Vandaag algemene weduwen- en wezenverzekering in de Kamer E. G. K. S. wil nog dit jaar sluiting van de Belgische onrendabele mijnen MacMillans bezoek aan de Sowjet-Unie Twee verkeersongelukken Suikerprijs oogst 1959 voor telers vastgesteld op f 61 per 100 kg WEERBERICHT HET WEER HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DNSDAG 24 FEBRUARI 1959 13e Jaargang Nr 4610 Verschyn' dagelijks Uitgeefster N V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen ibd BoSletje! i" Afkondiging van de crisistoestand? Gedwongen vlagvertoon in Indonesië GUY BURGESS RUIMTEVAART Twee doden Geen overeenstemming te Brussel. De bespreking tussen de Bel gische regering, de hoge autori teit, de vakbonden en de werk gevers in het mijnbedrijf hebben niet geleid tot een overbrugging van de tegenstellingen tussen de standpunten van de Belgische regering en het socialistisch al gemeen Belgisch vakverbond. Massabetogingen in België HET ITALIAANSE KABINET Chinezen bezetten Indiaas gebied FranKering bij abonnememt: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 ct Losse nrs 9 ct DE VRIJE ZEEUW Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pel advertentie 2,2b. Rubriek Kleine Advertenties (géén handde, advertenties)5 regels 1,Iedere regel meet ZO ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uttr. Voor het maandagnummer; zaterdags 10 amr. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. (Advertentie) De Tweede Kamer neemt heden middag Wet wetsontwerp inzake eea algemene weduwen- en we zen verzekering in behandeling. De voorgestelde verzekering zal de gehele bevolking omvatten. Beu inkomensgrens wordt niet gesteld. De regeling heeft het ka rakter van een hodemverzekering. De hoogte der uitkeringen is ver- sahi-lend voor weduwen mèt en weduwen zonder kinderen. De uitkeringen zullen parallel lopen met de wijzigingen in de algemene welvaart. Zij zijn op de zelfde wijze gebonden aan de Iconindex als bij de algemene tMiderdomsverzckering. Uitkeringen worden verleend aan nabcstaajiden van een over ledene, die op de dag van rijn overlijden verzekerd was. Het be treft hier dus overlijdensgevallen welke plaats vinden na het in werking treden van de wet. De nabestaanden van een overleden verzekerde kunnen in aanmer king komen voor deze uitkerin gen: weduwen pensioen, tijdelijke waduwenuitkering, kinderbijslag Voor half wezen cf pensioen voor vuile wezen. Het wetsontwerp voorziet in een weduwenpensioen voor die wedu wen, die niet geacht kunnen wor den in staat te zijn door het ver richten van arbeid een inkomen te verwerven. Als zodanig worden aangemerkt a. Weduwen, die één of meer kinderen hebben te verzorgen. b. Weduwen, die invalide zijn ten tijde van het overlijden van de echtgenoot, zolang zij invalide blijven, alsmede weduwen, die in- vaide zijn ten tijde van het ein digen van een periode van ver zorging van kinderen, zolang zij invalide blijven, en e. Weduwen, die 50 jaar of ouder zijn ten tijde van het overlijden van de echtgenoot. Het pensioen, bedoeld sub a eindigt wanneer het jongste kind de leeftijd van 18 jaar heeft be reikt. Dat bedoeld sub b eindigt wan- VEEL BEWOLKING Een gebied van hoge luchtdruk dat enkele dagen boven het zee jmbied tussen Frankrijk en de AKoren heeft gelegen, verplaat ste zich naar het vasteland van Sur opa. Aan de flank van dit systeem, boven de Britse eilan den, heerst een krachtige zuid westelijke stroming, die zich maandag ook over ons land uit breidde. Met deze stroming wordt zach te en vochtige lucht aangevoerd, waarin mistvelden voorkomen. ilk waren evenwel ook opklarin gen en hierdoor liep in het bin nenland de temperatuur op tot omstreeks 10 graden. In Schot land dringt wat minder zachte lucht van de Oceaan binnen, wat gepaard ging met regen. Het front dat de begrenzing van deze lucht vormt, nadert over de Noordzee. In verband hiermee moet vandaag voornamelijk in het noorden van het land, vat regen worden verwacht. neer de weduwe