Geheimen in Moskou RADIO TAZELAAR WêlK MacMillans reis Eerste verslag van de commissie onderzoek militair aankoopbeleid Amerikaanse Senaat over Berlijn n den Eeckhout RNEUZEN n een meisje TAXI WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN HEET VAN DE PERS DE NIEUWSTE PLATEN ag en Zaterdag Afrika blijft roerig SCHIPPERS fgiwéwii! HET WEER Een beetje Piove Sleighride in Alaska Gazachstahagen 7erkade Café Noir met* e extra dikke suikerlaag die zijn heerlijk! 5N RUNDERLAPPEN 1 1,75 per 500 gram ite ham 50 ct. per 100 gram j steenbergenlaan 2 AART Aanvang 8 uur uit de tweede wereld- ussisch krijgsgevangen- 5 Russische vrouwelijk6 zuchtig. Een film die n in Amerika zelfs ver- d Veterans Federation. Aanvang 8 uur HERESE GIEHSE ilde leven. Zij was een ootgebracht. Toen vond aan het chauffeursbe- 14 jaar. Alle leeftijden \LINGRAD" 18 j»ar Frankering: Wj abonnement; Taraeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 28 FEBRUARI 1959 13e Jaargang Nr 4614 Verschijn' dagelijks Uitgeefster N V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pel advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel* advertenties)5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrei Bureau van dit Blad, 20 cent meer. WEKELIJKSE WERELDSCHOUW De besprekingen in Moskou tussen de Britse premier MacMillan en zijn Russische collega Chroesjtsjef werden in het geheim gehouden en pas uit de verkoeling aan het slot is gebleken, dat het allemaal niet veel uitgehaald heeft Het is verstandig, geen ruchtbaarheid te geven aan de gesprekken, die openhartig moesten zijn en vrij van propagandistische bedoelingen. Wel is uitgelekt dat is gesproken over een nieuw verdrag van vriendschap en beloften elkaar niet aan te vallen. Het oude pact is in 1942 gesloten, dus tijdens de oorlog. Aan de werkelijke verhoudin gen zou zulk een nieuwe over eenkomst echter weinig veran deren. MacMillan zal de Ver. Staten niet in de steek laten en Chroesjtsjef heeft in het open baar bewezen, dat hij geen con cessies van betekenis wil doen. Met name heeft hij verklaard dat Oost-Duitsland met zijn communisme onder bescherming van de Sowjet-Unie staat, zodat voor de zoveelste maal is geble ken, dat niemand illusies behoeft te koesteren inzake de Duitse hereniging. Ook heeft hij internationale contróle afgewezen bij eventuele stopzetting van kernproeven of bij een akkoord, om elkaar niet onverhoeds aan te vallen. Want zulke inspectieploegen zouden centra van spionage kunnen zijn, zo zei hij. Het wantrouwen is dus te groot voor een gebaar van werkelijke ontspanning. Voor topconferentie Ten overvloede heeft Chroesjt sjef gezegd, dat hij zich niet in teresseert voor een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken over het Duitse vraag stuk. Dit zou ter sprake moeten ko men op een topconferentie van leiders der regeringen. Omdat Chroesjtsjef in Moskou veel heeft te vertellen, denkt hij dat ook In de democratie een pre mier wel eigenmachtig beslis singen zou kunnen nemen. Dit is niet zijn enige vergissing. Daar hij zelf geen concessies van be tekenis doet zou hij dus eigen lijk willen, dat het Westen die wel doet. En zo niet, dat het minstens de toestand erkent, zoals die nu is, en die niet on voordelig is voor de Sowjet- Unie. Aldus zouden de Ver. Staten het regime in Peking moeten erkennen, in Europa moeten af- fAdvertoot'»! ijn. hoest, griep, diarrhec. .nfluenza. i etuis met 6 poeders maar ook in r prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK'S POEHatë helpen! Er zijn Meenk's Poeders®^® hoofdpijn, kies pijn, hoest, griep,^rarrhee, influenza, rheumatiek, koortsiffeid bij gevatte kou, periodieke pijnen e$r. