UIT DE PROVINCIE Koopiti SvS© de Pi Kring Westelijk Zeeuws-Vlaanderen der Z. L. M. vergaderde te Oostburg e neig veiti ^ergus TELEVISIE door ons geïnstalleerd geeft de meeste voldoening GERRIT DE JONGE AGENDA HET HUI* Stofzuige IEDERE JAAP M J. Pagina 2 Zaterdag 21 februari 1959, Zaterdag 21 febru i Oranjestraat 2 - Tel. 565 - AXEL BEURSBERICHTEN Van de internationale waarden K. L. M. flauw Beursindiccs Nabeurskoersen TERNEUZEN HOEK. RETRANCHEMENT. VLISSINGEN. Dienst artsen en di2renartsen ZÏERIKZEE. POLEN WILLEN NAAR VERENIGDE STATEN De Voorzitter becritiseerde de belastingpolitiek Het 100 pCt-plan van de Waterleiding maatschappij viel bij de Z. L. M.'ers in goede aarde eerfloacBii 00 Dr. D. Dorrep Openbare verkop Breng ni Yoorjaar Kastpapiei N.V. FIRMA DE VRIJE ZEEUW SCHEEPVAART KOMT NA DE MIST LANGZAAM OP GANG Over een lengte van bijna 7 km liggen kris kras dooreen, tussen 50 en 70 schepen voor de Scheldemond bij Vlissingen tot aan Rammekens toe, te wach ten op toestemming hun weg te vervolgen. Eerst moet n.l. de vloot van een kleine 100 schepen, die in de haven en het kanaal van Antwerpen liggen, vertrokken zijn. voordien is er geen ruimte voor de wachtende vloot. Hier en daar is het reeds een „ge drang" van betekenis, zoals bij de Kruismansluis. De Nederlandse en Belgische rivierloodsdiensten hebben niet genoeg per oneel om de hele vloot uit Antwerpen tegelijk weg te brengen naar de rede van Vlissingen. Onder de wach tende schepen, liggen er van zeer uiteenlopende tonnage coasters, tankers, passagiersbo- ten en vrachtschepen. Coasters hebben in normale omstandig heden geen verplichting een loods aan boord te nemen, maar mogen op eigen gezag doorva ren. In dit geval echter kan het niet omdat reeds teveel schepen in het vaarwater naar Antwer pen liggen. In vele gevallen ne men de coa-terkapiteins toch een loods aan boord omdat in deze wateren vele ondiepe plaat, sen zijn, die zich jaarlijks zover verplaatsen, dat een nieuwe vaargeul gebaggerd moet wor den. De wanoelende bank bij Vlissingen is in dit verband zeer bekend. De handel van vrijdag had, voor de laatste officiële bcurs- dag van deze week, een kalm ka rakter. De hogere sictkoersen van New York vormden een sti mulans voor de koersen van de internationale waarden. Deze no teerden dan ook allen hoger, met uitzondering van aandelen K.L.M. De koers van dit londs werd circa 6,lager getaxeerd, vergeleken bij de vorige slotprijs. De aandelen sloten in New York één dollar lager. De scherpe koersdaling van vrijdag hield verband met de voorgenomen openbare uitgifte van 17 miljoen dollar converteerbare achterge stelde obligaties ten laste van de maatschappij. Dit werd in Am sterdam ongunstig ontvangen en in de koers van de aandelen K.L.M. verdisconteerd. De om zet was niet groot. Aandelen Dnilips en Unilever noteerden circa - punten boven donderdag. AKU's een puntje hoger. Kon. Olies bleven op lbS,40 ruim een gulden boven de slotkoers van de vorige dag, doch noteerden een halve gulden beneden pariteit New York. De arbitrage liet in alle intei natio nale waarden vrijwel verstek gaan, mede in verband met het naderende weekeinde. In de scheepvaarthoek was de handel vrij levendig. Het divi dend-voorstel van de Maatschap pij Nederland van 10 pet, waar van desgewenst 5 pet in aan delen, werd door de beurs met een schouderophalen ontvangen. Vorig jaar werd door de maat schappij 14 pet in contanten uit gekeerd. De dividendverlaging was donderdag reeds in de koers van de aandelen van de maat schappij