Onze omgangsvormen 977 en u van de week K2r zonder kringen vlekkenpasta r öte \/couw Ook uw kind heeft rechten.... De hulp in de in cijfers huishouding Mee-eters in onze Meubelen! Het dessin speelt zijn rol MacMill; HET WEEF WEERBERK HÖOGWAT ZON- en MAANS U KUNT NIET ALLES WETEN inwrijven laten drogen afborstelen Schrijf» Pagina 10 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 21 februari 1959 Ik kreeg een brief van een wanhopig meiske, dat mij vroeg of dat nu zo maar kon, dat ouders alle post van hun kinderen open maken. Zij was 16 jaar en had een vriend, die in dienst was en haar geregeld schreef. „Als moeder mij vroeg of ze eens een brief mocht lezen, zou ik haar die best geven, want er staat nooit iets geheim zinnigs in. Maar ze maakt ze gewoon open en dat kan ik niet uitstaan. Dan word ik woedend en hebben we de grootste scènes. En dan zegt ze „Zie je wel, dat je een stiekemerd bent, anders zou je er niet zo'n drukte over maken". Het toeval wilde, dat ik een paar dagen later de moeder van het meisje sprak. Hetzelfde on derwerp scheen haar ook heel hoog te zitten, want voor ik er gens over kon spreken, begon ze er zelf over. ..Die snotneus van een Karin", zei ze. ,,Wat die kinderen zich niet verbeelden tegenwoordig. Wil ze mij de wet voorschrijven, of ik haar brieven mag lezen. Ze heeft nl. een vriendje. Dat is mij best. Het is een nette jongen en hij komt bij ons aan huis. Zijn ouders kennen we ook. Maar ik wil weten, wat hij haar te schrijven heeft. En is het dan mijn recht als moeder, om die brieven te lezen, ja of nee! Het is toch zeker nog maar een blaag van 16 jaar!" Wel het recht, maar. .Laten we daar nou eens rus tig over praten", heb ik gezegd. We hebben eerst een kopje thee gedronken, zodat ze de tijd kreeg, wat te kalmeren. Als je gaat praten met iemand, die bo ven op zijn stokpaardje zit, is hij meestal niet voor rede vat baar en kun je evengoed of béter je mond houden. Toen ik zag, dat ze in staat was, rustig te luisteren, ben ik van wal ge stoken; „Als je het zo stelt, of een moeder het recht heeft, om de brieven van haar minderjarige kinderen te lezen, ja zelfs open te maken, dan moet ik toegeven, dat er geen wet bestaat, die hun dit kan verbieden. Ik geef zelfs toe, dat er omstandigheden kun nen bestaan, waarin het de plicht van de ouders is, zich op de hoogte te stellen van wat zich in het leven van hun kind afspeelt, omdat men gevaar ver moedt. Als de kinderen bepaal de dingen verborgen houden, waarvan de ouders met zo goed als zekerheid kunnen aannemen, dat zij schadelijk voor hen zijn, dan zal een ouder elk middel te baat moeten nemen om er ach ter te komen en zodoende hun kinderen te beschermen. Maar daarvan is in het geval van Karin geen sprake. Je kent de jongen en zijn ouders; je weet dat het fatsoenlijke men sen zijn en je hebt in de omgang toegestemd. Karin heeft nooit iets verheimelijkt. Wat voor kwaad zou er dan in die corres pondentie steken? Verspeeld vertrouwen En als je het tóch niet ver trouwde, of er alleen maar ge woon menselijk nieuwsgierig naar was, waarom vroeg je Ka rin dan niet, af en toe een brief te mogen lezen? Ik weet toeval lig, dat zij daar helemaal geen bezwaar tegen zou hebben ge maakt. Door je haar brieven toe te eigenen, heb je haar dodelijk be ledigd. Ze voelt dat als een aan randing van haar persoonlijke vrijheid. En terecht, want ook een kind heeft het recht, een aan hem geadresseerde brief als iets éigens te beschouwen. Door als ouder misbruik te maken van het recht, hun post te openen, loop je kans het vertrouwen van je kind te verspelen. Het respect, dat je een kind in dit opzicht gunt, is zoveel meer waard voor de vorming van zijn wezen en voor de onder linge verhouding, dan de contro le, die je door dik en dun op hem meent te moeten en kunnen uitoefenen. Denk daar nu eens rustig over na". MARCELLE (Nadruk verboden.) 