ICK UCK Lentemode VièM-%x»k b MacMillans bezoek aan Moskou Noodtoestand in Zuid-Rhodesië afgekondigd AXEL Nederlandse nota aan de Verenigde Staten Nieuwe Luxemburgse regering Bewonder bij VISSER-KOOLE de nieuwe de nieuwe MANTELS, de nieuwe PAKJES en de nieuwe JAPONNEN HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN 26 februari 1959 TERNEUZEN I '3 TERNEUZEM Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW VRJDAG 27 FEBRUARI 1959 13e Jaargang Nr 4613 Verschijn" dagelijks Uitgeefster N V. v/h Firma F. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pet advertentie 2,2b. Rubriek Kleine Advertenties géén handels, advertenties)5 regels 1,Iedere regel mee*. ZO ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uUr. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nar. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrev Bureau van dit Blad, 20 cent meer. De Britse journalisten die Mae Miilan op zijn reis vergezellen meldden woensdagavond aan ,iun bladen, dat de atmosfeer rondom de besprekingen als ge volg van Chroesjtsjefs felle rede veering van dinsdag slechter is geworden. Volgens de linkse ..Daily Mir ror" kan geen enkele officiële woordvoerder het feit verdoeze len dat de besprekingen, ten min ste voor het ogenblik, zijn „getor pedeerd". Het ziet er volgens de eerrespondent van het blad naar uit, dat men, om zijn figuur te redden, alleen nog maar kan proberen iets op handels- of eul lureel gebied te bereiken. Niettemin beschuldigt het blad president Eisenhower ervan, dat hij op zijn persconferentie met opeet de algemene hoop op een topconferentie een koude douche heeft gegeven. „Hij moet het feit aanvaarden dat er vroeg of laat een topconferentie zal worden gehouden. MaoMillan probeert dit eerder vroeg dan laat tot stand te brengen". De „Daily Mirror" meent dat het tijd wordt dat ook Eisenhower dit gaat doem De liberale „News Chronicle" schrijft dat het ijs, dat MaeMiilan volgens zijn eigen woorden hoopte te breken, dikker is dan ooit. Sommige waarnemers ver denken Chroesjtsjef ervan dat hij heeft willen proberen hoeveel de Britten kunnen verdragen. Hij hoeft er niet aan te twijfelen dat hij te ver is gegaan en dat men nu eenmaal niet het kleed onder de voeten van de gast vandaan trekt als die zich net heeft omge draaid, aldus de correspondent van dit blad. De correspondent van de recht se „Daily Express" verklaart dat MaeMiilan Chroesjtsjef boos om een verklaring heeft gevraagd en dat Chroesjtsjef toen deed alsof hij het niet begreep waarom MaeMiilan zoveel ophef van de zaak maakte. De Sowjet-premier zou hebben gezegd, dat hij een felle redevoering had gehouden va het soort dat van hem ia de Sowjet-verkiezingscampagne werd verwacht. Voorts pleit ook dit blad voor een topconferentie ter bespre king van de Duitse kwestie. Chroesjtsjef schijnt vooral bang le zijn voor een verenigd en her bewapend Duitsland. Zo'n Duits land zou ook voor Engeland een reden tot bezorgdheid zijn, meent de „Daily Express", en tenzij er een regeling in Europa wordt ge troffen, zal dit Duitse gevaar nog groter worden. De conservatieve „Daily Mail" is niet pessimistisch gestemd. Als men uitroept dat nu alles verloren is, neemt men een te wanhopig standpunt in. De perio de van „rozen en verrukking" is tot een plotseling einde gekomen, aldus het blad, doch dat betekent nog niet dat de pogingen van MaeMiilan tot mislukken ge doemd zijn. IN KIEF. Premier MaeMiilan is donder dag in Kief, de hoofdstad van de Oekraine, aangekomen. DE STAKINGEN IN BELGIE De stakingsbeweging in de Borinage die donderdag nog ne gen van de achttien mijnen bui ten bedrijf hield, schijnt thans wel aan haar laatste stuiptrek kingen bezig te zijn. Langzamerhand bedaren de verhitte gemoederen en een radiowagen van de socialistische vakverenigingen reed door het t>etrokken gebied om de laatste stakers aan te sporen vandaag weer aan het