weer invalide wordt. Heeft de weduwe evenwel, wan neer het jongste kind 18 jaar wordt, dan wel de invaliditeit een einde neemt, inmiddels de leeftijd van 50 jaar bereikt of overschre den, dan behoudt zij recht op we duwenpensioen. Zij behoudt dit recht eveneens, indien, wanneer het jongste kind 18 jaar wordt, dan wel de invaliditeit een einde neemt, haar leeftijd tussen de 45 en 50 jaar ligt, doch alleen indien zij de laatstverlopen vijf jaren in het genot van weduwenpensioen is geweest. Wanneer de weduwe de leeftijd van 65 jaar bereikt, eindigt het weduwenpensioen steeds, aangezien dan het alge meen staatspensioen ingaat. Weduwen, die niet of niet meer behoren -tot de hiervoor genoem de categorieën, worden geacht door het verrichten van arbeid in haar levensonderhoud te kun nen voorzien. Teneinde haar evenwel in staat te stellen zich aan de gewijzigde omstandigheden aan te passen en zzich o nodig te laten om- en herscholen, wordt na het overlij den van de echtgenoot, of na in trekking van het weduwenpen sioen, gedurende korte tijd een uitkering - tijdelijke weduwen- uitkering genaamd verleend. Deze uitkering duurt zes maan den, indien de weduwe jonger is dan 27 jaar. De uitkeringsduur wordt met een maand verlengd voor elk jaar, dat de weduwe ouder is .dan 26 jaar, doch be draagt maximaal twee jaar. Voor halfwezen zal de wedu we kinderbijslag ontvangen van het eerste kind af. De bijslag wordt genoten overeenkomstig de normen van de kinderbijslag regeling, dus voor halfwezen beneden 16 jaar en voor stude rende en invalide-halfwezen tot het 27e jaar. De kinderbijslag wordt genoten naast het wedu wenpensioen. Ook de weduwe, die geen recht heeft op wedu wenpensioen, ontvangt kinder bijslag voor kinderen die daar voor in de termen vallen over eenkomstig de bepalingen van de kinderbijslagregeling. Voor volle wezen houdt het ontwerp een wezenpensioen in, dat wordt genoten tot het 16e jaar en door studerende of inva lide wezen tot het 27e jaar. Het wetsontwerp bevat een overgangsregeling!, op grond waarvan uitkeringen worden verleend aan nabestaanden van personen, die vóór het in wer king treden van de wet zijn over leden. Het weduwenpensioen, zoals dat in het ontwerp wordt voor gesteld, bedraagt 1968 per jaar zolang de weduwe één of meer kinderen beneden de 18 jaar heeft te verzorgen. In alle an dere gevallen bedraagt het 1326 per jaar. De tijdelijke weduwen- uitkering bedraagt 1326 per jaar. De kinderbijslag, welke de we duwe voor halfwezen geniet, be loopt het normale bedrag van de kinderbijslag ingevolge de kin derbijslagwet, nl.: ƒ180,96 per jaar voor het eerste kind. 202,80 voor het tweede en derde kind. ƒ283,92 voor het vierde en vijf de kind. ƒ318,24 voor het zesde en volgende kinderen. Het pensioen voor volle we zen bedraagt: tot de leeftijd van 10 jaar ƒ438 per jaar. Van 10 tot 16 jaar ƒ660 en van 16 tot 27 jaar 864 per jaar. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. VBIJ ZACHT. Vrij zacht weer met verander lijke bewolking met hier en daar wat regen of motregen. Matige langs de kust af en toe krach tige zuidwestelijke wind. WOENSDAG 25 FEBRUARI Hroskens TVwneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.01 3 36 4.16 4.26 n.m. 3.27 4.02 4.42 4.52 ZON MAAN op onder op onder 25 7.37 18.11 21.18 8.18 26 7.35 18.12 22.37 8.47 2T 7.33 18.14 23.54 9.18 28 7.31 18.16 9.53 Van de zijde van het Indone sische leger is maandag de order uitgegaan dat van alle winkels, handelshuizen en openbare ge bouwen, die in de hoofdstad ge vestigd zijn, gevlagd moet wor den ter ere van het bezoek dat de Noord-Vietnamese president Ho Chi Min op 27 februari aan Indonesië brengt. Tegen degenen, die niet aan de order wensen gevolg te ge ven zullen maatregelen getrof fen worden volgens de krijgs wetten. Particuliere ondernemin gen moeten tevens hun werk nemers in staat stellen om de Noord-Vietnamese president te verwelkomen- Premier MacMillan van Enge land is maandagochtend