verdisconteerd met een verlies van 9 punten. Vrijdagmid dag vond voor deze papieren een herstel van circa 2 punten plaats. Holland-Amerika Lijn brokkelden verder af tot 147',2, doch bij het sluiten van de beurs werd op circa 150 gehandeld. De slot koers van donderdag bedroeg 149%. De oplopende koersen van vrijwel alle scheepvaartaandelen gedurende het beursverloop, werd veroorzaakt door dekkings aankopen. In de cultuursector bestond wat activiteit voor Se- nembah. Dit fonds boekte een koerswinst van ruim 2 punten. Amsterdam Rubbers lagen zwak In de markt en verloren 2 pun ten. Dell een halve gulden hoger en H.V.A.'s vrijwel onveranderd. Aandelen Rotterdamsch Beleg- gingseonsortium (Robeco) wer den een paar punten hoger gead viseerd op het thans algemeen bekende gunstige dividendvoor- stel. Donderdag werd in deze aandelen nominaal 342.000 om gezet. Prolongatie 3 pet. 18/2 19/2 20/2 Int. concerns 372.85 374.97 377.45 Industrie 183.54 182.73 183.17 Scheepvaart 147.37 143.47 144.34 Banken 148.18 147.85 148.50 Ind. fondsen 118.29 117.74 118,20 Algemeen 258.31 258.70 260.16 Kon. Olie: 167.00169.00 Unilever: 467—468 Philips: 532%—536 AKU: 285% Nw. Unilever: 458 ged. en laten Conv. obl. Philips: 244—244% (169.55) (467%) (532%) (285%) (456%) (242) DE MIST VERDWENEN Na 15 dagen haar verlammen de invloed op het verkeer te land, ter zee en in de lucht te heboen doen gelden, is in de na ent van dondeidag op vrijdag de mist op getrokken en doet het vreemd aan dai de dagen en nachten weer helder zijn. De automatische misthoorn te Nieuw esiuis, gemeente Breskens, heelt, mee een onderbreking van 111 totaal slechts 13 uur, vanaf 5 februari lot en met 19 februari naar waarschuwend geluid over de Scneldemoud laten klinken, een tijdsduur, die sedert de op lichting van de misthoojrninstal- iatie aldaar, nog nimmer is ge registreerd. „Dinilütter" veilig in Brunbuttel aangenomen. Vernomen is dat het 250 ton melende Duitse motorschip „Di nilütter" vedig in de haven van Brunsbuttel is aangekomen. Ter noogte van Jutland hadden sche pen gezoent naar de „Dinilütter" die op weg van Terneuzen naar ütlense, met op de verwachte tijd was aangekomen. Jaarvergadering Neutrale Fröbelschool. In de Openbare Lagere School alnier werd de jaarvergadering gehouden der neutrale ïröbei- •juiooI alhier. De voorziaer, de heer D. Haak, heette alien hartelijk welkom, en net verheugde hem dat de op komst zo groot was. Plet verslag van de penningmeester werd onuer daim, onveranderd goedge- seurd. Het schoolgeld werd wederom vastgesteld op 40 et voor het eerste en 30 et voor het tweede kind dat de school be zoekt. Dit bedrag komt niet al leen ten goede aan de school, want per jaar moet voor ieder kind dat de school bezoekt 12 afgedragen worden aan het Rijk. Dit even ter verduidelijking van de ouders van schoolgaande kin deren en der donateurs. De periodiek-aftredende be stuursleden de neren C. van 't Hoff en E. A. Breepoel werden met algemene stemmen herko zen en ais bestuurslid werd be noemd de heer J. de Visser, hooid der O. L. S. alhier, die de functie van vice-voorzitter zal vervullen. In de plaats van de heer Ocké, die vanaf de oprichting der frö- oelschooi penningmeester der vereniging is geweest, werd rnet algemene stemmen benoemd de neer D. Tolhoek. De voorzitter deelde bij de rondvraag mede, dat de taieltjes en stoeltjes om vernieuwing vra gen. Men heelt deze reeds zovele malen laien maken, dat dit nu rnaar voorbij moet zijn. Ook een schommel zou gewenst zijn. Het aoofd der scnooi, mej. J. A. Jan