werk te gaan. Ver wacht wordt dat maandag op zijn laatst de toestand weer ge heel normaal zal zijn. In de loop van dit jaar zullen waarschijn- l|k drie mijnen in de Borinage sluiten. Belgische regering krijg! vertrouwen van senaat De Belgische regering heeft donderdag in de senaat een ver- tromvensstemming gewonnen over haar politiek tegenover de Belgische mijnindustrie. Zoals bekend heeft de Belgi sche regering een coalitie van Rooms-Katholieken en libe ralen een meerderheid van 31 zetels in de 175 leden tellende senaat. De vorige week kreeg de re- gering het vertrouwen van de Kamer van Volksvertegenwoor digers toen zij haar program voor modernisering van de Bel gische mijnindustrie aan de orde stelde en hieraan de vertrou wenskwestie verbond. Met 188 tegen 88 stemmen werd dit pro gram, dat voorziet in de sluiting van onrendabele mijnen in de Borinage, aanvaard. Duizenden mensen stonden langs de wegen om hem en de andere Britse gasten te zien. Over de straten waren doeken gespan nen, waarop stond: „Lang leve de roemrijke Russische commu nistische partij". Na zijn aankomst op het vlieg veld van Kief hield MaeMiilan een korte rede. Hij verklaarde o.m. vrede te willen door middel van onderhandelingen. „Laat ons onderhandelen, dan zal er ook vrede zijn", aldus MaeMiilan. Chroestsjef was in Moskou ge bleven. Hij had, zo werd meege deeld, een afspraak met zijn tandarts. Hij ontving een delegatie uit Irak met de bedoeling een over eenkomst tussen Rusland en Irak te tekenen over economische en technische samenwerking. „Tass" meldde dat de bespre kingen met de delegatie „harte lijk" geweest ziin. In Britse kringen in Moskou verwachtte men niet dat Chroes jtsjef later naar Kief zal gaan. MaeMiilan heeft donderdag vóór zijn vertrek naar Kief weer met Chroesjtsjef gesproken. De sfeer bleef echter koel, zo is van Britse zijde meegedeeld. Maandag a.s. zullen beide staatslieden voor het laatst een onderhoud hebben en daarna zal een slotcommuniqué worden op gesteld. Volgens Britse zegslieden heb ben MaeMiilan nöch Chroesjtsjef op hun besprekingen van donder dag enig blijk gegeven van een wijziging van standpunt. Zij hielden beiden vast aan hun in zichten over Duitsland, de kwes- tie-Berlijn, de Europes veiligheid, de ontwapening en de internatio nale toestand in het algemeen. Van Britse zijde is, in ant woord op vragen, waarom Mae Miilan niet heeft besloten om, na Chroesjtsjefs anti-Westerse toespraak, zijn bezoek aan de Sowjet-Unie af te breken, ver klaard dat de Engelse premier was uitgenodigd om besprekin gen met de Sowjet-leiders te voeren en iets van hun land te zien. Hij vervulde nu het tweede gedeelte van dit programma. Naar verluidt heeft MaeMiilan gepoogd Chroesjtsjef gerust te stellen omtrent de betekenis van een Duitse herbewapening. Ook zou hij geprobeerd hebben hem ervan te overtuigen dat zijn vrees aangaande de Amerikaan se bases rondom de Sowjet-Unie ongegrond is. MaeMiilan zou ook opnieuw hebben uiteengezet dat de rech ten van het Westen in Eerlijn een uitvloeisel zijn van Duits- lands onvoorwaardelijke overga ve, in 1945. Hij zou hieraan heb ben toegevoegd er geen bezwaar tegen te hebben, wanneer de Russen Oostduitsers in hun plaats zouden laten optreden, in dien dit de toegang tot Berlijn zou vergemakkelijken. Van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt nog vernomen dat Chroesjtsjef weliswaar zijn voor keur heeft geuit voor een bij eenkomst van regeringsleiders ter behandeling van belangrijke internationale vraagstukken, doch dat hij zich niet daadwerke lijk tegen een conferentie van de ministers van Buitenlandse Za ken heeft uitgesproken. K.L.M. mag voorlopig tweemaal per week naar Singapore Na het einde van deze maand zal de K.L.M. tweemaal per week naar Singapore mogen blijven vliegen Langende een besluit van het Britse kabinet over de kwes tie of het aantal vluchten tot één per