UIT DE PROVINCIE BINNENLANDS NIEUWS 'tfrr. 3(eU Belgische personenauto ie Sas v. Gent te water, twee doden Kantinehouder van het clubhuis van v.v. „La Gantoiseonder de slachtoffers >UKT EN NOG EENS MIST De ongekend lange duur van de mist neett de bootverbindin gen over de Schelde zowel zater dag als zondag naar en van Zeeuws-Vlaanderen ei nstig ge stagneerd. L>e bootverfcinding Kruiningen Perkpolder heeft wel het meest de hinaer van de mist ondervon den, want zaterdag kon geen en kele overvaart worden onderno men. waardoor deze dienst vrij dagavond na aankomst van ue boot die om 7 uur 20 uit Perkpol der was vertrokken, werd ge staakt iot zondagmorgen 11.50 uur uit Kruiningen-haven. VlissingenBreskens Deze dienst heeft zaterdag tot 12.20 uur stil gelegen; daarna kon gevaren vvoiaen tot des middags 4.50 uur uit Breskens. Na aan komst van de veerboot te Vlissin gen werd de verbinding stilgelegd tot 4 uur 20 uit Vlissingen, waarna de boot om 4.50 uur uit Breskens de laatste reis maakte. Wel heeft om 6.20 uur de veer boot nog getracht één overvaart te maken, doch moest vóór de haven van Breskens terugkeren. Een vissersvaartuig, de „Wie- ringen 7" heeft zaterdagmorgen een aantal passagiers van Bres kens naar Vlissingen gebracht. De bemanning van dit vaartuig pleegt 's zateidags per trein van Vlissingen naar huis te reizen. Zonüag kon tot 1 uur, zij het met vertraging worden gevaren, waarna om 5.20 uur de dienst werd hervat. Bij aankomst van de boot die om 5.50 uur uit Bres kens was vertrokken, werd de dienst stilgelegd tot 7.20 uur uit Vlissingen, welke boot om 10 mi nuten over 8 te Breskens arri veerde. Direct werd weer uit de haven van Breskens vertrokken om te 5 voor 9 te Vlissingen aan te komen, waarna de dienst werd stilgelegd. Terneuzen-Hoedekenskerke Zaterdagmorgen om 8.20 uur werd de eerste reis gemaakt uit Terneuzen. Na aankomst te Hoe dekenskerke bleef de boot aldaar liggen tot 2 uur 20. Om 3 uur 20 kon uit Terneuzen nogmaals een overtocht worden gemaakt. We der moest de boot te Hoedekens kerke een reis overslaan, tot 6 uur 20. Na aankomst te Terneu zen om 7 uur 10 werd de dienst gestaakt tot zondagmorgen 10 uur 20. Bij aankomst te Hoede kenskerke werd aldaar om 2 uur 20 wederom afgevaren en arri veerde de boot om 3 uur in Ter neuzen. Om 5 uur 20 kon normaal wor den gevaren tot de boot van 7 uur 20 uit Terneuzen te Hoedekens kerke arriveerde. Getracht zou worden om bij laag water om 2 uur in de afgelopen nacht nog 'n reis naar Terneuzen te maken. 'KruiningenPerkpolder Vrijdag had des avonds om 7.20 uur de laatste afvaart uit Perkpolder plaats en door de zeer dichte mist kon op dit traject za terdag geen enkele veerdienst worden uitgevoerd. Zondagmorgen werd de dienst om 11 uur 50 vanuit Kruiningen hei-vat, waarna om 12 uur 30 de eerste reis uit Perkpolder kon worden gemaakt. Te 3 uur 50 kon nogmaals naar Perkpolder wor den gevaren en keerde om 4 uur 20 de boot voor de laatste maal naar de haven van Kruiningen terug. De Z. V. T.M. kon zowel zaterdag als zondag, zij liet met vertraging, haar bus diensten uitvoeren, waarbij weer tot uitdrukking kwam het grote belang dat Zeeuws-Vlaanderen heeft bij de busdienst Sluiskil- Breda v.v. BURGEMEESTER D. KODDE. De heer D- Kodde, burgemees- Ier van Zoutelande en lid van de Tweede Kamer voor de Staat kundig Gêreformeerde partij, is voornemens 1 juli a.s. als burge meester af te treden wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. De heer D. Kodde, die 6 mei 1894 werd geboren, is reeds vanaf oktober 1923 burgemeester van zijn geboorteplaats Zoutelande en de enige Zeeuwse burgemeester, die nog het Zeeuwse kostuum draagt. Hij neemt in