Visser-KooSe's "VióM-Kook Provinciaal nieuws KERK EN DELTAPLAN Lente in t Land en PASEN IN ZICHT REC DAMES-, HEREN-en KINDERKLEDING RADIO TELE VI De Nederlandse sigarenuitvoer mJsfc sim*: U maakt gemakkelijk keus uit u AXEL AGENDA KINDERHOEST VERDWIJNT DOOR Z WITS AL KINDER-HONING-SIROOP Varkensprijzen vertonen dalende tendens DE GEHUURDE ECHTGENOOT BEURSBERICHTEN De commissie voor de Delta zaken van de Nederlandse Her vormde Kerk belegt nu en dan bijeenkomsten in het gebied van de Deltawerken, waar met de ambtsdragers van Hervormde gemeenten en met hen die een vooraanstaande plaats in het maatschappelijke leven bekle den, gesproken wordt over de veranderingen, die zich in hun gemeenten in de toekomst zul len voltrekken. Woensdag is te Goes zo'n bijeenkomst gehou den, bestemd voor de gemeen ten uit het Zandkreekgebied. Nadat de voorzitter van de Deltacommissie ds. F. H. Land man, de vergadering geopend had, gaf drs. P. de Jong, drec- teur van het sociologisch insti tuut der Hervormde Kerk een technische uiteenzetting van de veranderingen waarbij hij voor al stilstond bij de nieuwe re creatiemogelijkheden die in het Zandkreekgebied zullen ont staan. REACTIES OP CONFERENTIE TUSSEN ADENAUER EN DE GAULLE Frankrijk en West-Duitsland zijn onder bepaalde voorwaarden bereid de eventuele deelneming van Polen en Tsjecho-Slowakije aan een conferentie tussen het Oosten en Westen „in welwillen de overweging" te nemen, zo «eet het conservatieve blad „Pa- ris-Presse" te melden. Deze voorwaarden zijn volgens bet bla.d: 1. Een dergelijke conferentie moet beginnen op ministers niveau en niet met een bijeen komst van regeringsleiders; 2. de agenda die Chroesjtsjef op 2 maart voor een dergelijke conferentie heeft voorgesteld, moet worden uitgebreid met het punt; ..bespreking van het vraag stuk van de Duitse hereniging die moet geschieden in overeen stemming met de democratische vrijheden en geen gevaar mag opleveren voor de Europese vei ligheid". „Paris-Presse" zegt dat de Fransen en Westduitse regering dit plan in de komende dagen iangs diplomatieke weg zullen voorleggen aan de Britse en Amerikaanse regering. De onafhankelijke ,,Le Monde" schrijft dat De Gaulle en Ade nauer volstrekt niet voornemens zijn om een „Frans-Duits front" in het Westelijk bondgenoot schap in het leven te roepen. Beide staatslieden willen dat de Westelijke mogendheden een vol komen eenheid vormen als de onderhandelingen met het Oos ten beginnen, aldus het blad, dat verder zegt dat Adenauer op het stuk van de erkenning van Oost- Duitsland onvermurwbaar is ge bleken. De bondskanselier wil niets weten van een dergelijke erkenning, aldus ,Le Monde". ENGELAND. Sarah Churchill beboet wegens dronkenschap Sarah Churchill, dochter van sir Winston, is donderdag voor de politierechter in Liverpool verschenen op beschuldiging van dronkenschap en verstoring van de openbare orde. Zij kreeg een boete van 23 gulden. Vier agenten moesten haar met geweld de trap opdragen naar de beklaagdenbank toen haar naam werd afgeroepen. Zij bad geen schoenen aan. Bij het voorlezen van de aanklacht schreeuwde zij; „Ik aanvaard geen enkele beschuldiging voor dat u de politie bevolen hebt mij los te laten en mij mijn schoenen terug te geven". Zij verklaarde later niet schuldig te zijn. Programma over Hitier voor televisie De Britse commerciële tele visie heeft woensdagavond een programma uitgezonden, dat ge wijd was aan de periode dat Hit ier aan de macht was. Mevrouw Paula Wolf, de 64-jarige zuster van de dictator, haalde herinne ringen op aan haar broer Adolf als kind en als man. In het Duits vertelde zij dat Hitier als kind strijdlustig was geweest. Hoewel hij zeer op zijn moeder gesteld was had hij aanvankelijk een