in het Kremlin aangekomen voor een bezoek aan de waarnemende Rus sische president Rasjidof. Zoals enige tijd geleden door radio-Mos kou werd gemeld is president Worosjilof ziek. (Zijn naam is de laatste tijd genoemd in verband met de „anti-partijgroep" van Ma lenkof, Molotof, Kaganowitsj en Sjepilof.) Sjaraf Rasjidowitsj Rasjidof is één der vijftien vice- presidenten. Na het beleefdheidsbezoek aan het waarnemende staatshoofd zet de Britse premier zijn bespre kingen met zijn ambtgenoot Chroesjtsjef voort. Dit overleg begon zondag in het voormalige landhuis van Stalin te Semjonofs- kaja, een dorp temidden van bos sen en meren op 80 km van Mos kou. Omtrent het besprokenen is niets bekendgemaakt. Onderwer pen van gesprek zijn, naar men aanneemt, de kwestie-Berlijn en het Duitse vraagstuk, de moge lijkheid van overleg op hoog ni veau tussen Oost en West in het Britse verslaggevers die ter gelegenheid van het bezoek van MacMillan in Moskou zijn, mel den dat de vroegere Britse diplo maat Guy Burgess, die bijna acht jaar geleden samen met Donald Maclean naar de Sow jet-Unie uitweek, via verslag gevers aan premier MacMillan toestemming heeft gevraagd om zijn zieke moeder in Engeland te bezoeken. De Britse autoriteiten zouden hem daarna ongehinderd naar Rusland moeten laten te rugkeren. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde op een persconferentie in Londen dat men geen verzoek om een nieuw paspoort van Burgess had ont vangen. Op Cyprus is de verplichte doodstraf voor bepaalde misdrij ven afgeschaft, aldus is maan dagavond officieel te Nicosia be kendgemaakt. Verder werd officieel bekend gemaakt. dat ook de beperking van bewegingsvrijheid, gevangen houding op grond van de uitzon deringstoestand en de censuur zijn opgeheven. voorjaar, de ontwapening, de Europese veiligheid, de bescher ming tegen verrassingsaanvallen en rechtstreekse betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en Enge land, in het bijzonder op het ge bied van handel en cultuur. Na de besprekingen met Chroesjtsjef in het Kremlin heb ben MacMillan en minister van Buitenlandse Zaken Lloyd o.a. een bezoek gebracht aan de Mos- kouse universiteit, een gebouwen complex dat wordt beheerst door een torengebouw met 32 verdie pingen. In de avond gaf MacMil lan op de Britse ambassade een „typisch Brits diner'' voor Chroesjtsjef. Het gehele menu bestond uit Britse spijzen, alleen de wijnen kwamen uit Frankrijk. Dr Wernhe /on Braun, direc teur van het bureau voor raket- onderzoek van het Amerikaanse leger, heeft zondag verklaard dat het huidige program om een mens in de wereldruimte te bren gen, in tien tot vijftien jaar zal worden bekroond met een vlucht naar Mars. De reis van ruim 100 miljoen kilometer, heen en weer, zou wor den gemaakt met twee ruimte schepen van 1.870 ton. Een van de ruimteschepen, die op een ruimtestation in elkaar zouden moeten worden gezet, zou passa giers vervoeren, de andere lading. Na een reis van 260 dagen zou den de ruimteschepen in een baan om Mars komen, waarna 9 leden van de bemanning met be hulp van een kleiner ruimteschip dat door de vrachtraket wordt vervoerd, op Mars zouden kun nen landen. De hoge autoriteit van de Europese kolen en staalgemeen schap heeft tijdens de maandag middag en -avond gehouden be sprekingen met leden van de Belgische regering en afgevaar digden van werkgevers en werk nemers verklaard, dat zij er niet mee akkoord kan gaan dat de sluiting van de onrendabele mij nen in de Borinage wordt uitge steld tot na januari 1960. Zij wenst dat hiermee nog dit jaar een begin gemaakt zal worden. „Wij kunnen niet aanvaarden dat dit jaar geen marginale mij nen worden gesloten en tegelij kertijd voorstellen worden ge daan een extra subsidie te verle nen voor een overgangsperiode. De hoge autoriteit heeft er aan vastgehouden dat, zoals was over eengekomen, de produktie in de Borinage van 3,3 miljoen ton wordt teruggebracht tot 2,1 mil joen ton en slechts