de kringen van de Gereformeerde Gemeen ten en de Staatkundig Gerefor meerde partij een vooraanstaande plaats in. In 1923 bracht de Staatkundig Gereformeerde partij hem in de Provinciale Staten van Zeeland. De heer Kodde is voorzitter van de statenkring Walcheren der S. G. P.. voorzitter van de pro vinciale vereniging dezer partij en lid van het hoofdbestuur. In 1921 werd hij gekozen tot kerkmeester van de Gerefor meerde Gemeente van Melisker- ke en in 1937 werd hij diaken en in 1944 ouderling. In 1946 werd te Zoutelande een zelfstandige geïnstitueerd. DOUANE NEEMT 19 KRULSTAARTEN IN BESLAG. Zaterdagmiddag stapte een paard met wagentje over een landweg bij Eede kalm door de mist. Zo op het oog een onschul dig lokaal vervoer hoewel dit op merkelijk dicht bij de grens plaats vond. Plotseling doken echter uit de grauwe nevel de Nederlandse douaniers van de vliegende brigade Oostburg op, die bijzonder veel interesse had den voor het Belgische wagentje- Deze belangstelling bleek ge heel gerechtvaardigd want het onderzoek wees uit dat het vier kante geval 23 biggen bevatte welke door de Belgische boer De S. frauduleus uit België naar zijn Nederlandse collega B. werden gesmokkeld die slechts 100 m. verder woonde Onder grote hilariteit van de snel naderbij gekomen omwoners werden de krulstaarten, die in 'n veel te kleine ruimte vertoefden gedeeltelijk overgeladen in de brigade-auto. Een douanier nam hierop de teugels van boer De S. over en voerde wagen en paard op vak kundige wijze naar de boerderij. Hier trof men nog 26 krulstaar ten aan zodat het totaal in be slag genomen varkens tot 49 steeg. De douane in Eede nam de zaak hierna over en arresteerde zon dag ook boer B., die zaterdag kans had gezien te ontkomen. Diverse veehandelaren bleken „toevallig" in de buurt te zijn en informeerden belangstellend naar de mogelijkheid de varkens te kopen. Deze gaan evenwel naar de dienst van de voedselcommis- saris die er verder wel weg mee weet. AANVARING TUSSEN PANAMEES SCHIP EN VISSERSVAARTUIG. Het 7.254 ton metende Paname se schip „Melida" is zaterdag 35 mijl ten noordwesten van Vlis singen in aanvaring gekomen met een vissersvaartuig. De „Melida" kwam uit Rotter dam. De aanvaring geschiedde in de nacht van vrijdag op zaterdag om ongeveer 2 uur ter hoogte van het lichtschip „Noordhinder". Zaterdagavond om 10 uur is het Panamese schip, dat op eigen kracht voer, door de radarinstal laties in Hoek van Holland bin nengeloodst. Er moest wel veel gepompt worden om het schip, dat vrij veel water maakte, be stuurbaar te houden. Het schip zette koers naar Rot terdam. VLISSINGEN IN DE MIST Sinds meer dan een week houdt de mist de Zeeuwse eilanden en de Zeeuwse stromen in een klam me greep gevangen. De dikte van de mist was zaterdagavond op 't hevigst. Het zicht bedroeg toen op vele plaatsen nog geen tien meter en aan de waterkant was het praktisch nihil. Het scheep vaartverkeer lag geheel stil. De reizigers uit of naar Zeeuws- Vlaanderen maakten gebruik van de busverbinding SluiskilBreda v.v., welke dienst voor de bevol- te wijze vulde. Het waren im- komst is. Zondagmorgen was de mist iets opgetrokken en kwam er enig zicht. Het scheepvaartver keer kwam toen weer wat op gang en uit Vlissingen vertrok een loodsboot met vijftien zee- loodsen, naar de in de monding van de Schelde liggende loodskot- ter van waaruit de inkomende schepen naar Antwerpen van een loods worden voorzien. Vóór dat zij echter dit beginpunt had den bereikt hadden, was de mist weer in alle hevigheid toegeno men, zodat de vijftien loodsen in de mist strandden en tot werk loosheid waren gedoemd. TERNEUZEN Geslaagd Aan de Staatliche Ingenieur- schule te Landshut in Beieren slaagde voor het diploma kera misch ingenieur onze stadgenoot de heer J. de Vast. AXEL Jaarvergadering Z.P.M. en L.J.G. In een gecombineerde jaarver gadering kwamen de leden van de afd. Axel der Z.P.M. en L.J.G. in de jeugdherberg „Bleije Ha- ghe" bijeen. Deze vergadering stond onder leiding van de L.j.G.