BUCK >ïiifrapliil< Verlinde jaar Binnenlands nieuws BLOUSES BEURSO VERZICHT Botersmokkel in huurauto's Radio en Televisie ring wean Werkkleeding Hoiiandia onderkleding FRANKEN-SMET i KERKNIEUWS AGENDA 29.Ï5 LEZERS die schrijven MARKTBERICHTEN >B»1C WOONHUIS DROGISTERIJ PLATTEEUW GERUITE low oor de liefhebbers eri adspi- ■copers goed toeven was. er een enorme sortering te nderen viel van het eenvou radiotoestelletje van ƒ93 af luxueuze radio-gramofoon- inatie in de prijs van 1685 tuurlijk ontbraken ook de isie-toestellen niet en ook n had men heel wat keus. De ;n lagen hier tussen de 1045 219o. idrecorders, kampeerradio's, nspelers, waaronder de Mig elektrische scheerapparaten adiobouwdozen completeer leze goed opgezette show de eerste avond van deze ter gelegenheid van 'het 25 bestaan, kwamen 487 per- i een kijkje nemen, om er, :tende van een kopje koffie, bier of limonade het ten- gestelde te bewonderen en slijk een keuze te maken van sen men voornemens was te schaffen, show is hedenmiddag van uur en heden- en morgen- d nog te bezichtigen., waar an elke 50ste bezoeker een ome verrassing wordt aan- den. Ongetwijfeld zullen ve le weg naar 't Jeugdgebouw weten te vinden. IJZENDIJKE Zeehengeiwedstrjjd. •t comité tot het organiseren de zeehengelwedstrijd te ndijke besloot in zijn verga ig dit telkenjare terugkerend jelsport-evenement te houden ondag 5 april a.s. tussen de en Hoofdplaat en Rreskens. welks gebeuren reeds de temming is verkregen van de okken instanties, ïzien de overgrote belangstel van vorige jaren' (1957 1958 532 deelnemers» 't het comité het aangedurfd door nog- meer en bétere ■.en beschikbaar te stellen dit ours nog aantrekkelijker te :en. wedstrijd wordt gehouden des middags 12 uur tot 15 (1 uur opkomend, 2 uur af- id tij) met één hengel met timum 3 haken aas naar ver ing- e weging vindt plaats direct ie wedstrijd in het café van ïeer P. Martens aan de Var smarkt, waarna om half zes jrijsuitreiking plaats vindt, et comité heeft ook gezorgd na de wedstrijd IJzendijke op- rolijkt wordt door muziek w gehele dorp, waarvoor een 3- muziekverenigingen zijn uit; odigd, met een slotconcert bij stig weder op de markt door ilaatselijke muziekvereniging- iet belooft, r.a de lange win >eriode, te IJzendijke weer een t internationaal hengelsport euren te worden, waar vele derden hengelsportliefheb s in eerlijke kamp elkaar de palm zullen komen betwisten Uitvoering- „Zanglust". Iet dameskoor ,,Zanglust" ga' iet Hofzichttheater haar jaar- se uitvoering voor Qwiatenr Iet werd deze keer pen jubi- m uitvoering vanwege het 15- ig bestaan van deze vereni- g. De zaal was geheel bezet n de voorzitster, mevr. ss-Risseeuw, allen welkom dte en in het kort de gebeur- issen over deze periode o* ue deed passeren. Yissen de verschillende zang- namers van het koor waarvan ïruzalem" van A, Adam o" an de schone blauwe Don3/ i Joh. Strauss wel het gr0®!' succes hadden. Door een u1 staande uit viool, plano en •ordeon werden enkele nun1* 1(iers muziek ten gehore ge bracht. Ka de pauze, waarin verloting, w«rd de klucht „Gevangene 11 gevlucht" voor het voetlicht 1/ebrac-ht. Als sluitstuk volgde nog het Orgellied waarbij het pierement op het toneel niet ont brak. ZAAMSLAG Gevonden voorwerpen. aan het bureau van de Rijks- iBtie alhier werd als gevonden ingegeven de volgende voor werpen welke terug te bekomen zijn bij de daarachter staande hrcssGn. Haakwerk, Plein 19; zegelring, Plein 12 en kinderpetje, Polder straat 33. ZOUTE SPUI. Vergadering „Eendracht maakt macht". De vereniging van varkens houders te Zoute Spui, „Een dracht maakt macht" hield haar jaarvergadering in de vergader zaal te Zoute Spui, onder voor zitterschap van de heer C. Witte. Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek, dat het ledental gedaald was van 82 tot 77 leden Gekeurd werden 44 varkens, hiervan werden 8 varkens ziek, terwijl 1 varken werd onteigend, hetwelk aan de eigenaar werd vergoed. De penningmeester had door een en ander een nadelig saldo van 122,17. Het kapitaal der ver eniging bedroeg op 1 januari j.l. f 3660,54, Besloten werd de contributie, het inleggeld en de uitkering on gewijzigd te laten, n.l. entree nieuwe leden ƒ2,50; contributie f 1,inleggeld per varken ƒ5,— (vanaf het derde varken f2,50). Uitkering biggengeld tot 25 kg maximum 50; van 25 tot 70 kg so,— plus elke kg tussen 25 en 70 kg de gemiddelde Rotterdam se marktprijs. Boven de 70 kg, de gemiddelde Rotterdamse marktprijs, alles min 10% on kosten voor de vereniging. De aftredende bestuursleden Witte, P. van Fraaijenhove en A. Oppeneer werden herkozen. In de vacature van J. Kolijn werd benoemd de heer G. van noeselaar. Een nieuwe regeling werd met algemene stemmen aangenomen. Elk lid, dat een varken slacht, is verplicht dit te verzekeren bij de gemeentelijke instanties. Hier door wordt, wanneer een gedeel te of het gehele varken afge- ourd wordt en de uitkering ligt beneden de uitkering der vereni ging, het nog resterend bedrag uitgekeerd. Wanneer iemand zijn var ken niet verzekerd, wordt dus door de vereniging niets bijbe taald. De heer J. de Kraker gaf nog een uiteenzetting over het mes ten van zwarte en bonte var kens. VLIEGTUIGPASSAGIER BIJ AUTO-ONGELUK ERNSTIG GEWOND Het KLM-vliegtuig, dat maan- HET EERSTE HUWELIJK IN OOSTELIJK FLEVOLAND. Het leven in de nieuwe pol der van Oostelijk Flevoland gaat nu eerste goed op gang dagmiddag 4 uur van Schiphol komen. Op 12 februari, dat is vertrok met bestemming Tokio dus donderdag a.s. zal de amb- via de zuidelijke route, zou vol- tenaar van de burgelijke stand gens het schema een eerste tus- de heer G. Bosch in Emmeloord senlanding in Dusseldorp moeten het eerste huwelijk sluiten in maken, maar wegens de mist zat het stuurhuis in Lelystad. I het vliegveld Lohausen dicht, De 27-jarige Eef Peereboom zodat het toestel rechtstreeks uit Hardersluis in Oostelijk Fle- naar Rome vloog. Een Duitse voland zal om 1.30 uur in de passagier, afkomstig uit Dussel- echt worden verbonden met dorp werd met een taxi gehuurd zijn uitverkorene, de 24-jarige door de KLM, naar Schiphol ge- Aeetze de Jonge, die nu in Am- bracht, zodat hij het vliegtuig sterdam woont. j naar Tokio zou kunnen halen. Dit eerste huwelijk in de Deze passagier werd vergezeld nieuwe IJsselmeerpolder zal in door twee dames van dezelfde het openbaar met enige luisternationaliteit. Toen de beide da mes, zg. wegbrengers, van haar bekende op Schiphol afscheid hadden genomen, vertrok de taxi weer naar Duitsland. Maar te vens nam in de wagen plaats de 25-jarige Zuidafrikaanse student Johan van der Vijver, die op worden gevierd, AUTOMOBILIST VERONGELUKT De 23-jarige heer B. uit Maarn is maandagavond overleden, na dat hij 's middags omstreeks Schiphol was gestrand en weder - half vijf met zijn auto te Houten ««--*. tegen enige bomen was aange reden. Het ongeval gebeurde toen de heer B. met zijn auto moest uitwijken voor een vrachtauto, bestuurd door de heer A. uit Houten, die links