de laatstge noemde hoeveelheid gesubsi dieerd wordt". Aldus verklaarde na afloop van de vergadering het lid van de hoge autoriteit D. P. Spieren burg. „Wij zijn bereid hulp te verle nen bij de readaptatie der mijn werkers en bij de overheveling naar andere industrieën en wij zijn ook geneigd mee te helpen aan het opstellen van een tijdta- bel voor de overgangsperiode, doch wij kunnen de raad van mi nisters van de Europese gemeen schap voor kolen en staal niet verzoeken subsidies voor de Bel gische mijnen vast te stellen in dien dit jaar geen begin wordt gemaakt met de sluiting der on rendabele mijnputten", zo merk te hij nog op. De voorzitter van het Belgische verbond van industriëlen, de heer De Staercke, verklaarde in een na afloop van de bijeenkomst gehou den persconferentie, dat het over schrijden van een produktiequo- tum van 2,1 miljoen ton voor de Belgische mijnen dit jaar zou kunnen leiden tot het verlies van de financiële hulp die de door de sanering der mijnen werkloos ko mende mijnwerkers nog geduren de 15 maanden en zelfs daarna nog in de readaptatieperiode van de zijde der hoge autoriteit zullen ontvangen Een wijziging van het sane ringsprogramma voor de margi nale mijnen zou de hoge autori teit de indruk geven dat de slui ting opnieuw wordt uitgesteld. De heer De Staercke wees er nog op dat tijdens de vergade ring van de zijde van de minister van Openbare Werken werd mee gedeeld dat dit jaar een bedrag xan fr 700 miljoen ter beschik king zal worden gesteld voor de uitvoering van openbare werken. Hierbij zullen dan in de eerste plaats ontslagen bovengrondse arbeiders uit de Borinage ten ge tale van 1650 man te werk ge steld kunnen worden. De voorzitter van de hoge auto riteit, de Belg Finet, liet zich in öngeveer dezelfde bewoordingen uit als de heer Spierenburg. Hij legde er de nadruk op dat de hoge autoriteit daarom niet van hogere produktie dan 2,1 miljoen tón kan accepteren omdat zij voor het bereiken van bepaalde beslissingen de gekwalificeerde meerderheid van de speciale raad van ministers van de E.G.K.S. moet verwerven. Het is niet mogelijk, aldus de heer Finet, in de toekomst een hoger tonnage te verdedigen, in dien België niet toont dat het zich inspant om de mijnen te saneren zodat het over een periode van twee of drie jaar de subsidies niet meer nodig heeft die door het verdrag worden verboden. Bijgevolg heeft de hoge autori teit de Belgische ministers als mede werkgevers en werknemers doen weten dat zij er niet mee ak koord gaat dat de sluiting der on rendabele mijnen wordt uitge steld tot na 1 januari 1960 en zij vóór 31 mei a.s. de plannen tot sluiting dezer mijnen wenst te ontvangen. 1 dode, 3 gewonden in Boxtel. Het onvoorzichtig oversteken van een voetganger was gister morgen omstreeks acht uur oor zaak dat op de mistige rijksweg onder Boxtel twee personen auto's op elkaar zijn ingereden met als gevolg: één dode, drie ernstig gewonden en grote mate riële schade. Om een aanrijding met de De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening ad interim heeft de voor de oogst 1959 ten behoeve \an de suiker bietenverbouwers gegarandeerde suikerprijs vastgesteld op f 61 per 100 kg. Witsuiker, onverac- eijnst en exclusief omzetbelas ting, af fabriek. Deze garantie prijs, die zoals reeds op 13 oktober 1958 werd aangekondigd is gebaseerd op een prijs voor suikerbieten met een suikerge halte van 16 procent van 53,40 per ton, zal gelden voor de hoe veelheid suiker, die voor bin nenlandse consumptie kan wor den afgezet. Voor het oogstjaar 1959 is deze hoeveelheid gesteld op tenminste 465.000 ton witsui ker. De verbouwers van suikerbie ten kunnen derhalve voor hun suikerbieten produktie, die 465.000 ton witsuiker opleverd, verzekerd zijn van een suiker- garantie-prijs. op basis waarvan gemiddeld uitbetaling van de genoemde basisprijs mag wor den verwacht. Indien meer sui kerbieten, respectievelijk suiker, worden geproduceerd, dan geldt voor