-voorzitter, de heer Jac. Murre. Deze wierp in zijn openingswoord een terug blik in het verleden en wees ook op het belang der landbouwjon- geren voor de toekomst. De jaarverslagen van de Z.P.M. werden uitgebracht door de da mes C. de Feijter en C. de Put ter, resp. secretaresse en pen- ningmeesteresse, voor de L.J.G. door de heren F. van Arenthals en P. Dieleman. Na deze opgewekte verslagen vonden de bestuursverkiezingen plaats. Bij de plattelandsmeisjes werd mej. Corrie de Feijter her kozen en in de plaats van mej. C. de Putter, die zich niet herkies baar stelde, werd gekozen mej. lruus de Feijter. Bij de L.J.G. werd de heer F. var Arenthals herkozen en in plaats van P. Dieleman, die niet meer herkiesbaar was, werd zijn broer Adri Dieleman gekozen. Na een gezamenlijke gezellige broodmaaltijd was het woord aan de heer Joh. de Vries uit Hulst, die met zijn causerie en prachtige dia's de avond op zeer interessan te wijze vulde. Het waren im pressies uit Oostenrijk, waar de lamilie De Vries al vele malen haar vakantie doorbracht. Ver volgens liet de heer De Vries ook de schoonheid van ons eigen Zeeuws-Vlaamse land zien. Deze jongerenvergaderinng werd ook bijgewoond door de heer W. L. den Hamer als afge vaardigde van de afd. Axel der Z.L.M., en enkele bestuursleden van de Bond van Plattelandsvrou wen. Lezing voor Aqua Fauna De plaatselijke vereniging „Aqua Fauna" had de heer ir R. A. H. Legio uit Wageningen be reid gevonden voor haar leden een lezing te houden met als on derwerp „Haal er uit wat er in zit". Na het openingswoord van de voorzitter, de heer M. Wonder- gem, ving de heer Legro zijn re de aan, waarin hij een reeks van feiten en tips gaf, welke z.i. nog tot een grotere belangstelling kunnen leiden. Enige tot nu vast staand geldende ttieorieën wer den door de spreker min of meer overboord gegooid. Op een prettige en nu en dan humoristische toon, waarin hij de bezoekers deze nieuwe feiten en aspecten voor de kwekers uiteen zette, werd deze avond zeer inte ressant, ook al omdat de spreker sommige vragen als het ware uit lokte. Met een unieke serie kleu rendia's werd het gesproken woord nog aangevuld. Prachtige bloeiende planten in moeras en droog; cultuur werden vertoond, waaronder enige voor velen on bekende soorten. Het was een zeer mooie avond vcor de aquariumliefhebbers en niemand der aanwezigen zal spijt van zijn of haar bezoek hebben gehad. SAS VAN GENT. Uitslag aanbesteding De gehouden aanbesteding in het gemeentehuis voor de riole ring van de Westdam en uitbrei ding riolering had het volgende resultaat Fa Mollet, Hoofdplaat, 138.300; Fa Toussaint, Cadzand, ƒ136.800; Fa Verstelle en Verhagen, Phi lippine, 134.000; Fa Den Oude, Biervliet, ƒ132.475; Fa Freijzer, St Jansteen, ƒ132.000; Fa Wal lenburg, Middelburg, 130.000; Fa Sponselé. Kloosterzande, 1 129.S00; Fa Moerland, St Anna- land, ƒ128.000; Fa Nordenne, Werkendam, ƒ114.000; N.V Hoi, Hulst, ƒ113.900; Fa De Ruijs- scher, Biervliet, ƒ113.875; Fa De Boekx, Terneuzen, 108.760; N.V. E.L.K., Schoondijke, 106.800. De raming bedroeg 125.000. De gunning werd aangehouden. Corn Boys huldigt zijn trouwe leden Op een feestelijke avond heeft de Sasse voetbalvereniging een achttal van zijn trouwe leden ge huldigd en ze benoemd tot le den van verdienste. In een zeer geestdriftige speech deelde voorzitter