sen, verzoent de voorzitter deze met aan te schaffen, daar ze maar alleen voor de school staat en geen toezicht genoeg op de kinderen kan houden. Gaarne zag ze haar domein vergroot met ©en aantal artikelen waarmee de kin deren zich kunnen vermaken. De aunwezlgen machtigden het bestuur 100 oesclukbaar te stel- -en voor het aanschaffen van datgene dat de juffrouw nodig acht. Daar niemand meer het woord verlangde, richtte de voorzitter zich tot de scheidende secretaris penningmeester de heer P. A. Ocké. Het bestuur, aldus de heer Haak, hoewel zich kunnende in denken, dat de heer Ocké, we gens zdjn benoeming tot hoofd oer openbare lagere school A te i erneuzen, meende te moeten be danken voor zijn bestuursfunc tie van de neutrale fröbelschool alhier, betreurt In hoge mate dit oesluit, daar de heer Ocké zich vanaf de oprichting der vereni ging ten zeerste heeft beijverd voor het behartigen van de frö belschool en daarmede een steun pilaar was voor deze schoolver eniging. Het bestuur wenste zijn dank baarheid voor al dit werk te tonen door het aanbieden van een blijvende herinnering van be stuur en leden van de fröbel school, waarvan het bestuur dan wilde toevoegen een geschenk aan mevr. Ocké, daar zij meer malen als gastvrouw fungeerde bij het vergaderen van het be stuur in de huiskamer van de familie Ocké. Hierna overhandigde de voor zitter de beide geschenken. Mede namens zijn echtgenote dankte de heer Ocké voor de aan geboden verrassingen en zeide dat 't voor hem en z'n echtgenote steeds een genoegen was het be stuur voor het behartigen van de belangen der fröbelschool in hun woning te mogen ontvangen. Na lange tij a te-Hoek ais hoofd der lageie school te hebben ge arbeid was het zijn verlangen om ook eens als hoofd van ten schooi met veel leerkrachten on derwijs te mogen geven en nu in zo'11 functie in het naburige Terneuzen een vacature kwam heeft hij daarnaar gesolliciteerd en tot zijn vreugde met succes. De heer Ocké zeide dat naar zijn mening zijn plaats als be stuurslid het best kan worden bezet door de heer J. de Visser, die in zijn hoedanigheid als hoofd der openbare lagere school de be langen der neutrale fröbelschool het best kan behartigen en wen ste hem bij voorbaat alle succes toe. Hierna stelde het bestuurslid de heer E. A. Breepoel het be stuur voor de heer Ocké tot ere lid te benoemen. Met een harte lijk applaus werd dit bekrachtigd. Hierna sloot de vooz-zitter de vergadering, waarna men In „De Instuif" onder het genot van een kopje koffie nog enige tijd ge zellig bijeenbleef. Diamanten echtvereniging. Het echtpaar J. Lucieer en J. L. Lucieerde Bert, wonende in de Nieuwstraat 28 alhier, hoopt maandag 23 februari de dag te herdenken dat zij 60 jaar geleden in de echt werden verbonden. Grote zeeschutsluis defect. Bij het opendraaien van een der zogenaamde buitenste eb deuren van de grote zeeschut sluis te Vlissingen is gistermid dag een ophang-bevestigings- onderdeel gebroken. De deur is hierdoor onklaar geraakt. Deze grote sluis kan derhalve voor het schutten van schepen slechts ge bruikt worden kort vóór en na hoog water en maximaal gedu rende 2% uur. Voor de vaart op het kanaal door Walcheren en grotendeels de binnen scheepvaart heeft men nog wel de beschikking over de kleine zeeschutsluis, doch deze kan slechts schepen bevatten van maximaal 65 maal 7.70 m. Het onklaar raken van de grote zee schutsluis betekent dus een stag natie voornamelijk voor de bin- Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Th. Bos. Tel. 2303. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door: T. van Roon (tel. Sas van Gent 588)4 nenscheepvaart In Zeeland. Zeer waarschijnlijk zal bij het herstel van deze deur geen gebruik wor den gemaakt van een drijvende bok, waardoor een nog grotere stremming zou optreden. Ver wacht moet echter worden dat de gedeeltelijke stremming van het kanaal door Walcheren ruim een week in beslag zal nemen. Auto maakte een val van zes meter. Inzittenden ongedeerd. Donderdagavond omstreeks 7 uur reed majoor A. J. B. van de tandheelkundige dienst uit Soesterberg met zijn auto ter hoogte van 't Sas aan de Zelke- v/eg in de haven van Zierikzee. De auto sloeg een keer over de kop, maakte een val van onge veer 6 meter en kwam met de wielen naar boven in het wa ter te liggen. Door de lage wa terstand, er stond ongeveer 1 meter water, konden zowel ma joor B. als diens echtgenote zich uit de auto bevrijden en de vas te wal bereiken. Beide bleken hoegenaamd geen verwondin gen te hebben opgelopen. De auto werd later zwaar be schadigd door een kraanwagen op het droge gebracht. Reeds meer dan duizend plat telanders uit het oosten van Polen zijn in de afgelopen tien dagen naar Warschau gekomen om te trachten bij de Ameri kaanse ambassade een visum voor immigratie in de Ver. Sta ten en een gratis reisbiljet te krijgen. Donderdagochtend kwam er alleen al 'n groep van 250 men sen uit Olsztyn naar Warschau. Deze trek naar de hoofdstad is het gevolg van een vals gerucht over de bereidheid van de Ver. Staten Polen een visum en reisgeld voor immigratie te verstrekken. Volgens het com munistische blad „Gazetta Bia- lystoka" s het gerucht opzettie- lijk n de wereld geholpen door bedriegers, die trachten aan vraagformulieren voor emigra tie voor vijf tot acht gulden per stuk te verkopen. Vrijdag vergaderde de Kring Wesi Zeeuws-vlaanueren der Z. L. M. te Oostburg in hotel „Du Commerce". De voorzitter, de heer M. A. de Bruijne, zeide in zijn openings woord, dat zoals de mist het uit zicht belemmert, is ook de levensweg in nevelen gehuld, en is de toeKomst, zowel materieel als geestelijk, verborgen. Voor de boer noemue hij de ge voerde belastingpolitiek funest. Reservering is bij de huidige be lastingen onmogelijk, terwijl de slechtere oogstjaren der laaiste tijd hebben bewezen, dat er wel terdege gereserveerd moet wor den, om eventuele verliezen te kunnen opvangen. Van funeste invloed op de be- drijlsoverdracht noemde de heer De Bruijne de huidige belastin gen. De boer die zijn bedrijf aan de zoon overdoet ziet deze jon gere generatie onder veel moei lijker omstandigheden beginnen dan hij zelf begon, en dat on danks de jaren van hoogconjunc tuur. Als men in dubbeltjes rekent, kan men guldens verdienen, is een oude uitspraak. Maar jam mer genoeg hebben de verdiende guldens een mindere waarde ge kregen, dan de dubbeltjes, waar mede men vaak begonnen is. De enige, maar dan schrale troost is, dan men niet is achteruit ge boerd. Met grote belangstelling ziet de Z. L. M. de nieuw te vormen re gering en haar programma tege moet. We hopen op een verant woordelijk te voeren prijsbeleid en een continu produktie bij be- heersthe arealen, en een belas tingpolitiek welke ook in het landbouwbedrijf reservering mo gelijk maakt. De landbouwtentoonstel ling te Aardenburg. Na de inleiders van deze mid dag ir. G. P. M. Dikötter en de heer Meijers, directeur van het Boekhoud'oureau der Z. L. M., welkom te hebben geheten sprak de voorzitter over de komende Z. L. M.