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist MEENK S POEDERS helpen! Er zijn koigbaa r Kok m TtlEEK mé pm rhi peno m et een hïnd RUSSISCHE TREILER DOOR AMERIKAANS OORLOGSSCHIP AANGEHOUDEN Een Amerikaans oorlogsschip heeft donderdag op de visgron den ten noordoosten van St. •Johns (Newfoundland) de Rus sische treiler „Novorossirsk" aangehouden in verband met -en onderzoek naar het beschadigen van vijf transatlantische kabels. Amerikaanse mariniers heb ben de papieren van de „Novo rossirsk" gecontroleerd, waarna zij naar hun schip zijn terugge keerd. De kapitein van de Rus sische treiler, die vriendelijk en bereidwillig was, heeft daarna koers gezet naar het noorden; bet Amerikaanse schip, de „Roy Hale", voer naar Argentia op Newfoundland. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft bekendge maakt dat. an boord van de ..Novorossirsk" niets gevonden was dat er op wees dat, de Rus sen op iets anders dan vissen uit waren. Het onderzoek aan boord van de treiler was in overeenstem ming met het verdrag voor be scherming van onderzeese ka- beis, dat indertijd ook door de Sow -t-Unie is ondertekend, zo is u. Washington bekendge maakt. zien van Duitse eenheid en na tuurlijk ook officiëel van bevor dering der vrijheid van Oost- europese volken. Het Westen kan die nu wel niet bevrijden, maar het wil ook niet formeel hun afhankelijkheid van Moskou bevestigen. Het is mogelijk dat in Moskou door MacMillan en Chroesjtsjef wel een basis is ge legd voor een vergelijk over Berlijn, maar het is onwaar schijnlijk dat een gesprek over heel Duitsland tot iets leidt of dat het zelfs maar plaats vindt. Afrika in onrust Terwijl in Europa de verhou dingen muurvast schijnen te zitten is Afrika in beweging. En steeds verder naar het zuiden sijpelt het nationalistische ver zet door. Van de Arabische lan den in het noorden via het Fran se Brazzaville en het Belgische Leopoldville (twee steden die tegenover elkaar langs de Kon- go-rivier liggen) heeft de onrust nu ook Njassaland bereikt. Dit is een vroeger Brits protecto raat, met drie miljoen negers en slechts ongeveer 6000 blanken. Betogingen en bedreigingen van blanken hebben daar aan de opstandige gevoelens uiting ge geven. Njassaland is samenge voegd met Noord- en Zuid-Rho- desia, om daarmee een federatie te vormen, die weldra een onaf hankelijk dominion zou worden. Maar vooral in Zuid-Rhodesia hebben de blanke planters de leiding en beschikken de negers nog niet over veel invloed. Njas saland wil daarom los van de federatie en zich aansluiten bij Tanganjika, dat als voogdijge- bied van de Ver. Naties ook on afhankelijk moet worden, en dan als een echte negerstaat. Men ziet dat zelfs de Britten met hun liberale ontvoogdingspolitiek nog telkens voor moeilijkheden staan. (Nadruk verboden.) (Advertentie.)' Grenulaan 21 Terneuzen, Telef. 2568 DAG EN NACHT. De Britse journalisten die pre mier MacJIilan op zijn Russische reis vergezellen meldden donder dag aan hun bladen, dat de BitsRussische besprekingen eigenlijk reeds afgelopen zijn. Chroesjtsjef heeft er met zijn „diplomatieke kiespijn" een einde -.an gemaakt. De conservatieve „Daily Tele graph" schrijft, dat de bespre- Kingen tussen MacMillan en Chroesjtsjef „volledig negatief" zijn geweest. MacMillan is er achter geko men wat Chroesjsjef denkt „en het dient openhartig gezegd te worden dat het antwoord onple zierig is", aldus de correspon dent van dit blad in Moskou. Volgens hem menen sommige waarnemers dat Chroesjtsjef verwacht moet hebben dat Mac Millan met bepaalde voorstellei naar Moskou zou komen. Toei. dit niet het geval bleek te zijn hield hij zijn rede en waren at Desprekingen zo goed als voorbij, aldus deze zienswijze. De correspondent van de Lor, dense „Times" schrijft, dat ken