Marquinie me de, dat de volgende leden be noemd werden tot lid van ver- dienst, t.w. de heren R. Ducar- mon, A. Walkiers, H- Moring, J. Diericks, A. Kalle, E. Andries- sen, R. Pollet, H. P. v. d. Steen, G. Hemelsoet en A. Kieboom. Hierna speldde hij allen het zil veren insigne op de borst, waar na een koffiemaaltijd en een ge zellig bal volgde. Ouderavond „Prinses Marijke- school". Vrijdagavond was er in de Ma- rijkeschool een contactavond. Dan is het altijd zeer druk in de prachtige school aan de Marijke- straat. Deze moderne school heeft het begrip „ouwe school", zoals eertijds de openbare school in de volksmond werd genoemd, wel doen verdwijnen. In het lied van mej. Abrahamse kwam wel voor „Wij blijven d'ouwe school getrouw", maar dat gold meer de strijd voor de openDare school, en staat in generlei verband met het prachtige schoolgebouw waarin het voor de leerkrachten een vreugde moet zijn daarin te kunnen werken en voor de kin deren om onderwijs te ontvan gen. De bijeenkomst werd geopend door de heer W. Dieleman, die zijn blijdschap uitsprak over de goede opkomst en hoopte dat de prettige sfeer, welke deze avon den altijd hebben gekenmerkt, ook op deze ouderavond niet zou ontbreken. Bijzondere welkomst woorden richtte hij tot de burge meester en de gemeentesecreta ris, waarbij hij de grote belang stelling voor het onderwijs b'j het gemeentebestuur tot uiting liet komen. De secretaris der ouderver- Marijkeschool in het afgelopen jaar weer. Bij de bestuursverkiezing bleek dat de heren W. Dieleman en R. de Ridder geen kinderen meer op de Marijkeschool hebben en dus niet meer herkiesbaar wa ren. De aftredende bestuursle den, de heren Jac. Scheele en D. Draaijer werden herkozen en in de vacatures benoemd de heren M. v. d. Have en A. Lenos. Tijdens de pauze werd een kop. je thee geserveerd en na het nut tigen hiervan begaven de ouders zich naar de leslokalen om de vorderingen van hun kinderen te bewonderen en was er tevens ge legenheid tot een persoonlijk con-, tact met de onderwijzer of onder wijzeres aan wiens of wier hoede de kinderen waren toevertrouwd. Dat hiervan, zoals altijd, een ruim gebruik werd gemaakt, laat zich gemakkelijk begrijpen. Zo wel onderwijzend personeel als de ouders vinden dit wel het be- langrijkse van de contactavond. Voor de verdere vulling van de avond had het bestuur mej. Vo gelpoel van de Ned. Voedingsraad bereid gevonden om voor de ouders te spreken over de voe ding van het kind en van volwas senen. In een schitterende causerie, doorweven van humor, heeft zij de aanwezigen weten te boeien en een inzicht gegeven in de voe dingsleer. Aan het eind hiervan werd nog een mooie kleurenfilm over het zuiverbedrijf vertoond waarin sterk de nadruk gelegd werd op het gebruik van melkprodukten door de kinderen. De heer W. Dieleman, dankte mej. Vogelpoel hartelijk voor haar constructieve bijdrage en nam hiermee tevens afscheid van de oudervereniging. METSELAAR DOODGEREDEN Toen zaterdagavond dr Filippi, arts te Someren, zich nog naar zijn patiënten begaf, zag hij ten gevolge van de dikke mist pas op het laatste ogenblik, dat een man op de Nieuwe Dijk naast zijn bromfiets lag. Hoewel de arts on middellijk remde, kon hij niet voorkomen, dat de man overre den werd. Het slachtoffer, de 37-jarige metselaar J. E. van R. uit Some ren-Heide, was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en 5 kinderen achter. SCHEEPVAART BIJ IJMUIDEN TIJDELIJK GESTREMD DOOR VONDST VAN BOM. Bij de opruimingswerkzaamhe den van een meerstoel door het bergingsbedrijf Van den Akker uit Rotterdam in het buitentoe- leidingskanaal naar de Naarder- sluis te IJmuiden is zondagavond omstreeks