hekel aan vrouwen. Later had hij echter graag jonge vrouwen om zkh heen. Op het scherm verschenen ook de voormalige „Obergruppen- führer" van de S. S. Schaub, Hitler- chauffeur Kempka en de particuliere piloot van de „Füh- rer" Hans Bauer, die de laatste dagen van Hitler met hem waren in een bunker te Berlijn. FRANKRIJK. De moord op Abbé Cochu De auto van de bi.j Amiens ver moord gevonden R.K. geestelijke -Cochu, een 2CV, is dinsdagavond door een een jonge man in een straat te Lens achtergelaten. Het lijk van de abbé, dat vier Isogelwonden, in hoofd, maag streek en links en rechts in de borst vertoonde, is zaterdag j.l. in een bos bij Amiens door een jager ontdekt. De vermoorde, wiens verleden niet smetteloos zou zijn, was sedert de vooraf gaande zondagavond uit zijn pa rochie te Amiens afwezig ge weest. Bij het lijk waren sporen van autobanden gevonden. Men meende te kunnen vaststellen dat zich geen worsteling heeft voor gedaan. Mogelijk is de abbé, zit tend in zijn auto, gewond en daarna naar de plaats waar het lijk ontdekt werd, gebracht. Ds. S. P de Roos te Rotter dam ging daarna in op de vraag wat van de Kerk verwacht mag worden in de komende tijd. In het nieuwe recreatiegebied ron dom de Zandkreek zullen in de toekomst velen in de zomertijd recreatie zoekenop het water, het land, voor de sport, visserij enz. De eigenlijke bevolking, in het bijzonder de jeugd, zal door contact met degenen, die recrea tie zoeken, beïnvloed worden. Modern opgezet jeugdwerk wordt daarom een eerste vereis te geacht. Verder zullen zich on getwijfeld vragen voordoen van de zondagsheiliging, het ontvan. gen van vreemdelingen en kerk diensten. Misschien verdient het aanbeveling, aldus ds. De Roos, iets in te richten waar de vreem. delingen bij slecht weer verpo zing kunnen vinden. Ook moet men op de hoogte gesteld wor den van de aanvang der kerk diensten, doch al te opzettelijk kerkelijk werk onder de recrea tiezoekenden moet vermeden worden. Ds. Landman wees erop, dat niet iedere gemeente deze vra gen voor zichzelf moet oplos sen. Gezamenlijk, in steekver- band, moet men zich hiermee bezighouden. Hij stelde tenslot te voor, dat de ambtsdragers die in Goes aanwezig waren, het thans gesprokene op de kerke- raadsvergaderingen aan de or de zullen stellen. De reacties uit kerkeraden zullen daarna ter kennis worden gebracht van de provinciale kerkvergadering van Zeeland, waarna een definitief plan kan worden ontworpen voor een eventuele aanstelling van een jeugdleider. Uitslagen van verkiezingen in de Sowjet-Unie De officiële uitslagen van de verkiezingen voor de Opperste Sowjet van negen Sowjet-repu- blieken die zondag j.l. werden gehouden, zijn donderdag be kendgemaakt. Hieruit blijkt on der meer dat in de Russische fe deratie (de grootste republiek) en Moldavië 99,96 procent der kiesgerechtigden zijn stem uit bracht en in de ©ekraine en Wit- Rusland 99,98 procent. Alle kan didaten die voor verkiezing wa ren aangewezen, werden ge kozen, aldus meldt het Sowjet- persbureau Tass. DE TOESTAND OP CUBA De regering onder Fidel Cas tro heeft woensdag beslag laten leggen op de eigendommen van de Cubaanse telefoonmaat schappij, waarvan de aandelen zich in Amerikaanse handen bevinden. Deze maatregel heeft verbazing gewekt, daar de mi nister voor de P. T. T. enkele dagen geleden nog had ver klaard, dat de regering niet iets dergelijks van plan was. Op grond van een twee jaar geleden met president Batista getekend contract wordt ge werkt aan een volledige reor ganisatie van het bedrijf, die volgend jaar moet zijn voltooid en waarmee een bedrag van 65 miljoen dollar is gemoeid. Met het oog op deze reorganisatie had het bedrijf indertijd toe stemming gekregen om de ta rieven te