Toestand in Njassaland gespannen ïllnttVuis- |>aj)ioii RU L r D DE SMIDT WTRUM Amerika L. Ch. C. J. van der Mandere overleden blijft Geen signalen meer van .Pionier 4" RADIO TAZELAAR Willy Brandt op de thuisreis Amerikaans-Britse besprekingen op 20 maart Besprekingen tussen Adenauer en De Gaulle HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN CM€& iet koekjes CEUNGEN ei schavot cJrlrikaanóe opótand goodwill Huidgenezing x-; v^xgifl: OC8SOJ»»5»WOC>«e«8»»3 kwaliteit en smaak: lig reclame-koekje: 9 cent. onze CIERCAKC. 2926 - TERNEUZEN g OC^ÖO^^OOOOOCB^CH^ Zeestraat Aanvang 6.30 en 9 uur Aanvang 3.45 uur wste film van )NE RAS) rmante CHRISTINE en de zoor van Bing ver drie cadetten van rginia en hoe ze car- tad! En met wie? jegang alle leeftijden. 4DAG 9 MAART uur van het ogenblik: LLE, de grootmeester [et Frankrijks meest E! MOREAU en MAU- vcl beklemming.- boeit door zijn span- itwikkelingen Een ?en onvolmaakte mis- nt niet deze film te Toegang 18 jaar. Frankert*g Mj Terneuzen. zMrecteur-Hoofdrtdacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smldswal Telefoon 2073 en 2510 Nft 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 et Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 7 MAART 1959 13e Jaargang Nr 4620 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pd advertentie ƒ2,25. Kubriek Kleine Advertenties (géén handel» advertenties)5 regels 1,Iedere regel meek ZO ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrev Bureau van dit Blad, 20 cent meer. WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Nadat de troebelen in Belgisch Kongo verontrusting hadden gewekt en onverwachts aantoonden, hoe ver het nationalisme al was doorgedrongen, van noord tot zuid, in het zwarte werelddeel, heeft de agitatie in Rhodesia en Nyassaland dit nog eens bevestigd. Vlak ten noorden van Zuid- Afrika, dat de apartheid hoog houdt en de leiding stevig in blanke handen legt, is een op standige beweging ontstaan te gen een" nog slechts dreigende apartheid. Wat is immers het geval? In het noordoosten grenst de Unie van Zuid-Afrika aan Rhodesia, waar de blanken zich wat hun denkbeelden aangaat niet veel onderscheiden van die in Zuid-AIrika. Velen komen daar ook vandaan. Officiëel heerst er geen strenge scheiding als in Johannesburg en Preto ria. omdat bijvoorbeeld ontwik kelde negers, die een klein deel tje van de zwarte bevolking ver tegenwoordigen, wel aan het be stuur deelnemen en omgaan met blanken. Maar in het algemeen leven deze laatsten in een aparte wereld en leiden de zaken. Er zijn 200.000 blanken op tienmaal zoveel negers. Voor de toekomst wordt in uitzicht ge steld, dat die laatststen meer rechten zullen krijgen. Maar de „kolonisten" leiden nog de sa menleving. Zij zijn vrijwel on afhankelijk van Engeland en bijna een dominion. De negers zijn echter bevreesd voor uit breiding van de macht van Zuid- Rhodesia. Bedreigde federatie In 1953 heelt de Britse rege ring twee van zijn protectoraten, Njassaland en Noord-Rhodesia, verbonden met Zuid-Rhodesia in een federatie, die officiëel Fede ratie van Centraal Afrika heet. Wat zijn protectoraten? Gebie den waarin de vorsten hun soe vereiniteit tijdelijk hebben afge staan aan een andere mogend heid. Vandaar dat Engeland ais „beschermer" die soevereiniteit bezit. Maar kan het die dan weer overdragen aan de regering van een federatie? De juridische kwestie is echter niet zo belangrijk. In 1953 is nu eenmaal de proef genomen met de federatie en volgend jaar moet een definitieve regeling worden getroffen. Blijft de fede ratie bestaan, dan wordt zij onaf hankelijk, net zo als Zuid-Afrika. En de kern van de zaak is, dat dan de blanken van Zuid-Rhode sia en de 75.000 Europeanen van Noord-Rhodesia die staat zullen beheersen. Want de negers heb ben nog maar weinig medezeg genschap, een klein groepje heeft stemrecht en