af sloeg. NED. HERV. KERK. Beroepen te Nieuwvliet de heer Joh. Brezet, vicaris te Temeuzen. BOVENVERDIEPING VAN DRUKKERIJ UITGEBRAND. Waarschijnlijk door een fou tieve schoorsteenconstructie is in de nacht van maandag op dinsdag brand ontstaan in de bovenverdieping van de recla mestudie-drukkerij „Vesta" aan de Vlieruilensteeg 15 te Utrecht. De brandweer bluste de vuur haard met zes stralen. De be nedenverdieping liep ernstige waterschade op. De totale scha de is voorlopig geraamd op een bedrag van rond 40.000 gulden. ZES PERSONEN GEWOND BIJ AUTO-ONGEVAL OP RIJKSWEG 12 Zes personen werden gewond bij een auto-ongeval op Rijksweg 12 (Den Haag—Utrecht), dat gis termorgen omstreeks tien uur ter hoogte van de Ballast-Mij te Utrecht veroorzaakt werd, door het plotseling stoppen van een tankwagen. De chauffeur van deze tank wagen, de 49-jarige J. G. H. uit Rotterdam, wilde zijn ruiten schoonmaken, omdat ijsafzetting hem het uitzicht belemmerde. Hij stopte vrij plotseling aan de rechterkant van de weg, waar door een achteropkomende per sonenauto in volle vaart tegen hem opvloog. De personenauto schoot bijna geheel onder de tankwagen. In de auto bevonden zich zeven personen, waarvan er zes gewond werden. De bestuurder, de 30-jarige A. J. G. H- uit Den Haag, werd in zorwekkende toestand naar het Stads- en Academisch zieken huis in Utrecht overgebracht. Hij liep een schedelbasisfraetuur op alsmede ernstig letsel aan benen en armen. om door de mist niet naar West Duitsland had kunnen vliegen. In de zeer scherpe bocht naar links, vlak bij de spoorlijn van Alten, kon, door de mist misleid, de Duitse taxibestuurder zich niet goed meer 'oriënteren, waar door de wagen van de weg gleed, de dijk afreed en op de spoor baan terecht kwam. Het ongeluk gebeurde omstreeks half zeven in de avond. De beide dames wer den licht gewond, venals de taxi bestuurder. De Zuidafrikaanse student was er erger aan toe. Met een zware hoofdwond, een schedelbasisfraetuur en een voet blessure werd hij naar het zie kenhuis in Zevenaar overge bracht- Zijn toestand was dins dagmiddag naar omstandigheden bevredigend. De auto werd zwaar beschadigd. Het treinverkeer, o.a. de TEE-trein AmsterdamKeu len moest omstreeks die tijd pas seren, ondervond op deze inter nationale lijn gedurende onge veer twee uur vertraging. SECRETARIS VOETBALVERENIGING AANGEHOUDEN De Haagse politie heeft de 40- jarige L. W„ secretaris van een voetbalvereniging, aangehouden wegens onregelmatigheden met toto-formulieren. Op deze wijze had hij zich 50 weten toe te eigenen. De zaak kwam uit, toen er een prijs was gevallen op een der lijsten. VOETBALVERENIGING „SPUI". Door de voetbalvereniging „Spui" werd besloten, teneinde 't spelpeil op te voeren, tot aan stelling van een trainer, waartoe zij de heer C. P. van de Velde bereid heeft gevonden. WOENSDAG 11 FEBRUARI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Bekentenissen van de oplichter Felix Krul". Jeugdgebouw Kerkhoflaan, grote show van Philipsartike- len door Radio De Buck, ge opend vanaf 2 uur. DONDERDAG 12 FEBR. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Het bed". Jeugdgebouw Kerkhoflaan. 