verhogen. Men ver wacht dat dezp verhoging nu ongedaan zal worden gemaakt. Volgens de minister voor de P. T. T. zal het beslag over een maand worden opgeheven. GRIVAS Donderdag is te Nicosia van Grieks-Cyprische zijde verno men dat de plannen voor het ver trek naar Griekenland van de Eoka-leider kolonel Grivas, bijna voltooid zijn. Volgens deze inlichtingen zou Grivas niet in het openbaar voor de Cyprioten verschijnen. Hij zou een geheime ontmoeting met aartsbisschop Makarios heb ben, die hem een speciale me daille zou overhandigen, dit als „blijk van waardering voor de in Cyprus bewezen diensten". Vervolgens zou Grivas zich naar de Britse luchtbasis te Akrotiri, nabij Limassol, bege ven, vanwaar hij, vergezeld door Griekse officieren van dezelfde rang, naar Athene zou vliegen. Van oficiële zijde kon geen be vestiging van of commentaar op deze berichten worden verkre gen. Het Grieks-Cyprische dagblad „Elefthesrjf)," meldt dat Grivas voor zijn vertrek zijn koppel met draagriem en zijn baret zal terug krijgen, die medio 1956 in handen van Britse militairen vielen, die Grivas' toenmalige schuilplaats in de bergen hadden gevonden. (De Eoka-leider wist bij die ge legenheid net te ontsnappen; ook zijn dagboek viel toen in handen der Britten.) Niet alleen in Nederland neemt het roken van sigaren en voor al van cigarillos belangrijk toe, ook in andere landen gaat men steeds meer Nederlandse sigaren roken. In de handels-statistiek van het centraal bureau voor de sta tistiek is te lezen, dat Nederland in 1958 naar 130 landen sigaren exporteerde tot een totale waar de van 25,8 miljoen gulden, dit is ruim 3Vz meer dan in het voorafgaande jaar. Buiten de uit voer naar België en Luxemburg die de belangrijkste plaats blijft innemen is de export van sigaren naar hoeveelheid ge rekend met 4*4 °/o toegenomen, de export van cigarillos is zelfs met 12 <Vo toegenomen, hetgeen een vergroting van het export volume met 11 miljoen stuks tot 129 miljoen stuks in totaal bete kent. De grootste afnemers van Nederlandse sigaren buiten de Benelux zijn Zweden, Zuid-Afri- ka, Australië en het Verenigd Koninkrijk. In België bestaat sinds jaren een grote voorliefde voor de Nederlandse sigaar. De uitvoer van grote sigaren naar de zuiderburen bleef constant, maar de export van cigarillos steeg met bijna 16 In- totaal beliep de uitvoer naar de Bel gisch-Luxemburgse economische unie 105 miljoen stuks, waarvan bijna 39 miljoen stuks cigarillos zijn. Daar tegenover staat dat de invoer in Nederland uit België aanzienlijk toenam, nl. met acht miljoen stuks grote sigaren en met 7 miljoen stuks cigarillos tot een hoeveelheid van in totaal 87 miljoen stuks waarvan 66 mil joen stuks cigarillos zijn. Wel is echter bekend dat een deel van deze invoer afkomstig is van be drijfsvestigingen van Nederland se ondernemingen in de Belgi sche grensstreek. De invoer qit andere landen is van weinig betekenis, n.l. in het geheel slechts 273.000 stuks siga ren en cigarillos tezamen. (Advertentie). 'im hoest, griep, diarrhee. influenza. pijn _hoest. per in etuib. met 6 poeders maar ook in zonder prnsverhoging. Vraag uw drogist. MEENKS POFQjgg helpen! Er zijn Mecnk's PoedersnËltt hoofdpijn, kies- piin, hoest, griep.