week moet worden beperkt, aldus is donderdag van gewoon lijk welingelichte zijde te Londen vernomen. Uit dezelfde 4- Britse bron werd vernomen dat na het be zoek van de Nederlandse minis ter van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, aan Londen technische besprekingen zijn ge houden. De Britse ministers heb ben nadien nog geen besluit kun nen nemen wegens de onver wachte besprekingen over Cy prus te Londen en het dadelijk daarop gevolgde vertrek van mi nister-president MaeMiilan en minister van Buitenlandse Zaken Lloyd naar Moskou. Menderes naar huis Premier Adnan Menderès van Turkije is dondirdag per vlieg tuig naar Ankara teruggekeerd, na acht dagen in een Londense kliniek te zijn verpleegd om de gevolgen te boven te komen van het vliegtuigongeluk, dat hem bij zijn aankomst in Engeland was overkomen. Zoals gemeld kostte dit ongeluk aan veertien mensen het leven. De Turkse premier kwam er af met een zenuwschok en lichte kneuzingen. Premier éir Edgar W hrteheail van Zuul-Khodesië heeft donder dag de noodtoestand afgekon digd en het „Afrikaanse natio nale Congres'' buiten de wet ge steld. Het merendeel van de lei ders van deze politieke organi satie van inheemsen is gearres teerd. De maatregel is genomen met het oog op de ongeregeldheden die zich in verscheidene delen van Njassaland, dat met Zuid- en Noord-Rhodesië een federatie vormt, hebben voorgedaan. Ook in Zuid-Rhodesië heerst onrust, die o.a. tot uitdrukking komt in de staking van de 6.600 inheemse arbeiders die betrok ken zijn bij de bouw van de Ka- riba-stuwdam. De stakers eisen meer loon naar aanleiding van 'n ongeluk, waarbij 14 inheemsen en drie blanken om het leven kwamen. De Italiaanse maatschappij die het werk uitvoert heeft 'n loons verhoging van twee penny (9 ct) per uur toegezegd mits het werk direct wordt hervat. De stakers hebben dit aanbod echter verwor pen en eisen een shilling (ruim M ct). Intussen hebben zich ook elders in Afrika ongeregeldheden voor gedaan. Te MogaüLsjoe, de hoofd stad van het onder beheer der Verenigde Naties staande Soma lia, werd bij politieke relletjes een man gedood, terwijl 13 men sen werden gewond. De politie nam ongeveer 280 mensen in hechtenis, onder wie twee leiders van politieke partijen. In Durban (Zuid-Afrika) raak te de politie woensdag slaags met 1.500 inheemse havenarbeiders die naar aanleiding van een loon- geschil waren ontslagen. Hon derd arbeiders werden gearres teerd. Minstens zeven mensen lie pen verwondingen op. Bescherming tegen stralingsgevaar In het jongste nummer van hel publikatieblad van de Europese gemeenschappen zijn de basis normen gepubliceerd waarvan men zal moeten uitgaan bij de bescherming van de bevolking en van de arbeiders in de betrokken industrieën tegen stralingsge vaar. Deze normen zullen als uit gangspunt voor de nationale wet telijke maatregelen dienen in Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, Italië en de Duitse bondsrepubliek. Doordat de nor men thans zijn vastgesteld, zal in de verschillende landen bij het treffen van deze maatregelen van dezelfde principes worden uitgegaan. Het verbod van het „Afrikaan se Congres" houdt ook in, dat de afdelingen van deze organisatie in Njassaland en Noord-Rhode sië niet in Zuid-Rhodesië mogen optreden. In Njassaland ijvert de organi satie voor meer rechten voor de negers en voor afscheiding van Njassaland van Rhodesië. Leider van de beweging in dit gebied is de 53-jarige dr. Hastings Banda, die in juli van het vorige jaar naar Afrika terugkeerde na een „vrijwillige ballingschap", waar in hij huisarts was in Noordwest- Londen. Banda mocht al niet in Zuid-Rhodesië komen. De afdeling van het „Congres" in Zuid-Rhodesië wenst zelfbe stuur voor Midden-Afrika. Premier Whitehead verklaarde in een radiorede dat vele leiders van het „Afrikaanse nationale congres" jongeren zijn die niets uitvoeren en vaak