7.30 uur: Grote show van Fhilips-artikelen door Radio De Buck. AXEL: Hotel „Het Gulden Vlies", 2.30 uur: Vergadering Stembevoegde Ingelanden van de polder Beoosten Blij be noorden. GRIETHE: Directiegebouw, 14 uur: Aanbesteding uitvoeren werken en leveringen tot ver betering en onderhoud der zeewering van de calamiteuze polders Ser Lippens c.a. SAS VAN GENT: Gemeente huis, 11 uur: Aanbesteding leggen van een riolering in de Westdam, dempen zwarte wa tering met bijbehorende wer ken, en het uitvoeren van grond-, riolerings- en bestra- tingswerken. De Gaulle van Elysee naar Vincennes? President De Gaulle over weegt zijn officiële residentie van het Elysee over te brengen naar het 14e eeuwse kasteel van Vincennes, ten oosten van Parijs, waar vroeger de Franse koningen zetelden. Naar ver luidt vindt De Gaulle het Ely see ongeschikt als officiële ver blijfplaats. Functionarissen ver klaarden maandag dat nog geen definitief besluit is genomen. Het kasteel van Vincennes zou eerst opgeknapt moeten worden en dat zou wel een jaar of twee vergen. De strijd der China's Het communistische persbu reau „Nieuw China" heeft be kend gemaakt, dat begin vo rige week een nationalistische kannoneerboot door kustartil- lerie tot zinken is gebracht, toen dit schip bij de kust van Foekien probeerde vissersche pen aan te houden. Bij dit treffen, ten oosten van het eiland Pingtan, werden elf nationalistische „agenten" ge dood en twaalf gevangen geno men. De „agenten" maakten deel uit van een afdeling die zich toelegde op het ontvoeren van vissers, overvallen op sche pen en aan wal brengen van nationalistische spionnen op het vasteland, aldus „Nieuw China." 6ij spierpijnen, reumatiek, neusverkoudheid. PHILIPS MARKT BOOD GOED WEERSTAND De markt bood gistermiddag goede weerstand al waren de koersen voor de internationale waarden lager, vergeleken bij de slotkoersen van de vorige dag. Deze weerstand kwam van Zwit serland en Parijs en vond meelo pers in Amsterdam. Aanvankelijk had men op de het Damrak ge dacht, dat de koersen veel lager zouden zijn, in verband met de rlauwe tendentie waarmee Wall- street was afgekomen. De ope ningskoersen vielen dan ook heel erg mee. Hierdoor werd aange toond, dat het aanbod zeer mini maal was en dat de kooporders eerder in de markt domineerden. Aandelen Philips, wederom zeer actiei, werden bij de opening met tientallen tegelijk uit de markt genomen op 501. In de morgen uren werden deze aandelen nog verhandeld op 495 '1 496. De ar bitrage was zeer actief en had de moed wat aandelen met winst te kunnen slijten. Aanhoudende vraag bracht de koers op 503. De slotkoers van dinsdag was 509 De converteerbare obligaties Phi lips waren slechts 2 punten la ger. Unilevers noteerden op 460 "2 circa 3 punten beneden ue slot koers van de vorige dag. De laag ste koers irv-de morgenuren was 455. AKU's liepen op van 285Va tot 287%. Hier was de slotkoers Waar warmte helpt, helpt Philips ,,lnfraphil" beter (Advertentie.) De conferentie over het staken van de kernproeven De Britse en de Amerikaan se delegatie op de conferentie over het staken van de kern proeven, die te Genevè wordt gehouden, hebben er weer bij de Russen op aangedrongen het Russische standpunt over het vetorecht opnieuw te bezien. Het Westen stelt dat de eis van de Russen om het veto recht vast te leggen Inzake de toepasing van het controlesy steem het gehele apparaat van de organisatie, opgebouwd om kemproeven te ontdekken, zou verlammen. De Rus Tsarapkin las de tekst voor van de verklaring, die het Russische ministerie an Buitenlandse Zaken zater dag heeft uitgegeven en waarin Ie V.S. er van beschuldigd wor den dat zij het tot stand komen van een overeenkomst tegen werken. DE BUSVERBINDING SLUISKILBREDA. De mist der laatste dagen heeft waer eens aangetoond van welk groot belang