nelijk alleen maar op het on schuldige terrein der culturele betrekkingen iets is bereikt. Wat Berlijn en Duitsland betreft heb ben beide partijen vastgehouden aan hun standpunten en de kloof tussen hen is nog net zo wijd als vóór MacMilians aankomst in Moskou. De „New York Herald Tribune" verklaarde vrijdagochtend dat Chroesjtsjef met zijn rede van dinsdag en zijn kiespijn van don derdag kennelijk opzettelijk de spanning heeft verhoogd, de hoop op onderhandelingen verminderd en het beeld opgeroepen van een werkelijk meedogenloze man die bereid is oorlog te riskeren om zijn doel te bereiken. Waarom hij dit heeft gedaan, is onduide- delijk, aldus het blad, doch het voornaamste is dat hij het ge daan heeft en dat het Westen zich op alles moet voorbereiden. De „New York Times" acht het ongeloolwaardig dat het Kremlin dwaas genoeg zal zijn om wegens Berlijn een algemene slachting te ontketenen. Zoals MacMillan in Moskou heeft gezegd, ligt het ge vaar echter niet zozeer in bere kende agressie het werkelijke gevaar is een oorlog als gevolg van misrekening en gemodder." „De besprekingen die ik tot nu toe met de heer Chroesjtsjef heb gevoerd, hebben het ons moge lijk gemaakt op een aangename wijze de meer uitgebreide onder handelingen, die moeten volgen, voor te bereiden". Dit heeft de Britse premier, MacMillan, vrij dagavond verklaard aan het diner óai de Oekrainse regering hem aanbood. Tevoren had premier MacMil lan de nadruk gelegd op de enor me economische en industriële ontwikkeling van de Oekraine en verklaard dat de Britse firma „Rustyfa" thans voor 12(2 mil joen pond sterling (ca. 125 mil joen gulden) uitrusting had gele verd voor een grote fabriek in Dnepropetrofsk. Hij bracht hulde voor de buitengewone krachtsin spanning voor de opbouw in de Oekraine sedert de oorlog en bracht de belangrijke rol die Chroesjtsjef daarbij speelde, in herinnering. „Verre van jaloers op uw in dustrie te zijn wens ik vuig dat deze ontwikkeling voortgaat." Hij vervolgde: „Ik blijf er diep van overtuigd dat de geschillen tussen de landen door onderhan delingen tot oplossing kunnen en moeten worden gebracht. Maar zulke onderhandelingen moeten gebaseerd zijn op de kennis die verkregen is door volledige be sprekingen, en moeten gevoerd worden met een oprecht verlan gen om tot een akkoord te komen. Onze beide volkeren hebben /erschillende politieke en econo- nische stelsels. Ieder gelooft dat iet zijne het beste is. Het is niet oidoende vrede te willen en het s ook niet voldoende ervoor te raten. Het is de plicht van alle laatslieden aan de vrede te wer- :en. Als wij door met succes be- :roonde onderhandelingen ten- ïinste enkele van de bestaande jeschillen zouden kunnen oplos sen en aldus de twistgesprekken zouden kunnen beëindigen en de vrees voor de oorlog zouden kun nen wegnemen, zouden de volke ren overal ter wereld opgelucht zijn." Russische tegenspraak inzake emigratie van Joden Radio-Moskou heeft dondei - dag tegengesproken dat er grote aantallen Joden uit Oost-Emopa naar Israël emigreren. De be richten daarover waren bedoeld om de Arabieren tegen de Sow jet-Unie in te nemen, aldus de radio. De Roemeense regering heeft woensdag een soortgelijke tegen spraak gepubliceerd. Hulpmiddel voor ademhaling van polio-patiënten Artsen in een Brits ziekenhuis hebben een miniatuur stofzir'ger geschikt gemaakt voor gebruik als eenvoudig hulpmiddel voor de ademhaling van polio-patiën ten. Volgens het medische blad „Lancet" bleek het moreel van de patiënten die daarvan ge bruik maakten, aanzienlijk ver beterd. De stofzuiger is in die zin gewijzigd dat hij blaast in plaats van zuigt. Het apparaat weegt ruim vier pond en werkt op een batterij van twaalf volt. Het heeft