al met de strafrechter in aanraking zijn ge weest. Hij kondigde wetswijzigingen aan, waardoor het mogelijk zal worden beter tegen kwaadwilli gen op te treden, die een „cam pagne van intimidatie en boycot" voeren. In Njassaland beheersen intus sen oproerige negers de voor naamste wegen naar Brits-Oost- Afrika. Op de weg van Mbeja naar Dar-Es-Salam bezetten zij douaneposten bij Fort Hill. Op het vliegveld bi.i deze plaats kun nen hierdoor teen vliegtuigen landen. Te Salisbury, de hoofdstad van Zuid-Rhodesië, worden politie- eenheden gereed gehouden om naar Njassaland te worden over gebracht. Australische pers is het niet eens over Menzies' verklaring In de Australische pers zijn uit eenlopende hoofdartikelen ver schenen over de verklaring van minister-president Menzies, waar in hij ontkende dat de Australi sche politiek jegens Westelijk Nieuw-Guinea is gewijzigd. Zo schrijft de Melbourne Sun, dat de verklaring voor de bevolking moeilijk te aanvaarden is. De Sydney Daily Telegraph meent, dat de verklaring een defi nitief einde dient te maken aan de „laffe of slechts gedachteloze kritiek" op de houding van de re gering. i Advertentie.) Ja, de nieuwe voorjaarsmodellen zijn er al volop bij VISSER—KOOLE. Wondermooi zijn in een verscheidenheid zoals alleen VISSER—KOOLE weet te brengen. Meer dan de moeite waard om 'n kijkje te komen nemen. FORMOSA De Chinese communisten heb ben ongeveer duizend straalbom- menwerpers overgebracht naar vliegvelden die nog geen 850 mijl van Formosa liggen, zo schrijft de correspondent van de „New York Times" in Taipeh. Hij zegt dit van de zijde der na- tionalisliseh-Chinese inlichtingen dienst te hebben vernomen. Vol gens zijn zegsman zou deze con centratie van bommenwerpers, zoals de tweemotorige Russische Iljoesjin-28, er op duiden dat de Chinezen ernstig denken over een aanval op Formosa. Volgens hem is het aantal militaire vliegtui gen in het Chinese kustgebied groter dan ten tijde van de crisis om Formosa. Noors antwoord aan Moskou Noorwegen heeft geantwoord op de Russische nota van 10 ja nuari over het Duitse vraagstuk. Het is van mening, dat de vier verantwoordelijke landen deze aangelegenheid moet bespreken. De Noorse regering gaat niet op bijzonderheden in. Zij volstaat met de verklaring, dat haar standpunt afwijkt van het Rus sische. De Nederlandse regering heeft in een nota aan de regering van de Verenigde Staten van Ameri ka „ernstige bezorgdheid" tot uit drukking gebracht naar aanlei ding van de mogelijkheid dat Amerika beperkingen gaat instel len op de import van de residu olie. De nota werd door de Neder landse gezant, baron Van Voorst tot Voorst op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken aan de onder-minister, Tho mas Mann, overhandigd, zo weet Reuter uit Washington te mel den. Het Amerikaanse bureau voor burgerlijke en militaire mobili satie zal naar verwacht wordt binnenkort aan president Eisen hower meedelen, dat de import van buitenlandse olie de nationa le veiligheid van Amerika on dermijnt. President Eisenhower heeft een Aan de Luxemburgse rege ringscrisis is een einde gekomen. De Katholiek Pierre Werner (Chr. sociale partij) is premier van de nieuwe regering, die vier Chr. socialen en drie liberaal- democraten omvat. De socialis ten zijn met de communisten in de oppositie gegaan. Het markantste feit van de nieuwe ontwikkeling is het zich terugtrekken van de 72-jarige vroegere Chr. sociale leider en oud-premier Joseph Bech uit de Luxemburgse ministerraad, waarin hij 33 jaren de porte feuille van Buitenlandse Zaken hield. Bech was ook een der Dulles is vol goede moed. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft zijn medewerkers meegedeeld dat hij verwacht voldoende te zullen herstellen om weer in functie te treden. Dit werd donderdag mee gedeeld door Dulles' particuliere secretaresse, Phyllis Bernau, die de minister woensdag in het Walter-Reedhospitaal had be zocht. Ook andere medewerkers van Dulles bezochten hem donderdag. „Titan" gelanceerd Een interncontinentaal ballis tisch projectiel van het type „Titan" is met succes op de basis Cape Canaveral in Florida door de Amerikaanse luchtmacht afge schoten voor een beperkte proef- afstand van ongeveer 500 km. Het projectiel dat een 100 ton weegt en de „Atlas" moet ver vangen, verhief zich onder het stoten van reusachtige oranje vlammen en met een donderend geluid van zijn voetstuk. De „Titan" is bijna dertig m. lang. De vorige p.roef op 6 febru ari was eveneens een succes, maar vóórdien waren er twee mislukkingen. BERLIJN In een gesprek met leden van de wereldvredesraad heeft pre mier Chroesjtsjef van de Sowjet- Unie verklaard dat een ontmoe ting met generaal De Gaulle „wenselijk en nuttig" zou zijn. Hetzelfde gold voor een onder houd met president Eisenhower. Gesprekken als deze konden 'n gunstige invloed hebben „op de toestand in het centrum van Europa". De Sowjet-Unie is bereid ook met landen als Frankrijk een vriendschaps- en nietaanvalsver- drag te sluiten. Het overleg met premier MaeMiilan van Engeland noemde de Russische staatsman in elk geval positief, ook al zou er geen akkoord uit voortvloeien. Chroesjtsjef is tegen het sa menvoegen van Oost- en West- Berlijn tot een vrije stad. Dan zou een grenswijziging in het nadeel van de Oostduitse volksrepubliek betekenen. Er is geen sprake van, zei hij, dat Oost-Berlijn kapitalistisch of West-Berlijn socialistisch zal wor den gemaakt. De Wereldvredesraad heeft zich in een resolutie uitgespro ken vóór een topconferentie en een verbod van kernwapens. Van 8 tot 15 mei houdt deze raad in Stockholm een conferentie. voornaamste pioniers van „klein Europa". De nieuwe regering kan reke nen op 32 van de 52 stemmen in de Kamer. Omdat men met de socialisten niet tot een gemeen schappelijk programma kon ko men, verbonden de Chr. socialen zich met de liberalen die al zeven jaar in de oppositie waren. De coalitie met de socialisten stam de van 1951. Werner behartigt naast het premierschap ook de portefeuille van Financiën. Engène Schaus (lib.) kreeg Buitenlandse Zaken, Strijdkrachten en Buitenlandse Handel; Pierre Gregoire (kath.) kreeg Binnenlandse Zaken en Vervoer; Paul Elvinger (lib.) Economische Zaken en Justitie; Robert Schaffner (lib.) Energie, Openbare werken en Sport; Emi- le Schaus (kath.) Onderwijs, Land- en Wijnbouw, en Emile Colling (kath.) Arbeid, Gezond heid en Sociale voorzieningen. Donderdag werd het nieuwe kabinet aan groothertogin Char lotte voorgesteld. Naast de zeven ministers zal eerlang nog een (liberale) staats secretaris worden aangesteld. Werner was een week geleden door de groothertogin met de vor ming van een nieuwe regering belast. Colling en Schaffner wa ren al eerder minister geweest. Schaus is partijleider van de liberalen, Gregoire secretaris van de Chr. sociale partij. Men vermoedt dat Bech voor zitter van het nieuwe parlement zal worden. GUATEMALA Volgens berichten in de Gua- temalaanse pers voeren nabij Zacapa in het oosten van het land ongeveer tweehonderd op standelingen een guerilla tegen de regering van president Mi guel Ydigoras Fuentes. Er zouden militaire versterkingen naar dit bergachtige gebied zijn gezon den. Van officiële zijde wilde men geen commentaar leveren. Indertijd begon Castillo Armas in de streek van Zacapa zijn revolutionaire beweging, die in 1954 zou leiden tot de omverwer ping van het pro-communistische bewind van president Arbenz. speciale regeringscommissie in gesteld die hem van advies moet dienen inzake maatregelen tegen dit gevaar. Deze commissie zou tot de con clusie gekomen zijn, dat de huidi ge vrijwillige beperkingen op de import zouden moeten worden vervangen door voorgeschreven maximum-quota. Het vrijwillige complex maat regelen expireert vrijdag midder nacht. In Amerikaanse