half zeven een bom aangetroffen. De bom werd op een dekschuit naast de meerstoel gedeponeerd. Het scheepvaartverkeer voor grote zeeschepen van en naar Amsterdam werd onmiddellijk gestremd, daar de rijkshaven meester order had gegeven dat geen enkel schip de dekschuit mocht passeren. Om half tien kreeg de scheep vaart weer toestemming haar normale gang te gaan. Een deskundige van de politie was nl. van oordeel dat de sche pen zonder bezwaar zee konden kiezen daar de bom tijdens de 4 maanden dat men er thans met opruimingswerkzaamheden bezig is niet is ontploft. Bij deze werk- „Tass" meldt arrestatie van spionnen. De Russische staatsveiligheids dienst heeft verscheidene groe pen agenten van de Amerikaanse en Turkse geheime dienst on schadelijk gemaakt die met para chutes boven Sowjet-gebied uit vliegtuigen waren gesprongen, zo heeft het officiële Sowjet-pers- bureau „Tass" zaterdag bekend gemaakt. Volgens de verklaring zijn in Georgië twee spionnen aangehou den en in Armenië ook twee. Voorts is een buitenlands agent bij een vuurgevecht aan de Turk se grens gedood. Het onderzoek naar de activiteit van verscheide ne van deze spionnen is reeds voltooid; zij zullen zich voor de rechter moeten verantwoorden. Tass verklaart dat de gearres teerden wapens, fototoestellen, verrekijkers, kompassen, speciale tangen voor het doorknippen van prikkeldraadversperringen aan de grens en andere spionage- uitrusting bij zich hadden en gro te sommen Russisch geld. zaamheden werd ook gebruik ge. maakt van dynamiet. De sleepboot „Hector" heeft tegen tien uur de dekschuit met de bom op sleeptouw genomen en naar de Haringhaven ge bracht waar het projectiel door personeel van de marine in een vrachtauto werd geladen. AUTO SLIPTE, 1 DODE, 3 GEWONDEN. Ten gevolge van de gladheid van het wegdek, veroorzaakt door vallend rijp is zondagmid dag omstreeks vijf uur even bui ten de gemeente Amerongen een personenautd van de weg ge raakt en tegen een boom gevlo gen. De 25-jarige chauffeur W. E. van Z. uit Rhenen werd hierbij gedood. De drie mede-inzitten den, de vrouw en het dochtertje van de chauffeur, alsmede mevr. Van I. uit Eist werden zwaar ge wond naar het ziekenhuis te Vee- nendaal overgebracht. BROMFIETSER GEDOOD BOOR TREIN De 74-jarige bromfietser G. Jansen uit Opheusden is zater dagmiddag op de onbewaakte overweg gegrepen door de trein uit de richting Nijmegen. Waar schijnlijk heett het slachtoffer door de zeer dikke mist de trein niet opgemerkt, terwijl hij even min de signalen, die de trein gaf, had gehoerd. De ongelukkige was op slag dood. ONDERZOEK NOORDZEE BODEM VOOR OLIEWINNING. Op enige mijlen uit de Neder landse kust bij Noordwijk aan Zee is zaterdagmiddag een boor- ponton op de Noordzee veran kerd, waarmede het eerste onder zoek wordt ingesteld naar de bodemgesteldheid van de Noord zee voor de kust van Zuid-Hol land. Het onderzoek, dat wordt verricht door de Dienst Grond mechanica te Delft, houdt ver band met de plannen van de Ne derlandse Aardolie Maatschappij om de winning van aardolie uit te breiden tot de lagen, die men onder de zeebodem voor de kust vermoedt. Voor dit eerste onderzoek ver trok zaterdagmorgen de sleep boot „Hector" met op sleeptouw Zaterdagavond omstreeks half acht is ter hoogte van het tank station Purfina aan de Westkade een Belgische personenauto mis leid door de mist in de westelijke kanaalarm van het kanaal Ter neuzenGent gereden. De gevol gen waren verschrikkelijk. Van de drie inzittenden ontkwam slechts de 47-jarige mevr. A. J. de Paepe-t 'laeys, die het ongeluk zag aankomen, de dood. Zij zag nog kans om liet portier open te gooien en uit de auto te sprin gen. Voor haar