^^rrhee, influenza rheurratiek. koortsigheid bij gevatte kou. periodieke pijnen enz Verkrijgbaar in etuis met 6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijsverhoging Vraag uw drogist. MEENK S POEDERS helpen! Er zijn TERNEUZEN Uitvoering „Laudamus". Het Chr. gemengd koor „Lau- damus", heeit gisteravond, onder! leiding van haar directeur, de heer M. Zonneheld, in het tot de j laatste plaats bezet Jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan een uitvoe- j ring gegeven, waarop met grote voldoening kan worden terugge-! zien. Als gast van deze avond trad op de baritonsolist de heer P. J.1 L. de Lijser uit Cadzand, terwijl een strijkorkest van leerlingen van de Terneuzense Muziekschool onder leiding van de heer J. Wis se uit Axel, haar medewerking verleende. De avond werd door de voorzit ter van „Laudamus", de heer Van Veen, met gebed geopend, waar na hij de overtalrijke aanwezigen verwelkomde. Het koor opende het concert met „Adoramus" en „O, Bone Jesu", beide koorwerken van G. P. da Palestrina, waarop de heer De Lijser de bezoekers liet genieten van zijn vertolking van „Largo uit Xerxes" van G. F. Handel en „Aria uit Un Ballo in Maschere" van G. Verdi. Het concert werd vervolgd door het koor met „Panis Angelicus" van César Frank en „Locus Iste' van Anton Bruckner. Het eerste gedeelte van de avond wérd» besloten met het optreden van het strijkorkest van de Ter neuzense Muziekschool, dat „Con certo grosso" van A. Corelli ten gehore bracht. Na de pauze zong een dubbel- kwartet „Jesu, meine Freude" van J. S. Bach, „Sanctus" van Fr. Schubert en „Hymne" van F. Sil- cher. De heer De Lijser zong hierop „Aria uit Traviata" van G. Ver di, waarna het koor onder orkest begeleiding als slotnummer ten genore bracht de koraalcantate „Wat God doet, dat is welgedaan" van Joh. Paehelbel. Na afloop van ieder nummer werden de uitvoerenden beloond met een welverdiend applaus van de bezoekers, die hun waardering niet alleen door het handgeklap, maar ook in het onderling ge sprek duidelijk lieten blijken. Het valt ons moeilijk om een uitzondering te maken in onze lof over de diverse nummers van dit keurig verzorgd programma. Wij laten ons daartoe dan ook niet verleiden, al zou daartoe wel verschoonbare reden zijn. Voordat de voorzitter het dank gebed uitsprak, dankte hij alle medewerkenden, in het bijzonder de gastbariton de heer De Lijser en de heer Wisse, als leider van het stj-ijkorkest van de Muziek school, die beiden werden verrast met een geschenk, en de dirigent van „Laudanjus", de heer Zonne held, die de bezoekers van zulk een pracht uitvoering heeft doen genieten. GROEDE. Muziekuitvoering in de Bejaardensociëteit. Woensdagmiddag was het voor de bezoekers van de bejaarden sociëteit in het kamp Duinoord een extra gezellige middag. Het bestuur had een feestmiddag ge organiseerd waaraan medewer king werd verleend door de Zeeuwse Klavar Muziekschool te Vlissingen onder leiding van de heer J. Adriaanse, die optrad met 15 van zijn leerlingen van 9 tot 14 jaar. Het uitgebreide pro gramma werd op keurige wijze voor het voetlicht gebracht waar bij vooral de conferencier de heer J. Talmon Sr. het publiek, met zijn goed geslaagde bijdra gen, voor oudjes en kinderen, wist te boeien. Eveneens vielen in de smaak de zangnummers van de heer J. Talmon Jr. en echtgenote met accordeonbegeleiding door hun 9-jarig zoontje. Burgemeester Everaars betuig de aan het slot zijn dank aan alle medewerkenden. De voorzitter van de Bond van Ouden van Dagen bood namens het bestuur, als dank voor deze middag de leerlingen een mu ziekstukje aan voor deze zeer prettige middag. Vergadering Oranje-comité. Woensdag hield het Oranje comité in de „Stadsherberg" c-en vergadering voor de bespreking van de feestviering op de 50ste verjaardag van H. M. Koningin Juliana. Bij de opening betreurde de voorzitter de geringe belang stelling van de bevolKing voor deze vergadering. Als nieuw lid werd in het be stuur gekozen mej. A. Rijckborst. Nadat de kascontrölecommis- sie de rekening over het afgelo pen jaar in orde had bevonden werd het voorlopig opgestelde feestprogramma besproken dat aller goedkeuring kon wegdra gen. Bij de bespreking van de finan ciële zijde van het programma