0 Andijvie kan men 3 a 4 dagen fris houden door de kroppen in een stuk papier te wikke len. 0 Deeg kan men gemakkelijk rollen, terwijl het op een vetvrij papier ligt. Het plakt dan niet en kan beter opge licht worden. 0 Ketelsteen kunt u voorkomen door een oesterschelp in net water mee te koken. 0 Tafelzeiltjes verslijten erg vlug op de hoeken. Plak daarom aan de onderkant van het zeiltje een stukje van een oude regenjas of badmuts. 0 Eet 11 pudding met rozijnen, rol deze laatste dan eerst door meel, ze zullen dan niet zakken. 0 Spiegels moet men uit de zon ophangen. Het kwikzilver kan niet tegen de stralen en daardoor wordt het vlekkerig. 0 Een uit een muur losgelaten spijker kan men weer muur vast zetten door deze te om wikkelen met watten en daar na in gipsbrij te dopen. Daar na weer in hetzelfde gat slaan en na een dag zit de spijker vast. 0 Broodkruimels zijn niet ge schikt voor goudvissen. Het brood gaat schimmelen in het water, waardoor het on geschikt wordt voor deze visjes. (Nadruk verboden.) (Advertei helpt direct tegen etensvlekken, vet, teer, smeer, olie, vruchten, wijn, gras lipstick, parfum, stempelinkt, enz. verwijdert vlekken Royale tube f.1.95 rwijdert vlekken - zónder kringen IIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIUIliintK.' LAHNEMANN Laren (N.H.) Postbus 18 Imp. v. Polycolor-K2r-Placentubex-Margret Astor-Mouson-Ble-; SOCIAAL ADVIES BENOODIGDHEDEN N.V. F* P. J. T. d. SANDB Vele huismoeders zitten verlegen om een hulp in de huishouding. Veelal wordt dit toegeschreven aan het ge brek aan werkkrachten. Of dit geheel juist is, betwijfelen we zeer. Wij schrijven het niet alleen toe aan dit feit, doch ook aan de prijs welke men moet neertellen voor die hulp. Hier denken we niet alleen aan de lonen, die gevraagd worden, maar we denken ook aan de grote sommen geld die er moeten worden neergeteld als de huishoudelijke hulp eenmaal in dienst is getreden. Laten we eens veronderstellen, vullen. Dit gedaan hebbende ont- dat iemand een meisje neemt voor de dag, tegen een loon in geld van 20,per week, met een warme maaltijd, tussen de middag. In de steden in het wes ten wordt op het ogenblik al veel meer betaald, maar dit is maar een voorbeeld. Aan loon moet de werkgeefster dus neertellen de somma van 52 x 20,is 1040,per iaar. Er moet geplakt worden een rentezegel van ƒ0,50 voor een meisje in de leeftijd van 21 jaar en ouder. Van de indienstneming van dit meisje moeten we kennis geven aan de bedrijfsvereniging, de DETAM te Utrecht. De werkgeef. ster ontvangt naar aanleiding van deze kennisgeving een stel formulieren, welke zij moet in- Vele huisvrouwen staan voor de vraag, hoe komt toch steeds dat vele stof op mijn meubelen? Tja, als er regelmatig afge stoft wordt, zal de reden van het steeds terugkerende stof vrijwel zeker gezocht moeten worden in de aanwezigheid van luis. Neen, schrikt u niet, wij be doelen de crinluis. Huisvrouwen, die beschikken over een heel sterk vergrootglas, doen er goed aan de zo onge wenste stofjes eens met dat ver grootglas te bekijken. Houdt het glas zo ver mogelijk verwijderd van de deeltjes en u zult dan be speuren, dat u heel kleine beest jes ziet, met ogenschijnlijk 8 pootjes en lange haren aan het achterlichaam. Deze diertjes zijn echter heel klein, er gaan er on geveer 1500 van op een vierkan te centimeter, dus is het niet eens zeker, dat u ze met een vergrootglas zult kunnen zien. Een crinluis is geen fraai in sect, maar wel geheel onschade lijk. Liefhebber van vullingen De crinluis, welke u het leven onaangenaam maakt, heeft als voedingsbodem vooral de blonde erin, een soort vulling van stoel zittingen enz. Het dier leeft niet alleen op erin, maar in allerlei materialen, zoals in hooi, bijen korven, op gedroogde vruchten om kort te gaan op allerlei plant aardige en