de busverbinding SluiskilBreda v. v. voor de be volking van ZeeuwsVlaanderen is. Zo vertrokken maandagmid dag niet minder dan vier volle bussen uit Sluiskil naar Breda. Maar ook op normale dagen voorziet deze busverbinding in een grote behoefte en neemt deze reeds een grote plaats in het ver keer van en naar Zeeuws-Vlaan- fleren in, zodat het hoog tijd wordt dat deze dienst wordt om gezet in een vaste verbinding n is het tevens gewenst, dat >ze dienst wordt uitgebreid tot vflf ritten per dag, aanvangende wet een verbinding des morgens om half zes uit Sluiskil, waar door deze busverbinding nog in Itelangrijkheid zal toenamen. Ik begrijp ten volle, dat de ex ploitatie hiervan voor de beide ondernemingen niet zo econo misch zullen zijn. doch mijn ><raag is dan of het niet hoog Md wordt, dat zowel het provin ciaal bestuur, de betrokken ge meentebesturen en de Kamer van Koophandel hieraan subsidie verlenen, omdat door deze uit breiding, zolang wij nog van een tannel verstoken blijven, Zeeuws- Ylaan leren uit haar isolement verlost kan worden. H. J. COLSEN. Sluiskil, 10 febr. 1950. ELEKTROMONTEUR OP HET SLECHTE PAD De Rotterdamse politie heeft de 30-jarige elektromonteur W. B. B. uit Rotterdam aangehou den, die verscheidene diefstallen op zijn geweten zou hebben. Voor zover de politie kon nagaan heeft hij twee bromfietsen gesto len, alsmede tal van goederen van een fabriek van meubelen en huishoudelijke goederen aan de Nassauhaven, waar hij van 1948 tot 1954 had gewerkt. Sedert be gin 1958 volgt hij een cursus aan de rijkswerkplaats aan de Gan- telstraat. Zaterdagochtend miste een medescholier zijn bromfiets. Een andere cursist had iemand zien wegrijden. Dit leidde tot de aanhouding van de monteur die toen bekende nog een bromfiets te hebben gestolen. Toen men eens bij hem thuis een kijkje ging nemen vond men tal van spullen, die van andere diefstallen afkomstig bleken te zijn. Zo trof men onder meer aan een kofferschrijfmachine, een waterpasinstrument, een elektri sche boortol en dito verfspuit, een rekenmachine, pakjes siga retten, ijzerwaren, pakken schroeven, rollen draad, een radio enz. Alles stond daar on gebruikt. Zelfs van de sigaretten had hij niets opgerookt. De douane van Tilburg heeft in de afgelopen dagen arrestaties verricht, waardoor zij een eind hoopt te hebben gemaakt aan 'n uitgebreide smokkelhandel in bo ter. De smokkelaars maakten ge bruik van huurtauto's. Ze reden bij voorkeur in Opel-Rekords, maar cok andere typen werden niet versmaad. Tientallen wagens zijn in beslag genomen. De veld dienst van de Tilburgse douane is thans nog bezig met het onder zoek. Men verwacht dat het aan tal arrestaties nog zal stijgen. Naar hetgeen tot nog toe in Tilburg bekend werd huurden de smokkelaars hun wagens in di verse Nederlandse steden. De Rotterdamse politie weet reeds te melden, dat in de Maasstad twee Opel-Rekords en drie wagens van ander fabrikaat bij de botersmok kel betrokken waren. De smokkelaars gebruikten bij voorkeur het Opel-type, omdat zij de beschikking hadden over ge reedschap waarmee met geringe moeite de sierstrip op het voor spatbord verwijderd kon worden. Door de kleine gaatjes in het staal bevestigden zij in het spat bord 'n soort bagagenetje, waar na de sierstrip op de oude plaats werd gemonteerd. Ket bagage netje werd volgestouwd met pak ken boter door de 'koplamp.. ,van de auto tijdelijk weg te nemen. van dinsdag 290. Kon. Olies open den op 172,50, drie gulden boven de laagste