een mondstuk dat rnen tussen de tanden moet houden. Volgens de artsen geniet een patiënt die anderhalf jaar in een ijzeren long en vier jaar in de zelfde kamer in een ziekenhuis had gelegen, thans van auto tochten en zal hij spoedig uit het ziekenhuis worden ontslagen. INDONESIË BLIJFT ACHTERDOCHTIG JEGENS AUSTRALIË De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio. heeft vrijdag in het parlement in Djakarta verklaard, „dat de In donesische regering en het volk achterdochtig blijven jegens Australië zo lang dit land Wes telijk Nieuw-Guinea gescheiden wenst te houden van het Indo- nische grondgebied". Soebandrio zeide dit in een verklaring over de resultaten van zijn reis naar Australië. „Indien Australië Westelijk Nieuw-Guinea oelangrijk voor zijn veiligheid acht, kan het ook de gehele Indonesische archipel belangrijk achten. Daaruit vloeit voort, dat ter verdediging van zijn veiligheid Australië ook an dere Indonesische eilanden van het grondgebied van de repukl'ek zou willen zien afgescheiden. „Hij verzekerde opnieuw, dat Indonesië niet wenst het geschil met Nederland door middel van geweld op te lossen. „Echter, indien Indonesië zou vermoeden of indien er bewij zen zouden zijn van Nederlandse plannen om geweld te gebruiken dan zou Indonesië natuurlijk niet lijdelijk kunr.en blijven toezien". I Advertentie.)' (Advertentie) BINNENVERINGBED HAZET-FftBRlu^feN ZEVENBERGEN SCHU1MRUBBERBED FEBRUARI EINDIGT IN VOOR.IAARSROES. De temperatuur steeg vrijdag middag in ons land tot de hoog ste waarden die deze eeuw in februari zijn voorgekomen. In het noordon en vlak langs de kust werd het ongeveer 12 gra den, elders 16 tot 17 graden, de zelfde temperaturen die ook langs de rivieren werden be reikt. In Midden-Frankrijk steeg het kwik zelfs tot 19 k 20 graden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdag morgen tot zaterdagavond. ZEER ZACHT WEER. Droog, zonnig en zeer zacht weer met een matige tot vrij krachtige zuidelijke wind. ZONDAG 1 MAART Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden MAANDAG 2 MAART v.m. n.rn. Breskens 6.45 7.25 Terneuzen 7.20 8.00 Hansweert 8.00 8.40 Walsoorden 8.10 8.50 Maart v.m. n.m. 5.54 6.24 6.29 6.59 7.09 7.39 7.19 7.49 Ook vandaag zal dit weer beeld nog voortduren. Tussen een krachtig hoge- drukgebied boven Midden-Euro pa en een depressie bij IJsland staat over een breed front een zuidwestelijke tot zuidelijke stro ming. De lucht die daarmede naar ons land stroomt is af komstig uit Frankrijk, zodat ook vandaag weer uitzonderlijke ho ge temperaturen zullen worden bereikt. Een waardig besluit dus van een maand die ons twee weken lang in een koude natte mist gevangen heeft gehouden. ZON MAAN op onder op onder maart. 1 7.28 18.18 1.08 10.33 2 7.26 18.20 2.17 11.21 3 7.24 18.22 3.19 12.15 4 7.22 18.23 4.11 13.16 5 7.20 18.25 4.56 14.21 TEDDO SCHOLTEN (winnares Nederlands Song Festival) WILLY ALBERTI (winnende liedje San Remo Song Festival) MIEKE TELKAMP BE SELVERA'S (het succes uit de Mieke Telkamp TV-show) WIE of WAT is GAZACHSTAHAGEN? Win met deze plaat een droomweekend in Amsterdam en Hilversum met bezoek aan TV, platenstudio, rondvaart, cabaret, enz. IIET BEST GESORTEERDE PLATENADRES terneuzen - noordstraat 21 TEL. 2361 (K 1150) ONTPLOFFING IN BRITS CENTRUM VOOR KERNONDERZOEK In het Britse centrum voor onderzoek op liet gebied van kernwapens te Aldermaston, waar aan waterstofbommen wordt gewerkt, heeft zich don derdagochtend een ontplofiing voorgedaan, die aan twee men sen liet leven heeft gekost, ter wijl er één verwondingen opliep. De commissie uit de Tweede Kamer, onder voorzitterschap van de heer Th. D. J- M. Koer sen, welke als gevolg van de aanneming door de Kamer van een motie van