dierlijke produkten, en vooral op het vulmateriaal dat de stoffeerders gebruiken. Overdragen van de crinluis kan gemakkelijk plaats hebben door ons zelf, door onze huis dieren enz. Het beestje leeft van een zeer kleine schimmelplant, welke zich in 'n vochtige omge ving op de vullingen ontwikkelt. De crinluis komt niet voor op zwart geverfde erin, aangezien deze door de hitte van het verf- bad is gedroogd. Wel komt de kiem van deze luis voor in het blonde cringe- was. Vocht is de oorzaak van het in leven houden van de kiem. Ontwikkeling in droge kamers heeft niet plaats. Wetenschappe lijk is komen vast te staan dat een crinluis geen organen heeft en dus geen hout of stoffen kan aantasten. Deze onzichtbare luis leeft van het vocht dat zich in de erin bevindt. Hoe te bestrijden? Zoals u uit het bovenstaande zult hebben begrepen is het bes te bestrijdingsmiddel hier het goedkoopste; droogte. Het diertje drinkt geen vocht, doch zuigt het op door de huid, dus als u het vocht uit de erin haalt, wordt daardoor de be staansmogelijkheid van de luis ook weggenomen. Huisvrouwen wier meubelen door crinluis zijn aangetast, ge ven wij de goede raad de aange taste meubelen in de volle zon te plaatsen, natuurlijk worden ze voor verschieten beschermd met een laken. Laat ze hier een paar dagen staan, zodat ze in-droog zijn geworden en de erin zal verdwenen zijn. Bespuit ingsmiddelen kunnen nimmer diep genoeg in de vul ling doordringen, zodat deze middelen niet helpen. U zoudt dan de meubelstukken met gas moeten behandelen, maar dit laatste middel moeten wij de leek ontraden. Het is een paar- demiddel, dat slechts door de vakman gebruikt mag worden. Droogstoken of droog stoven in de zon, zijn dus wel de beste mid delen voor de leek. (Nadruk verboden.) vangt mevrouw reeds zeer vlug een rekening van de bedrijfsver eniging, een z.g. voorschothef fing, want de bedrijfsvereniging moet in voorkomende gevallen ziekengeld kunnen uitbetalen en toen de bedrijfsvereniging mot zijn werk begon, begon zij om zo te zeggen met een lege kas. Wat is mevrouw kwijt Nu betaalt mevrouw dus een loon van (per jaar) ƒ1040,De waarde van de warme maaltijd wordt door de bedrijfsvereniging gewaardeerd op 52 x 5,40, maakt dus 280,80. Aannemende dat het meisje de wettelijke so ciale lasten zelf aan mevrouw betaalt, zal de rekening van de bedrijfsvereniging 8 zijn van 1320,80 en dat is 105,66 (zegge een honderd vijf gulden en zes en zestig cent). Die 8 wordt aldus verkre gen: voor de ziektewet moet me vrouw aan de bedrijfsvereniging 3,5 betalen en voor het zieken- fondsbesluit 4,5 totaal 8 (huidige stand van zaken). Dit bedrag nu van ƒ105,66 is slechts een voorschot. Zolang mevrouw een hulp houdt, is zij dit bedrag kwijt, want aanne mende dat de hulp op 1 januari 1959, in dienst is getreden, ont vangt de werkgeefster begin 1960, nadat zij aan de bedrijfs vereniging de loonstaten heeft ingediend, de definitieve afreke ning, in dit geval groot 105,66. Nu kan zij dit bedrag niet be talen van het reeds in 1959 be taalde voorschot, neen, zij moet die rekening opnieuw betalen, dus weer 105,66. Dit blijft zo doorgadn, totdat mevrouw aan nemelijk kan maken, dat zij geen huishoudelijke hulp meer in huis behoeft te hebben. Daarna volgt de afrekening en wordt het ver schuldigde bedrag verrekend met het voorschot. De sociale lasten voor mevrouw Neemt mevrouw einde 1960 geen hulp meer en kan zij dit aantonen, dan behoeft zij ver der niet meer te betalen, want het voorschot van 105,66 is nog (renteloos) in het bezit van de bedrijfsvereniging. Anders staat de zaak er voor als mevrouw de sociale lasten voor eigen rekening moet ne men (er zijn dames die dit doen, om goede hulp te kunnen krij gen). Die sociale lasten komen het meisje dus ten goede en wordt het loon in geld verhoogd met dit bedrag. Het dienstmeisje, dat 5 of meer