ogen, voorzover de mist dit toeliet, zag zij de auto in het ijskoude water verdwijnen. Op haar angstig hulpgeroep kwam de stationhouder van de Purfina toelopen en beiden za gen dat één van de personen die de schoonzoon van mevr. D; eniging, de heer R. de Ridder gaf Paepe bleek te zijn - op het dak in een keurig verzorgd jaarover- van de auto kruipen, maar na zicht de gebeurtenissen rond de enige ogenblikken achterover in het water wegglijden, om niet meer boven te komen. Vanuit het tankstation werd de Rijkspolitie verwittigd, terwijl ook de brandweer spoedig ter plaatse was. Mevr. De Paepe deel de mede, dat haar man, Alphons de Paepe, nog in de auto zat. Op de plaats van de ramp was spoedig aanwezig burgemeester R. A. J. den Boer, de opzichter der Rijkswaterstaat de heer Het- tema, de assistent van dr Puij- lacrt en een R.K. geestelijke. De heer P. de Vries van de plaatselijke brandweer en bad meester van het zwembad, heeft nog getracht via een ladder en het dak van de auto het kanaal is ter plaatse niet diep) de heer De Paepe te bereiken, hetgeen echter niet mocht gelukken. Met de giek van een tankbootje van lichaam van de 61-jarige Aiphons de Paepe, terwijl even later met een dreg de 30-jarige schoonzoon Marcel Snoeck boven water werd gehaald. De beide lijken werden naar het dodenhuisje overgebracht, terwijl de geestelijke zich over de hevig overstuur zijnde mevr. De Paepe ontfermde. Via de Gentse politie werden de familieleden die in een auto vóór de rampauto hadden gereden en niets hadden bemerkt verwit tigd. Met deze tweede auto waren een tweetal Sasse jongelui naar Gent meegelift. De bestuurder van deze auto was de zoon van de heer De Paepe, -ter wijl zijn zuster, mevr. Snoeck, ook bij hem in de auto zat. Onbe wust van de ramp, die achter hen gebeurde, zijn zij naar huis ge reden. Ergerlijk was het optreden van het op sensatie beluste publiek, dat de reddingspogingen van de brandweer en anderen zeer be moeilijkten. De politie treft hier de heer Heida en de plaatselijke geen blaam, want zij had handen brandweer werd omstreeks S uur de auto op het droge gezet. Uit de auto haaide men het ontzielde vol werk om het. ondanks dc mist, nog drukke verkeer langs de onheilsplek heen te loodsen. door HANS-OTTO MEISSNER Nederlands» bew«rktnj: TL MA.GN7N VERSCHUUR 74) (Nadruk verboden.) HOOFDSTUK XXIV. In de villa Alberti was 't laat ste licht uit. Stefan Holl trad voorzichtig het huis uit, stak het grintpad er achter over en liep de garage voorbij om aan Eckert's raam te kloppen. Nadat hij dit een poosje hard nekkig gedaan had, hoorde hij binnen enige beweging. Er na derden sloffende stappen en ein delijk stak Eckert zijn ongekam de kop uit het venster. Holl verontschuldigde zich over de nachtelijke storing. O nee, o nee, dokter, weer de de chauffeur af, ik ben blij dat U me wakker gemaakt hebt. Ik droomde, dat ik midden in de hel zat bij Charkow en de Iwans waren overal om me heen. Wij hadden geen eten en drinken meer en dat U mij wakker maak te, dokter, dat was mijn enige redding. Anders hadden de jon gens me nog koud gemaakt! Nu, des te beter, Eckert. Maar hoor eens even, ik moet je iets vragennu meteen, op deze ongewone tijd. Zonder op zijn nachthemd te letten, sprong de chauffeur in de houding. Eckert staat tot U dienst, ook wanneer hij maft! Wat is er aan de hand dokter? Holl verzocht hem de kleine wagen gereed te maken en daar mee bij de poort op hem te wach ten. Maar alles moest onopge merkt geschieden met gedemp te lichten moést hij de weg oprij den en daar wachten. Holl moest de nachttrein in Lecco halen Het was zeer dringend en volko men volgens de wens van de heer Alberti. Eckert