werd het bestuur gemachtigd om naast de jaarlijkse gemeente lijke subsidie en een eventueel aan te vragen extra subsidie, de verdere feestviering te finan cieren uit de bestaande kasmid delen. OOSTERLAND Ziekteverlof van burge meester verlengd. Het ziekteverlof van burge meester S. W. A. Laurense, van Oosterland dat tot 1 maart ver leend was, is met een maand ver lengd. Zoals bekend heeft de burgemeester ziekteverlof ge vraagd omdat hij het zich zeer had aangetrokken dat een zijner secretarie-ambtenaren van ver duistering van gemeentegelden wordt verdacht. (Advertentie) P. T. T. gelegenheidstempels Ter gelegenheid van interna tionale P.T.T.-vergaderingen (vanaf 2 t/m 7 maart een bij eenkomst van de P.T.T.-admi- nistratie van de 6 bij de E.E.G. aangesloten landen, en van 9 t/m 25 maart a.s. een vergade ring van de „Commission Con sultative des Etudes Postales" en van het contact comité van de IATA-UPU) zal gedurende genoemde periodes in de hal van het Kurhaus hotel te Sche- veningen een tijdelijk bij-P.T.T.. kantoor zijn gevestigd. De op dit bijkantoor ter verzending aan- geooden gewone, aangetekende en expresse stukken zullen van een afdruk van een bijzonder rubberstempel worden voorzien (voor elk van de bovengenoem de tijdvakken een afzonderlijk stempel). Voor aangetekende stukken zullen geen afzonderlij ke nummerstroken met bijzon dere opdruk worden gebruikt. slaagt beslist Nieuwe Voorjaars'coliecties VRIJDAG 6 MAART. TERNEUZEN: Hotel „Rotter dam", 13 uur: Algem. verga dering v^n leden der Eerste Nederl. Goöp. Beetwortelsui- kerfabriek en Raffinaderij G.A. „Sas van Gent". Luxor-Theater, 8 uur: „Schön ist die Weit". Hotel „Centraal", 8 uur: Persoonlijk biljartkampioen schap. AXEL: Jeugdgebouw van de Geref. Kerk, 8 uur: Vergade ring G.P.V. ZATERDAG 7 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Schön ist die Welt". Conceptgebouw, 8 uur: „In de riolen van een wereld stad". Terrein Zuidersportpark, 4 uur: jTcrn. BoysWemel- dinge. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 u.: „Carnaval in Amerika". Advertentie.) Het bestuur van het Produkt- schap voor Vee en Vlees heeft gistermorgen op een te Utrecht gehouden vergadering besloten de garantieprijs voor baconvar- kens te verlagen van 2,38 tot ƒ2,33 per kilogram. De voorzit ter, de heer Joh. de Veer, wees erop, dat deze prijs nog op een zeer gunstig niveau ligt vergele ken bij de kostprijs, die momen teel 2,21 per kilogram be draagt. De maatregel werd ge nomen omdat de varkensprij zen over het algemeen een da lende tendens vertonen en om dat op de Londense baconmarkt aanzienlijk lagere prijzen geno teerd worden dan in de voor gaande weken. LUISA-MARIA LINARES Geautoriseerde vertaling:'W. FICKLUGTEN 11) (Nadruk verboden). Nu ziet u er niet meer uit als.zij dempte haar stem als een dief. Dieven, die in de grote we reld hun slag willen slaan, moe ten er uitzien als hertogen of gravenEn misschien ben ik wel een Arsène Lupin. Ik wil hopen, zei ze onge rust, dat u gedurende de tijd van ons cantract uw eerbied waardig beroep niet zult uitoe fenen? Met een gezwollen dramatisch gebaar legde hij de hand op zijn hart. Daartoe verbind ik mij plechtig. Zullen wij naar de restauratiewagen gaan? Mijn maag verheugt zich al bij voor baat op een copieus diner. Voor het diner is het al te laat. U vergeet, dat wij niet in Spanje zijn, waar men tuk- sen tien en elf 's avonds dineert. Wij zullen maar eten, wat men ons wil voorzetten. Zoals u wilt, als het maar goed en veel is De restauratiewagen was bij na leeg. Zij gingen tegenover el kaar aan een klein tafeltje zit ten. Koud vlees en champagne, bestelde Estrella. Wat? Is er geen champagne? Nu.... breng dan maar wijn, een of ander uitstekend merkEn u, wat