keer per week bij die mevrouw werkt, moet in feite betalen aan; ziektewet 1 en voor het zie- kenfondsbesluit 2,25 van het loon. Bij elkaar dus 3,25 van 1320,80 is 42,93. De premie voor de algemene ouderdomswet bedraagt voor een uitwonend dienstmeisje op een loon van 20,per week 1,44, per jaar is dat dus ƒ74,88. Be lasting behoeft er niet betaald te worden van dit loon, dus ko men we in totaal op een netto inkomen van het meisje van: loonƒ1040,— p. j. warme maaltijd 280,80 p.j. premie A.O.W. 74,88 p. j. sociale lasten 42,93 p. j Een hele administratie Omdat dit alles een te ingewik kelde berekening maakt, is door de bedrijfsvereniging bepaald, dat het loon in geld in dit geval gewaardeerd wordt op ƒ20, plus 10 22,maal 52 is 1144,per jaar. De voorschot premie, welke mevrouw moet be talen, bedraagt derhalve 8 van dit bedrag per jaar, indien ten minste de premiën voor ziekte wet, ziekenfondsbesluit en de verstrekking in natura niet ver anderen. Rentezegels inbegrepen, komen de uitgaven dus te staan op ruim 1464,per jaar of ruim 28, per week. Dat is waarlijk geen kleinigheid. De administratie, welke me vrouw moet voeren, is ook niet voor de poes. Het zijn de admini stratie voor de bedrijfsvereni ging, de staten voor de belasting- Als een kind een groepje leeftijdgenoten op straat ziet spelen, zal het er op afgaan en uitroepen „Mag ik mee doen?". Als wij, ouderen, een paar vreemde mensen zien praten of kaarten, kunnen wij er niet op afstappen en vragen of we mee kunnen doen. Door de jaren heen zijn belemmeringen gegroeid en deze beperkingen de etiquette moeten we nu eenmaal eerbiedigen en in acht nemen om als welopgevoede mensen te kunnen doorgaan. Een belangrijke regel is, dat we een onbekende (of een wel bekende, maar oudere) persoon niet uit ons zelf met jij en jou mogen aanspreken. Wel mindert het gebruik van u, vooral tussen kinderen en hun ouders, maar toch vergt de beleefdheid, dat de mindere tegen de meerdere en de jongste tegen een oudere al tijd u gebruikt en ook de aan duidingen meneer, mevrouw of juffrouw bezigt, dus „met 2 woorden spreekt". Tutoyeren kan alleen geschieden op wens van de meerdere of de oudere. Nooit kan de jongste of de min ste voorstellen doen om maar jij-en-jou te zeggen! En zo is het tussen man en (vreemde) vrouw ook de vrouw, die het verlossende woord moet spreken, b.v. in de vorm van „We kennen elkaar nu zo lang, zeg voortaan maar Annie." En dan zegt hij natuurlijk: „Zeg jij maar Jan." De moeilijkheid schuilt vaak in de onwetendheid. Een winke- dienst, twee keer per jaar moet de verschuldigde premie A.O.W. n.l. door mevrouw verrekend worden met de belastingdienst. Zij moet voorts iedere week een rentezegel plakken. Bij elke uit betaling (of eens per maand als mevrouw dit liever doet) moet zij een (nieuw model) ziekenfonds verklaring uitschrijven en aan het meisje overhandigen. Dit laatste is een strenge plicht; het meisje dient dit mogelijk te ma ken door zich te laten inschrij ven bij een algemeen erkend zie kenfonds; laat zij dat na, dan verspeelt zij het recht op zieken gelduitkering. lier weet soms niet wat hij tegen jeugdige klantjes moet zeggen. Het jongeheer en jongejuffrouw is uit de mode geraakt. Het kind van de buren, het vriendinnetje van onze dochter en de kinderen van de dame, waar we op bezoek komen, spreken we aan met de eigen voornamen. Maar een on bekend jongetje, dat iets komt halen? Het is dan het beste, om „jongeman' te zeggen. Tegen een klein kind is jongen al goed. En een meisje, dat een bood schap afgeeft voor haar moeder, betitelen we al met jongedame of, naar gelang de leeftijd, met meiske, meisje of juffrouw. Kinderen moeten iedereen met u aanspreken, maar als de ouders het goed vinden, kan in de familiekring jij en jou ge bruikt worden. Oppassen echter, dat het niet iets te ver gaat en ook tante X zich