de meerdere produktie voor zover deze niet boven de 465.000 ton voor binnenlandse consumptie kan worden afgezet geen garantie. Het ministerie van Landbouw. Visserij en Voedslvoorziening wijst erop, dat de voor de oogst 1959 vastgestelde garantieprijs voor suiker bijna twee cent per kg lager is dan de garantieprijs voor suiker van oogst 1958. Zulks betekent, dat indien niet uit andere hoofde een wijziging noodzakelijk is de consumen ten-prijs voor suiker dit najaar met twee cent per kg kan wor den verlaagd. Een dergelijke verlaging zal evenwel zeker niet voor 1 oktober 1959 worden toe gepast. De thans bereikte ver laging van de garantie-prijs is een gevolg van de reeds in ok tober 1958 aangekondigde gerin ge verlaging van de basisprijs voor suikerbieten, terwijl ook de verwerkings-kosten van bieten tot suiker thans zijn verlaagd. overstekende bejaarde voetgan ger te voorkomen, moest een uit de richting Eindhoven komende kleine personenauto, waarin de veldprediker ds. Dijkema en de legeraalmoezenier Van Castri- cum uit de legerplaats Oirschot zaten krachtig remmen en uit wijken. Het wagentje kwam hierdoor bijna frontaal in bot sing met een personenauto met 2 inzittenden, uit de tegenover gestelde richting. Alle inzittenden moesten, na dat zij niet zonder moeite uit de autowrakstukken bevrijd waren, ernstig gewond naar het zieken huis in Boxtel worden overge bracht. In het ziekenhuis is veldpredi ker Dijkema uit Brunssum kort naar links uit, waardoor hij in botsing kwam met de auto van De vice-voorzitter van de hoge autoriteit, prof. Coppe, ver klaarde na afloop van de verga dering nog: „Wij zijn thans be zig 1 te onderhandelen over de eventuele afkondiging van de crisistoestand de heer Spie renburg zal hierover a.s- don derdag in Parijs besprekingen voeren met de Franse eerste mi nister Debré en over het vast stellen van produktiequota's voor de zes landen der gemeen schap. Wij kunnen moeilijk de sane ring der Belgische mijnen uit stellen en tegelijkertijd offers vragen van onze partners ten gunste van België. Wij leggen geen tijdprogramma op voor de sluiting van de onrendabele mij nen, doch wensen dat dit redelijk zal zijn en zal worden opgesteld door de Belgische regering. Van Belgische zijde is ons ge vraagd: kan de hoge autoriteit garanderen dat de sluiting niet zal geschieden vóór 1 januari I960?. Wij kunnen dit niet doch zijn wel bereid besprekingen te voeren over een redelijke „ti ming" van deze sluiting die wij aan de raad van ministers van de E. G. K. S. kunnen voorleg gen. j Het vakverbond heeft meege deeld, dat de door de regering Öok ten aanzien van de bespre- aangekondigde oplossing haar kingen die met de andere rege- geen voldoening schenkt en dat ringen gevoerd zullen worden d ituaüe vand in haar over het eventueel vaststellen J 6 van invoer- en produktiequota's j nationaal comité zal behandelen, kan de hoge autoriteit moeilijk de I Het heeft tegen hedenmiddag stelling verdedigen dat vóór I960 4 uur een bijeenkomst belegd in geen marginale mijnen in Belgie gesloten zullen worden. I Volkshuis te Brussel. bussen en trams reden normaal. Er deden zich geen incidenten voor. Ook in Paturages werd een grote betoging gehouden. Dui zenden stakers, van wie er ve len vergezeld waren van vrouw en kinderen, trokken maandag middag voorafgegaan door mu ziekkorpsen naar het plein van de stad om te protesteren tegen de sluiting van de onrendabele mijnen. Tijdens de betoging te Char leroi werd het woord gevoerd door een vertegenwoordiger van het socialistische - algeme -n Belgisch vakverbond en een so cialistisch parlementslid. Zij spraken zich uit voor voortzet ting van de staking. In La Loucriere betoogden on geveer 12.000 stakers. De mees te winkels en scholen waren ge sloten. Ook hier hebben zich geen ongeregeldheden voorgedaan. De voor maandag in Hene gouwen waaronder de Borina ge valt afgekondigde alge mene staking ter ondersteuning van de thans twee weken oude