zult u gebruiken? Ik? antwoordde Miguel. Gebraden kip. goed en veel en verder kan ik u nog helpen, uw koud vlees op te maken. Enwijn? Een Rijnwijntje. Ik ben verrukt, een menu te kunnen bedenken zonder mij om prijzen te bekommeren, zei hij toen de kelner weg was. Ik begin te denken, dat ik mijn be stemming misgelopen ben. Mijn roeping is beslist, multi-miljo- nair te zijn. Wat grappig, dat u zo erg hongerig isIn de grote wereld is het niet gepast, uitgehongerd te lijken. Ik zal mijn best doen, mij aan te passen bij de eisen van „uw" wereld. Stel u gerust; als ik mij een weeklang volkomen verzadigen kan, zal ik niet meer zo'n bedelaarseetlust hebben. Voortdurend bleef hij haar plagen, met een raadselachtig spottende blik aankijken Ik heb nooit kunnen begrij pen, ging hij voort, hoe jonge- meisjes uit de hoogste kringen het kunnen bolwerken, enkel en alleen van cocktails en kop jes thee te leven. Ik verdenk ze ervan, heimelijk substantiële plakken rosbief en ham te ver orberen. Toen de kelner kwam dekken, vervolgde hij nog steeds in het Spaans Vertel mij eerst, welke vork ik moet gebruiken? De grote of de kleine? Ik krijg de indruk, dat u zich maar zo onhandig en on wennig voordoet. Hm.... dat zou wel eens kunnen, bekende hij lachend. Vindt u niet, dat wij maar „je" en „jou" tegen elkaar moes ten zeggen? Dat ligt beter in de lijn van een jong paartje.... Nooit van mijn leven In het openbaar sta ik het toe, maar als wij alleen zijn, moet u afstand bewaren. Mijn plaats kennen Ik veronderstel, dat u wel al eens verliefd is geweest? Dikwijls.Ik heb er bui tengewoon veel aanleg voor.... Ik hoef u zeker niet te zeg gen, dat ik u verbied, verliefd op mij te worden. Dat is inderdaad onnodig, daarvoor bestaat niet het min ste gevaar. Uw vaste overtuiging' is grof Vat dat vooral niet zo op. Ik erken, dat u mooi bent, al is u niet mijn genre.... Aha!.... Heus.... Mijn heer stelt hoge eisen De situatie op de binnenland se markt voor zwaardere var kens wordt momenteel verlicht door een vrij grotere uitvoer van zware hammen naar Italië. Duitsland betaalt iets minder voor het spek, maar kwalitatief gezien zijn er op dit terrein geen exportmoeilijkheden. De prijzen van de koeien zijn nog steeds hoog. De heer De Veer noemde het bevredigend, dat de Nederlandse rundveesta pel zich in de richting van de vleesproduktie heeft ontwikkeld, zodat men voor binnenlandse consumptie geen dure buiten landse koeien behoeft te impor teren. In verband met de schaar ste op de wereldmarkt verwacht de heer De Veer, dat het hoge prijspeil zich voorlopig zal hand haven. Hij schaterde van het lachen en dief, zo vlot en onbevangen met De kwestie-Beriijn De voorzitter van de Oostduit- se volkskamer, J. Dieckman, heeft de mogelijkheid om Oost- Berlijn op te nemen in de vrije zóne die de Russen met de Wes telijke sector van de stad wil len vormen, van de hand ge wezen. Hij zei dit op een bijeenkomst tussen afgevaardigden van de liberale partijen van West- en Oost-Duitsland ter gelegenheid van de Leipziger Messe. Hij zei dat het „democratische deel van Berlijn niet losgemaakt kan Aardig hoog, ja. Wees in worden van de Duitse democra- elk geval op dat punt gerust. Ik tische republiek" beloof u, alleen een soort „ka-1 meraad" te zullen zieneen wapenbroeder. Estrella kon er niet over uit,1 Het proces tegen Hallstein dat die „kerel van niets", die £n Riankenhorn schonk zich wijn in. Zoals u wilt. Ik ben een model-echtgenoot, bereid mij aan uw verlangens te onderwer pen. Laten wij op onze liefde klinken Dat woord wens ik nooit te horen. Vergeet het Toch zal ik genoodzaakt zijn, er aan te denken, als wij in gezelschap van anderen ver keren. U zult er aan moeten wennen, dat ik u „liefste" noem, „schat" en