-tentoonstelling, welke te Aardenburg zal wonien gehou den. Spreker bracht dank aan de gemeente Aardenburg voor het prachtige aanbod van de terrei nen; men is reeds druk bezig om de plannen voor de tentoonstel ling uit te werken. (Advertentie.) Er is een werkgroep benoemd, beslaande uit een zestal perso nen; de neer Senlingemann zal als contaciman optreaen. Voor zitter van de werkgroep is de heer J. van Dijke uit Groede. De commissie in met voortvarend heid aan het werk getogen. Er zullen een aantal subcommissies gevormd worden voor de diverse onderdelen der tentoonstelling, terwijl L. J. G. en Z. P. M. vol ledig ingeschakeld zullen zijn. De KijksiandDouwvoorlich- tingsdienst, alsmede de verschil lende consulentscliappen zegden hun volle medewerking toe. Een woord van lof voor het tempo waarmede de werkgroep de zaken aanpakt, aldus de voor zitter, is nu reeds op haar plaats. Met de wens uit te spreken dat de tentoonstelling een waardige demonstratie zou worden voor geheel Westelijk Zeeuws-Vlaan- Jeren besloot de voorzitter zijn openingstoespraak. De verdere agenda. De secretaris, de heer M. C. Risseeuw las vervolgens de notu len der vorige vergadering voor, welke werden vastgesteld. Overeenkomstig het verslag van de kas-commissie werd de rekening en verantwoording van de penningmeester onder dank betuiging voor het gehouden be heer goedgekeurd. Ir. Dikötter besprak uit voerig het 100 plan. Vervolgens besprak de direc teur der Zeeuws-V laamse Water leiding Maatschappij ir. Diköt ter het 100 plan. Dit plan om vat aansluiting van allo agrari sche bearijven op het waterlei dingnet. Het plan omvat de aansluiting van 1288 bedrijven en zal 4% mil joen aan investeringen vragen. Hiervoor zal worden gelegd 276 km hoofdleidinngen en 83 km aansluitleidingen. De totale aan- legkosten hiervan zijn 4.530.000. Het benodigde geld zal geleend worden tegen een rente van 4% pet per jaar. De jaarlasten van dit bedrag worden begroot op 322.000 per jaar. Hiervan zal de helft worden gedragen door de Waterleiding maatschappij en de gemeenten te samen, terwijl de andere helft zal moeten worden opgebracht door alle reeds aangesloten of nog aan te sluiten boerenbedrij ven. Een trouw is nooit te jong en nooit te oud om van „Margriet" te houden! ZATERDAG 21 FEBRUARI. TERNEUZEN; Luxor-Theater, 8 uur: „Als een verre glim lach". Concertgebouw, 8 uur: „De man zonder angst". Café Maandag, Prijskaar ten. Hotel „Rotterdam", 2 uur; Vergadering Centrale A.R. Kiesveren. in de Statenkring Hulst en Sluis. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „De grote kans". SPUI: Terrein v.v. Spui, 4 u.: Spui I—Serooskerke I. ZONDAG 22 FEBR. TERNEUZEN: Luxor-Thea ter, 2 uur: „De man zonder angst"; 4% en 8 uur: „Als een verre glimlach". Concertgebouw, 8 u.: „De man zonder angst". Terrein W. Bolwerk, 12.30 uur: Terneuzen 2Steen 2; 2.30 uurTerneuzenDESK. AXELHet Centrum, 3.45 u. De grote kans; 8 uur: Vrou wenarts Dr. Bertram. 21. Terug roept Eric de mannen toe en dicht tegen elkaar duiken ze weg in de wirwar van dode takken on der de overhangende klippen. Er is nog een mogelijkheid dat ze hier hun achtervolgers kwijt kunnen raken. Maar vóór ze hon derd meter afgelegd hebben, staat de voor ste Igr opnieuw stil en wijst met trillende vinger vooruit Ook dóór de kleine donkere krijgers „Luistert", zegt Eric tot het vijftal Ieren. „Misschien valt er met die kerels te onderhandelen, al geloof ik het zelf niet erg. Vrienden zijn we niet, maar het is beter dat nu maar te vergeten. Mijn krijger en ik zullen onze wapens verdelen; zeven man zijn