de heer E. A Vermeer het militair aankoop beleid der regering heeft te on derzoeken, is thans zover gevor derd, dat zij het eerste gedeelte van haar verslag heeft kunnen uitbrengen. Dit gedeelte handelt grotendeels over het beleid van de minister van Oorlog en de voormalige staatssecretaris van Oorlog mr. F. J. Kranenburg. In het nog te verwachten tweede deel van haar verslag zal de commissie o.a. nog behan delen het aankoopbeleid van de voertuigen en onderdelen, als mede de verhouding van de aan schaffende diensten tot de par ticuliere leveranciers. Verder zal zij daarin aandacht wijden aan de vraag in hoever en op welke wijze verbetering ware te brengen in de contrölemogelijk- heid van de Kamers op een ef ficiënte besteding van door haar gevoteerde gelden. De commissie bespreekt eerst de politieke leiding van de mili taire departementen. Zij acht de beschikkingen, betreffende de taakomschrijving van de staats secretarissen in strijd met de wet (van 25 januari 1951 Staats blad 42) omdat zij niet aangeven met welke concrete taken deze functionarissen werden belast. Het gevolg was, dat er ook geen lijn afgetekend werd len aanzien van de inrichting en taakverdeling van de politieke leiding. Vervolgens wijdt de commissie aandacht aan de taak, de orga nisatie en de werkwijze van de militaire aanschaffingsdiensten. Zij zegt van oordeel te zijn, dat van het begin af meer deskun dige krachten in dit vcband aangewezen hadden moeten worden, waar in 4 15 jaren voor 4,5 miljard moest worden aangekocht. Tussen 1950 en 1956 hebben verschillende reorgani saties plaats gehad in het direc toraat materieel landmacht. Deze reorganisaties hebben el kander zó snel opgevolgd, dat geen der nieuwe vormen kans kreeg levensvatbaarheid te be wijzen. De juiste verhouding in de be zetting militair-burger heeft de leiding niet kunnen vinden. De commissie meent, dat overwogen dient te worden of niet een groot deel van de dienst overwegend met burgers dient te worden be zet omdat alle belangrijke func ties thans in militaire handen zijn. De commissie somt verder een aantal beleidsfouten op en juicht het toe, dat de minister de organisatie van de aanscbaf- fingsdiensten door een particu lier efficiëncybureau laat onder zoeken. De commissie beschrijft voorts hoe het gegaan is met de hel menkwestie. De commissie wijst er met nadruk op. dat. wanneer de technische voorschriften van het directoraat materieel land macht volledig zouden zijn ge weest en de deskundigheid en de outillage van de leverancier zo danig waren geweest als men redelijkerwijs had mogen ver wachten. de aanschaffing van de helmen geen moeilijkheden zou hebben oogeleverd. Aangezien ook de leverantie niet op tijd plaats had, zou men van leve rancier hebben moeten verarde- ren en desnoods een order in het buitenland hebben moeten plaat sen. De commissie spreekt er haar verbazing over uit, dat vele en vérstrekkende beslissingen konden worden genomen buiten de minister en de staatssecreta ris om. Dit wijst erop zegt zij dat de politieke leiding on voldoende tot gelding werd ge bracht. In een volgend hoofdstuk be spreekt de commissie hetgeen geschied is met de levering van gasmaskers. Het gevolg van het gebrek aan deskundige keurders was, dat gasmaskers zijn goed gekeurd, afgenomen en betaald, welke feitelijk niet voldoende deugdelijk waren. De commissie bespreekt dan nog de kwestie van de gevechts schoenen, de jeepwielen en de organisatie chemische industrie (O.C.I.O.) om dan te eindigen met een beschouwing van de sectie aankoop buitenland. Hierin speelt ook de zaak Koopmans een rol. De commis sie is van oordeel, dat het per- soneelbeleid van de minister van Oorlog, van de staatssecretaris en van de