dergelijke troetel woordjes. Gelooft u heus, dat wij daar niet buiten kunnen? Natuurlijk! Verliefden hebben een lachwekkende vo cabulaire. Die zal ik u aanle- haar omsprong. De verdedigers van prof. Wal Zeer vleiend, zei ze ten- ter Hallstein, voorzitter van de slotte. Het doet mij genoegen,I commissie van de E.E.G.en Her dat u zo verstandig blijkt. Het bert Blankenhorn, Westduits am- zou onzinnig geweest zijn, als u bassadeur in Parijs, die zoals be de driestheid hadt gehad om..! kenc, in Bonn terechtstaan op be- Wees maar niet bang.1 schuldiging van aantasting van Internationals iets lager uiterst stille markt >n Het was gisteren op het Dam rak wel heel erg stil. De beurs j blijft terughoudend en wenst eerst de aanstaande, door pre mier Chroesjtsjef te houden re devoeringen in Oost-Duitsland af te wachten Tot die tijd verwacht men inl beurskringen 'n minimale han del. Niemand durft zich, door' het aangaan van nieuwe posi ties, in een avontuur te wagen Het geringe aanbod was don derdagmiddag voldoende om de koersen voor de internationale waarden iets beneden de slot- koersen van de vorige dag te brengen. De ondertoon was ech ter zeer goed. Van Wallstreet, dat onregel matig v/as gesloten, ging geen stimulans uit. Amerika liet don derdag in de Philipshoek ver stek gaan en dit betekende voor deze aandelen bij de opening op 528, een koersverlies van circa 7 pet. In het verdere beursver- ioop werd dit verlies tot 5 pun ten teruggebracht. De converteerbare obligaties waren iets lager. Kon. Olies ste gen van 167.10 tot 167.50 en bleven op deze prijs circa 1,50 beneden de slotkoers van woens dag en een gulden beneden pa riteit New York. Parijs had in deze hoek een stukje aan de markt. AKU's hielden zich zeer goed bij een verlies van circa drie punten. Unilevers hielden 't been stijf en verloren slechts 1 punt. K.L.M. werd, ingevolge Wallstreet, een gulden hoger geadviseerd. In de scheepvaarthoek was het eveneens stil doch de stem ming' voor de aandelen was be slist goed te noemen. Maat schappij Nederland noteerde 'n paar punten hoger. Ook Hol land Amerika Lijn en aandelen Koninklijke Boot noteerden bo ven de slotkoersen van de vori ge dag. Van de leidende cultu res lagen certificaten Deli aan geboden. HVA een fractie lager. Senembah daarentegen iets ho ger. De staatsobligaties lagen aan vankelijk zeer vast in de markt Er volgde een reactie doch dit verhinderde niet, dat de stem ming uiteindelijk merendeels vast bleef. De aanstaande nieuwe 21-2 premielening' Amsterdam groot 20.000.000,was voor de beurs totaal geen verrassing. Reeds weken geleden werd ter beun* over deze lening gesproken i'- geleidelijk in de koers van reeds genoteerde premielento- gen verdisconteerd. Deze wer den dan ook gisteren onveran derd geadviseerd. De eerste notering voor aan delen Bataafse Aanneming Mij bracht een advieskoers van 205 pet. tegen woensdag 202 gere kend naar de laatste, claim- waarde. Berghuizer Papier werd opnieuw enige punten lager ge adviseerd. De adviesprijs voor aandelen Nederlandse Aanne ming Maatschappij v/h Boers- ma was hoger, t.o.v. de slotkoers van woensdag, op het verhoog de dividend en het gunstige jaarverslag. Voor de inschrijving op 50COOO dollar 5 pet, pandbrieven 195. ten laste van de tweede North western and Pacific Hypotheek bank N.V. te Amsterdam be stond ter beurze zeer grote be langstelling. De koers van uit gifte was 96 procent. Prolongatie 3 pet. Wees daar maar niet bang voor Zó driest zal ik nooit wezen, dat zweer ik. Bovendien ben ik verliefd. Werkelijk? Zij moet wel een samenvatting zijn van alle volmaaktheden Hempelmann zich terugtrekt. Dat is zij ook. Een zeer Zij stellen dat Hempelmann op bijzonder meisje. Zij is gek op