altijd méér waard dan twee." De Ieren knikken verheugd. Vier van hen krijgen de speren en bogen van Eric en zijn kijyger. Voor de vijfde is er slechts nog een dolk, maar gebonden aan een stevige tak vormt ook dit een venijnig wapen. De Noorman zet Sveins helm op en terwijl de twee boogschutters de vijand onder schot nemen stapt Eric onbevreesd naar voren. Zijn plotselinge verschijning ver oorzaakt nogal wat ontsteltenis bii de kleine krijgers, maar zij herstel len zich spoedig als ze zien dat de Noorman de hand opheft in het vredesteken. „Wij zijn vredelievende lieden," zegt hij luid, „en afgedwaald. Zegt ons slechts Een gillende kreet onderbreekt zijn woorden. Net op tijd kan hij de speer ont wijken, die op hem toesuisten het volgend moment stort de troep zich met een woest gekrijs naar voren Men verkrijgt dit bedrag door van de reeds aangesloten bectrij. ven de huidige tarieven op te trekken, en voor de nieuw ko- mers en de oude gebruikers een gezamenlijk uniform agrarisch tarief in te stellen. Dit tarief om- vat dus een verhoging voor ie I reeds aangesloten bediijven, en voor de andere bedrijven de mo- gelijkheid om, als het plan wordt uitgevoerd, binnen 5 jaar aan te sluiten. De nieuwe bedragen variëren I van 2o per jaar tót 200 per vaste bijdrage per jaar met eej m:l prijs voor het water. Er zijj reecis 1567 bedrijven.aangeslote. Dit iioudt üus inr dat al deze drijven zich bereid moeten v klaren het hogere tarief te gag I betalen. Het „draagt elkandenl lasten' zal dus in de praktijk ir.I toepassing moeten worden go-I bracht. De boer, (Jïfi cihter in uel gelukkige omstandigheid is dat] iiij reeus is aangesloten omda:] zijn bedrijf bij cie hoofdleiding] ligt, moet nu bereid zijn zijn mir-[ der gelukkige collega, die wat| verderaf woont, te heipen. Het verhoogde tarief voor del reeds aangeslotenen zal slechts geleidelijk worden ingevoerd, met| als top het totaal bedrag over 51 jaren. Het tarief is gebaseerd op de I oppervlakte der bedrijven. Dezsl berekening heeft men in agian f sehe kring reeds lang aanvaard, I b.v. voor het lidmaatschap der landbouworganisaties en de hei- f fing van poiderlasten. De reeds aangeslotenen, die dit I deden op eigen kosten, zullen in I het kader van dit plan de leidin gen etc. kunnen overdoen voor I de dagwaarde aan de waterlei-1 dingmaatschappij. Hieruit zal men voor een groot gedeelte vernoogde aanslag kunnen be-1 talen. Indien de agrariërs „ja" zeg-1 gen op dit pian, zal binnen 51 jaren ieder bedrijf in Westelijk I Zeeuws-V laanderen op het water- leidingnet zijn aangesloten. Uit iedere aideung der land-1 bouworganisaties zal een alge-1 vaardigde worden benoemd. Deze afgevaardigden vormen samen I met de Waterleidingmaatschap-1 pij een werkgroep, die het plan in détails zal bekijken De landbouwers zullen dus eigen kring dit plan moeten pro-l pageren. Worat het plan aanvaard, dan is de aansluiting voor een groot aantal boeren ver keken, omdat individuele aan-, siuiting slechts met zeer grote I bedragen gepaard kan gaan, wat voor velen volkomen onaanvaard baar zal blijken te zijn. Nadat ir. Dikötter zijn cause-1 rie besloten had, wekte de voor zitter ieder op om aan te sluiten, en achter het plan te staan. Wij nebben, aldus spreker, de morele I verpiienting er voor te zorgen,] dat dit plan verwezenlijkt «an| worden. Naar aanleiding van het ge-1 sprokene werd een groot aantal vragen gesteld. Hieruit bleek, dat de stemming tegenover het I plan zeer weiwillend was. Up een vraag of er voldoende zoet water aanwezig is om de