niet op haar teentjes getrapt voelt! Vroeger spraken de leden van een hogere stand de gewone man algemeen aan met het denigre rende jij. De sporen daarvan treffen we nog aam bij oudere mensen, die met dit gebruik hun „stand" willen ophouden studenten en verwaande gelui, die menen al iets te b kenen te hebben, maken,, hieraan schuldig. Het teken'- karakter en oppassen is de schap voor henzelf! Ook sen in een bepaalde macht?; tie, werkgevers tegen onó schikten, rechters tegen bek den, politiemannen tegen overtreders, laten zich wt kennen, als ze zich zo laten Hoe moeten wij ons nu vreemden mengen en me of meepraten? Dat is 'hotl makkelijkst als u toevallig van hen kent. Dan vraagt u 0 u even te willen voorstellen J de anderen in het gezelschap! moogt nooit u zelf opdringen zeggen „Ma'km' effe?" Uw 1 kende vervult de rol van bent delaar en zal de aanwezigen] lijk iets van u vertellen, wy door er aanknopingspunten t voor het gesprek. Beleefdhe; halve zal men dan met de i aangekomene enkele woori wisselen, alvorens verder spreken of te spelen. Kent u li mand van de groep, dan kunl zich daar niet in begeven!| wacht af, tot iemand zich I maakt en dan gaat u met 1 praten en terloops noemt u J naam en de reden, waarom u| dat gezelschap zou willen den opgenomen. De aangesp] kene kan dan de rol van de: kende vervullen. Betreft hetJ receptie, dan kunt u niet in] sprek zijnde sexegenoten spreken zonder voorgestel) zijn. (Nadruk verboden.) Als besluit van een voedzame win termaaltijd hebben we dik wijls behoefte aan een fris zuur nagerecht, dat niet te machtig is. Yoghurt leent zich hier bij zonder toe, maar ook karnemelk laat zich tot zeer smakelijke nagerechten verwerken. Karne melk bevat weliswaar geen melkvet meer met de daarin op geloste vitamines, maar ze is 8 SS De textielindustrie doet alle mogelijke moeite om met leuke en interessante stoffen op de markt te komen, waar bij de dessins een belang rijke rol spelen, want de fa brikant heeft er voor te zor gen dat er voor elk wat wils is, dus ontwerpt men dessins in alle mogelijke genres. Het is voor de lieden, die deze collecties samenstellen, een zeer moeilijke opgave. Zij moeten als het ware de komende smaak aftasten en zorgen dat die stoffen ge presenteerd worden die ge wild zijn en het is niet zo eenvoudig om in de toekomst te kijken. Wanneer die stoffen er een maal zijn, is de keus aan ons en ook dat is niet gemakke lijk, want er zijn natuurlijk heel leuke dessins bij, die ons als het ware verleiden om een japon of lap stof hiervan te nemen, maar nu gaat het er om uit de veel heid een verantwoorde keuze te doen. Daarbij moeten wij met ver stand te werk gaan en ons slechts gedeeltelijk door de leuke tekening laten lokken om daarna heel resoluut uit te maken of die kleur en dat dessin ons wel zal staan. Wanneer we in 'n modehuis een japon kopen is dat niet zo heel eTg moeilijk, want we kunnen de japon passen en zien dan zelf in de spie gel hoe deze staat. Maar aan de lap kopen is moeilijker, mede doordat het model van de japon, die er van gemaakt zal worden, ook een rol speelt. Onze illustratie geeft een voorbeeld van een goede keuze. Het model van de ja pon, zowel het dessin zijn geheel in harmonie met de draagster, die zich a! te opzichtige lijnen en dessins niet meer kan ver oorloven. De japon is gedistingeerd en eenvoudig van lijn, het dessin is vrolijk doch rustig en evenwichtig. Zo moet onze keuze zijn. Wij moeten streven naar harmonie en daarbij speelt het dessin een belangrijke rol. (Nadruk verbodenl nog rijk aan eiwitstoffen neralen en dus een waardei aanvulling van een vleeii hoofdschotel. ZONDAG: Kerriesoep; tcmg, zure saus, vjitte 1 aardappelen; not/avla. MAANDAGKop witte soep; tongragout, lo rijst. DINSDAG: Kaascrouetten spruitjes, Aardappelen; n pudding (van rest rijstjr\ bessensapsaus. WOENSDAG: Gebakken worst met appelschijf rode kool en aardappeljn gevulde beschuitbollen. DONDERDAGBieten met Si en gefruite uien, aard len; karnemelkvla. VRIJDAG: gekookte schol, snipper wortel, aardapj koekjes; flensjes, of: kaasomelet, witte rauw gebakken aardaf, len; fruit. ZATERDAG: Bami met rei jes omelet; fruit. RECEPTEN: KAASCROQUETTEN. 