geen van hen bezit grote bevoegdheden. Tegen een federatie nu, die zou lijken op Zuid-Afrika, zijn de negers in verzet gekomen. Het meest de twee miljoen van Noord-Rhodesia en de drie mil joen van Nyassaland. In het laatste gebied zijn de woelingen het hevigst geweest. In Nyassa land wonen vrijwel geen blan ken. Men wenst er ook niet veel meer dan de tegenwoordige acht duizend. De stamhoofden en de jonge intellectuelen zijn het er over eens, dat hun land een tweede Ghana moet worden, een onafhankelijke staat. Kan die, omdat hij klein is, niet op zich zelf bestaan, dan willen zij een federatie met Tanganjika. Dit is een vroegere Duitse kolonie, toen Brits geworden, onder toe zicht van de Volkenbond en la ter van de Ver. Naties, een zo genaamd voogdijgebied, onder ..trusteeship". Het moet onaf hankelijk worden onder leiding der negers zelf. En daar beho- den de Nyassa's liever bij dan bij Zuid-Rhodesia. Dit laatste zal als de federatie mislukt zich wel nauwer met Zuid-Afrika verbinden. De Gaulle en Adenauer In Frankrijk hebben Adenauer en De Gaulle een lang onder houd gehad. Het ging om Duitse leningen aan Frankrijk, de eco nomische overdracht van het Saargebied, de klein-Europese samenwerking en dergelijke. Maar ook om Berlijn. De twee staatslieden zouden wat dit betreft uiterst wantrou wend staan tegenover Moskou en van geen concessie willen weten. Het is dus de vraag, of zij Oostduitse controle op het verkeer met West-Berlijn zullen negeren en of zij op doortocht door Oost-Duitsland (van en naar Berlijn! de Oostduitse soe vereiniteit niet zullen erkennen. Voorheen respecteerden zij wel het Russische gezag hier, maar dat wordt overgedragen. Nu maar afwachten, hoe het spel verloopt. (Nadruk verboden.) In de Ursulakliniek te Wasse naar is gisternacht overleden de heer II. Ch. C. ,T. van der Man dere, directeur-secretaris van de Haagse volksuniversiteit, bekend radiospreker over internationale politiek e-> - m. medewerker aan ons blad. De zeventiende vqm deze maand zou hij 76 jaar zijn geworden. De heer H. Ch. C. J. van dar Mandere werd op 17 maart 1883 te Amsterdam geboren. Van 1899 af was hij werkzaam als journa list te Goes. Nijmegen en Den Haag. In 1908 werd hij secreta ris van de Nederlandse Coöpe ratieve Bond en in 1919 directie secretaris van de Koninklijke Nederlandse Edelmetaalbedrii- ven. Van 1920 tot 1929 bekleedde hij de functie van secretaris van de Bond van Eigenaren van Ne derlands-Indische Suikeronder nemingen. In 1911 werd hij secre taris van de toenmalige Alge mene Bond „Vrede door recht" en daarna van de Vereniging voor Volkenbond en vrede. REGERING SLOEG TOE VOOR HET SEIN TOT MASSASLACHTING WERD GEGEVEN De gouverneur van Njassa land, sir Robert Armitage, heeft rijdag bekendgemaakt, dat de regering een samenzwering om de blanken in Njassaland te ver moorden heeft verhinderd door op te treden vóór de samen zweerders het signaal voor de moordpartij gaven. In zijn verklaring tot de pers wilde de gouverneur geen ver dere bijzonderheden over de sa menzwering geven. Die gegevens zijn zeer geheim. Wel zei hij dat het sein voor de massale slach ting door trommels had moeten worden gegeven. Sir Robert deelde voorts mede. dat alle gearresteerde leden van het Afrikaanse nationale con gres in beroep zullen kunnen gaan bij speciale rechtbanken die zullen worden ingericht. In Nairobi, de hoofdstad van Kenia, heeft de politie donder dagavond en vrijdagochtend huiszoekingen verricht bij leden van de volkscongrespartij. Een twintigtal mensen is aangehou den, o.w. de directeur van het (communistisch gezinde) blad „Oehoeroe" (vrijheid). De minister van Landbouw van Kenia, Blundeel, heeft op een vergadering van Europese boe ren verklaard, dat de regering de toestand in het land nauwkeu rig in het oog houdt. Zij kan op elk gewenst ogenblik alle maat regelen nemen die de