koers van de morgen uren en bleven slechts een halve gulden onder maandag. De aan delen noteerden circa 2 gulden boven partiteit New York. KLM werd iets lager geadviseerd. De internationale waarden sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag. Scheepvaarten waren geheel verlaten en de koersen bewogen zich omstreeks het slotniveau van maandag. Voor de staatsfondsen bestond een vrij. regelmaitge be langstelling gedUreflde' de gehe le beursduur en de'koetsen wa ren door elkaar prijshoudend. Van de cultures waren HVA's op 142 Mi ruim 2 punten boven maan dag. zodat een gedeelte van het dividend reeds werd ingehaald. Amsterdam Rubbers onveran derd, Deli fractioneel hoger en Senembah een punt beter. Van de locale sector werden nog geadvi seerd Metaalbuizenfabriek Excel sior op 95 93), Alweco op 23 (25 laten) en Scholten's Carton op 310 (315) op het onveranderde dividend van 16 procent. Voor de inschrijving op 700 aandelen. De Boer d 135 pet bestond ter beur ze, in verhouding tot de omvang van de emissie, een behoorlijke belangstelling. Prolongatie 3 pet. BEURSINDICES 6/2 9/2 10/2 Int. concerns 384.35 376.74 374.26 Industrie 186.19 185.26 183.57 Scheepvaart 154.29 153.21 152.56 Banken 149.16 148.83 148.50 Ind. fondsen 119.22 117.65 117.93 Algemeen 265.10 260.99 259.37 NABEURSKOERSEN. Kon. Olie: 172.50-174.00 (172.85) Unilever: 46012-470 (459 Philips: 505-520 ged. en laten A. K. U.: 289—292 Philips pref.: 230 Nwe Philips: 496-508 Nwe Unilever: 452-460 (50314) (287%) (449% Franse belastingstelsel zal worden herzien Van de bij de smokkel in boter betrokken auto's zijn er twee in eslag genomen. Voorts staat vast, dat de smokkelaars voor de uitoefening van hun bedrijf ge bruik maakten van auto's uit Rotterdam, Breda en Amsterdam. De smokkel is aan het licht ge treden toen op 19 januari aan de grens ten zuiden van Tilburg 2 Opel-Rekords gevisiteerd werden. Het bleek dat de wagens 100 kg boter in de spatborden en 50 kg in de zijwanden vervoerden. Van de ongeveer 10 personen die in verband met deze affaire werden aangehouden, bevinden zich nog twee achter slot en grendel. De overigen werden na verhoor vrij gelaten. Alle betrokkenen kwa men uit Tilburg of de omgeving van deze stad. Een aantal gezoch te liguren is nog voortvluchtig, doch de justitie kan niet meede len of er een vermoeden bestaat omtrent hun verblijfplaats. Bij huiszoekingen zijn voorts 0 bijzonder bruikbare gegevens aan j staatssecretaris zei, dat de rege- het licht gekomen, die er op wij-1 ring er naar streeft het belasting zen, dat er nog tal van nieuwe1 stelsel eenvoudiger en eerlijker ontwikkelingen verwacht kun- j nen worden. De centrale veld dienst van de douane in Tilburg heeft de zaak in onderzoek en kan in het belang van het onder zoek geen mededelingen meer verst lekken. L ONLERDAG 12 FEBRUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de huisvrouw; 11.15 Gram.; 11.45 Heen en terug naar Atar; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Dixieland muziek; 12.50 Uit het bedrijfs leven; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 13.20 Metropole orkest; 13.50 Beursberichten; 14.00 Blaastrio; 14.30 Alles op één kaart; 15.25 Fluit en piano; 15.45 Voordracht; 16.05 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Lichte muz.; 18.00 Nieuws; 18.15. Theaterorkest; 18.45 Sport; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Ge- var. progr.; 20.00 Nws; 20.05 Ka merorkest; 21.20 Caleb mijn zoon, hoorspel; 22.40 Act.; 22.50 Sport; 23.00 Nws; 23.15 Beursberichten te New York; 23.25 Discotaria. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; ll.45 Koozang, 12.00 Middagklok; 12.03 Piano- duo; 12.25 Wij van het land; 12.35 Land- en tuinbouwmed.; 12.38 Gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 De zonnewijzer; 13.20 Lichte muziek; 14.00 Promenade orkest; 14.45 Gram.; 15.15 Kamerorkest; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Radio Philh. sextet; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Lichte muziek; 18.15 Sport; 18.30 Lichte muziek; 18.50 Sociaal perspectief; 19.00 Nieuws; 19.10 Vocaal ens.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Pol. causerie; 20.05 Gevar. progr.; 22.00 Tijd schriftenkroniek; 22.10 Orgelcon cert; 22.40 Gram.; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportuitslagen; 23.20 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. muziek; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Barok muziek; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.00 Duitse les; 16.00 Koersen; 16.02 Muz. caus.; 16.45 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Vlaamse liederen; 18.30 Voor de 19.00 Nws; 19.30 Rep.; VEEMARKT ROTTE! Op de veemarkt te Rotte werden dinsdag in totaal 3407 stuks vee aangevoerd, zijnde: 40O vette koeien en ossen, 890 stuks gebruiksvee, 235 vette kalveren, 300 graskalveren, 1186 nuchtere kalveren, 54 varkens, 23 biggen, 53 paarden, 3 veulens, 252 scha pen of lammeren en 11 bokken of geiten. De notering was als volgt: Vette koeien 2,80 tot 3,46; vette kalveren 2,20 tot 3,10; slachtpaarden 2,20 tot 2,50, al les per kg. Graskalveren 280 tot 460; nuchtere kalveren ƒ52 tot ƒ67; biggen 40 tot 64; schapen 50 tot 100; lammeren 55 tot ƒ110; kalf- en melkkoeien 975 tot ƒ1300; varekoeien ƒ680 tot ƒ900; vaarzen ƒ625 tot ƒ975; pinken 425 tot 680, alles per stuk. Overzicht. Vette koeien: aan roer als vorige week, handel redelijk, prijzen onveranderd. Vette kalveren: aanvoer groter, handel vlot, staande prijzen. Graskalveren: aanvoer als vorige week, handel traag en prijzen on gewijzigd. Nuchtere kalveren: aanvoer aanmerkelijk ruimer, redelijke handel, prijzen even la ger. Liggen: gewone aanvoer, redelijke handel, prijshoudend. Slachtpaarden: aanvoer als vori ge week, handel levendiger, hoger in prijs. Schapen en lammeren: iets meer aanvoer, goede* handel, ruim prijshoudend. Kalf- en melk koeien: tamelijke aanvoer, han del kalm, prijzen constant. Vare koeien: gewone aanvoer, goede handel, ruim prijshoudend. Vaar zen en pinken: iets meer aan voer, handel lui, prijzen onveran derd. De Franse staatssecretaris voor Financiën heeft dinsdag op een1 so](jaten persconferenie aangekondigd, 19 4o Gram."; T9.50 Causërie; 20.00 dat het Franse belastingstelsel Verzoekprogr. 20.10 Moderne grondig gereorganiseerd zal wor- j tijden; 20.40 Verzoekprogr.; 22.00 den. Een uit 9 leden bestaande i^jeuws; 22.15 Intern. Radio Uni- commiïsie van deskundigen zal versiteit; 22.30 Elektronische muz. vandaag met het ontwerpen van 1 22 55 Nieuws de herzieningen beginnen en zal tegen 31 maart met haar bevm' Televisieprogramma. dingen gereed moeten zijn. De NED. T.V.: 20.00 Journaal en weerbericht; 20.20 Filmbespre king; 20.40 Rep.; 21.05 Scherzo; 21.50 Dagsluiting. VL. BELG. T.V.: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Nieuws; 20.00 Zoek licht op....; 20.10 Film; 21.40 Close-up; 22.30 Nieuws en jour naal. voor de belastingbetaler te ma ken, alsmede belastingontduikin gen te verminderen, terwijl ook getracht wordt het belastingstel sel te doen bijdragen tot de be vordering van de Franse econo mische expansie. 