herhaalde de opdracht en verzekerde niets anders dan het welzijn van dokter Holl voor ogen te hebben. Toen hij al bijna weggegaan was, keerde Holl zich nog eens om. Ik dank je Eckert... dat je me geen vragen gesteld hebt. Maar dokter, we hebben toch nog zoiets als takt, verze kerde de chauffeur, en boven dien: weet is het zo toch ook wel. Holl schrok even. Wist Eckert van zijn verhouding tot Helga af. kon een buitenstaander ook maar vermoeden, dat zijn huwelijk met Angela slechts een schijnhuwe lijk was? Hij ging snel naar huis terug, tastte in het donker de trap op en vond zijn kamer. Daar stonden zijn koffers en actentas gereed. Jas, hoed en handschoenen lagen voor het grijpen. Door de open vensters scheen de maan helder de kamer binnen. Stefan had geen licht nodig om zijn zaakjes bij elkaar te pakken en weg te gaan. In het hele huis was het stil, ook achter Angela's deur. Sedert de beslissende injectie sliep ze steeds rustig en regelmatig. Daarbij moest het uitstapje van vandaag haar erg vermoeid heb ben. Hoe levendig en tris was ze geweest, wat een plannen had den ze gemaakt! Heerlijk rood waren haar wangen in de laatste dagen geworden. Het zou niet lfing meer duren of zij kreeg bruine benen als een vissersjon gen... Het was nu werkelijk geen grapje meer, wanneer ze het er over had dat ze in de herfst een naar dagen naar Alberti's jacht hut zou gaan, heel hoog boven, waar de gletschers begonnen. Ja... en dan moesten ze hun hu welijksreis nog inhalen en... de wittebroodsweken! Arme, arme Angela, als je eens wist! Holl wierp zijn jas over de -chouder m preep haastig naar trein de beste verbinding met zijn bagage. De zware actentas München en daarom was Holl Hij was nog niet in staat zich te verroeren, nog minder een woord te zeggen. Maar waarom wil je dan van me weg, Stefan? In het maanlicht zag hij slechts haar slanke lichaam, haar grote ogen en haar vochtige lippen. Stefan... toe, Stefan! Zij droeg een dunne, witte peig noir met grote donkere bloemen. - Ik heb je zo lief, Stefan! Haar haar was zacht als zijde en hing los om haar heen. De geur van haar haar had hij altijd heerlijk gevonden. Stefan... hou je dan hele maal niet meer van me? Alles wat hij in zijn handen had liet hij vallen. Ze uitte een kreet, zo heftig trok hij haar naar zich toe en zijn kussen deden haar lippen pijn. Het was dus niet nodig ge weest, dat zij zijn deur van buiten afgesloten en de sleutel in het Comomeer gegooid had. Op zich zelf was de middag- ontglipte hem en hij vond hem niet dadelijk terug, cmdat deze achter een stoel gevallen was. Eindelijk had hij hern toch weer en hij taste naar de deur. Maar voor die deur stond" An gela en keek hem aan. Hij bleef stokstijf staan. Stef-m... wil je weggaan? Zij strekte haar handen naar hem uit. Je wilt stilletjes van me weggaan... waarom? dan ook eerst tegen elf uur weg gereden. Angela had hem nog naar 't station in Lecco gebracht. Wanneer HeJga meende, dat Angela terneergeslagen en kort aangebonden terug zou komen, dan had zij zich vergist. (Wordt vervolgd.) de boorponton „Huib". Nadat door peilingen de juiste positie was bereikt werd de boei ponton verankerd. Er zouden nop twee boringen worden gedaan die elk tot een diepte van 15 meter in de zeebodem zouden gaan. Hierdoor hoopt men meet aan de weet te komen omtrent de toestand van de zeebodem, zo dat vervolgens beoordeeld kat worden ot een booreiland, dat tenslotte de olieboringen moei verrichten, hier kan worden ge plaatst. iOODSBGOT IN AANVARING. De loodsboot „Algo" is om half één zaterdagmiddag buitengaat, van Hoek van Holland in aanva ring geweest met het 2300 b-r.t metende Nederlandse schip „Fra. vizo", dat