditionele industrieën, aar een slechte organisatie van del staat, aan het feit dat Belg., een klein land is en aan de on. j voldoende onwikkeling van heil wetenschappelijk en teehnisrl onderzoek. Tegenover deze toestand streel: I de regering naar een herople.l ving van de conjunctuur enl naar een reorganisatie van del structuur. Haar programmal omvat het nastreven van del conjuncturele heropleving doorl het ondersteunen van het bin! nenlands verbruik, het verlener! van faciliteiten voor de indus l triële investeringen, het aar, moedigen van de particulier,3 bouwnijverheid, door het ver I hogen der uitgaven voor del openbare sector en verscheiden bijzondere maatregelen ten gur,| ste van sommige industriële sec-1 toren. De regering van Fidel Castrol heeft nieuwe wetten afgekondijcl inzake de gelegenheid tot kanr l spelen op Cuba. Vreemdelingen! die speelzalen exploiteren of de:| uitmaken van het personeel daa: van, zullen aan de Cubaan:! autoriteiten een aanbeveling.'! brief van hun ambassade moete! kunnen tonen. In de praktij heeft deze maatregel alleen be! trekking op Amerikaanse staat! burgers daar deze de enige vreen: delingen zijn die belangen heb! ben bij de speelhuizen op Cuba. De nieuwe wetten bepaler voorts, dat geen speelzaal ma;[ worden geëploiteerd in een hote! waarvan de waarde minder be-l draagt dan vijf miljoen dollar! dan wel in een club, waarin min! der dan een miljoen dollar is ge! investeerd. De Cubaanse rege! ring wil hiermede beletten, dei er cassino's worden geopend minder gehalte, die zouden den bezocht door het minder wee I gestelde deel der bevolking. On-1 der de nieuwe regeling zullen I drie speelgelegenheden, die voor I heen door Amerikanen werderj gedreven, niet meer kunnen her- P openen (alle speelgelegenhedet werden onlangs gesloten) omdil zij niet aan de nieuwe bepalir.-| gen voldoen. Tenslotte zullen de belas tingel! op deze vermakelijkheden hogeil zijn dan onder de regering vai| Batista. Het „coalitie-comité" van Oostenrijkse Volkspartij (R h en de socialistische partij heef: blijkens een te Wenen uitgegeve: bekendmaking, besloten de volte] vertegenwoordiging voor te stej len 10 mei a.s. uiteen te gaan algemene verkiezingen te di houden. Het desbetreffende vooi stel zal deze week worden in!' diend. De R. K. Volkspartij en de socia l listen hebben na de tweede w reldoorlog Oostenrijk via coali»] regeringen bestuurd. Zij bezat respectievelijk 82 en 74 zetel: het huidige parlement. De over ge zetels werden ingenomen d ae zes afgevaardigden van - Vrijheidspartij en de drie vf' genwoordigers der communis® Donderdag j.l. ontstond et1' enigheid tussen de coalitie?# ten. De Volkspartij beschuldig de socialisten van het tegenMJ' den van een regeringsprogrë" ma en met name van pi"/', daaruit, die betrekking had" op de woongelegenheid en f; herziening der belast ingwet/| ving en zij eiste het op korte 'f mijn houden van algemene kiézingen. De socialisten stemden hie" dagen later mee in. Zij bescr digden op hun beurt de Volkspartij van „teniet doen het noodzakelijke en tot nu 11 geslaagde werk der coalitie verf romp van het schip is in tact, maar de helmstok is afgebroken en de stuurinrichting onklaar. Genoeg hout om een vlot te bouwen is er niet; het enige wat ze hebben is 2 kleine roeibootjes. Met Bolan en Lars gaat de Noor man op onderzoek uit en hun stemming wordt er niet veel beter op, als ze ontdekken, dat er op het hele eiland geen boom zo groot al: een struik te bekennen is. Van dierlijk leven bespeuren ze ook weinig, om van mensen maar niet te reppen... „Ik vraag me af, hoe die bende van Thore er door gekomen is" ïoodweer". De Noorman knikt zwijgend. Niet