30 gr bloem, 30 gr boter, ';1 melk, 200 gr dobbelstee-'t kaas, 2 blaadjes gelat* I peper, zout paneermeel's| frituurvet. Van de boter, bloem en'j een dik sausje makeI geweekte gelatine er i' lossen, de kaas er doot'^X ren en het deeg je op gemaakt bord uitgestrekt koud laten worden. Sr langwerpige croquettes f''| vormen, deze door pan£!',\ meel, door los geklopt I nog eens door paneert' halen. De croquetten even dampend frituurvet !0,ilJ bruin bakken en op f'..| schaaltje schikken, w<W,Ljt eerst een vingerdoekje is 9:| legd. KARNEMELKVLA. 40 gr cv gr su» l karnemelk, tardpoeder, 100 waaierbiscuits, jam De custard met l melk aanmengen en goed roeren op het laten binden. De suiker J voegen en al roerende de', verdunnen met de rest de koude karnemelk. De overdoen in een </"*L schaal en garneren J* waaierbiscuitjes en wat 1" prankering bij abonneme Directeur-Hoofdredacteur Redactie-adres; No< Administratie-adres Telefoon 2073 en 2 Ut 5 uur uitsluiten Gironummer 38150 Dp; Britse premier, dagen aan de S< gekomen. Hij werd h premier, Chroesjtsje: save the queen" toei de Comet stapte die Moskou had gebrach Chroesjtsjef zei in 7' komstrede; „Ik hoop da zoek zal leiden tot het 1 van de vriendschap wederzijds begrip. De Unie is altijd voorstan het verbeteren van de be .'en tussen de beide land t zouden een nuttige uit\ van meningen hebben. jet-Unie is een vrecj land en wij zijn bezig opbouwen van een nieu nrunistisehe gemeensch venal willen wij oorlog men Wij willen vi naast elkaar leven en richtlijn zal geen ver komen". MacMUlan, die vergeze door zijn minister van land se Zaken, Selwyn I te hopen dat de hesp minstens zouden leiden ter begrip van elkaai punt. Ten eerste wilde hl] ieefdheidsbezoek dat de leiders in 1956 aan Gr tannië hadden gebrach woorden. Ten tweede hoopte hi; volk, industrie en lanc de Sow jet-Unie te zien „Ten derde zouden v dat ons bezoek bijdraag beter inzicht in de So; van de huidige levenson heden in Groot-Brittanr de plaats die ons lanc zichte van de belangrij reldvraagstukken innec dit laatste punt betre wij ernstige bespreking en met leden van de 1 regering te voeren. Ik om over bepaalde ond te onderhandelen. Ik 1 ter dat wij bij onze gez besprekingen ten minst Ier begrip van eikaars s zullen krijgen. Misse) ons bezoek op deze w: kunnen bijdragen dat 01 de zorgen die de were] ogenblik met vrees kunnen worden verlich op zijn minst mijn doel. zien ol wij dit samei bereiken". Vervolgens schudder jtsef en MacMillan hand en vertrokken zij van het vliegveld. ZACHTE Boven Noord-R.uslar zieh het centrum van e sie, die zich uitstrek Oeral tot Scandinavië, westflank hiervan str< laire lucht het vast Europa binnen. Als g< van kwam in Oost- e Europa des nachts lichte vorst voor. In ons land bleef de temperatuur boven n aanwezigheid van ee dek. Ten westen van Ie len we op de Oceaan tige zuidwestelijke str waarmee zachte lu aangevoerd. Deze li zondag de Britse eil: nen, waar op enkele temperatuur in de r liep tot omstreeks 15 De begrenzing van bevond zich zondagax Noordzee en zal in d vandaag ons land b verband hiermede is van temperatuur te v medegedeeld door het De Bilt, geldig tot avond. Hogere tempera Zacht weer met hi enige regen of motre ook plaatselijk opklar: ge, later vrij krachtig! lijke wind. DINSDAG 24 FE] Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON op onder Eebr. 24 7.39 18.09 1 25 7.37 18.11 2' 26 7.35 18.12 2 27 7.33 18.14 2. 28 7.31 18.16

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 10