12. „Svein ontvoerd door Ieren?" stoot Eric verbijsterd uit. „Maar hoewaar om? „Kort nadat U weg gegaan was, kwamen twee kruiers het leken Pieten bü de tent en verzochten Svein mee te gaan. Ze beweerden dat gij, heer, hem spreken wilde op de burcht hier... Helemaal ver trouwen deed ik het niet, maar 't leek alle maal wel in orde. Dus Svein ging inderdaad mee... Ik besloot ech ter om eens poolshoogte te nemen. Onderweg naar de burcht overvie len een aantal krijgers mij... het waren Ieren. Klaarblijkelijk was het hun taak om te voorkomen, dat een van onj naar de burcht zou gaan... De Pieten die Svein haal den waren dus ook verklede Ieren". „Kom mee", gromt Eric. Hi) grist een schild van de muur en met Bolan en enkele Pictenkrjj- gers dicht achter hem snelt hij naar buiten. „Als we snel handelen kunnen we Svein misschien nog opsporen; zo lang geledon is het niet gebeurd", zegt hij tot Bolan. Het kost niet veel moeite voet sporen te vinden van Svein'a ont voerders. De sporen leiden eerst landinwaarts, bulgen dan terug in de richting van de nederzetting... En dan slaakt Eric een ontstelde kreet. Daar vóór hem ligt Sveins helm... Maar al te goed weet de Noorman hoezeer de Sakser aan zijn oude helm gehecht is. „Zolang ik dat ding maar op heb, kan me niks gebeuren", placht hij altijd te zeggen... en liever vecht hij zich dood dan van zijn trouwe hoofd deksel afstand te doen... Zwijgend neemt Eric de zware helm op en met een gevoel van he klemming staart hij voor zich uit. Het kan haast niet anders, of Svein moet iets vreselijks overko men'zijn... Maar waarom? Wie heeft er belang bij Svein Langtand te ontvoeren? Plotseling herinnert hij zich de Ier, die cJf» hél strand vlak achter hem atond... en de geheimzinnige voet- st,agggg_ bjj de tent, deze avond... Ze spraken toen over Fergus ei Fergus is ook een Ier... Een doordringende schreeuv roept hem terug tot de werkelijk heid... en zwak dringt de stem var de schildwacht boven op de klii tot hem door... „Daar gaat eet schip het zeegat uit... een Ieren schip Heden- overleed onze geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader DANIËL HAAK, in de ouderdom van fri jaar. N. HAAK—BAKKER J. C. HAAK M. S. HAAK— VAN HOORN M. J. VREEKE-HAAK A. VREEKE Axel, 9 februari 1959. Weststraat. De begrafenis zal plaats hebben donderdag 12 fe bruari a.s., om 2.30 uur. Bij inschrijving te koop: te Temeuzen, Hondiusstr. 26. Ontruimd omstreeks februari. Opgave tot 21 februari a-s. schriftelijk in te dienen hij P. DEURWAARDER Zaamsiag, B167, Tel. 296 Voor UW moet U toch zijn bij Nieuwediepstraat 15 Overalls in blauw, grijs, khaki of wit. Kantoorjas sen. Blauwe en grijze Kie len (ook hooggesloten). Manchesterjassen in grijs, bruin, olijf en zwart, met bijpassende Broeken, ook in heele groote buikmaten en Fantasiebroeken. Vakkundige bediening. AKKER artikelen zijn verkrijgba&r bij Noordstraat 59 Tel. 237f Temeuzen Wie éénmaal een „ERO" VULPEN gebruikt, begeert geen andere meer. In verschillende prijs- - klassen verkrijgbaar bij DEN BOER TERNEUZEN Nieuwediepstraat M i' Open en dicht te dragen Zonder en mouw 7,59 en ƒ8,55 Leltker warm wollen voor damos en heren Ook jaeger Anti-Rheumatische Dames- en Kinderpyama's Damesnachthemden Aantrekkelijke prijzen Nieuwstraat 9 - Tomen»

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3