met een lading sinaas appelen van Valencia kwam. De stuurboordjol van de loodsboo is gekraakt, de kraan waaraar deze jol hing is defect. IJMUIDENSE KOTTER OP STREKDAM. De kotter „IJm. 52 is zaterda ochtend op de strekdam tege over de Semafoor" vastgelopen Er zullen pogingen worden ge daan om het schip bij hoog wa ter vlot te trekken. POGING TOT OVERVAL TL ROTTERDAM. De politie te Rotterdam zoekt naar een man, die zaterdagavond gepoogd heeft het huis van eer vrouw op leeftijd aan de Plein- weg te Rotterdam-Zuid binnen te dringen, kennelijk omdat hij meende, dat de vrouw er warm pjes bijzit. Om ongeveer tien minuten over half acht werd er gebeld en toen de vrouw de deur opendeed, zag zij een man, die zich door een zwart masker onherkenbaar had gemaakt. Hij bedreigde de vrouw met iets, dat zo vertelde zij latei op een schietwapen leek. Op dat ogenblik begon echter een neef je, dat bij haar op bezoek was, te roepen. Toen de man dit hoorde nam hij onmiddellijk de vlucht. DIJK OVER HELLEGAT PLATEN GESLOTEN Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur is het gat in de vier kilome ter lange dijk over de Hellegat platen in het Volkerak bij Wil lemstad gesloten. Dit gat bevond zich in 'een stroomgeu], „Ventja gesgaatje" genaamd, en was om streeks vijf meter diep. De thans gereed gekomen dijk zal eerlang e an onderdeel vormen van de dam in het Volkerak, die op zijn beurt weer een onderdeel is van de Deltawerken. Legunstigd door het rustige weer en de lage waterstanden was men op donderdag 12 febru ari aangevangen met het sluiten van deze nog open gebleven stroomgeul. Men was toen terug gekomen van het aanvankelijke voornemen om dit sluitgat te dichten met mijnsteen en de slui tingsprocedure is thans, geheel uitgevoerd met zand. DUITS SCHIP GEZONKEN. Het Zweedse schip Liana" (2035 ton) heeft in een S-O.S.-be- richt dat het zondagochtend in aanvaring was gekomen met het Duitse schip „Kehr" (123 ton). B;; deze aanvaring zonk de „Kehr" bijna direct. Eén van de twee be manningsleden werd gered. De aan varing geschiedde bij Kiel Enkele schepen zoeken het ge bied af. Bespoediging definitieve aanslag inkomstenbelasting en premie A.O.W. Het ministerie van Financiën deelt het volgende mede: Wie bij de voorlopige aanslag of in de vorm van voorheffingen te veel heeft betaald aan inkom stenbelasting of premie A.O.W moet soms lang wachten op te ruggaaf daarvan. Als de inspee teur echter ervan in kennis ge steld wordt dat het terug te ge ven bedrag aan inkomstenbelas ting en premie A.O.W. tezamen groter is dan 100,is hij bereid de vaststelling van de definitieve aanslag zoveel mogelijk te be spoedigen. De belastingplichtige moei daartoe het verzoek doen bij ee brief, vastgehecht aan de voorzij de van het aangiftebiljet. Verklaring van admiraal Burke. De stafchef van de Amerikaan se marine, admiraal Burke, heel' onlangs een senaatscommissie meegedeeld, dat de mogelijkheid van een verrassingsaanval dooi Sowjet-duikboten zeer groot is Hij voegde hieraan toe dat dag en nacht Amerikaanse marine schepen langs de kusten op 20e zijn naar „vijandelijke onderzee boten". De stafchef achtte het onmoge lijk te garanderen dat een derge lijke aanval geen kans van sla gen heeft. Anderzijds verklaarde admiraa' Burke, dat de Russen zich voof een nog moeilijker vraagsluR zien geplaatst sinds de Ver. 8'a ten „op een zeer klein stuk n» de gehele Sowjet-Unie van ,an' eeerposities op zee kunnen be strijken". Wat voor ondergrond se schuilplaatsen de Russen zouden bouwen, in een algemene oorlog met kernwapens zou 20 tot 40 procent van hun bevolking worden gedood.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2