de zittingen blijk heeft gegeven me. j van een „onloochenbare partij- Dat geloof ik graag. Het digheid'. Als hun eis wordt aan kan eenvoudig niet anders. I vaard, zal het proces opnieuw (Wordt vervolgd), moeten worden gevoerd. de gcede naam van dr. Strack, deskundige voor zaken betreffen de het Midden-Oosten van het Westduitse ministerie van Econo mische Zaken, hebben donderdag geëist dat de rechter-bijzitter Ind7 fondsen 115.25 115.44 Algemeen 256.64 257.98 256.4- Beursindices 3/3 4/3 5/3 Int. concerns 372.85 374.97 372.U 180.26 181.65 181.08 140.25 140.25 140.4' 149.16 148.99 148.34 Industrie Scheepvaart Banken HONDERD GUL GEKIST VOOR OPÏ BUURMANS Hi De procureur-gener: gerechtshof te Amstei t.onderdagochtend 1 eëist tegen de 40-ja ver der K. uit Berg' het opzettelijk doder haan van zijn bu pluimveehouder. De I ter in Alkmaar had ,ot eenzelfde straf v maar de officier ve was hiertegen in hoi gekomen; deze meen leen een vrijheidsstr plaats is. Verdachte haan opgehangen aai het hok. Reeds ink had hij zijn bun ongenoegen te kenne over het oorverdover I keel van diens 70 r kon er 's nachts ge van slapen, een hele ik geen oog dicht f tc.eri heb ik in een b haan gedood" zo ve digde K- zich. wel een ernstig ei feit" zei de president die haan gewoon a VerdachteNou, f Dat gebeurt dagelijk; nen. PresidentMaar d; che dieren toch niet gen, dat is mishande Verdachte: Nee hoe dat geen mishandelin gen komt veel voor o rijen. PresidentMaar he in ieder geval het eig( een ander. Dat kon verdachte kennen. De procureur-gener z.jn requisitoir dat h een van hanen op 1 land de harten niet x/ng brengt. Dat wore ZATERDAG 2 M HILVERSUM I: 7.( 7.10 Gym.; 7.23 Gr.; 8 18 Gram.; 8.30 Orge Caus.9.00 Gym. vooi 910 Gram. (9.35—9.40 10.00 Caus.10.05 10.20 Voor de vrouw; r.emarieke, hoorspel; tenlands weekoverz. en clavecimbel12.00 Land- en tuinbouwmi Hammondorgelspel 13.15 Lichte muz.II rrws; 14.05 Voor de j( Klein mannenkoor; 14 uitzending; 15.20 Is de 15.35 Kamerorkest; 1 espreking; 16.40 Jazz Vers van de pers; I urnaal; 18.00 Nieuws i8.20 Gram.; 18.45 V oespraak; 19.00 Artist 1 aart; 19.30 Passepa: Het liberale Jodendom week; 20.00 Nieuws; t est; 20.13 Gevar. p Het hangt aan de mi tikt; 21.35 Orgel en /.mus. muz.; 22.40 Cal Nieuws; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7. ■"15 Gewijde muziek; de jeugd; 7.40 Gram.; aengebed; 8.00 Nws; 50 Voor de vrouw; re kleuters; 10.15 G Een je zestig?; 11.00 V en; 11.45 Vocaal dub 12.00 Middagklok; 1! 12.30 Land- en tuil 12.33 Gnam.; 12.50 Nieuws; 13.15 Zonnev, Amus. muz.; 13.45 Voo 14.10 Fanfare-orkest; 1 an letteren en kui Koorzang; 15.15 Metro 15.40 Boekbespreking ehoonheid van het G 6.20 Voor de jeugd; Amerikaanse liedjes; Felse les; 17.20 Lichte Amus. muz.; 18.00 J weekoverz.; 18.10 De s .8.30 Voor de jeugd; enbeantwoording; 19 "9.10 Act.: 19.25 Lichtl Orkest; 20.30 Voordra 11.10 Muz.); 21.30 C De Knipperbol; 22.05 y ck22.35 Avondgr Nieuws; 23.15 Nieui anto; 23.22 Gram. Kon. Olie: i Unilever: •Philips; Nabeurskoersen 167—167.40 (16715' 463 463"* 529—530 5311*1 BRUSSEL (VL.): 2.30 Weerbericht; -e; 12.45 Gram.; 13 13.11 Muz. kaleiaos Journaal; 15.00 Gram var. muziek; 15.45 Orkest; 16.45 Engel: Nieuws; 17.10 Dagkl ~-.it. gezangen; 17.3( 8.00 Zangrecital; 18 oïdaten; 19.00 Nie Gram.; 20.00 Cabaret 21.15 Amus. orkest 22.15 Verzoekprogr.; 23.05 Jazzmuziek; 23. Televisiepro,; ra NED. T.V.: 17.00 V deren;. 20.00 Zendtij partijen; 20.07 Journa oericht; 20.27 Zendti partijen; 20.24 Van kleine K; 20.50 Plus o 21.30 't Sprookje is Dagsluiting. VL. BELG. T.V.: 14 kampJoensch. badmi: Voor de jeugd; 19.00 *ities19.15 Postz 10.30 Nieuws; 19.45 beeld: 20.15 Feuill Filmfragm.; 21.10 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2