omstandig heden vereisen. Later is bekendgemaakt dat de regering op grond van de nood- bepalingen het blad „Oehoeroe" en het rechtse weekblad „De On afhankelijke" heeft verboden in het belang van rust en orde. In „Oehoeroe" was een artikel gepubliceerd waarin de organi sators van de Mau-Mau werden verheerlijkt. „De Onafhankelijke" had artikelen en spotprenten op genomen die rassenhaat kunnen kweken, aldus een officiële ver klaring. In Blantyre, de hoofdstad van Njassaland wordt vernomen, dat de perstelegrammen naar het buitenland worden gecensureerd. Als gevolg van de censuur zijn sedert de afkondiging van de staat van beleg, dinsdag, geen Rhodesiaanse kranten meer in Njassaland verkocht. BRITSE REACTIE OP REDE VAN CHROESJTSJEF Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft vrijdag mee gedeeld dat Groot-Brittannië het voorwaardelijke aanbod van Chroesjtsjef om de overdracht van de Russische bevoegdheden in Berlijn uit te stellen, toe juicht. Men meent dat dit aan bod bedoeld is om meer tijd te geven voor het voeren van on derhandelingen. Hij zei voorts dat de rede van Chroesjtsjef in Leipzig geen blijk gaf van enigerlij wijzi ging in de Russische politiek. Voor berichten dat Groot- Brittannië vóór een conferentie van de ministers van Buiten landse Zaken een topconferen tie wenst, bestaat geen enkele grond, zo zei hij. Van de oprichting op 29 de cember 1945 af tot 1949 was hij secretaris van de Vereniging voor Internationale rechtsorde. Voorts was hij bestuurslid van tal van verenigingen op inter- nationaal-sociaal gebied. In 1934 was hij in de Saar en van 1937- 1938 was hij in Syrië werkzaam voor de Volkenbonu. In 1937 wei d hij radio-commentator bij de AVRO. De heer Van der Mandere was ook een bekend publicist. Onder het pseudoniem Edgar de Mel- iille deed hij in 1950 ,.De Haagse overeenkomst ter beslechting van vreedzame geschillen" het licht zien. Voorts staan op zijn naam: „Reisindrukken uit Mon tenegro" (19131. „Het evenredig kiesrecht" (1918), „Crisisrecht spraak" (19181, „De Volkenbond en zijn belang voor Nederland" (19191, „Het permanente hof van int. justitie" (1920), „Het Roode Kruis en zijn geschiedenis" (1921), „De geschiedenis en de betekenis der Java-suiker indus trie" (1927), „De geschiedenis der vredesbeweging" (1928), „Spanje" (1929), „15 jaren ar beid van de Volkenbond" (19351, „Volkenbond en sancties" (19351, „1914-1939" (1939), ..Het handvest van San Francisco" (1945), „Kleine geschiedenis van de grote oorlog" (1945), „Wat gebeurde er in 1945" (1946), „Oorlogsmisdadigers te Neuren berg en Tokio" (1946), „Wat ee- beurde er in 1946" (19471, „Het 12-jarig bestand en de vrede van Munster" (1947). „Dertig jaar wereldstrijd" (1947). „Van Yalta tot Korea" (1950), „Achtergron den internationale politiek" (1953). o Treinongeluk in Mexico Op vijftig kilometer van Mexi co stad is donderdag een goede rentrein op een stilstaande pas- sagierstrein ingereden, waardoor elf mensen werden gedood en ruim zestig gewond. Recordvlucht over de Atlantische Oceaan De 56-jarige Amerikaan Max Conrad is in 33 uur en 55 minu ten met een klein eenmotorig vliegtuigje van Chicago naar Rome gevlogen, een afstand van 8.352 km. Hij maakte de reis alleen, zonder tussenlandingen. Vrijdagochtend om half acht stapte de „vliegende grootvader" zoals hij genoemd wordt, op het vliegveld Rome-Ciampino ver moeid doch tevreden lachend uit zijn Piper Comanche". Hij ver klaarde dat hij tijdens zijn vlucht de verveling had verdreven met zijn hamonica. Hij had onderweg twee liedjes gecomponeerd. Conrad, die vader van tien en grootvader van twee kinderen is, heeft reeds meer Oceaan- vluchten met kleine vliegtuigen op zijn raam staan. Vorig jaar juni vloog hij zonder tussenlan dingen in 33 uur van New York naar Palermo op Sicilië. 