minder dan de Gotenkrijger maakt zich ernstig bezorgd over het lot van Svein. Ineens staat hij ver rast stil... Ze bevinden zich op een hoog punt, vanwaar ze een onbe perkt uitzicht hebben... En vaag, regen zien zij in het noorden de omtrekken van nog een ander groter eiland. Van hieruit kunnen ze de begroeide hellingen zien. Mo gelijk wonen daar mensen die hen helpen kunnen... zegt Bolan. „Zij waren ook in ditdoor de mist van neerstromende De Russische minister-pi' I dent, Chroesjtsjef. heeft rijf. I dag de burgemeester van V I Berlijn, Brandt, uitgenodigd^ een bespreking, aldus heeft - Westduitse persbureau DPA- meld. Een koerier van de Ku- L sche ambassade in Oost-Be i overhandigde de uitnodiging het Westberlijnse stadhuis. Chroesjtsjef heeft voorgv j het onderhoud hedenochten houden. tej De Westberlijnse burgernee j Brandt, heeft Chroesjtsjef ËBK bal afe VE stille len groepje .dadige 5zoeke1 kstookdk: de omga: late c nacht zondag op de Zi luidkeels te aan he om zie verstoren. deelnemers .111 +o L w»*» voldeden voors1 korte de ag vall men uiteen t bei Ze he Z( weten dat hij niet ingaat op uitnodiging voor een besp rek'"! »jv1' S kers heeft in terdag op wendijk getracht gang te verstoren, teeen de eonnen ven. Toen zij van de politie spreiden niet v eummistok te vol ede nog een tij niet een van hierbij kwam te tenslotte slaagde onruststokers uit inbraak e: brandsticht Zondagmorgen oi kwart over vier rook note van de eigenaar >t. w. aan de Have Rotterdam toen ze werkzaamheden w sterke brandlucht, in de kelder naast voorraad een begin Ze slaagde erin blussen. Maar toen tier rondkeek bemerl vens dat er was ingel rr-rie een bedrag van l het café. De politie, waarschuwd en noi nacht kon de dader bed gelicht worden. I 18-jarige kolenwerker uit Rotterdam, die w het café kwam en er dagavond was gewee: denking viel op hem kende zowel de dief! brandstichting. .jongen door vra overrede Gistermorgen om acht is de 15-jarige se jongen, c. F. Sch Oostenburgergracht fiets gevallen en doe hangwagen van een overreden. De jong slag dood. Hij kwa doordat een bromfi hem opbotste, die ev de vrachtauto werd en daarbij vermoed raakt. in 1960 verkeer voor he voortgezet on Het Verbond vooi keer bereidt op het landelijk verkeerse het voortgezet om rheidsonderwijs v en meisjes, uitgebre derwijs en voorbere en middelbaar ond' Men hoopt, dat ir een dergelijk exam den gehouden. Uit ervaringen, d rein al in enkele ste land o.a. in Rc Leiden kon word is gebleken, dat bi wijzend personeel e lingen belangstellin inbraken in i Het afgelopen we op drie plaatsen i ingebroken. Uit eet aan de Hart Nibl cwenen sieraden tafelzilver. Uit een kousenfa Loosduinse weg jaar kousen geste vaarde van 750 gende. Uit een winkel a straat werd een 200 uit de bri vreemd. drie verd/ overval op oi in arr Zondagavond li recherche van het Lfnnauesstraat t( twee jongemanner die er van wordei roofoverval op de Carolina Belles straat 22 te hebbe .e nacht van zon cag werd nog eer aan naar het bu Maandagochtend verhoord. Zij lang hij nog schuld overtuigd missaris L. A. :an het bureau identiteit nog r maken. Mej. Belles we tend om half vie meer indringers aan handen en den. Om kwart v< fen agenten van (iienst, die 's och venburen telefon waarschuwd, ha (ieken dood in ha bleek niet vermc schrik en angs wijn DUITSER UIT I De Amsterdam rondagmiddag de nad toen de 23- w. E. M. uit Gi de Nieuwendijk liep. De volontair ha het aanbod aangc een klas schoolki senkirchen een t sterdam te bren van de klas had waarde gesteld, mannen zich nie schap zouden ve de klas echter e vertrek van eei moest wachten

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2