mijnwerkersstaking, bleek slechts voor een deel succesvol. In de Borinage waren scholen, winkels en openbare gebouv/en gesloten, maar in Charleroi en elders in de provincie buiten het bekken gingen de meeste men sen gewoon aan het werk. De treinenloop was slechts voor een gering percentage gestoord. Vol gens de politie is de toestand in het algemeen gesproken rustig. Mijnwerkers uit Oost-Duits- land en Polen hebben solidari teitsbetuigingen aan hun sta kende Belgische collegas gezon den. In Charleroi is maandagmid dag een massabetoging gehou den, waaraan circa 15.000 men sen deelnamen. Groepen stakers trokken met vaandels en span doeken door de straten van de stad. In de stoet liepen socialis tische parlementsleden en vak bondsvertegenwoordigers mee. Op de spandoeken stonden de eisen van de stakers geformu leerd: Werk voor de werklozen en instelling van een nationale gezondheidsdienst. De meeste winkels waren gesloten. Treinen, na aankomst overleden. De voet ganger liep geen letsel op. 1 dode bij Derarsum. Op de rijksweg Sneek-Leeu- warden bij het dorp Deersum is maandagmorgen om halfacht bij een aanrijding de 59-jarige heer G. Muurling uit Scharnegoutum op slag gedood; zijn 20-jarige dochter Annie is levensgevaar lijk gewond. De heer Muurling kwam met zijn dochter in zijn personenauto uit de richting Sneek. Uit de tegenovergestelde richting na derden twee auto's, waarvan de voorste plotseling moest afrem men. De bestuurder van de daar achter rijdende tankauto week President Eisenhower zal voortaan in de wintermaanden niet zelf meer buitenlandse ■staatshoofden op het vliegveld van Washington welkom heten, dit met het oog op zijn gezond heidstoestand, zo is van officiële zijde bekend gemaakt. In Santa Clara (Cuba) zijn 8 mensen wegens oorlogsmisdaden terechtgesteld. Een negende had zeltmoord gepleegd. Premier Segni zal heden zijn homogene christen-democratische regering aan de Kamer van Af- j gevaardigden en de Senaat voor stellen. In de Senaat is de verhouding op 338 stemmen die van chris ten-democraten, liberalen, monar chisten en nieuwe fascisten. De communisten, de socialisten van Nenni, de sociaal-democraten van Saragat en de van deze groep af gescheidenen en de republikeinen in totaal 252 stemmen zul len zeker tegenstemmen. De hou ding van vijf afgevaardigden, on der wie de drie vertegenwoordi gers van de „Zuid-Tiroolse volks partij", is nog onzeker. In de senaat is de verhouding 147 tegen 106 stemmen ten gun ste van de nieuwe regering. de heer Muurling. De personen auto werd vernield. Het stoffelijk overschot van de heer Muurling kon met moei te uit het autowrak worden be vrijd. Mej. Muurling is met zeer ernstige verwondingen naar het ziekenhuis in Sneek vervoerd. Premier Nehroe van India heeft in het parlement mee gedeeld. dat Chinese troepen enige kleine gebieden in de staat Oettar Pradesj, die ge deeltelijk door Tibetaans gebied worden omsloten, zijn binnen getrokken. Doordat de streek in de winter van India uit niet toegankelijk is, kon de premier niet zeggen hoe de toestand pre cies is. Wel zei hij dat er con tact was opgenomen met de Chinese autoriteiten om „deze kleine grensgeschillen" te rege len. ONREGELMATIGHEDEN Bij de Centrale vleeskeurings dienst te Elburg, waaronder ook de gemeenten Oldebroek en Doornspijk ressorteren, zijn on regelmatigheden geconstateerd. Een hulpkeurmeester van deze dienst deed de laatste jaren gro te uitgaven. Hierdoor is de zaak tenslotte aan het rollen ge bracht. Een onderzoek door ïiet verificatiebureau van Neder landse gemeenten bracht aan het lioht, dat er fraude is ge pleegd met de afgifte van vlees bonnen. Omtrent de omvang van de fraude konden nog geen mededelingen worden gedaan, aangezien het onderzoek, dat wordt bemoeilijkt doordat de betrokkene blijft ontkennen, nog in het beginstadium verkeert. De betrokken hulpkeurmeester is inmiddels met ziekteverlof ge zonden.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1