5 ?J In Washington is bekendge maakt dat het ontvangststation Goldstone in Caiifornië vrijdag om ongeveer 16.34 uur (Nederl. tijd) het contact met de Ameri kaanse kunstplaneet „Pionier 4" had verloren. De laatste signa len waren zeer zwak. Een woordvoerder van het na- tionale bureau voor luchtvaart en ruimtevaart deelde mede dat de batterijen kennelijk uitgeput waren. De laatst gekende positie was ca 660.000 km van de aarde ver wijderd. De snelheid van de buurtplaneet was toen ongeveer 3400 km per uur. Nooit tevoren ziin signalen van zulk een grote afstand uitgezon den. in de onvergetelijke uitvoering van WIILEM MENGELBERG in luxe cassette, met uitvoerig tekst boek 66, Ook IlaNDEL'S „MESSIAS" compleet voorradig 44,— FRAGMENTEN von beide werken in velerlei uitvoeringen voorradig, zowel op 45 als 33 toeren Vanaf 3,95 De bekendste aria's, gezongen door KATHLEEN FERRIER en AAFJE HEYN1S De best gesorteerde grommofoonzaak TERNEUZEN - NOORDSTRAAT 21 TEL. 2361 <K 1150) ■aBBanam De grote radiotelescoop van Jodreil Bank (Engeland) heeft vrijdagochtend, zodra de Ame rikaanse zonnesatelliet „Pionier vier" boven de horizon kwam, het radiocontact hersteld. De seinen van de Amerikaanse sa telliet komen helder en duidelijk door. Het is vrijdag vermoede lijk de laatste dag geweest dat contact met de „Pionier" tot stand kon worden gebracht. De „Pionier" bevond zich gis terochtend op 608.000 km van de aarde. Zijn snelheid ligt tus sen 6720 en 6880 km per uur. DE TOESTAND VAN DULLES In een medisch bulletin is be kendgemaakt, dat de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken Dulles, bevredigend blijft reageren op de behande ling met radio-actief goud- Men verwacht, binnen enkele dagen opnieuw met de behandeling met Röntgen-stralen te beginnen. Zoals bekend lijdt Dulles aan kanker. (Advertentie) BINNENVERINGBED HA'ZET) FAB iflpK EN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBED MAROKKAANSE NOTA AAN FRANKRIJK De Marokkaanse regering heeft de Franse autoriteiten in een nota laten weten, dat zij niet akkoord kan gaan met sanc ties tegen Franse ambtenaren, die op grond van een akkoord tussen de twee landen in Marok ko werken. De kwestie betreft tien Franse ambtenaren, die met 461 landgenoten in Marokko een manifest hebben ondertekend, waarin wordt gezegd dat Algerië onafhankelijkheid moet verkrij gen. De betrokken ambtenaren hebben bericht gekregen, dat de Franse regering overweegt met ingang van 15 maart hun deta chering in Marokko te beëindi gen. De burgemeester van West- Berlijn, Willy Brandt, heeft vrijdag in Wenen verklaard: „Ais Oost-Duitsland een afzon derlijk vredesverdrag met de Sowjet-Unie sluit, zou de enige mogelijkheid voor West-Berlijn zijn, formele éénmaking met We:t-Duitsland". Brandt is thans op de terug reis na een „propagandabezoek" van vier weken aan de Ver. Sta len, Canada en verscheidene Aziatische landen. Hij zei dat een afzonderlijk vredesverdrag tussen de Sow jet-Unie en Oost-Duitsland de INDONESISCHE REBELLEN DOEN GROTE AANVAL BIJ MENADO Het Indonesische leger heeft vrijdagavond bekendgemaakt dat de rebellen op Celebes tegen Jiet einde van februari een groot scheepse aanval in de omgeving van Menado hebben gedaan. De opstandelingen gebruikten moderne wapens die uit het bui tenland werden gesmokkeld. De regeringstroepen hebben de fron tale aanvallen ten zuiden van Menado gebroken en 400 opstan delingen gedood, aldus de be kendmaking. Zij zouden zelf 26 man hebben verloren. Radio-Menado heeft bekend gemaakt, dat er tijdens de ge vechten 10.000 vluchtelingen Me nado zijn binnengekomen. Uit Makassar wordt gemeld dat leden van de Daroel Islam ook actief zijn geweest. Hun ac ties waren geconcentreerd rond Makassar en Palopo. Bii Palopo zouden de leden van de Darul Is lam en de opstandelingen uit Noord-Celebes contact hebben gemaakt. Volgens oudere berich ten zouden er in Palopo circa 23.000 vluchtelingen zijn geweest