water voorziening te waarborgen, zeide ir. Dikötter dat men zeker vol doende water kan bereiken om I aan de vraag te voldoen. Het gemiddelde gebruik van 120 a 130 mJ per jaar per bedrijf zal voor de waterleiaingmaatsehap-1 pij niet de nekslag betekenen. Voorts bleek, dat er voor de I uitvoering van dit plan geen rijkssubsidie zal worden verleend. Mocht deze bijdi-age later komen, dan zal het bedrag gelijkerlijk ver deeld worden over de bedrijven, de gemeenten en de waterleiding maatschappij. Voorts Dieek ook uit wagen, dat men beslist niet wacht op 100 Vo bereidverklaringen eer men aan de verwezenlijking van dit plan begint. Is men in een bepaald rayon bezig met de aar sluitingen, dan komen er. aldus ieert de praktijk, direkt een aan tal aanvragen om het bedrijf ook op het waterleidingnet aan te sluiten. Men is beslist niet van plan d? mensen te verplichten de hoger tarieven te betalen. Wel is et mogelijkheid om te verplichte:- als men blijft tegenwerken, wan neer vele anderen wél aansluiten. Nogmaals liet „draagt elkander' lasten" zal tot uitvoering moetw worden gebracht, aldus ir. Diköt ter. Nadat nogmaals een serie vra gen aan de inleider waren gE' steld, werd de heer C. J. Alroe- kinders uit Retranchement aan gewezen als vertegenwoordig# in de werkcommissie. Na een korte pauze hield de heer B. Meijers, directeur van het Boekhoudbureau der Z-L-M - een inleiding over de „Betekenis van het Landbouwkrediet en de financiële positie van de boeren stand." In deze inleiding brak de heer Meijers een lans voor de leningen bij de Boerenleenbanken, en nie' het aanvaarden van credieten van de coöperatieve landbouw organisaties. Wat betreft het familiekapitaal in boerenbedrijven, raadde "e heer Meijers aan, alle geldlenin gen binnen de familie, ter vo°r' koming van familie-narigheden- zwart op wit te zetten. Na de rondvraag volgde sluiting door de voorzitter va deze zeer druk bezochte en be langrijke vergadering. Heden behaagde het Heere, in de Hope d eeuwigen Levens onze Jjde weg-te i onze Innig geliefde V der, Behuwd-, Groot— - Overgrootvader, Bro der, Behuwdbroeder Oom, de heer f^f.ter meeuwses Weduwnaar van Dina Elve, in de ouderodm van jaar. Uit aller naam, H J. NOUWENS— MEEUWSE Terneuzen, 19 febr. 19 Bastionstraat 6 L- De teraardebestelli zal D.V. plaats vine dinsdag 24 februari 19 des nam. te 2 uur. dankbetuiging Voor de vele bewijzen medeleven, betoond tij de ziekte en na het lijden van onze geli Vrouw, Moeder, Behu Groot- en Overgrootr der, cornelia riemen betuigen wij onze opre dank. In het bijzonder dokter Boland en Direc en verplegend perst van het Juliana-Zie huis A. DE RIDDE Terneuzen, februari 1 Van Bovenstraat 37 houdt op dinsdag 24 februai GEEN SPREEKUUI Notaris HOVING te neuzen zal op donde 26 februari 1959, des 2 uur, ten verzoeke va fem. Solleveld, in het „Du Commerce" bij de H. C. de Vrieze aai Markt te Terneuzen, ii openbaar verkopen: met schuur en erf aa Vlooswijkstraat 8-10 te neuzen, groot 177 centi Ontruimd te aanvaard Bezichtiging- dinsdag februari van 34 uui Betaling: koopsom bi 50 dagen, onkosten bi 6 dagen na de toewij zi Nadere inlichtingen notaris. Een MOTORLOZE voor 39, Technisch Bureau TIELEM AN Nieuwediepstraat Terneuzen Telefoon verse en BI op b< aan I door een F Wij hebben onzi langrijk uitgebrei van de bekende Deze volledige co: ne tonen. Doe als zoveel (de vakman. Ook in VERF en een unieke sorter voorlichting, kleui en afranden rolle: AXELSESTRAAT VOOR noordstraat

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2