directeur materieel landmacht onvoldoende is ge weest om de vrijheid, welke de regels gaven, door een voldoen de toezicht te compenseren. De commissie heeft niet de indruk, dat majoor Koopmans aan het in hem gestelde vertrouwen heeft voldaan. Alle conclusies der commissie zijn in eenstemmigheid tot stand gekomen. Minister Staf heeft op het ver slag heet van de naald geant woord. Hij spreekt zijn waarde ring uit voor de zorgvuldigheid, waarmede de commissie haar onderzoek heeft verricht. Hij ontkent de gemaakte fouten niet en zegt, dat gehaastheid in de gehele na-oorlogse wederop bouw van het leger een over heersende rol heeft gespeeld en in vele gevallen geleid heeft tot forcering. De oorzaak van deze gehaast heid was zegt hij de ernst der internationale spanningen. Naar zijn mening eist de recht vaardigheid, dat bij de beoorde ling van feiten en verzuimen re kening wordt gehouden met alle omstandigheden, waaronder ze zijn begaan. Over de wijze en het tijdstip, waarop de Tweede Kamer dit eerste deel van het verslag zal behandelen, valt thans nog niets te zeggen. De Amerikaanse democrati sche senator Thomas Dodd beeft donderdag verklaard, dat de Ver enigde Staten met het oog op het Russische ultimatum ten aanzien van de Berlijnse kwestie dat op 27 mei afloopt onmiddel lijk moeten beginnen aan een program van 90 dagen om het Amerikaanse volk, de economie en de defensie voor te bereiden op alle eventualiteiten. West-Berlijn mag niet uitge leverd worden, meende hij- Onze beginselen behoeven we niet aan een nieuw onderzoek te onder werpen; die zijn in orde. Wel moet de toestand van de natio nale paraatheid worden bestu deerd, zo verklaarde hij in de senaat in Washington. „Als wij in feite voor de uit eindelijke proef staan, aldus Dodd, laten wij dan de 27e mei niet naderen als een verdeeld volk, zoekend naar wegen om onze verantwoordelijkheid uit de weg te gaan, ons afvragend of de prijs voor de vrijheid te hoog is, wrokkend over ons lot". Zijn collega John Kennedy, riep op tot een versterkte af weerhouding met het oog op de datum die de Sowjet-Unie heeft gesteld voor het beëindigen van haar verantwoordelijkheid als bezettingsmacht in Berlijn. William Fulbright, de demo cratische voorzitter van de se naatscommissie voor Buiten landse kwesties, sprak zijn be zorgdheid uit over de beperking van het Amerikaanse leger en andere tekenen die er op wijzen dat Amerika, in plaats van zijn defensie te versterken, in de te genovergestelde richting gaat. „Ik wens niet dat de Russen het gevoel krijgen, dat wij zo zwak zijn dat wij op 27 mei ons niet kunnen laten gelden", zei hij. Fulbright kon niet geloven dat oorlog met de Sowjet-Unie on vermijdelijk is. Hij gelooft nog steeds dat de een of andere re geling mogelijk is, al moest hij toegeven, dat zo'n regeling op dit ogenblik niet in zicht schijnt te zijn. Senator Mansfield, die op 12 februari in een redevoering be sprekingen tussen Oost- en Westduitse leiders over de toe komst van Berlijn en geheel Duitsland voorstelde, verklaarde dat de vooruitzichten van dit ogenblik donker zijn. Er zou bij ongeluk of met opzet een oorlog, op grote of kleine schaal, kun nen ontstaan. Hij hield vast aan zijn denkbeeld van besprekingen tussen Oost- en Westduitsers. Daaruit zou wellicht iets kunnen voortkomen dat het oorlogsge vaar vermindert en dat een leidraad voor de vereniging van Duitsland verschaft. Generaal Lucius D. Clay, die tijdens de blokkade van Berlijn in 1948 bevelhebber van de Ameri kaanse troepen in Duitsland was, heeft donderdag in Albany ver klaard niet te geloven dat de Russen een oorlog over de Ber lijnse kwestie zullen riskeren. J 'iv<oriP'r)Ji£

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1