toen de mannen van de Daroel Islam ten zuiden van de plaats dorpen in brand staken. Volgens de bekendmaking van het Indonesische leger worden de operaties ter breking van het verzet voortgezet bij Palopo en Makassar. Het Witte Huls heeft vrijdag partijen over Berlijn en Duitsland bekendgemaakt dat de crisis in zake Berlijn, de kwestie-Duits land en het bezoek van de Britse premier aan de Sowjet-Unie op de agenda zullen staan van de in formele besprekingen die op 20 maart, de dag na de aankomst van MacMillan in Washington zullen beginnen. De perssecretaris van 't Witte spreken MACMILLAN OOK NAAR CANADA Premier MacMillan van En geland zal voor zijn bezoek aan Washington, besprekingen voe ren met premier Diefenbaker van Canada. Hij zal op 18 maart Huis, James Hagerty, antwoord- I j?1 Ottawa aankomen zo is vrij dag officieel in Londen meege deeld. Tijdens het SAS-conflict vallen ontslagen De directie van de Scandina vian Airlines System heeft 100 man personeel ontslag aange zegd, omdat er voor hen geen hoort na de besprekingen tussen werk meer is in verband met het vliegersconflict, waardoor de diensten van de maatschap- pij moesten worden ingekrom de op vragen dat er geen plan nen bestonden om andere Weste lijke regeringshoofden te laten deelnemen aan de besprekingen tussen president Eisenhower en MacMillan. Hij kon geen antwoord geven op de vraag of een topconferen tie van de Westelijke mogend heden tot de mogelijkheden be de Amerikaanse president en de Britse premier. President Eisenhower zou vrij dag met congresleiders van de pen. Het betreft hier voorname- democratische en republikeinse j lijk cabine- en grondpersoneel. In een hoofdartikel in het on afhankelijke Westduitse dag blad „Die Welt" wordt, verklaard dat de besprekingen, die bonds kanselier Adenauer en de Fran se president De Gaulle te Pa rijs hebben gevoerd, aantonen dat de as Bonn-Parijs een wer kelijkheid is. Volgens „Die Welt" hebben Adenauer en De Gaulle het voornaamste door hen behan delde vraagstuk, als volgt ge steld 1. Moet het Westen ermede instemmen dat het sluiten van een Duits vredesverdrag de Sowjet-Unie het juridisch on aantastbare recht zou verschaf fen om zich met de Westduitse binnenlandse aangelegenheden in te laten? 2. Moet worden ingestemd met de demilitarisatie van West- Duitsland als onderdeel van 'n plan, dat zou voorzien in een vertrek der Amerikaanse troe pen in Europa? 3. Moet het Westen de in eenstorting der N.A.V.O., die hier het onvermijdelijke gevolg vau zou zijn, aanvaarden? „De derde bijeenkomst van De Gaulle en Adenauer heeft op een dramatisch ogenblik bewe zen, dat de leiders van Frank rijk en West-Duitsland deze vragen ontkennend hebben be antwoord", aldus „Die Welt". De socialirch gezinde „Frank furter Rundschau" meent dat Adenauer eerst MacMillans be zoek aan Bonn had moeten af wachten, alvorens met De Gaul le besprekingen te gaan voeren. „Er heerst lente in de inter nationale politiek, maar zij heeft geen invloed op Adenauer en De Gaulle", meent „Neues Deutschland", het voornaamste Oostduitse dagblad. Het blad vervolgt: „De Britse eerste minister MacMillan heeft zich, na zijn terugkeer uit Mos kou, bereid verklaard tot onder handelen." Zelfs Eisenhower heeft, verklaarde zich, zij het onder zeker voorbehoud, bereid tot het voeren van besprekingen over een Duits vredesverdrag. Slechts Adenauer en De Gaul le hebben te Parijs te kennen gegeven niets van onderhande lingen te willen weten en zij hebben verzekerd, dat er in hun standpunt ten aanzien van het vraagstuk-Berlijn geen wijziging was gekomen. Onder deze omstandigheden gelijken Adenauer en De Gaulle op twee schipbreukelingen, die zich vastklemmen aan 't wrak van hun in een voorjaarsstorm lekgeslagen schip en die zich zelf troosten met: „Jij hebt mij en ik heb jou, er kan ons dus niets overkomen", aldus dit communistische