regeringskrin gen verwacht men dat het nieu we systeem het komend weekend bekend zal worden gemaakt, al dus meldt Reuter uit Washington. De Nederlandse ambassade in Washington heeft meegedeeld, dat het doel van de nota was, de Amerikaanse regering in ken nis te stellen van de bezorgdheid die in Nederland en in de Neder landse Antillen gerezen is in ver band met de mogelijkheid dat de import van residu-olie beperkt eal worden. „Zulke beperkingen zou den rampzalig zijn voor de eco nomie van de Nederlandse-Antil len in het algemeen en van Aru ba in het bijzonder", zo wordt in de verklaring die de Nederlandse ambassade uitgaf, gezegd. Bij zijn bezoek aan het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken werd baron Ven Voorst tot Vorst vergezeld door dr. N. Debrot, de heer O. Henri- quez, die respectievelijk de Ne derlandse Antillen en het eiland Aruba vertegenwoordigden, en de eerste handelssecretaris, de heer W. Thorn Leeson. In de verklaring die de Neder landse ambassade over de indie ning van de nota uitgaf wordt gemeld, dat tijdens de besprekin gen met onder-minister Maun naar voren werd gebracht dat de raffinaderijen op de Antillen strategisch van zeer groot belang zijn, hetgeen reeds in de tweede wereldoorlog gebleken is. De Nederlandse Antillen en Venezuela leveren elk 45 van de totale invoer van residu-olie in de Verenigde Staten. In 1957 le verde Aruba voor een waarde van deze brandstof aan de Ver enigde Staten. Om de nalatenschap van Pierre Bonnard. Twee gezusters te Marseille hebben een juridische strijd van twaalf jaar om het exclusieve bezit van meer dan 5000 werken van de grote Franse impressio nistische schilder Ficrre Bon nard ter waarde van c.a. 14.5 miljoen gulden, verloren. Het zijn Marguerite en Alir.c Bowers, nichten van de vrouw van Bonnard, Maria Boursin. Een rechtbank in Farijs had aanvankelijk de beide zusters alle werken van Bonnard toege wezen omdat Bonnard, die in 1947 stierf vijf jaar na zijn vrouw bij het testament van zijn vrouw pressie te zijnen voordele had uitgeoefend. Bij een nieuwe behandeling van de zaak in Orleans werd thans bepaald dat de gezusters Bowers de gezamenlijke werken van Bonnard moeten delen met de erfgenamen van Eonnard. De rechtbank was echter van mening dat een schilderstuk niet als gewoon eigendom zoals meu bels kon worden beschouwd en dat alle „onvoltooide" werken dat zijn die welke niet naar mu sea gingen of verkocht werden moeten gaan naar de erfgena men van Bonnard. AANHOUDEND ZACHT. Tijdens het fraaie weer van donderdag stegen de temperatu ren in het zuidoosten van ons land tot 14 graden. In Frankrijk werd zelfs 18 en 19 graden be reikt. In sommige streken van Duitsland daarentegen met name ir: de omgeving van Frankfurt kwam het kwik bij een hardnek kige mist niet hoger dan enkele giaden boven het vriespunt. Het hogedrukgebied, dat het huidige weertype veroorzaakt, blijft ook vrijdag het weer beheersen. De Oceaan depressies blijven bij deze toestand op een flinke afstand van ons land en volgen een koers die ten noorden van Schot land is gelegen. Beven de Britse eilanden en ons land veroorzaken zij een zuidwestelijke luchtstro ming waarin boven Engeland enkele wolkenvelden voorkomen. Deze kunnen tijdelijk ook in onze kustprovincies aanwezig zijn, maar voor het overige komt er in het weer weinig verandering. Het blijft zonnig en zficht medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. AANHOUDEND ZACHT Droog en vrij zonnig weer maar in de kustprovincies tijde lijk ook enkele overdrijvende wol kenvelden. Matige tot vrij krach tige wind tussen zuidwest en zuid. Aanhoudend zacht weer. ZATERDAG 28 FEBRUARI Breskens Terneuzen ilansweert Walsoorden v.m. n.m. 5.09 5.37 5.44 6.12 6.24 6.52 6.34 7.02 v.m. n.m. ZON MAAN op onder op onder 27 7.33 18.14 23.54 9.18 28 7.31 18.16 9.53

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1