blad. toestand niet zou verlichten maar de verdeling zou toespit sen en de gehele wereldsituatie zou doen achteruitgaan. Over de rede van Chroesjtsjef in Leipzig zei hij zijn landgeno ten altijd te hebben verzekerd dat hij niet geloofde in de tijd- grens van 27 mei die de Russen hadden gesteld. Wij hebben deze datum nooit op onze agenda gezet omdat wij vertrouwen hebben in onze vrienden over de gehele wedeld. „Ik geloof dat de onderhande lingen zullen worden gevoerd om de kwestie-Berlijn op te los sen en dat West-Berlijn uitein delijk de huidige crisis te boven zal komen." Brandt zei „bemoedigende be wijzen van solidariteit" van de Amerikanen te hebben ontvan gen. Indiase regeringsfunctionaris sen hadden hem verzekerd dat geen van de vier grote mogend heden in de kwestie-Berlijn een. zijdig zou mogen optreden en dat geen oplossing zou wor den goedgekeurd die ingaat te gen de wil van de bevolking van Berlijn. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poedei SAMENZWERING TEGEN EOKA-LEIDER GRIVAS Volgens het rechtse Cyprische nationalistische blad „Etiuios" heeft de Britse geheime dienst zondag jl. een „samenzwering tegen Grlvas", de EOKA-leider, ontdekt. Verwanten van Cyprische „ver raders" die door de EOKA waren gedood, zouden van plan geweest zijn Grivas te doden als hij sa men met aartsbisschop Maka- rios in het openbaar verscheen, aldus het blad. Daarom moesten de Britse militairen zondag in MINDER WIND De zuidelijke luchtstroming boven West-Europa wordt nog steeds in stand gehouden door een depressie die nu, belangrijk opgevuld, boven de Britse eilan den ligt. Randstoringen van deze depressie brachten buien. Regen- gebieden van grotere omvang trokken in noordoostelijke rich ting over Oost-Frankrijk. Het oDvullen van de depressie ener zijds en de storingen die hoofd- i zakelijk ten oosten van ons land anderzijds voorbijtrekken veroor- -aken 'n afneming van de wind kracht. Dat zal overigens de enige belangrijke wijziging in het pertype zijn van de komende 24 uur. Immers de aangevoerde lucht blijft onstabiel, buien dus mogelijk, maar ook zon. De iets meer naar zuidwest geruimde winden kunnen plaatselijk de temperatuur in de middag wat lager houden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot zaterdagavond. Wisselend bewolkt, Wisselend bewolkt met op de meeste plaatsen enkele buien, overwegend matige wind tussen zuid en zuidwest. Dezelfde of iets lagere temperaturen. ZONDAG 8 MAART hun kampen blijven, zodat zij in op geval van een aanslag niet bij de zijn jongste persconferentie een zaa^ betrokken zouden kunnen nieuw geluid doen horen. Hij ral<cn De leider van de militaire ope raties op Cyprus, generaal-ma- joor Kenneth Darling, zal bin nenkort naar Engeland gaan om een jaarlijkse cursus voor hoge officieren bij te wonen. Men ver wacht dat hij een week zal weg blijven. Het legerhoofdkwartier in Ni cosia heeft geen commentaar willen geven op vragen van ver slaggevers, of de generaal naar Njassaland zal worden overge plaatst. Het geheimzinnige voorwerp boven London Airport Het geheimzinnige gele voor werp. dat vorige week donder dag boven London Airport is waargenomen en dat door het Britse ministerie van Lucht vaart als „niet geïdentificeerd vliegend voorwerp" werd beti teld, blijkt thans volgens een bekendmaking van het ministe rie het neuslicht van een parti culier vliegtuig te zijn geweest. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Breskens Terneuzen Kansweert Walsoorden MAANDAG 9 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 1.19 1.43 1.54 2.18 2.34 2.58 2.44 3.08 MAART v.m. n.m. 1.57 2.19 2.32 2.54 3.12 3.34 3.22 3.44 ZON MAAN op onder op onder maart. 7 7.15 18.29 6.05 16.38 8 7.13 18.30 6.32 17.46 9 7.10 18.32 6.57 18.52 10 7.08 18.34 7.21 19.58 11 7.06 18.36 7.44 21.03

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1